.:: VIRTUAL RUNWAY ::. > Info Pult

KAKO?GDJE,KAMO? Pokušavam otvoriti firmu ili obrt za izradu dijelova za motor!

(1/7) > >>

SPARTANIUS-ZG:
Pozdrav! Več duže vrijeme se bavim izradom plastičnih dijelova za motore,radio sam puno,naučio puno i sad bi to sve pokušao legalizirati,pa tko zna... :)Bazirao bih se na izradi ralica,krilca i repova,u početku bih izbacio par modela,za par motocikla...nešto poput uradi sam...dobiješ,pratiš upute,montiraš,možda za početak samo prek neta,ili?
Pa molim VAS za pomoć!!! :misli:
Gdje prvo otići?Kome se javiti,kako prijaviti? 
Nemam ni ime,naziv pa ako tko ima kakvu ideju... :D(mislio sam u imenu ubaciti nekakvo bajkerski naziv a da se ujedno zna da dolazi iz Hrvatske! Već pucam na veliko...he,he,he :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrav svima,unaprijed zahvaljujem!!! :palacgore:

liberty:
"firma" - javni bilježnik
obrt - ured za gospodarstvo

otvori ono što odgovara ili tvojoj struci i eventualno potrebnom majstorskom ispitu ili onome što ti knjigovodstveno odgovara

SPARTANIUS-ZG:
Bemti!Inače sam strojarski tehničar po struci,što onda moram položiti kakav ispit,da se pokažem kvalificiranim,ili?

liberty:
najvjerovatnije ne - to moraš pitati u uredu za gospodarstvo

otvaraš ili jedno ili drugo po principu - što ti je ekonomski isplativije (knjigovođa nek ti da savjet)

procedura zatvaranja obrta je mnogo jednostavnija od zatvaranja firme (tzv. likvidacija trgovačkog društva)

za otvoriti firmu trebaš i više novaca i veći "polog"

Orin:
Kolko sam ja upoznat, za obrt ti treba prilično manje novaca za krenuti. S druge strane, obrt se veže na osobu što znači da je lakše muljati s registriranom firmom  :mrgreen:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju