Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 97   Dolje

Autor Tema: Gdje su granice prerade?  (Posjeta: 341403 )

kruns

• Spol: Muški
  • Vozi: vintage
Odg: Gdje su granice prerade?
« Odgovori #25 : 17. Studeni 2008, 22:05:53 »

meni osobno su takve prerade simpatične, nije da bi ih vozio ali ih volim pogledati.
dole je primjer kak prerada može nastati iz svačega, ako ima dobre volje i ideja.
« Zadnja izmjena: 17. Studeni 2008, 22:27:56 kruns »
Evidentirano

Daky

• *
  • Vozi: Honda cbr 1000 rr
« Odgovori #26 : 17. Studeni 2008, 22:12:34 »

Pedale su prava stvar na motoru.... Razmisljam da ih stavim i na svog... :D :D
To je dobro za stizanje,jer kad ides stizat malo zapedalas i brze to obavis hahaha 
To su tako zvani PEDALINERI
Evidentirano

Karabaja

• Vozi: Ne.
« Odgovori #27 : 17. Studeni 2008, 23:41:30 »

:mrgreen:

Evidentirano
www.tomos-riders.com
U mojih 112 dana, 2 sata i 19 min online klip u mom avataru je napravio 27 118 392 gore-dolje... (Sad je već i malo više, al tko će to opet računati)

grgaSH

• Vozi: vril
« Odgovori #28 : 17. Studeni 2008, 23:59:05 »

kad ste već krenuli sa biciklima..  :D

Mazo

• *
  • Vozi: cx 650 guellepumpu i GL1000 ulicni tenk :D
« Odgovori #29 : 18. Studeni 2008, 00:18:18 »

Pedale su prava stvar na motoru.... Razmisljam da ih stavim i na svog... :D :D
To je dobro za stizanje,jer kad ides stizat malo zapedalas i brze to obavis hahaha 
To su tako zvani PEDALINERI
e taman tebi u rijeci tribaju pedale :mrgreen: Da bi od zabice do krimeje dosa triba ti u najmanju ruku pinzgauer :mrgreen:
Evidentirano
Krenuo sam putem razuma, ali sam uvidio da nemam kondicije....

James1100

• Vozi: rolling Stone
« Odgovori #30 : 18. Studeni 2008, 22:36:31 »

kviz pitanje: tko je autor ove prerade?
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #31 : 18. Studeni 2008, 23:16:04 »

ja bi samo dodao da prerade po meni mogu biti bilo kakve razine dok se podržava tehnika u njenoj osnovi. dakle rezervoar može biti i čuturica, ali da je rezervoar, a ne da na slici u 1. postu vidim ispuh za četverotaktni motor na dvotaktašu. to podnit ne mogu.
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #32 : 19. Studeni 2008, 08:21:25 »

na rezervaru pise exile, samo sumnjam da bioni mogli takvo sto :misli:
Evidentirano

makazica

• Gost
« Odgovori #33 : 19. Studeni 2008, 08:33:22 »

Bolestan um......??
Evidentirano

James1100

« Odgovori #34 : 19. Studeni 2008, 11:08:35 »

na rezervaru pise exile, samo sumnjam da bioni mogli takvo sto :misli:

Bingo!

Prva prerada koju je napravio Russell Mitchell (ako sam dobro napisao ime  :misli:) Tada još firma EXILE nije postojala, ali je tako dobila ime. A sad prodaje svoje motore po 50000 $ u prosjeku.

Poanta:
nemojte se smijat šašavim motorima, nikad neznaš kaj se bu izrodilo  :mrgreen:
Evidentirano

joke

« Odgovori #35 : 19. Studeni 2008, 11:51:33 »

Pa ova prerada mi upće nije bila šašava :misli:
Evidentirano

James1100

« Odgovori #36 : 19. Studeni 2008, 11:55:16 »

Pa ova prerada mi upće nije bila šašava :misli:

tehnički je odrađena dobro. ali sam vidio i puno ljepših custom skutera
Evidentirano

James1100

« Odgovori #37 : 19. Studeni 2008, 11:58:15 »

Bolestan um......??

bolestan je  :mrgreen:

ali radi mrak motore
Evidentirano

MadKec

• **
  • Vozi: Fazer 600 '02
« Odgovori #38 : 19. Studeni 2008, 16:04:28 »

Meni i nije nekaj i svi motori mu imaju nekak "nedorecen" prednji dio  :|
Evidentirano

54

• Vozi: Skuter
« Odgovori #39 : 19. Studeni 2008, 19:25:45 »

Granica nema i netreba ih bit al se pitam koja je poanta pojedinih prerada ? kad se netko skuca pa nema love za plastike onda stavi ravan volan male zmigavce i siru gumu pa kaze da vozi stritfaitera :mrgreen: bio sam jednom na izlozbi prerada u studgardu i cjene su nenormalne ALI sve je atestirano i nema carobiranja tipa a moglo bi ovo ovde sta ima veze da je kratko produzit ce mo i sl. sranja....neka prerada ali vecina u HR ih je upitna sta se tice voznosti i performansi u odnosu na orginal....ako si poboljsao bilo kakav dio u odnosu na original to je uspjesna prerada o izgledu necu sudit jel to je stvar ukusa...
Evidentirano
Guzica poila dusu....

Ljubo_051

• Vozi: GSXR750 '87. (u srcu), a na cesti..??.Kawa,Beverly
« Odgovori #40 : 19. Studeni 2008, 21:21:37 »

A ljudi gdje će vam duša (pojedincima)?
Koliko ste vi prerada napravili da budete kompetentni komentirati nečiji trud i muku?
Obožavam teoretičare kojima tata kupi standardni, najskuplji i najšareniji motor; kacigu i jaknu od 10 milja kuna i onda su oni ''bajkeri''. 200km/h po ravnom pa u zavoju u prvu...pa opet pun gas. Katastrofa.
O ukusima se ne raspravlja.
Ja u  preradama gledam koliko je netko truda uložio u nešto. Koliko maštovito i kvalitetno je riješio detalje koje je radio. Kakva ciklistika, ljepota, funkcionalnost. Pa nismo mi institut za usavršavanje stvari nego ljudi koji žele nešto stvoriti svojim rukama, nečemu dati svoj pečat. Koga je briga hoće li se to svidjeti ikome osim nama.
Jednom mi je jedan umjetnik objasnio ''umjetničke'' slike.
Nije stvar realno nacrtati nečiji portret. To zna savršeno svaki polaznik likovne akademije ili iole sposoban čovjek. Kada neki umjetnik u jednom potezu nacta neku švrljotinu i kaže da je to recimo konj u skoku. Čovjek koji se razumije i koji ga je pratio kroz njegov razvoj vidi jedno a ja drugo. Meni je to smješna švrljotina koju je možda nacrtao konj koji misli da je ovo konj, a onome koji se kuži to je savršensto. On iz toga vidi kako je običan slikar, realist, prerastao u umjetnika. On kuži šta je umjetnik time htio reći. Kako on doživljava konja u skoku i kako ga on iznutra interpretira na van. Ta slika je nama  običnim smrtnicima koji se ne kužimo u umjetnost ružna i trošak boje ali je to vrlo često jako skupo i unikatno djelo za koje ljudi izdvajaju hrpe para. I tko je sada tu lud?
Pa mu ti reci da je ta slika ružna.
Tako je i sa preradama. Ako niste kompetentni rađe šutite.  :palacgore:
Evidentirano

OldBoy

• RIP 20.06.2016.
« Odgovori #41 : 20. Studeni 2008, 00:09:23 »

"Ozbiljne" prerade su predmet čitavog ovog foruma. U ovoj temi najzanimljivije su one za koje neznamo jel bi se smijali ili plakali kad ih vidimo, jer te jesu na nekoj granici što je očito iz većine priloženih slika (dajte ih još, znam da ih imate!).
       Nikada nikome nisam rekao da mu je žena ružna, ili još gore, da mu je dijete ružno (liči na mamu, može i kakav otac takvo dijete). A prerade su, ako ih sami radimo, kao naša djeca.
       Oblikovanje motora (prerade), je u najvećoj mjeri estetsko (za tehnička unapređenja uglavnom nemamo osnove: iskustvo-znanje, alate, lovu). Pretežit je dakle "umjetnički dojam". A umjetnosti ima svakakve (naiva, nadrealizam, instalacije...), pa mi se i drveni motor može činiti zanimljivim. 

Evidentirano

mate

• Administrator
« Odgovori #42 : 20. Studeni 2008, 08:31:38 »

Koliko ste vi prerada napravili da budete kompetentni komentirati nečiji trud i muku?
Obožavam teoretičare kojima tata kupi standardni, najskuplji i najšareniji motor; kacigu i jaknu od 10 milja kuna i onda su oni ''bajkeri''. 200km/h po ravnom pa u zavoju u prvu...pa opet pun gas. Katastrofa.
Ja u  preradama gledam koliko je netko truda uložio u nešto. Koliko maštovito i kvalitetno je riješio detalje koje je radio. Kakva ciklistika, ljepota, funkcionalnost. Pa nismo mi institut za usavršavanje stvari nego ljudi koji žele nešto stvoriti svojim rukama, nečemu dati svoj pečat. Koga je briga hoće li se to svidjeti ikome osim nama.
Nije stvar realno nacrtati nečiji portret. To zna savršeno svaki polaznik likovne akademije ili iole sposoban čovjek. Kada neki umjetnik u jednom potezu nacta neku švrljotinu i kaže da je to recimo konj u skoku. Čovjek koji se razumije i koji ga je pratio kroz njegov razvoj vidi jedno a ja drugo. Meni je to smješna švrljotina koju je možda nacrtao konj koji misli da je ovo konj, a onome koji se kuži to je savršensto. On iz toga vidi kako je običan slikar, realist, prerastao u umjetnika. On kuži šta je umjetnik time htio reći. Kako on doživljava konja u skoku i kako ga on iznutra interpretira na van. Ta slika je nama  običnim smrtnicima koji se ne kužimo u umjetnost ružna i trošak boje ali je to vrlo često jako skupo i unikatno djelo za koje ljudi izdvajaju hrpe para. I tko je sada tu lud?
Tako je i sa preradama. Ako niste kompetentni rađe šutite:palacgore:

Isto kao što ni ti nisi kompetentan prvenstveno raditi nečije psihološke profile ili u konkretnom slučaju davati svoje sudove o preradama. Napisao si par opće poznatih činjenica, i što je nabolje, koje se kose same sa sobom. Ali obzirom na inteligenciju onog tko ih je napisao, ne treba se previše čuditi...
Evidentirano

54

« Odgovori #43 : 20. Studeni 2008, 08:40:17 »

Tako je i sa preradama. Ako niste kompetentni rađe šutite.  :palacgore:

ovo ako je adresirano na mene onda si krivo procjenia jel mi nije tata nikad kupovao sarenog konja i sl. sranja a i to nije ovde tema....o estetici nikad nesudim jel je stvar ukusa i vidjenja svakoga naosob trud i volju isto tako cjenim koja je neophodna za prerade....financije su bitne ali nisu presudne kao masta i vizia autora a na nekim preradama sigurno nebi se vozio jel su opasne po zivot....i smatram se kompetentnim.
Evidentirano
Guzica poila dusu....

joke

« Odgovori #44 : 20. Studeni 2008, 11:33:58 »

ovo ako je adresirano na mene onda si krivo procjenia jel mi nije tata nikad kupovao sarenog konja i sl. sranja a i to nije ovde tema....o estetici nikad nesudim jel je stvar ukusa i vidjenja svakoga naosob trud i volju isto tako cjenim koja je neophodna za prerade....financije su bitne ali nisu presudne kao masta i vizia autora a na nekim preradama sigurno nebi se vozio jel su opasne po zivot....i smatram se kompetentnim.

Yamaha RD350 u Lambreti 125 :shock:

Evidentirano

54

« Odgovori #45 : 20. Studeni 2008, 12:54:06 »

Yamaha RD350 u Lambreti 125 :shock:

skidam mu kapu na idei i trudu al to ide 200 + a kocnice a ovjes a kola 10 cola ? ovo si Joke dobro ukomponira s onim sta sam prethodno reka....neke prerade se rade zbog vlastitog zadovoljstva prckanja po motoru neke su samo za izlozbu i nemos s njima ni 100m napravit a kostaju bogatstvo neke se rade jel je jeftinije napravit faitera nego skucani original neke se rade iz zajebancije neke zbog biznisa i milion razloga zasto al je idea i masta uvjek ta koja je presudna izmedju ostalog...i samo je nebo granica prerada  :mrgreen:
Evidentirano
Guzica poila dusu....

GOJKO

• **
  • Vozi: R1200GSA, ZZR 1400, 1100XX
« Odgovori #46 : 20. Studeni 2008, 13:35:25 »

Ja skidam kapu onome ko ga PROBA NA PUN GAS  :LOL:
RD350 su zvali crna udovica  :palacgore:
Evidentirano
MK WARRIORS SERBIA

TOJO

• **
  • Vozi: Motor neki !
« Odgovori #47 : 21. Studeni 2008, 01:02:22 »

Evidentirano
Ne razlikuje se nista za razliku od nicega .....

www.bolimekita.com

Ljubo_051

« Odgovori #48 : 21. Studeni 2008, 07:18:58 »

Isto kao što ni ti nisi kompetentan prvenstveno raditi nečije psihološke profile ili u konkretnom slučaju davati svoje sudove o preradama. Napisao si par opće poznatih činjenica, i što je nabolje, koje se kose same sa sobom. Ali obzirom na inteligenciju onog tko ih je napisao, ne treba se previše čuditi...

Eeevvvooo gaaaa!!!!  :palacgore:
Moj najdraži purgerski idiot.
Sada si postao i profesor i psiholog i psihijatar pa se kužiš i koliki tko ima kvocijent inteligencije  :LOL: čisto ono po slici iz avatara  :LOL: :jesus:
« Zadnja izmjena: 21. Studeni 2008, 07:32:24 Ljubo_01 »
Evidentirano

Ljubo_051

« Odgovori #49 : 21. Studeni 2008, 07:29:53 »

Ma sorry ako si se osjetio prozvan ili je tako izgledalo, nisam mislio ništa loše. Žao mi je ljudi koji uživaju u preradama, ubijaju se i odriču da bi nešto stvorili a onda im se to uspoređuje sa nekim studijamaiz Amerike koje su brdo love ili im se gleda dali zadovoljavaju eko norme i zakone aerodinamike.
Mene veseli vidjeti kao naši dečki sa ono malo što imaju uspiju na neki domišljat način riješiti velike stvari (pod uvjetom da su kvalitetno odrađene).
Svaka ta rukotvorina je nekome ko njegovo dijete i on je full ponosan na nju a vjeruj mi da za niti jednog roditelja na svijetu nema veće uvrede nego ako mu kažeš nešto protiv njgovog djeteta pa makar to i bilo istinito  :palacgore:.
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 ... 97   Gore

Stranica je generirana za 0.395 sekundi uz 20 upita.