Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2]  Sve   Dolje

Autor Tema: Skidati katalizator da ili ne????  (Posjeta: 10141 )

Medo

• Spol: Muški
Odg: Skidati katalizator da ili ne????
« Odgovori #25 : 27. Travanj 2009, 18:03:43 »

Kod Fz1 bez i sa exup ventilom nema razlike u snazi, samo u buci. Također vađenjem katalizatora iz grane kod FZ1 (katalizator je iza lambda sonde) nema nikakvih promjena u snazi (niti ikakvi nuspojava što se tiče rada motora) samo motor postane zeru bučniji.

Sve isprobano od strane jednog tunera i ispitano na stolu, ne govoreno napamet. :palacgore:
Evidentirano

alenRI

• **
  • Vozi: zelenu neman
« Odgovori #26 : 27. Travanj 2009, 22:30:10 »

Ja gore imam akrapa slip on i skinut katalizator a i filter zraka protočniji.na mom motoru ne postoji nikakva lamda sonda.motor mi radi nervozno na ler gasu ali nisam niš izgubio snage na niskim i srednjim okretajima.u servisu sam pitao trebali se motor premapirati ili staviti drugu elektroniku i rekli su mi da motor tek sada radi punim plućima i da nije potrebno.ugl ide bolje motor...miris ispuha je puno intenzivniji nego kad sam imao katalizator.crvena lampica koja signalizira kvar ecu-a stalno mi svjetli i uz ugrađenu varalicu.ventil je naravno odspojen,jer ako se ne varam on je sastavni dio serijskog ispuha.ja bi preporučio skidanje katalizatora...
Evidentirano
Prodajem Arlen Ness odjelo vrhunsko,klokanova koža,titan protektori,vel. 50,nošeno dva put,9000kn

Mille

• **
  • Vozi: u snovima
« Odgovori #27 : 29. Travanj 2009, 01:09:38 »

u pitanju je nauka i rjesenje se zove fluidodinamika! Fabricke grane i auspusi su dizajnirani za tacno odredenu namjenu-grane pogotovo. Odredjeni otpor kretenju gasova je cak i pozeljan kako bi oscilacije u protoku ispusnih gasova bile sto manje. Mislim da jednim dijelom i katalizator povecava otpor te sigurno tako i gusi motor, ali da bi za prave rezultate bilo potrebno postaviti druge grane, remapirati motor i da bi tu bio ucinak potpun :palacgore: jedino ne znam koliko je to isplativa investicija ako ne mislis iz motora izvlaciti maksimum ili ga pripremati za utrke :misli:
Evidentirano
lose istjerujem, dobro utjerujem!!!
http://www.youtube.com/user/mille1981

darkman79

• **
  • Vozi: Yamaha R1 2009
« Odgovori #28 : 20. Svibanj 2009, 11:28:41 »

Millle mileee hajmo mi kod druga chake :) hehehehe da on to baci na papir :)
Evidentirano

Str: 1 [2]  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.266 sekundi uz 20 upita.