Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 174   Dolje

Autor Tema: Yamaha X-Max & X-City - General Topic  (Posjeta: 579360 )

joke

• Spol: Muški
  • Vozi: šta stigne : )
Odg: Yamaha X-Max X-City, tema za postojece i buduce vlasnike
« Odgovori #375 : 12. Kolovoz 2009, 16:53:50 »

Artikal čiji si link(s greškom) stavio u post, imamo u normalnoj ponudi prodavaonice u Splitu i košta 177 kn.
Evidentirano

mileni

• *
  • Vozi: sta ima
« Odgovori #376 : 13. Kolovoz 2009, 14:59:10 »

dobro, taman sam mislija sljedeći tjedan do rođe na servis. da još pitam, cvjetaju li plastke na x-maxevima jer meni se na spoju krajeva vizir počea tresavat od plastike tj. vizir na krajevima malo frižaje plastike i troši ih, kao da se vizir širi  :mrgreen:  jel to normalno  :misli:

Ne da ih troši, nego je spoj vizira stvarno loše izveden, meni popucala skoro pa sva ona plastična oka kroz koje idu vide i sad mi vizir drži samo jedna vida i onda moš pretpostavit kako to lipo klapa. Odavno već razmišljam kako moram polipit to da bar nekako drži jerbo novi košta lipih novaca...
Druga stvar od klapanja plastike je zadnji blatobran. Odjednom je počeo udarat od nosač zadnje gume (ili kako se to već stručno zove, uglavnom od ono šta je ispod njega), tako ga se prilikom prolaska priko naših lipih splitskih goba čuje tupi udarac plastike blatobrana. Ne znam je li razlog neka eventualno popuštena vida ili je stvar do amortizera možda... Ka šta sam već prije reka i ja sam nakupija 20tkm ali uz stvarno redovno i pedantno servisiranje svoje beštije...

P.S. Ono za volan nisam još proba jer sam bija na putu, a i malo sam lin... :?
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #377 : 13. Kolovoz 2009, 15:02:40 »

Glede stražnjeg blatobrana, gotovo 100% ti je ispala zaštitna gumica koja se inače nalazi između agregata i blatobrana.
Dođi do nas ugradit ćemo ti to besplatno.
Evidentirano

mileni

• *
« Odgovori #378 : 13. Kolovoz 2009, 15:09:23 »

Glede stražnjeg blatobrana, gotovo 100% ti je ispala zaštitna gumica koja se inače nalazi između agregata i blatobrana.
Dođi do nas ugradit ćemo ti to besplatno.

Pošteno, važi se!  :palacgore:
Evidentirano

J0EX

• *
  • Vozi: yamahu x max
« Odgovori #379 : 14. Kolovoz 2009, 17:58:11 »

problem zadnjeg blatobrana u x-maxa stvarno zna izludit, ja sam isto podnosio to klapanje blatobrana dok se nisam sitija da na dnu blatobrana zaljepim komad mekane izolacije (armaflexa) koja te udarce ćini nečujnim, novi modeli tu imaju tvornički ugrađenu nekakvu gumicu da neklapa, jer blaobran je s jedne strane učvršćen vidom a s druge je samo naslonjen na prijenos i kada naletiš malo brže na neravninu odskaće i lupa.   
Evidentirano
treba obogatiti smjesu

mileni

• *
« Odgovori #380 : 14. Kolovoz 2009, 19:26:16 »

problem zadnjeg blatobrana u x-maxa stvarno zna izludit, ja sam isto podnosio to klapanje blatobrana dok se nisam sitija da na dnu blatobrana zaljepim komad mekane izolacije (armaflexa) koja te udarce ćini nečujnim, novi modeli tu imaju tvornički ugrađenu nekakvu gumicu da neklapa, jer blaobran je s jedne strane učvršćen vidom a s druge je samo naslonjen na prijenos i kada naletiš malo brže na neravninu odskaće i lupa.  

Danas se zaletija do Joke i serviseri riješili to u 2 minute, ka šta je čovik i pravilno pretpostavija - ispala gumica. Zahvaljujem!
Evidentirano

honda xr

• **
  • Vozi: Yamaha Majesty 400
« Odgovori #381 : 14. Kolovoz 2009, 19:40:11 »

onda bi moga i u mene bit isti slucaj to san mislija napomenit kad dodjen na iduci servis, ali sad san na godisnjen i moga bi doletit do servisa kroz iduci tjedan da mi se to pogleda mozda je samo gumica a mozda nesto drugo :mrgreen:
ali ipak cu se prvo cut sa serviserima da samo ne banen na vrata ljudima :palacgore:
Evidentirano
Nisam dovoljno bogat da kupujem kineske motore!

rider331

• **
  • Vozi: FZ6N '06
« Odgovori #382 : 15. Kolovoz 2009, 08:33:54 »

pozdrav svima, evo baš malo gledam te x-max ove 250, koji imaju 21 ks na 7,5 t.o./min i 249 ccm. Nije mi jasno kako taj skuter može ići 150 i piše u motoreviji da mu je maksimalna brzina 150 km/h dok drugi modeli sa identičnim kubikažama i konjažom ne mogu postići tu brzinu. Nije mi to jasno možda sam krivo pročitao u motoplus katalogu ali eto. Vidim da ekipa ovdje vozi te skutere pa me zanima dali taj skuter stvarno ide tako?

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #383 : 15. Kolovoz 2009, 14:09:53 »

evo da se javim nakon mjesec dana,prije mjesec i pol dana sam kupio black x max 250ccm, i zasad sam zadovoljan,prosao sam oko 3500 km (2 tjedna na godisnjem bio i nisam ga vozio). jedini problemi dosada,odmah prvi dan mi je iscurila antifriz tekućina pa je bilo umalo problema(lose zavidana cijev dovoda...),strasno me nervira i klepetanje plastike zadnjeg blatobrana(moram to nekako rijesiti) te eto nazalost mi se pokvarila kukica koja drzi sic zakljucan (srecom ima dvije kukice pa se moze zatvoriti). uglavnom sto se tice voznosti predobar je,udoban za mene i suvozaca,ide extra dobro za 250ccm,rekao bih najbolje u klasi(imam 105 kg,zakljucak na temelju utrkivanja :) ),za provlacenje je lagan,ima mjesta za noge(visok sam 189cm),i vozio sam ga vise puta 150km/h (po njegovom satu,a pouzdano znam da sat laže na tim brzinama oko 5-10 km/h),a do 100 km/h laze oko 4-8km/h,buduci sam mnogo puta prosao pored mjeraca brzine na cestama). jedina zamjerka mu je sto nije startan kao talijani ali vec nakon 30ak metara hvata ubrzanje vece od konkurencije(npr aprilia sport city 200 brze reagira na gas i dobije me na 20 metara ali vec nakon 50 m nema sanse). dobra osobina mu je i sto pri brzinama od oko 80 km/h super ubrzava sve do maxa. kad sam kupovao sam se 'dvoumio' između x maxa (90 %) i nexusa (9%) i xcitinga(1%) i siguran sam da nisam pogrijesio uzevsi yamahu. pozz svima  Milan
Evidentirano

milanche

« Odgovori #384 : 15. Kolovoz 2009, 14:14:25 »

i zaboravio sam na potrosnju koja je u granicama normale,sa 11 litara prode se izmedu 280 i 330 km ovisno o vrsti voznje ali dosad nikad izvan toga a vozim uglavnom agresivno i skoro na punom gasu(izuzev prvih 100km),i vazno je spomenuti da zivim u Rijeci koja je puna voznje uzbrdo-nizbrdo...
Evidentirano

honda xr

• **
« Odgovori #385 : 15. Kolovoz 2009, 15:23:13 »

pozdrav svima, evo baš malo gledam te x-max ove 250, koji imaju 21 ks na 7,5 t.o./min i 249 ccm. Nije mi jasno kako taj skuter može ići 150 i piše u motoreviji da mu je maksimalna brzina 150 km/h dok drugi modeli sa identičnim kubikažama i konjažom ne mogu postići tu brzinu. Nije mi to jasno možda sam krivo pročitao u motoplus katalogu ali eto. Vidim da ekipa ovdje vozi te skutere pa me zanima dali taj skuter stvarno ide tako?

ovako sta se tice brzine u mene ti je ovakva situacija da bilo kad, bilo sa 1 ili 2 covika dostize 140kmh bez problema priko toga je dugotrajnije navlacenje i uvjeti prirode, ja san ga dovuka do 155kmh po njegovom satu sad koliko je to po gps-u i ostalin glupostima sasvim me boli k..., i btw (lokacija brza cesta kastela-split).
sta se tice konkurencije ovako stanje stoji sa (beverly, nexus, kymco,x9, madison mislim 3ie,ovo navodin svoja iskustva jer svi oce provjerit jeli istina sta se govori za x-maxa pa kad vide te na semaforu ajmo ;D) znaci do cca 120kmh smo rame uz rame, onda se pocne ostvarivat velika prednost upravo radi vece krajne brzine i linearnosti agregata na visokim okretajima, dok je na startu najsporiji od svih, dok ne pocne grabit od nekih 40kmh linearno sve do skoro samog maximuma.
eto sad imas informacije iz prve ruke
i btw molim one nevjerne tome da se ne javljaju i da opet ne pocne svađanje u temi :palacgore:
Evidentirano

loooney711

• **
« Odgovori #386 : 16. Kolovoz 2009, 11:37:35 »

joke

koliko tvornica deklarira stvarnu brzinu x max?

135, ako se ne varam.
Evidentirano

artsi

• *
  • Vozi: Piaggio x8 400 ie
« Odgovori #387 : 16. Kolovoz 2009, 11:39:42 »

joke

koliko tvornica deklarira stvarnu brzinu x max?
cca. 78 mph
Evidentirano
...pametno i daleko...

honda xr

• **
« Odgovori #388 : 17. Kolovoz 2009, 14:50:43 »

po papirima sta pise kad je kupljen max brzina 140 kmh pise (mislin tvornicke deklaracije ako se ne varan)
Evidentirano

Red Bull

• *
  • Vozi: x-city
« Odgovori #389 : 18. Kolovoz 2009, 12:16:14 »

... nekako si mi poznat, koliko si ono reka da imaš godina?  :mrgreen:...

:wink:

... pa toliko i ide, ovo šta je on napisa je za x-city...

al neidu isto
Evidentirano
Dobro si to primjetio Božo

Red Bull

• *
  • Vozi: x-city
« Odgovori #390 : 18. Kolovoz 2009, 19:11:53 »

... ne idu... x-city ima veći vjetrobran tako da ne može postić još tih par km max brzine koliko ima x-max...

... po motopulsovom mjerenju x-city ima max brzinu od 124 km/h i u tom trenutku ti na celeru stvarno pokazuje 124, dok je x-maxu max brzina 137 km/h i u tom trenutku na celeru stoji 141... mjereno gps-om, naravno...
... ALI x-city ima zato nešto malo bolje ubrzanje do 100 od x-maxa (x-city 13.05, x-max 13.40) i poprilično manje troši (x-city 4.17,  x-max 4.80)...  :wink:

ma sta je motopulsovo mirenje prema mirenju vlasnika jednog od najpopularnijih kafica u gradu :) :) :) koji kaze da je isa 140 sa citijen sa dvojicon :D
Evidentirano
Dobro si to primjetio Božo

honda xr

• **
« Odgovori #391 : 18. Kolovoz 2009, 23:52:50 »

uz dobru nizbrdicu i vitar u kosti i to je izvedivo  :mrgreen:
Evidentirano

J0EX

• *
« Odgovori #392 : 19. Kolovoz 2009, 00:34:09 »

opet pitanje za joku, kada ulazim u krivinu većom brzinom, uz malo veće liganje ponekad osjetim kao da mi zadnji kraj malo nestabilan, kao da zadnje kolo vibrira u krivini, to sam prije osjeća na starim gumama, a sad opet na novima, do čega bi to moglo biti   :misli:   
Evidentirano
treba obogatiti smjesu

Bradonja

• **
  • Vozi: Yamaha X-City 250
« Odgovori #393 : 19. Kolovoz 2009, 12:32:39 »

ma sta je motopulsovo mirenje prema mirenju vlasnika jednog od najpopularnijih kafica u gradu :) :) :) koji kaze da je isa 140 sa citijen sa dvojicon :D

Nije to ništa ne vjerovatno. Meni također na satu redovito dođe do 140km/h sa dvoje. Pogotovo nakon dužeg perioda autoceste sa povoljnim vjetrom. Koliko je to stvarno nemam pojma, a i ne zanima me. Do 120km/h ubrza odlično, a nakon toga traljavo do 130km/h pa jako traljavo i uz povoljan vijetar do 140km/h.
Evidentirano

marac_zg

• **
« Odgovori #394 : 24. Kolovoz 2009, 22:00:13 »

daklem.. :mrgreen:
nije me bilo neko vrijeme na ovom forumu,ipak je ljeto bilo u pitanju,kupanje,picigin,izležavanje i te sheme.. 8)

nego,do svega toga sam došao tako da sam sjedao na svog XMax-a i pravac more.. 8)
pa da malo podijelim dojmove..
četiri puta sam ovo ljeto putovao na more..dva puta na Pag,jednom do Senja i jednom do Zadra..
i vozio sam kroz sve moguće vremenske uvjete,od kiše,magle(da,da,kod Jaske u 6 ujutro i nakon Karlovca..),smrzavao sam se kao p...a na 11 stupnjeva kod Plitvica i Udbine,i isparavao na 37..surfao po,kako su to naši meteorolozi nazvali,umjerenoj buri :misli: od Senja do Prizne..(za one koji možda ne znaju što točno znači pojam "surfanja na motoru",to vam je kad vam vjetar toliko puše sa strane da se po ravnom pravcu vozite nagnuti u smjeru otkud vjetar puše.. :mrgreen: 8)..i došao sam do zaključka da je vožnja skutera/motora nevjerojatan gušt.. 8)  kad čovjek uhvati brzinu i uleti u niz zavoja..nema toga što se može usporediti..inače sam veliki obožavatelj vožnje auta,ali to se ne može nikako mjeriti sa ovim..pa kad mi ljudi objašnjavaju da im nije jasno kako se mogu voziti bez klime po ljeti,kako mi nije vruće pod kacigom,kako mi ne smeta mokra majca,samo se blago osmjehnem i pustim ih da si misle svoje,jer objašnjavati neke stvari nekom tko nije probao voziti skuter/motor,nema smisla.. 8)

inače,XMax,za moje potrebe ide odlično.. :palacgore:  sa svakim putovanjem sam bio sve sigurniji u njegove mogućnosti..došlo je do toga da su me na kraju samo jači motori prestizali.. :mrgreen:  od Gračaca do pred Karlovac mi je prosjek putne brzine bio 89 km/h..možda je to nekom malo,ali ja sam bio prilično ponosan .. :mrgreen:  uglavnom mi je prosjek,od starta do cilja,bio negdje oko 70 km/h,i potrošnja od 3-3,5 litre.. :palacgore:  i da,kad je već potegnuto pitanje max. brzine,na mom XMaxu je 140 km/h po brzinomjeru..
kako sam solirao,preticanja uglvanom nisu predstavljala problem..osim kad se našlo par bisera koji su baš u trenutku kad sam ja bio paralelno sa njihovim pilama odlučila dati gas.. :palacdolje: :palacdolje: zbog takvih mi je bilo žao što nisam imao onu šipku na rasklapanje,kao u Mad Maxu,pa po šajbi.. :mrgreen: i moram priznati da sam,kad je u pitanju bilo preticanje šlepera,ipak dva puta provjeravao i razmislio da li se mogu upustiti u to..ali,to su sitnice..
uglavnom,uživao sam na svakom putovanju i samo razmišljam gdje bih se mogao slijedeće uputiti.. 8) gušt,gušt,i samo gušt.. :palacgore:

malo sam se raspisao,nemojte kaj zamerit.. :mrgreen:
Evidentirano

milanche

« Odgovori #395 : 25. Kolovoz 2009, 00:19:45 »

evo samo da javim jednu konkretnu stvar koju sam danas išao malo provjeriti,odnosno ispitati. dosada sam maximalno sa svojim x maxom vozio 150 km/h i to po relativno ravnoj cesti(blagi pad) i danas sam otisao na jedan test,uglavnom uspio sam potegnuti yamahu sve do 160 km/h! znam da ce mnogi nevjerni sad tu misliti da lazem ali stvarno nemam nikakvog razloga za to,naime dosad kad god bi probavao postići max brzinu vozio sam normalno uspravan na motoru,a danas sam eto probao se lagano pogrčiti i nagnuti naprijed i sakriti iza vjetrobranskog stakla i uspio sam doći do 160 km/h na taj način. svi koji ne vjeruju neka probaju pa će se uvjeriti u ogromnu razliku u brzini ali i u ubrzanju. uglavnom to se odvijalo na potezu Riječke zaobilaznice od Jušića do Zameta gdje je cesta idealna za to,konstantna nizbrdica sa blagim zavojima i jednim tunelom gdje sam i ostvario najvecu brzinu. ponavljam svi vi koji ne vjerujete mozete sa mnom na kontrolu,ali 160 je pokazivao yamahin mjerač brzine,a sad koliko on laze ne mogu garantirati ali znam da ne laze puno... pozz
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #396 : 25. Kolovoz 2009, 03:56:17 »

Onih 89 km/h od gore... to je odlican prosjek... a ni onih 70ak km/h nije lose, ako se gleda ukupan prosjek... :palacgore:

J0EX

• *
« Odgovori #397 : 25. Kolovoz 2009, 08:34:19 »

ja i prika smo jednom vozili uzbrdo sirobujom, ja x-maxa on v-stroma 650, jednim djelom smo vozili usporedno i kad smo stali, pita sam ga koliku je drža brzinu dok smo vozili usporedno, on je reka 130 km/h, a meni je isto iznosila 130 km/h, onda bi to značilo da nam obojici krade celer tj. da je stvarna dosta manja čak i motoru jače klase kao šta je v-strom 650     
Evidentirano
treba obogatiti smjesu

J0EX

• *
« Odgovori #398 : 25. Kolovoz 2009, 08:49:10 »

ima li tko problema s dihtungom dekla na x-maxu, priki mi je na 15 000 procurilo ulje kroz taj dihtung. kada smo ga mjenjali, izgledalo je da su ga tvornički krivo stavili, na jednom kraju je bija naboran kao da nije dobro lega i tu je curilo ulje, bilo je strašno. cjela mašina, auspuh, zadnja guma i djelovi oko toga bili su uljavi. trebalo je skinit auspuh i otpustit njegov početak da bi to zamjenili, nakon mjenjanja je kao novi, više ne pušta ulje  :palacgore:
Evidentirano
treba obogatiti smjesu

marac_zg

• **
« Odgovori #399 : 25. Kolovoz 2009, 10:58:11 »

Onih 89 km/h od gore... to je odlican prosjek... a ni onih 70ak km/h nije lose, ako se gleda ukupan prosjek... :palacgore:

hvala,tako se i meni činilo.. :mrgreen:
ona cesta od Gračaca do pred Karlovac je vrhunska,uglavnom dugi zavoji,idealno za održavanje visokih putnih prosjeka..jedino sam kroz naselja morao usporavati,teška srca.. :mrgreen:  a prosjek mi je pao skroz kad sam došao pred Karlovac jer tamo je naselje na naselje,a niti volim baš jurcati kroz naseljena područja,niti imam neku pretjeranu želju puniti državni proračun.. :mrgreen:
Evidentirano
 Str: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 174   Gore

Stranica je generirana za 0.1 sekundi uz 21 upita.