Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 174   Dolje

Autor Tema: Yamaha X-Max & X-City - General Topic  (Posjeta: 579342 )

City

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: X-City
Odg: Yamaha X-Max X-City, tema za postojece i buduce vlasnike
« Odgovori #425 : 04. Rujan 2009, 00:07:34 »

Evo naša san... :mrgreen: I to jedino Savine... A bolje išta nego ništa... Bemti miša da ih je toliko zahebano nać...

MC 28 Diamonds

Jel neko ima iskustva sa njima...
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #426 : 04. Rujan 2009, 04:01:10 »

Evo naša san... :mrgreen: I to jedino Savine... A bolje išta nego ništa... Bemti miša da ih je toliko zahebano nać...

MC 28 Diamonds
...

Mislim da je negdje u ovoj temi bilo govora o njima:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,140440.0.html
 :misli: :palacgore:

City

• **
« Odgovori #427 : 04. Rujan 2009, 06:47:56 »

Mislim da je negdje u ovoj temi bilo govora o njima:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,140440.0.html

Je nešto bokun...
Ima Sport Demon,nisam ih primjetia na Pirellijevom siteu,a bože moj mora ih imat,što bi onda ovi novi Citiji vozili... :bonk:
Evidentirano

honda xr

• **
  • Vozi: Yamaha Majesty 400
« Odgovori #428 : 04. Rujan 2009, 11:33:28 »

Bili mi netko mogao odgovoriti, naime nisam nigdje uspio pronaći podatak koja je krajnja brzina x-cityja ili x-maxa 250 ccm?
nisi ti ni trazija jer imas tu odgovore na stranicu dvi unazad , a iskreno mislin da je ostalo rijetko koje pitanje na koje nije odgovoreno u temi a imate ga za pitat(sta se tice osnovnih stvari, potrošnja krajnja brzina itd) :palacgore:
Evidentirano
Nisam dovoljno bogat da kupujem kineske motore!

banley

• Vozi: YZF-R5
« Odgovori #429 : 04. Rujan 2009, 11:35:44 »

MC 28 Diamonds

ako možeš bjež od toga   imao na vxr živa katastrofa pogibeljno  :palacgore:
Evidentirano

shike

• *
  • Vozi: x-max 250
« Odgovori #430 : 07. Rujan 2009, 11:18:31 »

Joke, ima li kakvih najava oko dekica za x-max?

vidim da su francuzi izvjesili cijenu od 139 eur
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #431 : 07. Rujan 2009, 11:35:36 »

Evo tek sad sam pronašao šifru i pri tom vidio da je dobava moguča samo za XMax za sada, cijena kod nas bi trebala biti 1053 kn., dakle par eurića više nego u Francuskoj
Evidentirano

Kresimir-Ri

• **
  • Vozi: X-max 250 2010
« Odgovori #432 : 07. Rujan 2009, 17:24:13 »

Joke, ima li kakvih najava oko dekica za x-max?

vidim da su francuzi izvjesili cijenu od 139 eur
Imas od tucana, skoci ili do Trsta ili u Ave na Piramidi
Evo slika

mislim da je cijena oko 100 eura, barem je tako bila za beverly
Evidentirano

honda xr

• **
Odg: Yamaha X-Max & X-City - General Topic
« Odgovori #433 : 25. Rujan 2009, 19:36:51 »

ima li tu zivih, ima li novina ;D
eto u mene obavljen servis na 10000km
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #434 : 25. Rujan 2009, 21:54:34 »

ima li tu zivih, ima li novina ;D
eto u mene obavljen servis na 10000km

I, sta se radi na 10 t km?
Koliko $$$ ?

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #435 : 25. Rujan 2009, 22:21:59 »

I mene interesira sta se radi i koliko košta servis na 10 000km jer sam ja na 7 iljada...
Evidentirano

mv_agusta

• Vozi: bicikl
« Odgovori #436 : 25. Rujan 2009, 22:26:43 »

kako vas služi taj xmax, pročitao sam u nekim novinama da su plastike loše i čuo od nekih likova isto
kakvo je ubrzanje?? jel bolje od piaggia 250
jel ima ko gore variomat malossi, polini ili tp??
kakav je po zavojima??
Evidentirano
Ride Hard, Ride Free
Volim Ducati, makar i pokvaren u garaži

honda xr

• **
« Odgovori #437 : 26. Rujan 2009, 12:21:56 »

kako vas služi taj xmax, pročitao sam u nekim novinama da su plastike loše i čuo od nekih likova isto
kakav je po zavojima??
sluzi odlicno, sta se tice plastika vjerovatno mislis na one crne unutrasnje koje ne izgledaju bas na razini ali nemam dosad nikakvih primjedbi na njih.
o ubrzanju se dosta pisalo i svađalo mislim da je to sve tu li-la osim sta x-max ima vecu krajnju brzinu  i iskazuje snagu agregata na visokim okretajima dok tu piaggio malo zaostaje.
mislim da ode nema niko variomat.
po zavojima je dosta stabilan i krut zahvaljujuci krucim straznjim amortizerima.
eto ako imas jos sta pitaj?
I mene interesira sta se radi i koliko košta servis na 10 000km jer sam ja na 7 iljada...
samo izmjene ulja 400kn kosta, tako sve dok ne dodjes do 16000km tu je veliki servis, a jedino se mogu minjat prije plocice i gume ukoliko se potrose

u principu u ovih 10 000km nisan ima nista sa njin osim sta mi je ispala gumica sa zadnjeg blatobrana, ali podignuto u servisu i rijeseno u roku 2 min :palacgore:
Evidentirano

Grangers

• **
  • Vozi: e živote lutalico....
« Odgovori #438 : 26. Rujan 2009, 18:03:01 »

Naravno da ne očekujem konkretan odgovor ali hajde malo da špekuliramo  :wink:

Zbog čega Yamaha ne prati politiku skutera iz Piaggio grupe sa ugradnjom večih agregata u recimo X-City (npr to je klasa Beva i Scarabea a oni imaju verziju sa 500 ccm)
Kako bi išao X-city sa 16 colnim kotačima i agregatom iz T-maxa ?

Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #439 : 26. Rujan 2009, 19:13:47 »

Naravno da ne očekujem konkretan odgovor ali hajde malo da špekuliramo  :wink:

Zbog čega Yamaha ne prati politiku skutera iz Piaggio grupe sa ugradnjom večih agregata u recimo X-City (npr to je klasa Beva i Scarabea a oni imaju verziju sa 500 ccm)
Kako bi išao X-city sa 16 colnim kotačima i agregatom iz T-maxa ?

X-City sa agregatom iz T Maxa? Neznam bas dali bi to bilo izvedivo ali i ponajprije financijski isplativo. T Max ima fixiran agregat (kao motocikli), dok X-City nema, pa samim time trebali bi radikalno izmjeniti konstrukciju X-Cityja, a obzirom da se radi o vozilu za ajmo reci malo manje zahtjevne korisnike (u smislu sportske voznje), postavlja se i pitanje dali bi oni to prepoznali i izdvojili osjetno vise novaca za tako nesto. Naravno, to bi povuklo brdo drugih nuznih mehanickih izmjena, pa bi to vozilo s "obicnim" X-Cityjem zajednicko imalo samo ime, a tada bi dobili T Maxa broj dva, sto bi po meni bilo totalno besmisleno, a plus toga, povecalo bi troskove proizvodnje, razvoja, rezervnih dijelova, i sve uze i sire vezanog, sto bi bio nepotreban financijski izdatak. Kod Piaggia je druga situacija, pa tu imamo primjer recimo X9 250/500 gdje ce se mnogi sloziti da je 250ica osjetno bolja, uglađenija i upravljivija na zavojitim dionicama. Piaggio naime uglavnom (osim na nekoliko modela) samo izmjeni agregat, a vecinu ostalih elemenata ne promjeni, pa samim time ovjes postaje najslabija tocka vozila (istina, ovo primjete samo oni koji vozilo koriste do granica). Izuzetak je primjerice Nexus 500 prije redizajna, koji nije imao "bracu". Kad su se braca i pojavila (od redizajna na dalje), 500tica je zadrzala svoju koncepciju, dok je primjerice novi Nexus 250 zapravo X9 sa Nexusovim plastikama. Drugo, meni je primjerice draza Yamahina politika, jer se na taj nacin ipak jasno distanciraju određeni modeli, a i ne samo to, vec se jasno vide mogucnosti određenog vozila, te je u biti svako vozilo razvijeno u okvirima svoje klase, a nije samo ugrađen jaci agregat. Istina, mnogi samo agregat i gledaju, ali ne i oni koji od vozila traze zaokruzenu cjelinu. Moje misljenje... 8)
 :palacgore:

joke

« Odgovori #440 : 26. Rujan 2009, 22:51:58 »

Ni sam nebi to bolje objasnio. :palacgore:
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #441 : 28. Rujan 2009, 00:09:51 »

kakav je po zavojima??
evo ja ga imam malo manje od 3 mjeseca i vozim ga stalno,presao blize 7 000 km,super zadovoljan sam sa njim.
sto se tice plastika ne znam sta znaci lose plastike? ako zviznem nogom po njima i puknu onda su lose ali pretpostavljam da bi i drugim modelima isto bilo tako da ta konstatacija ne znam sta znaci,izgledaju ok,nista posebno,obicna plastika ko plastika,ja ne primjecujem nista na njoj ni dobro ni lose.
a za variomat,nemam ga ali ga budem ugradio kroz par dana,bio sam u svom serviseu(ovlastenom),cijena je 1300 kn i kazu mnogi da se dobije nesto s time pa eto probat cu pa sve javim(molim samo joku da mi kaze jel to ok cijena i koliko oni uzimaju za taj zahvat)
sto se tice ubrzanja moram naglasiti da je u klasi x max definitivno najtromiji,tj najslabije reagira na gas(mozda nije zanemariva cinjenica da imam 110 kg :) ali od sutra sam na dijeti,ponedjeljak je) ali to vazi samo prvih 50ak metara,nakon toga definitivno niti jedan nema sanse,a pogotovo sto se tice max brzine(garantirano),recimo da je od svih skutera u toj klasi najeksplozivniji s kojim sam se utrkivao(od semafora do semafora) bio aprilia sportcity 200 stari model,ne cube,a ostali definitivno su sporiji u bilo kakvom urzanju od 0-100 km/h(beverly,nexus,x citing,scarabeo...),isto vrijedi i za voznju uzbrdo definitivno nema konkurencije x max,a zivim u gradu gdje uzbrdo nizbrdo ima km i km...
sto se tice drzanja u zavojima i ponasanju ja ga vozim stalno na punom gasu vise manje,ne stedim ga,iako nisam od onih vozaca koji struzu nogarama i najkicama po cesti( :) ) svaki zavoj,ali sam vecinom u brzoj voznji,drzi cestu odlicno,gume su michelin GS,nemam nikakvih cimanja i klizanja osim kad je ostriji zavoj pa dosta usporim prije zavoja,nagnem se i dam gas do kraja u pol zavoja,onda mi cesto zanese zadnji kraj ali sam skuzio da samo ako je mokro ili klizava losa cesta...
uglavnom sam jako zadovoljan sa njime i jedino sto cu slijedece voziti je T max!  :D :D
Evidentirano

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #442 : 28. Rujan 2009, 09:09:00 »

mene je Xmax jako pozitivno iznenadio
prilično je čvrts u zavoju, kočnice su više nego dovoljne
grublji rad mašine mi se sviđa
meni je na startu bio "jači" od piaggiovog "quasara"

a da ne govorimo da je trošak izmjene ulja zbog nedostatka filtera minimalan, i lako izvediv

plastike ko plastike
prošla su vremena kad sam padao na kvalitetu ili nekvalitetu plastika
meni se čine solidne, ništ posebno, ali više nego dovoljno

sada kad imam 1 piaggio manje u garaži - rado bi vozioo Xmaxa :D

Evidentirano

mv_agusta

• Vozi: bicikl
« Odgovori #443 : 28. Rujan 2009, 12:27:20 »

pd kvalitetu plastika mislio sam na to da ne škripe i sl. to mi je dosta ne treba sad neka top turbo special gt5000 plastika, ako je kao na nexusu meni je ok, dobar mi je taj xmax
Evidentirano
Ride Hard, Ride Free
Volim Ducati, makar i pokvaren u garaži

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #444 : 28. Rujan 2009, 12:29:42 »

pd kvalitetu plastika mislio sam na to da ne škripe i sl. to mi je dosta ne treba sad neka top turbo special gt5000 plastika, ako je kao na nexusu meni je ok, dobar mi je taj xmax

meni se čini da tvoj nexus ipak ima malo kvalitetnije unutarnje plastike oko volana

ljudi su eventualno tu i tamo imali pritužbe na pucanje plastika vjetrobrana na Xmaxu- no to sam čitao na talijanskom Xmax forumu
a njima nije sve za vjerovati

meni je Xmax isto jako dobar skuter, čak mi je i oku privlačniji od Xcitya, koji opet, ima ljepši dizajn felgi, i po meni bolju kvalitetu tih unutarnjih plastika
Evidentirano

Bradonja

• **
  • Vozi: Yamaha X-City 250
« Odgovori #445 : 28. Rujan 2009, 14:25:18 »

Dali je netko vozio X-max i X-city usporedno? Mislim koji je vozniji? Bolje ponašanje u zavojima isl. s obzirom na drugačije kotače, aerodinamiku itd.
Evidentirano

joke

« Odgovori #446 : 28. Rujan 2009, 14:56:19 »

Siguran sam da smo več bar nekoliko puta u podforumu spomenuli, a i jedan u ovom topicu.
Yamaha P&B imala je oba skutera u tesnoj floti i svi koji su ih usporedno probali kažu da je XMax bolji.
Mi djelatnici tvrtke radili smo i otvorene vožnje do naše poslovnice u Šibeniku, i mi smo potpuno sigurni, XMax je bolji na i otvorenoj cesti i kao kompletno vozilo.
Evidentirano

City

• **
« Odgovori #447 : 29. Rujan 2009, 20:43:30 »

Sa Citijem sam jako često van grada(evo sad preprošli vikend sam bia do Dubrovnika i nazad),skuter je jako dobar i za van grada(to što piše City ne valja se ograničit samo na to),uglanom jako san zadovoljan sa voznosti i sa svim,bilo bi dobro da je sic bokun širi ka ko Maxa(mislim da je on bokun udobniji za guzu,nisan sidia na njemu ali po vizualnome mi se čini bolji) no City ipak je vizualno uglađeniji,onako malo slim pa valja tako bit i sidalo... Virujen šta piše Joke(ne triba uopće sumnjat u to) da je Max vozniji i kao kompletno vozilo bolji no eto kad san ja kupova vozilo to je bila ljubav na prvi pogled,prva dvanaestorica šta su došla u St,jedan je mora biti moj,moj Citonja...
I što je najvažnije nisam prežalia,da ponovno uzimam skuter ponovno bi uzea Citonju...
Ispunia je sva moja očekivanja i više od toga...
Max i City rules :palacgore:
Evidentirano

shike

• *
  • Vozi: x-max 250
« Odgovori #448 : 29. Rujan 2009, 23:40:34 »

Evo da i ja srocim koju rijec o svojoj x-max prici...

Dakle pred cca godinu dana sam se poceo interesirati za skuter (u Rijeci doslovno nema mjesta za parkirati u centru - osim placanja) kako bi ustedio na vremenu i troskovima...
Pocetna dvojba su bili beveryl cruiser/tourer ili x-max/city - ali onda kad sam malo vise usao u problematiku odlucio sam se za yamahu. Moram reci da sam ovaj forum (kao i dosta ostalih) prosao od pocetka do kraja, i kako su bitna stavka/prevaga bili Jokini tekstovi na ovom forumu (cisto da naglasim odmah, kako doticnog gospodine ne poznajem za sada :)) Jos kad su mi dva prijatelja (dugogodisnji motoristi) rekli da su probali x-maxa (testni iz lokalnog salona) i ostali odusevljeni, dileme vise nije bilo.
Na pocetku sam mislio uzeti nesto godinu/dvije staro, cak sam i udavio Joku (jos jednom hvala) da mi provjeri iste u Splitu (jer su u Rijeci rijetki), ali nakon sto sam vidio kako drze cijenu, odlucio sam se za novoga.
U ozujku ove godine zakaparirao bijelu zvijerku, zadnji od 2008 godista, i dobio ga za 32000 kn (4 milje jeftinije od 2009.)

Od tada motorin i ja smo skupili 2600 km, pa evo i par informacija:

Potrosnja: cca 215-230 km prodjem do rezerve - cisto gradske voznje (treba obratiti paznju da je Rijeka na brdima, pa je uvijek nizbrdo/uzbrdo)
               cca 250-260 km do rezerve - ako se radi o vangradskoj voznji (voznja 60-100, s dvije osobe)
Prvi servis na 1000km: 367 kn
Vrtio ga: do 145 km/h po satu (vise nisam stigao od prometa, premda je imao snage za jos - po ravnom naravno)

Koliko mi se cini (ovo mi je prvi skuter) u gradu je dosta tvrd (ali je i cesta odvratna) dok je vani (ovaj vikend bio djir po Istri) kad je asfalt dobar, odlican...

Odusevljen sa prostorom ispod sica...kaciga od cure i mene+rukavice+bubreznjaci+dodaci za vrat/koljena,.... predivno
Suvozacica nema nikakvih problema s voznjom (zadnja tura 230 km) bez kufera. Znam da su neki spominjali da i one rucke sa strane nemaju nikakvu korist, ali ova moja uziva, ne moze reci nista negativno
Plastike - jedina stvar koja me zivcirala kad sam preuzimao motor je ta sto je nisu u istoj razini plastike od akumulatora i pretinca (tako je valjda na svim x-maxovima). Danas mogu reci da uopce ne idem za tim, a na ostale plastike nemam nikakvog prigovora...
Ne znam kako drugi skuteri imaju zastitu od vjetra za noge - ne znam da li bi mogla biti bolja, ili su moja koljena osjetljiva - ali jos malo pa ce dekica, pa valjda nece biti tih problema...

Naravno, bitna stvar u ovoj prici je i servisna podrska. O LS Motu (malo reklame) sam cuo sve najbolje (od ljudi koji voze yamahe), voditelj servisa Sandi (kaze Joke je ljudina :D) je bio svojevremeno prvak HR u skuterima, zna posao i vrlo je srdacan/susretljiv (bar ovo sto sam iskusio na prvom servisu)

Eto to bi bilo to ukratko....vjerojatno cu se sjetiti jos par stvari, pa cu dopisati u sljedecim postovima...

Evidentirano

joke

« Odgovori #449 : 30. Rujan 2009, 09:27:01 »

Eeee, kad smo ja i Sandi trke vozili... 8)
Evidentirano
 Str: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 174   Gore

Stranica je generirana za 0.164 sekundi uz 21 upita.