Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 174   Dolje

Autor Tema: Yamaha X-Max & X-City - General Topic  (Posjeta: 579357 )

Igoreta

• Spol: Muški
  • Vozi: Beciklin
Odg: Yamaha X-Max & X-City - General Topic
« Odgovori #650 : 27. Listopad 2009, 08:33:12 »

malo mi je čudno da je povukao "smeće", pa skuter je star 3 mjeseca  :?
ako je negdje povukao smeće, onda je to na benzinskoj crpki...

vezano za potrošnju, ja neznam kak se vi po Splitu "ganjate", ali meni je najveća potrošnja bila u gradskoj vožnji (a u Zg ima puno više semafora i kreni-stani vožnje nego u Splitu) kad nas je bilo dvoje, i to je bilo 3,7 litre...
kad sam sam, onda u gradu ne ide preko 3,5, sad po zimi do 3,6 (a znamo da je zima u Zg daleko gora nego u Splitu), a kad idem sam na more da mu vadim dušu (i natočim "lošije" gorivo) ne ide preko 3,3 litre...
Evidentirano

Beco

• **
  • Vozi: Hondu
Evidentirano
Mr. Bad Guy

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #652 : 27. Listopad 2009, 15:39:46 »

Redizajn http://www.motosvet.com/novosti-2010-x-max-125-in-250.html

Drž' se Honde Beco, "vijest" ti je toliko stara da više i nije zanimljiva  :LOL:
Evidentirano

honda xr

• **
  • Vozi: Yamaha Majesty 400
« Odgovori #653 : 27. Listopad 2009, 15:47:49 »

jel ima ko da mu troši 4 ili više litara?
ja svom da neznam kaj radim, ne ide preko 3,7...

nikad priko 4 litre vec 11500km(u gradu)
koliko san ja primjetija, sta si žešći na gasu on manje troši :mrgreen:(ovo se ne zezam i govorin o otvorenoj cesti)
mislim da mi je najmanje bilo oko 3.3l, a ima njih sta piju u gradu i po 5.5 l pa je to nama čudno(ali ovo je koliko se sican starija verzija sa karburatoron pa vise trosi)
Evidentirano
Nisam dovoljno bogat da kupujem kineske motore!

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #654 : 27. Listopad 2009, 17:45:18 »

ja mislim da meni vise od ovoga sto trosi ne moze trositi nijedan,jer vozim cesto sa 2 osobe,sve je uzbrdo i nizbrdo tu gdje zivim,vozim agresivno i nikad do sada preko 4 litre,a cca oko 3,3-3,7 litara,najvise 4 litre. a jednom na orvorenoj cesti do se potrosnja spustila na 3 litre eventualno mrvicu preko,ali sam taj put trazio neki minimum potrosnje pa nisam gazio. i one 'necistoce' koje su mi bile na diskovima u biti nisu necistoce nego se potrosilo meso i sad mi zeljezo struze i zato se tako jako culo... a prosao sam 8 000 km,nekako mi se cini prebrzo jbt
Evidentirano

milanche

« Odgovori #655 : 27. Listopad 2009, 17:51:45 »

a vezano za problem sa gorivom sutra cu otici do europetrola da vidim sta oni kazu na to,a raspitao sam se malo na konkretno doticnoj benzinskoj jer mi frend radi(druga poslovnica) i kaze da je moguce da je to vjerojatno voda koja se nakupi na dnu velikog tanka jer se nije na vrijeme nadopunio i ostao je relativno prazan sa tom mjesavinom na dnu,ali mora provjeriti kad su nadopunjavali tank i koliko litara je bilo u njemu taj dan. inace garantira cistocu benzina na doticnoj jer svaka cisterna koja dođe prije istovara benzina provjere cistocu u cisterni i ako ne zadovoljava kriterije kaze da ju vrate natrag po novo gorivo. dakle nema sta drugo biti nego ta teorija,gorivo sa dna njihovog tanka?!
Evidentirano

Igoreta

« Odgovori #656 : 27. Listopad 2009, 21:00:46 »

ja mislim da meni vise od ovoga sto trosi ne moze trositi nijedan,jer vozim cesto sa 2 osobe,sve je uzbrdo i nizbrdo tu gdje zivim,vozim agresivno i nikad do sada preko 4 litre,a cca oko 3,3-3,7 litara,najvise 4 litre. a jednom na orvorenoj cesti do se potrosnja spustila na 3 litre eventualno mrvicu preko,ali sam taj put trazio neki minimum potrosnje pa nisam gazio. i one 'necistoce' koje su mi bile na diskovima u biti nisu necistoce nego se potrosilo meso i sad mi zeljezo struze i zato se tako jako culo... a prosao sam 8 000 km,nekako mi se cini prebrzo jbt

a čuj.... to najviše ovisi o tvojoj vožnji, ali kako je ovaj Black Xmax sav "sportski", možda su i mekše kočione obloge...
inače, bio je jedan dečko na drugom forumu koji je kupio 2007. sa nekih desetak tisuća km i mijenjao je isto kočione obloge jer su bile potrošene...
ja na svom sad imam 16000 km, razmak mi je na prednjim kočnicama sa 150 km bio 13,8 mm (mjesto na kojem se mjeri potrošenost kočnica, vidi priručnik), debljina diska 5,3 mm, dakle disk + 2x pločice što će reći da su ploćice bile 4,25 svaka (ako zanemarimo zračni prostor), na 12000 je bio razmak 11 mm, debljina diska 5 mm dakle pločica svaka 3 mm, znači nisam još došao ni do pola (u priručniku piše da se mijenjaju kad budu tanje od 0,5 mm)...
zadnje ne mogu mjerit jer imaju indikator (koji ne vidim) ali sa njima ionako manje (i slabije) kočim pa pretpostavljam da su još i manje potrošene...
Evidentirano

krivi

• *
  • Vozi: Yamaha X Max 250i
« Odgovori #657 : 29. Listopad 2009, 19:51:21 »

Prije nekih 7-8 godina kupija san yamahu aerox 50 ccm.Sa skuteron san bija prezadovoljan.U tri godine šta san ga ima nikada ga nisan zavergla dva puta,prominija ga isključivo zbog male kubikaže i kupija Atlantika .Atlantik je udoban lip skuter ali od prvoga dana kad san ga uzeja para mi je uši dok bi ga palija, nikada nisan bija siguran kad će odma sastavit a kad će se čut odvratni tupi zvuk i prozujat u prazno.To me je toliko iritiralo da san i njega konačno proda i sada san kupija Yamahu X max.
X max me definitivno oduševija odlično ide ,udoban ,lip,mala potrošnja,ispod sidala mista ko u priči,odlično drži cestu...
Pali svaki put iz prve ko singerica posjetija me ponovo na Aeroxa i njegovo besprijekorno paljenje.
Od sada se definitivno držin Yamahe jer mislin da je najbolja i najpouzdanija a kvalitetom opravdava cijenu definitivno.
Nikako se nebi složija sa tin da ima nekvalitetnu plastiku niti da je loša brava na vratima pretinca uz normalnu upotrebu može sigurno nadoživit cijeli vijek motora.
Veselin se svakoj novoj vožnji jer sa X max-on je to zaista prava uživancija.
U prilog Yamaha kvaliteti ide i to da iman za rent  2 jet ski vx1100 odradili dvi sezone svaki preko 300 radni sati,bez iti jedne greškice ili kvara ,a o ljudima koliko ih je vozilo da i ne pričam.
Sa yamahon se osjećan definitivno sigurnije.

Evidentirano

honda xr

• **
« Odgovori #658 : 29. Listopad 2009, 21:50:48 »

1.dobro dosa
2.promini vozilo u profilu
3.dobra je yamaha ali da iman para bija bi kupija forzu :palacgore:
 :LOL:
Evidentirano

shike

• *
  • Vozi: x-max 250
« Odgovori #659 : 30. Listopad 2009, 11:10:47 »

bome jos malo pa ce nas biti ko rusa  :mrgreen:
Evidentirano

honda xr

• **
« Odgovori #660 : 30. Listopad 2009, 11:23:55 »

a vidit cu ovih dana kad uvatin vrimena pa sastavit popis nas iz teme da vidimo otprilike koliko nas ima koji vozimo ili max ili city :palacgore:
Evidentirano

joke

« Odgovori #661 : 30. Listopad 2009, 11:25:09 »

bome jos malo pa ce nas biti ko rusa  :mrgreen:

Vidim da ti nisi bio u Splitu več duže vrijeme, ovdje izgleda kao da je svaki drugi skuter XMax ( a svaki treči TMax 8))
Evidentirano

Igoreta

« Odgovori #662 : 30. Listopad 2009, 12:06:58 »

Vidim da ti nisi bio u Splitu več duže vrijeme, ovdje izgleda kao da je svaki drugi skuter XMax ( a svaki treči TMax 8))

da to je zanimljivo...
inače, u Zg ako sam vidio 3 komada, to je onda puno (pitam se da li je razlog cijena  :misli:), Xmax-a ima ali opet ih nema puno ko u St...
čovjek bi se zapitao, zašto ste onda "ljubomorni" na nas purgere?
ovo nemojte shvatit kao provokaciju, niti želim generalizirati, samo kažem da imate bolji vozni park  :palacgore:

ili to joke "sređuje" povoljno?  :jesus:
Evidentirano

honda xr

• **
« Odgovori #663 : 30. Listopad 2009, 12:56:59 »

ljubomoran nisan sigurno, jer ode skoro cilu godinu mogu vozit :mrgreen:
a u splitu kad parkiras x-maxa neznas koji je tvoj pa trazis po tablici :LOL: :LOL:
Evidentirano

joke

« Odgovori #664 : 30. Listopad 2009, 13:02:09 »

Več smo to u referentnoj temi govorili, naravno da je zasluga prevenstveno naša (Pribudić & Borčić) jer mi ih prodajemo neproporcionalno bilo kakvim usporedivim brojevima za RH.
Sebe nebi stavljao u prvi plan, iako je moj utjecaj očigledan 8), mora se priznati da je začetnik TMax-izacije moj direktor Jozo koji je odlućio prije 4 godine da TMax mora biti testno vozilo(od onda je svake godine njen član) i tako pružio priliku svim zainteresiranima da se iz "prve ruke" uvjere u ono najbitnije.
Najbitnije je pak to što je TMax sam od sebe(bez ičije pomoči pri prodaji) izuzetno vozilo, čije karakteristike ga stavljaju u povlašten položaj čak i kad ga uspoređujemo sa motociklima niže i srednje kategorije, a skutere da i ne spominjem.
Kod njega je jednostavno isplativo novac uložiti koliko god bio jer dobijate najviše.
Možete povuči paralelu sa primjerom banke koja daje visoke kamate na štednju ali nova je na tržištu. Naravno da nitko neče riskirati i uložiti u nju, več rađe ulažu u stariju banku s manjom kamatom, ali dočim se par "hrabrih" odluče na ulog i isplate im kamatu, svi dolaze u ovu s većom kamatom.
Glede Zagreba(kupovne moći i broja eventualnih klijenata), da živim gore i bavim se ovim čime se bavim, sigurno bi imao više posla nego ovdje.
P.s. Tema je za ovo neprimjerna  :mrgreen:
Evidentirano

Igoreta

« Odgovori #665 : 30. Listopad 2009, 13:18:14 »

ljubomoran nisan sigurno, jer ode skoro cilu godinu mogu vozit :mrgreen:
a u splitu kad parkiras x-maxa neznas koji je tvoj pa trazis po tablici :LOL: :LOL:

točno znam, dogodilo mi se na jednom "manjem" parkingu da su bila 3 Xmaxa crna kao i moj...
ali sam svog odmah skužio jer ovi vaši lokalni su imali naljepnicu Yamaha s bočne strane ispod svjetala (iznad slajdera)...

iako je bilo ljeto, primijetio sam da u splitu ima pun k... skutera, skoro ko kad sam bio u Trstu (a tam ih ima ko muha, bio u 3. mjesecu, kiša padala), općenito mi se čini da nema toliko 2-kotača u Zg, iako je grad, kolko ono, 3-4 puta veći (broj ljudi mislim)? Niste vi ni glupi, ovdje ekipa ide cca 1 km s autom, i normalno da je gužva za popizdit...
al kao što joke kaže, idemo previše u OFF, to je za neku drugu temu...
Evidentirano

joke

« Odgovori #666 : 30. Listopad 2009, 13:45:47 »

Nismo u offu glede opče rasprave več o modelu TMax.
Glede Zagreba i njegovog geografskog položaja te klimatskih značajni, mislim da isto nema veze, pogotovo ukoliko ga usporedimo sa bilo kojim talijanskim gradom na sjeveru.
Skoro do snjega se mogu koristiti normalno skuteri kao prevozno sredstvo jer postoji posebna oprema koja ih prilagođava, od grijača ručki, do posebnih uložaka za upravljač, običnih pokrova za noge, grijanih pokrova za noge, viših vjetrobrana,......itd. i zasigurno su praktičniji od automobila u gradskim uvjetima.
Bio sam u Zagrebu prošli weekend dok je bila kiša i točno znam o čemu govorim.
Samo ih treba dakle malo "osvijestit" i to je to.
Evidentirano

Igoreta

« Odgovori #667 : 30. Listopad 2009, 13:48:31 »

Samo ih treba dakle malo "osvijestit" i to je to.

slažem se, ja sam prošle godine vozio sve dok nisu temperature bile ispod 4°C (smrzavanje), a onda me nikakva dodatna oprema ne može spasiti...
uglavnom, to je bilo 12.,1. i 2. mjesec, već sam krajem 2. bio opet na "konju"...
nije samo stvar praktičnosti, već i uštede živaca, svaki put kad idem s autom negdje u grad podsjetim se svega toga...
Evidentirano

joke

« Odgovori #668 : 30. Listopad 2009, 14:19:27 »

Svaki put kažem, ne osjetite koliko vam skuter pomaže dok se ne vratite u automobil.
Slično je i s variomatom, ljudi ga stave i komentiraju da "nisu puno dobili", sve dok im ne dam đir na istom skuteru bez variomata  :mrgreen:
Evidentirano

BaDly

• Vozi: SW600
« Odgovori #669 : 30. Listopad 2009, 15:30:42 »

slažem se, ja sam prošle godine vozio sve dok nisu temperature bile ispod 4°C (smrzavanje)

Ja sam vozio do max -7°C.....ispod toga je bilo samo par dana..i to sam odradio u autu....

btw....ja sam u ZG-u do sad vidio samo jednog jedinog t-maxa  :palacdolje: :palacdolje:

milanche

« Odgovori #670 : 30. Listopad 2009, 15:46:43 »

bo sam u Splitu ovo ljeto i to je srasno koliko x maxova i t maxova po gradu ima,moja procjena 50 posto ukupnog broja su x max a 25 posto t max ostalo su svi drugi... i primjetio sam da jako mali broj vozaca nosi kacigu?! ako sam vidio 10 kaciga na glavi ostalo sve gologlavi. i jos nesto,nema tamo semafora crvenoga zutoga,samo prolaze ni ne gledaju na prednosti i pjesacke i semafore,samo idu,bio sam sokiran jbt,koja razina kulture. znam da nisu svi takvi ali ja sam vidio garant vecinu da ne postuju nikakve propise,ko da su solo na cesti,pa voze po zoni za buseve,i to sve kao dobro jutro
Evidentirano

stijepo

• **
  • Vozi: yamaha t max
« Odgovori #671 : 30. Listopad 2009, 15:56:48 »

Da,stvarno cudno da u zg nema puno skutera,svi u aute i ajmo mic po mic u kolonama!Zasto?mozda zbog tramvaja,s manjim gumama se moze zavozit ko po prugi,i na podu si!A onda opet imas puno traka,auti jure ko ludi,prestojavaju se,ne gledaju,trebas mislit i za njega i za sebe,kad se ubacivas.malo vise rizika nego inace!nemam pojma.
Evidentirano

honda xr

• **
« Odgovori #672 : 30. Listopad 2009, 15:57:54 »

Ja sam vozio do max -7°C.....ispod toga je bilo samo par dana..i to sam odradio u autu....

btw....ja sam u ZG-u do sad vidio samo jednog jedinog t-maxa  :palacdolje: :palacdolje:
a nije ni cudo jer je neko bija reka da ga u yamaha salonu niti nemaju izlozenog kad je on bija, ali putimo t-max on ima svoju temu

naime sad san se ošerva da novi x-max ima komplet novu šasiju za sportskiju voznju(ako se to odnosi na 2010 model), to moze bit vrlo fino :dobar:
evo citat

NOVO: Čvrsti okvir za sportsku vožnju i podesiv stražnji ovjes
Kompletno nova šasija u kombinaciji sa dvostrukim stražnjim podesivim amortizerima koncipirana je za sportsku vožnju i bolju stabilnost. Kod većih brzina 15-colni prednji i 14-colni stražnji kotač ostaju priljubljeni uz cestu, dok se diskovi promjera 267mm naprijed i 240mm straga brinu za sigurno zaustavljanje na urbanim gradskim prometnicama.
Evidentirano

joke

« Odgovori #673 : 30. Listopad 2009, 15:59:52 »

Da, ima šasiju čvršču što bi trebalo rezultirati reaktivnijim ovjesom prilagođenom sportsijoj uporabi, mislim da smo to i spomenuli pri prvim najavama modela 2010.
Ipak bi za konkretnu izjavu ostavio probnu vožnju koja če pokazati jel razlika primjetna ili ne.
Evidentirano

honda xr

• **
« Odgovori #674 : 30. Listopad 2009, 16:03:17 »

ups onda nisan zapazija taj detalj,
i u potrpunosti se slazen pa kad ga provozas dogodine napisat ces ima li zapazajuce razlike :mrgreen:
Evidentirano
 Str: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 174   Gore

Stranica je generirana za 0.253 sekundi uz 21 upita.