Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 174   Dolje

Autor Tema: Yamaha X-Max & X-City - General Topic  (Posjeta: 579365 )

krivi

• *
  • Spol: Muški
  • Vozi: Yamaha X Max 250i
Odg: Yamaha X-Max & X-City - General Topic
« Odgovori #700 : 07. Studeni 2009, 14:16:16 »

U svakom slučaju najgori scenario je + 1500 kn, ali možda i ostane identična ovogodišnjoj.

Joke jesi ovo gori mislija na sadašnju akcijsku cijenu ili normalnu.
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #701 : 07. Studeni 2009, 21:39:24 »

na normalnu sa početka godine
Evidentirano

joke

« Odgovori #702 : 09. Studeni 2009, 16:09:11 »

Idejni nacrti novog XMax-a

Evidentirano

joke

« Odgovori #703 : 11. Studeni 2009, 17:22:03 »

Meni ovako sa sportskim vizirom izgleda kao da mu nesto fali, sa normalnim vizirom puno ljepse izgleda,inace skuter je bez premca.Joke kakvi su komentari testa...? :palacgore:

KONKURENCIJA

XMax ima osobine koje je jako teško nači u bilo kojem donekle konkurentnom vozilu. Prvenstveno pri tome mislimo na prtljažni prostor pod sjedalom za dvije integralne kacige, ali i na oblik šasije (vjerovatno misle na touring izgled u kompaktnom izdanju, moje mišljenje)
Također treba naglasiti u rasponu do 300cc (osim Honde SH300 i Kymco Downtown)snage agregata i nisu toliko različite od XMax-ovog.
Ukoliko želite, možete u obzir uzeti i 3. kotač, pa razmotriti Piaggio MP3 250 i ukoliko mislite na touring i Suzuki Burgman 200.
Ako pak uzmete u obzir i one koji nemaju izdašni prtljažni prostor, tu su i Gilera Nexus 300, Kymco Xciting R 300, 300 i Piaggio X7, Sym Joymax Evo.
Bez slićne vjetrobranske zaštite, tu su i Aprilia Scarabeo 300 i Sym Citycom 300.

ZAKLJUČAK

Skuter koji stvara jak interes, kao u Genovi gdje smo ga testirali, gdje nas je puno ljudi i vozača pitalo za njega. Većina je mislila da je povečana i zapremnina agregata, s obzirom na trend na tržištu. Moramo se i na to osvrnuti i reči da postoji samo 2 skutera iz tzv. "klase 300" koja u stvati imaju veču snagu od XMax-a 250, zbog toga što je u biti dobitna kombinacija sveukupna ukomponiranost njegova ovjesa, kvalitete i opreme, te izgleda koji je sad definitivno "sportskiji" i moderan, te nadasve imena, odnosno branda Yamaha koji je uvjek na vrhu.
Vozne karakteristike su bolje nego na prethodnom modelu i praktičniji je, s tim da sportski ovjes u biti uzima malo udobnosti slijedom tvrđeg postava.
Novi XMax izgubio je malo vjetrobranske zaštite u odnosu na prethodnika, te na našu žalost ne postoji verzija s ABS-om.

Na ovu zadnju opasku objavljen je i odgovor Yamahe, koja je izjavila da prema podacima sa tržišta, samo 5% klijenata pita uopće za postojanje ABS verzije, te slijedom toga nije shodno da se pokreče proizvodnja zasebnog modela s tim sustavom, bar ne u ovoj klasi i za sadašnje vrijeme.

Evidentirano

corluka

• Vozi: Honda nc 750xdct
« Odgovori #704 : 11. Studeni 2009, 19:13:50 »

KONKURENCIJA

XMax ima osobine koje je jako teško nači u bilo kojem donekle konkurentnom vozilu. Prvenstveno pri tome mislimo na prtljažni prostor pod sjedalom za dvije integralne kacige, ali i na oblik šasije (vjerovatno misle na touring izgled u kompaktnom izdanju, moje mišljenje)
Također treba naglasiti u rasponu do 300cc (osim Honde SH300 i Kymco Downtown)snage agregata i nisu toliko različite od XMax-ovog.
Ukoliko želite, možete u obzir uzeti i 3. kotač, pa razmotriti Piaggio MP3 250 i ukoliko mislite na touring i Suzuki Burgman 200.
Ako pak uzmete u obzir i one koji nemaju izdašni prtljažni prostor, tu su i Gilera Nexus 300, Kymco Xciting R 300, 300 i Piaggio X7, Sym Joymax Evo.
Bez slićne vjetrobranske zaštite, tu su i Aprilia Scarabeo 300 i Sym Citycom 300.

ZAKLJUČAK

Skuter koji stvara jak interes, kao u Genovi gdje smo ga testirali, gdje nas je puno ljudi i vozača pitalo za njega. Većina je mislila da je povečana i zapremnina agregata, s obzirom na trend na tržištu. Moramo se i na to osvrnuti i reči da postoji samo 2 skutera iz tzv. "klase 300" koja u stvati imaju veču snagu od XMax-a 250, zbog toga što je u biti dobitna kombinacija sveukupna ukomponiranost njegova ovjesa, kvalitete i opreme, te izgleda koji je sad definitivno "sportskiji" i moderan, te nadasve imena, odnosno branda Yamaha koji je uvjek na vrhu.
Vozne karakteristike su bolje nego na prethodnom modelu i praktičniji je, s tim da sportski ovjes u biti uzima malo udobnosti slijedom tvrđeg postava.
Novi XMax izgubio je malo vjetrobranske zaštite u odnosu na prethodnika, te na našu žalost ne postoji verzija s ABS-om.

Na ovu zadnju opasku objavljen je i odgovor Yamahe, koja je izjavila da prema podacima sa tržišta, samo 5% klijenata pita uopće za postojanje ABS verzije, te slijedom toga nije shodno da se pokreče proizvodnja zasebnog modela s tim sustavom, bar ne u ovoj klasi i za sadašnje vrijeme.

Hvala :palacgore:
Evidentirano

marac_zg

• **
« Odgovori #705 : 13. Studeni 2009, 16:08:35 »

kakav idealan dan za vožnju..
sunčan,suh,temperatura taman..
i naravno da sam izveo Crnog na gradski asfalt..  8)
sve obaveze obavio uz njegovu asistenciju,a onda ga provozao uzduž i popreko grada,i vratio ga najdužim mogućim okolnim putem natrag u garažu..  :mrgreen:
totalni gušt..  8)
Evidentirano

gorank

• Vozi: Kawasaki
« Odgovori #706 : 13. Studeni 2009, 21:19:46 »

Uzasno mu stoji onaj naslon za suvozaca!!!  :palacdolje:
Evidentirano

corluka

« Odgovori #707 : 14. Studeni 2009, 19:46:54 »

Uzasno mu stoji onaj naslon za suvozaca!!!  :palacdolje:
Kad se vozis kao suvozac recimo 300km,onda skuzis i osijetis kako mu lijepo stoji :palacgore:
Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #708 : 14. Studeni 2009, 19:50:51 »

ti si se vozio kao suvozac 300km pa znas?
Evidentirano

corluka

« Odgovori #709 : 14. Studeni 2009, 20:02:17 »

ti si se vozio kao suvozac 300km pa znas?
Jesam bilo je to davno sa starim na jawi,isao sam na more
Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #710 : 14. Studeni 2009, 20:06:47 »

na jawi :mrgreen: mislim da se govori o skuteru yamahi  :misli: ajde dobro,ne kuzim bas gust u tome da se zavalis kao u fotelji i tako se vozis a da ne govorim kako je ruzno,na jawi moze biti jer i tako ne lici na nista ali na skuteru je to uzas a pogotovo na ovakvom skuteru koji itako nije ljepotan :mrgreen:...
Evidentirano

honda xr

• **
  • Vozi: Yamaha Majesty 400
« Odgovori #711 : 14. Studeni 2009, 20:11:29 »

ja san se bija na svome vozija 50km kao suvozac jer je jedan gospodin tija provat kako se vozi max, i mogu van rec da su me leđa pocela smetat bilo bi lipo da san se moga naslonit na nesto, ali sta me briga ionako ja uvik vozin ko je zada nek pati  :sismis:
Evidentirano
Nisam dovoljno bogat da kupujem kineske motore!

malaguti

• Gost
« Odgovori #712 : 14. Studeni 2009, 20:13:03 »

onda si ugradite naslon i za vozaca :mrgreen: pa ispada da je taj x-max neudoban za poludit...
Evidentirano

corluka

« Odgovori #713 : 14. Studeni 2009, 20:15:36 »

na jawi :mrgreen: mislim da se govori o skuteru yamahi  :misli: ajde dobro,ne kuzim bas gust u tome da se zavalis kao u fotelji i tako se vozis a da ne govorim kako je ruzno,na jawi moze biti jer i tako ne lici na nista ali na skuteru je to uzas a pogotovo na ovakvom skuteru koji itako nije ljepotan :mrgreen:...

Ma ne govorim ti ja o ljepoti,ode ti kraljeznica u k.... dosadi ti,vozac ima bar nekakav naslon ipak je lakse,a o ljepoti meni osobno na burgmanu 400 naslon izgleda sjajno :palacgore:

Bio si zeznuo citat pa sam uredio :wink:
« Zadnja izmjena: 14. Studeni 2009, 20:20:49 malaguti »
Evidentirano

corluka

« Odgovori #714 : 14. Studeni 2009, 20:23:56 »

Hvala,jbg gledam tv i tipkam sorry :palacgore:
Evidentirano

otacxxl

• *
  • Vozi: Yamaha X-Max 250cc
« Odgovori #715 : 15. Studeni 2009, 10:22:39 »

Juce je u Tuzli bio prelijep dan, iako jos nisam registrova skuter nisam mogao da odolim a da se ne provozam malo. Presao sam nekih 40km. Prvi dojmovi su super, jedino mi je prednja kocnica onako malo troma i slaba. Bas se mora dobro pritisnuti da bi uhvatila. Ne razumijem se bas u motore ali vjerujem da treba mozda neko vrijme da prodje pa da ona ulegne kako treba. 
Evidentirano
Sve možeš nahraniti, ali oči nikad.

Igoreta

• Vozi: Beciklin
« Odgovori #716 : 15. Studeni 2009, 22:31:58 »

kaj vas toliko smeta taj naslon?  :misli:
ako je nekome ružan, nek onda kupi kofer i doplati za naslon, pa onda možeš fino skidati kofer kad ti netreba (a u principu ti ne treba sve dok si sam)... :palacgore:
inače, naslon je koristan zbog naslanjanja prilikom ubrzavanja, a prilikom kočenja se dobro može držati tijelo i bez ruku, samo na nogarima (to znam jer sam se i sam vozio kao suvozač a i zato jer se cura rijetko drži kad "kruzamo")...
a leđa bole nakon duge vožnje na svakom motoru i u svakom položaju, zato su praktični putni motori, pa čak i maxi skuteri jer suvozač ima mjesta da promijeni položaj... :wink:
Evidentirano

gorank

• Vozi: Kawasaki
« Odgovori #717 : 15. Studeni 2009, 22:41:04 »

Onda je jos udobnije kupiti kofer pa se na njega nasloniti. Jedini je problem ako zaspis :D :D :D
Evidentirano

Igoreta

• Vozi: Beciklin
« Odgovori #718 : 15. Studeni 2009, 22:43:13 »

Onda je jos udobnije kupiti kofer pa se na njega nasloniti. Jedini je problem ako zaspis :D :D :D

i to se događalo  :LOL:

al ipak, iz sigurnosnih razloga, ne preporučam...
Evidentirano

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #719 : 17. Studeni 2009, 20:48:27 »

za one koji znaju talijanski- test novog Xmaxa:
http://www.cyberscooter.it/modelli/yamaha/redazione/xmax25010_1.htm

ono bitno: šasija je nova, prednju vilicu sad izrađuje Kayaba a me više Paioli, stražnji amortizeri su isto Kayaba
povečala se težina (4 kg), spreman za vožnju je težak 177 kg, rezervoar je mani za 0,7 litara, sjedalo je više za 17 mm (čak 792 mm)
bolji hladnjak i alternator, robusniji remen, povečan kapacitet ulja (za 0,1 litru), kažu da je manje komforniji u vožnji od prošlog modela u smislu tvrdoće ovjesa i sjedala
kažu olji raspored težine -čak 43% na prednjoj osovini
« Zadnja izmjena: 17. Studeni 2009, 21:41:33 liberty »
Evidentirano

joke

« Odgovori #720 : 18. Studeni 2009, 11:02:14 »

I njegov prevod (bitnog dijela) na stranici prije  8)
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #721 : 08. Prosinac 2009, 23:34:30 »

Evo javljam se opet sa problemom sa mojim krampom od X maxa,kao sto sam do sada napisao nekoliko postova o nekoliko problema sa istim. Pa ukratko,prije otprilike mjesec dva mi je stao nasred ceste i uglavnom razlog stajanja je bila voda u gorivu,u servisu rekli lose gorivo!! Naime opet pala kisa kao i toga dana a meni opet stao!! I to upravo prije 5 min,ovo pišem dok čekam prijatelja da me pokupi. Dakle novi X max star 5 mjeseci i cca 9500 km me ostavio na cesti usred nicega u pola noći,lud sam da bi ga sad razbio najradije!! Zaključak,u rezervoar nekako ulazi voda,a kako ne znam. Sutra ću zvati servis da vidim šta kažu. Iskreno,jedva čekam da se rijesim doticnog prometala,prvom prilikom ga prodajem jer dosada s njim barem 5 problema od kojih me glava boli,pouzdanost mu je čista 00000!!! Iskreno sam razočaran i ljut,zato jer sam ga platio 40 000 kn novoga iz salona,i to zato jer sam htio pouzdanost a dobio smeće   
Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #722 : 08. Prosinac 2009, 23:38:15 »

stvarno mi je zao :( pa daj pod garancijom je,rijesit ce oni sve,puno ces izgubit ako ga ides prodavati,pogotovo sad u ovo vrijeme...
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #723 : 09. Prosinac 2009, 00:30:38 »

A znam da je pod garancijom,ali me nervira sto sutra moram zvati,organizirati vrijeme da se to govno odveze,a nemam drugi prijevoz a moram ići raditi,nepotrebne muke upravo zbog kojih sam i uzeo taj x max jer sam njime htio to izbjeći. A da ne kažem da nemam povjerenja vise s njim ici negdje na dalji put,ili šta kad opet bude kiša?! Uglavnom sam bas razočaran,očekivao sam puno vise,barem po pitanju pouzdanosti,jebes performanse i prostor pod sjedalom i udobnost,sve to bi mjenjao za pouzdanost
Evidentirano

mrcina

• Vozi: x9 EV 250ccm Black Box / Vectra 1,6 16v
« Odgovori #724 : 09. Prosinac 2009, 00:39:07 »

oš kantu za bure
Evidentirano
Piaggio X9 250  Black Box
 Str: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 174   Gore

Stranica je generirana za 0.227 sekundi uz 21 upita.