Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 174   Dolje

Autor Tema: Yamaha X-Max & X-City - General Topic  (Posjeta: 579369 )

banley

• Spol: Muški
  • Vozi: YZF-R5
Odg: Yamaha X-Max & X-City - General Topic
« Odgovori #725 : 09. Prosinac 2009, 00:46:29 »

A znam da je pod garancijom,ali me nervira sto sutra moram zvati,organizirati vrijeme da se to govno odveze,a nemam drugi prijevoz a moram ići raditi,nepotrebne muke upravo zbog kojih sam i uzeo taj x max jer sam njime htio to izbjeći. A da ne kažem da nemam povjerenja vise s njim ici negdje na dalji put,ili šta kad opet bude kiša?! Uglavnom sam bas razočaran,očekivao sam puno vise,barem po pitanju pouzdanosti,jebes performanse i prostor pod sjedalom i udobnost,sve to bi mjenjao za pouzdanost
ma pitaj Joku on če ti reči da se Yamaha kvari teoretski ali praktično ne  :palacdolje:
Evidentirano

Igoreta

• Vozi: Beciklin
« Odgovori #726 : 09. Prosinac 2009, 09:03:23 »

milanche, ajde malo opiši kak te kiša uhvatila, dal je skuter kisnuo vani ili si se ti vozio? koliko je jaka kiša bila?

pokušavam razmisliti u čemu je problem, :misli: jedino mi pada na pamet da čep od rezervoara ne dihta kak treba...
ah ti naši serviseri... najlakše je reći da je problem u lošem gorivu, već sam čuo puno puta isti problem (na autima) i ista dijagnoza... a nitko nikad ne pita kako već prije nije došlo do kvara, ili kasnije opet (ne vjerujem da ljudi mijenjaju benzinske crpke jer svi mi idemo na one koje su nam usput)... uglavnom, ovo je kvar koji ti svakako mora ići u garanciju (osim naravno ako nekim čudom nisi ti npr. potrgao taj čep :mrgreen:, al opet nemoj se dat sterat)...

u svakom slučaju javi u čemu je problem, jer očito si ti ili baš totalni pehist, ili je zbilja riječ o serijskoj grešci...
Evidentirano

jozo

• **
  • Vozi: vity 125
« Odgovori #727 : 09. Prosinac 2009, 09:50:04 »

Ulazak vode u rezervar goriva kroz čep je apsolutno nemoguče,mislim da ti je u prvom slučaju kad ti je skuter stao bio problem s ulijevanjem goriva na pumpnoj stanici (kod nas čest slučaj kad su rezervari na pumpama pri kraju).Prije ikakvog odlaženja na servis možeš provjeriti rad pumpe goriva jer postoji mogučnost da je pri prvom kvaru (ulaskom vode) došlo do oštečenja.Rad pumpe goriva možeš provjeriti davanjem kontakta , ispravna pumpa bi se trebala oglasiti laganim zujanjem,ukoliko ne zuji onda je došlo do kvara pumpe.Ukoliko ne rješiš taj slučaj iz neznam kog razloga možeš se obratiti YAMAHA P&B i rado čemo otkloniti taj kvar.

Igoreta

« Odgovori #728 : 09. Prosinac 2009, 10:19:47 »

pa čovjek je bio prije mjesec-dva na servisu, i nakon toga se vozio... dakle, pumpa je radila... problem je sad nakon kiše opet voda u rezervoaru, očito negdje curi ili ne dihta dobro pa ulazi vlaga (al to mi je previše vode u rezervoaru :misli: )... tako da ne vjerujem da mu je otišla pumpa, a ako i je, onda je to po meni propust servisera koji ga je barem trebao upozoriti da bi se to moglo desiti...

a sad dal se čovjeku isplati iz Rijeke potegnuti do Splita po ovoj zimi... :LOL:
Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #729 : 09. Prosinac 2009, 10:21:14 »

u rijeci u servisu u kojem je kupio skuter radi jako dobar mehanicar i nema potrebe da ide na druga mjesta...
Evidentirano

jozo

• **
  • Vozi: vity 125
« Odgovori #730 : 09. Prosinac 2009, 10:24:36 »

u rijeci u servisu u kojem je kupio skuter radi jako dobar mehanicar i nema potrebe da ide na druga mjesta...
Super, znači problem če bit rješen :palacgore:.

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #731 : 09. Prosinac 2009, 16:29:15 »

Ma ne brinem ja za strucnost mehanicara,jer ja sam uzeo u LS moto i tamo servisiram,i Sandi to radi kako treba,sve kuzi i sve zna,ali sam očito naletio na komad loseg X maxa na koji idu sve neke pizdarije koje mene užasno nerviraju. Da je kvar najbanalniji i bezazlen,ja sam jučer u pola noći stao nasred ceste,morao buditi prijatelja da dođe po mene i još uz to nemam nikakav prijevoz dok se to ne riješi. To meni ide na živce!! Sutra će ga ekipa odvesti u servis i otvoriti i vidjet konkretno šta je ali ja znam šta je,jedan sa foruma mi je rekao šta je isto kao i Sandi sto mi je rekao,ali dok ga ne procacka necu govoriti. Ako je to onda je pizdin dim,ali dim zbog kojeg sam 2 puta ostao nasred ceste
Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #732 : 09. Prosinac 2009, 17:20:42 »

ako sandi radi onako kako je radio dok je bio kod dina onda je dobro :palacgore:
Evidentirano

honda xr

• **
  • Vozi: Yamaha Majesty 400
« Odgovori #733 : 09. Prosinac 2009, 23:21:03 »

cini mi se da stvarno nemas srice sa tim svojim primjerkom maxa, ali obavezno javi sta je bila sa popravkon
Evidentirano
Nisam dovoljno bogat da kupujem kineske motore!

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #734 : 10. Prosinac 2009, 17:08:18 »

I, šta ima nova  :misli:
Evidentirano

milanche

« Odgovori #735 : 10. Prosinac 2009, 17:30:23 »

Tu na X Max temi ništa novog,sve po starom,svako malo neki kvar na mom Xu... :) :)  :jesus:
Evidentirano

picoda

• Vozi: Tenere
« Odgovori #736 : 10. Prosinac 2009, 17:36:59 »

Da si me uzeo za ozbiljno prije par stranica sad bi se vozio.  :mrgreen: :jesus:
Evidentirano

joke

« Odgovori #737 : 10. Prosinac 2009, 17:40:35 »

Pa jel imaš kakva nova saznanja, odgovor iz servisa   :misli:
Evidentirano

Sprljo

• *
  • Vozi: Kymco Downtown 300
« Odgovori #738 : 11. Prosinac 2009, 16:01:25 »

Mene bi zanimalo do kojeg godišta su modeli sa karubarotorom proizvođeni (odnosno kod nas prodavani)?
A od koje godine je elektronika ;)
Evidentirano

milanche

« Odgovori #739 : 12. Prosinac 2009, 08:07:34 »

Evo rijesen X max,kao sto je jedan forumas savjetovao još prvi put kad mi je stao,kao i drugi put isto,picoda zahvaljujem,tako je i bilo. U pretincu gdje se tanka gorivo gdje je cep,ima jedna rupica za odljev,e pa ta rupica se moze zacepiti necistocama i dođe do sranja kao i meni,osim sto se meni nije zacepila nego je nije ni bilo(navodno),tj na gumi koja je s unutarnje strane pretinca,nije ni napravljena ta rupica! Bit će da je to bas moj komad x maxa bio taj jedan od milion. :) usput cestitam Yamahi na ovako sitnim propustima,pozdrav inzenjerima i kontrolorima,made in espana!!
Evidentirano

Igoreta

« Odgovori #740 : 12. Prosinac 2009, 09:47:38 »

Dobro da nije neki veći problem, iako je tebi ovakva "glupost" zadala puno glavobolja...
Čudno mi je da to nisi prije primijetio ti, a niti ovi u servisu... Ja kad svog operem pa znam naći vodu ili ostatke kod čepa, a znam da je rupa prohodna jer sve iscuri kroz nju...

Ajde nadam se da se više nećeš javljati s lošim vijestima!  :palacgore:
Evidentirano

marac_zg

• **
« Odgovori #741 : 12. Prosinac 2009, 18:45:38 »

Evo rijesen X max,kao sto je jedan forumas savjetovao još prvi put kad mi je stao,kao i drugi put isto,picoda zahvaljujem,tako je i bilo. U pretincu gdje se tanka gorivo gdje je cep,ima jedna rupica za odljev,e pa ta rupica se moze zacepiti necistocama i dođe do sranja kao i meni,osim sto se meni nije zacepila nego je nije ni bilo(navodno),tj na gumi koja je s unutarnje strane pretinca,nije ni napravljena ta rupica! Bit će da je to bas moj komad x maxa bio taj jedan od milion. :) usput cestitam Yamahi na ovako sitnim propustima,pozdrav inzenjerima i kontrolorima,made in espana!!

dobro,jel bila ili nije?
ovaj "navodno" me zbunjuje.. :misli:

Dobro da nije neki veći problem, iako je tebi ovakva "glupost" zadala puno glavobolja...
Čudno mi je da to nisi prije primijetio ti, a niti ovi u servisu... Ja kad svog operem pa znam naći vodu ili ostatke kod čepa, a znam da je rupa prohodna jer sve iscuri kroz nju...

Ajde nadam se da se više nećeš javljati s lošim vijestima!  :palacgore:

ako je stvarno nije bilo,onda i mene čudi da je nisu u servisu primjetili..ako nisu odmah,mislim da su morali i kod prvog kvara provjeriti tu stvar.. :misli:
Evidentirano

milanche

« Odgovori #742 : 14. Prosinac 2009, 00:49:14 »

dobro,jel bila ili nije?
ovaj "navodno" me zbunjuje.. :misli:

ako je stvarno nije bilo,onda i mene čudi da je nisu u servisu primjetili..ako nisu odmah,mislim da su morali i kod prvog kvara provjeriti tu stvar.. :misli:
navodno bi značilo da su mi tako rekli u servisu,u prijevodu ako je bilo nešto drugo ne znam jer su meni tako rekli... A sto se tiče prvog puta kad je stao,očito taj dio nisu kontrolirali nego su odmah ispraznili rezervar i pretpostavili da je loše gorivo uzrok,procistili sve od vode i tako to i tretirali i naplatili. Eto da ne bude sve ni crno i strasno,dok je bio na 'ispumpavanju' usput sam ugradio variomat pa reko da vidim vrijedi li to ista :)
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #743 : 14. Prosinac 2009, 00:51:14 »

navodno bi značilo da su mi tako rekli u servisu,u prijevodu ako je bilo nešto drugo ne znam jer su meni tako rekli... A sto se tiče prvog puta kad je stao,očito taj dio nisu kontrolirali nego su odmah ispraznili rezervar i pretpostavili da je loše gorivo uzrok,procistili sve od vode i tako to i tretirali i naplatili. Eto da ne bude sve ni crno i strasno,dok je bio na 'ispumpavanju' usput sam ugradio variomat pa reko da vidim vrijedi li to ista :)

Koji? Malossi, Polini? :misli: :palacgore:

joke

« Odgovori #744 : 14. Prosinac 2009, 10:40:58 »

Top bi bilo najpametniji  :mrgreen:
Evidentirano

Sprljo

• *
  • Vozi: Kymco Downtown 300
« Odgovori #745 : 14. Prosinac 2009, 16:56:44 »

Joke, do kojeg godišta su modeli sa karubarotorom proizvođeni (mislim na X-max)?
A od koje godine je elektronika?
Evidentirano

joke

« Odgovori #746 : 14. Prosinac 2009, 17:19:56 »

Joke, do kojeg godišta su modeli sa karubarotorom proizvođeni (mislim na X-max)?
A od koje godine je elektronika?

2006 karb
2007 injection
Evidentirano

Robi_PU

• **
  • Vozi: Gileru Runner SP180
« Odgovori #747 : 14. Prosinac 2009, 18:41:05 »

Pozdrav  :D evo i mene, troumim se između skutera koji uzeti  :?
U odabiru su: Yamaha x-max 125 (power black) - 2009. g, Gilera Runner St 125, ili sačekati 2010. i uzeti novu Yamahu x-max , procitao sam 90% postova ove teme i vidim puno riječi hvale.
Dakle, stariji x-max ili runnera bi uzeo ove godine ( s popustima) i vjerovatno bi isao na runnera jer mi je puno ljepsi, a nova yamaha mi je stvarno prelijepa. S obzirom da imam skoro 17 godina ne mogu sebe zamisliti na tako ozbiljnom (gospodskom) skuteru kao sto je x-max. Niti sam vidio nekoga u Puli mlađega da to vozi, vecina na runnericama i sl.
Znaci vec se suzio izbor  :LOL: sada preostaju Runner i yamaha x-max 2010. model
 :pila:  :?
Evidentirano

Igoreta

« Odgovori #748 : 14. Prosinac 2009, 22:18:37 »

Pozdrav  :D evo i mene, troumim se između skutera koji uzeti  :?
U odabiru su: Yamaha x-max 125 (power black) - 2009. g, Gilera Runner St 125, ili sačekati 2010. i uzeti novu Yamahu x-max , procitao sam 90% postova ove teme i vidim puno riječi hvale.
Dakle, stariji x-max ili runnera bi uzeo ove godine ( s popustima) i vjerovatno bi isao na runnera jer mi je puno ljepsi, a nova yamaha mi je stvarno prelijepa. S obzirom da imam skoro 17 godina ne mogu sebe zamisliti na tako ozbiljnom (gospodskom) skuteru kao sto je x-max. Niti sam vidio nekoga u Puli mlađega da to vozi, vecina na runnericama i sl.
Znaci vec se suzio izbor  :LOL: sada preostaju Runner i yamaha x-max 2010. model
 :pila:  :?

da si napisao još koji redak možda bi i Runner otpao  :D

moj savjet, kao vlasnik Xmaxa, ako se voziš isključivo po gradu, onda uzmi Runnera, a ako tu i tamo želiš malo dalje (pogotovo sa suvozačicom), onda tu Runner jednostavno nema šanse... ionako ćeš nakon dvije godine htjeti nešto jače (htjet ćeš ti to i prije, ali moraš čekati zbog vozačke, jel tak  :misli:), a iako ti je Runner nešto lakši pa vjerojatno bolje ubrzava (a i nema vjetrobran koji bi ga mogao još i više kočiti), mislim da bi ti Xmax kasnije dosadio baš zbog svojih putničkih mogućnosti, a i prostorom ispod sjedala (praktičnost)... a nije niti za zanemariti zaštitu od vjetra, pogotovo u hladnijim danima (to iz osobnog iskustva znam)...
ako ništa drugo, bar ćeš se naučiti manevrirati sa većim vozilom pa ti neće bit toliki problem kad sjedneš na nešto veće/jače  :palacgore:
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #749 : 14. Prosinac 2009, 22:28:35 »

Ne vidim zasto nebi sa Runnerom mogao dalje.
Naravno da je manje udoban/prostran nego X-Max, ali uopce nije problem.
Osobno iskustvo mene, i jos nekoliko forumasa.
 Str: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 174   Gore

Stranica je generirana za 0.112 sekundi uz 22 upita.