Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 174   Dolje

Autor Tema: Yamaha X-Max & X-City - General Topic  (Posjeta: 579346 )

joke

• Spol: Muški
  • Vozi: šta stigne : )
Odg: Yamaha X-Max & X-City - General Topic
« Odgovori #1175 : 13. Srpanj 2010, 10:33:36 »

Dakle, prije par dana najavio sam da je MotoPuls odabrao XMax kao jedno od svojih (plačenih) vozila.
Umislio sam si da ga je Boris odabrao nakon eventualnog iskustva Kranjeca, ili možda 8) mojih tvrdnji, ali sad mi se još nešto čini logičnim, a to je najava testa objave več učinjenog usporednog testa, slijedečeg naziva; Premium klasa skutera srednje kategorije.

Pametnome dosta da zaključi unaprijed koje je vozilo "pravi" pobjednik testa
Evidentirano

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Moderator
  • Spol: Ženski
  • Vozi: korijen od hrena
« Odgovori #1176 : 13. Srpanj 2010, 11:48:01 »

neznam.. ona mašina iz DT 300 je očito iznad razine konkurencije, tako da nisam siguran da će xmax250 pobijediti,
moguće u prostornosti, ciklistici, al i drugi imaju konje za trku...
Evidentirano
Šta se tiče voznih osobina draži su mi talijanski motori, imaju dušu,ali za koju vozač mora nešto žrtvovati.S druge strane Japanski su više strojevi za ugodu, kao neka vrsta cyberkurvi ali bez neke istaknute osobnosti

City

• **
  • Vozi: X-City
« Odgovori #1177 : 13. Srpanj 2010, 11:53:46 »

Na prošlome je pobijedia X-City,vidit ćemo ko će sad na ovom... :wink:
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #1178 : 14. Srpanj 2010, 01:44:33 »

U zadnje vrijeme sam vidio toliko novih X maxa da to nije normalno,i svi su bijeli,tu i tamo neka druga boja. Mislim da se po broju prodanih primjera dobro drži,naravno moje iskustvo je temeljeno na Rijeckom području. Jel ima kakvih statistickih podataka o prodaji za svibanj lipanj kvartal polugodiste?
Evidentirano

milanche

« Odgovori #1179 : 14. Srpanj 2010, 01:49:35 »

Na prošlome je pobijedia X-City,vidit ćemo ko će sad na ovom... :wink:
zanima me jedna prednost x citya u odnosu na x maxa ?!? Kad sam prošle godine kupovao x maxa sjećam se samo da je x city bio daleko iza po svim parametrima pa mi nije jasna pobjeda citya.
Evidentirano

joke

« Odgovori #1180 : 14. Srpanj 2010, 09:08:30 »

U zadnje vrijeme sam vidio toliko novih X maxa da to nije normalno,i svi su bijeli,tu i tamo neka druga boja. Mislim da se po broju prodanih primjera dobro drži,naravno moje iskustvo je temeljeno na Rijeckom području. Jel ima kakvih statistickih podataka o prodaji za svibanj lipanj kvartal polugodiste?

Dosta je zeznuto pratiti globalno prodaju konkretno XMax250 modela.
Zapremnina od 250 svrstala ga je u klasu različitu od glavnine ponude (300) pa ih je teško statistički i usporediti.
Ono što bi bilo jedino relevantno jer prodaja vozila po modelima, ali ista još nije(meni) dostupna.

Evidentirano

joke

« Odgovori #1181 : 14. Srpanj 2010, 09:10:42 »

zanima me jedna prednost x citya u odnosu na x maxa ?!? Kad sam prošle godine kupovao x maxa sjećam se samo da je x city bio daleko iza po svim parametrima pa mi nije jasna pobjeda citya.

Jedina prednost XCity-a u tom testu je subjektivnost novinara, odnosno konkretno njegova visina i smisao za ljepotu.
XMax je bolje i što je bitnije, dosta praktičnije vozilo, i tu si potpuno u pravu.
XCity je možda bolji uskom krugu visokih ljudi kojima omogučava udobniji položaj (kut bedra i potkoljenice pod 90 stupnjeva) u odnosu na XMax.
Evidentirano

City

• **
« Odgovori #1182 : 14. Srpanj 2010, 11:16:28 »

XCity je možda bolji uskom krugu visokih ljudi kojima omogučava udobniji položaj (kut bedra i potkoljenice pod 90 stupnjeva) u odnosu na XMax.

Pa jedan od razloga je i to bilo šta spominješ... Ali nemojmo se zavaravat,ima City i još prednosti za razliku od starijeg Maxa...
Veći vjetrobran,kuku za valižu... Meni je to bilo dosta važno... Veća kola neću spominjat jer kažete da je Max vozniji mada je meni City po tom pitanju jako jako dobar... Bolji su oslonci za noge suvozača,čvršći su a to je važno kad vam se druga osoba konstantno penje preko njih...
Što se tiče estetike ukusi su različiti,meni je City puno lipši,ako ne ništa barem kontrolna ploča koja je suvremenija od one sa starog koja izgleda kao da je napravljena u Kini...
Da mi je bia važan prostor pod sicem onda bi definitivno uzea Maxa, u ovom slučaju prevagnua je Citonja - ''Kralj gradskih ulica'' (sićam se tako ga je onda bila okarakterizirala Yamaha P&B a sada ga gotovo blate :? )
Evidentirano

joke

« Odgovori #1183 : 14. Srpanj 2010, 11:26:48 »

Ne blatimo mi nikoga, ali naravno da reagiramo na očitu nistinu. XMax je globalno gledano bolji i u prodaji dokazano gotovo u omjeru 1/10.
Spominjanje grada vezano je uz engleski prijevod riječi City.
Ne negiramo da je viši kotač uzrok manjeg prenošenja vibracija na upravljaču, ali ne u toj mjeri da bi ga izdigao iznad XMax-a, ili anulirao manjak prtljažnog prostora.
Molim ne budite previše subjektivni. Nekom je XCity bolji, i to treba prihvatit, ali kao što sam napisao puno, puno veči je broj prodanih XMaxova, nego XCity-a i to govori sve.
Evidentirano

City

• **
« Odgovori #1184 : 14. Srpanj 2010, 11:32:27 »

Pa je ali 80% razloga veće prodanosti Maxa je prostor pod sicem... I to je ono na što kupci gledaju...
Ne kažem da Max nije kompletniji skuter, je...
Ali sad da se vratim spominjanju testa,kako ćemo znat da novinar opet neće bit subjektivan...? :mrgreen:
Evidentirano

joke

« Odgovori #1185 : 14. Srpanj 2010, 11:46:52 »

Pa je ali 80% razloga veće prodanosti Maxa je prostor pod sicem... I to je ono na što kupci gledaju...
Ne kažem da Max nije kompletniji skuter, je...
Ali sad da se vratim spominjanju testa,kako ćemo znat da novinar opet neće bit subjektivan...? :mrgreen:

Prodajni team P&B tako kaže 8), tako da je test nebitan :mrgreen:
Evidentirano

joke

« Odgovori #1186 : 14. Srpanj 2010, 18:32:19 »

Kako stvari stoje, danas popodne prodan zadnji XMax 250 u bijeloj boji  :?
Evidentirano

milanche

« Odgovori #1187 : 15. Srpanj 2010, 01:18:34 »

Ne slažem se da je prostor pod sicem prevagnuo u korist x maxa jer je beverly najprodavaniji a prostor pod sicem mu je smiješan!!
Evidentirano

Bradonja

• **
  • Vozi: Yamaha X-City 250
« Odgovori #1188 : 15. Srpanj 2010, 08:19:00 »

I jedan i drugi su odlični.
Evidentirano

joke

« Odgovori #1189 : 15. Srpanj 2010, 09:05:59 »

Ne slažem se da je prostor pod sicem prevagnuo u korist x maxa jer je beverly najprodavaniji a prostor pod sicem mu je smiješan!!

MOLIM VAS  :shock:
Ne budite Vi smješni. Beverly se prodaje u Italiji zbog specifićnih potreba i specifične cijene, a kod nas zbog intezivne reklame i neinformiranih kupaca u sprezi sa dogmom "veči kotač = neću past". Naravno, dio zasluge nosi i jako raširena piaggiova prodajna mreža, odnosno dostupnost.
U svakom slučaju formula zašto vozimo skutere a ne motore je praktičnost, a njen najvažniji dio prtljažni prostor, nakon udobnosti, vjetrobranske zaštite, nedostatka lanca, nedostatka mjenjanja brzina i još pokoje "sitnice"
Evidentirano

marki

• **
  • Vozi: Suzuki burgman 650
« Odgovori #1190 : 15. Srpanj 2010, 09:31:32 »

MOLIM VAS  :shock:
Ne budite Vi smješni. Beverly se prodaje u Italiji zbog specifićnih potreba i specifične cijene, a kod nas zbog intezivne reklame i neinformiranih kupaca u sprezi sa dogmom "veči kotač = neću past". Naravno, dio zasluge nosi i jako raširena piaggiova prodajna mreža, odnosno dostupnost.
U svakom slučaju formula zašto vozimo skutere a ne motore je praktičnost, a njen najvažniji dio prtljažni prostor, nakon udobnosti, vjetrobranske zaštite, nedostatka lanca, nedostatka mjenjanja brzina i još pokoje "sitnice"

...nedostatak blata na rebama  :mrgreen:
Evidentirano

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Moderator
« Odgovori #1191 : 15. Srpanj 2010, 09:34:56 »

ne bih baš tako pojednostavio.
korisnici itekako gledaju na dizajn, dinamiku, nekakav bling efekt,osjećaj ugode i zadovoljstva u šepurenju, jer bi po tome onda TGB sa svojim dostavnim skuterima (koji imaju kutiju od pola kubika ) bili prodajni hit.
Evidentirano
Šta se tiče voznih osobina draži su mi talijanski motori, imaju dušu,ali za koju vozač mora nešto žrtvovati.S druge strane Japanski su više strojevi za ugodu, kao neka vrsta cyberkurvi ali bez neke istaknute osobnosti

joke

« Odgovori #1192 : 15. Srpanj 2010, 09:45:36 »

ne bih baš tako pojednostavio.
korisnici itekako gledaju na dizajn, dinamiku, nekakav bling efekt,osjećaj ugode i zadovoljstva u šepurenju, jer bi po tome onda TGB sa svojim dostavnim skuterima (koji imaju kutiju od pola kubika ) bili prodajni hit.

Što, želiš reči da je Beverly ljepo dizajniram, dinamičan i da ima bling efekt :shock:. Štoviše, spominješ i osječaj nekakve ugode  :misli:
Pa to čak ni ja nisam nikad izjavio ni dok sam tamo radio.
Beverly možda ima "nešto", ali to nešto je vezano jedino i isključivo za veličinu kotača.
Evidentirano

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Moderator
« Odgovori #1193 : 15. Srpanj 2010, 09:51:11 »

o ukusima kupaca se ne raspravlja... barem ne javno  :mrgreen:

ali da je u pitanju prostranost prtljažnog prostora , ljudi bi kupovali one dostavne skutere.
u svakom slučaju kupcima je ipak bitno da sveukupno na skuteru dobiju  cijeli paket, ugodu, dinamiku, ekonomičnost, praktičnost, dostupnost  i na kraju i tzv. bling efekt ako kupuješ iz premium klase

na kraju krajeva koliko to ljudi vozi sa sobom 10kg stvari po gradu? 90% koristi za spremanje kacige, ostatak nas ima i neki alat, opremu i ine điđe za duža putovanja, ali to je ipak manjina.

u ovoj temi je bitno da kupac xmaxa i xcity-a ima dovoljno velik prtljažnik za spremanje kacige i da nije u manjku u odnosu na konkurenciju
Evidentirano

joke

« Odgovori #1194 : 15. Srpanj 2010, 09:51:58 »

o ukusima kupaca se ne raspravlja... barem ne javno  :mrgreen:

ali da je u pitanju prostranost prtljažnog prostora , ljudi bi kupovali one dostavne skutere.
u svakom slučaju kupcima je ipak bitno da sveukupno na skuteru dobiju  cijeli paket, ugodu, dinamiku, ekonomičnost, praktičnost, dostupnost  i na kraju i tzv. bling efekt ako kupuješ iz premium klase

na kraju krajeva koliko to ljudi vozi sa sobom 10kg stvari po gradu? 90% koristi za spremanje kacige, ostatak nas ima i neki alat, opremu i ine điđe za duža putovanja, ali to je ipak manjina.

u ovoj temi je bitno da kupac xmaxa i xcity-a ima dovoljno velik prtljažnik za spremanje kacige i da nije u manjku u odnosu na konkurenciju

Vjerovatno si "u pravu" kao i velika večina forumaša, a ja sa 14 godina iskustva kao voditelj prodaje, i to upravo vozila koje analiziramo, nisam u pravu  :?
Evidentirano

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Moderator
« Odgovori #1195 : 15. Srpanj 2010, 11:45:09 »

ja bi se tu onda referirao kao kupac.
meni osobno nije bitno da imam 100l prtljažnik , jer sam zbog toga još odavno izbacio meni ružne x8 i x9 modele, a više sam gledao na voznost, udobnost i na kraju koliko  uživam na skuteru.
po gradu ionako skinem kacigu i nosim sa sobom, alat mi ne treba, špeceraj vozim na ručici,jer se prtljažnik previše grije kod svih skutera, jaknu nosim sa sobom.
što meni onda znači veliki prtljažnik? kao najobičnijem kupcu
Evidentirano

joke

« Odgovori #1196 : 15. Srpanj 2010, 12:04:24 »

ja bi se tu onda referirao kao kupac.
meni osobno nije bitno da imam 100l prtljažnik , jer sam zbog toga još odavno izbacio meni ružne x8 i x9 modele, a više sam gledao na voznost, udobnost i na kraju koliko  uživam na skuteru.
po gradu ionako skinem kacigu i nosim sa sobom, alat mi ne treba, špeceraj vozim na ručici,jer se prtljažnik previše grije kod svih skutera, jaknu nosim sa sobom.
što meni onda znači veliki prtljažnik? kao najobičnijem kupcu

Nečeš ni saznati, dok ga ne koristiš, pa onda izgubiš. To je pravilo.
Isto kao i ono kad mi "objašnjavaju" da skuter nije praktičniji puno od automobila. Sve dok ih sa skutera ne posjedneš natrag u auto.
Evidentirano

shike

• *
  • Vozi: x-max 250
« Odgovori #1197 : 15. Srpanj 2010, 14:05:39 »

obavio servis na 5000 km, 275 kn - ugodno iznenadjenje :palacgore:
Evidentirano

joke

« Odgovori #1198 : 15. Srpanj 2010, 14:13:04 »

I meni  :misli:, jer servis je na 1000, 3000, 6000, itd svake 3000 km
Evidentirano

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Moderator
« Odgovori #1199 : 15. Srpanj 2010, 17:59:29 »

što xmax mora ići na redoviti servis svake 3000 km ?? :shock:
Evidentirano
 Str: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 174   Gore

Stranica je generirana za 0.222 sekundi uz 22 upita.