Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 311   Dolje

Autor Tema: Kupovina preko Ebay-a  (Posjeta: 899551 )

Sledgehammer

• Gost
Odg: Kupovina preko Ebay-a
« Odgovori #25 : 05. Veljača 2009, 11:30:11 »

Svaka čast carinarnici Rijeka,nikad problema s njima :palacgore:

Na žalost, mi se u Zagrebu baš i ne možemo pohvaliti sa normalnim radom carinarnice na Glavnoj pošti Branimirova...  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
Evidentirano

[email protected]

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: Z750abs
« Odgovori #26 : 05. Veljača 2009, 11:38:33 »

..meni su od nekih 50 puta 10 put ruknuli carinu i porez a bile su razne cifre i veličine paketa :palacgore:...do 300kn nema carine ni poreza
Evidentirano
nema ne..samo da

DeXtEr_5

• Vozi: Xciting 250
« Odgovori #27 : 05. Veljača 2009, 11:58:28 »

..meni su od nekih 50 puta 10 put ruknuli carinu i porez a bile su razne cifre i veličine paketa :palacgore:...do 300kn nema carine ni poreza

placao sam ja carinu i na paket od 129kn, isto tako mi je prolazio paket od +1000kn na gratis   :misli:
Evidentirano

Frgich

• Vozi: o V Strom 1000 DL K6
« Odgovori #28 : 05. Veljača 2009, 13:01:11 »

Stvarno ovisi o sreci, ja sam u zadnjih mjesec dana kupio brdo stvari i platio samo carinu i pol za Leatt Brace jer u kutiji nije bilo racuna pa su me fino oderali. Na sve druge skuplje stvari od 500-1000 kuna vrijednosti nisam nista platio. Ako se lose zapakira tj da kutija izgleda da je unutra nesto bezveze opet je bar je kod mene tako bilo sansa veca da se carina ne plati. Izbjegavati FEDEX po cijenu zivota, ovi u Zg sta rade tj zastupaju ih treba im glave odrubit na licu mjesta, naplacuju bolesne cifre skladistenja, vamo tamo uzas jedan  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: .

Zakljucak: pravilo je da nema pravila na carinarnici Zagreb  :mrgreen:
Evidentirano
www.lobagola.com B&B in Zagreb for bikers; If you wish to be out front, Then act as if you were behind; Lao Tzu

koss

• Profesor noss
  • Vozi: sv 650s(exy) + M6
« Odgovori #29 : 05. Veljača 2009, 13:08:13 »

Ja sam pitao u carini i meni rekli 150kn. To je bilo u 12mj.'08
Evidentirano
Unbelievable riders Dubrovnik

BikerHR

• **
  • Vozi: KLE 650 Versys
« Odgovori #30 : 05. Veljača 2009, 13:22:19 »

Ja sam pitao u carini i meni rekli 150kn. To je bilo u 12mj.'08

Od više pošiljaka, koje su mi stigle preko pošte, samo jednom sam morao platiti carinu... Taj paket bio je po gabaritima najveći (7-dijelni kožni set bisaga i torbi), ali po vrijednosti nije bio bog zna što. Sve ostalo bilo je manjeg volumena, i poštar mi je donio paket u kuću, bez 1 kn ikakve doplate.
Evidentirano
"Ponosni član SKQJ-a: ovo što pišeš već PREDSTAVLJA KAZNENO DJELO opisano HRVATSKIM kaznenim zakonom, a koje se progoni po službenoj dužnosti."

kubik

• Vozi: GSR
« Odgovori #31 : 05. Veljača 2009, 13:22:39 »

Jedno pitanje za iskusne, već sam kupovao razne stvari s ebay-a, ali uglavnom lagani paketi i vrijednosti do 300 kuna. Sve 5, nikakve carine, nikakva davanja.

Sada razmišljam uzeti paket koji bi imao nekih 30 kilograma mase. Da li to onda ide na špediciju, kako ide onda sa carinama?

Sve u svemu mi se čini da je bolje ne kupovati preko ebaya (čak i sa porezom je jeftinije nego u hrvatskoj), ali se bojim da će me oderati špedicije, koje kakve carine, ležarine, porezi na zrak i da će stvar na kraju ispasti i duplo skuplja nego u hrvatskoj.

Savjeti ?
Evidentirano
"Onaj tko se zadnji smije je spor, onaj tko se prvi smije ima najprljavije misli"  :mrgreen:
"And God promised Men that good and obedient wives would be found in all corners of the world, next he made Earth round and laughed, and laughed....."

BikerHR

• **
« Odgovori #32 : 05. Veljača 2009, 13:32:44 »

Stvari koje je moguće dostaviti preko pošta definitivno se isplati kupovati, jer uštede su često ogromne. Ali pošte su limitirane max. dimenzijama  i/ili težinom paketa, jer sve što prelazi određene gabarite mora se dostavljati špedicijom.

Tu se stvari dosta mijenjaju, jer troškovi bitno rastu. Najbolje je proučiti cijene takve dostave na stranicama DHL-a i ostalih dostavljača.
Evidentirano
"Ponosni član SKQJ-a: ovo što pišeš već PREDSTAVLJA KAZNENO DJELO opisano HRVATSKIM kaznenim zakonom, a koje se progoni po službenoj dužnosti."

BikerHR

• **
« Odgovori #33 : 05. Veljača 2009, 13:48:04 »

Prema ovoj kalkulaciji ispada da bi slanje paketa iz USA u HR koštalo cca. 250$, za 30 kg težine.

http://ircalc.usps.gov/IntlMailServices.aspx?Country=10082&M=2&P=60&O=0&sd=1

Evidentirano

triumf

• **
  • Vozi: TDM 900, HD Cross Bones ,Dizalica
« Odgovori #34 : 05. Veljača 2009, 15:26:09 »

Pozdrav,ja kupija hladnjak za motor,koji kosta 200 eura,jos postarina 30-tak eura,za carinu san dobija odgovor da nebi triba nista platit za to,ali cekam vec desetak radnih dana da to dode,zna li tko koliko triba cekat iz Italije da to dode.Usput prijatelj ima PayPal karticu,moguce je otvorit u nas
« Zadnja izmjena: 05. Veljača 2009, 15:36:46 triumf »
Evidentirano
Covik je od svega gospodar,samo je od mora rob,more ga dize u zvizde,more ga kala u grob.
"Postoje tri vrste ljudi:oni koji su zivi,oni koji su mrtvi i oni koji plove.... www.pomorac.net

flores

• **
  • Vozi: CBR600RR '08
« Odgovori #35 : 05. Veljača 2009, 15:32:47 »

Potvrđujem  :palacgore:  evo prekjučer mi je stigao novi oriđiđi kawasaki volan crne boje iz Japana,skupa s poštarinom 20 eura i ni lipe za carinu i PDV :palacgore:
Inače nemam nikakav kontakt s carinicima,sve šta mi stigne ide preko carinarnice Rijeka (100 km od mene) i ako im je nešto sumnjivo,a pošiljatelj nije poslao račun u paketu,oni pismom od mene zatraže da im faksiram paypal račun i na osnovu toga mi ili uračunaju carinu i PDV ili me oslobode carine :palacgore:
Svaka čast carinarnici Rijeka,nikad problema s njima :palacgore:

Naravno prije toga se mlao poigraš s html-om i cijenom proizvoda, jel :)
Evidentirano
Nobody expects the spanish inquisition

Frgich

• Vozi: o V Strom 1000 DL K6
« Odgovori #36 : 05. Veljača 2009, 19:10:58 »

Znam da neki ljudi rade takve stvari, ali posto su tete kompjuterski pismene, traze od tebe da se pred njima ulogiras na paypal account i pokazes isplatu, tako da ne bi takve stvari radio da zaradim jos neku prijavu i lupe mi kaznu za to, ne ne, ne bi to radio nikako,

pozdrav
Evidentirano
www.lobagola.com B&B in Zagreb for bikers; If you wish to be out front, Then act as if you were behind; Lao Tzu

Jezichava

• **
  • Spol: Ženski
  • Vozi: Sponzorskog Zephyra.
« Odgovori #37 : 05. Veljača 2009, 19:21:47 »

dobro, ne razumijem, sad se opet na dvije strane raspravlja o carini, a čovjek je sasvim nešto drugo pitao.
Uostalom, samo 3 PDF-a niže je razglabanje o istoj stvari (što se carine tiče) na tri stranice.
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,123707.0.html

Kupuje li netko preko Ebay-a, a da je iz Hrvatske ?
Odnosno,zanima me dali je moguće kupovat odavde i dali šalju u Hrvatsku npr.iz Njemačke, ako može molio bih nekog da malo pojasni proceduru registracije,kupovine i eventualnih "opasnosti" pri kupovini !
Mislim da će ovo mnoge zanimati jer stvarno ima dobrih i povoljnih stvari !
Hvala
Velika većina šalje kod nas. To se vidi na stranici gdje se oglašava pojedini predmet. Uvijek je navedeno kamo je prodavač voljan poslati. Prođeš normalno kroz registraciju. Ako ti je njemački jezik problem, možeš se registrirati na britanskom ili bilo kojem drugom e-bayu jer user i pass vrijede za sve "ogranke".
Poštarina ukoliko nije striktno navedena za slanje u HR, obavezno provjeriti putem poruke prodavaču jer se zna desiti da je nerazumno velika pa da ne bi bilo  :bonk: kasnije.
Prosjek putovanja paketa je oko desetak dana, za predmete iz EU.
Sve daljnje promenade, koje te mogu zadesiti, preskačem iz gore navedenih razloga.
I obavezno čitati tekst oglasa od-do.
I small printove.  :palacgore:
Evidentirano
"Svaka žena je bespomoćna dok joj se ne osuši lak na noktima."
B. Reynolds

Worf

• **
  • Vozi: Kavasassi zr7
« Odgovori #38 : 05. Veljača 2009, 20:57:39 »

Ne pada mi na pamet,dok oni igraju fer i ja igram fer :palacgore:
Evidentirano
'Ljudima se mogu usaditi razne vrste uvjerenja nakon što se moždana funkcija poremeti slučajno ili namjerno induciranim strahom, bijesom,uzbuđenjem

DeXtEr_5

• Vozi: Xciting 250
« Odgovori #39 : 05. Veljača 2009, 21:50:52 »

nebih se s tim igrao...  :shock:

Proslo je vrijema glupih sluzbenika, koji neznaju sta je ebay.  Imao sam prilike vidjet takav pokusaj u Splitu, kad je lik dosao sa Friziranim racunom, pa su ga zamolili da se logira na ebay, da oni to malo usporede ;)

Poslije toga mu je isla kaznena prijava za pokusaj prevare  :wink:

Svaka paypal transakcija ima ebay code proizvoda koji kupujes. tako da se moze searchati ebay i naci tvoj proizvod. ako su razliciti iznosi na papiru i na monitoru..... Nebih pokusavao
Evidentirano

Icek

« Odgovori #40 : 05. Veljača 2009, 23:15:12 »

Meni je frend kupio neki dio za neki auto koji je u biti dosta košta i bio jedno 2 kile težak ali je bio polovan i malo mastan.

Zato su ga zatvorili i nisu mu naplatili ni kune carine  :palacgore:

Zato mislim da oko npr. polovnih hladnjaka ne bi trebali dizati frku too much
Evidentirano

Tommee

• MetRRo Magnifico
  • Vozi: Nacionalna klasa Z 750S (Socijal)
« Odgovori #41 : 05. Veljača 2009, 23:22:14 »

Na žalost, mi se u Zagrebu baš i ne možemo pohvaliti sa normalnim radom carinarnice na Glavnoj pošti Branimirova...  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Nesto strasno...
Evidentirano
Proširite horizonte - pušite dinamit.

Color television! Bah, I won’t believe it until I see it in black and white.

Tommee

• MetRRo Magnifico
« Odgovori #42 : 05. Veljača 2009, 23:22:54 »

Netocno, nema samo ako ti salje privatna osoba privatnoj, a da nije rijec o prodaji, lijepo ti stoji u zakonu...
Evidentirano

Tommee

• MetRRo Magnifico
« Odgovori #43 : 05. Veljača 2009, 23:24:38 »

Jedno pitanje za iskusne, već sam kupovao razne stvari s ebay-a, ali uglavnom lagani paketi i vrijednosti do 300 kuna. Sve 5, nikakve carine, nikakva davanja.

Sada razmišljam uzeti paket koji bi imao nekih 30 kilograma mase. Da li to onda ide na špediciju, kako ide onda sa carinama?

Sve u svemu mi se čini da je bolje ne kupovati preko ebaya (čak i sa porezom je jeftinije nego u hrvatskoj), ali se bojim da će me oderati špedicije, koje kakve carine, ležarine, porezi na zrak i da će stvar na kraju ispasti i duplo skuplja nego u hrvatskoj.

Savjeti ?

Pa imas onda ako ne spada u posebne kategorije jednistvenu carinsku stopu i pdv, plus troskovi carinjenj.. i to je to...
Evidentirano

Icek

« Odgovori #44 : 05. Veljača 2009, 23:29:03 »

Ja idem u pon na carinu vidjeti kako idu te spike, pitat ću nekoga osobno na info !

I da, jel zna tko di je uopće carina u Rijeci  :misli:
Evidentirano

Tommee

• MetRRo Magnifico
« Odgovori #45 : 05. Veljača 2009, 23:31:39 »

Znam da neki ljudi rade takve stvari, ali posto su tete kompjuterski pismene, traze od tebe da se pred njima ulogiras na paypal account i pokazes isplatu, tako da ne bi takve stvari radio da zaradim jos neku prijavu i lupe mi kaznu za to, ne ne, ne bi to radio nikako,

pozdrav

Zbog toga sam ja gotovo zaradio carinski prekrsaj... Puknuo mi film.. Problem je sto tete nisu racunalno pismene... Zanima me u slovu zakona gdje sam ja to duzan na javnom racunalu ostavljati svoje privatne podatke... Na kraju sam zavrsio kod sefa carine  :palacdolje:

Sto je sa zakonom o elektronickom identitetu i inim pizdarijama...
Evidentirano

Tommee

• MetRRo Magnifico
« Odgovori #46 : 05. Veljača 2009, 23:33:19 »

Pozdrav,ja kupija hladnjak za motor,koji kosta 200 eura,jos postarina 30-tak eura,za carinu san dobija odgovor da nebi triba nista platit za to,ali cekam vec desetak radnih dana da to dode,zna li tko koliko triba cekat iz Italije da to dode.Usput prijatelj ima PayPal karticu,moguce je otvorit u nas

Morao sam, ne mogu izdrzat.. ma da ko bi reko da paypal moze kod nas...

I sto je to paypal kartica...
Evidentirano

Tommee

• MetRRo Magnifico
« Odgovori #47 : 05. Veljača 2009, 23:36:53 »

nebih se s tim igrao...  :shock:

Proslo je vrijema glupih sluzbenika, koji neznaju sta je ebay.  Imao sam prilike vidjet takav pokusaj u Splitu, kad je lik dosao sa Friziranim racunom, pa su ga zamolili da se logira na ebay, da oni to malo usporede ;)

Poslije toga mu je isla kaznena prijava za pokusaj prevare  :wink:

Svaka paypal transakcija ima ebay code proizvoda koji kupujes. tako da se moze searchati ebay i naci tvoj proizvod. ako su razliciti iznosi na papiru i na monitoru..... Nebih pokusavao

Nonsens i glupost.. Radi takvi idijotarija i imam problema sa carinom.. kako onim idijotima objasniti da sam neke stvari kupio van ebay-a u dogovoru sa prodavacem preko maila.. U tom slucaju nema nicega osim paypal transakcije.. Uostalom bilo kome od vas mogu uplatiti pare na racun i vi mi nesto posaljete. I di je onda ikakav ID? Ne oni to ne kuze, vele da je nemoguce da muljam... To su tamo idijoti, zovem potrosacki kod i nek se oni malo s tim pozabave, stvarno sam pukao vise tamo, nisu normalni...
Evidentirano

BikerHR

• **
« Odgovori #48 : 06. Veljača 2009, 07:47:12 »

I da, jel zna tko di je uopće carina u Rijeci  :misli:

Ako ti pošiljka stiže poštom, svaki veči grad ima jednu od pošta određenu kao poštu carinjenja:

Carinska ispostava Pošta

Krešimirova 7, Rijeka
Evidentirano

_mala_

• biskvit
  • Spol: Ženski
  • Vozi: kockicu shechera
« Odgovori #49 : 06. Veljača 2009, 07:58:18 »

Probas pitati prodavatelja da ti paket označi kao "gift "  :mrgreen: njmu ni iz dzepa ni u dzep a ne ide na carinu...  :mrgreen:
Evidentirano
Pun mi je kvisko vas i vashih mozgalica
 Str: 1 [2] 3 4 ... 311   Gore

Stranica je generirana za 0.209 sekundi uz 20 upita.