Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 311   Dolje

Autor Tema: Kupovina preko Ebay-a  (Posjeta: 894757 )

BikerHR

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: KLE 650 Versys
Odg: Kupovina preko Ebay-a
« Odgovori #50 : 06. Veljača 2009, 08:22:16 »

Probas pitati prodavatelja da ti paket označi kao "gift "  :mrgreen: njmu ni iz dzepa ni u dzep a ne ide na carinu...  :mrgreen:

Gledao sam dokumentarnu emisiju o njemačkim carinicima na aerodromu Frankfurt. Tamo dolazi pravo brdo paketa iz čitavog svijeta. Na 80% njih piše GIFT, ali to baš ništa ne mijenja na stvari. Carinike zanima sadržaj i vrijednost paketa, a na omotu može pisati bilo što.
Evidentirano
"Ponosni član SKQJ-a: ovo što pišeš već PREDSTAVLJA KAZNENO DJELO opisano HRVATSKIM kaznenim zakonom, a koje se progoni po službenoj dužnosti."

DeXtEr_5

• Vozi: Xciting 250
« Odgovori #51 : 06. Veljača 2009, 08:32:54 »

Gledao sam dokumentarnu emisiju o njemačkim carinicima na aerodromu Frankfurt. Tamo dolazi pravo brdo paketa iz čitavog svijeta. Na 80% njih piše GIFT, ali to baš ništa ne mijenja na stvari. Carinike zanima sadržaj i vrijednost paketa, a na omotu može pisati bilo što.

da, gledao sam tu emisiju, na Sat.1 mislim. i majvise problema svabama predstavljaju pokusaji uvoza anabolika, pod raznim preparatima. bilo proteinsko bilo vitaminski. pa mi je bio dobar lik, koji skuplja barbike :D pa mu na tu lutku par100eura carine okinuli, jer imaju kataloge vrijednosti tih rariteta.

Ipak, oni imaju pravilinike, pravila i ta se pravila postuju. Kod nas ima neki pravilnik, ali imamo preceste slucajeve " slobodne sudacke procjene" u nasim carinarnicama. Meni je sve logicno, on me carini po iznosu na posiljci, ili ako je nema, dostavim racun i sve 5. ali kad mi carini iznos proizvoda, plus postarina, a onda mi pada mrak na oci. Kao da mi pri prelasku granice kada prijavvim nesta na carinu, trazi jos racune za gorivo i cestarinu, da sve zbroji za carinsku osnovicu!  :palacdolje: :misli:

Ali, jebiga sustav je takav, tako naucen, i u tom sustavu osoba u svjetlo plavoj uniformi je bog!  :shock: :( :( :(
Evidentirano

_mala_

• biskvit
  • Spol: Ženski
  • Vozi: kockicu shechera
« Odgovori #52 : 06. Veljača 2009, 08:38:35 »

Meni je došlo u zadnja 2 mjeseca 2 paketa vrijednosti preko 100-125$ sa oznakom gift i nisu otvarali.
Paket nije 2x2  :mrgreen: ali se vidi da li je sa njega odljepljivano i stavljan novi selotejp... misliš da ne bi bilo jednostavnije bacit ih na rengen traku i šacnut šta je nutra?  :wink: 
Čak i naši carinici kad otvore nešto ako je za "osobnu upotrebu" ( zanimljiv pojam koji ne smije imati veze s medicinskim poteškoćama  :LOL: ) ne naplaćuju carinu..

Evidentirano
Pun mi je kvisko vas i vashih mozgalica

BikerHR

• **
« Odgovori #53 : 06. Veljača 2009, 09:21:39 »

Paket nije 2x2  ali se vidi da li je sa njega odljepljivano i stavljan novi selotejp... misliš da ne bi bilo jednostavnije bacit ih na rengen traku i šacnut šta je nutra? 

I to je bilo prikazano u onoj emisiji - svi paketi otvaraju se sa donje strane, vadi se i provjerava sadržaj. Paket s gornje strane izgleda kao da nije niti taknut, pa sam tako i ja bio uvjeren da nitko ništa nije otvarao i gledao!  :mrgreen:

Btw, najbolji su mi oni pokušaji švercanja živih životinja u paketima.  :LOL:
Evidentirano
"Ponosni član SKQJ-a: ovo što pišeš već PREDSTAVLJA KAZNENO DJELO opisano HRVATSKIM kaznenim zakonom, a koje se progoni po službenoj dužnosti."

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #54 : 06. Veljača 2009, 10:35:08 »

Upravo tako.

A ista je situacija i sa našim carinicima.

Umjesto da ljudi kupuju normalne stvari, seru sa kojekakvim umobolnim bedastoćama, a što je - nakon što carinici "provale" - onda ugroženo normalno primanje i najobičnijih i najbenignijih stvari, a ista je stvar i sa natpisima na paketima, tako da su "dobronamjerni" natpisi onda i najprije na tapeti... kupite si model motora koji košta 120 kuna (kao ja), i tretirati će vas isto kao i morone koji skupljaju kinder-jaja, a rijetke figurice plaćaju i po 200-300 eura na eBayu, i onda misle daće to proći pod bezazlenu stvar... a tko bi normalan nešto "bezvrijedno" (kako oni to žele predstaviti) stvarno slao u paketu, koji košta 60 US dolara, sa drugog kraja svijeta, a pri otvaranju rekao "čujte, to vam je samo jedna bezvezna kinder-jajce figurica"...??? Pa nisu ni carinici glupi!!

Zbog takvih morona su ugroženi i svi ostali koji naručuju, jer se carinici, zbog opsega posla, ne žele zajebavati i gubiti vrijeme na točno utvrđivanje što je u paketu i koliko to vrijedi, a i svi carinici imaju internet na radnom mjestu... ne trebam reći (obzirom njih podosta poznajem jako dobro!) da je eBay jedna od najčešće posjećenih stranica, i carinici su jako dobro upućeni u cijene i što sve ljudi kupuju, no to služi uglavnom samo njihovoj nepovjerljivosti u priče ljudi, jer ljudi kupuju doslovno - svašta!

Znaju oni da ima jako jeftinih stvari tamo, da ima paketa sa deset pamučnih majica za 50 kuna, da ima igrački koje su iste, ali i 10x jeftinije od Turbo-Limacha, da ima pun kurac i osamsto svega i svačega, kao i da ima brdo trikova sa lažnim deklaracijama, lažnim cijenama, lažnim račun ima i lažnim natpisima na paketima.

Stoga i dalje ponavljam - budite vrlo oprezni, računajte pri kupnji na MAKSIMALAN LEGALAN trošak, a ako prođete bolje, hvala Bogu! I osjećat ćete se bolje, umjesto da vam treba soda-bikarbona...
Evidentirano

Worf

• **
  • Vozi: Kavasassi zr7
« Odgovori #55 : 06. Veljača 2009, 10:55:12 »

E-trgovina svakim danom uzima sve više maha,toga su i na carini svjesni,tako da se i oni moraju prilagodit duhu vremena :palacgore:
Po mom mišljenju tu je veći problem slovo zakona prema kojem ti i cijenu poštarine uručunavaju u cijenu robe,pa plačaš carinu,trošarinu i PDV i na poštarinu :misli:  Apsurd moguć samo na balkanu :jesus:
Da,imam još jednu nejasnoču,ako može netko da me prosvijetli,šta je s međunarodnim ugovorima naše zemlje o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja :misli:  mislim da su ti ugovori potpisani sa svim zemljama Europe :misli:  ili ti ugovori su ništavni za nas obične smrtnike ili su carinici iznad tih ugovora :misli:
Evidentirano
'Ljudima se mogu usaditi razne vrste uvjerenja nakon što se moždana funkcija poremeti slučajno ili namjerno induciranim strahom, bijesom,uzbuđenjem

kubik

• Vozi: GSR
« Odgovori #56 : 06. Veljača 2009, 10:56:22 »

budite vrlo oprezni, računajte pri kupnji na MAKSIMALAN LEGALAN trošak, a ako prođete bolje, hvala Bogu! I osjećat ćete se bolje, umjesto da vam treba soda-bikarbona...

Informativno, koliki je taj maksimalni legalni trošak.
Kad platim vrijednost proizvoda i poštarinu, i stvar dođe na našu carinu koliko maksimalno vrijednosti iznosa mogu očekivati ? Neki vele 30% neki vele 45%  :misli:
Evidentirano
"Onaj tko se zadnji smije je spor, onaj tko se prvi smije ima najprljavije misli"  :mrgreen:
"And God promised Men that good and obedient wives would be found in all corners of the world, next he made Earth round and laughed, and laughed....."

Iwa

• Nemesis
  • Spol: Ženski
  • Vozi: XX
« Odgovori #57 : 06. Veljača 2009, 11:15:36 »

Kad platim vrijednost proizvoda i poštarinu, i stvar dođe na našu carinu koliko maksimalno vrijednosti iznosa mogu očekivati ? Neki vele 30% neki vele 45%  :misli:

e tu je sad problem, da li se carini po računu ili po slobodnoj procjeni koliko stvar vrijedi  :misli:

primjer - naručila zidni sat s nekakvim zmajevima, cijena s poštarinom 115 kn (plastika) ali je valda njima tako dobro izgledao da su valjda mislili da je antikvitet  :shock:  :misli: pa mi je na poštu stigao paket sa računom za platit carinu 120,00 kn. nije mi se dalo za te novce pohodit branimirovu i vraćat paket....pa sam platila.

dakle platila sam više od 100 % ukupne vrijednosti predmeta.
Evidentirano
In a land of sheep a few wolves still roam....

kubik

« Odgovori #58 : 06. Veljača 2009, 11:34:26 »

:shock: Jesus

Ja sam planirao uzeti stvar koja košta 3000 kuna (kod nas preko 4500 kn), pa sam mislio da ako me ne carine sretan kao malo dijete. Ako opale carinu da je to taman kao i kod nas.

Ali ovih 100 %  :shock:
Evidentirano
"Onaj tko se zadnji smije je spor, onaj tko se prvi smije ima najprljavije misli"  :mrgreen:
"And God promised Men that good and obedient wives would be found in all corners of the world, next he made Earth round and laughed, and laughed....."

BikerHR

• **
« Odgovori #59 : 06. Veljača 2009, 11:38:32 »

:shock: Jesus

Ja sam planirao uzeti stvar koja košta 3000 kuna (kod nas preko 4500 kn)

Mala je vjerojatnost da tako nešto dobiješ bez carine, osim ako ne izgleda krajnje neugledno, pohabano, masno i korišteno, i još da te ne pitaju za račune. U protivnom, moglo bi te koštati više nego kod nas!
Evidentirano

kubik

« Odgovori #60 : 06. Veljača 2009, 11:47:08 »

Mala je vjerojatnost da tako nešto dobiješ bez carine, osim ako ne izgleda krajnje neugledno, pohabano, masno i korišteno, i još da te ne pitaju za račune. U protivnom, moglo bi te koštati više nego kod nas!

Pa OK, to je lutrija. Ako prođe bez carine, na dobitku sam.
Ako ne prođe, sa normalnom carinom košta kao i kod nas, tako da mi je svejedno gdje kupio.....

Ali i ja mislim da bi me carina koštala 1426 puta više od realne cijene proizvoda, tak da ću to ipak uzeti kod nas.
Damn.
Evidentirano

DeXtEr_5

« Odgovori #61 : 06. Veljača 2009, 12:23:27 »

Da,imam još jednu nejasnoču,ako može netko da me prosvijetli,šta je s međunarodnim ugovorima naše zemlje o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja :misli:  mislim da su ti ugovori potpisani sa svim zemljama Europe :misli:  ili ti ugovori su ništavni za nas obične smrtnike ili su carinici iznad tih ugovora :misli:

to je stvar koju moras rijesit sa prodavacem, odn da ti ne naplati njihov pdv. Kod nas Moras/trebas sve platiti.

ja sam kupovao prednje diskove iz engleske, i uredno su mi pri narudzbi cijenu umanjili za iznos vat-a -15%
Evidentirano

BikerHR

• **
« Odgovori #62 : 06. Veljača 2009, 12:41:00 »

ja sam kupovao prednje diskove iz engleske, i uredno su mi pri narudzbi cijenu umanjili za iznos vat-a -15%

To je jedna od najčešćih caka na eBay-u, mnogi prodavači u opisu artikla čak i navode takvu mogućnost (ako artikl bude prodan u inozmemstvo), ali u večini slučajeva ne dođe do umanjivanja cijene. Vjerojatno je za prodavača to čisti profit. Ja sam više puta porukama kontaktirao sa prodavačima kod stvari koje nisu bile na dražbi, nego je cijena bila "Buy now". Nijedan od njih u svojoj ponudi cijenu nije spustio za iznos VAT-a.
Evidentirano

DeXtEr_5

« Odgovori #63 : 06. Veljača 2009, 13:53:41 »

To je jedna od najčešćih caka na eBay-u, mnogi prodavači u opisu artikla čak i navode takvu mogućnost (ako artikl bude prodan u inozmemstvo), ali u večini slučajeva ne dođe do umanjivanja cijene. Vjerojatno je za prodavača to čisti profit. Ja sam više puta porukama kontaktirao sa prodavačima kod stvari koje nisu bile na dražbi, nego je cijena bila "Buy now". Nijedan od njih u svojoj ponudi cijenu nije spustio za iznos VAT-a.

ne govorim za ebay, nego kupovinu u online shopovima.

na ebayu nisam vidio opciju da ti neko ponudi cjenu bez poreza.
Evidentirano

J.U.R.C.A

• **
  • Vozi: Kawasaki [email protected] prednji i zadnji ovjes
« Odgovori #64 : 06. Veljača 2009, 14:14:40 »

evo ovako
3 stranice teksta i odgovora radi neceg najjednostavnijeg

sto se tice teme tema je kupovina sa ebaya tako da ne mjesajte kupovinu iz online shopova i nepotrebnim povratom poreza VAT i ostalim pizdarijama.

sto se tice ebaya mislim da sam kompetentan napisati jer sam do sada napravio transakcije za cirka 3000 4000 eura po komadicima od po 5 pa do 500 dolara.

Ovako to ide
cjena proizvoda je recimo 80 dolara
shiping ili ti postarina je 20 dolara
to je ukupno 100 dolara
na to ide pdv i carina(iako mi nema logike na postarinu pdv i carinu lupati)  od oko 35 posto si racunajte(to je maximalni iznos)
znaci ti ces robu koja je 80 dolara kosta platiti 135

e sada ima caka
na racunuu ti stoji pdv tolko carina tolko ali i posta uzme nesto sitno za svoju uslugu (fiksni iznos nekih 50 ak kuna ) i tu dolazimo do onog kad se netko zali da je platio stvar koja mu je kostala 100 kuna(vrijednost robe) 200 kuna na kraju .
jer 50 kuna je posta uzela za ta neka davanja(carinska) plus pdv i carina 35 posto od 100 ( vrijednosti) paketa je 35 kuna
185 kuna je na kraju.

ovo je sve pisano za najlegalniji moguci nacin.Postoje i druge sheme i branse ali posto je ovo javni forum nebi o tome u raspravi.Ako nekog detaljnije zanima nek posalje pm vrlo rado razjasnim jos nepoznanice.
Evidentirano
Horse power is selling the motorcycles,torque wins the races

koss

• Profesor noss
  • Vozi: sv 650s(exy) + M6
« Odgovori #65 : 06. Veljača 2009, 15:54:02 »

ne govorim za ebay, nego kupovinu u online shopovima.

na ebayu nisam vidio opciju da ti neko ponudi cjenu bez poreza.
Na online shopovima ti kala cijenu za porez, a na ebay-u nisam nikada vidio tu mogučnost.
Evo ovdje imate veliki popust na mivv auspuhe 60%
http://www.carpimoto.com/Channel.aspx?Chan=11&Mode=0&Evidence=1&Page=1&BoxTop=1&Lang=EN&brand=&bike=&Firm=0&keyword=
Znaju biti akcije i više od 60 posto ako naletiš u pravo vrijeme. :palacgore:
Evidentirano
Unbelievable riders Dubrovnik

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #66 : 06. Veljača 2009, 17:39:01 »

Ja sam planirao uzeti stvar koja košta 3000 kuna (kod nas preko 4500 kn), pa sam mislio da ako me ne carine sretan kao malo dijete. Ako opale carinu da je to taman kao i kod nas.

A kolika ti je poštarina na tu stvar od 3000 kuna?

Kad platim vrijednost proizvoda i poštarinu, i stvar dođe na našu carinu koliko maksimalno vrijednosti iznosa mogu očekivati ? Neki vele 30% neki vele 45%  :misli:

Maksimalan legalan trošak (pa svi su legalni!) ovisi i o stvari koju naručuješ, jer o vrsti robe ovisi i carinska tarifa, kao i o zemlji podrijetla, cijeni, itd itd...
Evidentirano

breva750

• Gost
« Odgovori #67 : 06. Veljača 2009, 19:05:43 »

..preko e-bay-a kupujem redovito,zadnja dva mjeseca desetak artikala,najskuplje su bile tenisice lacosta(u Zagrebu u city centru cijena 1200kn),preko e-bay-a 740 kn sa poštarinom.Jakna Moto guzzi (štikano) 350 kn sa poštarinom itd...
Bitno je prije kupovine dobro pogledati artikl.Plačanje preko Pay pala...american karticom.PBZ ne uzima nikakve dodatne troškove(jedini trošak je aktivacija kartice cca 1dolar).A carina???...niko me ništa nije pital.
Evidentirano

goc

• Vozi: FZ1S
« Odgovori #68 : 06. Veljača 2009, 19:15:01 »

Bitno je prije kupovine dobro pogledati artikl.Plačanje preko Pay pala...american karticom.PBZ ne uzima nikakve dodatne troškove(jedini trošak je aktivacija kartice cca 1dolar).A carina???...niko me ništa nije pital.

pa kaj nije na početku rečeno da naša država nije podržana u registraciji paypal-a.... :misli:
Evidentirano
daj ljudi pijte koktele a ne samo gemište i pivu!
...ne radim dobro ali zato radim jako polako!

Tommee

• MetRRo Magnifico
  • Vozi: Nacionalna klasa Z 750S (Socijal)
« Odgovori #69 : 06. Veljača 2009, 20:03:41 »

Probas pitati prodavatelja da ti paket označi kao "gift "  :mrgreen: njmu ni iz dzepa ni u dzep a ne ide na carinu...  :mrgreen:

Opet netocno, ne pisite gluposti ako niste probali...
Evidentirano
Proširite horizonte - pušite dinamit.

Color television! Bah, I won’t believe it until I see it in black and white.

Tommee

• MetRRo Magnifico
« Odgovori #70 : 06. Veljača 2009, 20:06:33 »

Zasto slusati frenda od frenda...

www.carina.hr pa citaj
Evidentirano

Medo

« Odgovori #71 : 06. Veljača 2009, 20:08:57 »

Iz USA sam dobio naočale u vrijednosti 750kn sa poštarinom (kod nas 1500kn) kao "gift" i nisam platio ništa. Iz Hong Konga redovito kolega i ja kupujemo neke pizdarije (uglavnom paketi koji stanu u malo veće koverte) i nikada ništa.
Iz UK dosta toga već naručili (većinom sa ebay shopova) i nekada došlo sa računom, a nekada ne i nikad ništa platili.

Dok drugi kolega (iz Rijeke al radi u Zd, a poštu usmjeri na Rijeku), što god je kupio preko ebaya je morao donijeti (šalje faksom) ispis uplate sa pay pala.

Čitajući sve da se zaključiti da to sve ovisi od mjesta do mjesta.
Evidentirano

Tommee

• MetRRo Magnifico
« Odgovori #72 : 06. Veljača 2009, 20:09:22 »

pa kaj nije na početku rečeno da naša država nije podržana u registraciji paypal-a.... :misli:

???

WTF? Pa jel bitno sto je receno :LOL: Tema je pokrenuta 2006.  :mrgreen:

Opet nagadanja... www.paypal.com

Sve pise...
Evidentirano

Tommee

• MetRRo Magnifico
« Odgovori #73 : 06. Veljača 2009, 20:11:44 »

..preko e-bay-a kupujem redovito,zadnja dva mjeseca desetak artikala,najskuplje su bile tenisice lacosta(u Zagrebu u city centru cijena 1200kn),preko e-bay-a 740 kn sa poštarinom.Jakna Moto guzzi (štikano) 350 kn sa poštarinom itd...

Zasto bi pobogu uzimao pbz ista dodatno.. Pa to je ko da provlacis karticu u ducanu, tak svejedno jel provucena kroz slip il je potegnuto nesto sa nje online...

Koja aktivacija kartice, ako mislis na paypal, onaj iznos je samo privremenog karaktera i slizi za registraciju racuna...
Evidentirano

Tommee

• MetRRo Magnifico
« Odgovori #74 : 06. Veljača 2009, 20:14:38 »

Iz USA sam dobio naočale u vrijednosti 750kn sa poštarinom (kod nas 1500kn) kao "gift" i nisam platio ništa. Iz Hong Konga redovito kolega i ja kupujemo neke pizdarije (uglavnom paketi koji stanu u malo veće koverte) i nikada ništa.
Iz UK dosta toga već naručili (većinom sa ebay shopova) i nekada došlo sa računom, a nekada ne i nikad ništa platili.

Dok drugi kolega (iz Rijeke al radi u Zd, a poštu usmjeri na Rijeku), što god je kupio preko ebaya je morao donijeti (šalje faksom) ispis uplate sa pay pala.

Čitajući sve da se zaključiti da to sve ovisi od mjesta do mjesta.

E ja sam skuzio da njima nepoznatije (i manje stvari prolaze bez dodatnih troskova). Dakle za sitnice za motor (nekad i skupe) ne placah nista.. Ali brate mili za tenisice (vide stro je i velika je kutija), obavezno pa  makar kostale dolar... Za odjeu i te pizdarije redovito sibaju carinu i pdv...

Sta nitko nije imao problem kao i ja, da je nesto narucio izvan ebaya (nikakav online shop), pa nije imao racuna. Pa su ga ko mone isli prijaviti za carinski prekrsaj jer kao muljam???
Evidentirano

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 311   Gore

Stranica je generirana za 0.373 sekundi uz 20 upita.