Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 309 310 [311]   Dolje

Autor Tema: Kupovina preko Ebay-a  (Posjeta: 899189 )

prpa

• Spol: Muški
  • Vozi: John Wayne prometalo
Odg: Kupovina preko Ebay-a
« Odgovori #7750 : 10. Listopad 2019, 09:24:22 »

nemreš vjerovati :palacdolje: do prije mjesec,dva sve bilo ok,a sad
Evidentirano
niti trbuha,niti pijače, a još manje štihače

nigda_vz

• *
« Odgovori #7751 : 10. Listopad 2019, 11:52:50 »

Smislili su oni taktiku da mi njih jos na kraju molimo da im platimo tih 4,5kn, samo da nam se dostavi paket  :LOL:
Evidentirano

Rudax

• **
  • Vozi: Z750
« Odgovori #7752 : 10. Listopad 2019, 11:58:10 »

2 paketa uredno stoje iza u skladištu, na njima otisnuto "PONIŠTENO" i prvo me gospođa na šalteru pitala di je obavijest o pokušaju dostave, a onda ni njoj nikaj nije bilo jasno jer paketi na dostavu nisu ni otišli  :misli:

Uglavnom, pakete sam preuzeo, kaže teta da se nebi vratili pošiljatelju sve dok se ja kao primatelj nebi pojavio po njih, nakon obavijesti, standardna procedura. Nekad bi možda otišli i na dostavu, ali nije ni ona znala o čemu se točno radi, znači pizdarije oko 4.5kn  :palacgore:

Svaka čast za poštu  :LOL:  Očito si sami moramo pratiti pakete da bi znali kad ih treba preuzeti u poštanskom uredu  :mrgreen:
Evidentirano

Maestral

• Vozi: BMW F650GS Twin
« Odgovori #7753 : 10. Listopad 2019, 12:20:57 »

Meni u sanducicu papiric da mi je stigao paket (fotic sa ebay.de). dodjem tamo drugi dan (Branimirova), paketa nema i kaj se ljutim kad je njih troje trazilo paket u skladistu i nema ga.
Dodjite drugi dan, kaos nam je u Velikoj gorici u distributivnom centru.
Dodjem drugi (treci) dan, paketa nema i dalje.

Dodjem peti dan tj. zamolim kolegu da ode jer sam ja na putu, dali mu paket bez osobne, bez icega, cak mu i onaj papiric vratili natrag sa paketom.

Eto, fala bogu paket dobio ali sada se malo kolebam sa kupovinom preko neta iako sam do sada jedno 500 posiljki uredno dobio.
Evidentirano
˝Troje može čuvati tajnu samo ako je dvoje od njih mrtvo˝

Rudax

• **
  • Vozi: Z750
« Odgovori #7754 : 10. Listopad 2019, 13:36:32 »

Ili meni u zgradi u sandučiću ostavili paketić u kojem je bilo kaljeno staklo i zaštitna maska za mob, vrijednosti cca 200kn, naguran kroz otvor do pola, bilo kome u hodniku na izvolte  :LOL:
Evidentirano

BreakM

• **
  • Vozi: Honda CRF250L
« Odgovori #7755 : 04. Studeni 2019, 11:39:26 »

Kakva su iskustva sa kupnjom iz kine i "EU priority line" ? bude carine ili ne? Treba onaj eori broj?
Evidentirano

Ivanos46

• **
  • Vozi: zx10r
« Odgovori #7756 : 04. Studeni 2019, 11:51:46 »

Ili meni u zgradi u sandučiću ostavili paketić u kojem je bilo kaljeno staklo i zaštitna maska za mob, vrijednosti cca 200kn, naguran kroz otvor do pola, bilo kome u hodniku na izvolte  :LOL:
ista stvar i meni se desavala dok sam zivio u zgradi,boli postara ona stvar on nagura isto ko i tebi do pola,svako se moze posluziti i uzeti paket,onda sam mu rekao da neostavlja paket nego da pozvoni da vidi ako nekog ima,ako ne neka ostavi  papir,da se dode u postu pokupiti paket.

jedino tako probaj dogovori se sa postarom,da nebih ostao bez paketa....

Kakva su iskustva sa kupnjom iz kine i "EU priority line" ? bude carine ili ne? Treba onaj eori broj?
kada kupujes izvan eu,znaci npr iz kine,sve sto je vrijednosti robe do nekih 20e-(150kn),na  to nema nikakvih davanja,carine itd,ali ako je vrijednost veca od tih 20e,onda ces morati platiti carinu.

ako kupujes nesto iz zemalja eu,onda nema nikakvih davanja,bez obzira na vrijednost narucene robe,nema placanja carine.
Evidentirano

BreakM

• **
« Odgovori #7757 : 04. Studeni 2019, 13:44:32 »

kada kupujes izvan eu,znaci npr iz kine,sve sto je vrijednosti robe do nekih 20e-(150kn),na  to nema nikakvih davanja,carine itd,ali ako je vrijednost veca od tih 20e,onda ces morati platiti carinu.

ako kupujes nesto iz zemalja eu,onda nema nikakvih davanja,bez obzira na vrijednost narucene robe,nema placanja carine.

Znam to.. samo me zanima isključivo taj "EU priority", znam da ako ide običnom poštom plaćam preko 22€ pdv ako nekom zapne za oko, imao sam narudžb preko ali mali paketi pa prolazilo.. navodno ako ideš DHLom ili slično expedited shipping trebaš EORI broj jer će DHL odradit carinu.. a taj EU priority mi je nepoznat, neki izvori govore da prođe bez carine odnosno da je već "u cijeni" i da ide GLS-om, dali mi onda treba EORI broj itd.. iskustva ako je netko koristio taj način dostave..

Našao info ako koga zanima..
To je više manje tip dostave kojom kinezi pokušavaju prevarit carinu.. znači dostave to prije u neku drugu državu u EU normalnim sporim putem airmail ili nešto i bez carinjenja prepakiraju i pošalju na adresu kupca GLS-om ili kombinacija GLS/DHL + pošta. Nekad prođe pa se ne plati pdv, nekad ne prođe pa se plati pdv i špediterski troškovi i treba eori broj.. iskustva su različita. Banggood/gearbest koji to koriste će na pitanje dali se plaća "import taxes" priority lineom reći da plaća se jer ne smiju direktno reći šta rade, a svjesno pokušavaju ne platiti isto i reklamiraju da je to "import taxes free" shipping, ali zapravo je ono ako prođe prođe. Eto možda nekom pomogne kod biranja vrste shippinga.
« Zadnja izmjena: 04. Studeni 2019, 16:19:11 BreakM »
Evidentirano

KoSi

• *
« Odgovori #7758 : 04. Studeni 2019, 22:04:20 »

EORI broj trebaš ako je vrijednost uvezene robe iznad 1000kn... tj. tako je bilo prije cca 2g. kada je meni zatrebao...

Sent from my iPad using Tapatalk
Evidentirano

BreakM

• **
« Odgovori #7759 : 27. Studeni 2019, 21:32:46 »

Prošlo "EU Priority" bez pdv/carine vrijednost 50€ paket cca 40x40x20 veličine (dron/quadcopter). Došlo kroz nekih 2.5 tjedna. GLS-om. Poslali su prvo u Belgiju nekom već metodom, u Belgiji je paket preuzeo GLS, preko Njemačke i Slovenije došlo u HR. Na paketu piše da je iz Belgije.
Evidentirano

hondimir

• Vozi: honda cb 250 rs '84, honda cbr 600 f 96', beverly
« Odgovori #7760 : 28. Studeni 2019, 08:23:15 »

Wow !

Inače, postajemo problem kao Italija, neki ameri više i ne žele dostavljat za Hr, baš zbog tih "kradja" stvari .
Evidentirano
Konobar,donesi prozor da skočim!
Toliko smo nesavršeni da očekujemo od strojeva da budu besprijekorni.

prpa

• Vozi: John Wayne prometalo
« Odgovori #7761 : 28. Studeni 2019, 09:54:47 »

Prošlo "EU Priority" bez pdv/carine vrijednost 50€ paket cca 40x40x20 veličine (dron/quadcopter). Došlo kroz nekih 2.5 tjedna. GLS-om. Poslali su prvo u Belgiju nekom već metodom, u Belgiji je paket preuzeo GLS, preko Njemačke i Slovenije došlo u HR. Na paketu piše da je iz Belgije.

je,funkcionira odlicno, i banggood(eu priority)
Evidentirano
niti trbuha,niti pijače, a još manje štihače
 Str: 1 ... 309 310 [311]   Gore

Stranica je generirana za 0.168 sekundi uz 22 upita.