Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Dolje

Autor Tema: Ducati radi maxiskuter ?!  (Posjeta: 17625 )

strasilo

• don't give a shit
  • Spol: Muški
  • Vozi: pocketa i egzotičnu Suzu gura po dvorištu
Odg: Ducati radi maxiskuter ?!
« Odgovori #100 : 25. Kolovoz 2009, 18:42:17 »

Citat: Sledgehammer
Maksi-skuteri imaju velike izlomljene plohe koje ciljano usmjeravaju zračnu struju na sasvim drugačiji način od toga kako to rade pravi bajkovi, kod kojih je naginjanje prema naprijed iza vjetrobrana i "putovanje" po sjedalu sastavni dio vožnje, dok kod maksi-skutera vozač sjedi u jednoj poziciji a sve one pomake tijela za izbjegavanje vjetra kompenzira sam skuter kroz svoje oklope i njihov oblik. Drugim riječima, kod motocikala ti radiš sam za sebe, a kod maksi-skutera za tebe radi sam skuter. Zato su skuteri najudobnija i najkomformija prijevozna sredstva na dva kotača...  :wink:
Hoćeš reći da skuter nije motor ili šta ?  :LOL:
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

iluvatar

« Odgovori #101 : 25. Kolovoz 2009, 20:19:02 »

Dakle zupčasti remen kao završni prenos (ne klinasti u prenosu variomat-kvačilo) ne zahtijeva nikakvo održavanje.
Lanac pak moraš mazati poslje svakog čiščenja, kiše u prometu, ili pranja motocikla, a najkasnije svakih 500 km.
Potrebno ga je po potrebi i dotezati s obzirom da se vremenom rasteže pa dobije zračnost koja se kompenzira zatezanjem stražnje osovine.

taj interval mazanja lanca je cista glupost ako ne vozis po makadanu ili sumi :palacdolje: lanac namazes po potrebi kad vidis da vise nema masti po njemu, a po gradu neki bolji sprej drzi i do 800 km.

Najdrazi su mi tipovi sta ga svako 200 300 km lickaju sa nekim fensi sprejevima :LOL: jeftinije bi im bilo da ga uopce ne mazu nego svako toliko stave novi lanac
Evidentirano

marac_zg

• **
« Odgovori #102 : 25. Kolovoz 2009, 23:22:55 »

Dakle zupčasti remen kao završni prenos (ne klinasti u prenosu variomat-kvačilo) ne zahtijeva nikakvo održavanje.
Lanac pak moraš mazati poslje svakog čiščenja, kiše u prometu, ili pranja motocikla, a najkasnije svakih 500 km.
Potrebno ga je po potrebi i dotezati s obzirom da se vremenom rasteže pa dobije zračnost koja se kompenzira zatezanjem stražnje osovine.

hvala na pojašnjenju.. :palacgore:
znači,maxiskuteri sa zupčastim remenom mogu ući u izbor.. 8)  definitivno mi se ne kupuje neki sa lancem pa da ga moram svakih cca. 500 km mazati..više volim da stroj služi meni,a ne obrnuto.. :mrgreen: 8) 
daklem..sad čekam da Ducati,Yamaha i BMW izbace svoje maxiskutere pa da mogu početi proučavati i kombinirati.. :mrgreen:
Evidentirano

gorank

• Vozi: Kawasaki
« Odgovori #103 : 26. Kolovoz 2009, 00:12:21 »

hvala na pojašnjenju.. :palacgore:
znači,maxiskuteri sa zupčastim remenom mogu ući u izbor.. 8)  definitivno mi se ne kupuje neki sa lancem pa da ga moram svakih cca. 500 km mazati..više volim da stroj služi meni,a ne obrnuto.. :mrgreen: 8) 
daklem..sad čekam da Ducati,Yamaha i BMW izbace svoje maxiskutere pa da mogu početi proučavati i kombinirati.. :mrgreen:
Po meni to nije sluzenje stroju vec gust koji me opusta i u kojem uzivam :palacgore:
Evidentirano

PH_racer

• *
  • Vozi: Yamaha Fz6-n 2004g.
« Odgovori #104 : 28. Kolovoz 2009, 19:54:07 »

Ducati Scooter?pre jeb*** izgleda
Evidentirano

mv_agusta

• Vozi: bicikl
« Odgovori #105 : 28. Kolovoz 2009, 20:14:38 »

negdi san čuo da lanac od GPa košta cca 700 kn. nije neka cijena, a nije da bi i ja volija podmazivati...ali što se mora nije teško i k tome je malo lakše sve to podniti ako se zna da ti je skut najbrži i najjači :wink: i da tako jedino neće pucat završni prijenos
prije serijske proizvodnje testirali su GP s remenom i valjda nije moga podnit toliku snagu.

LOL a HD V-Rod (1200ccm 120ks V2 puno Nm) ima remen kao završni prijenos, ili ti konji u GP su puno jači od ovih američkih :mrgreen:
Evidentirano
Ride Hard, Ride Free
Volim Ducati, makar i pokvaren u garaži

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #106 : 30. Kolovoz 2009, 04:13:41 »

evo pratim vec duze vrijeme ovaj forum,i malo snimam ko sta prica i kako prica i jedno je sigurno,Joke definitivno zna sta prica,ne baljezga kao mnogi i sto je najbolje svaku tvrdnju argumentira,i objasni onako kako bi trebalo objasniti... na stranu sto radi u yamahi pa ispada da svako svoga konja hvali pa tako i on,ali covjeku je svaka koju napise na mjestu,eventualno nekad malo 'navijacki' pise za yamahu (citaj:protiv ostalih),ali ne izmislja on kad kaze da je npr T-max ispred gp 800 ili nexusa 500;ili kad kaze da x max ima vecu max. brzinu od bev 250,x citinga 250 i milion slicnih opaski... pozz svim forumašima,vozili oni yamahu,gileru,apriliu,tgb ili biciklu,pa i onima koji pjeske idu... Milan
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #107 : 31. Kolovoz 2009, 10:32:07 »

Nebih rekao da bi lanac (odgovarajuce kvalitete i dimenzija) pukao samo tako.

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
  • Vozi: Suzuki GSX-S1000F
« Odgovori #108 : 31. Kolovoz 2009, 11:06:13 »

nevidim razloga da ne uzmu vec razvijeni motor od Mane - GP-a koji se pokazao odlican i razvijen za istu namjenu, pogotovo kad vidim da su nabrojane karakteristike prijenosa kao i na Mani :palacgore:
Evidentirano

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #109 : 31. Kolovoz 2009, 11:27:15 »

mislim da je lanac i jeftiniji i dugotrajniji i efikasniji.

Ni prvo, ni drugo, a niti treće...  :LOL: :LOL: :LOL:

prije serijske proizvodnje testirali su GP s remenom i valjda nije moga podnit toliku snagu.

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
« Odgovori #110 : 31. Kolovoz 2009, 11:30:06 »

evo pratim vec duze vrijeme ovaj forum,i malo snimam ko sta prica i kako prica i jedno je sigurno,Joke definitivno zna sta prica,ne baljezga kao mnogi i sto je najbolje svaku tvrdnju argumentira,i objasni onako kako bi trebalo objasniti... na stranu sto radi u yamahi pa ispada da svako svoga konja hvali pa tako i on,ali covjeku je svaka koju napise na mjestu,eventualno nekad malo 'navijacki' pise za yamahu (citaj:protiv ostalih),ali ne izmislja on kad kaze da je npr T-max ispred gp 800 ili nexusa 500;ili kad kaze da x max ima vecu max. brzinu od bev 250,x citinga 250 i milion slicnih opaski... pozz svim forumašima,vozili oni yamahu,gileru,apriliu,tgb ili biciklu,pa i onima koji pjeske idu... Milan
sva sreca da na forumu jos ima realnih ljudi koji imaju svoje vlastito misljenje temeljeno na cinjenicama  :palacgore:

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

:jesus:
Evidentirano

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
« Odgovori #111 : 31. Kolovoz 2009, 11:31:51 »

Ni prvo, ni drugo, a niti treće...  :LOL: :LOL: :LOL:

kaj nije remen dosta skup :misli: ispravi me ako grijesim, mijenja se na 50.000 km a lanac na 15. - 20.000km  :misli:
Evidentirano

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #112 : 31. Kolovoz 2009, 12:44:30 »

kaj nije remen dosta skup :misli: ispravi me ako grijesim, mijenja se na 50.000 km a lanac na 15. - 20.000km  :misli:

Prosječan remen, kao za F 800, ne košta ništa više od lanca... a i ako taj remen nadživi dva lanca, što je onda skupo??

Da ne spominjem kojekakva sranja od sprejeva za lanac, podmazivanja, čišćenja, španjanja, ringova, zasranog motora sa tim mastima i sprejevima...
Evidentirano

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
« Odgovori #113 : 31. Kolovoz 2009, 12:54:11 »

Prosječan remen, kao za F 800, ne košta ništa više od lanca... a i ako taj remen nadživi dva lanca, što je onda skupo??

Da ne spominjem kojekakva sranja od sprejeva za lanac, podmazivanja, čišćenja, španjanja, ringova, zasranog motora sa tim mastima i sprejevima...
zato sto sam cuo, zaboravio sam od koga, da je cifra za remen puuuno veca nego cijena za 2,5 cijene lanca :misli:

po tebi, cijena za remen znaci nije velika?
Evidentirano

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #114 : 31. Kolovoz 2009, 12:57:42 »

Ni prvo, ni drugo, a niti treće...

ako taj remen nadživi dva lanca, što je onda skupo??

O kojoj je to točno kilometraži remena riječ ?  :misli:

O kojoj je to točno novčanoj cifri riječ ?

O kojem je to točno stupnju iskorištenja riječ ?
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #115 : 31. Kolovoz 2009, 16:03:21 »

po tebi, cijena za remen znaci nije velika?

Gle, nazoveš Tomića na broj prodaje rezervnih dijelova i pitaš za cijenu pogonskog remena za F800... pa usporedi sa prosječnom cijenom lanca od cca 100-120 € kod Louisa...
Evidentirano

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #116 : 31. Kolovoz 2009, 16:04:34 »

a neka mi netko objasni radi čega su prvo testirali s remenom kao završnim prjenosom, pa su na kraju stavili lanac???

Možda zato jer remen treba više prostora, njegova širina je veća nego ona od lanca, pa im se to u ukupnu kompaktnost izvedbe nije uklapalo...
Evidentirano

GSX 1402

• Mister foruma 2009.
  • Vozi: BusaBuster
« Odgovori #117 : 31. Kolovoz 2009, 16:07:20 »

Gle, nazoveš Tomića na broj prodaje rezervnih dijelova i pitaš za cijenu pogonskog remena za F800... pa usporedi sa prosječnom cijenom lanca od cca 100-120 € kod Louisa...
pa jel postoji tema u kojoj si ti dao konkretan odgovor na konkretno pitanje.....
Evidentirano
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌS.

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #118 : 31. Kolovoz 2009, 16:14:15 »

3027,00 kuna u maloprodaji kod Tomića.... ;)

na broj: 01/6301-999 , pa te jedna ljubazna teta spoji sa "dijelovima" ....  :palacgore:

A pogonski lanac za motore te snage košta između 600 i 800 kuna...  :palacgore:
Evidentirano

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #119 : 31. Kolovoz 2009, 16:23:25 »

pa jel postoji tema u kojoj si ti dao konkretan odgovor na konkretno pitanje.....

Ne, niti jedna, pa ja zato čekam uvijek da se ti uključiš u temu i daš nešto konkretno...  :LOL: :LOL: :LOL:

==================================================================

Nazvao sam Tomića i pitao za cijenu remena, no taj podatak je bolje ne izreći javno iz razloga pristojnosti... jerbo ga naš barba Tomić cijeni na preko 400€, što je mimo svake pameti... kao da će ona 3 F800 prodana u Hrvatskoj ići baš zato i baš kod njega kupiti iste nakon 50.000 km...  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Zvao sam i Maribor, te Novo Mesto u Sloveniji, kao i Gady ispred Graza u Austriji, no nitko od njih ne drži rezervne dijelove za BMW... drži Selmar u Celju, koji se ne javlja na telefon, iako mu je radno vrijeme... no dobit ću ih, baš me zanima točan i normalan podatak.

No sumnjam da košta manje od cijene 2-2,5 lanaca, što nekako ispada podjednako na rok eksploatacije, no u konačnici je i nemala cifra pootrošena i na održavanje lanaca... dobro, znači da remen nije baš tako jeftin kao što sam ja mislio i tvrdio, no svejedno bih ga uvijek radije imao negoli lanac. Nedavno sam baš probao sa suprugom jedan F800S od prijatelja, i oduševio se remenom...  :palacgore:
Evidentirano

GSX 1402

• Mister foruma 2009.
  • Vozi: BusaBuster
« Odgovori #120 : 31. Kolovoz 2009, 16:26:45 »

Ne, niti jedna, pa ja zato čekam uvijek da se ti uključiš u temu i daš nešto konkretno...  :LOL: :LOL: :LOL:

==================================================================

:piva:
ajde zvao si Tomića  :mrgreen:
Evidentirano
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌS.

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
« Odgovori #121 : 31. Kolovoz 2009, 20:23:04 »

Možda zato jer remen treba više prostora, njegova širina je veća nego ona od lanca, pa im se to u ukupnu kompaktnost izvedbe nije uklapalo...
na zahtjev kupaca su stavili lanac kao i na Manu :wink:
Evidentirano

jedimaster

• Vozi: Tie fighter
« Odgovori #122 : 01. Rujan 2009, 08:38:27 »

Odličan skuter samo šteta što će koštati 247.965 kuna  :LOL:
Evidentirano
www.apertemedia.hr , izrada web stranica , grafička priprema , tisak...

marac_zg

• **
« Odgovori #123 : 01. Rujan 2009, 16:26:43 »

na zahtjev kupaca su stavili lanac kao i na Manu :wink:

to je provjerena informacija ili..?  :misli:
malo mi je nelogično da je netko tražio da na skutere,koji bi po meni trebali biti što praktičniji,sa što manje održavanja,stave lanac koji je kompliciraniji za održavanje od remena.. :misli:  ali,tko će ga znati.. :mrgreen:
samo držim fige da će Yamaha,BMW i Ducati imati remene na svojim maxi-skuterima,ako se stvarno odluče na proizvodnju..
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #124 : 01. Rujan 2009, 19:36:36 »

Mozda je lanac bio marketinski potez, ala "U vidi skuter ima lanac...aaaa...bestija...". :shock: :LOL:
Eto vam sad. :jesus:
A sad, mozemo nazad na temu? :misli: :mrgreen:
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Gore

Stranica je generirana za 0.122 sekundi uz 21 upita.