Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 38   Dolje

Autor Tema: Odabir GPS Navigacije  (Posjeta: 211338 )

deantoto

• **
  • Spol: Muški
Odg: Odabir GPS Navigacije
« Odgovori #25 : 03. Rujan 2009, 00:20:34 »

Bok. Ja ti mogu reći moje iskustvo sa gpsom Go Clever NAVIGATOR 4384FM BT. Kupil sam ga ovo proljeće u hg Spotu i platil sam ga 1299.00 kn. Sad bi trebal biti i jeftiniji sigurno. Oduševljen sam. Služil sam se snjim u autu, al kupil sam ga pretežno za motor. Ima detaljne karte cele Evrope. Ja ti slabo koristim ostale njegove mogućnosti,al znam da ima i blu tut,nekakve playere,mp3,neke 3 d buildings... Testiral sam ga dva puta na duže rute. Prva je bila do Beograda i bez beda je to odradil, a onda do Glossglocknera i Berchtesgadena gde se pokazal spas,jel vrlo je lako prek neta najti fortifikacije i baciti u favourites i kad dojdes tam blizu samo veliš navodi do. Ima normalno i Hr jezik al ga ja isključim jer ga tak i tak ne čujem. Bum stavil i fotku da vidiš kak izgleda. Ima veliki ekran,lepi je, lepo se vidi. Jedino si moraš improvizirati nosač za motor. Mene je koštal cca 50 kn ( jedna kutija za struju,2 vilede spužvice i par stegica ),je ruku na srce ružan nosač al služi svrhi. Čuj kad kiša pada nisam imal priliku probati al jedna dobra pvc prozirna vrečica bi rešila problem. Najlakše je kupiti Garmina Zuma al se onda moraš i pozdraviti s kunicama. Posudil sam ga par puta frendovima i svi su rekli da je super. Ak te kaj zanima da ga vidiš ja sam ti u Velikoj Gorici pa navrni na kavu pa ti ga pokažem i da vidiš kak šljaka.
Evidentirano

deantoto

• **
« Odgovori #26 : 03. Rujan 2009, 00:23:41 »

A da fotke
Evidentirano

bega

• *
« Odgovori #27 : 03. Rujan 2009, 09:19:00 »

pa bio je odabran najkraci put, samo sto vise nije bilo puta.. nemozes ni s traktorom proci  :LOL:

Haha onda ako je garmin program,uzmi off road,pa ce ti kao sto ovaj rece ispod kao lenijarom da si povukla  :D samo ravno ide  :palacgore:
Evidentirano

garfield1974

• Vozi: Kawasaki GTR 1400
« Odgovori #28 : 03. Rujan 2009, 12:33:19 »

Evo kako sam ja to sebi rijesio :

Za sve entuzijaste koji bezuspijesno pokusavaju sprziti instalacije na svom motoru  :mrgreen:

Dakle jednog dana, nemajuci nista pametnije za raditi pala mi je na um ideja da probam spojiti GPS iz auta na motor.

Nakon malo mozganja i citajuci postove po forumima dobih nadahnuce. Evo kako to izgleda....

Sada se vi pitate, a sto je to  :misli:
Dakle to je kutijica (nadzbukna  :mrgreen:) koja sadrzi prekidac, uticnicu za upaljac, pretvarac sa 12V na 5V sa USB izlazom.

Ovako to izgleda iz nutra. Nemojte se prestrasiti  :shock:

Evo i kako to sve izgled poslikano sa strana

As sve to da bi se dobilo ovo:

i ovo

P.S. Na zalost za vrijeme slikanja mi je GPS ostao u autu, a ja bio previse lijen da odem po njega  :D

Provijereno radi  :palacgore:

Financijski me je ovaj "Grunfov" izum dosao oko 200 kunica + torbica za GPS (300 kuna) i par sati zaj........ :mrgreen:
Evidentirano
MK "BEŠTIJE" - ZADAR
Za vjetar u kosi ne triba ti brz motor nego kosa.

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #29 : 03. Rujan 2009, 12:36:06 »

Deantoto, puno hvala,  bumo se vidli, daj mob na PP...  :palacgore:
Evidentirano

mg749ie

• Vozi: V2
« Odgovori #30 : 20. Rujan 2009, 10:18:24 »

Godinama koristim Nuvi 660FM - od 2006, super je, sad mu je potreban upgrade Europe 8)
Evidentirano
Ljubav grije, al jakna je jakna

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #31 : 20. Rujan 2009, 11:27:42 »

Bok. Ja ti mogu reći moje iskustvo sa gpsom Go Clever NAVIGATOR 4384FM BT.

Rekao bih samo da sam tražio taj model, no nitko ga više nema, kao niti 5010 FM BT. Vele da su to stari modeli, da ga nisu naručivali preko 6 mjeseci (iako su uvijek sve lako rasprodali), te da sada nitko ni od njihovih komitenata i partnera nema iste na lageru (barem ne u Zagrebu). Čovjek iz IQ Centar Zagria (zastupnici GoClevera za RH) veli da sada čekaju sve nove modele, još jače i naprednije od dosadašnjih, te da isti dolaze u roku skoro mjesec dana, koji dan prije ili koji poslije...

Probao sam model 5055, izgleda i radi vrhunski, no problem je što nema bluetooth, pa je za motocikl beskoristan, iako je u svemu ostalome vrlo atraktivna i kvalitetna spravica (cca 898 kuna u Zagriji na Slavonskoj aveniji 26/9).

Softver Cardinale 3.0 je izvrstan u svakom pogledu...  :palacgore:
Evidentirano

strasilo

• don't give a shit
  • Vozi: pocketa i egzotičnu Suzu gura po dvorištu
« Odgovori #32 : 20. Rujan 2009, 11:47:47 »

Ja sam probao nekoliko različitih modela kaciga što se tiče "slušnosti" uređaja za komunikaciju, muziku, mobitel i slično... i na mom motoru uz moj stil vožnje, niti na jednoj od isprobanih kaciga nisam uspio ni ćurca čuti na brzinama preko 100 - 110 km/h ... tako da ti budem iskren, BT ili bilo kakva druga komunikacija sa navigacijom mi je apsolutno nepotrebna...  :palacgore: ... a na brzinama na kojima čujem šta mi teta (uglavnom) Nataša priča, nije mi problem ni gledanje u ekran .... S druge strane opet, gotovo svi BT slušni uređaji nemaju mogućnost istovremenog povezivanja sa više uređaja, što znači da ako želim slušati Natašu, ne mogu slušati suvozača ili obrnuto ... Toliko od meen što se tiče BT na navigaciji ..  :palacgore:

S druge strane opet imam dva frenda (vrlo dobra) koji se bave navigacijama.... karte, softveri, mogućnosti, reprogramiranja i slično i eto to mi je dalo priliku da sam u zadnje vriejem "isprobavao" razne modele navigacija sa različitim sistemima i moram napomenuti da mi niti jedan nije savršen ... nada bi se od nekoliko njih (što je za sad nažalost nemoguće) dao složiti jedan poprilično dobar ....  :mrgreen:

Po mom mišljenju, MIO recimo ima jebeno dobre karte, točne i precizne, ali je sam softver malo u ćurcu i kursor bi mogao biti za nekoliko nijansi precizniji u određivanju točnog položaja... Na istom uređaju sam koristio i I go.... ovdje je opet sušte suprotnost... softver je odličan, sa pregršt mogućnosti i poštelavanja, ali su karte u najmanju ruku loše... ITD

Kad isprobam nešto s čim ću ostati ugodno i pozitivno iznenađen, javit ću ...  :mrgreen:
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

Six

• **
  • Vozi: sam sebe..
« Odgovori #33 : 20. Rujan 2009, 11:52:52 »

jos jedno pitanje za GO Clever uredjaj..model 4335 se ima za uzet sa HR BIH i kartom cijele Europe??jer negdje nadjem da ima samo HR I BIH a negdje za bas EU??zna netko vise o tome??
Evidentirano
Versetzte Reihe...

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #34 : 20. Rujan 2009, 11:54:56 »

Postoje kumulativne karte gdje tije recimo cijela evropa ustvari jedna karta.... a postoje pojedinačne karte za svaku zemlju ...
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

Six

• **
« Odgovori #35 : 20. Rujan 2009, 12:01:39 »

Postoje kumulativne karte gdje tije recimo cijela evropa ustvari jedna karta.... a postoje pojedinačne karte za svaku zemlju ...
da taj dio sam razumio ,ali recimo ako kupim sa cijelom EU kartom jel u tom slucaju imam detaljnu kartu HR i BIH??taj dio me konkretno zanima..?jer ove neke navi jako lose rade u HR i BIH pa se omisljam za GOclever..
Evidentirano
Versetzte Reihe...

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #36 : 20. Rujan 2009, 12:02:24 »

Jesu HR i BiH u evropi ? ...  :mrgreen:
Evidentirano

Six

• **
« Odgovori #37 : 20. Rujan 2009, 12:06:11 »

Jesu HR i BiH u evropi ? ...  :mrgreen:
ma jesu ali reko da nije drugacija neka karta..3.0 b.edition valjda treba..uzeo sam prosle god  neku navi za koju pise isto da ima puno toga,a negdje uopce niti ceste nema, pa sam zato sad oprezniji..
Evidentirano
Versetzte Reihe...

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #38 : 20. Rujan 2009, 12:07:09 »

ma jesu ali reko da nije drugacija neka karta..3.0 b.edition valjda treba..uzeo sam prosle god  neku navi za koju pise isto da ima puno toga,a negdje uopce niti ceste nema, pa sam zato sad oprezniji..

e nisu ...  :jesus:  :LOL:
Evidentirano

Six

• **
« Odgovori #39 : 20. Rujan 2009, 12:08:52 »

e nisu ...  :jesus:  :LOL:
neznam kakvu ti kartu imas..kod mene jesu... :LOL: :LOL:
Evidentirano
Versetzte Reihe...

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #40 : 20. Rujan 2009, 12:10:26 »

neznam kakvu ti kartu imas..kod mene jesu... :LOL: :LOL:

pa šta pitaš onda ...  :mrgreen:
Evidentirano

Six

• **
« Odgovori #41 : 20. Rujan 2009, 12:11:56 »

pa šta pitaš onda ...  :mrgreen:
opekao se, pa sad pusem na hladno...  :LOL:
Evidentirano
Versetzte Reihe...

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #42 : 20. Rujan 2009, 12:32:42 »

gotovo svi BT slušni uređaji nemaju mogućnost istovremenog povezivanja sa više uređaja, što znači da ako želim slušati Natašu, ne mogu slušati suvozača ili obrnuto

Pa takva mogućnost i nije predviđena da ju odrađuje slušni uređaj, nego za takve namjene svi proizvođači imaju nekakve centralne jedinice sa pojačalima i ostalim mogućnostima, koji komuniciraju sa svakim uređajem pojedinačno, zbog snage same jedinice i njezina spoja na strujni krug ista može odraditi puno kvalitetnije sve zadatke, što jedna slabašna baterija baš i ne može, obzirom bluetooth troši puno struje...

Za tvoje potrebe - koja su očito gotovo identične kao i moje (razgovor vozač-suvozač, plus navigacija, plus mobitel) - treba razmisliti o jačim i skupljim varijantama, jer od samih slušnih uređaja nema puno vajde, osim konkretne povezivosti samo sa jednim od navedenih uređaja (ili i MP3 playerom, naravno - koga to uopće zanima...)...

No najveći je problem sama cijena takvih rješenja, jer kvalitetnija rješenja mogu bez puno problema doseći i soma ojra, što je veeeery hot za naš standard i realnu učestalost i potrebu za time...
Evidentirano

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #43 : 20. Rujan 2009, 12:41:01 »

Pa takva mogućnost i nije predviđena da ju odrađuje slušni uređaj, nego za takve namjene svi proizvođači imaju nekakve centralne jedinice sa pojačalima i ostalim mogućnostima, koji komuniciraju sa svakim uređajem pojedinačno, zbog snage same jedinice i njezina spoja na strujni krug ista može odraditi puno kvalitetnije sve zadatke, što jedna slabašna baterija baš i ne može, obzirom bluetooth troši puno struje...

Za tvoje potrebe - koja su očito gotovo identične kao i moje (razgovor vozač-suvozač, plus navigacija, plus mobitel) - treba razmisliti o jačim i skupljim varijantama, jer od samih slušnih uređaja nema puno vajde, osim konkretne povezivosti samo sa jednim od navedenih uređaja (ili i MP3 playerom, naravno - koga to uopće zanima...)...

No najveći je problem sama cijena takvih rješenja, jer kvalitetnija rješenja mogu bez puno problema doseći i soma ojra, što je veeeery hot za naš standard i realnu učestalost i potrebu za time...
Pa upravo o tome ti i govorim .... na početku si naveo nekakve cifre od cca 2000 kuna... pa se pitam može li se to riješiti za te novce... i ako ne može, koja mu je uopće onda svrha...  :misli:
Evidentirano

dejvid

• **
  • Vozi: Fazer S2, Runner VX
« Odgovori #44 : 25. Rujan 2009, 23:34:51 »

Evo da malo uletim u temu, ako mogu.
Jel valjaju šta ovi mobiteli s GPS-om za uporabu na motoru, u tank torbi? Kakve su im karte i koliko brzo osvježi poziciju? Nije nužno da mi šapće u uho gdje da idem, dovoljno je samo da nacrta  8)

zokx

• Vozi: BMW R1250 GSA HP
« Odgovori #45 : 26. Rujan 2009, 09:08:02 »

Na jailbraken-anom Iphoneu ima odlična GPS aplikacija. Radi sasvim solidno (u informativnom smislu, ne za korištenje kao "pravi" GPS).
Evidentirano

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #46 : 26. Rujan 2009, 10:51:50 »

Pa upravo o tome ti i govorim .... na početku si naveo nekakve cifre od cca 2000 kuna... pa se pitam može li se to riješiti za te novce... i ako ne može, koja mu je uopće onda svrha...  :misli:

Očito miješaš dvije različite stvari.

Prvo je sam GPS-uređaj, na koji se je i odnosila ta cifra. Znači, tražio sam GPS-navigaciju sa zadanim uvjetima do tog iznosa, i postoji podosta uređaja koji to zadovoljavaju.

Ti očito misliš da se u istom GPS uređaju, ili za istu lovu, može dobiti jedan uređaj koji bi povezivao to sve u jednu cjelinu. Takav uređaj - ne postoji! I niti jedan GPS navi-uređaj neće tebe povezivati sa suvozačem, mobitelom itd... On se može povezati samo sa jednim drugim uređajem (veza je jednokanalni bluetooth); da li će to biti ta centralna jedinica, koja će primati i onda distribuirati signal sa i na više različitih adresa (vozač plus suvozač), ili će biti direkt samo tvoja kaciga - tvoj je odabir. No poanta je u tome da ako želiš imati uređaj koji će pokrivati i mobitel, i kacigu suvozača, i navigaciju, pa čak i još pokoji uređaj tipa MP3 playera - morat ćeš imati nekakvu cetralnu jedinicu, koja - naravski i na žalost - KOŠTA!

Na IMOT-u svake godine se nagledam i naprobavam tih rješenja, i znam da sam bio vrlo zadovoljan ponudom tih jedinica od njemačkog Schubertha, te Baehra ( http://www.baehr.net/ ), kao i engleskog Midlanda, no kvalitetna rješenja centralnih jedinica redovito prelaze iznose od 300-400 eura bez greške. Slične, neznatno niže - ali puno češće i puno više! -  cijene imaju i ostali prozvođači. Davno sam ovdje predstavljao Schuberthovo rješenje zvano BlueSonic... za vezu vozač-suvozač i evtl. navigaciju i mobitel uz to (napraviš popis prioriteta u prijenosu) potrebna je odlična slušna jedinica u kacigi, sa tim mogućnostima, ali i takva rješenja - koja zaobilaze kvalitetnu centralnu jedinicu - nisu jeftina.

No kada se već daje velik novac, uvijek bih se odlučio za rješenje preko centralne jedinice, iz jednostavnog razloga: ista ima direktno napajanje sa akumulatora, ne ovisi o nekom baterijskom izvoru, a time i nema opasnosti od slabljenja signala i kratkog roka upotrebe. Samim time može imati i kvalitetno i jako pojačalo za primopredaju signala (koje bi nekakve baterije potrošilo u roku keks), kao i dobar, stacionarno pouzdan procesor sa obradama signala i skretnicama koje mogu sve povezivati u jednu cjelinu (konstantno održavanje veze sa svim uparenim uređajima istodobno, bez prekida!), koja garantira dobar, jak zvuk bez obzira na sve druge uvjete, te uz opcije i povezivanje putem radio-stanica, koje se isto mogu uparivati u cijelu priču suvozač-navigacija-dva mobitela-MP3 player-radio veza sa ostalima u koloni (koji isto imaju takvo rješnje, što je bitno za sve vrste vožnji u skupini).

Znači, vrhunskih aparata za GPS navigaciju do 2000 kuna ima, uređaja koji bi ti to sve povezivali bez centralne jedinice za tu lovu - nema. Mada, kako iz dana u dan padaju cijene i uvijek se pojavi nešto novo, nije isključeno da je i to na tržištu, mada u svojim kalkulacijama računam na kvalitetan uređaj, a ne na nekakvi kineski no-name hit-extra-senzacionalni proizvod koji ima 3000 funkcija i deklarativnih mogućnosti, a u praksi je riječ o teškom shitu kojeg jedva i upitno možeš koristiti, ali neupitno se možeš sa njime hvaliti... a takve aparature nije teško prepoznati, i na njih uopće ne računam, jer želim aparat koji će me služiti bez greške dugi niz godina.
Evidentirano

aceranic

• *
  • Vozi: R1200GSA 2010
« Odgovori #47 : 26. Rujan 2009, 21:10:29 »

Koristim Nuvi 750 s Ram nosacem I odlicno sluzi. Ako je Zumo 550 2000kn biram njega.
Evidentirano

francuz

• *
  • Vozi: Shiver 750
« Odgovori #48 : 02. Studeni 2009, 20:21:28 »

radim u IQ centru... kupci traže GoClevera jer dolazi sa Win CE na sebi, pa se preko SD kartice mogu staviti Garminove karte, pa Adria Route itd. Na svoje oči sam vidio da stvar funckionira. Što se tiče količina - to možete provjeriti na WEBu, a za kolege s foruma motori.hr sigurno mogu srediti ekstra popust. Pozdrav svima i zapamtite - nema lošeg vremena, nego samo loše opreme :D
Evidentirano

doktor dare

• **
  • Vozi: Yamaha XT 1200 Z Super Tenere
« Odgovori #49 : 03. Studeni 2009, 09:01:14 »

Jel zna neko nesto o Becker Crocodile?
Evidentirano
Bikers work is never done!
 Str: 1 [2] 3 4 ... 38   Gore

Stranica je generirana za 0.207 sekundi uz 20 upita.