Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 116   Dolje

Autor Tema: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj  (Posjeta: 348588 )

DiAbLeRo

• Spol: Muški
  • Vozi: A, e...
Odg: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj
« Odgovori #500 : 22. Srpanj 2010, 15:42:49 »

mislim da to nece puno izmejniti stvari................. :shock:

Pa u početku i ne bi trebalo, dok polako stvari u Splitu ne budu dolazile na svoje mjesto. A za poslije ćemo vidjeti. Osobno mislim da je ovo dobro za splitsku skuter scenu, a još bolje za kupce.
Evidentirano
Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

fjaka

• Vozi: piaggio x8 400, vespa gts
« Odgovori #501 : 22. Srpanj 2010, 15:48:33 »

nisu skutere, ali do 50cm bestseller u HR

nadam se da ce se nešto od toga vratiti pa ce slovenci imat solada da dodju ljetovat u HR ;)

desmosedici

• neshvaćeni romantičar
  • Vozi: najslabiji i najružniji skuter od cile st ekipe
« Odgovori #502 : 22. Srpanj 2010, 15:57:00 »

šta je sa šagon,oće on još držat kymca? :misli:
Evidentirano
Mjenjam manji stan za Tmax-a.
Sve nam više maldih kopa po kontejneru.To su Boca Juniorsi

massa.st

• Vozi: 0 - 24
« Odgovori #503 : 22. Srpanj 2010, 16:01:13 »

bilo bi dobro da drzi...........konkurencije nikad dosta............ :palacgore: :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #504 : 22. Srpanj 2010, 18:47:27 »

šta je sa šagon,oće on još držat kymca? :misli:

naravno da ce zadrzati  :palacgore: :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

massa.st

« Odgovori #505 : 23. Srpanj 2010, 08:29:11 »

naravno da ce zadrzati  :palacgore: :palacgore: :palacgore:

:palacgore: :palacgore: :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

pikaso

• **
« Odgovori #506 : 23. Srpanj 2010, 16:08:29 »

kada se vidimo onda cu ti objasnit nesto o ovlastenim trgovinama i servisima.......necemo ovako javno da nebi diglo previse prasine i rasprava............... :palacgore: 8)

što se bojiš prašine ili imaš "alergiju"
Evidentirano
Sanjaj,sanjaj samo ne dok voziš!

pikaso

• **
« Odgovori #507 : 23. Srpanj 2010, 16:13:00 »

bas njih briga, pogledaj kako nas deru, isti motor npr. koji u italiji kosta 4.000 EUR,kod nas dodje 5.000 samo razlike u davanjima... u autimaje jos veca razlika, x5 recimo vani dodje50.000 eur, kod nas 75.000...

jadna nam majka...

da ne govorim da bi drzavi puno vise od uvodjenja novih trosarina i haraca pomoglo da su napravili sto i vecina drzava u evropi - maknuli godinu proizvodnje iz knjizice vozila...

takodjer, tko ce sad vise uopce ici polagati a kategoriju, kad je to postalo teski luksuz, kosta preko 3.000kn! Do nedavno je bilo 1.000 kn i ljude si mogao nagovoriti da to polazu,ali sad nisu ludi da daju takve pare...

jesmoli napokon na istoj strani !!?? ako jesmo onda je lako ,ajmo dizat prašinu!! :macevanje: :pandur: :budo: :konjic: :chainsaw: :2up: :rotor:
Evidentirano
Sanjaj,sanjaj samo ne dok voziš!

massa.st

« Odgovori #508 : 24. Srpanj 2010, 08:57:26 »

što se bojiš prašine ili imaš "alergiju"

hahhah............neda mi se ode o tome.........
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #509 : 27. Srpanj 2010, 15:24:19 »

jesmoli napokon na istoj strani !!?? ako jesmo onda je lako ,ajmo dizat prašinu!! :macevanje: :pandur: :budo: :konjic: :chainsaw: :2up: :rotor:

ma, nema nista od dizanja prasine, oni to ne kuze!
glavno da stalno uvode nove harače!!!

Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #510 : 28. Srpanj 2010, 10:26:47 »

"Predstavljanje" novog Beverlya 28.07.  :misli:

Kriza je definitivno kad se najnovija uzdanica predstavlja 2 dana prije neslužbenog kraja prodajne sezone  :shock:
Evidentirano

joke

« Odgovori #511 : 28. Srpanj 2010, 11:05:49 »

A stvarno neznam koja nevolja može natjerati nekog da uzdanicu branda predstavi 2 dana prije datuma za koji več godinama mi iz struke znamo da označava kraj "prave" prodajne sezone(01.08.) :misli:

Osim što se neče iskoristiti puni marketinški potencijal novog modela, dodatno če se zakočiti rasprodaja (mislim jako velikog) starog lagera 250-ica i 300-ica koja je mogla bit akutalna do kraja godine  :misli:
« Zadnja izmjena: 28. Srpanj 2010, 11:27:04 dannyghost »
Evidentirano

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
  • Vozi: Suzuki GSX-S1000F
« Odgovori #512 : 28. Srpanj 2010, 11:06:58 »

"Predstavljanje" novog Beverlya 28.07.  :misli:

Kriza je definitivno kad se najnovija uzdanica predstavlja 2 dana prije neslužbenog kraja prodajne sezone  :shock:
morat cu se sloziti s tobom, malo cudan datum  :misli:
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #513 : 28. Srpanj 2010, 11:10:27 »

A stvarno neznam koja nevolja može natjerati nekog da uzdanicu branda predstavi 2 dana prije datuma za koji več godinama mi iz struke znamo da označava kraj "prave" prodajne sezone(01.08.) :misli:

Osim što se neče iskoristiti puni marketinški potencijal novog modela, dodatno če se zakočiti rasprodaja (mislim jako velikog) starog lagera 250-ica i 300-ica koja je mogla bit akutalna do kraja godine  :misli:

nesto sam slicno i ja razmisljao, prilicno tricky potez.

no, mozda su sa starim pri kraju zaliha, sad zaista ima dobru cijenu, mozda i toliko dobru da nitko nece htjeti kupiti novoga...

u svakom slucaju, ovaj novi izgleda zaista obecavajuce.
Evidentirano

joke

« Odgovori #514 : 28. Srpanj 2010, 11:25:28 »

nesto sam slicno i ja razmisljao, prilicno tricky potez.

no, mozda su sa starim pri kraju zaliha, sad zaista ima dobru cijenu, mozda i toliko dobru da nitko nece htjeti kupiti novoga...

To sam si i ja mislio, a što je najzanimljivije nebi im bilo ni prvi puta (sjetite se Shivera i GP-a), predstave "novi" model sa nabildanom cijenom, dok je starih na bacanje, povečaju razliku cijene do starog i učine ga "povoljnijim", a u slijedečoj sezoni, nakon rasprodaje starog lagera stave nižu cijenu novog modela.
Naravno, na prave kupce, entuzijaste, pri tom se ne misli i ukoliko žele novi model čim je dostupan moraju platiti i "budalarinu", svojevrsni porez na one koji kupe novi model po fiktivno nabildanoj cijeni  :?

Naravno, ovo gore je samo izmišljeni scenarij i nemora bit točan, što če odmah i pokazati cijena novog Bev-a.
Ukoliko je sve kod piaggio branda kao i do sada, izmjenjeni model, pod istim imenom, trebao bi imati i istu cijenu.
Evidentirano

jozo

• **
  • Vozi: vity 125
« Odgovori #515 : 28. Srpanj 2010, 11:42:19 »

Meni osobno mješavina retra i modernog nije nešto šta bi trebalo bit prihvačeno.Led diode na retro :shock: :misli:.

madirr

• **
  • Vozi: T max 530
« Odgovori #516 : 28. Srpanj 2010, 12:59:53 »

To sam si i ja mislio, a što je najzanimljivije nebi im bilo ni prvi puta (sjetite se Shivera i GP-a), predstave "novi" model sa nabildanom cijenom, dok je starih na bacanje, povečaju razliku cijene do starog i učine ga "povoljnijim", a u slijedečoj sezoni, nakon rasprodaje starog lagera stave nižu cijenu novog modela.
Naravno, na prave kupce, entuzijaste, pri tom se ne misli i ukoliko žele novi model čim je dostupan moraju platiti i "budalarinu", svojevrsni porez na one koji kupe novi model po fiktivno nabildanoj cijeni  :?

Naravno, ovo gore je samo izmišljeni scenarij i nemora bit točan, što če odmah i pokazati cijena novog Bev-a.
Ukoliko je sve kod piaggio branda kao i do sada, izmjenjeni model, pod istim imenom, trebao bi imati i istu cijenu.
e tu budalarinu sam ja platia,zato sam i napisa da sam treba malo sačekat da se sve slegne al ne mogu trpit i čekat, od ovakvih ka ja se i živi
Evidentirano

bmw m 5

• Najbolji forumaš 2009. HONDA HRC TEAM
  • Vozi: se VTR SP 01
« Odgovori #517 : 31. Srpanj 2010, 11:31:51 »

nisu skutere, ali do 50cm bestseller u HR

nadam se da ce se nešto od toga vratiti pa ce slovenci imat solada da dodju ljetovat u HR ;)
...samo hrvatske poste kupuju te zastarjele mopede....a i cijena mu nije mala.....8000 kuna ne vrijedi da ga jebes....radje da su im kupili 4 -t libertije...malo su skuplji....ali zato peri i deri..... :palacgore:
Evidentirano
O&G Team

jedimaster

• Vozi: Tie fighter
« Odgovori #518 : 31. Srpanj 2010, 12:36:13 »

Politika dragi moj bemvejac...nažalost trebamo Slovence...
Evidentirano
www.apertemedia.hr , izrada web stranica , grafička priprema , tisak...

bmw m 5

• Najbolji forumaš 2009. HONDA HRC TEAM
  • Vozi: se VTR SP 01
« Odgovori #519 : 31. Srpanj 2010, 12:55:57 »

Politika dragi moj bemvejac...nažalost trebamo Slovence...
ah da......mi njih trebamo...ali oni nas zato ne šljive ni 5 posto.....ali sta ces...nas prezident zagovara takvu vrstu politike....."mir mir doooo neeebaaa...."  :LOL: :LOL:
Evidentirano
O&G Team

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #520 : 02. Rujan 2010, 08:03:47 »

evo čitan  u italiji će do kraja godine pad prodaje u odnosu na prošlu godinu biti oko 25%
tome doprinose i ukinuti poticaji od strane države... posebno se taj pad obija o distribucijsku mrežu tj. ljudi dobivaju otkaze
evo malo s talijanskog s prevodom googla :LOL:

"...obično nemilosrdni pritisnite Ancma kolovoz potvrde teško razdoblje da je tržište prolazi kroz dva kotača . U mjesec dana upravo završila, što predstavlja manje od 5 % od ukupnog godišnjeg , postoji značajan pad registracija ( Vozila većeg od 50 ccm) , sa 15.015 prodanih vozila ( -21,5 % ) . Konkretno , skuter pasti na 10.994 jedinica sa smanjenjem u -29,1 %.

bicikli imaju manje težak od 4.021 jedinica smanjen za -15,9 % . je učinjeno s istim razdobljem prošle godine , kada je tržište za dva kotača je ispunila uvjete za značajan poticaj . segmentu zabilježeno 6.372 prodanih jedinica 50cc jednak -6,4 % .

" Izjave o prvih osam mjeseci ove godine pokazuje već više od 74.000 prodajnih u manje od prošle godine, a izgledi se očekuje oko kraja 2010 -25% u odnosu na 2009 "Kosa kaže Conrad , predsjednik Confindustria Ancma ( National Association of Ciklus Motocikl Pribor ) . " Kao što se događa i za automobilska tržišta , nepostojanje poticaja trenutno generira jaka smanjenje prodaje vozila s dva kotača koje imaju negativne posljedice za cijelo područje uključujući posebno dovela do distribucijske mreže . Za to bi trebalo dodati oko 100 milijuna manje od gubitka poreza na dohodak . S obzirom situacija postaje sve hitno donijeti odluku o sredstvima na raspolaganje od strane Ministarstva za ekonomski razvoj i još uvijek neiskorišten . Samo 58 % od 300 milijuna poticaja koje je iskoristila i naš proizvod kategoriji ima pozitivan trenutnu reakciju na podražaje u odnosu na zamjenu zastarjelih vozila. "
Evidentirano

joke

« Odgovori #521 : 02. Rujan 2010, 09:28:23 »

Meni je znakovitije da je na drugom mjestu Bev Tourer odmah iza SH, ali s tim da je aktualni model daleko izad, čak i izad Winga 400.
Evidentirano

zaoglas

• **
  • Vozi: kaj stignem
« Odgovori #522 : 02. Rujan 2010, 09:59:09 »

To su pokazatelji da je tržište u Italiji teško uzimati kao ogledni primjer. Država subvencionira i prodaju i proizvodnjnu motornih vozila. Također radi na tome da financira prodaju svojeg proizvoda u banana državama kao što je naša.

Npr. American kartica je u vlasništvu talijanske banke, isto kao i master zagrebačke. Znači banke koje su dobile ogromnu financijsku injekciju od strane berluskonijeve vlade sada financiraju domicilnu proizvodnju. Nije na odmet reći da su te iste banke hrvatski porezni obveznici izvukli iz gubitaka, a onda ih je HDZ prodao u bescjenje tim istim talijanskim, francuskim i inim bankama.

U takvoj situaciji uspoređivati ta dva tržišta nema nikakvu logiku niti treba uzimati ozbiljno. Pad na njihovom tržištu je samo nešto što je odgođeno, sada se zbiva i pravi pad će im tek uslijediti.

Na našem tržištu je situacija jasna - tržišta nema - srušilo se preko 60% .....samo ruševine.....
Evidentirano
Budi uvijek spreman govoriti istinu i zli ljudi će te izbjegavati. I po drugima prenašati poruke.

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #523 : 02. Rujan 2010, 10:17:16 »

pa moš' uspoređivat...pada i tamo ka i vamo... i to dosta i pored svekolikih subvencija...a njih su izgleda ukinuli pa je pad sada izraženiji...

nije mi jasno zašto se ne skupe ljudi koji od toga žive u nas i idu do vlade :misli: pa lipo podasteru brojke ...pa da se dobiju neke subvencije
nikome nije u interesu da se pozatvara 80% dučana :misli:
Evidentirano

Bob Rock

• Vozi: Suzuki GSX-S750
« Odgovori #524 : 03. Rujan 2010, 08:16:32 »

Dobro govoriš...Samo boli vladu, odnosno ljude u njoj kita za obične ljude, vlasnike obrta, radnike...Njima je važno da se nagrabe kratkoročno dok su na vlasti...Ne vjerujem da itko u vladi razmišlja dugoročno i za dobrobit države...Pod "država" mislim na ljude...Hebeš jaku vlast sa gladnim narodom...Postoji niz jednostavnih mjera koje bi pomogle i trgovcima i kupcima vozila...Upisivanje modelne godine u knjižicu, umjesto godine proizvodnje, ukidanje trošarina, koje su običan harač, odnosno porez na porez...A da ne govorim o besmislenom naplačivanju poreza na cijenu +carinu..Zašto se ne plača porez samo na cijenu vozila, nego na carinu koju uvoznik ionako plača državi?? Platiš porez na davanja plačena državi??? Pa, to je apsurdno...Ili ovo..Porez plati uvoznik, porez plati trgovac koji auto proda i na kraju porez plati i krajnji kupac??? Tri puta uberu porez od enormnih 23% na istu stvar...Ukupno uplačeni porezi premašuju cijenu vozila...Ali neka, nek nas kolju kad smo ovce...
« Zadnja izmjena: 03. Rujan 2010, 08:43:04 Bob Rock »
Evidentirano
ATT MOTO SUZUKI Split
Ovlaštena prodaja i servis
 Str: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 116   Gore

Stranica je generirana za 0.396 sekundi uz 20 upita.