Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 115   Dolje

Autor Tema: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj  (Posjeta: 336946 )

zaoglas

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: kaj stignem
Odg: Prodaja skutera u Italiji...
« Odgovori #50 : 21. Rujan 2009, 17:11:30 »

Je ali je 2003 najjeftiniji skuter koštao 15000 Kn a 2007 3000 Kn  :misli: tak da nije isto...kad ovako analizirate podatke nemate realnu sliku  - ko da gledate zvijezde kroz akvariji.... nas su unazad bacili oni koji su davali novce ljudima koji su proizvodili gubitke - brodograditelji i ostali....bolje da su sjedili doma i učili za neko drugo zanimanje...
Evidentirano
Budi uvijek spreman govoriti istinu i zli ljudi će te izbjegavati. I po drugima prenašati poruke.

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #51 : 21. Rujan 2009, 18:26:26 »

Prodaja skutera kod nas od 01.01 do 31.07;

1. Baotian BT 50        1248 kom
2. Sanli devil 50           950
3. Sanli Silverstone       934
4. Longjai                   533
5. Tomos APN6            486
6. Gillera Runner 50       210
7. Piaggio Zip 50          203
8. Aprillia Sportcity 50   171
9.Baotian BT 125          169
10. Beverly 250            165

Ovo je zanimljivo vidjeti, e sad mene zanima dali postoje statistike po regijama ili gradovima, primjerice:
- Split i okolica;
- Rijeka;
- Pula/Istra;
- Zagreb;
- Osijek;
...naime, zanima me kako određeni proizvođaci kotiraju u određenim regijama. Postoje li igdje takvi podaci, dostupni za obicne smrtnike?

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #52 : 21. Rujan 2009, 19:08:04 »

njihovo je tržište skutera značajno i često upučuje na neke trendove
evo primječujem kako se 300-tice probijaju prema vrhu...

Malo gledam ove tablice... konkretno ovu za prvih sedam mjeseci.
- T Max pao na peto mjesto, 9.217 prodanih jedinica, respektabilan broj;
- Runner 125ccm tek na 90-om mjestu :shock: ;
- GP 800 na 69. mjestu, tek 539 prodanih;
- kineza kao da i nema.

Definitivno naprednije i apsolutno neusporedivo trziste sa nasim, nazalost.
Primjetio sam da Runneri nisu nesto popularni u Italiji... dok Honde "idu" dobro... istina, i dosta su povoljnije, posto se rade u Italiji (Honda Italia), pa sam siguran da su razne benificije u điru... a pogledajte sta se kod nas prodaje... Baotian u "35" varijanti i ostali koje jedva znamo procitati, ako izuzmemo par renomiranih skutera... slabo slabo...

Grangers

• **
  • Vozi: e živote lutalico....
« Odgovori #53 : 21. Rujan 2009, 19:22:36 »

Definitivno naprednije i apsolutno neusporedivo trziste sa nasim, nazalost.
Italija; Broj stanovnika: 57.200.000 (2005 god) :shock:

Iskreno davno sam učio u školi te brojeve o stanovništvu pa me ovaj podatak me iznenadio, mislio sam da ih je oko 30 milja :?

Još se tamo malo skutera i proda koliko ih je  :mrgreen:
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #54 : 21. Rujan 2009, 22:10:40 »

Ovo je zanimljivo vidjeti, e sad mene zanima dali postoje statistike po regijama ili gradovima, primjerice:
- Split i okolica;
- Rijeka;
- Pula/Istra;
- Zagreb;
- Osijek;
...naime, zanima me kako određeni proizvođaci kotiraju u određenim regijama. Postoje li igdje takvi podaci, dostupni za obicne smrtnike?

Naravno da postoje takvi, i puno detaljniji podaci, samo nažalost nisu dostupni običnim smrtnicima več se prodaju jer su vrijedni onima koji ih znaju pročitati i primjeniti u daljnjem poslovanju.
Što te konkretno zanima?
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #55 : 21. Rujan 2009, 22:19:18 »

Naravno da postoje takvi, i puno detaljniji podaci, samo nažalost nisu dostupni običnim smrtnicima več se prodaju jer su vrijedni onima koji ih znaju pročitati i primjeniti u daljnjem poslovanju.
Što te konkretno zanima?

Pretpostavljao sam da je tako. Jer npr. i meni je struka iz takvih tablica zakljuciti nesto pametno, pa znam koliko su ti podaci vrijedni. :mrgreen:
Nego, zanima me primjerice koliko ste jaki u Splitu, tj. kakva je Yamaha vs. svi ostali, narocito kinezi (samo zbog cijene, naravno).
Split je velik grad, klima mozda najblaza u HR, na moru ste, zato me posebno zanimaju primorski gradovi vs jedan "iz kontinenta".
Jer ako i uz vrhunsku aftersale podrsku kakvu ima Yamaha u recimo Splitu, Puli itd kinezi prevladavaju, onda stvarno. Mislim, iz onoga sto vidim po Puli, kineza ima masu, ali nadam se bar malo manje nego negdje gdje je servisna podrska poznatih brandova slaba, jer ako ne, onda smo stvarno trziste koje se nezna izboriti za sebe i koje nimalo ne cijeni ovlastene servise.

:palacgore:

joke

« Odgovori #56 : 21. Rujan 2009, 22:42:15 »

Trenutno nemam podatke pri sebi, ali zanimljivo je da je najprodavaniji pojedinačni model u Splitu 2008. bio Baotian BT50, dok ga je slijedio XMax250 od Yamahe.
Mislim da to govori dvije stvari, prvo da je stihijsko i nepromišljeno kupovanje temeljeno cijenom ipak dominantno i u Splitu kao i u ostatku RH, a drugo da je ipak izuzetno jako promišljeno i kvalitetno kupovanje temeljeno na odnosu uloženo/dobiveno i aftersales podršci
Ne treba ni zaboraviti da jedan XMax250 vrijedi otprilike koliko 10 BT50-ica.
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #57 : 21. Rujan 2009, 22:54:15 »

Zanimljivo, da je jedan "normalan", kvalitetan i dobar skuter sa dobrom aftersale podrskom izborio cak drugo mjesto, jer bez obzira na ranije nabrojane prednosti, to je cudno za nas mentalitet.

Osobno, jednostavno ne mogu shvatiti kakvo je to potpuno novo prometalo (0 km), a da kosta takav iznos, poput ovih kineza. Evo iskreno, takvi proizvodi vrijeđaju mene kao kupca samim pojavljivanjem na trzistu, jer sam siguran da su po pitanju prvenstveno sigurnosti, a da ne govorimo kvalitete, aftersale podrske, performansi, itd itd u najmanju ruku katastrofalni. Ne zelim ponovno ulaziti u raspravu sa ljubiteljima kineza, ali misljenja sam da ce jedan polovni Neos ili Stalker ili slicni, makar 10 godina star, trajati duze nego tri kineza zajedno, i to bez ikakvih glavobolja (citaj kvarova) u međuvremenu.

banley

• Vozi: YZF-R5
« Odgovori #58 : 22. Rujan 2009, 00:09:51 »

Evo u Šibenskoj kninskoj županiji je 90% skutera piaggio grupacija ove sve drugo je rijetkost vidit osim kineza a i njih nema puno
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #59 : 22. Rujan 2009, 00:21:35 »

U Puli/Istri (od skutera) ima Baotiana 50 4T zaista mnogo (najvise sigurno), izuzev njih tradicionalno se vozi Beverly i Runner, sve moguce i nemoguce verzije, godista i kubikaze. Ta dva talijana su vozila koje prodas za cas, a i dijelova ima na svakom koraku. Pored njih, Yamahe su jake, ali prvenstveno motori, XTX, FZ6, XJ6, te nakon njih vjerovatno XTR. Od Yamahinih skutera X-Max je mislim najpopularniji, uz Aeroxa. Uz te motore i skutere, voze se KTM-i, supermoto i enduro skoro podjednako, te Ninje 636.

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #60 : 22. Rujan 2009, 08:21:04 »

opčenito nebi uopće uzimao u obzir kineze, jer njih kupuju ljudi kojima je i pomisao na dva kola muka, a muka ih je i natirala da ih kupuju...možda za koju godinicu promjenim mišljenje :bored:
Evidentirano

joke

« Odgovori #61 : 22. Rujan 2009, 09:35:54 »

Pa kineze, odnosno "low cost" klasu se opčenito i ne uzima u obzir prilikom ozbiljnih analiza.
Da se neki nebi razbahatili u to ubrajamo(bar mi) i Piaggiove kineze koji se nalaze u cjenovnom razredu od cca. 10000 kn.

P.s. Ukoliko želite nastaviti o HR tržištu, trebalo bi otvoriti drugi topic, jer tražilica ovako nema smisla.
Evidentirano

joke

« Odgovori #62 : 22. Rujan 2009, 09:59:20 »

Nego, zanima me primjerice koliko ...

Evo, dosta zanimljivo, učešće pojedine zapremnine u ukupnoj prodaji 3 najveća grada po prodaji u RH. Naravno 50-ice vrve Kinezima, a nađe se pokoji i u klasi 125

50 ccm                125 ccm                 125-250 ccm       250 + ccm.         UKUPNO
1   ZG   Zagreb   1287     17,17%    148   25,92%     160   21,36%     111   21,18%     1706   18,27%
2   ST   Split   612   8,17%    70   12,26%     185   24,70%     129   24,62%      996   10,66%
3   RI   Rijeka   489   6,52%    53   9,28%     122   16,29%      74   14,12%      738   7,90%

Evo i najprodavaniji modeli skutera u RH (stavio sam samo one koji imaju najmanje 2% zastupljenosti u ukupnoj prodaji). Runner je jedini nekinez u grupi  :shock:

1   BAOTIAN BT 50      1369   14,66%
2   SANLI SL 50      1059   11,34%
3   SANLI DEVIL 50      1037   11,10%
4   LONGJIA LJ 50       601   6,44%
5   PIAGGIO ZIP 50       234   2,51%
6   GILERA RUNNER 50       233   2,49%
7   APRILIA SPORTCITY 50    188   2,01%
8   BAOTIAN BT 125       183   1,96%

Evidentirano

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #63 : 22. Rujan 2009, 10:38:38 »

suzdržite se off-a
Evidentirano

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #64 : 22. Rujan 2009, 10:44:22 »

Onda nek se neki suzdrže od blačenja drugih  :palacdolje: a i vi kao moderatori stvarno "časno" radite posao kad dopšuštate neistine da se iznose  :palacdolje:

da sam obrisao njegov post
morao bi i tvoj
upravo neću brisati nego nek drugi procjene tko iznosi točne podatke, tko reklamira a tko omalovažava
mislim da se sve uvijek vrti oko istog problema i to me lagano živcira
a vidim da su i drugi već dobrano isfrustrirani

btw. dragi djelatnici dealera - preuzmite Djenkin način komunikacije na forumu :wink:
Evidentirano

joke

« Odgovori #65 : 22. Rujan 2009, 10:50:55 »

OK, dečki, ajmo ovako kad vam ne odgovara istina.

"Kod ovih 8 vozila koje sam naveo u 2. tablici mjesto prodizvodnje je China kod čak 7 njih, a samo jedan je proizveden u Europi, odnosno Italiji"

Jel' sad OK  :misli:
Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #66 : 22. Rujan 2009, 10:55:09 »

pa ako je ta tablica istina,onda ne kuzim u cemu je problem?sta? najvise se prodaju kinezi a znamo i zasto...
Evidentirano

jedimaster

• Vozi: Tie fighter
« Odgovori #67 : 22. Rujan 2009, 10:59:55 »

OK, dečki, ajmo ovako kad vam ne odgovara istina.

"Kod ovih 8 vozila koje sam naveo u 2. tablici mjesto prodizvodnje je China kod čak 7 njih, a samo jedan je proizveden u Europi, odnosno Italiji"

Jel' sad OK  :misli:

Sad je nešto bolje  :wink:  Dakle u RH je neupitno da se bolje prodaju low cost skuteri a tako će i ostat za vjeke vjekova , nažalost!
Evidentirano
www.apertemedia.hr , izrada web stranica , grafička priprema , tisak...

djenka

• **
« Odgovori #68 : 22. Rujan 2009, 11:03:22 »

Sad je nešto bolje  :wink:  Dakle u RH je neupitno da se bolje prodaju low cost skuteri a tako će i ostat za vjeke vjekova , nažalost!

mislim da nece ostati tako za vijeke vijekova, jer su upravo kinezi oni koji biljeze najvece gubitke ove godine, Baotian, Longjia, Keeway da spomenem samo proslogodisnje slavljenike, ove godine debela pusiona. Drzi se jedino pevec sa svojim Sanlijem :)
Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #69 : 22. Rujan 2009, 11:06:15 »

mislim da nece ostati tako za vijeke vijekova, jer su upravo kinezi oni koji biljeze najvece gubitke ove godine, Baotian, Longjia, Keeway da spomenem samo proslogodisnje slavljenike, ove godine debela pusiona. Drzi se jedino pevec sa svojim Sanlijem :)
dobio sam informaciju da su se u karlovcu pozatvarali/propali svi ducani sa kineskim skuterima i da jos ima samo par komada u kauflandu...
Evidentirano

jedimaster

« Odgovori #70 : 22. Rujan 2009, 11:10:35 »

Ja sam napisao low cost a to (vidi Jokinu tablicu) nemora značiti isključivo kineze! Da , kinezi imaju najveći pad (u %) ali to ne znači da će svi propast zbog toga!
Evidentirano

joke

« Odgovori #71 : 22. Rujan 2009, 11:12:15 »

U RH možda, ali u Splitu ne, bar ne po meni dostupnim podacima.
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #72 : 22. Rujan 2009, 11:15:14 »

zanimljiv je ovaj podatak kako je u prošlom mjesecu 2009-e porasla prodaja registracija novih skutera u italiji za 12,6% u odnosu na prosjek prodaje zadnje 4 godine u istom mjesecu
Evidentirano

jedimaster

« Odgovori #73 : 22. Rujan 2009, 11:18:22 »

U RH možda, ali u Splitu ne, bar ne po meni dostupnim podacima.

Pretpostavljam da uvoznici/distributeri ipak za razliku od tebe gledaju Hrvatsku kao na cjelovitu državu  :wink:
Evidentirano

joke

« Odgovori #74 : 22. Rujan 2009, 11:33:15 »

Pretpostavljam da uvoznici/distributeri ipak za razliku od tebe gledaju Hrvatsku kao na cjelovitu državu  :wink:

A čuj, ja na državu mogu utjecat samo putem ovog foruma, ali na Split mogu puno direktnije.
I ako se više godina za redom vide rezultati u Splitu, to može značiti samo da sam u pravu.
E sad, ako to ostatak RH nezna prepoznati, njima je na dušu
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 115   Gore

Stranica je generirana za 0.209 sekundi uz 21 upita.