Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 116   Dolje

Autor Tema: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj  (Posjeta: 348142 )

jedimaster

• Spol: Muški
  • Vozi: Tie fighter
Odg: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj
« Odgovori #100 : 22. Rujan 2009, 15:46:41 »

Ups. pogriješio sam u prepisivanju, Osijek je na između Istre i Zadra  :?

:palacgore: no rekoh u ovoj "ludoj zemlji" nikad se nezna  :mrgreen:
Evidentirano
www.apertemedia.hr , izrada web stranica , grafička priprema , tisak...

djenka

• **
Odg: Prodaja skutera u Italiji...
« Odgovori #101 : 22. Rujan 2009, 16:01:01 »

zanimljiv je ovaj podatak kako je u prošlom mjesecu 2009-e porasla prodaja registracija novih skutera u italiji za 12,6% u odnosu na prosjek prodaje zadnje 4 godine u istom mjesecu

da, porasla je radi toga sta je njihova vlada pametnija od nase i subvencionira kupnju motocikla i skutera s povratom dijela cijene novog vozila. Racunica je jednostavna, kriza je, budzet se mora puniti. Ako uzmem na skuteru 1000 EUR poreza, vratit cu kupcu 500 EUR, ali sam i dalje dobio 500 EUR. Da nije bilo subvencije, ne bi dobio niti tih 500...

Naravno, nasi su pametniji, i to je rezultiralo dnom dna koje je kulminiralo pocetkom kolovoza kad su nasi velebni umovi donijeli nenadmasne mjere za spas gospodarstva!
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #102 : 22. Rujan 2009, 16:04:06 »

Ovakvi podaci još za Split i Pulu dali bi realnu usporednu sliku - vjeujem da je to sve tu negdje sa malim odstupanjima.

SPLIT 50cc

SANLI           138
PIAGGIO   123
BAOTIAN   83
APRILIA   50
LONGJIA   49
KYMCO   38
SANYANG   26
GILERA   23
YAMAHA   23
HUASHA   12

PULA 50cc
SANLI     192
PIAGGIO   63
KYMCO   51
BAOTIAN   37
TGB           26
APRILIA   25
YAMAHA   24
PEUGEOT   11
GILERA   10
LONGJIA   8

Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #103 : 22. Rujan 2009, 16:05:06 »

djenka :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #104 : 22. Rujan 2009, 16:05:41 »

Djenka, zahvaljujem na podacima za Pulu! :palacgore: :palacgore:
Mada me ovo malo iznenadilo, ali kad malo bolje razmislim, Sanli je Baotian sa drugim plastikama/naljepnicama, jel'? :misli:

Grangers

• **
  • Vozi: e živote lutalico....
« Odgovori #105 : 22. Rujan 2009, 16:11:59 »

da, porasla je radi toga sta je njihova vlada pametnija od nase i subvencionira kupnju motocikla i skutera s povratom dijela cijene novog vozila. Racunica je jednostavna, kriza je, budzet se mora puniti. Ako uzmem na skuteru 1000 EUR poreza, vratit cu kupcu 500 EUR, ali sam i dalje dobio 500 EUR. Da nije bilo subvencije, ne bi dobio niti tih 500...

Ipak nije isto  :D
Talijani imaju proizvodnju skutera i vlada dajući subvencije pomaže i svoju proizvodnju palacgore:
Kod nas bi se subvencioniranjem na kupnju u stvari subvencionirali raznorazni proizvođači od Kine do Italije i naravno domaći dileri :wink:
Nekak mi se čini da i kad bi kod nas počele te subvencije skuteri bi poskupili zbog razlike u tečaju jena/dolara ili nečeg drugog   :mrgreen:
Hvala za ove podatke - Split Pula
Kao što sam i očekivao, sve je to tu negdje, samo negdje je popularniji Sanli a negdje Baotian
 a ponegdje su svoje tržište našli i Longija, Sanyang Huasha.... :?
Evidentirano

fjaka

• Vozi: piaggio x8 400, vespa gts
« Odgovori #106 : 22. Rujan 2009, 16:48:16 »

ovu statistiku za DU bi i bez papira rekao
prvo piaggio grupacija, a ostalima mrvice...

fjaka

« Odgovori #107 : 22. Rujan 2009, 17:08:59 »

Poanta je kupovne moći, jer mislim da npr. unatoč Šibenskoj klimi ipak dominantnija činjenica da ima puno manji dohodak po stanovniku od ostalih dijelova RH

Točan poredak prodaje skutera po županijama je; Zagreb, Split, Rijeka, Istra, Zadar, Dubrovnik, Šibenik, Sl. Brod

e sad bi tu prodaju trebalo podjeliti s brojem stanovnika,
negdje prije godinu/dvije sam procitao
da u omjer na broj stanovnika najviše prodanih ima šibenik, dubrovnik i trogir...

zaoglas

• **
  • Vozi: kaj stignem
« Odgovori #108 : 22. Rujan 2009, 17:36:02 »

Ali možda treba na to gledati i ovako ..... ovi koji kupuju Baotiana i tu gamu proizvoda možda nikada i ne bi kupili skuter - ovako su ipak stekli dojam o tom prijevoznom sredstvu - praktičnost, povoljni troškovi održavanja i niska potrošnja gorive - a prije svega vremena ! Nakon nekog vremena ti ljudi će "evoluirati" i tražiti kvalitetniji skuter/motocikl ....tako da će s vremeno rasti potražnja za kvalitetnijim skuterima, a padati za vozilima niske cijene.....topliji dijelovi naše zemlje koriste skutere/motocikle cijele godine - pa oni logičnije i imaju veću isplativost kupnje kvalitetnijeg proizvoda - na sjeveru dosta ljudi ide sa skuterom u dućkas 2 mjeseca godišnje - tak da oni ne ulažu puno novca u skut....ali kada dođe do prometnog zagušenja - odnosno kada se nećemo imati mogućnosti voziti/parkirati u gradu i tu će se situacija izmijeniti.
Evidentirano
Budi uvijek spreman govoriti istinu i zli ljudi će te izbjegavati. I po drugima prenašati poruke.

jedimaster

« Odgovori #109 : 22. Rujan 2009, 17:38:53 »

Ali možda treba na to gledati i ovako ..... ovi koji kupuju Baotiana i tu gamu proizvoda možda nikada i ne bi kupili skuter - ovako su ipak stekli dojam o tom prijevoznom sredstvu - praktičnost, povoljni troškovi održavanja i niska potrošnja gorive - a prije svega vremena ! Nakon nekog vremena ti ljudi će "evoluirati" i tražiti kvalitetniji skuter/motocikl ....tako da će s vremeno rasti potražnja za kvalitetnijim skuterima, a padati za vozilima niske cijene.....topliji dijelovi naše zemlje koriste skutere/motocikle cijele godine - pa oni logičnije i imaju veću isplativost kupnje kvalitetnijeg proizvoda - na sjeveru dosta ljudi ide sa skuterom u dućkas 2 mjeseca godišnje - tak da oni ne ulažu puno novca u skut....ali kada dođe do prometnog zagušenja - odnosno kada se nećemo imati mogućnosti voziti/parkirati u gradu i tu će se situacija izmijeniti.

Ljudi će evoluirati  :misli: nažalost mnogi ljudi će evoulirati na burzi to je prava istina :palacdolje:
Evidentirano

zaoglas

• **
« Odgovori #110 : 22. Rujan 2009, 17:41:29 »

.....niti jedna kriza dovijeka .......još se sjećam kad su po zg- padali zvončići....proći će i to sranje  :wink:
Evidentirano
Budi uvijek spreman govoriti istinu i zli ljudi će te izbjegavati. I po drugima prenašati poruke.

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #111 : 22. Rujan 2009, 17:47:54 »

Ni sam nebi drugačije napisao  :palacgore:
Evidentirano

jedimaster

« Odgovori #112 : 22. Rujan 2009, 17:55:44 »

Da , sjećam se da si i ti pisao o "evoluciji" no nažalost to su samo želje a realnost je potpuno drugačija   :(
Evidentirano

tutankamon

• Vozi: slobo
« Odgovori #113 : 22. Rujan 2009, 18:30:57 »

joke kako komentiraš da je u Puli prodano više yamaha nego u splitu? 8)
Evidentirano
Nalazite se na moderatorskoj listi praćenja. :LOL:

djenka

• **
« Odgovori #114 : 22. Rujan 2009, 18:36:37 »

ja isto to tvrdim vec godinama. Ove godine, iako je kriza, kymcu je porastao udio na trzistu za 70% :)
Gledam lokalno, krcko trziste, jer tu mogu pratiti, imamo jako puno ekipe koja nije ni razmisljala o skuteru, kupili kineza, skuzili da je skuter fora, i svatko vrlo brzo gleda nesto kvalitetnije uzeti.
Imali smo i na webu upitnik o tome, i na pitanje "da li ste na kymco presli s neke druge marke" velika vecina odgovora je "da" bila :)
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #115 : 22. Rujan 2009, 18:37:33 »

joke kako komentiraš da je u Puli prodano više yamaha nego u splitu? 8)

ja sam dao samo rezultate za 50cc...

yamahi je ipak glavna fora 250cc+ :)

To bi vjerojatno svi htjeli da je i njima tako :)

ovo bi bilo ukupno na pulskoj tablici
SANLI           192
PIAGGIO   106
KYMCO    63
BAOTIAN   42
APRILIA   40
YAMAHA   36
TGB   29
GILERA   17
PEUGEOT   11
KEEWAY   10

iskreno, sumnjiv mi je ovaj broj sanlija, bit ce da se netko nasanjkao pa je kupio xy komada za najam :)
Evidentirano

jozo

• **
  • Vozi: vity 125
« Odgovori #116 : 22. Rujan 2009, 18:52:27 »

ja sam dao samo rezultate za 50cc...

yamahi je ipak glavna fora 250cc+ :)

To bi vjerojatno svi htjeli da je i njima tako :)
yamaha split 46% tržišta 125-250 ,43% preko 250,motori.......  :palacgore::LOL:, :LOL:podbacili u klasi do 50ccm.Brodski motori preko 70%,jetovi 90%(uključujući i kerumov  :LOL:)

zaoglas

• **
« Odgovori #117 : 22. Rujan 2009, 18:53:29 »

su vam to podaci o prodanim ili reganim skuterima - tu se može naći razlika ..... obično se "ozbiljno" uzimaju podaci o reganim vozilima...
Evidentirano

jedimaster

« Odgovori #118 : 22. Rujan 2009, 18:53:53 »

Imali smo i na webu upitnik o tome, i na pitanje "da li ste na kymco presli s neke druge marke" velika vecina odgovora je "da" bila :)

I koji ti je to pokazatelj  :misli: Možda su prešli na Keeway  :wink:
Evidentirano

fjaka

« Odgovori #119 : 22. Rujan 2009, 19:10:39 »

ja isto to tvrdim vec godinama. Ove godine, iako je kriza, kymcu je porastao udio na trzistu za 70% :)
Gledam lokalno, krcko trziste, jer tu mogu pratiti, imamo jako puno ekipe koja nije ni razmisljala o skuteru, kupili kineza, skuzili da je skuter fora, i svatko vrlo brzo gleda nesto kvalitetnije uzeti.

krcko = otok krk ?

u dubrovniku kymca ni za primirist, baš šteta, vjerovatno problem u krckom distributeru ;)

Ali možda treba na to gledati i ovako ..... ovi koji kupuju Baotiana i tu gamu proizvoda možda nikada i ne bi kupili skuter - ovako su ipak stekli dojam o tom prijevoznom sredstvu - praktičnost, povoljni troškovi održavanja i niska potrošnja gorive - ......

upravo to, dodju kupiti biciklu i onda daju tisucu dvije kuna više i imaju "motor"  :mrgreen:

nešto razmišlju da se uvede mogucnost sa B kat upravljanja  do 125cm
bili to bilo korisnije drzavi i dilerima, ako krenu od 50 pa 125 i onda koji se  navuku morat ce opet polagat za A pa i kupiti jaci motor/skuter....

djenka

• **
« Odgovori #120 : 22. Rujan 2009, 21:21:08 »

krcko = otok krk ?

u dubrovniku kymca ni za primirist, baš šteta, vjerovatno problem u krckom distributeru ;)

a evo, u dubrovniku nikako srece vec 10 godina i vise... Sve je u dileru, koliko se on trudi, toliko ima rezultata. To nije posao u kojem ces uspjeti preko noci... S druge strane, Dubrovnik je specifican jer su najamnine skupe do bola,a nas biznis ne trpi velike najmove :(
NAravno, ako je Kymco na RI tablici broj 1, na PU tablici broj 2 ili broj 3, na HR razini broj 5... nema razloga da u Dubrovniku ili bilo gdje drugdje ne ostvari isti rezultat :) Ponavljam, sve je u dileru, naravno i u konkurenciji - evo ti P&B u splitu imaju duplo bolje rezultate nego sto ima yamaha bilo gdje drugdje :) Cak i do 10 puta bolje rezultate... A splitsko trziste je broj 1 za maksi skutere...
Evidentirano

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #121 : 22. Rujan 2009, 21:40:49 »

nisam znao da ima toliko Kymca u Puli :)
vjerojatno nisam oračao pažnju na ove manje modele
ali tu i tamo vidim koji Xciting (meni je najljepši srebrni) :)

često kod Lavada u Labinu pogledam detaljnije neki od izloženih manjih Kymca
sviđa mi se što je na vitalityu jako dobra završna obrada

kad se kymca usporedi sa keewayom jednog pored drugog, vidi se da su to nebo i zemlja
čak i u odnosu na relativno doro uspio model outlook

btw. jedno vrijeme mi je bio zanimljiv bet and win 250
jedan ili dva se i vozepo Puli
doar mi je dizajn prednjeg kraja i opremljenost

čini mi se dobar kompromis za grad i koju turu - nešto poput bolje opremljenog phantoma 250

na trajektu za cres sam proučavao people s čini mi se 250 ccm u potpuno crnoj boji (i felge) - jako mu je dobar prednji štit, lijepo obuhvaća noge vozača. o dva prednja diska da i ne govorim.starčić iz ITA na njemu nam je odmaglio dok si rekao keks LOL
Evidentirano

zaoglas

• **
« Odgovori #122 : 22. Rujan 2009, 21:46:02 »

Yamaha je u situaciji da npr. U zg nema pravog pridavatelja, tako da situacija u splitu nije realna. Da postoji jaka yamaha u zg, ni piaggio ne bi imao ovakve rezultate.....ali se slazem da diler igra kljucnu ulogu...
Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #123 : 23. Rujan 2009, 07:15:24 »

u rijeci ima dosta kymco skutera...
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #124 : 23. Rujan 2009, 14:06:14 »

nisam znao da ima toliko Kymca u Puli :)
vjerojatno nisam oračao pažnju na ove manje modele
ali tu i tamo vidim koji Xciting (meni je najljepši srebrni) :)

često kod Lavada u Labinu pogledam detaljnije neki od izloženih manjih Kymca
sviđa mi se što je na vitalityu jako dobra završna obrada

kad se kymca usporedi sa keewayom jednog pored drugog, vidi se da su to nebo i zemlja
čak i u odnosu na relativno doro uspio model outlook

btw. jedno vrijeme mi je bio zanimljiv bet and win 250
jedan ili dva se i vozepo Puli
doar mi je dizajn prednjeg kraja i opremljenost

čini mi se dobar kompromis za grad i koju turu - nešto poput bolje opremljenog phantoma 250

na trajektu za cres sam proučavao people s čini mi se 250 ccm u potpuno crnoj boji (i felge) - jako mu je dobar prednji štit, lijepo obuhvaća noge vozača. o dva prednja diska da i ne govorim.starčić iz ITA na njemu nam je odmaglio dok si rekao keks LOL

U biti, sam grad Pula je najslabija karika u Istri. Brojke su za PU registracijsko podrucje, kymco dize Rovinj, Umag i Labin, Pula radi dosta lose, makar ima dva dilera...

S250 je strava skuter, na zalost, kod nas je podbacio na trzistu, jer u tom segmentu doslovno vlada Beverly, sad mu se pridruzio Xmax... S250 je na paralelnom testu svih skutera visokih kotaca u MotoPulsu istaknut kao skuter s najboljom zavrsnom obradom, najboljim ubrzanjem i najboljim kocnicama, u pocetku ga je tesko prodati, valjda je ljudima na prvu loptu nelijep, ali nema covjeka koji ga je kupio a da nije kasnije zahvaljivao sto smo ga "obradili" na s250 :)
Evidentirano
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 116   Gore

Stranica je generirana za 0.504 sekundi uz 21 upita.