Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 116   Dolje

Autor Tema: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj  (Posjeta: 352336 )

djenka

• **
Odg: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj
« Odgovori #300 : 10. Srpanj 2010, 23:06:12 »

Auuuuuuu :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Mnogo zanimljiva tablica :?

Sto se desava sa kymcom :shock: :misli:

s kymcom isto sto i s yamahom... lani je kymco najmanje pao od svih marki, i poduplao je trzisni udio, sad je dosao pad kao i trzisni... ovi koji ove godine ne padaju toliko, pali su lani, igra brojki ako mene pitas...
situacija je jadna anyway svima :(

Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #301 : 10. Srpanj 2010, 23:08:24 »

Evo kad neće Joke stavit tablicu, onda ću ja stavit tržišne podatke za Hrvatsku u 6-om mjesecu. :D

sad tek vidim, ti si dao statistiku samo za 6-i mjesec... daj za cijelu godinu s usporedbama...
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #302 : 10. Srpanj 2010, 23:49:47 »

Koliko vidim iz tablice najveći pad imaju jeftini kinezi ...dok renomirani brendovi prodaju isto ili više.
Izuzetak su Yamaha i Kymco...za što valjda postoji neko objašnjenje...ali Joke nikako da se izjasni.

JA bih rekao da svi osim piaggio grupe biljeze pad...
NA tim rezultatima, svaka cast. ali to je jedan mjesec, istina - najjaci mjesec u godini, ali i dalje jedan mjesec.

A sam razlog povecanja trzisnog udjela skutera iz piaggio grupe lezi velikim dijelom i u 'rasturanju' svoje prodajne mreze, gdje se dugogodisnjim partnerima u ovim teskim vremenima zabijaju kajle na raznorazne nacine, pogledaj rijeku, dubrovnik, split, zagreb, osijek... piaggio grize i otvara nova prodajna mjesta, puni gradove svojom robom, koja se mora prodati po svaku cijenu onda, i doslovno se tako i prodaje... dobar koncept, ali samo za one na vrhu piramide, a ljudi i dileri su u tome samo marionete...

Evidentirano

niko_00

• **
« Odgovori #303 : 11. Srpanj 2010, 16:53:12 »

JA bih rekao da svi osim piaggio grupe biljeze pad...
NA tim rezultatima, svaka cast. ali to je jedan mjesec, istina - najjaci mjesec u godini, ali i dalje jedan mjesec.

A sam razlog povecanja trzisnog udjela skutera iz piaggio grupe lezi velikim dijelom i u 'rasturanju' svoje prodajne mreze, gdje se dugogodisnjim partnerima u ovim teskim vremenima zabijaju kajle na raznorazne nacine, pogledaj rijeku, dubrovnik, split, zagreb, osijek... piaggio grize i otvara nova prodajna mjesta, puni gradove svojom robom, koja se mora prodati po svaku cijenu onda, i doslovno se tako i prodaje... dobar koncept, ali samo za one na vrhu piramide, a ljudi i dileri su u tome samo marionete...

sve je stvar percepcije...krize su generalno uvijek filteri ..."rasturanju" ili "obnavljanju mreže"...dobar koncept za one na vrhu piramide ali i one najkvalitetnije koji su u krizi dobili priliku ući na nova tržišta...
sumnjam da se dealeri koji su ostali na tržištu i prodaju apsolutno više nego lani (a tržište u 2010 -50%!!) nezadovljni
Prije mi se čini da je došlo do selekcije kvalitetnih, manji broj ukupnih dealera, ali zato motivirani i kvalitetni...
« Zadnja izmjena: 11. Srpanj 2010, 18:04:39 niko_00 »
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #304 : 11. Srpanj 2010, 18:49:53 »

sve je stvar percepcije...krize su generalno uvijek filteri ..."rasturanju" ili "obnavljanju mreže"...dobar koncept za one na vrhu piramide ali i one najkvalitetnije koji su u krizi dobili priliku ući na nova tržišta...
sumnjam da se dealeri koji su ostali na tržištu i prodaju apsolutno više nego lani (a tržište u 2010 -50%!!) nezadovljni
Prije mi se čini da je došlo do selekcije kvalitetnih, manji broj ukupnih dealera, ali zato motivirani i kvalitetni...

svakako ce ova kriza isfiltrirati puno toga...
trziste se po prodaji vratilo u 1999. godinu, uz to sto sad posluje najmanje pet puta vise dilera, a ukupno radi mozda i deset puta vise ljudi u biznisu nego 1999. godine, najgore je za sve te ljude, nema sanse da svi ostanu zaposelni :(
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
  • Spol: Muški
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #305 : 12. Srpanj 2010, 07:56:28 »

u nas sve još uvik ide doli :misli: tko zna dićemo završit
ništa mi nije drago, a kad pogledaš nitko se puno i ne buni :misli: kako smo izabrali tako će i da bude.
a šta se tiće prodaje motora i skutera...mogi bi reć da je to više ka luksuz i da će ovu situaciju jaće osjetiti nego nego neke druge grane...
samo budali to može bit drago..ka propala je konkurencija, a on je možda sljedeći :misli: ili nama kupcima..prije si moga obić par dučana više za kupit neku pidariju, a sada moš' na dva tri mista i slikaj se. uglavnom nije dobro.
Evidentirano

Mr.Ex.

• *
« Odgovori #306 : 12. Srpanj 2010, 14:03:23 »

Objasnio sam ja davno sve, ali izgleda da niste vi sposobni to shvatiti.
I nisam pljuvao nikog, več mi je smiješno da se u jednoj temi netko veseli jer "nema kineskih govana", dok isti čine temelj porasti nekog branda koji nazivamo europskim.
Stoga, tablicu modela na "sunce" ili zašutite, jer argumenata za raspravu nemamo.

A kako onda komentiraš Gileru koja je također u Piaggio grupaciji, a nema niti jedan model koji se proizvodi u Kini.
Gilera je pala samo 21%,a Yamaha 43%, a prodali su i više komada od Yamahe u najjačem mjesecu godine Gilera 64 , Yamaha 55 komada.

Teorija ti je malo klimava

Evidentirano
NUMQUAM CREDATUR HOMINI, QUI MULTA LOQUITUR.

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #307 : 12. Srpanj 2010, 14:18:15 »

A kako onda komentiraš Gileru koja je također u Piaggio grupaciji, a nema niti jedan model koji se proizvodi u Kini.
Gilera je pala samo 21%,a Yamaha 43%, a prodali su i više komada od Yamahe u najjačem mjesecu godine Gilera 64 , Yamaha 55 komada.

Teorija ti je malo klimava

Pa nisam uopče komentirao Gileru :misli:, kakva teorija, pogotovo "moja"  :misli:
A ako baš želite komentar, tablica RH nije definitivno temelj za komentiranje zbog velikih oscilacija u prodaji među registracijskim područjima.
Dakle jedna superjaka može "pokriti" više jako slabih, i naravno, obratno.
Evidentirano

zaoglas

• **
  • Vozi: kaj stignem
« Odgovori #308 : 12. Srpanj 2010, 14:25:37 »

Mislim da ste se pogubili. Jedan kvart u Milanu proda više skutera u mjesecu nego cijela Hrvatska u ovoj situacij. Tak je svejedno ko je prodao - ove brojke su toliko minorne da se niti nedaju iz njih isčitati neki podaci osim da živimo u zemlji koja je pred kolapsom. Kad se situacija normalizira i tržište uđe u neku konstantu, onda možemo raspravljati i o količinama i o tržišnim učešćima, rucevima i ostalome. Mislim, tko preživi.....
Evidentirano
Budi uvijek spreman govoriti istinu i zli ljudi će te izbjegavati. I po drugima prenašati poruke.

patuljak

• **
  • Vozi: Nekad Hondu, sada....
« Odgovori #309 : 12. Srpanj 2010, 15:43:27 »

Pa nisam uopče komentirao Gileru :misli:, kakva teorija, pogotovo "moja"  :misli:
A ako baš želite komentar, tablica RH nije definitivno temelj za komentiranje zbog velikih oscilacija u prodaji među registracijskim područjima.

Pa šta da onda komentiramo, nećemo valjda tablicu Italije ili Francuske?

Mr.Ex.

• *
« Odgovori #310 : 12. Srpanj 2010, 15:53:44 »

Joke koji si ti smješni lik  :LOL: konstantno skačeš sam sebi u usta i pišeš besmislice sreća tvoja da ne znaš za sram.

Pa nisam uopče komentirao Gileru :misli:

Otišli ste predaleko od posta koji govori o kineskim modelima, i sreče da ih nema u vrhu prodaje. Ja sam samo napisao da su još uvjek u vrhu, ali pod piaggiovim, gilerinim i derbijevim naljepnicama, ništa više, ništa manje.

, kakva teorija, pogotovo "moja"  :misli:

A što misliš da prodaje Piaggio, Derbi i Aprilia   :LOL:

Zip 50
Zip100
Fly 50
Fly 100
Sportcity One 50
Sprocity One 125
Scarabeo 200
Boulevard 50
Boulevard 125

...sve Made in China. :?

:
Možda ova teorija: kako Yamaha ima pad prodaje jer nema jeftinih Kineskih modela u ponudi, a sad vidimo da ih nema ni Gilera pa opet ima pad prodaje puno manji od Yamahe.

A tek ova izjava, to je vrh!
Teško je napisati toliko nebuloza i besmislica u jednoj rečenici, a tebi i to uspjeva.

Kakve veze ima s ukupnim tržištem Hrvatske broj i veličina registracijskih područja :misli:, koja bi razlika u ukupnoj prodaji Hrvatske bila da imamo 5 jednako velikih reg. područja ili 50 većih i manjih registracijskih područja?
Naravno nikakva, ukupni broj je uvijek zbroj više manjih dijelova ma koliko ih bilo, a mi ovdje upravo raspravljamo o ukupnom tržištu Republike Hrvatske.
Evidentirano

joke

« Odgovori #311 : 12. Srpanj 2010, 15:58:10 »

Ajde "ohladi malo".
Nemam namjeru komentirat polovične tablice.
Moji komentari i predviđanja redovito postaju realnost tako da mi bolja potvrda za ispravnost istih netreba, a pogotovo mi ne trebaju komentari raznoraznih internet anonimusa.
Ono što nemožeš shvatiti, a shvatio je kolega zaoglas, je da je RH "tržište", a ne tržište u onakvoj mjeri kakva je pogodna za ozbiljnu analizu.
Dotad su registracijska područja relevantna pojedinačno, i samo tako.
« Zadnja izmjena: 12. Srpanj 2010, 16:10:08 joke »
Evidentirano

pikaso

• **
« Odgovori #312 : 12. Srpanj 2010, 16:09:24 »

došlo sve na svoje . . .  napokon, rekaobi!! pos ove krize ništa neće biti isto !  poslje j..... nema kajanja!? :misli: :misli: :(
Evidentirano
Sanjaj,sanjaj samo ne dok voziš!

patuljak

• **
  • Vozi: Nekad Hondu, sada....
« Odgovori #313 : 12. Srpanj 2010, 16:12:20 »

Joke

Rezultati u tablici ti ne odgovaraju i to je jedina istina!
E sad, umjesto da daš neka konkretna objašnjenja i analize, ti tablicu proglašavaš "neralnom" zbog ovih i onih razloga :palacdolje: :palacdolje:

joke

« Odgovori #314 : 12. Srpanj 2010, 16:21:14 »

Joke

Rezultati u tablici ti ne odgovaraju i to je jedina istina!
E sad, umjesto da daš neka konkretna objašnjenja i analize, ti tablicu proglašavaš "neralnom" zbog ovih i onih razloga :palacdolje: :palacdolje:

Itekako mi odgovaraju osobno, ali kako rekoh, bez detaljnije analize tablica laiku može izgledati totalno drugačije od realnosti, što ste u više navrata i pokazali i dokazali izjavama u ovom topicu.
Evidentirano

Mr.Ex.

• *
« Odgovori #315 : 12. Srpanj 2010, 16:21:40 »

Moji komentari i predviđanja redovito postaju realnost tako da mi bolja potvrda za ispravnost istih netreba, a pogotovo bi ne trebaju komentari raznoraznih anonimusa.

Misliš na ovakva predviđanja i komentare :

Sada smo u situaciji da gotovo nema nikog drugog ako uvjetno gledamo brandove piaggia svaki ponaosob, jer ukupno prodaju nešto, ali odvojeno po brandovima skoro zanemarivo.
 :LOL:

Možda bi ti i prošla ovakva izjava da nismo vidjeli tablicu, a ona kaže da svaki brand Piaggia ponaosob prodaje više od Yamahe, a ukupno su prodali 8 puta više od Yamahe u 6 mjesecu.
S malo matematike možemo zaključiti da Piaggio grupacija proda više u jednom mjesecu nego Yamaha u cijeloj godini  :skriven:

Evidentirano

joke

« Odgovori #316 : 12. Srpanj 2010, 16:31:42 »

Možete vi zaključiti jedno veliko ništa.
Neznam dali nam treba bušilica da vam uđe u glavu podatak da RH nije relevanto tržište za analizu, a pogotovo bez podjele na modele vozila.
..a ukoliko več spominjete matematiku, da vas podsjetim da bi upravo prodaja po modelima dala podatak o cijeni, odnosno zaradi, odnosno najvažnijem podatku za preživljavanje brandova, kako u RH, tako i bilo gdje drugdje.
Evidentirano

Mr.Ex.

• *
« Odgovori #317 : 12. Srpanj 2010, 16:51:52 »

Neznam dali nam treba bušilica da vam uđe u glavu podatak da RH nije relevanto tržište za analizu,

Kaže tko ???
Joke, samoprozvani Bog prodaje i čovjek koji nas obmanjuje neistinama.
Davno si ti izgubio bilo kakav kredibilitet i samo je pitanje dana kad na forumu više neće biti člana kojem ne ideš na živce.
« Zadnja izmjena: 12. Srpanj 2010, 17:24:07 dannyghost »
Evidentirano

desmosedici

• neshvaćeni romantičar
  • Vozi: najslabiji i najružniji skuter od cile st ekipe
« Odgovori #318 : 12. Srpanj 2010, 17:04:56 »

joke,prestani više kenjat. Tablica je takva kakva je,nie uopće važn što je hrv tržište,da su ovakvi rezultati bili za majku prodaje,italiju opet bi našao zamjerku. Uostalom,kako ti nie neugodno, čovjek ti je u nekoliko navrata dokazao da si kontradiktoran,onako kako vitar puše. Moj savjet. Prestani srat ako još želiš da te ljudi shvaćaju donekle ozbiljno.  :LOL:
Evidentirano
Mjenjam manji stan za Tmax-a.
Sve nam više maldih kopa po kontejneru.To su Boca Juniorsi

joke

« Odgovori #319 : 12. Srpanj 2010, 17:11:07 »

Meni je bitno da me moji klijenti shvačaju ozbiljno, i da mi vjeruju, a isto pokazuju kako svojim opetovanim kupnjama preporučenih vozila, tako i usmenim i pismenim pohvalama. Na kraju krajeva tu je i prodaja u regiji, koja potvrđuje sve navedeno.
Par internet freakova u toj masi su nezamjetni i potpuno nebitni.
Evidentirano

desmosedici

• neshvaćeni romantičar
« Odgovori #320 : 12. Srpanj 2010, 17:15:19 »

Meni je bitno da me moji klijenti shvačaju ozbiljno, i da mi vjeruju, a isto pokazuju kako svojim opetovanim kupnjama preporučenih vozila, tako i usmenim i pismenim pohvalama. Na kraju krajeva tu je i prodaja u regiji, koja potvrđuje sve navedeno.
Par internet freakova u toj masi su nezamjetni i potpuno nebitni.
da al mi se čini da u odnosu na prošlu godinu imaš drastično manji broj klijenata :LOL: :mrgreen:
Evidentirano

joke

« Odgovori #321 : 12. Srpanj 2010, 17:17:06 »

da al mi se čini da u odnosu na prošlu godinu imaš drastično manji broj klijenata :LOL: :mrgreen:
Da trezveno razmišljaš znao bi da nije toliko bitno za ovu priču u koju se želiš uključiti, koliki je broj klijenata nego koliko ih ima u odnosu na druge faktore na tržištu, i kolika je cijena pojedinačnog vozila u odnosu na druge na tržištu.
Evidentirano

desmosedici

• neshvaćeni romantičar
« Odgovori #322 : 12. Srpanj 2010, 17:21:05 »

Da trezveno razmišljaš znao bi da nije toliko bitno za ovu priču u koju se želiš uključiti, koliki je broj klijenata nego koliko ih ima u odnosu na druge faktore na tržištu, i kolika je cijena pojedinačnog vozila u odnosu na druge na tržištu.
ja san laik,tj.boli me kurac za to. Tržište je u totalnon kurcu i kod honde,yamahe,kymca,baotiana,piaggia.. Oću ti samo reć da nisi u pravu da yamaha cvjetaju ruže kako se svakodnevno hvališ,
Evidentirano

joke

« Odgovori #323 : 12. Srpanj 2010, 17:26:10 »

ja san laik,tj.boli me kurac za to. Tržište je u totalnon kurcu i kod honde,yamahe,kymca,baotiana,piaggia.. Oću ti samo reć da nisi u pravu da yamaha cvjetaju ruže kako se svakodnevno hvališ,

Sve si rekao sa svoja zadnja 2-3 posta
Evidentirano

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Moderator
  • Spol: Ženski
  • Vozi: korijen od hrena
« Odgovori #324 : 12. Srpanj 2010, 17:26:51 »

vjerovatno je autor htio reći da jedan prodani tmax košta 80-90t kn dok za tu količinu para moraš prodati bar 5-6 "ostalih", elem njegovih prodanih xy komada čini veću ili jednaku masu para  kao onaj "prvi" na listi  :mrgreen:

upotreba kolodvorskog rječnika ostaviti za panulanje ili pranje podova. hvala  :mrgreen:

Evidentirano
Šta se tiče voznih osobina draži su mi talijanski motori, imaju dušu,ali za koju vozač mora nešto žrtvovati.S druge strane Japanski su više strojevi za ugodu, kao neka vrsta cyberkurvi ali bez neke istaknute osobnosti
 Str: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 116   Gore

Stranica je generirana za 0.105 sekundi uz 21 upita.