Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 116   Dolje

Autor Tema: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj  (Posjeta: 348286 )

desmosedici

• neshvaćeni romantičar
  • Spol: Muški
  • Vozi: najslabiji i najružniji skuter od cile st ekipe
Odg: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj
« Odgovori #325 : 12. Srpanj 2010, 17:33:19 »

vjerovatno je autor htio reći da jedan prodani tmax košta 80-90t kn dok za tu količinu para moraš prodati bar 5-6 "ostalih", elem njegovih prodanih xy komada čini veću ili jednaku masu para  kao onaj "prvi" na listi  :mrgreen:

upotreba kolodvorskog rječnika ostaviti za panulanje ili pranje podova. hvala  :mrgreen:

po prodajnim rezultatima tmaxa bi se reklo da smo bogata nacija :mrgreen: a sta se tiče rječnika,sorry :wink:  niti panulajem niti perem brodove :mrgreen:
Evidentirano
Mjenjam manji stan za Tmax-a.
Sve nam više maldih kopa po kontejneru.To su Boca Juniorsi

djenka

• **
« Odgovori #326 : 12. Srpanj 2010, 20:28:22 »

Meni je bitno da me moji klijenti shvačaju ozbiljno, i da mi vjeruju, a isto pokazuju kako svojim opetovanim kupnjama preporučenih vozila, tako i usmenim i pismenim pohvalama. Na kraju krajeva tu je i prodaja u regiji, koja potvrđuje sve navedeno.
Par internet freakova u toj masi su nezamjetni i potpuno nebitni.

Gle, ako se ne varam, i ST tablica prati isti trend kao i u ostatku Hrvatske... Piaggio brije jer je u velikim gradovima ubio stare dilere napucavsi im konkurenciju, i doslovno je sves stavio na aparate... udio na trzistu raste, dileri skapavaju... pogledaj - Rijeka, karj dobrog dilera jos dva otvorili, dubrovnik, takodjer kraj dobrog dilera otvorili novoga, zagreb, takodjer, split - sve se zna...
njihova politika je dobra kratkotrajno, za zabiti kajlu partnerima s kojima rade i po 15 godina...
iz tog razloga i yamaha hubi trziste u splitu, jer su pored globala dali i francu da prodaje... i svi ovi 'turbo' rezultati su smijesni prema svemu sto je bilo prije dvije-tri godine.

budi siguran da je yamaha mogla ici u istu takvu politiku i u najvece gradove napenaliti jos dilera, i digli bi marketshare, ali bi ubili vas druge dilere. po meni, razuman izbor - probati zbiti redove za bolja vremena koja moraju doci.

ekipa iz piaggio HR je krenuo u pravcu da po svaku cijenu nabriju rezultat kod svojih nadredjenih, po cijenu gubitka obraza i odnosa koji su gradjeni godinama.

da se osvrnem na kymco ukratko :)

netko je rekao da je kymcu pala prodaja - da, pala je, jer nam je prioritet zadrzati dilere koji rade s nama i od 1996. godine, kratkotrajno smo mogli i mi nabrijati brojke, da smo pristali otvoriti 10 novih prodajnih mjesta ove godine. Kymco udio na trzistu raste, i to je ono sto je najbitnije - na kraju godine ce biti mozda opet u prvih 5 brandova na trzistu, na ATV trzistu je vec sad broj 1. ISti ovi koji sad uzdizu u nebesa tablicu od jednog mjeseca nisu bili nigdje lani kad je sam piaggio brand bio pao 60% u prvih 6 mjeseci, a kymco je duplirao udio na trzistu s najmanjim padom od svih brandova, uz yamahu...

i tu smo opet na pocetku price - svoj pad su piaggio grupa i svi ostali imali lani, kad su padali po 50-60% u odnosu na 2008... a kymco i yamaha su pali 20-ak%, i sad se to opet okrenulo, sto ne znaci da se nece opet okrenuti :)

Trziste je zivo bice, nepredvidivo uz sve zakonitosti :)
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #327 : 12. Srpanj 2010, 20:30:58 »

sve je stvar percepcije...krize su generalno uvijek filteri ..."rasturanju" ili "obnavljanju mreže"...dobar koncept za one na vrhu piramide ali i one najkvalitetnije koji su u krizi dobili priliku ući na nova tržišta...
sumnjam da se dealeri koji su ostali na tržištu i prodaju apsolutno više nego lani (a tržište u 2010 -50%!!) nezadovljni
Prije mi se čini da je došlo do selekcije kvalitetnih, manji broj ukupnih dealera, ali zato motivirani i kvalitetni...

bas je suprotno - nemas dilera koji prodaje vise nego lani... tj. imas, ako racunas da su to ovi naivci koje je piaggio obrlatio da otvore salone u zagrebu, splitu, rijeci... da ulaze u najmove i projekte tolike da moraju prodati 300 skutera da bi bili na nuli, a danas tko proda 300 kom godisnje moze otvoriti sampanjac...

doslovno svi dileri spajaju kraj s krajem, a neki su se uvalili, tj. dali su se uvaliti, u teske probleme, koji ce isplivati tek na kraju sezone...
Evidentirano

niko_00

• **
« Odgovori #328 : 12. Srpanj 2010, 23:23:20 »

Gle, ako se ne varam, i ST tablica prati isti trend kao i u ostatku Hrvatske... Piaggio brije jer je u velikim gradovima ubio stare dilere napucavsi im konkurenciju, i doslovno je sves stavio na aparate... udio na trzistu raste, dileri skapavaju... pogledaj - Rijeka, karj dobrog dilera jos dva otvorili, dubrovnik, takodjer kraj dobrog dilera otvorili novoga, zagreb, takodjer, split - sve se zna...
njihova politika je dobra kratkotrajno, za zabiti kajlu partnerima s kojima rade i po 15 godina...
iz tog razloga i yamaha hubi trziste u splitu, jer su pored globala dali i francu da prodaje... i svi ovi 'turbo' rezultati su smijesni prema svemu sto je bilo prije dvije-tri godine.

budi siguran da je yamaha mogla ici u istu takvu politiku i u najvece gradove napenaliti jos dilera, i digli bi marketshare, ali bi ubili vas druge dilere. po meni, razuman izbor - probati zbiti redove za bolja vremena koja moraju doci.

ekipa iz piaggio HR je krenuo u pravcu da po svaku cijenu nabriju rezultat kod svojih nadredjenih, po cijenu gubitka obraza i odnosa koji su gradjeni godinama.

bas je suprotno - nemas dilera koji prodaje vise nego lani... tj. imas, ako racunas da su to ovi naivci koje je piaggio obrlatio da otvore salone u zagrebu, splitu, rijeci... da ulaze u najmove i projekte tolike da moraju prodati 300 skutera da bi bili na nuli, a danas tko proda 300 kom godisnje moze otvoriti sampanjac...

doslovno svi dileri spajaju kraj s krajem, a neki su se uvalili, tj. dali su se uvaliti, u teske probleme, koji ce isplivati tek na kraju sezone...

«..ubio dilere, napucavši im konkurenciju..napenaliti još dilera..zabiti kajlu..gubitak obraza..da li se uvaliti», hm neznam baš... :misli:
koliko ja vidim u Splitu su bila 2 dilera sad je 1, u zagrebu je bilo 4-5 dilera sada samo 2, u dubrovniku bila 3 sada 2, u rijeci bila 3 sada 2, prije bi rekao da je to dugotrajna politika selekcije kvalitetnih dilera i davanja većeg tržišta istim....
čisto sumnjam da je bilo tko od ovih dilera koji je na «prevaru» investirao u nove salone i nova tržišta toliko naivan da je to napravio očekujući kratkoročni povrat....
prije bih rekao, dapače siguran sam da su vidjeli ovu krizu kao dugoročnu priliku ...
uzmimo primjer ST-a.. biti u slijedećih nekoliko godina sam na tom tržištu kao prodavatelj Piaggio gupe s potencijalom prodaje cca 1000 kom godišnje, ne čini mi se baš luda investicija danas, a dolaze sigurno bolja vremena...
slična je situacija i na drugim tržištima ZG, RI, DU...
e sad da konkurencija s tim nije sretna i da nisu sretni dileri koji nisu više u mreži to je razumljivo i sigurno nikome nije lako...
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #329 : 13. Srpanj 2010, 01:26:15 »

prije bih rekao, dapače siguran sam da su vidjeli ovu krizu kao dugoročnu priliku ...
uzmimo primjer ST-a.. biti u slijedećih nekoliko godina sam na tom tržištu kao prodavatelj Piaggio gupe s potencijalom prodaje cca 1000 kom godišnje, ne čini mi se baš luda investicija danas, a dolaze sigurno bolja vremena...
e sad da konkurencija s tim nije sretna i da nisu sretni dileri koji nisu više u mreži to je razumljivo i sigurno nikome nije lako...

zivi bili pa vidjeli...

iako, ne kuzim - ako je to tako dobar posao - zasto su isli rusiti dilera u rijeci koji im je bio odlican, zasto su rusili dilere u zagrebu, dubrovniku, osijeku, splitu... sve sami trzisni dileri?
po mome misljenju, samo zato jer su ti dileri bili nakrcani neprodane robe, a njima je trebala 'svjeza' prodaja, da bi ostvarili zadane ciljeve...

na to sam mislio kad sam spominjao zabijanje kajle, ako ti diler u dubrovniku u teska vremena ima 50 neprodanih skutera, nije posteno naci nekog novoga kojem ces uvaliti novih 50 (jer starom to ne mozes vise)...

opet ponavljam, skidam kapu piaggiu na ostvarenom rezultatu ove godine - dici dvostruko udio na trzistu nije lako, koliko god trziste bilo u banani, ali koja je cijena toga, to je drugi par rukava...

no, to je samo moje misljenje naravno, bez namjere da ikome solim pamet...
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #330 : 13. Srpanj 2010, 07:55:25 »

vjerojatno i ima istine u ovome što spominješ, a mislim da ima istine i na drugoj strani...tj. da sposobniji izbijaju na površinu.
e sad tko će ga bit pametan :misli:

a joke, da se ne može davat neke zaključke radi malog tržišta u nas nebi se složija. koliko je da je tržište, donosi se zaključak za njega a ne tamo neko drugo. brojke uvik nešto govore.
Evidentirano

BaDly

• Vozi: SW600
« Odgovori #331 : 13. Srpanj 2010, 08:07:24 »

a joke, da se ne može davat neke zaključke radi malog tržišta u nas nebi se složija. koliko je da je tržište, donosi se zaključak za njega a ne tamo neko drugo. brojke uvik nešto govore.

Pa normalno da se može davati zaključke, ali naravno da nekima dotični zaključci ne pašu pa je lakše odmah pljuvati po spomenutoj tablici. Jbg Apriliaaaa znaš da su na ovom topicu jedini relevantni prodajni podaci oni talijanski....a tamo već tako i onako duuuugo vremena honda gazi konkurenciju !  :palacgore: :palacgore: :palacgore: :jesus: :jesus:

fjaka

• Vozi: piaggio x8 400, vespa gts
« Odgovori #332 : 13. Srpanj 2010, 08:41:57 »

po mome misljenju, samo zato jer su ti dileri bili nakrcani neprodane robe, a njima je trebala 'svjeza' prodaja, da bi ostvarili zadane ciljeve...

na to sam mislio kad sam spominjao zabijanje kajle, ako ti diler u dubrovniku u teska vremena ima 50 neprodanih skutera, nije posteno naci nekog novoga kojem ces uvaliti novih 50 (jer starom to ne mozes vise)...

opet ponavljam, skidam kapu piaggiu na ostvarenom rezultatu ove godine - dici dvostruko udio na trzistu nije lako, koliko god trziste bilo u banani, ali koja je cijena toga, to je drugi par rukava...

ako mi moze tko objasniti, ništa mi nije jasno...

diler X ima neprodanih 50 skutera raskinu sa njime ugovor i daju novom dileru Y, 50 novih jedinica ?
što ja sa dilerom X i njegovih 50 "starih" jedinica, što misle da ce diler Y prodat tih 50 novih, kada stari X sa svojim minulim radom nije mogo...

da li dileri otkupljuju odmah sa odgodom ili nešto drugo ...
da li glavni uvoznik ako ih proda dileru racuna kao "prodane" ...

djenka

• **
« Odgovori #333 : 13. Srpanj 2010, 08:42:16 »

vjerojatno i ima istine u ovome što spominješ, a mislim da ima istine i na drugoj strani...tj. da sposobniji izbijaju na površinu.
e sad tko će ga bit pametan :misli:

Naravno da sposobniji izbijaju na površinu, cijela ova situacija će dobro isfiltrirati prodajnu mrezu, otpast ce puno 'garaznih' dilera, nestat ce oni koji su usli u posao sa skuterima misleci da je to laka lova preko noci...

svako zlo za neko dobro :)

Slazem se takodjer da je jedino relevantno nase trziste, za nase prilike, koliko god bilo maleno... Ja bih isto tako mogao reci da je nama jedino relevantno RI registracijsko podrucje gdje je Kymco vec godinama broj 1 i gdje imamo gotovo 20% trzista :))

Relevantno je sve, pa tako i ovi krajevi, gdje je tesko do sada bilo uci, poput splita na primjer... No, i ovdje je svako zlo za neko dobro, pa budemo vidjeli sto ce nam donijeti vrijeme...
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #334 : 13. Srpanj 2010, 08:44:44 »

ako mi moze tko objasniti, ništa mi nije jasno...

diler X ima neprodanih 50 skutera raskinu sa njime ugovor i daju novom dileru Y, 50 novih jedinica ?
što ja sa dilerom X i njegovih 50 "starih" jedinica, što misle da ce diler Y prodat tih 50 novih, kada stari X sa svojim minulim radom nije mogo...

da li dileri otkupljuju odmah sa odgodom ili nešto drugo ...
da li glavni uvoznik ako ih proda dileru racuna kao "prodane" ...

o tome se i radi... Starog dilera tko sljivi, njegovi skuteri su vec usli u statistiku koja se prezentira poslodavcima, i njima trebaju novi skuteri da bi imali statistiku, jer ako nema statistike, nema ni posla. Simple as that. Svaki skuter koji je prodan dileru racuna se kao prodan...
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #335 : 13. Srpanj 2010, 08:48:41 »

o tome se i radi... Starog dilera tko sljivi, njegovi skuteri su vec usli u statistiku koja se prezentira poslodavcima, i njima trebaju novi skuteri da bi imali statistiku, jer ako nema statistike, nema ni posla. Simple as that. Svaki skuter koji je prodan dileru racuna se kao prodan...

Dubrovnik (vidim da si iz DU) ti je najbolji primjer za to... Imas dugogodisnje piaggio dilere, koji imaju svoj udio na trzistu, ali usli su u godinu krcati robom, i vise nisu htjeli kupiti, i sta se dogodilo - Dante je dobio piaggio i gileru takodjer...
Da se razumijemo, Dantea postujem i dobri smo, samo iznosim cinjenice. Zelim svima srecu, jer vjerujem da na trzistu ima mjesta za sve :)
Evidentirano

jozo

• **
  • Vozi: vity 125
« Odgovori #336 : 13. Srpanj 2010, 09:16:08 »

Niti če se prodat 1000 jedinica,niti je pametna investicija,niti dolaze bolja vremena,možemo očekivati samo vremena koja če biti stabilna.U Hrvatskoj piaggio mreža ima najljepše i največe salone,a u italiji najgore i najružnije :misli:............mislim da su novi dileri ubjeđeni (od starne razno raznih menaĐera") da če se obogatit ali otriježnjenje če doči veoma brzo.

fjaka

« Odgovori #337 : 13. Srpanj 2010, 09:16:43 »

hmmm,
nego me strah za nove kako ce oni uz ovaku krizu i uvjete glavnog uvoznika preživjeti...

umjesto da potiču kupovini (svega i svačega) sanader i kosorica su rekli da trebamo štedjeti...dobro jos nisu stavili poseban namet na dvotočkaše jer je to luksuz
ma tko će uopće kupovat nove dvotočkaše...

niko_00

• **
« Odgovori #338 : 13. Srpanj 2010, 09:49:54 »

iako, ne kuzim - ako je to tako dobar posao - zasto su isli rusiti dilera u rijeci koji im je bio odlican, zasto su rusili dilere u zagrebu, dubrovniku, osijeku, splitu... sve sami trzisni dileri?

...hm... prije nekoliko postova si rekao da je Piaggio grupa u prošloj godini izgubila značajno tržišni udio u odnosu na kymco i yamahu koji su ga podizali, a sad kažeš rušiti dilere koji su im bili odlični a gube tržišni udio?!...logičan zaključak bi bio da onda treba nešto mijenjati u mreži kako bi se promijenio trend ...primjer ST pitam se da li su u yamahi ST sretniji što gledaju franca preko puta ili da im je ostao global što misliš.... slične paralele se vjerojatno mogu povući i za druga tržišta RI, ZG ..
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #339 : 13. Srpanj 2010, 09:50:21 »

[size=06pt]prije bih rekao, dapače siguran sam da su vidjeli ovu krizu kao dugoročnu priliku ...
[/size]

Niti če se prodat 1000 jedinica,niti je pametna investicija,niti dolaze bolja vremena,možemo očekivati samo vremena koja če biti stabilna.U Hrvatskoj piaggio mreža ima najljepše i največe salone,a u italiji najgore i najružnije :misli:............mislim da su novi dileri ubjeđeni (od starne razno raznih menaĐera") da če se obogatit ali otriježnjenje če doči veoma brzo.

Niko je u pravu kad kaze da trzisni potencijal postoji, sigurno postoji. Samo, trebat ce proci dosta jos vremena dok se trziste ponovo ne razgrana, u Hondi su izracunali da ce povratak na 2007 i 2008 u EU sulijediti 2017(!!) znaci, kod nas jos dulje treba cekati...

Uglavnom, good luck svima, trebat ce!
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #340 : 13. Srpanj 2010, 09:54:09 »

...hm... prije nekoliko postova si rekao da je Piaggio grupa u prošloj godini izgubila značajno tržišni udio u odnosu na kymco i yamahu koji su ga podizali, a sad kažeš rušiti dilere koji su im bili odlični a gube tržišni udio?!...logičan zaključak bi bio da onda treba nešto mijenjati u mreži kako bi se promijenio trend ...primjer ST pitam se da li su u yamahi ST sretniji što gledaju franca preko puta ili da im je ostao global što misliš.... slične paralele se vjerojatno mogu povući i za druga tržišta RI, ZG ..

Slazem se da je Piaggiu pao udio lani bio znacajno, a kymcu i yamahi se digao, sad se trend okrenuo, a rekao sam i kapa dolje piaggiu za rezultate ove godine.
Jedino se ne slazem sa nacinom - lani je bila teska godina svima, ljudi su bili u piaggio mrezi godinama, a sad su na neki nacin izopceni. mislim da to nije ok, onako ljudski prema njima, a i profesionalno mislim da na dulji rok to nece donijeti preveliku srecu.

na zalost, u biznisu svi trpe i nema milosti, i kuzim da je trebalo potegnuti nepopularne poteze...

Evidentirano

jozo

• **
  • Vozi: vity 125
« Odgovori #341 : 13. Srpanj 2010, 10:05:46 »

primjer ST pitam se da li su u yamahi ST sretniji što gledaju franca preko puta ili da im je ostao global što misliš.... slične paralele se vjerojatno mogu povući i za druga tržišta RI, ZG ..
Teže bi nam bilo da preko puta gledamo global jer oni su ipak bili močna mašinerija i sigurno bolji sposobniji dileri (molim da se ne uvrijede promoto trogir).Največa glupost i marketinška manipulacija (svaka čast menagerima piaggio)je bila da je promoto tvrtka sa največim potencijalom,a opče poznato je da je imala pad od 51,7% od 2008 na 2009.Izgubili su a i dalje gube najbolje dilere s iskustvom koji če priječi na druge brandove.Dugoročna politika piaggio grupacije  :palacdolje:

niko_00

• **
« Odgovori #342 : 13. Srpanj 2010, 10:07:21 »

Slazem se da je Piaggiu pao udio lani bio znacajno, a kymcu i yamahi se digao, sad se trend okrenuo, a rekao sam i kapa dolje piaggiu za rezultate ove godine.
Jedino se ne slazem sa nacinom - lani je bila teska godina svima, ljudi su bili u piaggio mrezi godinama, a sad su na neki nacin izopceni. mislim da to nije ok, onako ljudski prema njima, a i profesionalno mislim da na dulji rok to nece donijeti preveliku srecu.

na zalost, u biznisu svi trpe i nema milosti, i kuzim da je trebalo potegnuti nepopularne poteze...

Zamisli onda hipotetski tu tvoju «ljudsku» alternativu, status quo u 2010 kao i u 2009, tj. veći broj nezadovoljnih dilera koji gube udio, Piaggio grupa proda duplo manje u 2010 u odnosu na ono što su sada stvarno prodali (povećavanjem udjela).. i ta lijepa količina, duplo manja se podjeli na taj veći broj dilera = puno puno puno gora situacija od one današnje
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #343 : 13. Srpanj 2010, 10:24:59 »

najviš su izgubili ovi iz splita svojim ponašanjem...pustili su joku i niku recimo da otđu...koliko god se kontreštava s jokom :LOL: ali mora mu se odat priznanje...prodaje motore i dok spava. jbga, ako neš ti netko će drugi. potrebno je veće zalaganje svih koji rade u toj branši.
mislim da se tu negdje krije globalov pad :misli:
Evidentirano

jedimaster

• Vozi: Tie fighter
« Odgovori #344 : 13. Srpanj 2010, 10:27:00 »

najviš su izgubili ovi iz splita svojim ponašanjem...pustili su joku i niku recimo da otđu...koliko god se kontreštava s jokom :LOL: ali mora mu se odat priznanje...prodaje motore i dok spava. jbga, ako neš ti netko će drugi. potrebno je veće zalaganje svih koji rade u toj branši.
mislim da se tu negdje krije globalov pad :misli:

Da , baš bi falio netko kao Joke samo da pili sa Pijađom  :ohne:
Evidentirano
www.apertemedia.hr , izrada web stranica , grafička priprema , tisak...

fjaka

« Odgovori #345 : 13. Srpanj 2010, 11:03:26 »

Da , baš bi falio netko kao Joke samo da pili sa Pijađom  :ohne:

:lolcry:  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Sip

• Vozi: Snove
« Odgovori #346 : 13. Srpanj 2010, 11:46:41 »

Teže bi nam bilo da preko puta gledamo global jer oni su ipak bili močna mašinerija i sigurno bolji sposobniji dileri (molim da se ne uvrijede promoto trogir).Največa glupost i marketinška manipulacija (svaka čast menagerima piaggio)je bila da je promoto tvrtka sa največim potencijalom,a opče poznato je da je imala pad od 51,7% od 2008 na 2009.Izgubili su a i dalje gube najbolje dilere s iskustvom koji če priječi na druge brandove.Dugoročna politika piaggio grupacije  :palacdolje:

Ja nisam nikakav marketinski strucnjak, a bogami daleko sam i od bilo kakvog menagera, ali o cem se tu prica :misli: stari dileri nisu prodavali, novi prodaju i to je jedino bitno.
Svaka cast ovima sa "iskustvom" a prodaja prepolovljena. Dosle nove snage prodaja raste. Sa strane gledajuci bravo za piaggio :palacgore: :palacgore:
Evidentirano
ONE MAN, ONE BIKE, ONE REASON

EVERYDAY IS A RACE DAY

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
« Odgovori #347 : 13. Srpanj 2010, 12:06:41 »

Mislim da ti je djenka u ovom postu odlično objasnio princip kako se napuhavaju statistike!

Mr.Ex.

• *
« Odgovori #348 : 13. Srpanj 2010, 12:17:17 »

Potpuno krivo!
Podaci o kojima se priča su podaci o registraciji vozila, a ne što su uvoznici prodali dilerima.
Znači prodaja se evidentira tek nakon što kupac kupi i  registrira vozilo, složit ćeš se sa mnom da je to ipak nemoguće napuhati.
Evidentirano
NUMQUAM CREDATUR HOMINI, QUI MULTA LOQUITUR.

djenka

• **
« Odgovori #349 : 13. Srpanj 2010, 12:18:26 »

Mislim da ti je djenka u ovom postu odlično objasnio princip kako se napuhavaju statistike!

samo statistika prema poslodavcu, ne ova statistika registriranih... statistika registriranih je puno losija od statistike prodanih dilerima, i tu lezi glavni  problem i nezadovoljstvo dilera...
Evidentirano
 Str: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 116   Gore

Stranica je generirana za 0.532 sekundi uz 22 upita.