Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 116   Dolje

Autor Tema: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj  (Posjeta: 351452 )

fjaka

• Spol: Muški
  • Vozi: piaggio x8 400, vespa gts
Odg: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj
« Odgovori #475 : 14. Srpanj 2010, 16:30:33 »

jesi ti na tablici nasa prodajne rezultate Honde.Ja nisan.
Prema tome.....

pogledaj ponovo malo bolje zadnji sliku iz MP  :jesus:
prema tome...

zanimljivo da i peugeota ima ravno 0

Z-Power

• **
  • Vozi: V-Max REPSOL 600RR TDM850
« Odgovori #476 : 14. Srpanj 2010, 16:32:47 »

Boli generalnog uvoznika neka stvar koliki će diler popust davat kad je ugovor jednom potpisan.
Šta se njega tiče, diler može i mukte dilit motore, ali do datuma određenog ugovorom ima platit svu robu šta je zadužija.
Plus kešnit proviziju od svakog prodanog motora šta mu je uopće bija ponuđen ugovor.

ima jedan uvoznik koji ne razmislja tako,vec je guzija prodavace kad bi sazna za koju lovu bi davali motore,mada je on dobija svoju lovu  :wink:
zato i je trenutno tu di JE 8)
Evidentirano
volin sve sta vole mladi,pa i mladu kapulu-----------Think Green-------

DiAbLeRo

• Vozi: A, e...
« Odgovori #477 : 14. Srpanj 2010, 17:26:49 »

zanimljivo da i peugeota ima ravno 0

Lani u prosincu, kad sam propustio za tri sata kupiti Satelis 400 za 24000 kuna, čovjek mi je rekao da zbog poraznih rezultata prodaje do daljnjega odustaju od uvoza Peugeotovih skutera.
Evidentirano
Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

seki22

• Pjađo me vodio kroz djetinjstvo i pomogao da postanem muško, tako mi Tmaxa
  • Vozi: ملك عجلتين
« Odgovori #478 : 14. Srpanj 2010, 18:26:34 »

Lani u prosincu, kad sam propustio za tri sata kupiti Satelis 400 za 24000 kuna, čovjek mi je rekao da zbog poraznih rezultata prodaje do daljnjega odustaju od uvoza Peugeotovih skutera.
Vidis da imas srece a nisi ni svjestan toga
Evidentirano
Kralj Majka

djenka

• **
« Odgovori #479 : 14. Srpanj 2010, 19:02:27 »

Da budemo precizni Piaggio dileri su u prosjeku za prvih 6 mjeseci prodali 33,58 komada svaki ili 5,59 komada mjesečno.

A u slučaju Yamahe 10,44 komada po prodajnom mjestu ilitiga 1,74 komada mjesečno.

Dok je tek u Kymca odnosno tebe Djenka stanje doslovno ravno nuli.
Tvoji dileri su u prvih 6 mjeseci prodali 3,04 komada po prodajnom mjestu odnosno 0,5 komada mjesečno.

Kod Kymco dilera se stvarno potvrđuju tvoje riječi da je samo onima na vrhu piramide tj. tebi dobro.

Kako je to moguce da je piaggiu prosjek 33,58kom po prodajnom mjestu? Trenutno ima piaggio 41 partnera - znaci prosjek je 27 po dileru, ako uzmes u obzir da smo mi prodali do kraja lipnja 30 derbija, znaci da je taj prosjek i manji... A piaggio saloni imaju samo piaggio, nemaju druge brandove, nemaju opremu, imaju skupe prostore... Mislim da je jednako tesko svima...

Nije dobro nikome... Nemoj molim te govoriti da je vama dobro. jer nema sanse da je tako. svi su u govnima. Vase novo prodajno mjesto u splitu mozda jednog dana bude profitabilno, ali do onda svi imamo zube na polici...

Ovu zadnju opasku necu uopce niti komentirati...
« Zadnja izmjena: 14. Srpanj 2010, 19:15:54 djenka »
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #480 : 14. Srpanj 2010, 19:11:52 »

Nije dobro nikome  :palacgore:

Nego zasto nema popusta od 20-30% na sve modele i godista da se potakne prodaja.Pitanje je upuceno generalnim uvoznicima a na dilerima

Gdje je onda rjesenje? Kako ce svi ljudi u 'hranidbenom' lancu zaraditi za place?
Vjeruj da su sve kalkulacije nategnute, sve su cijene vec snizene, ali ljudi traze jos snizenja, namirisana je krv i udri...

Svaki diler bi bio sretan da moze prodavati skutere jeftinije, ali kamo to vodi? Nama su doslovno svi skuteri osim 3-4 modela na debelim snizenjima...

Drzava nam zato i je u kurcu, jer nitko ne cijeni tudji rad... Svatko svakome spusta cijenu, i svi propadaju... Pogledaj tko je prvi propao od uvoznika skutera? Forticar - nije slucajno, oni su prvi uveli popuste 22%, pa 25%... dilere su bacili na koljena, oni nisu imali vise gotovo nista od marze... pali su na koljena i nitko ih nece ni pomesti...
Isto je i u drugim segmentima - svi smo naucili doci u ducan s televizijama recimo i reci 'gazda daj popust', i gazde daju popuste, jer misle doci ce bolja vremena, ali bolja vremena ne dodju, gazda propadne jer se ne moze gazda pokriti... I onda dodje technomax, ili elipso ili satelito kako s vec zove, sa jasnim pravilima, i nema vise popusta od gazde, jer se tamo zna, imas amex, diners, master... tralalala i to je to... tko se vise sjeca gazde dobrocinitelja koji je uvijek davao popuste?

Kod nas na djelu je onaj najgori oblik potcinjavanja raje pod kontrolom stranaca -bacili su nam kosti da se tucemo tko ce ih poglodati... kad svi propadnu, doci ce austrijanci, svabe itd... postavit ce nova pravila igre jer ce trziste biti na nuli, nece imati konkurencije koja se medjusobno poubijala... i onda odjednom nece vise biti cjenkanja, svi cemo morati trpiti i slusati, bit cemo gastarbajteri u vlastitoj zemlji...
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #481 : 14. Srpanj 2010, 19:13:12 »

vanka su države davale poticaje za auto industriju kako bi potakli prodaju i sve ostalo...
a u nas moš se slikata...sve i svi čemo propast ne pomakne li se nešto ali ono pravo.

ove godine u italiji nema vise poticaja, i prodaja je odmah pala 30%... svi su u banani, mislim da se treba pomiriti s time da smo se vratili deset godina unatrag i treba poceti graditi sve ispocetka...

najgore je ljudima koji rade i koji mozda ostanu bez posla, jer se kroz ekspanziju trzista otvorilo puno radnih mjesta :(
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #482 : 15. Srpanj 2010, 07:50:56 »

vidim tu prostora da država spasi što se spasit može... neka smanje malko svoja potraživanja...možda spase tako koju firmu koje radno misto...pa možda ništa i ne izgube s tim sniženjem...
ali u nas je to totalna utopija...politika je zakolji koga moš' pokupi mu šta moš' i tako dok ide ide.
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #483 : 15. Srpanj 2010, 08:11:53 »

vidim tu prostora da država spasi što se spasit može... neka smanje malko svoja potraživanja...možda spase tako koju firmu koje radno misto...pa možda ništa i ne izgube s tim sniženjem...
ali u nas je to totalna utopija...politika je zakolji koga moš' pokupi mu šta moš' i tako dok ide ide.

bas njih briga, pogledaj kako nas deru, isti motor npr. koji u italiji kosta 4.000 EUR,kod nas dodje 5.000 samo razlike u davanjima... u autimaje jos veca razlika, x5 recimo vani dodje50.000 eur, kod nas 75.000...

jadna nam majka...

da ne govorim da bi drzavi puno vise od uvodjenja novih trosarina i haraca pomoglo da su napravili sto i vecina drzava u evropi - maknuli godinu proizvodnje iz knjizice vozila...

takodjer, tko ce sad vise uopce ici polagati a kategoriju, kad je to postalo teski luksuz, kosta preko 3.000kn! Do nedavno je bilo 1.000 kn i ljude si mogao nagovoriti da to polazu,ali sad nisu ludi da daju takve pare...
Evidentirano

Mr.Ex.

• *
« Odgovori #484 : 15. Srpanj 2010, 10:07:56 »

Kako je to moguce da je piaggiu prosjek 33,58kom po prodajnom mjestu? Trenutno ima piaggio 41 partnera - znaci prosjek je 27 po dileru

Evo ispred mene je oglas iz MotoPulsa za Beverly, navedena je prodajna mreža i ima točno 32 prodajna mjesta a dilera još i manje znači: 1108 komada / 32 prodajna mjesta = 34,625 Čak i više nego što sam napisao prvi put.

,ako uzmes u obzir da smo mi prodali do kraja lipnja 30 derbija, znaci da je taj prosjek i manji...

Dozvoli mi da ti nevjerujem u ovu izjavu. Samo u 6 mjesecu je prodano 30 Derbia, a u prvih 6 mjeseci ukupno 42, po tebi je Piaggio mreža prodala 12 komada cijelu godinu, čisto sumnjam.

A piaggio saloni imaju samo piaggio, nemaju druge brandove, nemaju opremu, imaju skupe prostore... Mislim da je jednako tesko svima...

Piaggio saloni imaju Piaggio, Apriliu Gileru, Derbi, Moto Guzzi, Vespu tu sigurno ima 40-50 različitih modela, složit ćeš se da im je ponuda jako velika sumnjam da im treba još neki brand.
Što se tiče opreme zadnji put kad sam bio u piaggio salonu bili su puni opreme što originalne što Spyke i Vemar znači ne stoji ni konstatacija da nemaju opremu. A skupe prostore si valjda mogu priuštiti jer su radili i prije krize, a tada su prodavali po par tisuća komada godišnje.

Nije dobro nikome... Nemoj molim te govoriti da je vama dobro. jer nema sanse da je tako. svi su u govnima. Vase novo prodajno mjesto u splitu mozda jednog dana bude profitabilno, ali do onda svi imamo zube na polici...

Pretpostavljam da je ova izjava u stilu, ako se ne slažem s tobom i na strani sam Piaggia sigurno sam diler Piaggia.
Mogu ti reć da si promašio celi fudbal.
Možda sam samo čovjek koji razmišlja svojom glavom i mogu sam odvagnuti tko je u pravu i što je istina, a ne da se bezpogovorno složim s nekim nametnutim i što je još bitnije neistinitim tezama.

Ovu zadnju opasku necu uopce niti komentirati...

Zašto je ne bi komentirao?
Znači ti optužuješ druge ljude da profitiraju na račun drugih, a sam ne želiš odgovoriti kad tebe netku stavi u isti kontest.
Vidim da se nisi bunio na moj izračun koliko prodaje Kymco mreža, broj dilera je sa službene stranice pa vjerujem da je točan, ali ima još jedan detalj ti uz to što si uvoznik imaš i maloprodaju, vjerujem da si i jedan od uspješnijih dilera u svojoj mreži.
Znači kad odbijemo broj vozila koji si ti prodao krajnjim kupcima cca 20-30 od ukupne sume dolazimo do još poražavajuće brojke za tvoje dilere. Oni su u tom slučaju prodali 2,55 komada za 6 mjeseci ili mjesečno 0,42 komada po prodajnom mjestu.
Složit ćeš se sa mnom da je Kymco u Hrvatskoj jedino tebi ozbiljan posao, a za dilere se može reći da im je to više hobi, jer od ovih brojki nemogu platiti ni struju.
Evidentirano
NUMQUAM CREDATUR HOMINI, QUI MULTA LOQUITUR.

zaoglas

• **
  • Vozi: kaj stignem
« Odgovori #485 : 15. Srpanj 2010, 10:09:01 »

A kaj bi vi od čobana koji vode državu. To su sve polupismeni krimići koji su tu još od komunizma :mrgreen: Pardon - i spikerica koja i dalje čita kaj joj pišu :LOL: :LOL:
Evidentirano
Budi uvijek spreman govoriti istinu i zli ljudi će te izbjegavati. I po drugima prenašati poruke.

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
  • Vozi: Suzuki GSX-S1000F
« Odgovori #486 : 15. Srpanj 2010, 10:13:43 »

Mr Ex  :naklon:
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #487 : 15. Srpanj 2010, 11:12:36 »

, ali ima još jedan detalj ti uz to što si uvoznik imaš i maloprodaju, vjerujem da si i jedan od uspješnijih dilera u svojoj mreži.

Kad si več spomenuo, nije naodmet napomenuti da je bivši največi dealer piaggia, global bio u istovjetnoj situaciji  :misli:
Evidentirano

niko_00

• **
« Odgovori #488 : 15. Srpanj 2010, 11:37:04 »

Evo ispred mene je oglas iz MotoPulsa za Beverly, navedena je prodajna mreža i ima točno 32 prodajna mjesta a dilera još i manje znači: 1108 komada / 32 prodajna mjesta = 34,625 Čak i više nego što sam napisao prvi put.

Dozvoli mi da ti nevjerujem u ovu izjavu. Samo u 6 mjesecu je prodano 30 Derbia, a u prvih 6 mjeseci ukupno 42, po tebi je Piaggio mreža prodala 12 komada cijelu godinu, čisto sumnjam.

Piaggio saloni imaju Piaggio, Apriliu Gileru, Derbi, Moto Guzzi, Vespu tu sigurno ima 40-50 različitih modela, složit ćeš se da im je ponuda jako velika sumnjam da im treba još neki brand.
Što se tiče opreme zadnji put kad sam bio u piaggio salonu bili su puni opreme što originalne što Spyke i Vemar znači ne stoji ni konstatacija da nemaju opremu. A skupe prostore si valjda mogu priuštiti jer su radili i prije krize, a tada su prodavali po par tisuća komada godišnje.

Pretpostavljam da je ova izjava u stilu, ako se ne slažem s tobom i na strani sam Piaggia sigurno sam diler Piaggia.
Možda sam samo čovjek koji razmišlja svojom glavom i mogu sam odvagnuti tko je u pravu i što je istina, a ne da se bezpogovorno složim s nekim nametnutim i što je još bitnije neistinitim tezama.

Znači ti optužuješ druge ljude da profitiraju na račun drugih, a sam ne želiš odgovoriti kad tebe netku stavi u isti kontest.
Vidim da se nisi bunio na moj izračun koliko prodaje Kymco mreža, broj dilera je sa službene stranice pa vjerujem da je točan, ali ima još jedan detalj ti uz to što si uvoznik imaš i maloprodaju, vjerujem da si i jedan od uspješnijih dilera u svojoj mreži.
Znači kad odbijemo broj vozila koji si ti prodao krajnjim kupcima cca 20-30 od ukupne sume dolazimo do još poražavajuće brojke za tvoje dilere. Oni su u tom slučaju prodali 2,55 komada za 6 mjeseci ili mjesečno 0,42 komada po prodajnom mjestu.
Složit ćeš se sa mnom da je Kymco u Hrvatskoj jedino tebi ozbiljan posao, a za dilere se može reći da im je to više hobi, jer od ovih brojki nemogu platiti ni struju.

sve je receno, potpisujem svaku rijec.... :naklon:
Evidentirano

seki22

« Odgovori #489 : 15. Srpanj 2010, 12:49:40 »

velicina i uredjenost centra nista ne znaci (GLOBAL ti je cisti primjer)..............a kada tebi oni u P&B naprave sve sto je meni SAGO napravija i kada dobijes od njih cijene pojedinih stvari koje meni SAGO dao, onda mozes pricat o zadovoljstvu...........a do tada budi budan i kada spavas.................. :shock: :shock:
Sjor nisi mi drag  :shock: :mrgreen: :? :? :? :LOL:

Ozbiljno.
naravno da velicina i uredenost ne igraju ulogu u kvaliteti servisa 100% ali dobijas dojam ozbiljnosti i love ko je neko utuka u salon i opremu.Pa pretpostavljas da je onda i uposlia dobre mehanicare i ostale zaposlenike.Jer ako nije propada.
Naravno iznimke postoje(momak sta ovlasteno sreduje Piaggio ali i ostale motore ako ga zamolis) ali kad vidis servis u nekoj rupi nije mi bas napeto kupit tu marku.
Evidentirano
Kralj Majka

massa.st

• Vozi: 0 - 24
« Odgovori #490 : 15. Srpanj 2010, 13:08:14 »

Sjor nisi mi drag  :shock: :mrgreen: :? :? :? :LOL:

Ozbiljno.
naravno da velicina i uredenost ne igraju ulogu u kvaliteti servisa 100% ali dobijas dojam ozbiljnosti i love ko je neko utuka u salon i opremu.Pa pretpostavljas da je onda i uposlia dobre mehanicare i ostale zaposlenike.Jer ako nije propada.
Naravno iznimke postoje(momak sta ovlasteno sreduje Piaggio ali i ostale motore ako ga zamolis) ali kad vidis servis u nekoj rupi nije mi bas napeto kupit tu marku.

kada se vidimo onda cu ti objasnit nesto o ovlastenim trgovinama i servisima.......necemo ovako javno da nebi diglo previse prasine i rasprava............... :palacgore: 8)
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #491 : 15. Srpanj 2010, 13:37:04 »

a sta je s onima koji imaju samo apriliu i nemaju piaggio? sta je s onima koji su otpali iz piaggio mreze, a krcati su bili motora? Na toj listi u zadnjem moto pulsu nema ni jednog globalovog ducana, niti sprinta iz rijeke, niti starog osjeckog dilera, naslo bi se jos kojega, pa nije valjda da oni s 31.12.2009. nisu imali niti jedan skuter u ducanima??? Ja bih rekao da su bili krcati do guse, jer sam bio u vecini, i vidio sam na svoje oci. Ah da, oni nisu u reklami za Beverly, pa se oni ne racunaju....

mijesas registrirane i prodane. dozvoli da ja isto tako mogu sumnjati u sve sto si ti napisao. imas pravo - nije 30, nego tocnije 25 smo prodali, sad sam tocno provjerio...

Ne mogu vjerovati da ne kuzis o cemu pricam???
Piaggio dileri imaju samo piaggio robu, a to su i aprilia i sve sto si naveo, plui selenia ulje, vemar kacige, spyke oprema i ne znam sta jos. Piaggio HR im je jedini ili gotovo jedini dobavljac. Znaci - ovaj prosjecni rezultat kojeg spominjes je i jedini koji ti dileri imaju.
Neki Kymco dileri u svojim ducanima ne nude nista drugo od skutera, jer ih kymco kao brand i mi kao dobavljaci zadovoljavamo, i vjeruj da ima ljudi koji solidno zive, tj. zivjeli su - sad vise nitko ne zivi solidno od skutera, samo od kymca kao marke skutera koju prodaju. No, vecina osim kymca ima i druge marke skutera, motora, neki cak i aute, rabljene aute, svi imaju opremu, neki autodijelove, netko autopraonu... I gle cuda - svi oni vide racunicu u poslovanju s nama, jer da ne vide, poslali bi nas vec sto puta u vrazju mater, da se mi enormno bogatimo kako ti kazes, a da oni nemaju ni za struju??
Bilo je i slucajeva da su neki nasi dileri poceli prodavati piaggiovu robu, neki i yamahu (pozdrav Joki  :D) ali bilo je i obrnutih slucajeva...

nemoj me potezati za jezik.

kad sam rekao na vrh piramide, nisam mislio na piaggio HR, i oni su samo jedna karika u lancu...

cinjenica da neki dileri prodaju kymco i od 1996. godine, i kupuju ga od nas, znaci da ni nije to toliko los posao... mozda i jest hobi nekome, meni je i hobi, i mogu ti reci da sam zbog toga sretan, i uzivam u svome poslu, mislim da je u tome i bit svega, a ti se zderi ako te to zdere.

Za razliku od tebe i od nekih drugih koji se prave ovdje anonimci i namjernici, nemam problema s identitetom. Trudim se biti posten i posteno raditi, a tvoja podmetanja me u nacelu ne zanimaju previse, pa cu se tako i postavljati prema njima ubuduce.

Evidentirano

fjaka

• Vozi: piaggio x8 400, vespa gts
« Odgovori #492 : 16. Srpanj 2010, 08:50:36 »

stala prodaja  :( stali i postovi ;)

nego bas razmišljam kako ce nam trište polovnih biti za par godina...

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Moderator
  • Spol: Ženski
  • Vozi: korijen od hrena
« Odgovori #493 : 16. Srpanj 2010, 11:26:27 »

stala prodaja  :( stali i postovi ;)

nego bas razmišljam kako ce nam trište polovnih biti za par godina...

stali postovi jer su u nagradnom izvlačenju 2 učesnika dobila nagradno ljetovanje na 3 dana   :mrgreen:
molim, držati se teme
Evidentirano
Šta se tiče voznih osobina draži su mi talijanski motori, imaju dušu,ali za koju vozač mora nešto žrtvovati.S druge strane Japanski su više strojevi za ugodu, kao neka vrsta cyberkurvi ali bez neke istaknute osobnosti

Sip

• Vozi: Snove
« Odgovori #494 : 22. Srpanj 2010, 12:08:20 »

Ako pratimo Italiju, Kymco ima veliki potencijal :misli:
Evidentirano
ONE MAN, ONE BIKE, ONE REASON

EVERYDAY IS A RACE DAY

Shepa

• Sarkazam se u Dalmaciji još uvijek smatra dijelom crne magije
  • Vozi: smireno i staloženo
« Odgovori #495 : 22. Srpanj 2010, 12:09:23 »

...
P.S. Jedan novi Kymco je u izlogu propalog piaggia odnosno globala u splitu. Jel' jedna lasta čini prolječe ili jesen  :misli:
Jel ostavljen pod račun, ili baš glancija, 0 km na celeru?  :misli:
Evidentirano
Tapeciram siceve i popravljam oštećenu moto-odjeću.

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #496 : 22. Srpanj 2010, 12:37:27 »

Jel ostavljen pod račun, ili baš glancija, 0 km na celeru?  :misli:

držite se teme
« Zadnja izmjena: 22. Srpanj 2010, 16:06:23 dannyghost »
Evidentirano

ivanm

• *
  • Vozi: NRG Power tuned
« Odgovori #497 : 22. Srpanj 2010, 14:35:50 »

global je dobio licencu od kymca, provjereno..
Evidentirano

seki22

« Odgovori #498 : 22. Srpanj 2010, 14:38:47 »

global je dobio licencu od kymca, provjereno..
sad cemo da vidimo ice bit u postotcima prodaja kymca veca,manja ili slicna od prodaje i Italiji
Evidentirano
Kralj Majka

massa.st

• Vozi: 0 - 24
« Odgovori #499 : 22. Srpanj 2010, 15:21:13 »

mislim da to nece puno izmejniti stvari................. :shock:
Evidentirano
 Str: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 116   Gore

Stranica je generirana za 0.076 sekundi uz 22 upita.