Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 115   Dolje

Autor Tema: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj  (Posjeta: 332708 )

joke

• Spol: Muški
  • Vozi: šta stigne : )
Odg: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj
« Odgovori #650 : 08. Prosinac 2010, 12:22:36 »

Ja bi rekao da u Italiji kupac više ne gleda marku skutera nego što mu se nudi po kvaliteti i karakteristikama za određenu cijenu, dok kod nas još vrijedi

Nisi ni svjestan koliko griješiš. Možda su i največi šminkeri na svijetu i ne libe se platiti ime, ali naravno uz kvalitetu tog imena, a cijena je tu manje bitna.
Evidentirano

joke

« Odgovori #651 : 08. Prosinac 2010, 12:24:55 »

Ma to je talijanima prije praktičnost skutera sa većim kotačima honda sh,beverly,liberty,kymco people,kymco agility i slični pa zato i najviše se kupuju za vožnju kuća posao kuća.

Liberty izbaci iz "jednadžbe", 90% njegove prodaje ide Pošti.
Agility je posebno dizajniran u Italiji, za Italiju.
Evidentirano

retriver

• **
  • Vozi: Aprilia 50-750
« Odgovori #652 : 08. Prosinac 2010, 12:30:23 »

..mislim da na prodaju u Hrvatskoj definitivno utječe uvoznik sa svojim oglašavanjem , prodajnim i servisnim mjestima .i kompletnom logistikom i tu je za sada Piaggio bio nenadmašan.Nadalje,iako nemaju najkvalitetniji proizvod .prodaju najviše zbog novaca koji ulažu u promocije,prezentacije itd.Najbolji  primjer je da u Zagrebu svaki novinarčić ima u garaži bar jednog Piaggia ili ga je prodo. :mrgreen:.Da Yamaha ili Honda pa i Kymco imaju i 5% tih sredstava omjer prodaje bio bi daleko drukčiji.Vjerujte.Netko je spomenuo Nexusa u Italiji da nitko nevozi.Čisti primjer šta marketing radi u Hrvatskoj.Vjerovatno je večina Vas vozila dotični skuter i po meni to je poluproizvod bez neke svrhe a košta ko dragi kamen.Ali dobar marketing ga u Hrvatskoj prodaje.
Evidentirano

joke

« Odgovori #653 : 08. Prosinac 2010, 12:38:37 »

etko je spomenuo Nexusa u Italiji da nitko nevozi. Čisti primjer šta marketing radi u Hrvatskoj. Vjerovatno je večina Vas vozila dotični skuter i po meni to je poluproizvod bez neke svrhe a košta ko dragi kamen.Ali dobar marketing ga u Hrvatskoj prodaje.

Parodija je u svemu što se kroz visoku cijenu u biti plaća tako agresivan marketing. Znači sam sebe zavaravaš, za svoj novac  :?
Evidentirano

bmw m 5

• Najbolji forumaš 2009. HONDA HRC TEAM
  • Vozi: se VTR SP 01
« Odgovori #654 : 08. Prosinac 2010, 13:36:43 »

.mislim da im stane Dorsoduro ili RSV 4 da svi zajedno mogu posaditi cviječe u njega( opet če Talijani dolaziti po njih , naravno ako se koji proda u Hrvatskoj).Svaka čast izuzecima.I mislim da Srbi nisu u igri nego Mađari.Al ta priča traje od početka sezone.Preveliki broj ljudi u Hrvatskoj za ovo što oni rade.
a sta to oni rade.....da bi se doslo do "gasenja " piaggio hrvatske " ? Zar stvarno mislis da bi u split talijani dovezli novi rsv4 i dorsoduro 1200...a da bi zatim ugasili piaggio...Znamo dobro sta je bilo sa globalom u splitu...i zasto je "puko" i radi koga je puko....i cije su glave pale(sa razlogom)....sad su u piaggio hrvatskoj mladi i sposobni ljudi na kormilu....i decki se trude koliko mogu.....te sam siguran da su ovakve dezinformacije jako neozbiljne i stetne....i da se na svaki nacin nastoji sabotirati i ocrniti ugled te firme...koja je jos uvijek kost u grlu svim uvoznicima ne-piaggio proizvoda....tako da....zivi bili i vidjeli.... :palacgore:
Evidentirano
O&G Team

bmw m 5

« Odgovori #655 : 08. Prosinac 2010, 13:40:52 »

.. šta bi trebali oni znati.koda se njih pita , kao šta su i oni druge pitali.imaš ugovor do tada i tada.ili ga produžiš ili ne.u isto to vrije drugom se nudi ugovor ( bar ja tako mislim ) , to oni :mrgreen: znaju :mrgreen:.retriver je pas za one koji neznaju.zlatni. :mrgreen:
prijatelju moj.....htjeli ste kapitalizam...i sta sad ??? opstati ce samo najjaci i najsposobniji....nitko te ne tjera da potpises ili produzis ugovor...piaggio je u poziciji da moze vrsiti selekcije....tko zadovoljava uvjete...ide dalje a tko ne...boze moj...ima baotiana po 60 dolara .... :mrgreen:

kontinuirani razvoj i evolucija skutera zahtijeva i adekvatne prodajne prostore...kao i adekvatne mehanicare...te ostale elemente post prodaje....dosta je bilo sarafljenja po garazama...i prodaje po vlaznim supama....jbg.... :wink:
Evidentirano
O&G Team

retriver

• **
« Odgovori #656 : 08. Prosinac 2010, 13:45:35 »

..pa mislio sam preveliki broj ljudi u PH a uz ovako velike padove prodaje,veliki marketing,ogromna količina vozila na lageru PH kao i kod dilera,zatim,velika količina rezervnih dijelova,opreme itd,itd...usljed velikog pada prodaje pitanje je dali ne samo kod Piaggia nego i drugih se isplati imati npr 25 ljudi zaposlenih.Primjer je Zagreb.U Zagrebu je unatrag mislim dvije godine otkazan ugovor prodajom predstavniku, a ako ga bez ljutnje netreba Zagreb :misli: :misli: :misli:.nisam ništa loše mislio.prodaja sve diktira...samim završetkom pristupnih pregovora sa EU i usklađivanjem zakona postavlja se pitanje bilo kojeg Generalnog uvoznika.I sad nema zakonske prepreke da uvezeš npr.25 Hondi i prodaješ....  
Evidentirano

bmw m 5

« Odgovori #657 : 08. Prosinac 2010, 14:01:06 »

..pa mislio sam preveliki broj ljudi u PH a uz ovako velike padove prodaje,veliki marketing,ogromna količina vozila na lageru PH kao i kod dilera,zatim,velika količina rezervnih dijelova,opreme itd,itd...usljed velikog pada prodaje pitanje je dali ne samo kod Piaggia nego i drugih se isplati imati npr 25 ljudi zaposlenih.Primjer je Zagreb.U Zagrebu je unatrag mislim dvije godine otkazan ugovor prodajom predstavniku, a ako ga bez ljutnje netreba Zagreb :misli: :misli: :misli:.nisam ništa loše mislio.prodaja sve diktira...samim završetkom pristupnih pregovora sa EU i usklađivanjem zakona postavlja se pitanje bilo kojeg Generalnog uvoznika.I sad nema zakonske prepreke da uvezeš npr.25 Hondi i prodaješ....  
pa nikad nije bilo zakonske prepreke da netko individualno uvozi motore....ali kvaka je bila u slijedecem: sta kad se sa tom hondom pojavi problem ? Kome se obratiti ? tom liku koji je na prikolici dovezao motor...kojeg si ti platio 1000 eur jeftinije.... :misli: Javiti se generalnom uvozniku u RH...? prvo pitanje bi bilo "gdje je motor kupljen i servisiran?"....naravno da ce se problem rijesiti..ali zna se kako se gleda na nekoga tko je motor dovezao individualno... :wink:

Sto se tice ulaska u EU....jos cemo se nacekati...... :palacgore:
Evidentirano
O&G Team

retriver

• **
« Odgovori #658 : 08. Prosinac 2010, 14:10:56 »

.nisi u pravu :D,ako uvezeš 25 novih hondi , prodaš ,uz njih izdaš svoju garanciju 2 godine i nastane problem stranku uputiš u svoj ako imaš servis ili bilo koji ovlašteni.nakon toga taj ovlašteni tebi izda račun koji ti podmiruješ ,stranka dobiva vozilo a ti tražiš povrat npr od Honde Mađarska  ako si kupio od njih.ukratko.I vjeruj to već funkcionira u Hrvatskoj i to u Piaggiovoj mreži.Konkretno riječ je o Runnerima. :palacgore:
Evidentirano

bmw m 5

« Odgovori #659 : 08. Prosinac 2010, 14:14:21 »

.nisi u pravu :D,ako uvezeš 25 novih hondi , prodaš ,uz njih izdaš svoju garanciju 2 godine i nastane problem stranku uputiš u svoj ako imaš servis ili bilo koji ovlašteni.nakon toga taj ovlašteni tebi izda račun koji ti podmiruješ ,stranka dobiva vozilo a ti tražiš povrat npr od Honde Mađarska  ako si kupio od njih.ukratko.I vjeruj to već funkcionira u Hrvatskoj i to u Piaggiovoj mreži.Konkretno riječ je o Runnerima. :palacgore:
pojasni mi to sa madjarima....i piaggio hrvatskom...zasto je potrebno uvazati runnere mimo piaggio hrvatske... :misli:  pa barem sad imas runnera po akcijskim cijenama za 16.000 kuna.... :misli: :misli: u cemu je stvar ?
Evidentirano
O&G Team

Kresimir_Os

• **
« Odgovori #660 : 08. Prosinac 2010, 14:22:17 »

na akcijskoj cijeni runner 50 je 650.000 Hungarian Forinti iliti 2332.76 Eura  :misli:
Evidentirano
Tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

bmw m 5

« Odgovori #661 : 08. Prosinac 2010, 14:24:51 »

na akcijskoj cijeni runner 50 je 650.000 Hungarian Forinti iliti 2332.76 Eura  :misli:
pa toliko je i kod nas.....ako ne i manje....(bozicni popusti -15%)... :mrgreen:
Evidentirano
O&G Team

retriver

• **
« Odgovori #662 : 08. Prosinac 2010, 14:27:51 »

Mađari su primjer , Runneri su konkretno iz Izraela.I mislim da su plačeni sa svime u Hrvatskoj cca 10000 kn  a išli su po 18500,ako se ne varam.Krajnji kupac nema nikakve zamjerke ,ima dvije godine garancije.Jedino su stare boje bile u pitanju;žuta i crvena.Piaggio je probao to spriječit ali nisu ništa mogli.Runner po 16000 kn danas prodaju oni koji nemaju za kruh a imaju 20 Runnera na stanju i to je podcjenjivanje brenda,kupaca i dilera.O tome i pričamo .Kak bi se ti osječao da si Runnera platio pošle godine 21000 kn kolka mu je i cijena a danas je isti taj 16000 kn. :misli:I nije to nikakva akcija, to je spašavanje onog što se da spasit da...Jel znaš da U Italiji na Beverly 300 2010 dolazi vjetrobran gratis , a kod nas se naplačuje .Kako bi ti to nazvao?To ti je još jedan primjer. :palacgore:
Evidentirano

bmw m 5

« Odgovori #663 : 08. Prosinac 2010, 14:35:35 »

Mađari su primjer , Runneri su konkretno iz Izraela.I mislim da su plačeni sa svime u Hrvatskoj cca 10000 kn  a išli su po 18500,ako se ne varam.Krajnji kupac nema nikakve zamjerke ,ima dvije godine garancije.Jedino su stare boje bile u pitanju;žuta i crvena.Piaggio je probao to spriječit ali nisu ništa mogli.Runner po 16000 kn danas prodaju oni koji nemaju za kruh a imaju 20 Runnera na stanju i to je podcjenjivanje brenda,kupaca i dilera.O tome i pričamo .Kak bi se ti osječao da si Runnera platio pošle godine 21000 kn kolka mu je i cijena a danas je isti taj 16000 kn. :misli:I nije to nikakva akcija, to je spašavanje onog što se da spasit da...Jel znaš da U Italiji na Beverly 300 2010 dolazi vjetrobran gratis , a kod nas se naplačuje .Kako bi ti to nazvao?To ti je još jedan primjer. :palacgore:
pa svake je godine bozicna akcija koju piaggio organizira....tako je bilo i prije ove krize.... 15% je lijepa usteda...a automatski se rijesavaju i stari modeli...jer za 3 mjeseca dolaze novi....i to nije nikakvo podcijenjivanje dilera....jer svi ovlasteni dileri jednako sudjeluju u tim akcijama....druga je sad stvar sto se nagomilalo motora jer nema prodaje i drzava je u banani......a tu nije kriva piaggio hrvatska.....oni takodjer moraju postivati zadani plan od strane piaggio italije..... :wink:Sto se tice beverlija....i vjetrobrana gratis....nije to nista novo....i kod nas se daju koferi....cerade...kacige gratis.....pa sta  :palacgore: ???
Evidentirano
O&G Team

retriver

• **
« Odgovori #664 : 08. Prosinac 2010, 14:43:12 »

21 000 - 15 % je 17850 a ne 16000.to ti ja pričam.to nije nikakva akcija.Dileri idu ispod svoje zarade jer su im data lažna obečanja o prodaji i sada rasprodaju jer ako uđu u 2011 s vozilima iz 2009 ( a to jesu ) mogu sami stavljat uže oko vrata ili čekati da ga netko stavi...ovo nevodi nikamo,al to su več sve viđene stvari,ništa neobično...nažalost :palacdolje:
Evidentirano

bmw m 5

« Odgovori #665 : 08. Prosinac 2010, 14:56:45 »

21 000 - 15 % je 17850 a ne 16000.to ti ja pričam.to nije nikakva akcija.Dileri idu ispod svoje zarade jer su im data lažna obečanja o prodaji i sada rasprodaju jer ako uđu u 2011 s vozilima iz 2009 ( a to jesu ) mogu sami stavljat uže oko vrata ili čekati da ga netko stavi...ovo nevodi nikamo,al to su več sve viđene stvari,ništa neobično...nažalost :palacdolje:
znas li ti tko njima stvalja uze oko vrata ? Kako prvo nasa vlada....a kao drugo pametnjakovici koji uvazaju skutere iz neverland zemalja...pa svojim smijesnim cijenama unistavaju dealere koji zive od toga..i koji su ulozili svoj zivot i zdravlje u taj posao....jbg...ti mi pricas o pravdi ? A jel u redu da netko uveze runner iz izraela..da ga plati sa svim davanjima 10.000 kuna...i da ga proda nekome za 18.500 kuna ???? A kako bi se ti tek tada osjecao...??? Jer kao sto vidim jako te pogodilo to sto je runner placen 21.000 kuna...sad vrijedi 16.000 kuna (to je 5000 kuna )....a izraelci su placeni 10.000 kuna...a prodavani po 18.500 kuna(to je 8500 kuna)...Pa znas li ti koliku marzu ima piaggio dealer...???? Sigurno nije 45%...kao u slucaju ovih izraelaca.... :palacdolje: :palacdolje:
Evidentirano
O&G Team

retriver

• **
« Odgovori #666 : 08. Prosinac 2010, 15:05:23 »

.žao mi je ako si se u nečemu prepoznao,ali i mnogi koje znam i sa kojima sam radio 12 god.to su preživjeli prošlih godina.Ja sam samo davao stvarne primjere i ne držim ničiju stranu.Samo iskustva iz svakodnevnog života.Po čemu ti misliš da si bolji prodavatelj od recimo jednog iz Osijeka koji je svoju kuču izgubio jer je nasjeo na lažna obečanja.Ostavila ga žena itd,itd..Kom da se on žali Jadranci Kosor ili da ode u Split pa nekome otkine glavu..Je , istina čovjk je sam potpiso ugovor al mu je rečeno a nije napisano da neče biti nelojalne prodaje,otvaranja novih dilera itd,itd.Naravno, nema povrate robe.Napominjem , oprosti ako sam te nečim izazvao , nije bilo namjerno. :palacgore:
Evidentirano

oracle

• Agent Provocateur
  • Spol: Ženski
  • Vozi: bemvejca
« Odgovori #667 : 08. Prosinac 2010, 15:07:55 »

.žao mi je ako si se u nečemu prepoznao,ali i mnogi koje znam i sa kojima sam radio 12 god.to su preživjeli prošlih godina.Ja sam samo davao stvarne primjere i ne držim ničiju stranu.Samo iskustva iz svakodnevnog života.Po čemu ti misliš da si bolji prodavatelj od recimo jednog iz Osijeka koji je svoju kuču izgubio jer je nasjeo na lažna obečanja.Ostavila ga žena itd,itd..Kom da se on žali Jadranci Kosor ili da ode u Split pa nekome otkine glavu..Je , istina čovjk je sam potpiso ugovor al mu je rečeno a nije napisano da neče biti nelojalne prodaje,otvaranja novih dilera itd,itd.Naravno, nema povrate robe.Napominjem , oprosti ako sam te nečim izazvao , nije bilo namjerno. :palacgore:
jel to nešto novo u zadnjih par mjeseci...jer zadnji put kad smo se vidjeli s njim nije tako baš bilo :wink:
jel tako benvejac :misli:
Evidentirano
O&G Team
maledetta gelosia :prsti:

bmw m 5

« Odgovori #668 : 08. Prosinac 2010, 15:14:08 »

nisam se ja u nicemu prepoznao...jer nisam prodavatelj....ali cijeli zivot radim u tome i slicnim segmentima...Novi dileri su dosli...istina..ali dosli su zato jer su neki otpali nazalost....i tu nema dvojbe...e sad..sta je tko kome obecao...ne znam...i tko je sta potpisao...ali u jedno sam siguran....ljudi su se malo zaletili....previse...trebalo je malo stati na loptu i pricekati bolja vremena...piaggio je predlozio...dakle NIJE nista obecao...a na tebi je bilo da prihvatis izazov ili ne..... :? Split nije kriv....oni se takodjer bore za sto bolju poziciju na trzistu...jer je konkurencija sve veca...a novca sve manje....opet kazem...covjek svjesno ulazi u neke rizike...a da je kojim slucajem sve krenulo dobro....digao bi piaggiu spomenik....a zaboravljas 15 godina(koliko je piaggio prisutan u RH)....kada se prodavalo skutera u trocifrenim brojkama....i kako se lijepo dalo zaradjivati....onda je piaggio valjao... :misli: ?? a sad bi netko glave skidao...bezveze..... :( To je kapitalizam...ponavljam..i opstati ce samo najjaci i najsposobniji ljudi.... :palacgore:
Evidentirano
O&G Team

Kresimir_Os

• **
« Odgovori #669 : 08. Prosinac 2010, 15:14:31 »

valjda je, nisam ni ja upoznat s time ...
osim da je isčezao MC Ivandija ... :misli:
Evidentirano

bmw m 5

« Odgovori #670 : 08. Prosinac 2010, 15:16:32 »

jel to nešto novo u zadnjih par mjeseci...jer zadnji put kad smo se vidjeli s njim nije tako baš bilo :wink:
jel tako benvejac :misli:
istina...zao mi je covjeka...jer smo ga osobno upozali...jbg....sve je to bio trenutak krive procjene i trenutak zelje da se nesto napokon pokrene....mislis uvijek najbolje....a na kraju najebes..... :(
Evidentirano
O&G Team

oracle

• Agent Provocateur
  • Spol: Ženski
  • Vozi: bemvejca
« Odgovori #671 : 08. Prosinac 2010, 15:17:34 »

pa da....s njim smo bili u svibnju u Splitu...rekao da odustaje od piaggia...ali ništa tako stravično nije bilo...
na kraju krajeva...on je jedan dobar majstor i izvan piaggio asortimana može svojim znanjem lijepo raditi i živjeti...
jedino ako se nije nešto još dogodilo...u to ne ulazim
istina...zao mi je covjeka...jer smo ga osobno upozali...jbg....sve je to bio trenutak krive procjene i trenutak zelje da se nesto napokon pokrene....mislis uvijek najbolje....a na kraju najebes..... :(
pa da....ali nije bilo riječi o tako strašnom scenariju :?
Evidentirano
O&G Team
maledetta gelosia :prsti:

bmw m 5

« Odgovori #672 : 08. Prosinac 2010, 15:17:59 »

koliko ja znam....nije. Covjek ima servis...i radi....a sto se prodaje tice...ne bih komentirao... :palacgore:
Evidentirano
O&G Team

retriver

• **
« Odgovori #673 : 08. Prosinac 2010, 15:23:25 »

:i Ivandija je samo jedan od korektnijih ljudi.pa šta on najednom ne valja ili se opametio.bezbroj je primjera.Odlučeno je da se teret krize prebaci na dilere i više nitko nije bitan.E sad , dal su to Talijani odlučili ili ovi naši to je pitanje. :mrgreen:Netko se nije htio odreči svoje zarade ili ju barem smanjiti s obzirom na cijelokupnu situaciju.
Evidentirano

Kresimir_Os

• **
« Odgovori #674 : 08. Prosinac 2010, 15:24:10 »

koliko ja znam....nije. Covjek ima servis...i radi....a sto se prodaje tice...ne bih komentirao... :palacgore:
bio je servis automobila i ranije ...bilo mi je simpatično kupovati potrošni materijal
za motor/skuter, bez računa i proći koji cener jeftinije  :mrgreen:
Evidentirano
 Str: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 115   Gore

Stranica je generirana za 0.483 sekundi uz 21 upita.