Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 115   Dolje

Autor Tema: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj  (Posjeta: 332442 )

oracle

• Agent Provocateur
  • Spol: Ženski
  • Vozi: bemvejca
Odg: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj
« Odgovori #675 : 08. Prosinac 2010, 15:26:39 »

:i Ivandija je samo jedan od korektnijih ljudi.pa šta on najednom ne valja ili se opametio.bezbroj je primjera.Odlučeno je da se teret krize prebaci na dilere i više nitko nije bitan.E sad , dal su to Talijani odlučili ili ovi naši to je pitanje. :mrgreen:Netko se nije htio odreči svoje zarade ili ju barem smanjiti s obzirom na cijelokupnu situaciju.
čuj ja isto tako znam jednog dealera iz jednog slavonskog grada koji je izgubio zastupstvo...isto dobar majstor...ali loš prodavač do zla boga....lijen, nepristupačan, čekaš na djelove i servis kao na majku božju....i šta reći...
jel i onda piaggio kriv zbog toga????
svaka priča ima dvije strane...
stvar je jedna istinita...ljudi...novca nema...i ovo malo što ima...uzeti će najsposobniji :palacgore:
Evidentirano
O&G Team
maledetta gelosia :prsti:

bmw m 5

• Najbolji forumaš 2009. HONDA HRC TEAM
  • Spol: Muški
  • Vozi: se VTR SP 01
« Odgovori #676 : 08. Prosinac 2010, 15:30:45 »

:i Ivandija je samo jedan od korektnijih ljudi.pa šta on najednom ne valja ili se opametio.bezbroj je primjera.Odlučeno je da se teret krize prebaci na dilere i više nitko nije bitan.E sad , dal su to Talijani odlučili ili ovi naši to je pitanje. :mrgreen:Netko se nije htio odreči svoje zarade ili ju barem smanjiti s obzirom na cijelokupnu situaciju.
to sto kazes sve stoji....i slazem se s tobom....ali siguran sam da i PH (piaggio hrvatska) snosi svoj dio tereta kao i piaggio pontedera u italiji...samo sto se to kod "jacih" manje osjeti...nazalost....netko mora puknuti...a tu su dealeri najranjiviji...ne moze svaki dealer biti i generalni uvoznik...gdje bi to zavrsilo... :(
Evidentirano
O&G Team

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #677 : 09. Prosinac 2010, 07:57:54 »

jedna je strana ta o ćemupričate...dileri i oko toga, a druga strana mi se čini je država...koja ništa ne radi kako bi u krizi olakšala...i potakla potrošnju
pa di su ti pusti poticaji o kojima slušamo često vani...nema se fleksibilnosti i brzine...naša birokracija je duboko zakopana i nefunkcionalna...zar se nije recimo mogla smanjit koja trošarina ili nešto što već ulazi u cijenu ili ...
evo u italiji svaku malo čitaš o poticajima... i onda se mi svi skupa čudimo kako tonemo...
Evidentirano

patuljak

• **
  • Vozi: Nekad Hondu, sada....
« Odgovori #678 : 09. Prosinac 2010, 09:07:25 »

Mađari su primjer , Runneri su konkretno iz Izraela.I mislim da su plačeni sa svime u Hrvatskoj cca 10000 kn  a išli su po 18500,ako se ne varam.Krajnji kupac nema nikakve zamjerke ,ima dvije godine garancije.Jedino su stare boje bile u pitanju;žuta i crvena.Piaggio je probao to spriječit ali nisu ništa mogli.Runner po 16000 kn danas prodaju oni koji nemaju za kruh a imaju 20 Runnera na stanju i to je podcjenjivanje brenda,kupaca i dilera.O tome i pričamo .Kak bi se ti osječao da si Runnera platio pošle godine 21000 kn kolka mu je i cijena a danas je isti taj 16000 kn. :misli:I nije to nikakva akcija, to je spašavanje onog što se da spasit da...Jel znaš da U Italiji na Beverly 300 2010 dolazi vjetrobran gratis , a kod nas se naplačuje .Kako bi ti to nazvao?To ti je još jedan primjer. :palacgore:
Odakle ti to :misli:
http://www.it.piaggio.com/it_IT/listino_prezzi/Configurator_step3.aspx evo pa provjeri

zaoglas

• **
  • Vozi: kaj stignem
« Odgovori #679 : 09. Prosinac 2010, 09:16:35 »

..mislim da na prodaju u Hrvatskoj definitivno utječe uvoznik sa svojim oglašavanjem , prodajnim i servisnim mjestima .i kompletnom logistikom i tu je za sada Piaggio bio nenadmašan.Nadalje,iako nemaju najkvalitetniji proizvod .prodaju najviše zbog novaca koji ulažu u promocije,prezentacije itd.Najbolji  primjer je da u Zagrebu svaki novinarčić ima u garaži bar jednog Piaggia ili ga je prodo. :mrgreen:.Da Yamaha ili Honda pa i Kymco imaju i 5% tih sredstava omjer prodaje bio bi daleko drukčiji.Vjerujte.Netko je spomenuo Nexusa u Italiji da nitko nevozi.Čisti primjer šta marketing radi u Hrvatskoj.Vjerovatno je večina Vas vozila dotični skuter i po meni to je poluproizvod bez neke svrhe a košta ko dragi kamen.Ali dobar marketing ga u Hrvatskoj prodaje.

Da Piaggio radi marketing na način koji opisujete - ne bi se ništa drugo niti prodavalo. Uspjeh Nexusa dolazi iz vizualnog - i to ga prodaje. Osobni doživljaj pojedinca nije mjerilo - tržište govori svoje. Što se cijene tiče - i to je rastezljiv pojam. Ljudima koji rade za nisku plaću taj proizvod nije atraktivan i oni ga ne kupuju. U uvjetima ekspanzije kreditiranja čak i ta kategorija kupaca je mogla kupiti Nexusa, sad je to teže. Ali i to će opet doći na svoje.
Evidentirano
Budi uvijek spreman govoriti istinu i zli ljudi će te izbjegavati. I po drugima prenašati poruke.

zaoglas

• **
  • Vozi: kaj stignem
« Odgovori #680 : 09. Prosinac 2010, 09:40:44 »

znas li ti tko njima stvalja uze oko vrata ? Kako prvo nasa vlada....a kao drugo pametnjakovici koji uvazaju skutere iz neverland zemalja...pa svojim smijesnim cijenama unistavaju dealere koji zive od toga..i koji su ulozili svoj zivot i zdravlje u taj posao....jbg...ti mi pricas o pravdi ? A jel u redu da netko uveze runner iz izraela..da ga plati sa svim davanjima 10.000 kuna...i da ga proda nekome za 18.500 kuna ???? A kako bi se ti tek tada osjecao...??? Jer kao sto vidim jako te pogodilo to sto je runner placen 21.000 kuna...sad vrijedi 16.000 kuna (to je 5000 kuna )....a izraelci su placeni 10.000 kuna...a prodavani po 18.500 kuna(to je 8500 kuna)...Pa znas li ti koliku marzu ima piaggio dealer...???? Sigurno nije 45%...kao u slucaju ovih izraelaca.... :palacdolje: :palacdolje:

Cijene o kojima pričaš i rabati su produkt burze motocikala gdje firme kupuju velike količine i plasiraju na razna tržišta. Na sličan način su već neki ljudi u našoj zemlji poslovali.
Evidentirano
Budi uvijek spreman govoriti istinu i zli ljudi će te izbjegavati. I po drugima prenašati poruke.

Mario T

• Vozi: Fazer 600 S2
« Odgovori #681 : 09. Prosinac 2010, 19:05:52 »

jedna je strana ta o ćemupričate...dileri i oko toga, a druga strana mi se čini je država...koja ništa ne radi kako bi u krizi olakšala...i potakla potrošnju
pa di su ti pusti poticaji o kojima slušamo često vani...nema se fleksibilnosti i brzine...naša birokracija je duboko zakopana i nefunkcionalna...zar se nije recimo mogla smanjit koja trošarina ili nešto što već ulazi u cijenu ili ...
evo u italiji svaku malo čitaš o poticajima... i onda se mi svi skupa čudimo kako tonemo...
Nemogu nama pomoc svi poticaji ovoga svita kad je imat posal u Hrvatskoj postalo ravno lutriji,i sad zamisli sa tolikom nesigurnoscu u radno mjesto ic dizat kredit za motor? A nemali broj pucanstva bira izmedju jogurta od 2,00kn i 2,20kn... to moze samo lud covik napravit,mi smo malo dublje potonuli nego sta ljudi misle,nema vise one bit ce bolje  :(
Evidentirano
Šaltung majka

Cortez

• Vozi: FZ6n S2 ABS
« Odgovori #682 : 19. Prosinac 2010, 12:40:46 »

koliko ja znam....nije. Covjek ima servis...i radi....a sto se prodaje tice...ne bih komentirao... :palacgore:

Vecina ne bi komentirala ni servis..  :mrgreen:

..a u izlogu stoji Shiver iz 2009 za 67.000kn  :LOL: :LOL:
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #683 : 13. Siječanj 2011, 07:56:58 »

a evo tablice iz zadnjeg prošlogodišnjeg miseca i top100 prošle godine
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #684 : 13. Siječanj 2011, 11:51:57 »

Jučer bio u Italiji,u Trstu,lijep dan,skutera milijardu na cesti,ova tablica definitivno ima slične relacije i u Trstu,SH dominiraju,Agility i People svaki treći,puno X maxova,a vidim i DTa da se gomilaju!  :D
iznenadio me podatak iz tablice o prodanim T Max,jbt pa skoro  da je najprodavaniji! Nije mi jasno nikako to da tako skup drži sami vrh i to u konkurenciji 125,250,300ccm modela...  :misli:
cudni su ti Talijani,pogotovo ako se uzme u obzir da je 2010. godina zbog krize loša prodajna godina u odnosu na 2009. i ranije
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #685 : 13. Siječanj 2011, 12:00:50 »

Jučer bio u Italiji,u Trstu,lijep dan,skutera milijardu na cesti,ova tablica definitivno ima slične relacije i u Trstu,SH dominiraju,Agility i People svaki treći,puno X maxova,a vidim i DTa da se gomilaju!  :D
iznenadio me podatak iz tablice o prodanim T Max,jbt pa skoro  da je najprodavaniji! Nije mi jasno nikako to da tako skup drži sami vrh i to u konkurenciji 125,250,300ccm modela...  :misli:
cudni su ti Talijani,pogotovo ako se uzme u obzir da je 2010. godina zbog krize loša prodajna godina u odnosu na 2009. i ranije

Odgovor je jednostavan i više puta ponovljen, "skup" je matematičko mjerilo do 0 do 12000 Eur, ali cijena modela TMax nudi najbolji omjer uloženih Eura i dobivenog zadovoljstva u vožnji
Evidentirano

massa.st

• Vozi: 0 - 24
« Odgovori #686 : 13. Siječanj 2011, 12:07:29 »

Odgovor je jednostavan i više puta ponovljen, "skup" je matematičko mjerilo do 0 do 12000 Eur, ali cijena modela TMax nudi najbolji omjer uloženih Eura i dobivenog zadovoljstva u vožnji

ne razumim bas ovo......................ovo je istina ako gledas skutere od cca 10000 eura koje ne moze svatko sebi priustiti.............ima puno skutera koji i za manje novaca pruzaju ogromno zadovoljstvo, ne kao t-max.

na kraju je zakljucak sa svatko svoga konja hvali......................... :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

Kresimir_Os

• **
« Odgovori #687 : 13. Siječanj 2011, 12:13:04 »

Mislim,znam da se ponavljam ali nemogu se načuditi ...  :misli:
što to "mi" glumimo sa nexusom i runnerom,pa to talijani kupuju u tragovima ...
Evidentirano
Tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

joke

« Odgovori #688 : 13. Siječanj 2011, 12:17:25 »

ne razumim bas ovo......................ovo je istina ako gledas skutere od cca 10000 eura koje ne moze svatko sebi priustiti.............ima puno skutera koji i za manje novaca pruzaju ogromno zadovoljstvo, ne kao t-max.

na kraju je zakljucak sa svatko svoga konja hvali......................... :palacgore: :palacgore:

Puno logičniji zaključak je, probaj pa sudi, u "najmanju ruku" :palacgore:
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #689 : 13. Siječanj 2011, 12:17:33 »

kada se zbroje ova dva beverlija 300 ispada najprodavaniji
tko kaže da talijanci ne vole svoje
Evidentirano

joke

« Odgovori #690 : 13. Siječanj 2011, 12:19:49 »

kada se zbroje ova dva beverlija 300 ispada najprodavaniji
tko kaže da talijanci ne vole svoje

Možda bi trebalo prebrojiti zadnjih par modela, jer opčepoznato je da na "zdravim" tržištima teško možete nači zajedno u ponudi novi i stari model, osim ako stari nije po dosta povoljnijoj cijeni. Na kraju ekonomisti dolaze na svoje sa zbrajanjem vrijednosti pojedinog modela i time označavaju poredak.
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #691 : 13. Siječanj 2011, 15:35:29 »

ti uvik gledaš sa strane prodavaća.
moj pogled je sa strane korisnika...tako da beverli nevaja nebi ga ni toliko kupovali, več bi u toj klasi (i cjenovnoj) bio veći balans među konkurentima...a vidimo da je sad sve na strani bevrlija
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #692 : 13. Siječanj 2011, 15:46:03 »

treba spojiti i agility 125 i 150...
Evidentirano

joke

« Odgovori #693 : 13. Siječanj 2011, 15:57:36 »

ti uvik gledaš sa strane prodavaća.
moj pogled je sa strane korisnika...tako da beverli nevaja nebi ga ni toliko kupovali, več bi u toj klasi (i cjenovnoj) bio veći balans među konkurentima...a vidimo da je sad sve na strani bevrlija

A što misliš da su stari i novi model u istoj cjenovnoj klasi  :misli:
Ja ne govorim da Bev nevalja, samo da se radi o dva različita i teško spojiva modela, kako izvedbom, tako i cijenom, koji su u istom trenutku na tržištu
Evidentirano

Sinna

• Vozi: Pirellice na V90
« Odgovori #694 : 13. Siječanj 2011, 19:01:10 »

Na glavnoj str. motori.hr stoji da je Piaggio grupacija podigla u 2010.g. dosta postotaka tržišni udio u HR. :wink: 8) To i nije teško kad imaju skoro 10 moto-marki u prodaji, ali ipak bravo za porast u kriznim god. :wink: :palacgore: šta će reć ostali koji bolje poznaju tematiku? :misli: :shock: :LOL:
Evidentirano
#FORZA DUCATI - #DESMOSINNA
Tuono V2- the best naked

retriver

• **
  • Vozi: Aprilia 50-750
« Odgovori #695 : 13. Siječanj 2011, 20:22:07 »

..pošto nemogu na glavnoj strani komentirat,molim da onog koji je napisao onaj smiješni text da da  i brojke....motori hr bi se trebali zvati po svome največem sponzoru Piaggio Hr...smiješno.... :wink:što znači porast udijela :misli:ono što stoji kod dilera na lageru ili ono što je registrirano...dva najača dilera u Piaggia ulaze u 2011 s preko 300( svaki ) vozila iz 208,2009 i nešto malo iz 2010..bit če akcija kroz čitavu godinu.....
Evidentirano

seki22

• Pjađo me vodio kroz djetinjstvo i pomogao da postanem muško, tako mi Tmaxa
  • Vozi: ملك عجلتين
« Odgovori #696 : 13. Siječanj 2011, 20:37:16 »

..pošto nemogu na glavnoj strani komentirat,molim da onog koji je napisao onaj smiješni text da da  i brojke....motori hr bi se trebali zvati po svome največem sponzoru Piaggio Hr...smiješno.... :wink:što znači porast udijela :misli:ono što stoji kod dilera na lageru ili ono što je registrirano...dva najača dilera u Piaggia ulaze u 2011 s preko 300( svaki ) vozila iz 208,2009 i nešto malo iz 2010..bit če akcija kroz čitavu godinu.....
nek udru akciju kupis jedan dobis dva. :mrgreen:
Onda ce imat udio prodaje od 60-70%  :wink:
Evidentirano
Kralj Majka

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #697 : 14. Siječanj 2011, 07:51:48 »

šta se mene tiće moglisu napisat i 100% i oni i bilo ko drugi
poanta je jeli što pojeftinilo ili nije recimo u prošloj godini :misli:
Evidentirano

joke

« Odgovori #698 : 14. Siječanj 2011, 09:18:55 »

Na glavnoj str. motori.hr stoji da je Piaggio grupacija podigla u 2010.g. dosta postotaka tržišni udio u HR. :wink: 8) To i nije teško kad imaju skoro 10 moto-marki u prodaji, ali ipak bravo za porast u kriznim god. :wink: :palacgore: šta će reć ostali koji bolje poznaju tematiku? :misli: :shock: :LOL:

U MotoPulsu ljepo piše, Piaggio je izbacio Baotian sa prvog mjesta, ali nažalost nije ga samo izbacio, nego samo zamijenio sa svojim modelima duple cijene i iste zemlje proizvodnje.
Opet se vračamo na ekonomsku računicu, jer statistika porasta od 100 posto znači možda i 2 prodana nakon jednog prošle godine, i dolazimo do podatka da je gotovo isto prodati jedno vozilo od 30 kn nego 3 od 10 kuna.
Evidentirano

bmw m 5

• Najbolji forumaš 2009. HONDA HRC TEAM
  • Vozi: se VTR SP 01
« Odgovori #699 : 14. Siječanj 2011, 10:11:13 »

eeeeeeee moj uvrijedjeni ex.globalac....tebi je piaggio postao nocna mora..... :jesus: :jesus:
Evidentirano
O&G Team
 Str: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 115   Gore

Stranica je generirana za 0.461 sekundi uz 21 upita.