Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 116   Dolje

Autor Tema: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj  (Posjeta: 352435 )

massa.st

• Spol: Muški
  • Vozi: 0 - 24
Odg: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj
« Odgovori #950 : 26. Srpanj 2011, 11:19:07 »

A što na ovo odgovoriti  :?

dobro ti je napisao, kina je najjace i najvece trziste na svijetu, jos malo pa ce se sve proizvoditi u kini, tako da to nema nikakave veze.......... :mrgreen:
Evidentirano

massa.st

• Vozi: 0 - 24
« Odgovori #951 : 26. Srpanj 2011, 11:19:38 »

:misli:

bitno mi je da nije u japanu...... :LOL: :LOL:
Evidentirano

BaDly

• Vozi: SW600
« Odgovori #952 : 26. Srpanj 2011, 11:21:08 »

A što na ovo odgovoriti  :?

Vidim da očito nemaš argumenata pa je najlakše postaviti protupitanje.....tipično !

Bode te honda italija, piaggio kina.....ali yamaha i španjolska.....to ne ?? hm !!  :misli: :misli:

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #953 : 26. Srpanj 2011, 11:32:19 »

Vidim da očito nemaš argumenata pa je najlakše postaviti protupitanje.....tipično !

Bode te honda italija, piaggio kina.....ali yamaha i španjolska.....to ne ?? hm !!  :misli: :misli:

Yamaha nema proizvodne pogone u Španjolskoj, ali kao da je to bitno  :mrgreen:
Evidentirano

BaDly

« Odgovori #954 : 26. Srpanj 2011, 11:46:02 »

Možda nema proizvodne, ali se xmax slaže dolje.....

dakle nije govno nego se pas posro !!  :palacgore: :palacgore:

Grangers

• **
  • Vozi: e živote lutalico....
« Odgovori #955 : 26. Srpanj 2011, 11:54:55 »

Netočno, ja sam svojedobno naišao na post gdje baš joke zamjera fušersku završnu obradu x maxa zbog toga što je slagan u španjolskoj  (doduše taj post je bio iz 2006 god mislim) :mrgreen:
Evidentirano

BaDly

« Odgovori #956 : 26. Srpanj 2011, 11:59:19 »

Netočno, ja sam svojedobno naišao na post gdje baš joke zamjera fušersku završnu obradu x maxa zbog toga što je slagan u španjolskoj  (doduše taj post je bio iz 2006 god mislim) :mrgreen:

ako idemo tako daleko, bilo je postova gdje je veličao nexusa....kak vjetar puše tak se i mišljenja mijenjaju....jbg...  8) 8) 8)

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
  • Vozi: Suzuki GSX-S1000F
« Odgovori #957 : 26. Srpanj 2011, 12:19:23 »

Razlika između mene i vas koji komentirate je što ja vidim, i to jasno, za razliku od večine vas, "cijelu sliku".
Slićan tekst dobili su i drugi u medijima, pa ga nisu objavili, jer je preočito smjeran, opet naravno, onima koji znaju pravo stanje stvari na tržištu.
Novinar potpisan u Slobodnoj još prije koji tjedan izjavio je da "mrzi motore", a danas potpiše tekst kojim analizira tržite. Moš' mislit kako ga je pisao.

I opet naglašavam, nažalost, netko će isto uzeti "zdravo za gotovo"  :?
vidim, nis novog  :LOL:
Evidentirano

marki

• **
  • Vozi: Suzuki burgman 650
Evidentirano

retriver

• **
  • Vozi: Aprilia 50-750
« Odgovori #959 : 26. Srpanj 2011, 13:09:44 »

http://www.slobodnadalmacija.hr/Auto-moto/tabid/90/articleType/ArticleView/articleId/144373/Default.aspx
..mislim da je nekima jako bitno za objasniti da su to sva vozila registrirana ove godine...ne prodana , isto tako bitno je spomenuti da je pod Piaggio pribrojena Vespa koja se vani gleda odvojeno , isto tako svi spominju HP , City Ex , Policiju ali morate znati da je i Stanič u 4 mjesecu registrirao 40 kom. Scarabea 200 itd,itd...Što se tiče Beverlya 300 abnormalna sredstva su uložena u njegovu promociju , što si nitko drugi nemože priuštiti i uz to još se djeli kovčeg uz njega , ali sve o.k. ovo je najrealnije stanje..jedino da još neki svoj generalni debakl ne predstavljaju kao podvit... :palacgore:
Evidentirano

DiAbLeRo

• Vozi: A, e...
« Odgovori #960 : 26. Srpanj 2011, 13:17:24 »

Imala je do nedavno, baš me zanima je li na kraju pogon i zatvoren, jer se najavljivala i mogućnost da od zatvaranja ne bude ništa:

27.01.2011.
Less than two years ago Yamaha Gerno di Lesmo factory  was downsized and it’s entire production line sent to Spain, now according to  motociclismo.es the Japanese manufacturer will be shutting down the Spanish factory in Palau, with an official announcement to come today.
Yamaha’s Palau factory is capable of producing 130,000 units a year, while in 2010 they produced only 96,000 and apparently these numbers aren’t enough to warrant keeping the 400 strong work force in activity.
The closure of the plant at Palau-Solita i Plegamans near Barcelona will affect nearly 420 workers, with production moved to another Yamaha factory at Saint-Quentin in northern France, the company said.

"All over the world, and Europe in particular, there has been a prolonged fall in sales figures which forces Yahama to take steps to restructure its industrial capacity," it said.

The company said it was concentrating production in Europe at just one factory due to "excess production capacity."

Yamaha will still keep its commercial headquarters in Spain at Palau-Solita i Plegamans.

Proizvodnja se iz Španjolske preselila u jedinu Yamahinu preostalu tvornicu, onu u Saint-Quentinu blizu Pariza, u Francuskoj.
Evidentirano
Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #961 : 26. Srpanj 2011, 13:27:39 »

Ako se gleda prodaja po proizvođači onda nećeš razlucivati Scarabeo Kina,Zip Kina,Nexus Bangladeš,Honda Lead Indija,SW Japan,ili Tomos Norveška i Kymco Burundi jbt!! Zbrojis Piaggio,Yamahu,Kymco i aj bok!! Da je Yamaha komplet made in Japan jos bih i rekao...
Evidentirano

patuljak

• **
  • Vozi: Nekad Hondu, sada....
« Odgovori #962 : 26. Srpanj 2011, 13:39:59 »

..mislim da je nekima jako bitno za objasniti da su to sva vozila registrirana ove godine...ne prodana , isto tako bitno je spomenuti da je pod Piaggio pribrojena Vespa koja se vani gleda odvojeno , isto tako svi spominju HP , City Ex , Policiju ali morate znati da je i Stanič u 4 mjesecu registrirao 40 kom. Scarabea 200 itd,itd...Što se tiče Beverlya 300 abnormalna sredstva su uložena u njegovu promociju , što si nitko drugi nemože priuštiti i uz to još se djeli kovčeg uz njega , ali sve o.k. ovo je najrealnije stanje..jedino da još neki svoj generalni debakl ne predstavljaju kao podvit... :palacgore:
Nerazumim koji je zaključak ovog posta :misli:
Osim da ga očigledno piše još jedan bivši djelatnik Piaggia

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
« Odgovori #963 : 26. Srpanj 2011, 14:01:07 »

:LOL: :LOL:   :palacgore:

mozda hoce reci da su Stanic i ostale firme u gadnoj zabludi i ne znaju da kupuju smece za sluzbene poslove  :LOL:
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #964 : 26. Srpanj 2011, 14:10:01 »

iz ovoga članka u slobodnoj, ma tko ga napisa, vidljivo je da je beverlija 300 prodano 198 kom, a x-maxa 94 kom
koji je dučan koliko kojih proda uopće me ne zanima...to je to...ako nije točna brojka neka kaže tko zna drugu
Evidentirano

retriver

• **
« Odgovori #965 : 26. Srpanj 2011, 14:22:08 »

..neznam koji ti dio nije jasan al evo da pojasnim...
UZ SVA ULOŽENA SREDSTVA PIAGGIO SVOJ NEUSPJEH TUMAČI KAO DA SU UZELI NAJVEČI TRŽIŠNI DIO A TO SAMO ONI ZNAJU KOJI JE TO DIO..BEVERLY JE DALEKO NAJPRODAVANIJI MODEL ALI POD KOJOM CIJENOM , OČITO JE DA JE ČLANAK O PRODAJI PISAO MARKETINŠKI ODJEL PIAGGIA...JEL SAM U PRAVU. :misli:
Evidentirano

gvo

• Reinkarnirani Krleza
  • Vozi: cb600f '07, Z1SX
« Odgovori #966 : 26. Srpanj 2011, 14:23:43 »

iz ovoga članka u slobodnoj, ma tko ga napisa, vidljivo je da je beverlija 300 prodano 198 kom, a x-maxa 94 kom
koji je dučan koliko kojih proda uopće me ne zanima...to je to...ako nije točna brojka neka kaže tko zna drugu

Oprosti, ali zbog velike koncentracije odvjetnika, liječnika i uspjesnih poslovnih ljudi sa sofisticiranim ukusom i tehničkim znanjem na splitskom podrucju, usaglasili smo se da su jedine bitne brojke one iz dalmatinske metropole,
gdje pjađo i kineska bratija ne prolaze. Tvoje brojke su pogresne.
Evidentirano

retriver

• **
« Odgovori #967 : 26. Srpanj 2011, 14:29:43 »

:LOL: :LOL:   :palacgore:

mozda hoce reci da su Stanic i ostale firme u gadnoj zabludi i ne znaju da kupuju smece za sluzbene poslove  :LOL:
..mislim ( 90 %  sam siguran ) da je u Zagrebu
u klasi 125-250 registrirano 44 kom vozila, i ako je Stanić od toga reg.40 komada sve ti je jasno.Samo budi siguran da oni nisu plačali navedeni skuter 23000 kn ili kolko je več.I sad odbi navednih 40 komada od prodaje Aprilije kao što oni odbijaju poštu,City ex i dr i onda znaš na šta je spala Aprilija uz enormna uložena sredstva u marketing i promociju.Naravno ta je prodaja uključena u tržišni udio tolko spominjan ...nadam se da texs odgovara naslovu teme...Isto tako Piaggio je registrirao preko 40 kom što svojih što testnih vozila dilera , pa bi i tu brojku trebalo odbiti od ukupne količine za realno stanje.Navodno Ami trade ima 5 a Promoto i 7 testnih vozila..ili se varam...? :misli:
Evidentirano

retriver

• **
« Odgovori #968 : 26. Srpanj 2011, 14:32:14 »

.malo pojašnjenje 44 vozila 125-250  ccm za četvrti mjesec 2011 godine .reg.područje Grad Zagreb.
Evidentirano

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
« Odgovori #969 : 26. Srpanj 2011, 14:42:52 »

..mislim ( 90 %  sam siguran ) da je u Zagrebu
u klasi 125-250 registrirano 44 kom vozila, i ako je Stanić od toga reg.40 komada sve ti je jasno.Samo budi siguran da oni nisu plačali navedeni skuter 23000 kn ili kolko je več.I sad odbi navednih 40 komada od prodaje Aprilije kao što oni odbijaju poštu,City ex i dr i onda znaš na šta je spala Aprilija uz enormna uložena sredstva u marketing i promociju.Naravno ta je prodaja uključena u tržišni udio tolko spominjan ...nadam se da texs odgovara naslovu teme...Isto tako Piaggio je registrirao preko 40 kom što svojih što testnih vozila dilera , pa bi i tu brojku trebalo odbiti od ukupne količine za realno stanje.Navodno Ami trade ima 5 a Promoto i 7 testnih vozila..ili se varam...? :misli:
bilo koji skuter, da se davala ponuda stanicu, bilo bi debelo ispod cijene  ;)  tako da opet nije jasno sto hoces reci 8)

s druge strane, sto hoces reci, zasto je stanic odabrao piaggio?
Evidentirano

patuljak

• **
  • Vozi: Nekad Hondu, sada....
« Odgovori #970 : 26. Srpanj 2011, 14:57:10 »

..neznam koji ti dio nije jasan al evo da pojasnim...
UZ SVA ULOŽENA SREDSTVA PIAGGIO SVOJ NEUSPJEH TUMAČI KAO DA SU UZELI NAJVEČI TRŽIŠNI DIO A TO SAMO ONI ZNAJU KOJI JE TO DIO..BEVERLY JE DALEKO NAJPRODAVANIJI MODEL ALI POD KOJOM CIJENOM , OČITO JE DA JE ČLANAK O PRODAJI PISAO MARKETINŠKI ODJEL PIAGGIA...JEL SAM U PRAVU. :misli:
Di ti vidiš neuspjeh :misli:
Piaggio ima najprodavaniji model, najveći udio u tržištu i rast prodaje!
Koliko je uloženo u marketing to samo oni znaju, ali očito imaju pa mogu! Uostalom danas marketing prodaje sve brendove, bilo da se radi o skuterima, autima, ženskim ulošcima....
A šta se tiče prodaje Beverlya i cijene, taj motor se prodaje po cjeni od cca 36000 kuna.
Koliko se sičam, to je cijena po kojoj se Beverly uvik prodava kad je izaša novi model (1000 kuna gore-dole).
I dalje te nerazumim, osim da kao bivši djelatnik očigledno imaš neko neobično razmišljanje neshvatljivo običnom narodu. Joke sindrom ili.... :misli:

fjaka

• Vozi: piaggio x8 400, vespa gts
« Odgovori #971 : 26. Srpanj 2011, 15:03:13 »

a tko je Stanić ?

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #972 : 26. Srpanj 2011, 16:22:30 »

Evo npr da ja otvaram najveći rent-a-scooter na Jadranu i kupim 500 komada bilo čega,jel to znaci da u prodajne rezultate ne ulazi to sto sam ja kupio?? Kakve veze ima Stanic posta cityex ili bilo tko?? Ako je prodano 44 a od toga 40 stanicu ili maricu ili pericu onda je brojka prodanih 44,bilo da je kinez afrikanac ili šta već?? Stalno se hoće nečiji uspjeh umanjiti ili neuspjeh uvecati!!
Evidentirano

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Moderator
  • Spol: Ženski
  • Vozi: korijen od hrena
« Odgovori #973 : 26. Srpanj 2011, 17:37:38 »

Evo npr da ja otvaram najveći rent-a-scooter na Jadranu i kupim 500 komada bilo čega,jel to znaci da u prodajne rezultate ne ulazi to sto sam ja kupio?? Kakve veze ima Stanic posta cityex ili bilo tko?? Ako je prodano 44 a od toga 40 stanicu ili maricu ili pericu onda je brojka prodanih 44,bilo da je kinez afrikanac ili šta već?? Stalno se hoće nečiji uspjeh umanjiti ili neuspjeh uvecati!!

brzo učiš , grasshopper  :mrgreen:

cijela poanta teme je da ste Vi u uvijek  krivu, a oni uvijek u pravu,
Evidentirano
Šta se tiče voznih osobina draži su mi talijanski motori, imaju dušu,ali za koju vozač mora nešto žrtvovati.S druge strane Japanski su više strojevi za ugodu, kao neka vrsta cyberkurvi ali bez neke istaknute osobnosti

retriver

• **
« Odgovori #974 : 26. Srpanj 2011, 17:53:09 »

brzo učiš , grasshopper  :mrgreen:

cijela poanta teme je da ste Vi u uvijek  krivu, a oni uvijek u pravu,
..poanta je u tome da se prodaja drugih BMW za policiju,zatim Yamaha za City Ex pa Tomos za HPT uvjek naglašava i nebi se trebala računat a kad Piaggio proda flotu npr Staniću, A1 Direkt,itd . itd nigdje ne spominje i računa se u največi tržišni udio u tržištu koje je u kolapsu i predpropadanjem ali eto tamo neki stručnjaci su i u takvim uvjetima napravili čudo,samo to me smeta,ništa drugo. :palacgore:
Evidentirano
 Str: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 116   Gore

Stranica je generirana za 0.364 sekundi uz 22 upita.