Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 116   Dolje

Autor Tema: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj  (Posjeta: 351242 )

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
  • Spol: Muški
Odg: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj
« Odgovori #1100 : 15. Rujan 2011, 09:44:12 »

Ne mislim isključivo na brojke,nego kad vidim u Splitu i 10 komada T maxa mi upada u oci kao puno jer u Rijeci ih vidim često kao i Ducati Diavela!  :mrgreen: :mrgreen:
Isto kao i SW ili Burgmana,u Ri ih nema,vidim ih jednom u godinu dana i onda odem u Split i tamo ih ima kao dobro jutro!
Evidentirano

dudo_vd

• **
  • Vozi: Pegaso 650 Strada // NRG // APN :D
« Odgovori #1101 : 15. Rujan 2011, 10:19:21 »

Ma mi smo zakon nacija,kriza dere,krediti podivljali,svi kukaju da se nema,pola ljudi traži boce okolo,ali svejedno se voze novi auti motori cipele jakne,prosetaj korzom ili se provozaj centrom i mislit ćeš da si u zemlji blagostanja! A o kafanama da i ne pričam! :mrgreen:

svi kafiči puni a svi kukaju :D

i, kak ve su statistike joke, iznesi  :palacgore:

Sip

• Vozi: Snove
« Odgovori #1102 : 15. Rujan 2011, 10:21:07 »

svi kafiči puni a svi kukaju :D

i, kak ve su statistike joke, iznesi  :palacgore:

Gresis kod nas ni kafici nisu puni  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Mene zanima pad prodaje motocikala  :misli:
Evidentirano
ONE MAN, ONE BIKE, ONE REASON

EVERYDAY IS A RACE DAY

milanche

« Odgovori #1103 : 15. Rujan 2011, 10:23:01 »

Gresis kod nas ni kafici nisu puni  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Mene zanima pad prodaje motocikala  :misli:
Istina kod vas istočno je banana čak i tom sektoru! A o motorima i prodaji da i ne pričamo! Ko kupi novi skuter ili motor je tajkun!  :mrgreen:
Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #1104 : 15. Rujan 2011, 11:07:44 »

Mene zanima pad prodaje motocikala :misli:
sta onda radis u skuter podforumu :jesus:
Evidentirano

dudo_vd

• **
  • Vozi: Pegaso 650 Strada // NRG // APN :D
« Odgovori #1105 : 15. Rujan 2011, 11:12:14 »

Istina kod vas istočno je banana čak i tom sektoru! A o motorima i prodaji da i ne pričamo! Ko kupi novi skuter ili motor je tajkun!  :mrgreen:

slažem se, istočno je sasvim drugačija politika, moraju sami proizvesti novac, dok ga nama turisti donose....

Ima li sta motora istocno?

baldeks

• Vozi: Gilera Nexus 300ie
« Odgovori #1106 : 15. Rujan 2011, 11:37:14 »

S obzirom koliko je u medijima, malo se i prodaje(to bi bar ti trebao računati), a da ne spominjem (ovdje off) da se u ŠI i ST području prodaje u manjim količinama od Yamahe XMax(a tamo je i najviše u medijima). Valjda još jedino na ovim područjima reklama vrijedi puno manje od istinske preporuke prijatelja.
Jel opet imaš prodajne tablice il pričaš priče ka obično....ŠI je grad beverlyja čovječe  :mrgreen:
Evidentirano

retriver

• **
  • Vozi: Aprilia 50-750
« Odgovori #1107 : 15. Rujan 2011, 11:53:40 »

...ak je ŠI grad Beverlaya onda neznam kaj je Zagreb , em ih ima stotine na ulicama a ništa manje niti u servisima , vlasnici se više niti ne pozdravljaju na ulici kad se stalno vide u servisima.... :021: :021:
Evidentirano

milanche

« Odgovori #1108 : 15. Rujan 2011, 11:59:21 »

...ak je ŠI grad Beverlaya onda neznam kaj je Zagreb , em ih ima stotine na ulicama a ništa manje niti u servisima , vlasnici se više niti ne pozdravljaju na ulici kad se stalno vide u servisima.... :021: :021:
:LOL: :LOL: :LOL:
Ja sam mislio da je ovo priča za Ducati ownere!!
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #1109 : 15. Rujan 2011, 12:00:21 »

Jel opet imaš prodajne tablice il pričaš priče ka obično....ŠI je grad beverlyja čovječe  :mrgreen:

Nikad ni nisam bio bez argumenata(tablica), za razliku od tebe.
U 2011 XMax se u Šibeniku kupio gotovo za 40% češće nego Bev 300

Evidentirano

Sip

• Vozi: Snove
« Odgovori #1110 : 15. Rujan 2011, 12:05:40 »

sta onda radis u skuter podforumu :jesus:

Ih pa ja sam i na skuter forumu  :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:

red je da ovaj mjesec popravim skuter  :shock: :shock: :shock:
Evidentirano
ONE MAN, ONE BIKE, ONE REASON

EVERYDAY IS A RACE DAY

vux

• **
  • Vozi: Piaggio Zip 125 & Bev 300
« Odgovori #1111 : 15. Rujan 2011, 12:40:12 »

Nikad ni nisam bio bez argumenata(tablica), za razliku od tebe.
U 2011 XMax se u Šibeniku kupio gotovo za 40% češće nego Bev 300

koliko je to u komadima, jer sam novih beverlija vidio po sibeniku, a xmaxa samo onog parkiranog ispred salona, pa je dojam upravo suprotan
Evidentirano

joke

« Odgovori #1112 : 15. Rujan 2011, 12:51:55 »

koliko je to u komadima, jer sam novih beverlija vidio po sibeniku, a xmaxa samo onog parkiranog ispred salona, pa je dojam upravo suprotan

XMax je na 5. mjestu po ukupnoj prodaji modela u ŠI, a Bev3 na 9.

A i očito je da imaš problema sa primječivanjem, jer onaj ispred salona je sa ST tablicom  :mrgreen:
Evidentirano

fjaka

• Vozi: piaggio x8 400, vespa gts
« Odgovori #1113 : 15. Rujan 2011, 13:17:13 »

jedina prednosti ove krize (a valjda smo dosegli dno) je hvaljenje relativnim statistikama povećanje prodaje...
kada npr sad bude rast prodaje tog i tog skutera skutere za 300% :)

a stvarnost prošle godine prodan 1 komad, a ove 3   ;) :mrgreen:

baldeks

« Odgovori #1114 : 15. Rujan 2011, 13:24:38 »

Moguće da je xmax za 40 posto jači...prošle godine ih je prodano 3 a ove 40 posto više... ;) 
Ne tribaju mi tablice excela iz kućne radinosti da bi vidija pravo stanje stvari u gradu  ;)
to mi sve više liči na ratnu propagandu 90ih s one strane rijeke  :mrgreen:
i g. Joke ako si primjetija ne komentiram prodaju u Splitu, ZG ili u drugim gradovima RH nego u svom gradu, tako da mi ne tribaju propagandne tablice  ;)
Evidentirano

Grangers

• **
  • Vozi: e živote lutalico....
« Odgovori #1115 : 15. Rujan 2011, 20:47:26 »

Nisu ni motori ni skuteri ali možda će se trend odraziti i na njih - bar dogodine  :misli:

Gledamo li ukupni zbroj registracija u ovoj godini, tijekom prvih osam mjeseci prodano je 13,6 posto više novih automobila u odnosu na isto lanjsko razdoblje. Primjetan pomak, ali još uvijek prilično slab, ističu prodavači automobila.
U kolovozu se najbolje prodavao Volkswagen. Sa 338 prodanih jedinica njemački je brend dodatno učvrstio poziciju najbolje prodavane marke tijekom ove godine.
Riječ je o 3.499 automobila s Volkswagenovom značkom, odnosno čak 437 automobila više od drugoplasiranog Opela, koji je u kolovozu isporučio 255 automobila.
Pet više prodao je Renault, odnosno 2.832 automobila u prvih osam mjeseci. Peugeot, Chevrolet, Hyundai i Citroen također su mogu pohvaliti dobrim rezultatima.
Što se tiče modela, Hrvati ove godine najviše kupuju Opel Astru i Škodu Octaviju, koje se prodaju u dvije generacije, kao stari i novi model, dok je od takozvanih jednogeneracijskih modela, dakle bez alternative za kupnjom starijeg jeftinijeg modela, srca Hrvata najlakše osvojio Volkswagen Polo.
Slijedi ga Opel Corsa, zatim Hyundai i30 te Volkswagen Golf i Renault Megane.
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #1116 : 18. Rujan 2011, 20:27:37 »

Nisu ni motori ni skuteri ali možda će se trend odraziti i na njih - bar dogodine  :misli:

Gledamo li ukupni zbroj registracija u ovoj godini, tijekom prvih osam mjeseci prodano je 13,6 posto više novih automobila u odnosu na isto lanjsko razdoblje. Primjetan pomak, ali još uvijek prilično slab, ističu prodavači automobila.
U kolovozu se najbolje prodavao Volkswagen. Sa 338 prodanih jedinica njemački je brend dodatno učvrstio poziciju najbolje prodavane marke tijekom ove godine.
Riječ je o 3.499 automobila s Volkswagenovom značkom, odnosno čak 437 automobila više od drugoplasiranog Opela, koji je u kolovozu isporučio 255 automobila.
Pet više prodao je Renault, odnosno 2.832 automobila u prvih osam mjeseci. Peugeot, Chevrolet, Hyundai i Citroen također su mogu pohvaliti dobrim rezultatima.
Što se tiče modela, Hrvati ove godine najviše kupuju Opel Astru i Škodu Octaviju, koje se prodaju u dvije generacije, kao stari i novi model, dok je od takozvanih jednogeneracijskih modela, dakle bez alternative za kupnjom starijeg jeftinijeg modela, srca Hrvata najlakše osvojio Volkswagen Polo.
Slijedi ga Opel Corsa, zatim Hyundai i30 te Volkswagen Golf i Renault Megane.

S obzirom da je oce godine na trzistu skutera opet pad, i to ogromnih 20%, ako se sljedece godine nesto ne popravi, skuteri ce se zaista moci kupiti samo u konzumu i hipercoopu... 2008 21.000 registrirana, 2009, 9.000, 2010 - 4800, a 2011 4100...

pisem iz glave, plus minus parsto kom sam profulao... koji biznis moze pretprjeti pad prometa od 85%?

Vidjet cemo sto ce donijeti sljedeca godina, ali bojim sa bolje sigurno nece biti...
Evidentirano

vux

• **
  • Vozi: Piaggio Zip 125 & Bev 300
« Odgovori #1117 : 18. Rujan 2011, 21:49:11 »

XMax je na 5. mjestu po ukupnoj prodaji modela u ŠI, a Bev3 na 9.

A i očito je da imaš problema sa primječivanjem, jer onaj ispred salona je sa ST tablicom  :mrgreen:

tim gore ako je onaj isprid salona ST, jer to znaci da nisam vidio niti jednog onda... mozda ih kupuju i voze negdje u ŠI županiji, ali ne po Šibeniku.

a i te brojke 5. i 9. ne govore koliko je to komada, tako da postotak ne govori pretjerano

U Zd je situacija nesto bolja za yamahu nego u Ši
Evidentirano

NOroad

• **
  • Vozi: 34L
« Odgovori #1118 : 19. Rujan 2011, 14:22:24 »

S obzirom da je oce godine na trzistu skutera opet pad, i to ogromnih 20%, ako se sljedece godine nesto ne popravi, skuteri ce se zaista moci kupiti samo u konzumu i hipercoopu... 2008 21.000 registrirana, 2009, 9.000, 2010 - 4800, a 2011 4100...

pisem iz glave, plus minus parsto kom sam profulao... koji biznis moze pretprjeti pad prometa od 85%?

Vidjet cemo sto ce donijeti sljedeca godina, ali bojim sa bolje sigurno nece biti...

.. a moglo bi biti upravo suprotno ..

čak i u USA raste prodaja skutera, svi se okreću jeftinijem i ekonomičnijem načinu prijevoza, ali problem vas trgovaca je što od toga radite golu trgovinu, nemate nikakav "post customer service", samo da vam je uvaliti modele sa lagera (od nekoliko godina unazad), a na servisiranje i odnos prema postojećem klijentu zaboravljate i to se vidi ..

ono što činite (kao i ovdje na forumu) je kontraproduktivno - sve se svodi na prepucavanje iskrivljenim podacima i pljuvanjem konkurencije koja to i nije, a vi cvjetate na svakom suparnikovom gubitku - a to tako ne ide, pljujete po vlastitom segmentu tržišta..

dolazim iz razvijenog kraja, ljudi ovdje imaju novaca, ali "nisu dovoljno bogati da kupuju jeftinu robu" i ne vole da im se uvaljuje muda pod bubrege..
nismo glupi, imamo cijeli život kontakte sa zapadnim i razvijenim tržištem i znamo kako se to radi, kokošari kod nas ne prolaze..

kupujem skuter već mjesecima i jedino što me odbija od kupnje su ljigavi, nepristojni i što je najgore - neupućeni trgovci.
na faci im vidiš kako te muljaju, kako ne misle što je za tebe najbolje, već kako ti UVALITI ono što im trune na lageru ili ono što im trenutno ne ide, a ne ide ništa..

Matušić crveni svaki put kada ga pitaš ima li koja Vespa za isprobati, Ruting nema PCX ni  za pokazati, u Yamahi nisu ni vidjeli novu Majesty, a Kymcovo dvorište u Krku krcato je neprodanih skutera i motornih kosilica ..

o pričama iz servisa da i ne govorim..

i zato, predlažem da prestanete kukati i pljuvati, već se primite poštenog posla - pružite kvalitetnu uslugu po najnižoj cijeni dok kriza ne prodje..
Evidentirano
Four wheels move the body.  Two wheels move the soul.

joke

« Odgovori #1119 : 19. Rujan 2011, 15:27:20 »

.. a moglo bi biti upravo suprotno ..

čak i u USA raste prodaja skutera, svi se okreću jeftinijem i ekonomičnijem načinu prijevoza, ali problem vas trgovaca je što od toga radite golu trgovinu, nemate nikakav "post customer service", samo da vam je uvaliti modele sa lagera (od nekoliko godina unazad), a na servisiranje i odnos prema postojećem klijentu zaboravljate i to se vidi ..

ono što činite (kao i ovdje na forumu) je kontraproduktivno - sve se svodi na prepucavanje iskrivljenim podacima i pljuvanjem konkurencije koja to i nije, a vi cvjetate na svakom suparnikovom gubitku - a to tako ne ide, pljujete po vlastitom segmentu tržišta..

dolazim iz razvijenog kraja, ljudi ovdje imaju novaca, ali "nisu dovoljno bogati da kupuju jeftinu robu" i ne vole da im se uvaljuje muda pod bubrege..
nismo glupi, imamo cijeli život kontakte sa zapadnim i razvijenim tržištem i znamo kako se to radi, kokošari kod nas ne prolaze..

kupujem skuter već mjesecima i jedino što me odbija od kupnje su ljigavi, nepristojni i što je najgore - neupućeni trgovci.
na faci im vidiš kako te muljaju, kako ne misle što je za tebe najbolje, već kako ti UVALITI ono što im trune na lageru ili ono što im trenutno ne ide, a ne ide ništa..

Matušić crveni svaki put kada ga pitaš ima li koja Vespa za isprobati, Ruting nema PCX ni  za pokazati, u Yamahi nisu ni vidjeli novu Majesty, a Kymcovo dvorište u Krku krcato je neprodanih skutera i motornih kosilica ..

o pričama iz servisa da i ne govorim..

i zato, predlažem da prestanete kukati i pljuvati, već se primite poštenog posla - pružite kvalitetnu uslugu po najnižoj cijeni dok kriza ne prodje..

Nije valjda da se misliš između Vespe, Majestya i PCX-a  :misli:
P.S. Mi imamo i novog i rabljenog Majestya  :mrgreen:
Evidentirano

NOroad

• **
  • Vozi: 34L
« Odgovori #1120 : 19. Rujan 2011, 15:50:53 »

Nije valjda da se misliš između Vespe, Majestya i PCX-a  :misli:
P.S. Mi imamo i novog i rabljenog Majestya  :mrgreen:

sve mi igra, sve u što mogu komotno stati (192cm)  i voziti bez udaraca koljenom u volan/oplatu ili ukočenja od položaja "sjedenja na klupi"..
Vespa (GTS) prostrana i cool, Majesty 2002. (tuđu) trenutno vozim i zaista je ok, a PCX je ipak - Honda ..  ;)
Evidentirano
Four wheels move the body.  Two wheels move the soul.

joke

« Odgovori #1121 : 19. Rujan 2011, 16:02:30 »

tim gore ako je onaj isprid salona ST, jer to znaci da nisam vidio niti jednog onda... mozda ih kupuju i voze negdje u ŠI županiji, ali ne po Šibeniku.

a i te brojke 5. i 9. ne govore koliko je to komada, tako da postotak ne govori pretjerano

U Zd je situacija nesto bolja za yamahu nego u Ši

A gle "čuda", po službenim podacija Yamaha je u ŠI više od duplo zastupljenija nego u ZD registracijskom području.
Meni se čini da si ti "obrnuto proporcionalan"  :LOL:
Evidentirano

baldeks

« Odgovori #1122 : 19. Rujan 2011, 16:09:36 »

A gle "čuda", po službenim podacija Yamaha je u ŠI više od duplo zastupljenija nego u ZD registracijskom području.
Meni se čini da si ti "obrnuto proporcionalan"  :LOL:
Izgleda da vam u ŠI baš i ne ide ako vas Zadar "tuče"  :mrgreen:
Evidentirano

joke

« Odgovori #1123 : 19. Rujan 2011, 16:16:03 »

Izgleda da vam u ŠI baš i ne ide ako vas Zadar "tuče"  :mrgreen:

Dao Bog da nas "tuklo" uvjek po vašim "zaključcima"  :LOL:
Evidentirano

baldeks

« Odgovori #1124 : 19. Rujan 2011, 19:27:34 »

Dao Bog da nas "tuklo" uvjek po vašim "zaključcima"  :LOL:
Zato i jeste tu di jeste...ajde bit će i dogodine 40 posto... ;)  pa možda i vidin kojeg xmaxa po gradu  ;)
Evidentirano
 Str: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 116   Gore

Stranica je generirana za 0.41 sekundi uz 22 upita.