Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 115   Dolje

Autor Tema: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj  (Posjeta: 332560 )

djenka

• **
Odg: Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj
« Odgovori #1125 : 19. Rujan 2011, 21:23:49 »

.. a moglo bi biti upravo suprotno ..

čak i u USA raste prodaja skutera, svi se okreću jeftinijem i ekonomičnijem načinu prijevoza, ali problem vas trgovaca je što od toga radite golu trgovinu, nemate nikakav "post customer service", samo da vam je uvaliti modele sa lagera (od nekoliko godina unazad), a na servisiranje i odnos prema postojećem klijentu zaboravljate i to se vidi ..

ono što činite (kao i ovdje na forumu) je kontraproduktivno - sve se svodi na prepucavanje iskrivljenim podacima i pljuvanjem konkurencije koja to i nije, a vi cvjetate na svakom suparnikovom gubitku - a to tako ne ide, pljujete po vlastitom segmentu tržišta..

dolazim iz razvijenog kraja, ljudi ovdje imaju novaca, ali "nisu dovoljno bogati da kupuju jeftinu robu" i ne vole da im se uvaljuje muda pod bubrege..
nismo glupi, imamo cijeli život kontakte sa zapadnim i razvijenim tržištem i znamo kako se to radi, kokošari kod nas ne prolaze..

kupujem skuter već mjesecima i jedino što me odbija od kupnje su ljigavi, nepristojni i što je najgore - neupućeni trgovci.
na faci im vidiš kako te muljaju, kako ne misle što je za tebe najbolje, već kako ti UVALITI ono što im trune na lageru ili ono što im trenutno ne ide, a ne ide ništa..

Matušić crveni svaki put kada ga pitaš ima li koja Vespa za isprobati, Ruting nema PCX ni  za pokazati, u Yamahi nisu ni vidjeli novu Majesty, a Kymcovo dvorište u Krku krcato je neprodanih skutera i motornih kosilica ..

o pričama iz servisa da i ne govorim..

i zato, predlažem da prestanete kukati i pljuvati, već se primite poštenog posla - pružite kvalitetnu uslugu po najnižoj cijeni dok kriza ne prodje..

A kakvih ce skutera biti dvoriste puno nego neprodanih? Oli cemo prodane drzati? :-)

Lagano je off topic - ali uvijek se pitam zasto je normalno da ljudi ocekuju da svaki diler ima za isprobati sve modele skutera? I jos k tome da ga covjek fino uzme i onda ode da mu vadi mast do jaja... Probaj otici u BMW ili Audi salon i pitaj M5 naprimjer da ti ga daju na pola sata, ili po mogucnosti na cijelo popodne, da mu isprobas svih 400 KS, da vidis da li ces ga kupiti ili ne...

Toga nema zaista nigdje.

Slazem se s tobom, nikad dovoljno truda da se kupcima udovolji, ali sve ima svoje granice. U krku imamo uvijek najmanje 10 modela kufera razlicitih proizvodjaca, barem 100 kaciga uvijek u ducanu, barem 100 pari rukavica, barem 100 pojaseva, ulja, maziva, kozmetike, punjaca akumulatora... Da, imamo i Husqvarna program za vrt i okoliš, ali šta misliš da se u mjestu od 5.000 ljudi može živjeti isključivo od prodaje skutera?

Ako u ovo vrijeme ne možeš naći dovoljno dobru ponudu na tržištu, kad nikome ne ide posao, i kad se svi lome da prodaju nešto, da niti kod jednog dilera nisi naišao na nešto prihvatljivo, možda govori da bi trebao spustiti malo kriterije? :-)

Osnovni point tvoje teze - da bi prodaja skutera mogla porasti, posto je to daleko ekonomicnije prijevozno sredstvo kao dodatno uz automobil u obitelji, apsolutno stoji. Na zalost, kod nas je auto jos uvijek 'must have', sto vjerojatno govori da nam i dalje nije tko lose da bi se odrekli komoditeta imanja dva automobila...

Evidentirano

lavado

• Spol: Muški
  • Vozi: kawasaki z -1000
« Odgovori #1126 : 19. Rujan 2011, 21:53:39 »

.. a moglo bi biti upravo suprotno ..

čak i u USA raste prodaja skutera, svi se okreću jeftinijem i ekonomičnijem načinu prijevoza, ali problem vas trgovaca je što od toga radite golu trgovinu, nemate nikakav "post customer service", samo da vam je uvaliti modele sa lagera (od nekoliko godina unazad), a na servisiranje i odnos prema postojećem klijentu zaboravljate i to se vidi ..

ono što činite (kao i ovdje na forumu) je kontraproduktivno - sve se svodi na prepucavanje iskrivljenim podacima i pljuvanjem konkurencije koja to i nije, a vi cvjetate na svakom suparnikovom gubitku - a to tako ne ide, pljujete po vlastitom segmentu tržišta..

dolazim iz razvijenog kraja, ljudi ovdje imaju novaca, ali "nisu dovoljno bogati da kupuju jeftinu robu" i ne vole da im se uvaljuje muda pod bubrege..
nismo glupi, imamo cijeli život kontakte sa zapadnim i razvijenim tržištem i znamo kako se to radi, kokošari kod nas ne prolaze..

kupujem skuter već mjesecima i jedino što me odbija od kupnje su ljigavi, nepristojni i što je najgore - neupućeni trgovci.
na faci im vidiš kako te muljaju, kako ne misle što je za tebe najbolje, već kako ti UVALITI ono što im trune na lageru ili ono što im trenutno ne ide, a ne ide ništa..

Matušić crveni svaki put kada ga pitaš ima li koja Vespa za isprobati, Ruting nema PCX ni  za pokazati, u Yamahi nisu ni vidjeli novu Majesty, a Kymcovo dvorište u Krku krcato je neprodanih skutera i motornih kosilica ..

o pričama iz servisa da i ne govorim..

i zato, predlažem da prestanete kukati i pljuvati, već se primite poštenog posla - pružite kvalitetnu uslugu po najnižoj cijeni dok kriza ne prodje..

Evidentirano

NOroad

• **
  • Vozi: 34L Ténéré * XTZ 750 * Tuareg 600 Wind
« Odgovori #1127 : 19. Rujan 2011, 22:07:41 »

A kakvih ce skutera biti dvoriste puno nego neprodanih? Oli cemo prodane drzati? :)

Lagano je off topic - ali uvijek se pitam zasto je normalno da ljudi ocekuju da svaki diler ima za isprobati sve modele skutera? I jos k tome da ga covjek fino uzme i onda ode da mu vadi mast do jaja... Probaj otici u BMW ili Audi salon i pitaj M5 naprimjer da ti ga daju na pola sata, ili po mogucnosti na cijelo popodne, da mu isprobas svih 400 KS, da vidis da li ces ga kupiti ili ne...

Toga nema zaista nigdje.

Slazem se s tobom, nikad dovoljno truda da se kupcima udovolji, ali sve ima svoje granice. U krku imamo uvijek najmanje 10 modela kufera razlicitih proizvodjaca, barem 100 kaciga uvijek u ducanu, barem 100 pari rukavica, barem 100 pojaseva, ulja, maziva, kozmetike, punjaca akumulatora... Da, imamo i Husqvarna program za vrt i okoliš, ali šta misliš da se u mjestu od 5.000 ljudi može živjeti isključivo od prodaje skutera?

Ako u ovo vrijeme ne možeš naći dovoljno dobru ponudu na tržištu, kad nikome ne ide posao, i kad se svi lome da prodaju nešto, da niti kod jednog dilera nisi naišao na nešto prihvatljivo, možda govori da bi trebao spustiti malo kriterije? :)

Osnovni point tvoje teze - da bi prodaja skutera mogla porasti, posto je to daleko ekonomicnije prijevozno sredstvo kao dodatno uz automobil u obitelji, apsolutno stoji. Na zalost, kod nas je auto jos uvijek 'must have', sto vjerojatno govori da nam i dalje nije tko lose da bi se odrekli komoditeta imanja dva automobila...

ako vam je Krk mali, Rijeci gravitira 250.000+ ljudi, pa se selite tamo ..

svaki automobil  (koji košta daleko više od skutera) je moguće isprobati, ne mora to biti baš svaki iz palete motora i opreme, ali svaki MODEL se može isprobati, vidjeti kako ergonomski odgovara, a to je najbitnije..

znam to jer svakih 5 godina kupujem novi auto..  hebeš 450 ks ako se ne mreš sjest u njega..

automobil je svugdje "must have", ali svijest o svakodnevnoj komutaciji se mijenja i ako želite poboljšati prodaju, ugledajte se na Amere - tamo se prvenstveno ističe UŠTEDA (mpg), a ovdje se i dalje promovira lifestyle, "šminka".

zaboravili ste (i vi i industrija) na samu bit prodaje - masovnost, najuspješniji modeli u povijesti su jednostavni, jeftini za kupiti i održavati - sjetite se Honde Cub ..

..i izborite se da se 125 cccm vozi sa B kategorijom nakon odredjenih godina, kao u svakoj normalnoj zemlji, jer se ozbiljniji ljudi ne žele blamirati na 50ccm prdekalici..
Evidentirano
Four wheels move the body.  Two wheels move the soul.

fjaka

• Vozi: piaggio x8 400, vespa gts
« Odgovori #1128 : 19. Rujan 2011, 22:29:20 »

svaki automobil  (koji košta daleko više od skutera) je moguće isprobati, ne mora to biti baš svaki iz palete motora i opreme, ali svaki MODEL se može isprobati, vidjeti kako ergonomski odgovara, a to je najbitnije..

U DU nije moguce...
obicno ti to ovako bude  evo vam broj  pera/iva/mata koji je uzeo prije mjesec dana isti model pa se dogovorite s njim da probate...

djenka

• **
« Odgovori #1129 : 19. Rujan 2011, 23:11:17 »

ako vam je Krk mali, Rijeci gravitira 250.000+ ljudi, pa se selite tamo ..
Svaki automobil  (koji košta daleko više od skutera) je moguće isprobati, ne mora to biti baš svaki iz palete motora i opreme, ali svaki MODEL se može isprobati, vidjeti kako ergonomski odgovara, a to je najbitnije..

Ma gdje se to moze svaki automobil isprobati? Reci mi u Rijeci jednog dilera bilo koje marke gdje se moze isprobati svaki model doticne marke?

znam to jer svakih 5 godina kupujem novi auto..  hebeš 450 ks ako se ne mreš sjest u njega..

O tome sam upravo govorio - ako i imas srece da dobijes neku probnu voznju, to je iskljucivo lagana voznja da cujes kako auto zvuci, kako ti sjedi u ruci volan, kako sjedis u njemu... cisto ergonomski, apsolutno se slazem... za ostalo - performanse, kocnice i ostale djidje midje - imas povjerenje u neki brand ili ga nemas...

a kod nas na moto trzistu vecina ljudi ocekuje da dobiju skuter, odvrnu gas do kraja i vade mu mast...

automobil je svugdje "must have", ali svijest o svakodnevnoj komutaciji se mijenja i ako želite poboljšati prodaju, ugledajte se na Amere - tamo se prvenstveno ističe UŠTEDA (mpg), a ovdje se i dalje promovira lifestyle, "šminka".
zaboravili ste (i vi i industrija) na samu bit prodaje - masovnost, najuspješniji modeli u povijesti su jednostavni, jeftini za kupiti i održavati - sjetite se Honde Cub ..
..i izborite se da se 125 cccm vozi sa B kategorijom nakon odredjenih godina, kao u svakoj normalnoj zemlji, jer se ozbiljniji ljudi ne žele blamirati na 50ccm prdekalici..

Slazem se sa svime sto kazes... Mi smo jos prije 5 godina reklamirali skutere kojima mozes s jednom litrom prevaliti 50km... ISticali ustede pri parkiranju... Ah da, to je bilo kad se moglo priustiti reklamiranje :)

2014-e godine u EU stupa jedinstveni propis koji ce dozvoliti voznju 125cc s vozackom B kategorije :) Kod nas se cekalo 5 godina da bi se ATV mogli registrirati... pa onda jos godinu dana da se donese pravilnik za registraciju, makar je zakon (ZAKON) rekao da se pravilnik ima donijeti u roku od mjesec dana od dana stupanja zakona na snagu... Prestrasno.

A Honda Cub - zakon zakona :)
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #1130 : 19. Rujan 2011, 23:35:56 »

Ko da netko pita 'njih' za A i B kategoriju od 125ccm ili 50 ili 1000... Isto ko sto mogu utjecati na cijenu goriva  :mrgreen:
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #1131 : 20. Rujan 2011, 09:49:26 »

u nas ništa nema logike, pa tako ni to s dozvolama
ma štaćemo mi ovde pričat o prodaji...u nas je sve uduplo od opreme, a i cijene skutera/motora su veće od npr. u italiji
u njih je velika kriza prodaje, a šta je onda u nas :misli:
Evidentirano

Sinna

• Vozi: Pirellice na V90
« Odgovori #1132 : 20. Rujan 2011, 12:59:46 »

u nas ništa nema logike, pa tako ni to s dozvolama
ma štaćemo mi ovde pričat o prodaji...u nas je sve uduplo od opreme, a i cijene skutera/motora su veće od npr. u italiji
u njih je velika kriza prodaje, a šta je onda u nas :misli:
Pa kod nas u HR je kriza kupovanja. :LOL: :jesus:
Evidentirano
#FORZA DUCATI - #DESMOSINNA
Tuono V2- the best naked

vux

• **
  • Vozi: Piaggio Zip 125 & Bev 300
« Odgovori #1133 : 20. Rujan 2011, 13:19:41 »

A gle "čuda", po službenim podacija Yamaha je u ŠI više od duplo zastupljenija nego u ZD registracijskom području.

Mozda se ne razumimo jer ti gledas brojke po periodima prodaje, a ja (mi) ono sto vidimo na cesti. Ne pise na skuteru kad je prodan, jedino sto mozes primjetiti je kolicina, marka model i jel novi model ili nije.

npr. dodji u Šibenik i stani na parking na poljanu i imas stanje ispred sebe, fizicko, realno... prebrojit ces jednu ili nijednu yamahu u moru talijana... a sad koliko je komada prodanu u kojem vremenskom razdoblju je igra za statisticare.

Ista stvar je sa Zadrom, samo malo šarolikija slika. Stani na Jazine po ure i vidis da ima Yamaha vise nego si ih vidio u Šibeniku. Je Zd nesto veci grad pa je za ocekivati, ali opet, kazem da je razlika ocita.

Koliko ima kojih gdje registrirano ne znam, niti imam pristup tim podacima, ali slijep nisam.

Nemoj skrivati podatke postocima, daj brojke u komadima kad ih vec imas.
Evidentirano

baldeks

• Vozi: Gilera Nexus 300ie
« Odgovori #1134 : 20. Rujan 2011, 13:25:23 »

Mozda se ne razumimo jer ti gledas brojke po periodima prodaje, a ja (mi) ono sto vidimo na cesti. Ne pise na skuteru kad je prodan, jedino sto mozes primjetiti je kolicina, marka model i jel novi model ili nije.

npr. dodji u Šibenik i stani na parking na poljanu i imas stanje ispred sebe, fizicko, realno... prebrojit ces jednu ili nijednu yamahu u moru talijana... a sad koliko je komada prodanu u kojem vremenskom razdoblju je igra za statisticare.

Ista stvar je sa Zadrom, samo malo šarolikija slika. Stani na Jazine po ure i vidis da ima Yamaha vise nego si ih vidio u Šibeniku. Je Zd nesto veci grad pa je za ocekivati, ali opet, kazem da je razlika ocita.

Koliko ima kojih gdje registrirano ne znam, niti imam pristup tim podacima, ali slijep nisam.

Nemoj skrivati podatke postocima, daj brojke u komadima kad ih vec imas.
Nema smisla objašnjavat gospodinu koji ne želi da mu se objasni stanje stvari, tj. zna on to sve samo se skriva iza izmišljenih brojeva...ne samo on nego dosta njih sa ovog foruma...modele u ŠI su prodali po vodicama, tribunju, drnišu itd pa se ta brojka penje na neki broj...a u samom gradu realno nema ih za vidit  ;)
Evidentirano

zaoglas

• **
  • Vozi: kaj stignem
« Odgovori #1135 : 20. Rujan 2011, 13:26:17 »

Najjači su mi kužisti koji nikad u životu nisu proveli dan u prodaji motora,skutera,opreme-o servisu i postprodaji da i ne govorim, a dijele lekcije i savjete te se s visoka postavljaju na ljude koji to rade cijeli život...
Evidentirano
Budi uvijek spreman govoriti istinu i zli ljudi će te izbjegavati. I po drugima prenašati poruke.

baldeks

« Odgovori #1136 : 20. Rujan 2011, 13:29:46 »

Najjači su mi kužisti koji nikad u životu nisu proveli dan u prodaji motora,skutera,opreme-o servisu i postprodaji da i ne govorim, a dijele lekcije i savjete te se s visoka postavljaju na ljude koji to rade cijeli život...
kužist koji je svaki dan na cesti i koji pozna i skutere i vlasnike tih skutera....ili se određene marke i modeli kupuju da bi stajale u dnevnom boravku  :misli:
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #1137 : 20. Rujan 2011, 13:49:43 »

i meni su najdraži likovi šta se idu pravit pametni pa "običnom" svitu nebi dali ni da zdravi razum upotrebi :LOL:
Evidentirano

baldeks

« Odgovori #1138 : 20. Rujan 2011, 13:51:45 »

i meni su najdraži likovi šta se idu pravit pametni pa "običnom" svitu nebi dali ni da zdravi razum upotrebi :LOL:
Hahaha baš to....al ka šta san napisa x puta...volim prokomentirat situaciju i kako stvari stoje ali isključivo u svom gradu..i onda se jave splićani, rječani i zagrepčani pametovat koliko  xmaxeva ima na ŠI poljani  :mrgreen:
Evidentirano

NOroad

• **
« Odgovori #1139 : 21. Rujan 2011, 15:13:47 »

Ko da netko pita 'njih' za A i B kategoriju od 125ccm ili 50 ili 1000... Isto ko sto mogu utjecati na cijenu goriva  :mrgreen:

Nije se pitalo ni ATV/Quad lobby trgovaca, pa su ipak na kraju izborili registraciju vozila ..
Evidentirano

NOroad

• **
« Odgovori #1140 : 21. Rujan 2011, 15:18:46 »

Najjači su mi trgovci koji misle da smo mi tu radi njih ..
Evidentirano

NOroad

• **
« Odgovori #1141 : 21. Rujan 2011, 15:22:01 »

Ma gdje se to moze svaki automobil isprobati? Reci mi u Rijeci jednog dilera bilo koje marke gdje se moze isprobati svaki model doticne marke?

Porsche Interauto
Evidentirano

NOroad

• **
« Odgovori #1142 : 21. Rujan 2011, 15:24:26 »

Slazem se sa svime sto kazes... Mi smo jos prije 5 godina reklamirali skutere kojima mozes s jednom litrom prevaliti 50km... ISticali ustede pri parkiranju... Ah da, to je bilo kad se moglo priustiti reklamiranje :)

Zašto ne ponovo to isticati? Sad je aktualnije no ikada.. .. i isplativije je od pljucanja jedni po drugima..  ;)
Evidentirano

retriver

• **
  • Vozi: Aprilia 50-750
« Odgovori #1143 : 21. Rujan 2011, 15:38:59 »

Nije se pitalo ni ATV/Quad lobby trgovaca, pa su ipak na kraju izborili registraciju vozila ..
..e je.... su se izborili , od 01.09.2011 za četverocikl,ATV,Quad 50 ccm treba B kategorija....
Ali u svakom slučaju trebala bi postojati neka organizacija koja bi zaštitila prodavatelje a samim time i kupce jer ubrzo če Hrvati opet imati najstariji vozni park u Europi što auta pa i svega drugoga i kao takvi bičemo opasni za Evropu.Najbolji primjer sad u ponedeljak kolona kamiona od Macelja do Jankomira jer se Slovenci ulovili tehničke ispravnosti svakog koji dolazi na granicu.....
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #1144 : 05. Listopad 2011, 07:48:32 »

i dalje pad
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
« Odgovori #1145 : 05. Listopad 2011, 08:23:59 »

Osjetan pad,preko 30%  :palacdolje:
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #1146 : 05. Listopad 2011, 09:07:10 »

jebebmti forum da ti jebem, pišem poruku 10 min i onda blokira i izbriše je.

..ukratko, baš sam sinoć nešto gledao, HR tržište dvotočkaša u segmentu motocikala do 08/2011 palo je za 55%, a skuteri su skočili za 14%. Ukupno tržište bilježi pad od 22% u odnosu na 2010.
Ovih 14% nažalost možemo večinom pripisati kineskim 50-icama, koje zauzimaju čak 7 od prvih 10 mjesta u prodaji pojedinih modela.
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #1147 : 05. Listopad 2011, 09:17:18 »

u nas nema smisla ništa uspoređivat, jer su toliko male brojke da nemogu dati relevantne zaključke...i puno zavise o pojedinim prodavačima
Evidentirano

retriver

• **
  • Vozi: Aprilia 50-750
« Odgovori #1148 : 05. Listopad 2011, 09:19:33 »

..nerazumijem  ono nažalost , neznam kak je u Splitu ali ostatak Hrvatske je u j .... recesiji , i onda je logično da je luksuz u drugom planu , ljudi kupuju da se jeftino voze a 90% skutera do 50 ccm je Made in China ....a ostalih 10 % ima na sebi 90 % dijelova Made in China ...
Evidentirano

pikaso

• **
« Odgovori #1149 : 05. Listopad 2011, 13:07:41 »

onda . .  dali je skuter luksuz . .  ipak  :misli:
Evidentirano
Sanjaj,sanjaj samo ne dok voziš!
 Str: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 115   Gore

Stranica je generirana za 0.354 sekundi uz 21 upita.