Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 64 65 [66]   Dolje

Autor Tema: RSV 4 - samo za ljubitelje  (Posjeta: 173760 )

Nero

• Spol: Muški
  • Vozi: Češće guram
Odg: RSV 4 - samo za ljubitelje
« Odgovori #1625 : 19. Kolovoz 2019, 14:09:57 »

Samo mi nije jasno kako se ekipa vise ne potrudi, pa pravi mestri mogu plivati u novcima kod nas... pogledajte samo ovu temu i koliko je ljudi, motora...koji traze postenog znalca, radni sat nije upitan ako je vrhunski odrađen. Svatko ce platiti dobru uslugu, fer i posten rad.

Zasto se uvijek to pretvori u fusarenje, varanje itd itd? Cast iznimkama.....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Redovito visim u Jukića u servisu jer me opušta bijeg od računala i svakodnevnog posla.

Mušterija s tvojim stavom i mogućnostima je ispod 100 u hrvatskoj.

Većina vozača motora su iskompleksirani jadnici koji bi se jebali za kunu (najdraže mi je kad bi neki od njih objašnjavaju kako su servisni intervali za budale), misle da njihov motora biti primljen preko reda i instant gotov. Iznenadi me visok nivo tolerancije koji serviseri imaju prema ljudima.

Što se grešaka tiče, one se mogu dogoditi svima. Smatram da se osoba koja je napravila grešku treba poklopiti ušima i ispraviti je na najbezbolniji način za mušteriju (što jako često nije slučaj).

Evidentirano

singlica

• Vozi: motor
« Odgovori #1626 : 19. Kolovoz 2019, 14:11:25 »

Jer nema dovoljno ljudi koji ce platiti taj rad.
Nemoj se zavaravati pa gledati ovdje po forumu tko je sto napisao da ce platiti taj "kvalitetni rad".
Svi se gledaju voziti sto jeftinije. Ima svakakvih mestara ali brate ima i musterija koje su zesci pacijenti a kada imas motor tj proizvod koji ne podnosi fusaranje dobijes ovakvu situaciju...

Bas bi volio udomiti jednog RSV4 pa da vidim to cudo... :mrgreen:
Evidentirano
Nisam Biker ja samo vozim motor!!

tibor

• Oil sucker
  • Vozi: divlje i razuzdano
« Odgovori #1627 : 19. Kolovoz 2019, 15:29:04 »

ove priče da su bajkeri žedni kvalitetnih majstora i da su to spremni masno platiti su upravo to - priče za malu djecu

bajkeri su kao što je Nero lijepo napisao hrpa debila koji bi se jebali za kunu, većinom kod nas voze japance jer japanski motocikli podnose puno više fušeraja od talijanskih ili njemačkih... kad bi sad išao pisati na čemu  sve i kako ljudi štede kad je u pitanju stroj o čijoj mehaničkoj ispravnosti im ovisi život rekli bi da lažem, ali realno to su strahote

e sad, uz takvu klijentelu, u jednadžbu ubaci "majstora" koji nema nit kućnog odgoja nit morala a jedino od čega zna živjet je "mehanika pneumatskim pištoljem" i dobit ćeš fušera koji samo gleda kako prevarit i ukrast tj zajebat

naravno da ima izuzetaka i kod mušterija i kod servisera ali realno ovaj gore opis je svijet u kojem živimo

najljepše je radit sa mušterijama poput Getribe, ali takvi se stvarno jedva pronalaze... uostalom, da je više takvih bilo bi i više kvalitetnih i poštenih servisera jer bi tržište odvojilo žito od kukolja
Evidentirano
bolje biciklom u kupleraj nego mercedesom na posao

Igor28

• **
« Odgovori #1628 : 19. Kolovoz 2019, 15:55:36 »

kad bi sad išao pisati na čemu  sve i kako ljudi štede kad je u pitanju stroj o čijoj mehaničkoj ispravnosti im ovisi život rekli bi da lažem, ali realno to su strahote

Pa napiši, tome bi valjda u teoriji ovaj forum i trebao služit prvenstveno, da iskusniji članovi pišu o problemima i rješenjima, a u kratkom čitanju i pisanju po ovom forumu, teme se svode uglavnom na to ko ima veći kurac.
Možda netko to pročita, pa shvati koliko je bio u krivu i popravi se, pa neće bit pisanja po forumu da se kočiona klješta mažu industrijskom mašću itd., jer ako netko to napravi se može i ubit na kraju.
Po nekom mom laičkom mišljenju, najmanje servisiran dio većine motora je ovjes (uključujući i moj, ali odlučio to promijenit) koji se servisira tek kad svo ulje isteče iz vilica.
Iako idemo u off topic, neka se napravi jedna tema u kojem ljudi koji se stvarno bave servisom motora objasne važnost pojedinih servisa i radnji pa se nekim čudom možda i poveća broj tehnički ispravnih motora na cesti i ljudi stvarno počnu cijenit dobre majstore.
Evidentirano

piljun

• Vozi: ヤマハFZ6n / gsxr 600
« Odgovori #1629 : 19. Kolovoz 2019, 17:33:42 »

Senzor otvorenosti gasa, demand senzor, senzor pizdematerine., .....
Koliko to u konačnici donosi prednosti.pred japancem sa sajlom gasa i bez hrpe elektronike koja se može pokvarit. Ima li uopce prednosti oli nema
Isplativost sve te zajebancije za prosjecnog cestovnog korisnika ....
Ili je sve to samo da se moze pohvalit da se ima

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Evidentirano

stipe_zxr

• **
« Odgovori #1630 : 19. Kolovoz 2019, 17:44:35 »

Zato ja iz zadra vozim motor u karlovac na servis .
Evidentirano
Black Ninja

piljun

• Vozi: ヤマハFZ6n / gsxr 600
« Odgovori #1631 : 19. Kolovoz 2019, 20:25:03 »

A barem imaš servis u rh

Evidentirano

stipe_zxr

• **
« Odgovori #1632 : 19. Kolovoz 2019, 22:26:02 »

Ae
Evidentirano
Black Ninja

DaRRth Vader

« Odgovori #1633 : 19. Kolovoz 2019, 23:09:54 »

Senzor otvorenosti gasa, demand senzor, senzor pizdematerine., .....
Koliko to u konačnici donosi prednosti.pred japancem sa sajlom gasa i bez hrpe elektronike koja se može pokvarit. Ima li uopce prednosti oli nema
Isplativost sve te zajebancije za prosjecnog cestovnog korisnika ....
Ili je sve to samo da se moze pohvalit da se ima

Motori opremljeni traction control, bili oni japaneri ili europljani, nemaju  vezu izmedju  rucice gasa i leptira  u usisnim tijelima... neki jos uvijek imaj7 sajle gasa, no vecina je to izbacila i senzor je u samoj rucki... prednost je u to e da kompjuter moze kontrolirati isporuku snage i na taj nacin anulirati pogresku vozaca , recimo u velikom nagibu prenaglo otvaranje gasa....
E sad koliko to kome treba je pitanje... no cinjenica je da su japanari opremljeni top elektronikom specificno skuplji od europljana..

Nije tema o tuonu, ali tuonov ovjes je postao pametan... moze predvidjeti slijedecu akciju vizaca ili motora i po tome se podesi,  ne znam koliko ima kalkulacija u sekundi, mozda 25 ... e sad koliko to treba mozes skuziti tek kad se pila provoza...
Evidentirano
Moram pisat puno, i pametno i nepametno da ne zaboravim hrvaštinu...

tibor

• Oil sucker
  • Vozi: divlje i razuzdano
« Odgovori #1634 : 19. Kolovoz 2019, 23:48:43 »

Pa napiši, tome bi valjda u teoriji ovaj forum i trebao služit prvenstveno, da iskusniji članovi pišu o problemima i rješenjima, a u kratkom čitanju i pisanju po ovom forumu, teme se svode uglavnom na to ko ima veći kurac.
Možda netko to pročita, pa shvati koliko je bio u krivu i popravi se, pa neće bit pisanja po forumu da se kočiona klješta mažu industrijskom mašću itd., jer ako netko to napravi se može i ubit na kraju.
Po nekom mom laičkom mišljenju, najmanje servisiran dio većine motora je ovjes (uključujući i moj, ali odlučio to promijenit) koji se servisira tek kad svo ulje isteče iz vilica.
Iako idemo u off topic, neka se napravi jedna tema u kojem ljudi koji se stvarno bave servisom motora objasne važnost pojedinih servisa i radnji pa se nekim čudom možda i poveća broj tehnički ispravnih motora na cesti i ljudi stvarno počnu cijenit dobre majstore.

a gle toga ima stvarno dosta i to stvari da se čovjek uistinu zamisli, ali evo zadnji primjer

čovjek mi doveze motor zbog problema s elektrikom, rješim to i pregledam usput cjeli motor, lanac mu ne samo da je gotov (parcijalno razvučen, na mjestima krut) nego je i spojen brzom kopčom i to ne jednom nego dvije :shock: upozorim ga na to da je lanac gotov i da taj sistem sa dvije kopče nije siguran... čovjek mi odgovara da je to majstor koji mu je ugrađivao lanac prvo stavio lanac pa mu je bio predug pa ga je kratio pa ga je odrezo previše pa ga je tako onda nadoštukao :shock: i naravno nikako mu nije jasno kako to da je gotov a kupio ga je i dao ugradit pred niti 6000 km... ja mu još jednom objasnim zašto je gotov i pokažem mu... ok jasno mu je ali lanac je nov kako sad opet uzimat novi... pred dva tjedna me zove s autoceste da jel sam u radioni da bi došao kroz dva sata šlepom - puko mu lanac u vožnji, on je ostao na motoru, nije pao, al naravno lanac je polomio skoro sve što mu se našlo na putu i sad je trošak popravka takav kakav je da ne kažem da je mogao poginuti ili ostati invalid... a zbog čega... zbog 200 eura kolko košta novi lanac s lančanicima

ljudi jednostavno pre olako shvaćaju motore i održavanje istih, postoji razlog zašto je provjera ili zamjena nečega u intervalu, a servis motocikla nikako nije zamjena ulja i filtera ko što većina misli
Evidentirano
bolje biciklom u kupleraj nego mercedesom na posao

limun

• **
  • Vozi: tuono
« Odgovori #1635 : 20. Kolovoz 2019, 00:10:32 »

Ok. Onda , ipak kardan? :mrgreen:
Evidentirano

Stig

• **
  • Vozi: Z750
« Odgovori #1636 : 20. Kolovoz 2019, 09:38:56 »

Zato ja iz zadra vozim motor u karlovac na servis .

Pretpostavljam Kms

Milina je vidjet kako covjek radi pedantno svoj posao, a alat uredno uvijek poslozen, koliko god guzva bila i gro motora uvijek je sve ko po spagi uredno
Evidentirano

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
  • Vozi: Suzuki GSX-S1000F
« Odgovori #1637 : 20. Kolovoz 2019, 09:46:59 »

ove priče da su bajkeri žedni kvalitetnih majstora i da su to spremni masno platiti su upravo to - priče za malu djecu

bajkeri su kao što je Nero lijepo napisao hrpa debila koji bi se jebali za kunu, većinom kod nas voze japance jer japanski motocikli podnose puno više fušeraja od talijanskih ili njemačkih... kad bi sad išao pisati na čemu  sve i kako ljudi štede kad je u pitanju stroj o čijoj mehaničkoj ispravnosti im ovisi život rekli bi da lažem, ali realno to su strahote

e sad, uz takvu klijentelu, u jednadžbu ubaci "majstora" koji nema nit kućnog odgoja nit morala a jedino od čega zna živjet je "mehanika pneumatskim pištoljem" i dobit ćeš fušera koji samo gleda kako prevarit i ukrast tj zajebat

naravno da ima izuzetaka i kod mušterija i kod servisera ali realno ovaj gore opis je svijet u kojem živimo

najljepše je radit sa mušterijama poput Getribe, ali takvi se stvarno jedva pronalaze... uostalom, da je više takvih bilo bi i više kvalitetnih i poštenih servisera jer bi tržište odvojilo žito od kukolja
:LOL: :LOL:
 :palacgore: osim u boldanom, jer mislim da je razlog drugi
Evidentirano

stipe_zxr

• **
« Odgovori #1638 : 20. Kolovoz 2019, 17:26:34 »

Pretpostavljam Kms

Milina je vidjet kako covjek radi pedantno svoj posao, a alat uredno uvijek poslozen, koliko god guzva bila i gro motora uvijek je sve ko po spagi uredno
Ma napravi ono za sto motor dovezes.
Evidentirano
Black Ninja

karadolo46

• Vozi: HONDA VTR 1000 SP1
« Odgovori #1639 : 20. Kolovoz 2019, 18:26:02 »

Kms i Dario su zakon    :palacgore:

Ja sam vec 10 godina samo kod njega na servisu s Kawom.

Sad sam trenutno prominio vozilo al ubrzo kad ponovo Kawu dovezem i dalje samo gore servis...   :palacgore:
Evidentirano
#Honda VTR 1000 SP1 00", Honda NSR125 01", Aprilia SR150, 01"#

stipe_zxr

• **
« Odgovori #1640 : 20. Kolovoz 2019, 18:51:12 »

Moj je bio kad i od tarca  :mrgreen:
Evidentirano
Black Ninja
 Str: 1 ... 64 65 [66]   Gore

Stranica je generirana za 0.197 sekundi uz 20 upita.