.:: VIRTUAL RUNWAY ::. > Info Pult

Nezgoda i odstetni zahtjev

<< < (2/12) > >>

GricGric:
Koliko ja znam ne, jer kad bi ostvario povrat poreza zbog nastale štete, onda bi ti i primitak od osiguranja na osnovu pokrića troškova štete išao u prihod, odnosno trebao bi ga prikazati u poreznoj prijavi i na njega obračunati porez na dohodak.

To je porezno neutralna stavka, jer ti osiguranje nadoknađuje svu nastalu štetu.

doktor600:
Evo da se i ja nadovezem da ne otvaram novu temu:

U zakonu o obveznim osiguranjima u prometu nigdje ne pise na kakvu sve odstetu (materijalnu) ostecenik ima pravo.
Kak da ja saznam kaj bi sve osiguranje trebalo zakonski isplatiti? Jel ima to negdje zapisano da si ja mogu u miru procitati?
Radi se npr. o sljedecim troskovima:
-vucna sluzba,
-voznje na otpad jer je totalna steta,
-troskovi carinjenja onoga kaj je od auta ostalo, posto se u konkretnom slucaju radi o autu sa stranim registarskim plocicama,
-odsteta zbog nemogucnosti koristenja ostecenog vozila,
-troskovi skladistenja ostecenog vozila do procjene,
-troskovi vracanja vozaca u mjesto stalnog boravka/prebivalista u inozemstvu, itd...

darko_b:
za sve te nezgode bez savjetovanja s odvjetnikom nemojte uopce razmisljat o osiguranju i odstetnom zahtjevu..

Shepa:
Prilikom sklapanja osiguranja, uz policu AO, zelenu kartu i evropsko izvješće, dobijaju se i Uvjeti osiguranja, gdje su (više manje precizno) navedeni predmeti osiguranja, osigurani rizici/slučajevi, i još svašta nešto...

Pošto su Uvjeti osiguranja gotovo identični kod svih kuća, dovoljno je pročitati one koje se dobije uz svoju policu za znati okvirno što se može potraživati kad nastane osigurani slučaj.

Medjutim, 99,9% vlasnika vozila te papire drži uredno složene u onoj fascikli sa računima tehničkog, negdje u pretincu za rukavice ili portapaku, i nikad ih ne pogleda.

Odnosno, sjeti ih se pogledati tek kad im osiguranje odbije isplatiti puni/očekivani iznos odštete.
:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

doktor600:

--- Citat: Shepa - 15. Travanj 2012, 18:27:14 ---Prilikom sklapanja osiguranja, uz policu AO, zelenu kartu i evropsko izvješće, dobijaju se i Uvjeti osiguranja, gdje su (više manje precizno) navedeni predmeti osiguranja, osigurani rizici/slučajevi, i još svašta nešto...

Pošto su Uvjeti osiguranja gotovo identični kod svih kuća, dovoljno je pročitati one koje se dobije uz svoju policu za znati okvirno što se može potraživati kad nastane osigurani slučaj.

Medjutim, 99,9% vlasnika vozila te papire drži uredno složene u onoj fascikli sa računima tehničkog, negdje u pretincu za rukavice ili portapaku, i nikad ih ne pogleda.

Odnosno, sjeti ih se pogledati tek kad im osiguranje odbije isplatiti puni/očekivani iznos odštete.
:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

--- Kraj citata ---

hvala na odgovoru, ali pretpostavljam da moje njemacko osiguranje nema iste uvjete kao i neko hrvatsko osiguranje.
Odsteta za OSTECENIKA kod mene nije navedena u uvjetima osiguranja, vec je to zakonski regulirano. Pretpostavljam da u HR nije drugacije i da su u uvjetima osiguranja navedeni samo uvjeti za OSIGURANIKA, a ne i oni za ostecenika.

Posto ti sigurno spadas u onih 0,01% vlasnika vozila koji su procitali uvjete osiguranja, bilo bi lijepo da to svoje saznanje podjelis samnom. :mrgreen:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju