Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 173 174 [175] 176 177   Dolje

Autor Tema: Yamaha XT 1200 Z Super Tenere  (Posjeta: 422748 )

ko samui

• **
  • Spol: Muški
Odg: Yamaha XT 1200 Z Super Tenere
« Odgovori #4350 : 31. Prosinac 2018, 18:35:42 »

Kada sam se već dotakao guma, evo čisto diskusije radi... imao sam na motorima i sport-touring gume i sportske i racing street i race.

Ovo mi je prvi maxi enduro, ali tvorničke gume (BW501 i 502) osobno po ničemu ne zaostaju za nekim drugim gumama koje sam imao, doduše na različitim motociklima, ali vožnja je uvijek slična. Ja sam umjeren vozač i tako se i vozim, i za takvu vožnju mislim da su gume sasvim u redu. :neznam: Iskustva su dobrodošla, i sam sam u dilemi koje su gume iduće. Preporučaju mi Pirelli Scorpion Trail II.

Ovdje smo se malo dotakli tematike... http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=166349.msg4858357#msg4858357
I još negdje kasnije ali ne mogu naći...

Primjera radi...
sporttouring, BT021 http://i.imgur.com/KhV3J4tl.jpg
sport, M7RR http://www.motori.hr/forum/index.php?action=dlattach;topic=160783.0;attach=684233;image
racing street, supercorsa BSB http://i.imgur.com/V1vzuIol.jpg

To ovako nabrzaka, bilo je svakakvih guma i bolje "očišćenih" od ovoga ali želim reći da za tako neku umjerenu vožnju ne vidim šta fali ovima koje su na motoru... :misli: :mrgreen:

Normalno da zbog dimenzija i šare ima kompromisa u usporedbi sa ovima gore, ali što se samog gripa tiče mislim da pružaju sasvim dovoljno, u svakom slučaju imam povjerenja i do sada mi nisu "pustile" niti išle u tom smjeru... Motor je više umjeren nego ovi koje sam imao prije ali sasvim solidno podnosi i zavojite ceste...

Svaki savjet od ljudi koji imaju više iskustva sa maxi enduro motorima (i gumama) dobrodošao! :palacgore:

Gume su OK i nista vise od tog kad stavis pirelli ili metzeler next vidit ces razliku a o makadamu necu govorit ovo su sve cisto cestovne gume.

Jednostavno meni ne pasu na ovaj motor i tesko padaju u zavoj i dosta im treba da se ugriju,ok to je moje misljenje ja ih skidam iako imaju samo 5000 km.

Ja idem na pirelli rally STR ili metzeler Karoo Street da mogu malo i na makadam poc a na cesti su skroz ok 70% cesta cca 30% offroad a i lipse stoje na ovoj klasi motora daju im ono divlji izgled

BTW prominio sam ulje sad opet na 15000 km u kardanu ipak sam uzeo yamaha OEM (hvala Niki iz PB)
Evidentirano

Glaky

• **
  • Vozi: Caponord
« Odgovori #4351 : 31. Prosinac 2018, 19:18:07 »

Evo, ja sam trošio gotovo sve cestovne enduro gume i mogu ti reći da ćeš na pirelicama pratiti sve na Plominci i voziti na koljenu na Magistrali.  :mrgreen: Traju i drže po mokrom i glatkom asfaltu kao Metzeler t.next, što je važno za po Istri. Prednja Metzeler se opire dubokim nagibima ali zato ne umara na dugim putovanjima. Svedi izbor na ove dvije. Ja sam se vratio na Metzeler jer motor koristim samo za putovanja ali zato jedva pratim ekipu na Plominci.  :smiley: Moguće je i da se gume ne ponašaju jednako na svim motorima. Npr, meni zadnja traje 1ipo prednje...
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #4352 : 01. Siječanj 2019, 10:45:08 »

:palacgore:

Gume su OK i nista vise od tog kad stavis pirelli ili metzeler next vidit ces razliku a o makadamu necu govorit ovo su sve cisto cestovne gume.

Jednostavno meni ne pasu na ovaj motor i tesko padaju u zavoj i dosta im treba da se ugriju,ok to je moje misljenje ja ih skidam iako imaju samo 5000 km.

Ja idem na pirelli rally STR ili metzeler Karoo Street da mogu malo i na makadam poc a na cesti su skroz ok 70% cesta cca 30% offroad a i lipse stoje na ovoj klasi motora daju im ono divlji izgled

BTW prominio sam ulje sad opet na 15000 km u kardanu ipak sam uzeo yamaha OEM (hvala Niki iz PB)

Evo, ja sam trošio gotovo sve cestovne enduro gume i mogu ti reći da ćeš na pirelicama pratiti sve na Plominci i voziti na koljenu na Magistrali.  :mrgreen: Traju i drže po mokrom i glatkom asfaltu kao Metzeler t.next, što je važno za po Istri. Prednja Metzeler se opire dubokim nagibima ali zato ne umara na dugim putovanjima. Svedi izbor na ove dvije. Ja sam se vratio na Metzeler jer motor koristim samo za putovanja ali zato jedva pratim ekipu na Plominci.  :smiley: Moguće je i da se gume ne ponašaju jednako na svim motorima. Npr, meni zadnja traje 1ipo prednje...

Prvenstveno mi je cesta važna i u tom kontekstu sam govorio (i naglasio nekoliko puta).

Pirelli svi hvale i sigurno ću ih probati, ali već i sa ovim gumama pratim koga želim. Na najtvrđim postavkama ovjesa, sa gumama napumpanim na 2.4 i 2.8, bez suvozača, motor struže po zavojima kao i svaki koji sam imao do sada pa vjerujem pa ipak nisu baš toliko loše da se na njima ne može voziti. :) Da ima boljih,vjerujem da ima, tvornička ugradnja je uvijek kompromis.
Evidentirano
Alpe 2017. :smoke:
                   Gross i Vršić + Dolomiti 2018. 8)

dasty

• *
« Odgovori #4353 : 01. Siječanj 2019, 12:49:47 »

Ako tko zeli dajem gume skinute sa  S.Tenere 2016god. sa samo 300km.Gratis .
Evidentirano

DuroDu

• *
  • Vozi: S10, Vespa PX 200E
« Odgovori #4354 : 02. Siječanj 2019, 14:40:18 »

Evidentirano

Freshman

• Vozi: Super Tenere
« Odgovori #4355 : 03. Siječanj 2019, 20:51:43 »

Halo ekipa,
S10 2013, g. u mojem posjedu nekih godinu i po dana. Uzeta iz Njemačke sa 33.500 km. Sve mi na tenerki leglo k'o budali šamar osim što sam očekivao uglađeniji odziv na gas kao i nešto mekši mjenjač, Na touring modu mi suviše anemična, a na sport modu nekako nervozna. Da li je možda netko radio ECU reflash i ako je, kakvi su rezultati ?

Evidentirano

doktor dare

• **
  • Vozi: Yamaha XT 1200 Z Super Tenere
« Odgovori #4356 : 04. Siječanj 2019, 18:52:14 »

Sto se tice guma za S10, toplo preporucujem Dunlop Trailsmart MAX. Vozio sam i staru Trailsmart i bio zadovoljan, pa posle nje Pirelli, takodje zadovoljan, i sada nova verzija Trailsmart MAX. Guma je odlicna.
Battlewing sam vozio na Stromu 1000 i umalo zivu glavu nisam izgubio. Onaj ruzni osecaj u stomaku nije prestajao. Kada je Tenera dosla sa tim gumama, bio sam ocajan, ali su se te gume na Teneri vozile potpuno drugacije od Stroma. Onda ih probam kod drugara na GS-u i potpuno drugacije. Na Teneri sam ih izvozio do kraja, ali kada sam posle stavio druge gume, progledao sam.
Evidentirano
Bikers work is never done!

ko samui

• **
« Odgovori #4357 : 13. Siječanj 2019, 11:10:41 »

Kako izvaditi db killer iz akrapa s super tenere onaj akrap oem iz yamaha kataloga.
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #4358 : 13. Siječanj 2019, 13:22:24 »

Kako izvaditi db killer iz akrapa s super tenere onaj akrap oem iz yamaha kataloga.

Usudio bih se reći nikako... :misli:
Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #4359 : 13. Siječanj 2019, 21:35:53 »

Nije mi jasno oa motor je euro 3 al primjetio sam jedino da ga se rastavi a to mi ne pada na pamet

Cemu onda akrap?
Evidentirano

Branko-ST

« Odgovori #4360 : 13. Siječanj 2019, 21:50:25 »

Nije mi jasno oa motor je euro 3 al primjetio sam jedino da ga se rastavi a to mi ne pada na pamet

Cemu onda akrap?

Za sminku ka i cili motor :LOL:
Evidentirano
▒▓█▀H▄A▀J▄D▀U▄▀K▄▀▄S▀▄P▀▄L▀▄I▀▄T▀█▓▒

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #4361 : 14. Siječanj 2019, 10:17:20 »

Cemu onda akrap?

2 umjesto jedne cijevi za izlazu  :mrgreen:

I još + 1,3 Konja i 2 Njutna okretnog ... - 2 kila

Mislim da USA verzija ima mogučnost skidanja iz vani jer su dvije cijevi maska  na okomito ovalnom db killleru kod njih, a nisu odvojene dvije rupe kao kod nas ... isto uključuje bušenje (i kupovinu gumice) rupe na određenom mjestu karbonske kape. EU verziju nitko nije pokušavao rastaviti koliko mi je poznato ali ni to nije bauk ... repack kit bi trebalo po programu održavanja za produženje homologacije (knjižica u prilogu auspuha) redovito mjenjati/ugrađivati da bi ga se moglo uredno registrirati(u rigoroznim zemljama)
« Zadnja izmjena: 14. Siječanj 2019, 10:24:13 joke »
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #4362 : 14. Siječanj 2019, 13:13:54 »

Mislim da od cijele HR dole kod vas ima najviše tih motora. Kojih auspuha za nju si prodao najviše (Akrap, Leo, nešto treće...)?
Evidentirano

joke

« Odgovori #4363 : 14. Siječanj 2019, 13:17:25 »

Mislim da od cijele HR dole kod vas ima najviše tih motora. Kojih auspuha za nju si prodao najviše (Akrap, Leo, nešto treće...)?

Akrapa nekoliko, jedan Leo, jedan MIVV i jedan Remus ćini mi se. Možda ima i jedan sa Arrow ispuhom
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #4364 : 14. Siječanj 2019, 13:42:24 »

Akrapa nekoliko, jedan Leo, jedan MIVV i jedan Remus ćini mi se. Možda ima i jedan sa Arrow ispuhom

Kakav je feedback, šta ti se tu čini kao best buy? Ne nužno gledajući cijenu, nego sve ostalo.
Evidentirano

joke

« Odgovori #4365 : 14. Siječanj 2019, 14:23:00 »

Kakav je feedback, šta ti se tu čini kao best buy? Ne nužno gledajući cijenu, nego sve ostalo.

Akrap uvik zbog kvalitete, ali ovaj konkretno mi nije lip i ne vidi se izlaz(radi bočnih kufera). U biti su mi svi lipši od Akrapa i Arrowa jer su puno uži i imaju straight ispuh...ali onda treba računati na aftersales nosače i to da će ispuh tuć u njihove vodoravne poveznice(treba pazit i pokazivač smijera)
Ne treba zaboravit i katalizator u granama, to također možeš zamijenit ... ili još bolje, zamijenit a ostavit tvornički ispuh. Jedan je zamijenio grane i stavio Akrap...dobio je nešto snage ali zvuk je ostao isto prigušen
Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #4366 : 14. Siječanj 2019, 14:23:48 »

Ma sound je ok al ocekivao sam maknut te db killere volim ono pucanje pri otpustanju gasa.

Zato niko nemoze zaminit zvuk kakav mi je bio na r nine t s akrapom bez db killera i to serijskim nevjerovatno dobar
Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #4367 : 14. Siječanj 2019, 14:27:15 »

Evo jos jedna s boka
Evidentirano

joke

« Odgovori #4368 : 14. Siječanj 2019, 14:27:33 »

Ma sound je ok al ocekivao sam maknut te db killere volim ono pucanje pri otpustanju gasa.

Zato niko nemoze zaminit zvuk kakav mi je bio na r nine t s akrapom bez db killera i to serijskim nevjerovatno dobar

Ono pucanje je višak zraka u ispušnim plinovima, odnosno presiromašna smjesa ... to se inaće rješava blokadom AIS sustava dobave zraka. Redom svi to žele poništit/uklonit nakon što ugrade ispuh .... čudan je svijet  :misli:
Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #4369 : 14. Siječanj 2019, 14:28:39 »

Joke neznaju sto cine,oprosti im.
Evidentirano

joke

« Odgovori #4370 : 14. Siječanj 2019, 14:40:33 »

A gledajući realno to je šok za izolacijski materijal aftersales ispuha jer se radio doslovno o detonacijama odnosno naglim promjenama tlaka.
Ako idemo po tvorničkoj preporuci (npr. Akrap) to bi značilo frekventniju izmjenu vune i zakovica plašta.
Ako se ukloni katalizator to je manje izraženo jer se ohlade brže plinovi pa se teže zapale odnosno to se desi dalje od prigušivaća a bliže cilindru(glavi).
U normalnim zemljama kontrolira se i katalizatori i plinovi i rad AIS sustava pa se kompenzira višak zraka sa dodavanjem goriva putem injecitona....s tim da se to mora vratit na standard prije tehničkog
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #4371 : 14. Siječanj 2019, 22:07:12 »

Akrap uvik zbog kvalitete, ali ovaj konkretno mi nije lip i ne vidi se izlaz(radi bočnih kufera). U biti su mi svi lipši od Akrapa i Arrowa jer su puno uži i imaju straight ispuh...ali onda treba računati na aftersales nosače i to da će ispuh tuć u njihove vodoravne poveznice(treba pazit i pokazivač smijera)
Ne treba zaboravit i katalizator u granama, to također možeš zamijenit ... ili još bolje, zamijenit a ostavit tvornički ispuh. Jedan je zamijenio grane i stavio Akrap...dobio je nešto snage ali zvuk je ostao isto prigušen

Hvala na komentaru. :palacgore: Akrap je sigurno br.1 po pitanju kvalitete i ozbiljnosti u svemu tome, međutim kod ovog modela mi djeluje malo nedorečen (subjektivan dojam). Ne vizualno nego po pitanju toga što se ni na EURO3 modelu nije mogao skidati db-killer, a realno veliki broj kupaca aftermarket auspuha ganja prvenstveno zvuk, pogotovo kada nismo u R klasi. Neznam koja je razlika u zvuku original/Akrap sa db killerom uživo, po snimkama na Youtube i nije neka velika, a i po iskustvu u RL sa raznim drugim modelima je isto tako.

Pozicija auspuha je takva kakva je i osobno mi je sasvim korektna, na velikom broju motora u toj klasi je auspuh zaklonjen od pogleda, bilo zbog kufera, ili zbog štitnika koje mora imati obzirom na blizinu sjedala suvozača.

Ako se stavlja Akrap, dali to nekako utječe na GIVI nosače za bočne kufere, tj. dali smetaju za montažu?
Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #4372 : 15. Siječanj 2019, 08:02:24 »

Evo kako ti stoje givi bocni s akrapom sve je ko oem nikakvih problema cak i motor puno bolje izgleda puniji straznji kraj

BTW os kupit bocne kufere u mene,ne tribaju mi
Evidentirano

+marek+

• Vozi: FZ6N, VXR
« Odgovori #4373 : 15. Siječanj 2019, 08:10:01 »

Kako je meni ružno vidjeti kad su koferi različite veličine  :?
Evidentirano

fawlty82

• I`am Buttman
  • Vozi: jaše na tvrdim leđima
« Odgovori #4374 : 15. Siječanj 2019, 08:39:28 »

Kako je meni ružno vidjeti kad su koferi različite veličine  :?
Slažem se. Ovaj desni je baš šaka u oko.
Evidentirano
Vikend natezač kožice!
 Str: 1 ... 173 174 [175] 176 177   Gore

Stranica je generirana za 0.242 sekundi uz 21 upita.