Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 15   Dolje

Autor Tema: I da sad čujem mišljenja...  (Posjeta: 58029 )

seki22

• Pjađo me vodio kroz djetinjstvo i pomogao da postanem muško, tako mi Tmaxa
  • Vozi: ملك عجلتين
Odg: I da sad čujem mišljenja...
« Odgovori #25 : 10. Prosinac 2009, 21:57:40 »

Ljudi moji.Pomalo.Zasto ovolikog nerviranja.Nema potrebe.Mada je ponekad po mom misljenju jedan moderator reagira nepotrebno naspram mene,boze moj.svo zlo u tome.Ja na ovom forumu zvan dvojicu(komada 2) clana(jedan je isa sa menon u skolu i skuzia san da je odi slucajno a u drugog san kupia motor pa ga znan),tako da doista mogu bit neutralan i neopterecen.Svrha foruma je razmjena informacija i misljenja.Znaci pomoc u odrzavanju svog motora/skutera i pomoc prilikom kupnje motora/skutera.Meni je osobno ovaj forum puno pomoga kod jednog i drugog.pregledan je i dobar.
jedino evo izgleda da san usamljen u tome da se nadoda podrubrika maxi skuteri povise 400 cc.Jos uvik stojin kod te tvrdnje al ako i ne bude opet dobro.
I jos jednom.Malo vise tolerancije i razumijevanja i bice sve OK.

Evidentirano
Kralj Majka

Fran Zgb

• Spol: Muški
  • Vozi: Versys 650 2007
« Odgovori #26 : 10. Prosinac 2009, 23:21:56 »

Primjedbe na rad moderatora i nekih stvari oko foruma

pozdrav,
ovo ne pisem zato sto volim omalovazavati nekoga nego zato sto bih htio
da forum bude bolji i kvalitetniji
s obzirom na to da vozim skuter, daleko najvise vremena provedem na podforumu 
skuteri (i to oni iznad 50ccm) te se ovdje izneseni tekst odnosi na taj dio, ostali nemogu,

ne zelim i nije na meni da komentiram.
dakle redom, u topicima se brisu apsolutno svi postovi koji mozda imaju 10% offtopica ili

vuku na OT.  jasno je da nekog reda mora biti, ali ako ja napisem i dam neke slike s voznje
onda mi je logicno da ce moji kolege (a neki su mi i prijatelji) motoristi tu i tamo

napisati neku kvazi duhovitu stvar i da je to sve dobra i zdrava zabava i atmosfera koja se

u potpunosti izgubi kad se takvi postovi brisu.  Ja osobno se obozavam voziti u drustvu,

ujedno volim i slikati a posto sam i wananbe informaticar :), onda kad spojimo te tri stvari
dobijemo to da mogu napisati puno teksta i uploadtai slike s voznji. TO sam prije i radio

ali sada sam jednostavno izgubio volju za time, jel ako se ja potrudim to napraviti te moji

kolege to komentiraju u gore navedenom smislu, onda mi je totalno retardirano i debilno da

netko obrise sve postove i ostavi samo moj originalni post. Pa nisam pisao report za sebe,

ja znam di sam bio.

Pod broj dva, evo i konkretan problem da nebi bilo da su to samo moja pusta naklapanja.
 Pokrenuo sam topic "koji auspuh na nexusa 500" gdje mi je nekoliko ljudi napisalo odgovore.
Jedan od odgovora je bio da postoje i neki auspusi iz srbije koji kostaju duplo manje od

razvikanih modela a kvalitetom su tu negdje.  Na moje pitanje za malo detalja o tim

auspusima, dobijem jos nekoliko odgovora i par sati kasnije imamo sljedecu situaciju:
iz mog originalnog topica su svi postovi koji su vezani za auspuhe iz srbije maknuti svi

postovi u nekakav generalni topic na forumu o tim auspusima, moj topic je obrisan a svi

preostali postovi su maknuti u generalni topic o nexusu.
Dobijemo to da ja od jednog topica gdje mi je bilo odgovoreno (ili nije odgovoreno ali su

bila pitanja) sve sto me zanima, dobivam dva topica sto znaci da moram pratiti dva razlicita

topica (od kojih jedan ima preko 100 stranica i svaki dan se pisu postovi u njega koji

nemaju veze s mojim originalnim pitanjem) te se samim time gubi kompletan smisao i

preglednost foruma. Tom logikom se moze zabraniti/iskljuciti pokretanje novih threadova i

neka svi pisu vec u postojece topice. To kaj je to nemoguce pratiti je drugi par rukava.
Znaci apsolutna katastrofa od moderiranja... niti se tim cinom dobilo na preglednosti niti

se dobilo vise informacija, samo suprotno.
Moderatori na forumu sluze da tema ne ode u nekom krivom smjeru a ne da razdjele temu na X

razlicitih tema.   
To je jedan od milijun primjera gdje moderatori uniste sami koncept foruma i funkcioniranja

foruma.   Forum treba bit pregledan i brz, a ne da ja nemogu niti pomocu trazilice naci

nesto sto me zanima.
Evo sada sam pogledao, u tih 100 stranica postoji GRO razliciih topica, nema sanse da se

ovdje itko snade. Uopce mi nije jasna kojom logikom u isti topic ide "auspuh za runner vxr

200" "auspuh za vespu 250 gt" i "auspuh za nexus 500" kad su to sve razlicite klase skutera.

Sljedeca stvar koja me smeta (iako mi je na to vec odgovoreno ali cu opet napisati) je

nedostatak OT teme.
Na forumu se dobar dio ljudi zna uzivo i normalno je da se ima neki "kutak"/topic gdje se

moze razglabati bezveze. Znam da postoji u 'birtiji' podforum, ali eto ja neznam nijednog

clana s foruma uzivo koji vozi motor nego samo skuterase i onda mi je glupo pisati u tom

topicu. Lani dok je bio taj topic nije nikom nista previse smetalo, koga smeta OT nemora

pratiti taj topic i gotovo. A ako netko misli da ce se nabijati postovi da se poveca post

count, onda se samo ukljuci opcija da za taj topic ne prati postove tj ne vodi ih u

evidenciju poslanih.

Idemo dalje:
ovaj topic - http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,158204.0.html
zasto clan liberty ima pravo da ima svoj vlastiti topic u koji nesmije pisati nitko osim

njega i ostalih moderatora.
Kao prvo, postoji topic za runner vxr 200 i po logici koju imaju moderatori na ovom forumu

bi njegovi postovi trebali biti u tom topicu a ne u novom topicu.
Pod dva, kakva je to fora da on moze pisati kaj hoce a nitko ga nemoze niti nista pitati ili

komentirati te natpise? apsolutno nelogicno, neposteno i prejadno.

za kraj, cini mi se da ima previse podforuma u skuter dijelu, to smatram totalno

nepotrebnim.
Najveca prednost foruma je to da novi threadovi (tj postovi u njima) ili praceni threadovi

gdje ima novih postova su na vrhu, a kako se u njima slabije pise tako idu prema dnu.
I to funkcionira svagdje odlicno osim ovdje, tu kao da je "zabranjeno" otvarati nove

threadove jel malaguti i ekipa to odma pobrisu i sve.

ako ima gramatickih gresaka moje isprike, u zadnje vrijeme radim kao konj i trenutno jedva

gledam ali zbiljam mi je zao da forum nije ono sto je bio prije godinu dana cca.
Bilo je vise membera (koji su otisli s foruma radi tih novih pravila) koji su imali

kvalitetne postove te je atmosfera bila puno normalnija.

S postovanjem i nadom da ce se promjeniti na bolje,
Fran
Evidentirano

Denisxxx

« Odgovori #27 : 10. Prosinac 2009, 23:37:38 »

da i ja napišem koju, nisam dugo,

nikako mi novi izgled podforuma nije sjeo, sve nešto sticky, 982 podforuma, a imam filing da je sve mrtvo, i da pišu samo moderatori... pa nemam volje uopće se uključivati... zapravo čini mi se da ima više moderatora nego članova.

a i primjetio sam da su neki moderatori ponekad hiperaktivni, da, pravila su pravila, ali pretjerivanje ubija atmosferu, u mom selu se to još zove "metla u guzici".  :mrgreen:

Evidentirano

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #28 : 11. Prosinac 2009, 00:51:39 »

Bilo bi najpametnije da neki uzmu apaurin  :brush: i u krevet.Jer izgleda ovako :fajt:

E,da nezaboravin. :mrgreen:tribalo bi izdvojit maxi skutere u posebnu podrubriku :palacgore:[/b]

zanimljiva ideja
samo je pitanje kako kvalificirati maxi skutere
da li iznad određene kubikaže ili kako

u Italiji je to normalno da bude iznad 125/150 ccm, ali to ovisi o njihovim A kategorijama, mogućnosti voženja suvozača i sl.
Evidentirano

seki22

• Pjađo me vodio kroz djetinjstvo i pomogao da postanem muško, tako mi Tmaxa
  • Vozi: ملك عجلتين
« Odgovori #29 : 11. Prosinac 2009, 01:02:38 »

zanimljiva ideja
samo je pitanje kako kvalificirati maxi skutere
da li iznad određene kubikaže ili kako

u Italiji je to normalno da bude iznad 125/150 ccm, ali to ovisi o njihovim A kategorijama, mogućnosti voženja suvozača i sl.
Biker4life kaze da maxiji od 400 cc navise nemaju dovoljno "publike".Moze onda od 250 cc navise.Ili 300 cc samo se bojim da bi yamaha x max postala veliki gubitnik takve preraspodjele.Zato apeliram da bude od 400 cc navise.Kad se malo bolje pogleda u podrubrici skuteri povise 50 cc ako izuzmemo runner topic najvise postova,hitova i svega ostalog otpada na maxije od 400 cc pa navise.Vjerujem da bi to bia najposjecenija podrubrika.
Vi razmislite pa odlucite.
Vec je jako kasno iden spavat.Laku noc.
Evidentirano
Kralj Majka

+marek+

• Vozi: FZ6N, VXR
« Odgovori #30 : 11. Prosinac 2009, 01:06:19 »

Aj da i ja koju napišem.   :misli:  
Dok tema nije bila podjeljena svakodnevno sam pratio događanja u njoj,no od kako se sve to raspalo na manje teme,jednostavno više mi nije interesantno niti zanimljivo jer moram na 10 strana čitati(a to mi je malo bezveze) te većinom zaobilazim ovaj dio foruma.   :palacdolje:
Bilo bi ok kada bi napravili recimo 2 glavne teme.
Jedna sve o skuterima(unutar nje par podgrupa npr do 50ccm,od 50 pa naviše,maxiskuteri,tehnička pitanja,općenito o skuterima+oglasnik) i druga tema o vožnjama.  
Isto tako bilo bi dobro da se moderatiri malo opuste,nema više uopće one zezancije i ugođaja koji je prije vladao na ovom dijelu foruma,postalo je malo suhoparno,neinteresantno i dosadno.  :wink:
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #31 : 11. Prosinac 2009, 03:41:12 »

Biker4life kaze da maxiji od 400 cc navise nemaju dovoljno "publike".Moze onda od 250 cc navise.Ili 300 cc samo se bojim da bi yamaha x max postala veliki gubitnik takve preraspodjele.Zato apeliram da bude od 400 cc navise.Kad se malo bolje pogleda u podrubrici skuteri povise 50 cc ako izuzmemo runner topic najvise postova,hitova i svega ostalog otpada na maxije od 400 cc pa navise.Vjerujem da bi to bia najposjecenija podrubrika.
Vi razmislite pa odlucite.
Vec je jako kasno iden spavat.Laku noc.

Mislim da trenutno mozda nemaju dovoljno publike, ali opet - vidjeti cemo. :) :palacgore: Svaki je prijedlog dobrodosao. Tvoj prijedlog je dobar, ali trebamo jos razmisliti. :palacgore: Jer vidis o cemu se radi - neki se zale da je i ovako previse podforuma, te da im je nepregledno. :? To je jedina zapreka. A ako bi se islo na podjelu, onda od 400ccm naviše, po meni.
 :palacgore:

U ono ostalo necu ulaziti, jer mislim da ste zaista malo predaleko otisli, ali za auspuhe, moram iznijeti svoje misljenje. Iako taj podforum vecinom ne uređujem ja, slazem se da NE bi trebalo sve spajati u jednu temu, jer misljenja sam da onu temu od 100+ stranica vise nikad nitko nece citati, osim mozda prvu i zadnju stranicu. Po meni, bolje da svaki skuter ima svoju temu o auspusima, nego sve natiskano u jednu koju ce svi izbjegavati.

Glede izvjestaja sa voznji - obozavam ih citati ako su dobro odrađeni (slike + text). Neznam tko ti je sta brisao, tako da sada o tome necu.

Vezano za OT temu. Ponekad pomislim da bi dobro dosla, ali opet - za to ipak imamo Birc, tako da nema duge nego otic tamo i opalit po tipkovnici. Istina, mnogo clanova se pozna uzivo, pa je to jedna stavka za, ali s druge strane, mozda bolje da se "Voznje i druzenja" moderiraju malo slobodnije (ali opet do nekih granica), pa ce svi biti zadovoljni. Jer pravila su pravila, i na neke stvari ipak nemam(o) utjecaj.

Jos samo nesto - glede "Libertyjevih" tema. Kada je otvorio prvu temu tog tipa, "Review X9", korisnici su ga podrzali i trazili još informacija prezentiranih na taj način. Tema je bila odlicno prihvacena. To je bilo u vrijeme ohoho prije nego je postao moderator, jos negdje 2007. ako se ne varam. I da, i tada je lockao temu. Isto je ucinio i za Liberty 50 i sada za VXR. Mislim da su takve teme vrlo korisne, jer se moze vidjeti zivotni vijek jednog skutera, i financijsku stranu svega. I sve je na jednom mjestu, a ne iscjepkano u 100 nastavaka u nekoj drugoj temi/generalnom topicu.

« Zadnja izmjena: 11. Prosinac 2009, 03:51:13 biker4life »
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #32 : 11. Prosinac 2009, 03:57:22 »

Ljudi moji.Pomalo.Zasto ovolikog nerviranja.Nema potrebe.Mada je ponekad po mom misljenju jedan moderator reagira nepotrebno naspram mene,boze moj.svo zlo u tome.Ja na ovom forumu zvan dvojicu(komada 2) clana(jedan je isa sa menon u skolu i skuzia san da je odi slucajno a u drugog san kupia motor pa ga znan),tako da doista mogu bit neutralan i neopterecen.Svrha foruma je razmjena informacija i misljenja.Znaci pomoc u odrzavanju svog motora/skutera i pomoc prilikom kupnje motora/skutera.Meni je osobno ovaj forum puno pomoga kod jednog i drugog.pregledan je i dobar.
jedino evo izgleda da san usamljen u tome da se nadoda podrubrika maxi skuteri povise 400 cc.Jos uvik stojin kod te tvrdnje al ako i ne bude opet dobro.
I jos jednom.Malo vise tolerancije i razumijevanja i bice sve OK.

BOLD: Potpis. Forum bi ipak trebao sluziti popunjavanju slobodnog vremena, pronalasku korisnih informacija, i na kraju zabavi. Smatram da se nitko nebi trebao ovoliko zivcirati radi necega sto ipak i nije neki goruci problem. :)

Denisxxx

« Odgovori #33 : 11. Prosinac 2009, 07:42:02 »

2LIBERTY

ne znam da li si se ti to našao pogođen mojim postom, ako jesi, nisi trebao...

u glasanju za moderatora sam kao razloge zašto glasam za tebe naveo: "dovoljno zreo i godinama i psihom. A i vjerojatno sasvim dovoljan za skutere..."
i još uvijek stojim pri tome, pogotovo obzirom da se u ovoj temi mnogo toga iskristaliziralo...

npr. ako je tema otvorena od strane Bandita sa namjerom da članovi iznesu pohvale i kritike na novosti u podforumu skuteri, ma kakve one bile onda stvarno nema smisla da moderator na čiji se račun iznose kritike zaključa temu jer mu se to ne sviđa. To je nezrelo i nepromišljeno. Ako je to tko trebao napraviti onda je to Bandit, a onda uz to i izmoderirati i poslati na hlađenje one članove koji nisu dorasli forumskoj komunikaciji.

To što si ti kasnije temu otključao i dozvolio da ljudi iznesu što misle, pokazuje da smo na istom tragu razmišljanja i zato  :palacgore:., Nažalost, to nije prvi put da popravljaš tuđe ishitrene reakcije.

A to što mi se sadašnji izgled foruma ne sviđa, to je jednostavno tako, teško primam promjene.... uostalom ajd se ti zaljubi u Sandru Dabo na silu... :mrgreen:

BOLD: Potpis. Forum bi ipak trebao sluziti popunjavanju slobodnog vremena, pronalasku korisnih informacija, i na kraju zabavi. Smatram da se nitko nebi trebao ovoliko zivcirati radi necega sto ipak i nije neki goruci problem. :)

Upravo tako. ali ne samo onima koji brišu, nego i onima koji pišu  :mrgreen:

Evidentirano

liberty

« Odgovori #34 : 11. Prosinac 2009, 09:12:35 »

@Denisxxx
nisam se našao pogođen ničijim postom, zaista, volio bi da nam bude bolje :)
i meni je sad nepreglednije, i teško se navikava
i dan danas tehnička pitanja preskačem jer mi ih se ne da otvarati
opet nemam jasnu viziju kako podijeliti podforum :?
neki strani forumi koriste podjelu
- skuteri do 50 ccm
- skuteri preko 50 ccm
pa unutar ove druge skupine imaju opči dio, dio što se tiće tehničkih pitanja/tuniranja, izgleda skutera, guma za skutere itd.

čini mi se da bi radi preglednosti upravo tako trebalo podijeliti podforum
tako da kad jednom uđeš na podforum imaš dalje grananje, a ne da ulaziš u sve o skuterima, pa izlaziš i ulaziš u tehnička pitanja i sl.

ovo što se tiće editiranja i brisanja postova
vidim da dolazi za svih strana kritika - pa ću poraditi na tome :palacgore:

kritika je uvijek dobrodošla, samo treba znati kako ju iskazati
« Zadnja izmjena: 11. Prosinac 2009, 09:33:10 liberty »
Evidentirano

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Moderator
  • Spol: Ženski
  • Vozi: korijen od hrena
« Odgovori #35 : 11. Prosinac 2009, 11:41:47 »

Bit će tebi super kad vam obrišem skuter pdf...cijeli. :mrgreen:
Umjesto da porazgovarate ko ljudi, vi skačete jedan na drugoga ko djeca.
Prestrašno.

Ste karali kaj? :mrgreen:

zavadi pa vladaj  8) :mrgreen:

ok.činjenica je da su skuteri puno šira interesna sfera nego klasični motocikli.
imaš mali milion prozvođača, pa još milion pod robnih marki i tako dalje.
nekome tko vozi motocikl je podjela malo jednostavnija (japanac ili europljan, do 500 i preko 500 ccm, vrsta enduro, tourer, sport), nama mališanima je drugačije jer i skuter od 50 ccm već ulazi u kategoriju trkača ako je nabrijan kako treba, dok veliki maksiji mogu biti obični toureri)

slaganje foruma je dugotrajan proces, svaki detalj se mjenja s vremenom i informacijom od samih korisnika.
zato je bitno da moderatori osluškuju uhom na prometnici što korisnici foruma misle o tome.

napadanje samih moderatora neće nikome pomoći jer je svaki korisnik moderator za sebe.
radije recite velikom bratu adminu pizdeku hvala kaj se brinesš za mališane i budemo se dogovorili međusobno kako nam odgovara pretraživati naš kutak.

za modove:  pojednostaviti znači da razmišljate kao prosječni korisnik koji može imati potrebu saznati tehničke detalje ili sl, ali ne prepoznaje razliku izmedju variomata i cinculatora, a silno želi sebi rješiti problem

prijedlog: preobraziti tehnička pitanja u  "pitaj-odgovor" , ali sa podjelom u tehničkom smislu, ispušni sustavi, prijenosi, napajanje, i sl.
« Zadnja izmjena: 11. Prosinac 2009, 11:50:51 dannyghost »
Evidentirano
Šta se tiče voznih osobina draži su mi talijanski motori, imaju dušu,ali za koju vozač mora nešto žrtvovati.S druge strane Japanski su više strojevi za ugodu, kao neka vrsta cyberkurvi ali bez neke istaknute osobnosti

BaDly

• Vozi: SW600
« Odgovori #36 : 11. Prosinac 2009, 11:45:32 »

Jaoooo koji topic....baš sam se nasmijao čitajući ovih 6 stranica.....

DA ponovim i obrazložim svoje prijedloge.....

1. Skutere i tehnička pitanja bi spojio i u toj jedinstvenoj temi bi napravio podforume:

- tehnička pitanja (općenito)
- skuteri do 50 ccm
- skuteri od 50 do 400 ccm
- skuteri 400+ ccm

sam svoj majstor i termogrupa bi bili sticky teme u tehničkim pitanjima i to je to....ovo bi tako napravio čisto zbog preglednosti jer mi je onaj stari raspored na forumu bio puno pregledniji...sad ima previše podforuma i totalno ze gubim u tome...ovo je moje subjektivno mišljenje o rasporedu na forumu....

2. Također, kao i neki članovi, ne slažem se sa zaključavanjem tema koje opisuju pojedini skuter. Ako netko ima pitanja za taj skuter, mora otvarati novu temu, a sve se lijepo može riješiti u toj 'zaključanoj' temi. Ovime pridonosimo da se teme ne dupliraju.

3. Jako me smeta grupiranje i generaliziranje tema sa nekom tematikom. Netko je prije spomenuo temu sa auspusima. To se ne bi smjelo raditi. Ja sam svojevremeno isto malo kopao po temama vezanim uz auspuhe i onda sam odustao kad sam vidio da se gro tema ubacilo u jednu koja ima milion postova i stranica....onda sam se prebacio na google jer mi se stvarno neda čitati milion stranica da nađem jedan post koji mi se čini interesantan.

4. Uopće ne znam što će nam tema vožnje i druženja ovdje. Ako ne možemo imati birtiju, ne treba nam i ova tema. Postoji forum 'putovanja' i 'Jednodnevne vožnje i druženja' u koje se može sve prebaciti iz ove naše skuteraške teme sa istom tematikom. Tako i onako na vožnje i druženja nerijetko sudjeluju i motori i skuteri zajedno !

Eto toliko od mene.... :palacgore:

malaguti

• Gost
« Odgovori #37 : 11. Prosinac 2009, 11:50:06 »

Ne,voznje imaju svoj podforum za motore a tako ima podforum za skuter voznje,necemo to spojiti...

A slozio bi se sto se tice spajanja,da se spoji podforum tehnicka i pitanja i voznje sa podforumom sve o skuterima,znaci otvori se podforum sve o skuterima u i njemu su jos ta dva podforuma...
Evidentirano

BaDly

« Odgovori #38 : 11. Prosinac 2009, 11:55:25 »

Ne,voznje imaju svoj podforum za motore a tako ima podforum za skuter voznje,necemo to spojiti...

HM..ovo ti nije nikakav argument, ako tako gledaš onda možeš i sa svim ostalim povući paralelu sa motori forumom.....

npr...staviš tehnička pitanja, pa unutra, honda, yamaha, piaggio, ....

Možda sam ja subjektivan (iako ne vjerujem u ovom slučaju), ali ja bi sve više i više foruma unificirao jer su motori i skuteri usko povezani. Neki podforumi moraju biti razdvojeni, ali većina ne, a vožnje i druženja definitivno ne ! To je samo moje mišljenje !

btw...zašto onda mi nemamo i svoju birtiju ? (nisam za to, samo pitam jer me zanima argument)

malaguti

• Gost
« Odgovori #39 : 11. Prosinac 2009, 11:58:31 »

nemamo birtiju jer birtiju vec imamo,koja je je za svih ,a za voznje je bolje ovako i ostat ce ovako,moto voznje su moto voznje a skuter voznje su skuter voznje,isto tako je sa tehnickim pitanjima, jer ako se voznje spoje onda to vise nije pregledno,a sam glavni podforum po nazivu ti govori sve, Sve o skuterima :wink:
Evidentirano

BaDly

« Odgovori #40 : 11. Prosinac 2009, 12:02:03 »

nemamo birtiju jer birtiju vec imamo,koja je je za svih ,a za voznje je bolje ovako i ostat ce ovako,moto voznje su moto voznje a skuter voznje su skuter voznje,isto tako je sa tehnickim pitanjima, jer ako se voznje spoje onda to vise nije pregledno,a sam glavni podforum po nazivu ti govori sve, Sve o skuterima :wink:

Nisi mi odgovorio na pitanje, nisi mi dao argument već samo svoje mišljenje (bold)

Za tehnička pitanja mi je logično da su odvojena jer je tu ipak previše razlika između motora i skutera, nego npr. u vožnjama i putovanjima !

malaguti

• Gost
« Odgovori #41 : 11. Prosinac 2009, 12:06:30 »

Nisi mi odgovorio na pitanje, nisi mi dao argument već samo svoje mišljenje (bold)

Za tehnička pitanja mi je logično da su odvojena jer je tu ipak previše razlika između motora i skutera, nego npr. u vožnjama i putovanjima !
zbog toga sta bar 80% skuterasa ide jako slabo u ostatak foruma,evo ja prvi,tako da to bas i nije dobra ideja,da tu raspravljamo o svemu sto se tice skutera i onda idemo u skroz drugi podforum za voznje,jasnije?
Evidentirano

BaDly

« Odgovori #42 : 11. Prosinac 2009, 12:14:01 »

zbog toga sta bar 80% skuterasa ide jako slabo u ostatak foruma,evo ja prvi,tako da to bas i nije dobra ideja,da tu raspravljamo o svemu sto se tice skutera i onda idemo u skroz drugi podforum za voznje,jasnije?

Da, ali kad želiš ući u topic vožnje i putovanja, moraš kliknuti na njega, isto kao što bi morao kliknuti na putovanja. A ako gledaš sa strane korisnka koji traži neku određenu lokaciju za putovanje, mora tražiti u dva topica jer je netko sa skuterom možda bio na traženoj lokaciji, a nitko sa motorima nije !

Osobno sam mišljenja da maksimalan broj tema moramo unificirati sa motorima, a samo specifične da ostaju. Svi se mi vozimo na dva kotača, svi smo članovi jednog foruma i mislim da ne bi trebali raditi razliku između onih koji imaju getribe i onih koji nemaju...u biti imaju, ali drugi tip getribe...uglavnom...znaš na što mislim.....

Jesi li ikad na nekim auto forumima vidio da se distanciraju manualci sa automaticima ?? Ja osobno nisam nikad, pa ne bi niti ovdje u 90% slučajeva, ali u 10% bi samo zbog preglednosti i lakšeg pristupa informacijama !

BaDly

« Odgovori #43 : 11. Prosinac 2009, 12:24:16 »

u nekim stvarima se i slazem sa tobom,ali moramo svatiti da je ovo moto forum,a i sam naziv ti govori, MOTORI.hr, a skuter podforum je tako ubacen,mnogi moto forumi uopce namaju skuterase i podforume za njih,meni je jako draga sta su bandit i ostali administratori posvetili i nama paznje i uredili nam podforum i ubacili jos podforuma,prije smo imali samo jedan podforum cisto da imamo nesto i to je bilo jako lose,vjeruj mi kad ti kazem da se nece spajati moto i skuter podforum,nije to do mene osobno iako se ni ja ne slazem :wink:

eto toliko od mene za sad,idem radit oko skutera :palacgore:

Ok....kužim sve što si napisao iako mislim da je najveća glupost na svijetu što se uopće radi selekcija motor vs. skuter....na kraju krajeva to su sve 'motori' samo sa različitom getribom i prijenosom....znam da to neki neće prihvatiti, ali jbg....100 ljudi, 100 čudi, 100 žena, 200 sisa....

Uglavnom neka starješine odluče kako će biti....od nas se tražilo da damo prijedloge što smo neki i učinili !  :wink:

liberty

« Odgovori #44 : 11. Prosinac 2009, 13:22:34 »

@BaDly
budem onda otvorio svoje dvije zaklječane teme o libertyu i runneru :palacgore:

slažem se s tobom za spajanje tehničkih pitanja i sve o skuterima pod pretpostavkom da se napravi podjela:
- do 50 ccm i unutar nje 2t i 4T podjela
- od 50 ccm do 400 ccm
i od 400 ccm na dalje

Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #45 : 11. Prosinac 2009, 13:32:46 »

Ok....kužim sve što si napisao iako mislim da je najveća glupost na svijetu što se uopće radi selekcija motor vs. skuter....na kraju krajeva to su sve 'motori' samo sa različitom getribom i prijenosom....znam da to neki neće prihvatiti, ali jbg....100 ljudi, 100 čudi, 100 žena, 200 sisa....

Uglavnom neka starješine odluče kako će biti....od nas se tražilo da damo prijedloge što smo neki i učinili !  :wink:

Slazem se s tobom, ali ajde ti to objasni vecini clanova koji u najmanju ruku ne vole skutere. :wink:
Pa bilo je vec takvih tema u generalnom podforumu o motorima, vecina ih je zavrsila kolektivnim banovima zbog međusobnog vrijeđanja.
Neznam dali pratis ostale podforume, vjerovatno ne, jer da da, to nebis pitao. :palacgore:
Kazem jos jedamput, slazem se s tobom, ali to ti je borba sa vjetrenjacama... :wink:

Jaoooo koji topic....baš sam se nasmijao čitajući ovih 6 stranica.....

DA ponovim i obrazložim svoje prijedloge.....

1. Skutere i tehnička pitanja bi spojio i u toj jedinstvenoj temi bi napravio podforume:

- tehnička pitanja (općenito)
- skuteri do 50 ccm
- skuteri od 50 do 400 ccm
- skuteri 400+ ccm

sam svoj majstor i termogrupa bi bili sticky teme u tehničkim pitanjima i to je to....ovo bi tako napravio čisto zbog preglednosti jer mi je onaj stari raspored na forumu bio puno pregledniji...sad ima previše podforuma i totalno ze gubim u tome...ovo je moje subjektivno mišljenje o rasporedu na forumu....

2. Također, kao i neki članovi, ne slažem se sa zaključavanjem tema koje opisuju pojedini skuter. Ako netko ima pitanja za taj skuter, mora otvarati novu temu, a sve se lijepo može riješiti u toj 'zaključanoj' temi. Ovime pridonosimo da se teme ne dupliraju.

3. Jako me smeta grupiranje i generaliziranje tema sa nekom tematikom. Netko je prije spomenuo temu sa auspusima. To se ne bi smjelo raditi. Ja sam svojevremeno isto malo kopao po temama vezanim uz auspuhe i onda sam odustao kad sam vidio da se gro tema ubacilo u jednu koja ima milion postova i stranica....onda sam se prebacio na google jer mi se stvarno neda čitati milion stranica da nađem jedan post koji mi se čini interesantan.

4. Uopće ne znam što će nam tema vožnje i druženja ovdje. Ako ne možemo imati birtiju, ne treba nam i ova tema. Postoji forum 'putovanja' i 'Jednodnevne vožnje i druženja' u koje se može sve prebaciti iz ove naše skuteraške teme sa istom tematikom. Tako i onako na vožnje i druženja nerijetko sudjeluju i motori i skuteri zajedno !

Eto toliko od mene.... :palacgore:

1. Opet ponavljam svoj post, samo procitaj pravila tih podforuma, pa razmisli. I jos nesto, kako da "Sam svoj majstor" bude sticky tema, kada taj podforum ima 15ak tema, i svaka je vrlo vrlo usko specijalizirana, a Malaguti je sate proveo sve rastavljajuci na te male teme, slikajuci dok je radio i opisujuci sve. Ipak, i njegovo vrijeme trebamo postovati. Ja mu skidam kapu na tome. Pa ne radi se ni o satima, nego o tjednima. Ovim putem pozivam svih u taj podforum, neka navrate i samo prolistaju, pa neka pogledaju sta je decko slozio!
Evo i direktan link: http://www.motori.hr/forum/index.php?board=64.0

2. Imas tri review-a na podforumu. Liberty 50, VXR i X9 250. Svi osim Libertyja 50ccm imaju svoje vise ili manje aktivne generalne topice. Tamo mozes pitati sve, a review smatramo kako neki tip "maraton testa". Znaci, samo dojmovi "test" vozaca, u ovom slucaju Libertyja.

3. Slazem se. Ona tema o 4T auspusima... ukratko: :dizzy:

4. Podforum "MOTORI" nema Birtiju, vec je ona u "VIRTUAL RUNWAY". Ali ima voznje i druzenja, kao i pdf "SKUTERI" koji to isto ima, a Birc nema. Pogledaj malo strukturu cijelog foruma. :palacgore:

5. Nemoj misliti da te napadam, samo konstruktivno raspravljamo, uvijek rado citam tvoje postove, samo eto, ovdje nam se misljenja malo razilaze, ali nema veze. :palacgore: :palacgore:

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #46 : 11. Prosinac 2009, 13:41:23 »

@BaDly
budem onda otvorio svoje dvije zaklječane teme o libertyu i runneru :palacgore:

slažem se s tobom za spajanje tehničkih pitanja i sve o skuterima pod pretpostavkom da se napravi podjela:
- do 50 ccm i unutar nje 2t i 4T podjela
- od 50 ccm do 400 ccm
i od 400 ccm na dalje

O Libertyju otkljucaj, jer nema generalne teme, ali o VXR-u nemoj. Vec postoji "Runner General Topic", i zainteresirani nek tamo pitaju sta ih zanima. Tvoj review neka smatraju maraton testom i gotovo.

Ovo drugo, mislim da se komplicira previse. Ne radi se ni o tome da bi to premjestanje opet trajalo dugo, nego o tome da smo se konacno priviknuli na ovo, bar vecina.

Glede te silne pomutnje, ljudi, pa imate 4 glavna podforuma i 3 podforuma.

1.  => Sve o skuterima
1.1  ===> Skuteri do 50ccm
1.2  ===> Skuteri preko 50ccm
------------------------------
2.   => Tehnicka pitanja - skuteri
2.1  ===> Sam svoj majstor
2.2  ===> Termo grupa
3. => Voznje i druzenja
4. => Minibike

1. U sve o skuterima su vam generalne rasprave - novosti, predstavljanja, zanimljivosti, teme vezane za opremu (npr. ona dekica itd) i sl.
On se dijeli u dva podforuma - generalne teme vezane za skutere (1.1) od 50ccm i one jače (1.2).

2. Podforum tehnicka pitanja - sve vezano za mehaniku - ovdje pitajte, kazite sto vas muci - serijski skuteri.
2.1 U sam svoj majstor u biti samo citate, to je vise kao rubrika u kojoj su savjeti i upute popraceni slikama.
2.2 Termo grupa - kitovi, auspusi i to je to. Ovo je vise za tunere i tunirane skutere.

3. Voznje su voznje, a (4.) Minibike vecina i ne prati. I sad ako je tesko priviknuti se na to, onda neznam... :shock:

EDIT: Evo i obrojcao sam, mozda se lakse skuzi. :palacgore:
« Zadnja izmjena: 11. Prosinac 2009, 13:56:14 biker4life »
Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #47 : 11. Prosinac 2009, 13:52:36 »

neznam ni ja zasto je nekima ovakav forum kompliciran :misli: ako smo se mi moderatori privikli onda neznam zasto je njima problem,jer ja osobno kad sam online pratim sve teme i procitam svaki ali bas svaki novi post, kad me nema online i kad se logiram onda pregledam sve nove postove i nije mi nista komplicirano :neznam:

opet kazem,treba malo vise provest vremena na forumu i sve ce vam biti jasno,a sto se tice rada nas moderatora,odite na neki drugi skuter forum pa pogledajte kakav je tamo raspored teme tj.kaliko ima podforuma i kako se ponasaju moderatori i sta sve dopustaju,jednostavno takve stvari ovdje nece biti,ako zelite drage volje cu vam poslati link na pp pa se uvjerite sami i onda cete doci natrag i necete mene napadati nego cete traziti da  budem predsjednik  :mrgreen: :wink:

pozdrav

Skuderator team 8)
Evidentirano

ivbura

• **
  • Vozi: Aprilia sportcity
« Odgovori #48 : 11. Prosinac 2009, 13:57:07 »

Ja mislim da triba razdvojiti i ove skuteraše iz unutrašnjosti (pa nek se oni djele opet) i ove s mora  :misli: ma i ove iz istre i primorja ,zna se i dalmaciju  a vidi zaboravija san i ove gorane  :LOL: a i one šta livaju na Ini i Omv-u s ovima s Tifona  :mrgreen:i one "pačenike"  s manjim  privatnim pumpama
Skuterašice samo jedan podforum za njih  :LOL: eto ti bandit pa bilježi.

Eto malo ovako revijalnije ali previše podforuma i strogo specijaliziranih tema zasigurno ne pridonosi posječenosti  kao i krutost modova  :misli: ,da se ne desi da je ovo izdvojeni kutak usko specijaliziranih ,nadobudno tehničko i ino nastrojenih...
koji če večina forumaša izbjegavati a ovo je ipak forum u kojem se može  raspravljati a i hvaliti sigurno štošta korisnog i  saznati ,jednom rječju pisano druženje koje je nekolicina a i dobar dio foruma i zbiljski odradila .Moj pogledić  :shock: učiniti podforum zanimljiv i pregledan i onima koji nisu "skuteraši" (mada večina vozi sve ).

Kotrlj !

Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #49 : 11. Prosinac 2009, 13:58:54 »

OK sve stoji, nekome je pregledno, nekome ne.

Ali jedno pitanje - ako vam je pdf "Skuteri" nepregledan, kako se snalazite u "Motori" podforumu? :shock: :misli:
 Str: 1 [2] 3 4 ... 15   Gore

Stranica je generirana za 0.324 sekundi uz 20 upita.