Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2 3 ... 442   Dolje

Autor Tema: GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA  (Posjeta: 1238562 )

bimba

• Spol: Muški
  • Vozi: FZS1000 na cesti/GPZ900 na polici
GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA
« : 02. Siječanj 2010, 13:03:09 »

Evo pokušati ću vam ukratko predstaviti sve važne novosti po pitanju novih modela guma u 2010 g. Neću nabrajati suhoparne podatke o upotrebljenim tehnologijama i slićno, jer kada se gledaju tvornički press materijali to sve izgleda svemirsko, a praksa u biti pokaže kakva je guma. Staviti ću samo neke moje komentare i mišljenja na osnovu tih materijala.

Pa krenimo redom:

MICHELIN

Kod Michelina imamo dvije novosti, koje su dosta obečavajuće:

1. MICHELIN POWER PURE

Ovu novost kod Michelina smatram veoma zanimljivom iz sljedečeg razloga. Ne radi se o nikakvoj cesta/ staza gumi, nego o čistoj cestovnoj sportskoj gumi top performansi. Ne mijenja Pilot Power , nego je nadopuna u ponudi. Naime, dosada je kod svih bio slučaj da su u ponudi imali ili klasićne sportske gume ( Pilot Power, Bt-016, Rosso, Qualifier&Qualifer 2,itd.) , ili Race gume sa homologacijom za cestovnu upotrebu u dvije varijante. Racing Street ( cesta i povremeno staza ) te isključivo za stazu. Problem Racing Street guma je taj što su izvedene iz Race guma, pa ovisno o modelu  i proizvođaću sa sobom nose i određene mane kod upotrebe na cesti kao što su teško grijanje, loše na mokrom, nervozan prednji kraj itd.

Zašto sve ovo pišem. Postoji puno vozaća kojima su kada govorimo o cestovnoj upotrebi, klasićne sportske gume na određeni naćin preslabe, a Racing Street gume, iako vrhunske zbog određenih mana i cijene u neku ruku neprihvatljive.

Po specifikacijama Power Pure-a, mislim da bi ova guma mogla biti riješenje a da li sam u pravu pokazati će vrijeme. To mislim iz razloga što se radi o isključivo cestovnoj gumi , ali ekstremnih performansi. Nije nastala iz Power Ona nego je razvijana kao kompletno novi proizvod sa samo jednom namjenom. Pružiti što bolje performanse u ekstremnoj vožnji na cesti. Trebala bi pružiti ono najbolje iz dva svjeta, dobro trajanje, prihvatljivu cijenu i relativno široku upotrebljivost sportskih guma, te vrhunski grip i voznost race guma.

Najbitnije karakteristike su:

1. Ne mijenja Pilot Power i Pilot Power 2CT, nego je nadopuna u tom segmentu, dok se Pilot Sport izbacuje iz ponude
2. Dvokomponentna tehnologija, s tim da je udio mekše smjese u boćnom dijelu puno veći nego kod PP 2CT-a
3. Koliko je meni poznato, kod cestovne legalne gume, prvi put je pri izradi karkase korišten Kevlar, što ima za posljedicu sljedeće. Oko cca 1 do 1,5 kg lakše gume ( po setu ) u odnosu na bilo koje druge, što veoma utječe na dinamičke karakterstike samog motora u vožnji
4. Prva ugradnja na Yamahi R1 , specifikacija "A" za 2010 g.

Dostupne dimenzije će biti 120/60-17 i 120/70-17 za prednju gume, te 160/60-17 , 180/55-17, 190/50-17 te 190/55-17 za zadnju gumu.
U prodaji bi se trebala pojaviti tokom veljaće.

_________
EDIT: Korigiran naslov, obzirom da se tema koristi kao generalna tema o gumama. :palacgore:
« Zadnja izmjena: 22. Siječanj 2012, 13:40:02 biker4life »
Evidentirano

bimba

Odg: Gume-Novi modeli u 2010
« Odgovori #1 : 02. Siječanj 2010, 13:06:53 »

Druga novost od strane Michelina dolazi nam u obliku CITY GRIP-a. Radi se o skuterskoj gumi koja će biti dostupna u svim klasićnim dimenzijama, kao i u Piaggio-ovim dimenzijama. Pri tom mislim na 110/70-16, 140/70-16, 150/70-14, 120/70-14 i 140/60-14. Da li je zamjena za dosadašnji Pilot City nigdje nije potvrđeno ali moje je mišljenje da je.

bimba

« Odgovori #2 : 02. Siječanj 2010, 13:13:19 »

Po pitanju Bridgestona, najveća novost je BT-023, sport-touring guma, zamijena za uspiješni model BT-021. Pod pretpostavkom da će biti bolja od modela kojeg mijenja, moglo bi se raditi o izvrsnoj gumi. Biti će raspoloživa u svim standardnim dimenzijama, a u prodaji bi se po informacijama koje sada imam trebala pojaviti sredinom godine. I dalje je tu prisutna dvokomponentna tehnologija kao i kod predhodnika, s tim da su neki elementi preuzeti od sportskog modela BT-016.

bimba

« Odgovori #3 : 02. Siječanj 2010, 13:17:55 »

Kod Dunlopa se nešto kuha, ali još nisam siguran što. Dolazi nasljednik GP Racer-a D209, GP Racer D211. Dakle, race guma namijenjena prvenstveno amaterima, ima homologaciju za cestovnu upotrebu i može se koristiti na cesti. Biti će dostupna u soft, medium i endurance mješavini, a možda je najzanimljivije to da se za izradu karkase koristi N-TECH tehnologija preuzeta od poznate " Grobničke " profi gume D211 GP, što zvući dosta obešavajuće.

Osim ovoga, šuška se o još nekim novim modelima, ali u ovom trenutku pouzdanih informacija nema. Spominje se SportSmart i još neki modeli ali ništa konkretno.

bimba

« Odgovori #4 : 02. Siječanj 2010, 13:19:09 »

Kod Continentala je novost ContiRoadAttack 2, dakle novi model sport-touring gume kao i kod Bridgestona.

bimba

« Odgovori #5 : 02. Siječanj 2010, 13:40:31 »

Šta se tiče Pirelli-a, najveća i za sada jedina novost je Pirelli Diablo Rosso Corsa. Evolucija modela Rosso, po tehničkim specifikacijama guma na tragu novog Michelina Power Pure, ali je zbunjujuće to što se u službenim materijalima spominje staza. Dakle, opet se radi o modelu koji ima dvostruku namijenu, što po meni gledajući Pirelli-ev asortiman stvara veliku gužvu i po mutnju. Realno gledajući , ta guma bi trebala biti nasljednik kod nas slabo rasprostranjenog modela Diablo Corsa III.

Da bi ovo gore bilo jasnije, evo usporedba asortimana Michelina i Pirelli-a:

Michelin                                  Pirelli
Cesta:

1. Sport-Touring          Pilot Road 2                         Angel ST

2. Sport                     Pilot Power                          Diablo                                         
                                Pilot Power 2CT                    Diablo Rosso

3. HyperSport             Power Pure                          Diablo Rosso Corsa  sam proizvođać je svrstava u obje kategorije

Staza/Cesta               Power One Street                  Diablo Rosso Corsa
                                                                         Dragon Supercorsa Pro
                                                                         Diablo Supercorsa SP

Staza                        Power One A,B,C                   Diablo Supercorsa SC
                                                                         Dragon Supercorsa Pro SC

Općenito gledajući,Bridgestone i Metzeler imaju dosta jednostavnu i realnu ponudu modela, s tim da Michelin uvođenjem Power Pura ima laganu prednost kao i Dunlop jer ima u sport segmentu dobru ponudu kako modela tako i cijena ( Qualifier, Qualifier 2, Qualifeir RR ), dok je Pirelli sa Corsom malo zakomplicirao stvari.

cRuNk

• Vozi: CBR600RR TT Legends
« Odgovori #6 : 02. Siječanj 2010, 14:20:39 »

Je li imas neku "promotivnu" cijenu za Power Pure kao i vani, vjerujem da kod nas mora biti skuplje ali 260$ je set vani po promotivnoj cijeni  :slinavac: :slinavac:

260€ u svabiji  :palacgore:

I kada ce biti dostupne ?
Evidentirano
Svi su isti i nikad neće skužit neke stvari, to stalno trčanje za lovom i interes samo ubija poimanje ljudskog i sportskog uspjeha i pretvaranje svega i svakoga samo u običan broj ...

GSX 1402

• Mister foruma 2009.
  • Vozi: BusaBuster
« Odgovori #7 : 02. Siječanj 2010, 14:58:35 »

hmmm  :mrgreen:
trebalo bi to testirati :mrgreen:
Evidentirano
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌS.

cRuNk

« Odgovori #8 : 02. Siječanj 2010, 15:03:21 »

Meni zvuci predobro, lakse za skoro 1kg od konkurencije i jos veca povrsina mekanog sloja sa strana od vec odlicnog 2ct-a samo cekam cijenu, valjd budu dostupne prije pocetka sezone  :palacgore:
Evidentirano
Svi su isti i nikad neće skužit neke stvari, to stalno trčanje za lovom i interes samo ubija poimanje ljudskog i sportskog uspjeha i pretvaranje svega i svakoga samo u običan broj ...

markookram

• loncu poklopac
  • Vozi: pure enduro
« Odgovori #9 : 02. Siječanj 2010, 15:10:15 »

meni je cudno kako se uvijek govori o tom mekom bocnom dijelu gume ... a u biti je to onaj glavni dio ... bas me briga koliko je trvđi i kako drži srednji dio ...  :misli:
Evidentirano
potrošač je koproizvođač
U klimu ja vjerujem

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #10 : 02. Siječanj 2010, 15:11:51 »

Meni zvuci predobro, lakse za skoro 1kg od konkurencije

Neovjesena masa toliko laksa od konkurencije? To se zove revolucija i realno bi bilo ocekivat da konkurencija promptno reagira jer tu pricamo o zaista velikim razlikama
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

cRuNk

« Odgovori #11 : 02. Siječanj 2010, 15:13:00 »

Da, to je skoro kao da stavis carbonske felge a znamo koliko one kostaju  :palacgore:
Evidentirano

bimba

« Odgovori #12 : 02. Siječanj 2010, 16:13:21 »

Meni zvuci predobro, lakse za skoro 1kg od konkurencije i jos veca povrsina mekanog sloja sa strana od vec odlicnog 2ct-a samo cekam cijenu, valjd budu dostupne prije pocetka sezone  :palacgore:

120/70-17 & 190/50-17   9,59kg, dok težina seta kod konkurencije ( uključujući i Pilot Power ) ide od 10,50 do 11 kg.

Gume će biti dostupne u prodaji krajem veljaće, početkom ožujka. Još nemam toćne cijene, ali bi trebale Mpc trebala biti na razini PP 2CT možda malo skuplje.

Čim budem imao toćne cijene biti ćete obaviješteni.  :palacgore:

goodie

• Vozi: Pegaso Trail 650
« Odgovori #13 : 02. Siječanj 2010, 16:46:41 »

Bimba ti si naš idol  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano

cRuNk

« Odgovori #14 : 02. Siječanj 2010, 17:02:52 »

Ja hocu prvi set cim bude dostupan na mom pragu u dim. 120/180 nista me drugo ne zanima  :mrgreen: :palacgore:
Evidentirano

bimba

« Odgovori #15 : 02. Siječanj 2010, 17:06:21 »

A ne, prvi set ide meni :mrgreen:

cRuNk

« Odgovori #16 : 02. Siječanj 2010, 17:16:03 »

The customer is king  :moli:  :mrgreen:
Evidentirano

GSX 1402

• Mister foruma 2009.
  • Vozi: BusaBuster
« Odgovori #17 : 02. Siječanj 2010, 18:21:56 »

A ne, prvi set ide meni :mrgreen:
drugi  :mrgreen:
Evidentirano
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌS.

legajuana

« Odgovori #18 : 03. Siječanj 2010, 12:03:59 »

Bimba, šta je sa asortimanom Shinko? ili se odustaje od njega
Evidentirano

bimba

« Odgovori #19 : 03. Siječanj 2010, 12:18:50 »

Bimba, šta je sa asortimanom Shinko? ili se odustaje od njega

Ne odustaje se od njega. Problem je kod Shinka što dolazi direktno iz Koreje, što u prijevodu znaći da se treba napuniti pun kontejner, roba dolazi brodom itd.itd. Dakle, isporuke su rijetke ( 1 do 2 godišnje ), dugo se čeka da roba stigne. To je i dalje relaativno novi proizvod na tržištu, i dok se na određeni naćin ne iskrastilizira potražnja ( modeli , dimenzije itd ), mogući su problemi sa dostupnošću guma i lagerom. Dakle, ako određeni model ide bolje nego je planirano, dolazi do problema sa isporukama i slićno. Treba po meni još sezona do dvije da se sve uhoda i da nema većih problema oko lagera. :palacgore: Iduća isporuka Shinka stiže krajem veljače, barem je za sada takva informacija.

Šta se tiče nekih novosti u ponudi, sigurno će doći neki novi modeli koji nisu bili dostupni kod nas prošle godine, pogotovo u enduro i skuter programu, ali ako pričamo o samom Shinku, nekih novina u ponudi za 2010 za sada nema.

bimba

« Odgovori #20 : 03. Siječanj 2010, 12:23:08 »

Šta se tiče Power Pura, neću obećati 100%, ali postoji mogućnost, odnosno probati ćemo napraviti sljedeće. Čim dobijem toćne informacije o tome kada gume stižu i koja je toćna cijena, možemo napraviti posebnu ponudu za prednarudžbe, isključivo za set, ali uz napomenu da će kolićine biti ogranićene i trajati će do toćno određenog datuma.

cRuNk

« Odgovori #21 : 03. Siječanj 2010, 12:33:26 »

Šta se tiče Power Pura, neću obećati 100%, ali postoji mogućnost, odnosno probati ćemo napraviti sljedeće. Čim dobijem toćne informacije o tome kada gume stižu i koja je toćna cijena, možemo napraviti posebnu ponudu za prednarudžbe, isključivo za set, ali uz napomenu da će kolićine biti ogranićene i trajati će do toćno određenog datuma.

Ja uzimam 100%  :palacgore: :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

legajuana

« Odgovori #22 : 03. Siječanj 2010, 13:06:12 »

znači negdje u 3 mjesecu da te pitam podrobnije jer bi ih stvarno htio isprobati  :palacgore:
Evidentirano

aurellie

• Vozi: vozi kozicu sad kad mu neda zena motor
« Odgovori #23 : 03. Siječanj 2010, 16:18:57 »

dodatna ušteda je na poštarini, ipak su lakše  :mrgreen: :mrgreen:

Ali 1kg stvarno nije malo. To je pola kg po gumi neovješene i rotirajuće mase manje, motor će sigurno bit osjetno upravljiviji ako su stvarno toliko lakše
Evidentirano
The machine spirit is with me!

bimba

« Odgovori #24 : 03. Siječanj 2010, 18:09:27 »

Ako se i zezaš, jedna cijena je do 10kg, a druga preko 10. :mrgreen:

Set 120/190

Power Pure 9,59 kg
Metzeler M3 10,62 kg
BT-016   10,70 kg

Ovo su ti 100% toćne težine :palacgore:
 Str: [1] 2 3 ... 442   Gore

Stranica je generirana za 0.188 sekundi uz 20 upita.