Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3  Sve   Dolje

Autor Tema: Aditiv za ulje  (Posjeta: 12979 )

markookram

• loncu poklopac
  • Spol: Muški
  • Vozi: pure enduro
Odg: Aditiv za ulje
« Odgovori #25 : 06. Veljača 2010, 16:07:09 »

Da ... jedan od najvećih svjetskih proizvođača aditiva je i proizvođač ulja pod svojim imenom .. ;)

a nije jedini ...  :palacgore:

Na gotovo SVIM aditivima za ulje stoji napisano "not for wet clutch" ... što želi reći da nije za motore jer velika većina motora (postoje iznimke) ima tzv mokra kvačila, odnosno lemele se vrte u ulju ... A 99% aditiva radi na principu smanjenja trenja među tarnim površinama, a kad takav aditiv dođe na lemele, možeš ih baciti ...  :palacdolje:
bas za njih govore iz Fuchsa da aditivi nisu potrebni
Evidentirano
potrošač je koproizvođač
U klimu ja vjerujem

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
« Odgovori #26 : 06. Veljača 2010, 16:15:25 »

Netko je spominjao Šepiće i aditiv koji zastupaju i prodaju. Radi se o aditivu "MotorKote". Ja sam ga prije dosta godina stavio u stari auto koji sam vozio i pokazao je pozitivan efekt što se tiče potrošnje i paljenja.

mladen59

• Vozi: HONDA CBF 600 S 2008 g.
« Odgovori #27 : 06. Veljača 2010, 17:37:56 »

Netko je spominjao Šepiće i aditiv koji zastupaju i prodaju. Radi se o aditivu "MotorKote". Ja sam ga prije dosta godina stavio u stari auto koji sam vozio i pokazao je pozitivan efekt što se tiče potrošnje i paljenja.
Da, ja sam spomenul Šepiće i taj aditiv. Jbg mislil sam da je isključivo namjenjen za motocikle kad ga oni prodaju.Zato sam pital dali ko ima iskustva i kakav je efekt ali isključivo kod motocikla (sad nisam napisao "motora" da opet nebi neko nabrajal traktore ,kamione i tome slično)  :palacgore:
« Zadnja izmjena: 06. Veljača 2010, 18:10:07 mladen59 »
Evidentirano

zec750

• **
  • Vozi: Z750 '07
« Odgovori #28 : 06. Veljača 2010, 18:47:38 »

Evo jedne provjerene stvari.

Prijatelj je u Z 750 (2004. g.) sa nekih cca 10 000 km sa promjenom ulja stavio ceramic power liquid aditiv koji je namijenjen isključivo za motore. Taj motor dok nije prodan je presao oko 40-tak tisuća km.

Rekao je da je bilo poboljšanja, ne sad nekih čudotvornih jer je motor još bio u vrlo dobrom stanju, kao bolje se razvrtavao i više momenta ispod 8000/min. Aditiv je stavio vise preventivno da produzi vijek motoru jer ga je valjda mislio voziti godinama.

Nikakvih posljedica što se tiče klizanja kvačila nije bilo.
Evidentirano
Ne može ni jedan Nijemac ili Japanac nesto izmislit, a da mi to poslije ne možemo koristit (ili potrgat).

picasso

• Vozi: versys
« Odgovori #29 : 06. Veljača 2010, 19:14:35 »

sto se tice ceramic powera stavih u auto i do sada nit bolje nit losije
ali sad jedna druga prica
zena mi radi na mijestu di ima razno raznih mikroskopa i nebudi ljen
izvukao ja malo ceramic powera u spricu i ponesem sa sobom do nje da
mi to pogledamo u toj nazovi mjesavini se nalazi ulje kao nosivi dio i
vjerovatno aditivi snjim te keramicki listici od 5 do 25 mikrona
e sad su mi neke stvari bile jasne jednostavno keramika popunjava
raznorazne rupice i poderotine na lezajevima, cilindrima itd
e sad koliko je to dobro ili lose za masinu neznam ali do sad
scenic 1.5dci radi kao beba
Evidentirano
jest i pit

ive_xxx

• **
  • Vozi: tomos & mito 125 & mito super mono u nastanku
« Odgovori #30 : 06. Veljača 2010, 23:37:31 »

ako ima listice, ako je lezaj savrseno ispravan isto tako i stublina i klip, ti listici mislim da mogu na njeti samo stetu, jer ako se nakupe na mjestima mogu napravit nakupine i s vremenom znate kaj se desava kad se klip zaljepi po cilindru i leteci..

ugl. ovo moje je prepuhano gore, sipaj kad vidis da je na izdahu i salji nekom dalje..
Evidentirano
2t u srcu 4t = ekonomija
mito 650 super mono u nastanku..

Lovro Vz

« Odgovori #31 : 07. Veljača 2010, 00:23:35 »

LiquiMoly ima keramiku, dodje oko nekih 170-180kn, i na specifikaciji bas pise ono kaj je netko gore napisal da smanjuje trenje, zapunjuje pohabane riseve na cilindru, uglavnom po specifikaciji na poledjini preporucuju ga i novim motorima.
Bila negdje i emisija/reklama kaj vec gdje su zamrznuli 2 identicna nova auto motora u kocku leda sa istim sa istim akumualatorima i napajanjima, jedan je imal aditiv sa keramikom i puno je lakse upalil od onoga sa "obicnim normalnim uljem"
uglavnom, na automobilu sam uvjerenja da ne moze skoditi vec samo dobra donesti, posto se radi o mikronskim cesticama ne moze se ni zastopati filter i cak se dopusta i kasniju izmjenu ulja(koja tisuca vise) al bolje se drzat intervala
TDI je dobil keramiku 2put u 100000km kaj ga mi vozimo, 1,8 benz samo jednom i ne skodi
Evidentirano
Umjereno uzivanje u vinu ne moze skoditi ni u najvecim kolicinama
za svako rješenje žene imaju problem

mladen59

« Odgovori #32 : 07. Veljača 2010, 13:30:41 »

LiquiMoly ima keramiku, dodje oko nekih 170-180kn, i na specifikaciji bas pise ono kaj je netko gore napisal da smanjuje trenje, zapunjuje pohabane riseve na cilindru, uglavnom po specifikaciji na poledjini preporucuju ga i novim motorima.
Bila negdje i emisija/reklama kaj vec gdje su zamrznuli 2 identicna nova auto motora u kocku leda sa istim sa istim akumualatorima i napajanjima, jedan je imal aditiv sa keramikom i puno je lakse upalil od onoga sa "obicnim normalnim uljem"
uglavnom, na automobilu sam uvjerenja da ne moze skoditi vec samo dobra donesti, posto se radi o mikronskim cesticama ne moze se ni zastopati filter i cak se dopusta i kasniju izmjenu ulja(koja tisuca vise) al bolje se drzat intervala
TDI je dobil keramiku 2put u 100000km kaj ga mi vozimo, 1,8 benz samo jednom i ne skodi
Za aute je jasno  :palacgore: Pitanje je dali je dobro za MOTOCIKLE?  :D
Evidentirano

TVRTKO

• **
  • Vozi: Kawasaki duo pegla
« Odgovori #33 : 07. Veljača 2010, 13:45:04 »

Ako ima adetiv za motor onda je dobar (ili nije dobar) isto ko i onaj za auto. Keramika se stavlja u stare aute kaj nemaju kompresije da malo zatvori riseve, koliko sam ja čuo to se stavlja kad je došlo kraju. Ne kužim kaj se treba stavljat na 2000 km. Treba nam svima sunce pod hitno, jer se budu još svakakve stvari počele smišljat.
Evidentirano

MOONSHIELD

• Vozi: 0
« Odgovori #34 : 07. Veljača 2010, 13:51:34 »

to i mene muči
ako ne dođe brzo proljeće, cijeli motor ću rastaviti i neću ga znati sastaviti :LOL:
Evidentirano
MK 1. POSJETA GROBNIKU
you will never quiet this storm!!

TVRTKO

• **
« Odgovori #35 : 07. Veljača 2010, 14:13:14 »

to i mene muči
ako ne dođe brzo proljeće, cijeli motor ću rastaviti i neću ga znati sastaviti :LOL:

Izgleda da nas ima dosta sa istim simptomima. Svinjska i ptičja gripa je ništa za našu epidemiju.
Evidentirano

M900

• Vozi: sreća
« Odgovori #36 : 07. Veljača 2010, 16:46:57 »

Imam ja jedno pitanje  :misli: ,  iznutra na stjenkama cilindra mi se vide neke kose isprekrižane crte u pravilnom rasporedu pa mi cilindar izgleda slično kao negativ špule namotanog konca zašto je to tako  :confused2: .

Dali da u motor stavim neki dobar aditiv da popuni te izgrebotine pa da mi stubline budu fine glatke i sjajne ?

Molim vas što mislite o tome, ja nemogu spavati od brige  :nervious: jer se pitam dali mi curi kompresija  :misli:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,24668.0.html

« Zadnja izmjena: 07. Veljača 2010, 17:02:34 M900 »
Evidentirano
God must have been an engineer....who else would put a waste disposal unit next to a Reproduction Plant???

markookram

• loncu poklopac
  • Vozi: pure enduro
« Odgovori #37 : 07. Veljača 2010, 16:52:14 »

Imam ja jedno pitanje  :misli: ,  iznutra na stjenkama cilindra mi se vide neke kose isprekrižane crte u pravilnom rasporedu pa mi cilindar izgleda slično kao negativ špule namotanog konca zašto je to tako  :confused2: .

Dali da u motor stavim neki dobar aditiv da popuni te izgrebotine pa da mi stubline budu fine glatke i sjajne ?

Molim vas što mislite o tome, ja nemogu spavati od brige  :nervious: jer se pitam dali mi curi kompresija  :misli:
Ako ima adetiv za motor onda je dobar (ili nije dobar) isto ko i onaj za auto. Keramika se stavlja u stare aute kaj nemaju kompresije da malo zatvori riseve, koliko sam ja čuo to se stavlja kad je došlo kraju. Ne kužim kaj se treba stavljat na 2000 km. Treba nam svima sunce pod hitno, jer se budu još svakakve stvari počele smišljat.
:palacgore:

ajd spat  :mrgreen:
Evidentirano
potrošač je koproizvođač
U klimu ja vjerujem

TVRTKO

• **
« Odgovori #38 : 07. Veljača 2010, 18:25:55 »

Stavi kanticu ispod mašine preko noći pa budeš vidio jel ti curi
Evidentirano

mms

• Gost
« Odgovori #39 : 07. Veljača 2010, 20:59:02 »

dali da u motor stavim neki dobar aditiv da popuni te izgrebotine pa da mi stubline budu fine glatke i sjajne ?
to ti niš ne valja, uzmi vodobrusni na držalicu od metle, razrežeš držalicu namotaš vodobrusni i onda fino zagladiš, poslije još purol pasta i stara didina potkošulja da dobiješ visoki sjaj... :mrgreen: :LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano

vickodu

• Vozi: klokana
« Odgovori #40 : 07. Veljača 2010, 21:02:44 »

Uzmi normabel i spavat ces bez problema  :LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano
..BMW je ko Crocsice, pouzdan znak da je vlasnik "odustao" od sexa i života općenito

barba

• Vozi: HONDA
« Odgovori #41 : 07. Veljača 2010, 21:32:49 »

Vickodu       
Danas normabel a šta će sutra. (Onaj mali sa zalizanon koson je reka da svaki normalni Hrvat ima u sebe normabel). :mrgreen:
Evidentirano
Vozi brzo i oprezno a svejedno nastrada radi jednog šta nije gleda u ogledalo.

barba

« Odgovori #42 : 07. Veljača 2010, 21:46:03 »

Evo ja mogu potvrdit iz prakse da aditiv ima ućinka na svaki motor  pod uvjetom da je stvarno aditiv poznate marke. Kako sam već prije pisao koristio sam ga na mojoj hondi Cbr 600 F PC . nakon par stotina km prvo mi se povisio minimum pa sam se malo zapitao radi čega.Pomislio sam isprve da sa od vibracija zavidala vida od minimuma ali nije bilo tako.Naštelao sam minimum  ali opet za cirka 1000km stvar se ponovila.Sam motor se lakše okretao a bio je i malo tiši.Napomenut ču i to da je jedna litra tog proizvoda (američki koji su upotrebljavali timovi Porsche-a za trke endurance ) koštala 260 CH Fr.  circa 1 300 kn.Na  svaku izmjenu ulja išlo je po dva dcl. Još jedna napomena ,ta mašina je napraviln 102 000 km bez ikakvog kvara niti ventili nisu bili štelani (mehaničari nemojte me sad oštracati ) i nikad niti jedno deklo nije bilo skinuto a vidila je svog vraga po pisti i po auto putu iz CH do HR.
Evidentirano

Cool82

• **
  • Vozi: Hornet 600
« Odgovori #43 : 07. Veljača 2010, 22:01:23 »

Ti to ozbiljno pitas ili se zajebavas?  :misli:
Evidentirano
Ko maze taj vozi

Cool82

• **
  • Vozi: Hornet 600
« Odgovori #44 : 07. Veljača 2010, 22:14:58 »

Nesto sam krivo rekao  :misli:
Evidentirano
Ko maze taj vozi

barba

« Odgovori #45 : 07. Veljača 2010, 22:17:32 »

limit               
Da je stavija pod" viceve "onda bi ga nekako svatili .Mislin da se jajebaje. :LOL: :LOL:
Evidentirano

mladen59

« Odgovori #46 : 07. Veljača 2010, 23:18:55 »

Imam ja jedno pitanje  :misli: ,  iznutra na stjenkama cilindra mi se vide neke kose isprekrižane crte u pravilnom rasporedu pa mi cilindar izgleda slično kao negativ špule namotanog konca zašto je to tako  :confused2: .

Molim vas što mislite o tome, ja nemogu spavati od brige  :nervious: jer se pitam dali mi curi kompresija  :misli:

Zakaj si kupil motor s prozirnim cilindrima , a da bu stvar još gora sudeći po risevima ,klipovi Ti nedu gore-dole nego ljevo-desno  :misli:  :shock:  :bananapivo:
A kaj se tiće curenja kompresije-nabi pluteni ćep!!! :palacgore:   :palacgore:
Malo šale ne škodi  :palacgore:
Evidentirano

Žaba

• **
  • Vozi: Yamaha FZR 600, Honda Dominator 650
« Odgovori #47 : 07. Veljača 2010, 23:37:14 »

Zakaj si kupil motor s prozirnim cilindrima , a da bu stvar još gora sudeći po risevima ,klipovi Ti nedu gore-dole nego ljevo-desno  :misli:  :shock:  :bananapivo:
A kaj se tiće curenja kompresije-nabi pluteni ćep!!! :palacgore:   :palacgore:
Malo šale ne škodi  :palacgore:

dobra, dobra   :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Evidentirano
svako rješenje stvara nove probleme

bmw m 5

• Najbolji forumaš 2009. HONDA HRC TEAM
  • Vozi: se VTR SP 01
« Odgovori #48 : 09. Veljača 2010, 13:43:04 »

blago tebi kad ti se jos na cilindrima vide risevi zavrsne obrade(honovanja)..... :mrgreen:
Evidentirano
O&G Team

Gato

• Vozi: TuDuM 900
« Odgovori #49 : 09. Veljača 2010, 17:22:06 »

blago tebi kad ti se jos na cilindrima vide risevi zavrsne obrade(honovanja)..... :mrgreen:
Nije to od honovanja nego mali Japanci voze unutra "zid smrti"! :LOL:
Evidentirano
Ne slusajte narodnjake, umrite prirodnom smrcu!Free Rider - Mačak - Slavonija
 Str: 1 [2] 3  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.957 sekundi uz 20 upita.