Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Aprilia rs 250  (Posjeta: 8837 )

seky84

• *
  • Spol: Muški
  • Vozi: GT250R
Aprilia rs 250
« : 28. Lipanj 2010, 23:02:16 »

Zamolio bih vas za komentare vezano za apriliu rs 250. Imam mogucnost kupit taj motor za 1200€ i cisto me zanima jeli to dobra kupovina s obzirom da je u oglasnicima cak i po 4000€. Godiste mu je 1999. a covjek kaze da bi trebao promjenit samo prednje kocnice ali ne diskove! Posto sam novi u svemu tome zamolio bih vas sta mislite jel se isplati i ostatak price!
Evidentirano

fico_199

• **
  • Vozi: o
Odg: Aprilia rs 250
« Odgovori #1 : 28. Lipanj 2010, 23:54:09 »

ja mislim da se isplati, taj motor ima oko 70 ks, kad kupiš promjeni klipove a je potrebno, provjeri radilicu, cilindar  i gas  :palacgore: odličan motor
Evidentirano
if you ain't mixin oil and gas, you ain't kickin ass

alenRI

• **
  • Vozi: zelenu neman
« Odgovori #2 : 29. Lipanj 2010, 11:00:37 »

tih 1200e bi ti se moglo popesti na još 1200e samo za popravke.imaš rs topic pa pogledaj malo cijene klipova i cilindra
Evidentirano
Prodajem Arlen Ness odjelo vrhunsko,klokanova koža,titan protektori,vel. 50,nošeno dva put,9000kn

istipa622

• **
  • Vozi: Honda Hornet 600
« Odgovori #3 : 29. Lipanj 2010, 12:21:41 »

kako god bilo ja kažem da se ne isplati...to je nabrijani cvajo i njegova vremena su prošla.
Da uzimaš motor za stazu onda ajd...vjerovatno ga je gušt vozit ali motor za svaki dan bi trebao biti malo da tako kažem sigurniji   :)
Evidentirano

yatasaki

• Vozi: kr1s zeleni, kx500, tuareg rally 125,..gamma500
« Odgovori #4 : 29. Lipanj 2010, 15:07:10 »

imao bih volje kupiti taj motor za tu lovu samo radi ovjesa..da mogu uglazbit RD500 koja nestrpljivo čeka

što se tiče generalne..a vjerujem da bi bila potrebna mislim da ćeš odustat
Evidentirano
jednostavno je genijalno

Dario....ZG...-jaska...

• **
  • Vozi: aprilia RSV 1000 r ...nekad: rs 125, rs 250, R6
« Odgovori #5 : 29. Lipanj 2010, 15:20:44 »

ja sam ti imao apriliu rs 250, 2000. godina rossi replica, verzija 46 kw - 64 ks :) .....kao sto su ti decki rekli, taj motor nije za svaki dan...samo potrosnja je 15 l na 100 km, i litru ulja (100 kn) na 300 km.... + nek ti se desi kvarcic ili kvar neki, to je motor za propeljat se subotom ili nedjeljom onak radi sminke vise, mazit ga i paziti doma i uvijek malo pregledavati....ovak bas i ne jer meni je zaribao donji klip...a kad ti se to desi, ako oces bas pametno raditi, trebalo je oba cilindra sa klipovima nove + lezajevi, radilica pogledat malo i ostalo....a to ti je oko 10 tkn....tak da :/ ....ja sam svoju skrpao, stavio pisku, novi klip samo taj i u oglas i otisla je...kako je bila dalje vlasnicima nebih znao, al znam da nije bajno.... :( razmisli...

seky84

• *
« Odgovori #6 : 29. Lipanj 2010, 15:27:24 »

Ma da to sam si i sam mislio, posto jesam novi u svijetu motora iako je ok cijena(primamljiva) nekako sam si i mislio da bi me to moglo kostati jos vise nego sto bi ga i platio!!! Prvi problem mi je kod toga motora sto moram iz Zagreba do Nasica doci pa tek onda dalje a da ne govorim da mogu vidjet oko motora samo laicki ili nesto malo sto znam! Ako netko ima kakve preporuke gdje i koliko potrositi za prvi motor :D bio bi vam i vise nego zahvalan! Hvala svima na komentarima unaprijed ;)
Evidentirano

Dario....ZG...-jaska...

• **
« Odgovori #7 : 29. Lipanj 2010, 19:13:42 »

vidim da imas 25 god....ovisi dal si vozio kaj prije ili ne....aprilia rs 125 je za pocetnike mrak....za kakvih 3000 € se prava nade :D ....e sad, ako imas iskustva onda nesto 600 4-t  ....sad ovisi kaj te zanima ;)

seky84

• *
« Odgovori #8 : 30. Lipanj 2010, 11:05:53 »

Iskreno gledao sam još nešto tipa Hyosunga 250R to je Korejac i čuo sam od par ljudi da je motor čisto ok i da je relativno dobar za početnike jer je veliki motor i ima dosta kila a ipak nije toliko jak tj nije ubojica! Problem je što ih nema baš u oglasniku iako novi nije preskup jer je oko 33000 kn u Eurorentu!  :misli:
Evidentirano

Wrbex

• Vozi: Revo & Honda SC57
« Odgovori #9 : 30. Lipanj 2010, 23:55:49 »

Znam ja za jednu RS250 koja je mozda na prodaju...napravljena generalka prije koji mjesec, s time da uopce nije vozena, nove gume i tako, motoric stvarno oke...probao sam ga voziti i to stvarno IDEEEE :-)

bmw m 5

• Najbolji forumaš 2009. HONDA HRC TEAM
  • Vozi: se VTR SP 01
« Odgovori #10 : 01. Srpanj 2010, 07:00:29 »

za taj novac mogu si misliti u kakvom je stanju...vidim da si relativno nov u svemu ovome...pa stoga..ako nemas teh. znanja...zivaca...volje...a iznad svega novca....bjezi od toga....jer ce biti gorkih suza.... :mrgreen:

Tih 1200 eu mi je sve reklo...u kakvom je stanju motor... :(
Evidentirano
O&G Team

Dario....ZG...-jaska...

• **
« Odgovori #11 : 01. Srpanj 2010, 14:41:42 »

za taj novac mogu si misliti u kakvom je stanju...vidim da si relativno nov u svemu ovome...pa stoga..ako nemas teh. znanja...zivaca...volje...a iznad svega novca....bjezi od toga....jer ce biti gorkih suza.... :mrgreen:

Tih 1200 eu mi je sve reklo...u kakvom je stanju motor... :(

upravo to

seky84

• *
« Odgovori #12 : 01. Srpanj 2010, 15:46:06 »

Zahvaljujem svima na komentarima ali mislim da cu odustati od tog rs-a jer mi se ne da ulagati jos toliko novaca a kamoli vremena s obzirom da je sezona!!! Polozim iduci petak za A kategoriju i probat cu naci nesto blize Zagrebu ili mozda cak kao sto sam rekao Hyo-a GT250R jer novi dode 33650kn u Eurorentu! ;)
Evidentirano

Angie

• Gost
« Odgovori #13 : 06. Srpanj 2010, 07:49:29 »

RS250 nije za početnika,ni u tehničkom ni u voznom smislu.
Ta stvar jednostavno popizdi na  se otvore ventili  :mrgreen:

A generalka čak ni nije toliko skupa(skupa je,sao ne onoliko kolko si ljudi tripaju).

Stvar je u tome što su ljudi mutavi pa kupuju nove cilindre(5-6 tisuća kuna) kad im nikasiliranje dođe 1200  :misli:
Al ljudi bi sve na ruke gotovo,neda se njima čekat proces  :mrgreen:

Ako voliš male okretne motore i više naginješ ka sportu,RS125 je majka.
Ako pak više voliš autonomiju,a volio bi kombinirat to sa nekakvim sportskim duhom Beba ninja 250R je stvar za tebe.

Samo nemoj 125 4t molim te,umrijet ćeš od dosade  :mrgreen:
Evidentirano

Kaskader

• **
  • Vozi: Rommelov Tenk
« Odgovori #14 : 07. Srpanj 2010, 08:49:56 »

Taj motor nije za pocetnika kako za vozaca tako i tehnicki.

Za cijenu od 1200 eura rekao bih da je dobra cijena za dijelove.
Evidentirano
Sivi Ptich = krotitelj deva
MADE IN CHINA

bobo RR

• Firewalker
  • Vozi: Yamaha thunderace 1000
« Odgovori #15 : 07. Srpanj 2010, 22:22:03 »

A generalka čak ni nije toliko skupa(skupa je,sao ne onoliko kolko si ljudi tripaju).

Stvar je u tome što su ljudi mutavi pa kupuju nove cilindre(5-6 tisuća kuna) kad im nikasiliranje dođe 1200  :misli:

Ako pak više voliš autonomiju,a volio bi kombinirat to sa nekakvim sportskim duhom Beba ninja 250R je stvar za tebe.

gdje
Evidentirano
Bog je velik..ali ti si i dalje glup

bmw m 5

• Najbolji forumaš 2009. HONDA HRC TEAM
  • Vozi: se VTR SP 01
« Odgovori #16 : 08. Srpanj 2010, 07:39:05 »

Stvar je u tome što su ljudi mutavi pa kupuju nove cilindre(5-6 tisuća kuna) kad im nikasiliranje dođe 1200  :misli:

a sta mislis da se svi cilindri mogu nikalsirati ? U italiji ti nece nikalsirati bilo sta...cilindri najprije idu na "dubinsko snimanje" u potrazi za eventualnim napuknucima....a i zavisno o stupnju ostecenja cilindra(ostecenje stubline u vidu dubljih brazdi) to nikalsiranje bi tada imalo sasvim drugu cijenu....Ne znam sta ti podrazumijevas pod generalnim popravkom..ali za mene je "generalno" zamjena svih lezajeva masine...svih semeringa...zamjena radilice kompletne...klipova...svih dihtunga i o ringova...te kontrolu cilindara i njihov eventualni popravak ili zamjena...kontrola ventila ispusnih i zamjena po potrebi....naravno da govorimo o originalnim dijelovima aprilija. Ajde sad sve zbroji i stavi na papir....pa da vidimo tko "tripa"... :palacgore:
Evidentirano
O&G Team

jole.Ri

• **
  • Vozi: cudo jedno
« Odgovori #17 : 08. Srpanj 2010, 22:21:45 »

cak sam i ja bacio oko na taj oglas...ali brijem da nista....
vec duze se on prodaje...a da idem iz ri u nasice bez veze,ne pada mi napamet...
Evidentirano
ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze letjeti....

xman69

• **
  • Vozi: Prebrzo
« Odgovori #18 : 08. Srpanj 2010, 22:28:08 »

Kupuj i slazi.......to je iskustvo koje s nicim ne moze mjerit... 8) 8)......
Evidentirano
Die Hard!

Angie

• Gost
« Odgovori #19 : 09. Srpanj 2010, 02:18:42 »

gdje

U Italiji,ima i u Njemačkoj,ali oni najčešće rade na principu:Ti njima pošalješ svoj,a oni tebi natrag drugi nikasilirani.
Izađe malo skuplje,al meni bi jedina fobija bila da mi uvale lošiji cilindar od 220H

a sta mislis da se svi cilindri mogu nikalsirati ? U italiji ti nece nikalsirati bilo sta...cilindri najprije idu na "dubinsko snimanje" u potrazi za eventualnim napuknucima....a i zavisno o stupnju ostecenja cilindra(ostecenje stubline u vidu dubljih brazdi) to nikalsiranje bi tada imalo sasvim drugu cijenu....Ne znam sta ti podrazumijevas pod generalnim popravkom..ali za mene je "generalno" zamjena svih lezajeva masine...svih semeringa...zamjena radilice kompletne...klipova...svih dihtunga i o ringova...te kontrolu cilindara i njihov eventualni popravak ili zamjena...kontrola ventila ispusnih i zamjena po potrebi....naravno da govorimo o originalnim dijelovima aprilija. Ajde sad sve zbroji i stavi na papir....pa da vidimo tko "tripa"... :palacgore:

Budmo realni,koliko tih cilindara bude odbijeno za nikasiliranje?

Usput zašto bi svi dijelovi morali biti aprilijini,kad bome ima i boljih a po nižoj cijeni.
Vertex,Prox,Asso Werke,Wossner,Wiseco.
Sve kvalitetne marke sa gradacijom cijena i kvalitete,te veličine klipova.
Za npr klipnjaču se može uzeti prox,koji je opet super po svojoj kvaliteti.

Set svih dihtunga i O ringova,Athenin,koji proizvode u svoje proizvode u Aprilijinoj tvornici je mene izašao 240 kn preko PJME.co.uk
Klip me izašao,tj još nije,130 ojra u italiji,Asso werke kovani,sa ravnim čelom i grafitnom presvlakom
Nikasiliranje 160 ojra.
Klipnjača 800 kn
Svi ležajevi Koyo 700 kn
Plastični zupčanici neku siću koja nije maltene vrijedna spomena.

Još moram odnjet samo radilicu na balansiranje i centriranje,tako da još zaračunam za to oko 250 kn koliko je majstor rekao.

Sa pneumatskim ventilima kakve ima RS250 nemam iskustva pa o tome neću ni pričati,na RS-u je to napravljeno sa elektropokretačem i sajlom.

U suštini,snalažljivost je bitna,naravno bez fušarenja.
A ruku na srce koliko voli Apriliu toliko mislim da su neki njeni dijelovi jaaaaaaaako precjenjeni.

Jedino što je neizbježno,to je kupnja nove radilice ako je ova u kršu,jer zamjenske nema,za poprilično sve ostalo ima alternativa. ;)
Evidentirano

zeto

• Vozi: Yamaha TZR 125
« Odgovori #20 : 10. Srpanj 2010, 17:11:11 »

mislim da znam o kojem se motoru radi.....to je onaj zeleni?????

na njemu je bio prvo auspuh od nekog 4T motora.......pa je kasnije stavio original......

motor je bio prvo negdje na moru,al dosta slabije stanje nego što ga sada prodaje......i bio je razbijen, vjerojatno je netko vozio trke s njim.......

to je po meni odličan motor, da si mogu priuštiti tako nešto, sigurno bi bio u garaži......al možda jednom

u D. Miholjcu ima jedna, mislim da je netko i nju spomenuo, motor sam vidio prije godinu dana, sjedio na njemu, i dobro radi.....plastike u original boji......sada neznam kako izgleda.....al puno puno bolje od zelene......
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

zeto

• Vozi: Yamaha TZR 125
« Odgovori #21 : 10. Srpanj 2010, 17:12:47 »

U Italiji,ima i u Njemačkoj,ali oni najčešće rade na principu:Ti njima pošalješ svoj,a oni tebi natrag drugi nikasilirani.
Izađe malo skuplje,al meni bi jedina fobija bila da mi uvale lošiji cilindar od 220H

Budmo realni,koliko tih cilindara bude odbijeno za nikasiliranje?

Usput zašto bi svi dijelovi morali biti aprilijini,kad bome ima i boljih a po nižoj cijeni.
Vertex,Prox,Asso Werke,Wossner,Wiseco.
Sve kvalitetne marke sa gradacijom cijena i kvalitete,te veličine klipova.
Za npr klipnjaču se može uzeti prox,koji je opet super po svojoj kvaliteti.

Set svih dihtunga i O ringova,Athenin,koji proizvode u svoje proizvode u Aprilijinoj tvornici je mene izašao 240 kn preko PJME.co.uk
Klip me izašao,tj još nije,130 ojra u italiji,Asso werke kovani,sa ravnim čelom i grafitnom presvlakom
Nikasiliranje 160 ojra.
Klipnjača 800 kn
Svi ležajevi Koyo 700 kn
Plastični zupčanici neku siću koja nije maltene vrijedna spomena.

Još moram odnjet samo radilicu na balansiranje i centriranje,tako da još zaračunam za to oko 250 kn koliko je majstor rekao.

Sa pneumatskim ventilima kakve ima RS250 nemam iskustva pa o tome neću ni pričati,na RS-u je to napravljeno sa elektropokretačem i sajlom.

U suštini,snalažljivost je bitna,naravno bez fušarenja.
A ruku na srce koliko voli Apriliu toliko mislim da su neki njeni dijelovi jaaaaaaaako precjenjeni.

Jedino što je neizbježno,to je kupnja nove radilice ako je ova u kršu,jer zamjenske nema,za poprilično sve ostalo ima alternativa. ;)

za RS 250 bi prije rekao da je suzuki nego aprilia  :mrgreen:

talijan sa japanskim srcem......

250kuna mi je malo puno za zamjenu klipnjače........mogu ti jeftinije odraditi........
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

Angie

• Gost
« Odgovori #22 : 11. Srpanj 2010, 19:27:10 »

Znam da ima RGV-ov motor,ali opet ni Rotax nije Aprilijin,ali oni ne okljevaju stavit svoje ime pa prodat za skuplje.

Jbg,to ti je biznis  :mrgreen:
Evidentirano
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.229 sekundi uz 21 upita.