Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 16 17 [18]   Dolje

Autor Tema: Lanac + Lančanici - savjeti????  (Posjeta: 42307 )

Xilence7

• *
  • Spol: Muški
Odg: Lanac + Lančanici - savjeti????
« Odgovori #425 : 26. Travanj 2019, 21:55:31 »

Svakih 500km ocistim lanac i podmazem, pa sam tako i danas.
Prijepodne vozen normalno, poslijepodne ocistio wd-om, dobro ga osusio i zagrijao, naspricao sa motulom, ocistio zastitnu plastiku na prednjem lancaniku, sve oko njega i lancanike uglancao. Nakon podmazivanja pricekao par sati da se to stisne. A lanac zujiiiii, zvoni, sta sve ne, kao da je suh. Pa sta mu je? Nista dirao nisam, lanac i lancanici su stari 2 tjedna. Uredno zategnut kako treba, nista dirano nije osim ciscenja i podmazivanja.

Jel tko imao taj problem?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Evidentirano

Xilence7

• *
« Odgovori #426 : 26. Travanj 2019, 21:57:55 »

Bas sam mu se posvetio a on me tako sad zajebava

Evidentirano

Riker

• Vozi: Can-Am Ryker
« Odgovori #427 : 26. Travanj 2019, 22:09:55 »

Lanac i lančanici djeluju propisno suhi ko barut, bez štetnih taloga masti, tako da vjerojatno se o-ringovi čuju.
Evidentirano

Xilence7

• *
« Odgovori #428 : 26. Travanj 2019, 22:11:44 »

Lanac i lančanici djeluju propisno suhi ko barut, bez štetnih taloga masti, tako da vjerojatno se o-ringovi čuju.
Slike su prije podmazivanja. Podmazao sam ga kako treba i nakon zujanja sam jos posebno prsnio malo po prednjem lancaniku jer tu zuji. I vozao se lagano 15tak kilometara misleci da ce se "razradit" međutim i dalje se cuje...

Evidentirano

balky1

• **
  • Vozi: Yamaha FJ 1100
« Odgovori #429 : 27. Travanj 2019, 09:14:13 »

Svakih 500km ocistim lanac i podmazem, pa sam tako i danas.
Prijepodne vozen normalno, poslijepodne ocistio wd-om, dobro ga osusio i zagrijao, naspricao sa motulom, ocistio zastitnu plastiku na prednjem lancaniku, sve oko njega i lancanike uglancao. Nakon podmazivanja pricekao par sati da se to stisne. A lanac zujiiiii, zvoni, sta sve ne, kao da je suh. Pa sta mu je? Nista dirao nisam, lanac i lancanici su stari 2 tjedna. Uredno zategnut kako treba, nista dirano nije osim ciscenja i podmazivanja.

Jel tko imao taj problem?

Siguran si u ovo? Labav lanac je najčešće sretan lanac (ne prelabav, dakako).
Evidentirano

Xilence7

• *
« Odgovori #430 : 27. Travanj 2019, 09:22:57 »

Siguran si u ovo? Labav lanac je najčešće sretan lanac (ne prelabav, dakako).
Ima 4-5 cm hoda kako pise u manualu, dakle cca 25mm ide gore i dole. Ostavio sam ga kako je, a sada sam detaljno ocistio lancanike pa mozda zuje jer nema "taloga" između zubi? Nisam stedio na spreju a zuji samo na prednjem, sa brzinom i gasom se povecava i ubrzava zujanje. S pustenim gasom se cuje puno manje

Evidentirano

amante

• **
  • Vozi: FZ6-S 2006
« Odgovori #431 : 27. Travanj 2019, 10:42:46 »

Ima 4-5 cm hoda kako pise u manualu, dakle cca 25mm ide gore i dole. Ostavio sam ga kako je, a sada sam detaljno ocistio lancanike pa mozda zuje jer nema "taloga" između zubi? Nisam stedio na spreju a zuji samo na prednjem, sa brzinom i gasom se povecava i ubrzava zujanje. S pustenim gasom se cuje puno manje

Pišem ovo iz ciste logike, ne iz iskustva jer bi zamjenu lanca dao napraviti nekome tko je to već radio i zna napraviti ispravno. Nije da mi je strano sarafiti po motoru, ali zamjenu lanca (između ostalog zbog posebnih alata koje nemam) ne bih sam radio.
Moje pitanje je jesi li provjerio da li su ti prednji i zadnji zupčanik u pravcu? Mislim da ti možda lanac bočno ne “struže” po zupčaniku pa podmazivanje lanca nema nikakve veze sa zujanjem?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Evidentirano

balky1

• **
« Odgovori #432 : 27. Travanj 2019, 11:19:58 »

Pišem ovo iz ciste logike, ne iz iskustva jer bi zamjenu lanca dao napraviti nekome tko je to već radio i zna napraviti ispravno. Nije da mi je strano sarafiti po motoru, ali zamjenu lanca (između ostalog zbog posebnih alata koje nemam) ne bih sam radio.
Moje pitanje je jesi li provjerio da li su ti prednji i zadnji zupčanik u pravcu? Mislim da ti možda lanac bočno ne “struže” po zupčaniku pa podmazivanje lanca nema nikakve veze sa zujanjem?

Ako nije kemijao po zadnjem točku ili slučajno kupio offset-ani prednji zupčanik, nema razloga da ne budu u pravcu. Ili?
Jebga, lanac uvijek zuji i zvekeće. Dokle god je to normalni zvuk lanca, ne zabrinjavaj se. Obično zuji manje kod podmazivanja s kojekakvim ljepljivim sprejevima.
Evidentirano

Xilence7

• *
« Odgovori #433 : 27. Travanj 2019, 12:11:13 »

Nisam radio izmjenu lanca i lancanika nego sam samo ocistio lanac, lancanik i sve oko njih. Niti sam stelao lanac, kazem nista se nije culo prije ciscenja.

Evo odstojao je noc i dalje zuji...

Evidentirano

Xilence7

• *
« Odgovori #434 : 27. Travanj 2019, 12:12:27 »

Ako nije kemijao po zadnjem točku ili slučajno kupio offset-ani prednji zupčanik, nema razloga da ne budu u pravcu. Ili?
Jebga, lanac uvijek zuji i zvekeće. Dokle god je to normalni zvuk lanca, ne zabrinjavaj se. Obično zuji manje kod podmazivanja s kojekakvim ljepljivim sprejevima.
JT prednji i zadnji, did 530vx, prije 2 tjedna. Sprej motul chain lube + nije prvo ciscenje.

Evidentirano

balky1

• **
« Odgovori #435 : 27. Travanj 2019, 14:25:00 »

JT prednji i zadnji, did 530vx, prije 2 tjedna. Sprej motul chain lube + nije prvo ciscenje.

Zna se dogoditi da nakon prvih 500-1000 moraš poštelati pa provjeri. Inače, mislim da nije ništa za zabrinjavanje. Poslušaj malo motore dok prolaze pored tebe dok si u birtiji pa će ti sve biti jasnije.
Evidentirano

Xilence7

• *
« Odgovori #436 : 27. Travanj 2019, 15:05:57 »

Ne mogu duzi snimak postat. Mjerio jel ista udaljenost, 602mm u milimetar s obe strane.http://cloud.tapatalk.com/s/5cc45352a0c8a/20190427_150154_001.mp4http://cloud.tapatalk.com/s/5cc4536892ef1/20190427_150221_001_001.mp4

Evidentirano

balky1

• **
« Odgovori #437 : 27. Travanj 2019, 16:22:32 »

Ne mogu duzi snimak postat. Mjerio jel ista udaljenost, 602mm u milimetar s obe strane.http://cloud.tapatalk.com/s/5cc45352a0c8a/20190427_150154_001.mp4http://cloud.tapatalk.com/s/5cc4536892ef1/20190427_150221_001_001.mp4

Iz nekog razloga ja to ne mogu otvoriti. Tako da ne znam što misliš reći...
Evidentirano

Xilence7

• *
« Odgovori #438 : 27. Travanj 2019, 16:26:24 »

Iz nekog razloga ja to ne mogu otvoriti. Tako da ne znam što misliš reći...
Probaj preko preglednika kad te pita pa na download

Evidentirano

balky1

• **
« Odgovori #439 : 27. Travanj 2019, 17:12:58 »

Probaj preko preglednika kad te pita pa na download

Ništa ne pita. Baci error, ovako čitajući bih rekao da link blokira firewall (Carnetov). Tu ne mogu ništa, jebga.
Evidentirano

dipsi997

• *
« Odgovori #440 : 17. Svibanj 2019, 17:22:39 »

Nisam ni znao da treba pogledat na prednjem lancaniku stanje ispod plastike, nego me neka logika odvela da i tamo pogledam jel sve ok posto bilo ispod toga vlazno sve, na kraju je semering popustio pa je pomogao da se ljepi prljavstina naprijed, zamjenio ga i pocistio sve
Evidentirano

grafit

« Odgovori #441 : 17. Svibanj 2019, 22:38:33 »

Uzmi pumpicu za ulje stavi 80w90 ulje za getribe ,lagano vrti I naspricaj ga uljem .Dobro ga izvrti malo ces sporkati vilicu ali obrisi je par puta.Lanac ne peri temeljito cist lanac nije dobar lanac.Cisti ga petrolejem stavi petroleja na krpu I vrti lanac u njoj.Ista stvar se desila I meni sa novim lancem,Dokopao se pumpe kupio malu dozu  dvotaktola jer je bilo najmanje pakiranje I dobro ga nauljio problem je tako otklonjen.Jucer montirao na vfr 530 lanac I odmah ga nauljio ,je da poslije moras dobro ocistiti ali je ulje bolja solucija nego sprej cak je I tvornicki preporuceno.
Evidentirano
u dobru se ne uzvisu ,u zlu se ne ponizi!

dipsi997

• *
« Odgovori #442 : 18. Svibanj 2019, 14:54:22 »

Danas skido zadnji kotac naspano sve ravnomjerno, pa mi upalo u oko dok sam podmazivo  lanac da lancanik malo plese, jel to normalno, ne mora tj ne moze bit 100% ravno ? :misli:
Evidentirano

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #443 : 18. Svibanj 2019, 15:01:50 »

Danas skido zadnji kotac naspano sve ravnomjerno, pa mi upalo u oko dok sam podmazivo  lanac da lancanik malo plese, jel to normalno, ne mora tj ne moze bit 100% ravno ? :misli:
Postoji tolerancija. Na mom motoru je 0,4mm po manualu, ali to je prilicno strogo. Do 1mm nebi smjelo bit problema, mozda i malo vise od toga ako je lancanik paralelan s prednjim. Kod mene izmjerio 0,5mm na novom motoru, 0,4mm na prvoj izmjeni, a 0,8mm na zadnjoj. Sve u najboljem redu.

Polako okreci kotac i gurni prstima lanac na lancaniku lijevo i desno. Ako ima lufta u obje strane (provjeri 10tak puta na raznim mjestima lancanika), sve 5. Time si usput i "dokazao" da je lancanik paralelan s prednjim.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 18. Svibanj 2019, 15:06:37 3alfa3 »
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

Tihich

• **
« Odgovori #444 : 18. Svibanj 2019, 22:42:01 »

meni se to dogodilo kada je otišao ležaj na zadnjem kotaču i to mi je vidio frend koji se vozio iza mene
Evidentirano

dipsi997

• *
« Odgovori #445 : 19. Svibanj 2019, 13:32:19 »

To bi trebalo bit u redu evo video,

Kad sam dotezao lanac po "starim mjerama" bio je prelabav i moro sam ga vise dotegnuti, i skuzio sam da je na jednom mjestu labaviji, ima 20tkm. Spano sam tako da skoro dodiruje plastiku i da bude negdje u granicama 35-45mm po manualu. Tamo di je izduzen dodiruje plastiku, valjda ne moram jos malo dotezat zbog toga?

Drugi motor 8000km, dok je slobodan je 35mm kad ga navucem dolje ide do 45mm, i gore skoro pa dira plastiku tj 25mm donja mjera lanca i nema nikakvih izduzenja jednak je svugdje.
« Zadnja izmjena: 19. Svibanj 2019, 14:42:09 dipsi997 »
Evidentirano
 Str: 1 ... 16 17 [18]   Gore

Stranica je generirana za 0.158 sekundi uz 20 upita.