Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Dolje

Autor Tema: auto (moto)škola  (Posjeta: 22984 )

lili

• Uragan iz Louisiane
  • Spol: Ženski
  • Vozi: monster 620 senna
Odg: auto (moto)škola
« Odgovori #175 : 27. Travanj 2011, 09:38:15 »

ja sam nedavno to dopisivanje napravio i besplatno je bilo  :misli: . liječnik je napravio novi dokument ali sa starim datumom s kojim sam i napravio liječnički za B kategoriju za produženje prije pola godine. koliko sam se uspio raspitati mislim da to ne bi trebao biti problem, da bi trebali priznati i u policiji. idem polagati tokom idućeg mjeseca za A kategoriju pa ću onda znat točno pa javim kakva je situacija  :D
ok
al ti to u mupu neće riznat  :mrgreen: doktor ti fizički može upisat kat.

ajd pa javi kak je prošlo  :mrgreen:
Evidentirano
"Everybody can feel the pain, but not everyone can be the legend"- Jorge Lorenzo
"What goes around, comes around!"

ziggysb

• **
  • Spol: Muški
« Odgovori #176 : 22. Svibanj 2011, 15:48:40 »

Hahaa..95' sam polagao A kategoriju sa 17 i 1/2 na Vespi 250..dobio još i neki karton na koji sam se vozio dok nisam napunio 18.. Naravno 8-ce sam razvalio :mrgreen:
.. i nikada nisam imao problema u prometu.
(policijske namještaljke ne računam  :palacdolje:)
Evidentirano

duxx

• **
  • Vozi: Yamaha XT 600
« Odgovori #177 : 22. Svibanj 2011, 16:12:36 »

ajd pokaži sliku te 250  :misli:
kolko ja znam ta se nije proizvodila u to vreme 8)
Evidentirano
Citat: sid - 10. Prosinac 2009, 09:52:19
cuj, tvoja fabula je toliko afirmaticna da je u daljnjoj koneskvenci cisti apsurd govoriti o mofolnim pitanjima tvog dijalekta"

zok-dj

• *
« Odgovori #178 : 09. Lipanj 2011, 13:11:37 »

s obzirom da sam jučer položio da dam par informacija za one koji se na to spremaju.  :palacgore:
 imam B kategoriju pa sam odvozio 15 sati . 5-6 sati sam odvozio na manjem motoru (yamaha ybr 125) a ostatak na većem (yamaha fazer 600 S2).
Na samom ispitu vozi se prvo slalom između najmanje 10 čunjeva, nakon toga se stane na sredini. ispred budu dvije crte između koje se treba voziti pravac. nakon toga, dakle pogled udesno, žmigavac i voziti pravac te desni žmigavac i stajanje..iza toga ista stvar samo što se radi u 2 stupnja prijenosa. nakon toga se voze osmice, radiš dok ispitivač ne kaže da je dosta. onda vožnja na ravnom do 2 stupnja prijenosa i kočenje do crte gdje je to obilježeno. Nakon toga vožnja u gradu.
Samo polaganje u autoškoli je bilo 2500kn ali sa ispitom, biljegama i sličnim glupostima izašlo me nešto preko 3000kn.
Što se tiče onog dopisivanja A kategorije na liječnički nisam imao nikakvih problema i prihvatili su to u policiji. tamo samo odnio slike za vozačku, liječnički i potvrdu o položenom ispitu, u roku pola sata sam imao novu vozačku i to je to  :mrgreen:
Evidentirano

Erox

• *
  • Vozi: Versys 650
« Odgovori #179 : 17. Rujan 2016, 13:48:43 »

Da ne otvaram novu temu..  upisao sam polaganje A kategorije ( :D :D :021: :021: :afro: :afro: :D :D) u AŠ Prečko.

Ima netko nekih svježih iskustava sa njima? Na kojem motoru se polaže i gdje im je poligon..??

Nadam se da će to polaganje proći bezbolno  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Evidentirano

Fronius

• Vozi: o
« Odgovori #180 : 17. Rujan 2016, 15:41:52 »

Pa evo, mogel si recimo njih pitat kad si upisival...
Evidentirano

Erox

• *
  • Vozi: Versys 650
« Odgovori #181 : 17. Rujan 2016, 16:03:44 »

Pa evo, mogel si recimo njih pitat kad si upisival...
Pa ajmo reć da nisam još upisao već sam se prijavio kod njih putem web-a. I sad me trebaju oni nazvat kad imaju termin i to pa ću valjda onda ić kod njih riješit financije ili kako već...
Evidentirano

shomi1982

• *
« Odgovori #182 : 27. Listopad 2016, 22:20:32 »

pozz,
ja cu upisivat A kategoriju na proljece a posto vidim da nema postova od 2011. molio bi neke savjete,info ili iskustvo...
vidim na prethodnoj stranici da pise kako moras i gurat motor po poligonu,jel to jos uvijek aktualno?
Evidentirano
shomi

shomi1982

• *
« Odgovori #183 : 27. Listopad 2016, 22:24:29 »

posjedujem B kategoriju vec 16god ali motor nisam nikad vozio a sad me ulovilo naravno..
jbmti kd sam polagao za auto trebalo je doplatiti 500kn za kategoriju al nisam razmisljao sa 18 hehehhe
sad vidim da ce me kostat oko 3 somicA?
Evidentirano
shomi

shomi1982

• *
« Odgovori #184 : 27. Listopad 2016, 22:26:55 »

posto sam iz samobora vjerovatno bi upisao tu,mozda neka preporuka u N.zagrebu ili istocni dio Zga?
spansko,precko,malesnica,gajnice?
Evidentirano
shomi

t0k

• **
  • Vozi: Versys 650 '08
« Odgovori #185 : 28. Listopad 2016, 00:02:00 »

Citat:
ja cu upisivat A kategoriju na proljece a posto vidim da nema postova od 2011. molio bi neke savjete,info ili iskustvo...
vidim na prethodnoj stranici da pise kako moras i gurat motor po poligonu,jel to jos uvijek aktualno?

polagao sam ljetos
motor se ne gura po poligonu, moras osmice radit, imas kocenje i ukljucivanje u "promet" pa kocenje i slalom izmedju cunjeva, mislim da se na youtube da nac video toga
nakon toga ides u promet, a to je gnjavaza jer kao iskusniji vozac stekao si navike zbog kojih te ispitivac komotno moze rusiti kad oce i morati ces se malo prilagoditi
oko 3500 kn sa lijecnickim me izaslo
Evidentirano

Cyrus

• **
  • Vozi: ..dok ne padne
« Odgovori #186 : 28. Listopad 2016, 09:37:34 »

ma pickin dim je polozit ako vozis auto.
1. stat na stopu
2. davat zmigavce i gledat mrtvi kut
3. pomalo vozit jer ti se nikud ne zuri
Evidentirano
*ebo potpis u koji slika ne stane

Incognito

• **
  • Vozi: KejTiEm IlevenNajti '15
« Odgovori #187 : 28. Listopad 2016, 10:07:26 »

Au, nisam znao da je toliko skupo polagati za A kategoriju u HRV...
Evo npr trenutno u CG, polaganje za A kategoriju (ako imas preko 24 godine ne treba ti ranije iskustvo A1/A2) staje oko 100 eura... Pritom, jos uvijek zakon nije toliko strog, pa se moze poloziti za A kategoriju sa Beverlijem 250 npr... Sto se samog polaganja tice, vozi se poligon (voznja pravo i stajanje na crtu, slalom izmedju cunjeva - izmedju kojih moze FAP proci, i cuvena osmica) i gradska voznja... Mada, pristalica sam toga da se poligon dostra postrozi...
Evidentirano

Baby Nexus

• **
  • Vozi: Big Bang R1
« Odgovori #188 : 28. Listopad 2016, 10:54:37 »

Au, nisam znao da je toliko skupo polagati za A kategoriju u HRV...
Evo npr trenutno u CG, polaganje za A kategoriju (ako imas preko 24 godine ne treba ti ranije iskustvo A1/A2) staje oko 100 eura... Pritom, jos uvijek zakon nije toliko strog, pa se moze poloziti za A kategoriju sa Beverlijem 250 npr... Sto se samog polaganja tice, vozi se poligon (voznja pravo i stajanje na crtu, slalom izmedju cunjeva - izmedju kojih moze FAP proci, i cuvena osmica) i gradska voznja... Mada, pristalica sam toga da se poligon dostra postrozi...

Sve se treba postrozit, prvo ovima u autima, tak da odustanu nakon 5og puta kad padnu na ispitu, i za motore isto
Evidentirano

Incognito

• **
  • Vozi: KejTiEm IlevenNajti '15
« Odgovori #189 : 28. Listopad 2016, 12:09:04 »

Slažem se, samo naglašavam ovo za motore, jer statistički (makar u nekim stranim zemljama gdje sam gledao, a slično je i kod nas vjerovatno) značajan broj fatalnih udesa koje su sami skrivili imaju motoristi u prvoj godini nakon položenog ispita... Odnosno neiskustvo uzima maha... Da se tu malo pojača kriterijum, da se uvedu neke dodatne edukacije makar i sa potresnim fotografijama sa mjesta udesa da budu svjesni što znači biti motorista...
Evidentirano

Kawah

« Odgovori #190 : 28. Listopad 2016, 13:28:10 »

Sve se treba postrozit, prvo ovima u autima, tak da odustanu nakon 5og puta kad padnu na ispitu, i za motore isto
.  Definitivno se slažem i smatram,zapravo bih mogao reći da sam uvjeren u to da je educiranost većine novopečenih vozača A kategorije u najmanju ruku na vrlo niskim granama nakon samog polaganja ! Zašto ? Nedovoljno su upućeni o korištenju samog motocikla,vrlo malo ili ništa ne razumiju fizikalne zakone koji su sasvim drugačiji na motociklu nego u automobilu,sami instruktori nedovoljno vode brigu ( nije dovoljno gledati kako čovjek radi  uzastopne osmice na poligonu,ubrzava iz prve u drugu da stane na nekoj crti i slično),iako većina kandidata ima nekog iskustva s vožnjom motora od prije ! Treće,vožnja motocikla iziskuje sasvim drugačiji pristup u kretanju po cesti što se u školi ne može naučiti jer adekvatnih primjera nema. Mogu i obrazložiti: tko misli da je nešto naučio pri polaganju i stekao vozačku A kategorije te onda nakon toga nekako i odvozio nekoliko sezona sa svojim ljubimcem već je sigurno sam sebe uvjerio da puno zna,neka svakako odvoji neka sredstva i upiše školu kod Krešimira Erdeca na stazi Grobnik pa će tek onda vidjeti s kakvim predispozicijama raspolaže ! Ne govorim to zato što se tamo radi o stazi na kojoj se voze moto utrke,nego zato jer je to kod nas jedina mogućnost da od uistinu educirane  osobe saznate i naučite što je sve potrebno za sigurnu vožnju,koju bi trebali prakticirati svaki dan! Da,znam to je izdatak ali je zanemariv u odnosu na ono što se dobije kad se polaže ispit u tzv. A kategoriji što je nemjerljiva u svakom pogledu, a naročito glede daljnje sigurnosti na cestama!  :021: :palacgore:
Evidentirano

mario x

• **
  • Vozi: kawasaki zzr1400
« Odgovori #191 : 28. Listopad 2016, 13:54:22 »

evo sin mi polaže a A i B kategoriju a već posjeduje A1 do 125 ccm. da skratim sa lječničkim,prvom pomoći,onim probnim testovima dođe 9000 kn. brutalno :palacdolje:
i da to je u gotovini sa popustom
Evidentirano
nemamo ništa,ostala je samo plava crta

Kawah

« Odgovori #192 : 28. Listopad 2016, 14:18:34 »

Brutalnmo je još predobra riječ ! Prebrutalno u svakom pogledu što  se za taj iznos dobije ,jedno veliko ništa,blago rečeno  :cigle:
Evidentirano

Ninja

• Vozi: RR
« Odgovori #193 : 28. Listopad 2016, 16:21:47 »

Uvjek je vozacks kostala ko jedna bolja placa...
Evidentirano
CHAMPIONS are built when no one is watching

Kawah

« Odgovori #194 : 28. Listopad 2016, 17:01:25 »

:cijpadrva: :bonk:Što bi to bila jedna bolja plaća ? U našim hrvatskim uvjetima bi to po tvome bio iznos od cca deset soma kuna što je čista utopija ,za većinu nedosanjani san ! Tako će još dugo dugo ostati ,a po mome to je čisto lihvarenje,npr .nedavno sam sinu za liječnički pregled platio 450 kuna,za ispit iz prve pomoći oko 500 kuna gdje je samo knjiga oko dvjesto (naravno u organizaciji i pod patronatom crvenog križa),da o daljim nametima ne pričamo !  :0648:
Evidentirano

crni konjanik

• Vozi: Bertu
« Odgovori #195 : 28. Listopad 2016, 17:51:20 »

evo sin mi polaže a A i B kategoriju a već posjeduje A1 do 125 ccm. da skratim sa lječničkim,prvom pomoći,onim probnim testovima dođe 9000 kn. brutalno :palacdolje:
i da to je u gotovini sa popustom

ova A1 kategorija koji je već imao ništa nije smanjila troškove ili ?? Vjerovatno je i znakove morao ponovno polagati. A1 se uopće ne isplati imati, jedino ako baš jako želiš voziti motorček od 16-te  godine.
Dobra stara vremena, ja sam se vozio od 15- 18 na Tomosima bez šare i onda položio A kategoriju odjednom za sitno sati i sitnu lovu.
Evidentirano
Prvo bljesak, zatim oluja i grmljavina !

mario x

• **
  • Vozi: kawasaki zzr1400
« Odgovori #196 : 29. Listopad 2016, 08:00:43 »

Upravo to,A1 nije nista umanjila cijenu a svi testovi i voznja je ista kao za punu A kategoriju. Reket do koske :palacdolje:. A o prosjecnoj dobroj plaći od 10 tkn mozemo samo sanjati i bacati drkicu na taj iznos.
1993 sam polagao tadasnju A125 kategoriju a kad sam napunio 18 doplatio razliku i položio A,B,C i E za niti 4tkn a jedina razlika u testu je bila onaj ubačeni list za C kategoriju.
A ljecnicki 500 kn je čista pljacka. Ista cijena u privatnika i u domu zdravlja i ljecnicki koji je radio za ukrcaj na brod ne vrijedi za vozacki iako je 10 puta  detaljniji i sve zivo ti pregledaju
Evidentirano
nemamo ništa,ostala je samo plava crta

Cyrus

• **
  • Vozi: ..dok ne padne
« Odgovori #197 : 29. Listopad 2016, 08:37:41 »

U autoskoli ne naucis nista osim kako sjest na motor i kako pratit znakove.

Da ce ti netko objasnit putanju u zavoju, okretanje volana, kontrolu gasa...ma niti da su to spomenuli....bitno je kako uđes i izađes iz kruznog toka...ma gtfo

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Evidentirano
*ebo potpis u koji slika ne stane

Lakeman

• *
« Odgovori #198 : 17. Kolovoz 2019, 13:52:59 »

Da ne počinjem novu temu, neka preporuka za autoškolu A kat na području Zagreba?
Evidentirano

SpoRRi

• Vozi: Yamaha R1
« Odgovori #199 : 17. Kolovoz 2019, 16:02:52 »

bitno je kako uđes i izađes iz kruznog toka..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Pao si jer nisi napisao da si dao zmigavac u kruznom :mrgreen:
Evidentirano
Citat: Sredju
Njemacke gume i japanske kondome ne kupujem.
:LOL:
 Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Gore

Stranica je generirana za 0.337 sekundi uz 21 upita.