Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 1105 1106 [1107] 1108 1109 ... 1115   Dolje

Autor Tema: Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja  (Posjeta: 1883886 )

Hornet4

• **
  • Spol: Muški
Odg: Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja
« Odgovori #27650 : 13. Siječanj 2019, 13:05:40 »

on ima karbiće :palacgore:
probaj ga stavit gore pa ćeš vidjet kako će se ponašat motor,jel imaš otvoreni auspuh?
ako ne budeš zadovoljan može se zeru dobit sa štelanjem smjese ali ako ne bi se trebalo s diznama igrat :palacgore:
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj 2019, 13:12:50 Hornet4 »
Evidentirano

zadro_st

• **
  • Vozi: Ducati 999
« Odgovori #27651 : 13. Siječanj 2019, 15:11:36 »

Nevoze se samo u metropoli  :mrgreen:
Pronađi uljeza?

kakva je ovo kemija na fz6 sa dva auspuha sa strane  :laugh:
Evidentirano

derba

• **
  • Vozi: Yamaha FZ1S, Yamaha FZ6S
« Odgovori #27652 : 14. Siječanj 2019, 09:03:35 »

kakva je ovo kemija na fz6 sa dva auspuha sa strane  :laugh:

Kum moj na svojoj frezi ima dva topa radio to kod Dubravcica u Sl. Brodu
Evidentirano

danijel.jutrisa

• *
  • Vozi: Yamaha fz6 s2
Evidentirano

Hornet4

• **
« Odgovori #27654 : 14. Siječanj 2019, 12:36:39 »

nemam pojma i prvi put vidim ali pitanje je dali se može homologirat normalno kod nas? nisam to nikad radio,vidim da piše db killeri da su homolog..
jer ako nemože onda bolje za 2000kn uzet Kucelje i boh :palacgore:
Evidentirano

prpa

• Vozi: clarke gable dvoosovinac
« Odgovori #27655 : 14. Siječanj 2019, 12:42:14 »

pise da su certificirani,homologirani ali pitanje kaj ova ,,domaca,, bagra priznaje,valjfda jos jedno 300 kn :mrgreen:
Evidentirano
bolje trbuh od pijače, nego grba od štihaće

+marek+

• Vozi: FZ6N, VXR
« Odgovori #27656 : 14. Siječanj 2019, 12:43:37 »

300kn ti i tak ne gine jer ih treba upisati u prometnu  :palacdolje:
Evidentirano

prpa

« Odgovori #27657 : 14. Siječanj 2019, 12:45:23 »

sve je to kriv forumaš Alfa :mrgreen: :LOL: on je sve upisival i kaj treba i kaj ne treba
Evidentirano

+marek+

• Vozi: FZ6N, VXR
« Odgovori #27658 : 14. Siječanj 2019, 12:51:22 »

To mu niko ne bude zaboravil  :mrgreen:
Evidentirano

derba

• **
« Odgovori #27659 : 14. Siječanj 2019, 15:26:59 »

Koji je postupak za upisati u prometnu neki top tj. konkretno Kucelj?
Evidentirano

dani83

• Svetac i prosvjetitelj naroda
  • Vozi: Fazer 8
« Odgovori #27660 : 14. Siječanj 2019, 15:38:45 »

sta uzet...sesticu ili osmicu?
Evidentirano
Gustava Flauberta:
"Tri su uslova da čovjek bude sretan: treba da bude glup, sebičan i da je dobrog zdravlja; ali ako prvi uslov nije ispunjen, sve je propalo."

prpa

« Odgovori #27661 : 14. Siječanj 2019, 15:39:13 »

To mu niko ne bude zaboravil  :mrgreen:
[/quote :LOL:
Evidentirano

derba

• **
« Odgovori #27662 : 14. Siječanj 2019, 15:51:16 »

Ako imaš para onda osmicu
Evidentirano

dani83

« Odgovori #27663 : 14. Siječanj 2019, 17:05:18 »

Ako imaš para onda osmicu

ako cu gledat po parama...onda mogu i bickli prodat... :mrgreen:

racunica je bila za osmicu i trebo bi to moc podnjet...ako bude sve u redu...
Evidentirano
Gustava Flauberta:
"Tri su uslova da čovjek bude sretan: treba da bude glup, sebičan i da je dobrog zdravlja; ali ako prvi uslov nije ispunjen, sve je propalo."

gmzd

• **
  • Vozi: Fz6n S2
« Odgovori #27664 : 14. Siječanj 2019, 17:05:48 »

I mene zanima ako je netko radio upis (bez računa od topova). A i ostale stvari - zadnji put me lik pitao vidim li ja išta na te retrovizore (end bar)
Evidentirano
Goran zadarski

Igoreta

• Vozi: Buteljiranog zajca
« Odgovori #27665 : 14. Siječanj 2019, 21:29:33 »

A kog ti zajebavaš?

Pa imao si šesticu, naravno da ćeš sad uzet osmicu, iako bih ti ja radije preporučio litru pa si onda miran.  :jesus:
Evidentirano

dani83

« Odgovori #27666 : 14. Siječanj 2019, 22:03:34 »

A kog ti zajebavaš?

Pa imao si šesticu, naravno da ćeš sad uzet osmicu, iako bih ti ja radije preporučio litru pa si onda miran.  :jesus:

Ja bi uzeo BMW1200RS...
Sam me jebu financije malo...
Osmica je dobar motor za relativno malo para...
Evidentirano
Gustava Flauberta:

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #27667 : 14. Siječanj 2019, 22:14:12 »

Mislim da "home made" auspuhe nečeš moći upisati.

Procedura je inače najaviti se na atest, dođeš kada ti kažu, poslikaju (motocikl, auspuh i oznake na auspuhu), poslušaju - mada su oko zvuka tolerantni ako imaš db-killer i sve papire, jer često mjere "na cesti" pa ima i pozadinske buke i razne druge buke (znači koji decibel manje-više prolazi). Nakon toga sastave zapisnik kojeg šalju zajedno sa slikama u CVH i ako je sve u redu kroz koji dan dođeš na upis auspuha tj. atesta u prometnu.

Račun nije neophodan (uglavnom), ovakav papir je obavezan po mom iskustvu:
https://d1sfhav1wboke3.cloudfront.net/ImageServer/Apim2media/Documents/1035/9d2384e055be4074b07bfa931b9f4a65.pdf

Upisivao sam bio sebi Akrapa na FZ8, a znam još nekoliko ljudi koji su isto učinili.
U načelu sve se svodi da kod slikanja imaš db killer te da kod papirologije imaš homologaciju poput ove iznad (homologacija mora biti baš za taj auspuh i baš za taj motocikl).

Nisam još čuo da je netko upisao auspuh uz koji ne dolazi papir poput ovog iznad. Tako da ni renomirani auspusi ne prolaze ako su racing izvedenice.
Evidentirano
Alpe 2017. :smoke:
                   Gross i Vršić + Dolomiti 2018. 8)

biker4life

• moderator
« Odgovori #27668 : 14. Siječanj 2019, 22:51:18 »

Samo da se još nadovežem - opčenito je problem ako auspuh nema pripadajuću papirologiju i ako na sebi nema oznake koje odgovaraju onome što piše u papirima.

Poznanik mi je pričao, ima XJR god. 2001., prvi vlasnik, sa motorom je kupio i tada originalnog Akrapa za taj model, ali tada još nije bilo cijele te priče oko toga. Znam da mi je bio govorio da sada 15 godina kasnije mora stavljati originalan top za tehnički jer nitko nezna kako bi se to upisalo, iako potječe iz doba kada nije bilo svih tih oznaka, papirologije i cijele te priče oko topova, te iako je taj top na motoru svo vrijeme i na svakom tehničkom pregledu do sada ga je imao. Nisam ga vidio dugo, neznam dali je i kako to riješio, ali čuo sam slične priče za neke druge motore iz 90ih i početka 2000ih...

Poanta ovog posta je bila ajmo reći ta da si čovjek često nađe problem i kada nije ništa kemijano, nego je situacija ajmo reći neuobičajena, pa u tu ruku vjerujem da bi još veći problem bio u slučaju da je auspuh kako je i pisalo u onom postu ajmo reći proizveden u garaži, tj. nema adekvatnu papirologiju.
Evidentirano

derba

• **
« Odgovori #27669 : 15. Siječanj 2019, 08:31:11 »

biker4life hvala i mislio sam si da se ništa bitno nije promijenilo....
Evidentirano

Stig

• **
  • Vozi: Z750
« Odgovori #27670 : 15. Siječanj 2019, 13:20:59 »

Ja sam u 9. mj 2018 radio atest auspuha i ne bi se bas slozio sa time da su tolerantni i da je lako, odnosno moje iskustvo nije bas u potpunosti takvo

Osnovno sto je cinjenica da se moraju imati papiri od proizvodjaca (koji dolaze uz auspuh) na kojima.pise da je taj model ispuha za tocno taj model motora, i na tome papiru su upisani brojevi koji su i ugravirani na samom ispuhu, i to se mora poklapati, bez toga nista

Nakon toga se mjere db, odnosno buka, poslika se motor iz svih kuteva, slika se plocica na motoru na kojoj pise na kojim.okretajima je tvornica deklarirala koliko db, i na toliko okretaja treba raditi motor na leru a oni onda mjere bumu da li je u toj granici mislim da se tolerira do 5db

To sve se dokumentira na nacin da se slika i uredjaj (koji je na cca 30cm od ispuha) na kojemu se vidi na koliko je db, i to se onda salje u cvh na odobrenje

Ako nije dobro ili na ispravan nacin nesto odradjeno (npr poslikano) zovu da se ponovo dodje i ponovo odradi, dakle nema bas neke velike tolerancije, jer su i njih stisnuli i provjerava se svaki korak i da li je precizno odradjeno (naravno da negdje jos moze nesto proci mimo radara ali to je vise izuzetak nego pravilo, jer nitko nije lud ostati bez dobrog posla radi gluposti)

Ako je sve ok u roku 2-3 radna dana na mail dolazi potvrda da se moze upisati to u bilo kojoj stp

Homemade auspuhe, ili race ili bez homologacije i slicno mozes zaboraviti da se upise u prometnu
Evidentirano

chasingdog

• **
  • Vozi: FZ6S, GSXR 1000 K3
« Odgovori #27671 : 15. Siječanj 2019, 15:06:57 »

Poznanik mi je pričao, ima XJR god. 2001., prvi vlasnik, sa motorom je kupio i tada originalnog Akrapa za taj model, ali tada još nije bilo cijele te priče oko toga. Znam da mi je bio govorio da sada 15 godina kasnije mora stavljati originalan top za tehnički jer nitko nezna kako bi se to upisalo, iako potječe iz doba kada nije bilo svih tih oznaka, papirologije i cijele te priče oko topova, te iako je taj top na motoru svo vrijeme i na svakom tehničkom pregledu do sada ga je imao. Nisam ga vidio dugo, neznam dali je i kako to riješio, ali čuo sam slične priče za neke druge motore iz 90ih i početka 2000ih...

Nekako mi se čini, da kad bi se išao na to zaliti, da bi to na sudu palo. Jer ne mogu se primjenjivati propisi na slučajeve nastale prije donošenja tih propisa. A sve je dokazivo. Samo mi previše čitamo internet, a premalo pitamo struku, tj. pravnike u ovom slučaju.
Evidentirano

danijel.jutrisa

• *
  • Vozi: Yamaha fz6 s2
« Odgovori #27672 : 15. Siječanj 2019, 15:47:17 »

Ja sam u 9. mj 2018 radio atest auspuha i ne bi se bas slozio sa time da su tolerantni i da je lako, odnosno moje iskustvo nije bas u potpunosti takvo

Osnovno sto je cinjenica da se moraju imati papiri od proizvodjaca (koji dolaze uz auspuh) na kojima.pise da je taj model ispuha za tocno taj model motora, i na tome papiru su upisani brojevi koji su i ugravirani na samom ispuhu, i to se mora poklapati, bez toga nista

Nakon toga se mjere db, odnosno buka, poslika se motor iz svih kuteva, slika se plocica na motoru na kojoj pise na kojim.okretajima je tvornica deklarirala koliko db, i na toliko okretaja treba raditi motor na leru a oni onda mjere bumu da li je u toj granici mislim da se tolerira do 5db

To sve se dokumentira na nacin da se slika i uredjaj (koji je na cca 30cm od ispuha) na kojemu se vidi na koliko je db, i to se onda salje u cvh na odobrenje

Ako nije dobro ili na ispravan nacin nesto odradjeno (npr poslikano) zovu da se ponovo dodje i ponovo odradi, dakle nema bas neke velike tolerancije, jer su i njih stisnuli i provjerava se svaki korak i da li je precizno odradjeno (naravno da negdje jos moze nesto proci mimo radara ali to je vise izuzetak nego pravilo, jer nitko nije lud ostati bez dobrog posla radi gluposti)

Ako je sve ok u roku 2-3 radna dana na mail dolazi potvrda da se moze upisati to u bilo kojoj stp

Homemade auspuhe, ili race ili bez homologacije i slicno mozes zaboraviti da se upise u prometnu

I kolko te nakraju doso atest i upis u prometnu?
Evidentirano

Stig

• **
  • Vozi: Z750
« Odgovori #27673 : 15. Siječanj 2019, 16:57:38 »

Vec sam zaboravio, ali oko 300kn koliko se sjecam (trebao bi prokopati po papirima od toga za tocnu cifru) odma se plati sve na pocetku i kasnije kada upisuju u knjizicu ne placas nista

Moja preporuka je da se prije prijave atesta provjeri/izmjeri koliko db izbacuje da se ne prijavljuje bezveze ako ne prolazi, jer to sto ima na papiru odredjeni auspuh homologaciju to ne znaci da i sa db kilerom prolazi tj da je u granici onoga sto pise na plocici na motoru po cemu se oni ravnaju
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #27674 : 15. Siječanj 2019, 17:25:21 »

Pod tolerantni sam mislio ovo drugo boldano. Pročitati sa razumijevanjem. Sve ostalo stoji, tj. isto iskustvo imam i ja.
Evidentirano
 Str: 1 ... 1105 1106 [1107] 1108 1109 ... 1115   Gore

Stranica je generirana za 0.165 sekundi uz 22 upita.