Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3  Sve   Dolje

Autor Tema: Uvoz rame  (Posjeta: 10286 )

strasilo

• don't give a shit
  • Spol: Muški
  • Vozi: sve...
Odg: Uvoz rame
« Odgovori #25 : 15. Svibanj 2011, 20:56:03 »

Džejms .... kod nas je najveći problem neznanje onih koji rade svoj posao, a još više nezainteresiranost za isti ....  :palacdolje: :palacdolje:

Najbolji primjer tome je kad ja moram "učiti" djelatnika na TP njegovom poslu ... a pravilnik (tj. bilten) je javno objavljen na njihovm webu... no, on ga nije pročitao i proučio, iako novi nije izlazio već godinama... što znači da ga djelatnik već godinama nije pručio ...  :palacdolje:

Također u "novom" carinskom zakonu piše da se može uvesti vozilo za dijelove (cijelo i kompletno vozilo, kojem se poništava broj šasije, te se onemogućuje daljnja registracija i homologacija), no do sad to još nitko nije uspio upravo iz neznanja i nepoznavanja zakona od strane carine...  :palacdolje:
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

Pec

• **
  • Vozi: Hyosung GT650i
Odg: Uvoz ramevoje
« Odgovori #26 : 15. Svibanj 2011, 21:21:54 »

Prvo, jel se ti to ljutiš? Jesi možda pomogao smisliti sva ova kompliciranja? Btw, nisam pljuvao tvoje znanje, pljuvao sam ovu proceduru.
Ljuti me razmišljanje da bi bilo bolje kada ne bi bilo nikakve procedure. Ova koju sam opisao sigurno nije savršena ali je bolja od nikakve. U protivnom bi cvjetalo tržište ukradenih okvira i motocikla a to ne priželjkujem.
Ovo je potpuno obeshrabrivanje nekoga da si pokuša popraviti jeftinije, motor koji je nažalost razbio.
Jeftinije (izvan ovlaštene servisne radionice) bi najčešće značilo i nesigurnije a to nije vrijedno razlike u cijeni. Zakoni trebaju zaštititi ljude koji ih donose, a ne osigurati uštedu onima koji bi ih zanemarili. Otkud smiješna ideja da diletanti mogu bolje složiti Piaggia (Moto Guzzija) od profesionalaca iz ovlaštenog servisa  :misli:
Kako bi trebala izgledati? U svakom slučaju, jednostavnije. kakva dozvola od carine? oni su tu da provjere papire i naplate davanja državi. Dalje, čemu dokazivanje da imam doma dijelove ili potrebu za okvirom? Možda se direktno to ne tiče navedenog Kawasakija, ali kaj je sa izradom unikatnih vozila. Samo da te podsjetim da je vani tržište customa na bazi HD-a veliko kao i prodaja serijskih motora te tvornice. Zašto bih platio nekome kup love da mi složi motor ako mogu sam: Jedna informacija: kit motor od Exilea košta cca 35000 $, ako je složen, 10000 više.
Zatim: zašto i ovlašteni servis i ispitivanje vozila?
Pristajem na ispitivanje vozila ako sam ga sam doma slagao. Ako sam platio "stručnog mehaničara sa prikladnom opremom", onda je valjda taj svojom nekom licencom, položenim ispitom ili čime već, potvrdio svoje znanje koje ne zahtijeva naknadnu provjeru.

Samogradnja i proizvodnja motocikla je nešto posve različito od zamjene okvira. Postupci odobravanja samogradnje i proizvodnje postavljaju obveze na onoga tko mora garantirati funkcionalnost i pouzdanost svojeg proizvoda, a i sam postupak ispitivanja je zahtjevniji od prije spomenutog koji košta 400 tinjak kuna.
Nakon ugradnje novog okvira (bez broja okvira) ili rabljenog (a koji je nosi broj nekog drugog motocikla kojeg više nena) netko mora odrediti i ukucati novi broj ili možda misliš da postoji neka druga mogućnost
I ne mogu izdržati da se ne osvrnem na realnu, hrvatsku stvarnost  :mrgreen: Tražiti od carinika dozvolu koju si spomenuo je nemoguća misija, a i dosta toga kod drugih službi. Sve što je van rutine njihovog posla je... bolje da ne pišem  :mrgreen:
Ispitivanje vozila? Ma daj... Ne kažem da nema ljudi kod nas koji bi to mogli, ali se meni neda unaprijed raspitivati da dođem do čovjeka od povjerenja. Jebote, u Velikoj Gorici nisam prošao sa kamionom upravo uređenim u Njemačkoj po svim pravilima, i to na glupostima
Ponovt ću što sam prije par dana jednom germanofilu napisao ; Zar u Njemačkoj žene imaju tri sise a mlijeko teće u potocima - i oni su ljudi koji griješe kao i mi.
. Ili da opisujem kako mi nisu znali objasniti stvari u vezi homologacije. Ili to da uvoznik mora mijenjati lampe na američkom vozilu iako one imaju sve potrebne oznake i ateste za homologaciju.
Pitaj što ti nisu znali objasniti, ako ja ne znam odgovor pitatču ih ja pa kad saznam ću ti prenjeti.
Američka vozila imaju najčešće razlićite oznake svjetala i razlićite geometrijske i svjetlosne značajke od europskih ali je to laicima neuočljivo  
Ponavljam, ima ljudi koji znaju, ja sam čuo za njih, ali vezu ću tražiti za operaciju ako mi bude trebala.. Ne za motor. Siva zona ostaje zakon tu kod nas. najviše zbog ovoga kaj si gore naveo.
Zakonima se većina štiti od neodgovorne manjine. Podržavam da na cesti smiju biti samo sigurna vozila kako za one koji ih voze tako i za one okolo koji nisu "ni luk jeli ni luk mirisali".
Evidentirano

James1100

• Vozi: rolling Stone
« Odgovori #27 : 15. Svibanj 2011, 21:24:09 »

Džejms .... kod nas je najveći problem neznanje onih koji rade svoj posao, a još više nezainteresiranost za isti ....  :palacdolje: :palacdolje:

Najbolji primjer tome je kad ja moram "učiti" djelatnika na TP njegovom poslu ... a pravilnik (tj. bilten) je javno objavljen na njihovm webu... no, on ga nije pročitao i proučio, iako novi nije izlazio već godinama... što znači da ga djelatnik već godinama nije pručio ...  :palacdolje:

Također u "novom" carinskom zakonu piše da se može uvesti vozilo za dijelove (cijelo i kompletno vozilo, kojem se poništava broj šasije, te se onemogućuje daljnja registracija i homologacija), no do sad to još nitko nije uspio upravo iz neznanja i nepoznavanja zakona od strane carine...  :palacdolje:

ma sve ja to znam...
žao mi je kaj sam se upustio u raspravu s Pecom jer čovjek kuži i koristan nam je tu na forumu svojim informacijama. cijenim ga. ali i dalje sam mišljenja da je pola ovog kaj je naveo nepotrebno birokratiziranje koje nam uzima lovu i komplicira posao.

najžalosnije je ovo za nezainteresiranošću, ali tu su više krivi vlasnici stanica, barem po primjerima za koje osobno znam, a znam ih više.

carina je posebna priča, država u državi, to mi se neda ni komentirat  :?
Evidentirano

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #28 : 15. Svibanj 2011, 21:42:14 »

Zakoni trebaju zaštititi ljude koji ih donose, a ne osigurati uštedu onima koji bi ih zanemarili. Otkud smiješna ideja da diletanti mogu bolje složiti Piaggia (Moto Guzzija) od profesionalaca iz ovlaštenog servisa  :misli:

prvenstveno, zakone bi trebali donositi ljudi koji se razumiju u "materiju" ....  :palacgore:

što kod nas nažalost nije praksa...  :palacdolje:

Samogradnja i proizvodnja motocikla je nešto posve različito od zamjene okvira. Postupci odobravanja samogradnje i proizvodnje postavljaju obveze na onoga tko mora garantirati funkcionalnost i pouzdanost svojeg proizvoda, a i sam postupak ispitivanja je zahtjevniji od prije spomenutog koji košta 400 tinjak kuna.

Postupak samogradnje je kod nas (nažalost) totalno nedefiniran ... a sam CVH (kao krovna organizacija) nema oformljen tim ljudi koji bi mogli pristupiti pregledu i (ne)odobrenju samogradnje kao gotovog elementa... opet kažem nažalost ....

ovo ne pričam napamet, jer opet imam prste u jednoj samogradnji koja ima apsolutno SVE potrebne elementa koji su traženi po pravilniku i ZSPC-u, no, jednostavno to nema tko "odobriti" ... a vozilo ima svu potrebnu dokumentaciju (od projekta na papiru, sa proračunima, nacrtima i slikama do potvrda licenciranih zavarivača itd ... čak izrade vjetrobranskog stakla od strane licenciranog proizvođača ) .... a što je najžalosnije, "savjetovano" nam je (od strane djelatnika TP) da vozilo pokušamo legalizirati na ilegalan način ...

Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

Pec

• **
« Odgovori #29 : 15. Svibanj 2011, 21:50:18 »

Zakoni koji regulirajiu proizvodnju, samogradnju ili prepravljanje vozila po mojem sudu nisu loši nego skromni i nedovoljni.
Kada je riječ o samogradnji motocikla u Hrvata onda je procedura jasna i ovdje opisana:
http://www.cvh.hr/media/interne_upute/CVH-I-IU-015.01.pdf
U Hrvatskoj postoji cijeli niz iznimnih motocikla koji su legalno registrirani i sigurno procedura postoji i funkcionira samo je možda nije lako ispoštovati.
Evidentirano

James1100

« Odgovori #30 : 15. Svibanj 2011, 21:55:53 »

Ljuti me razmišljanje da bi bilo bolje kada ne bi bilo nikakve procedure. Ova koju sam opisao sigurno nije savršena ali je bolja od nikakve. U protivnom bi cvjetalo tržište ukradenih okvira i motocikla a to ne priželjkujem.

tebe ljuti, a ti sad malo i mene  :x pitao si, ja sam odgovorio tako što sam jednostavno izbacio, po mojem mišljenju, pola nepotrebne procedure. to nisi komentirao.
 ja znam koji su razlozi za sve to, kako si i sam rekao, sprečavanje trgovanja ukradenim stvarima, ali isto tako služi i uzimanju novaca. ako imam papire i volju biti legalan, zašto mi to otežati na taj način da netko (policija? tehnički? carina?) mora manje raditi?

Citat:
Jeftinije (izvan ovlaštene servisne radionice) bi najčešće značilo i nesigurnije a to nije vrijedno razlike u cijeni. Zakoni trebaju zaštititi ljude koji ih donose, a ne osigurati uštedu onima koji bi ih zanemarili. Otkud smiješna ideja da diletanti mogu bolje složiti Piaggia (Moto Guzzija) od profesionalaca iz ovlaštenog servisa  :misli:

od kud mi ideja? iz iskustva  :mrgreen: neda mi se sad pisati usporedbe onoga što sam radio sam i što su mi radili u servisu jer ću ispasti automehaničarski genije  :LOL:, ali evo: prerada mi je upravo u toku + kompletno uređenje motocikla i kad bude gotovo, slobodno ga možeš pogledati. Napominjem da nikad nisam šarafio Guzzia prije ovog kojeg sam sam kupio

Citat:
Nakon ugradnje novog okvira (bez broja okvira) ili rabljenog (a koji je nosi broj nekog drugog motocikla kojeg više nena) netko mora odrediti i ukucati novi broj ili možda misliš da postoji neka druga mogućnost

Nisam govorio o samogradnji. Jednostavno, kupiš sve dijelove za kompletan motor, ili kompletan "kit", sastaviš i voziš. Naveo sam i primjer Exilea. Ako smijem sam sastavljati, sa ispitivanjem se slažem. Radi se o uštedi 10000 $ u startu. Dakle, govorim o mogućnosti da doma odradim ono što radi Tomić bikes i slični. Dakle, radi se o skupu gotovih i certificiranih dijelova koje treba samo sastaviti. A možda hoću složiti i GSXR sa pokojom boljom komponentom. Za ukucavanje broja šasije nemam niti jednu protiv...

Citat:
Ponovt ću što sam prije par dana jednom germanofilu napisao ; Zar u Njemačkoj žene imaju tri sise a mlijeko teće u potocima - i oni su ljudi koji griješe kao i mi.Pitaj što ti nisu znali objasniti, ako ja ne znam odgovor pitatču ih ja pa kad saznam ću ti prenjeti.

Direktni primjer je taj da mi kamion nije prošao zbog stražnjih gabarit lampi, a djelatnik Centra za vozila se pozvao na usporedbu sa Schwarzmuellerom. Na to je moj odogovor bio da ta firma jedina stavlja takve lampe (crne sa stražnje strane), a svi ostali na isti način kao i na kamionu kojeg sam dovezao. I pri tome sam mu naveo primjere po dva proizvođača iz Njemačke, Italije i Francuske. Nije mi pomoglo, morao sam farbati lampe. Manji trošak sprej, veći trošak vožnja Centar-firma-Centar, 80 km i radni dan kamiona manje.

Citat:
Američka vozila imaju najčešće razlićite oznake svjetala i razlićite geometrijske i svjetlosne značajke od europskih ali je to laicima neuočljivo

Lampe koje sam spominjao su imale sve potrebne "E" oznake kao i one koje su kasnije postavljene na ista vozila. Znači, imale su homologaciju.

Citat:
Zakonima se većina štiti od neodgovorne manjine. Podržavam da na cesti smiju biti samo sigurna vozila kako za one koji ih voze tako i za one okolo koji nisu "ni luk jeli ni luk mirisali".

štiti se i to je u redu, ali je problem što je legalistima nepotrebno otežan rad.

a za ono što mi nisu znali objasniti, kasnije sam našao sam, na netu, kad mi više nije trebalo. I vjeruj mi, pitao bih i tebe jer te cijenim, da sam onda znao za tebe  :palacgore:
problem je samo što sam takve odgovore trebao dobiti od bilo koga u Centru jer su po defaultu oni za mene stručnjaci. To je ono "traženje veze" koje sam spominjao, a to bi bio ti
Evidentirano

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #31 : 15. Svibanj 2011, 22:00:27 »

Zakoni koji regulirajiu proizvodnju, samogradnju ili prepravljanje vozila po mojem sudu nisu loši nego skromni i nedovoljni.
Kada je riječ o samogradnji motocikla u Hrvata onda je procedura jasna i ovdje opisana:
http://www.cvh.hr/media/interne_upute/CVH-I-IU-015.01.pdf
U Hrvatskoj postoji cijeli niz iznimnih motocikla koji su legalno registrirani i sigurno procedura postoji i funkcionira samo je možda nije lako ispoštovati.

Ja bih prije rekao da su ta vozila legalizirana na "ilegalan" način ... tj. da su iskorištene postojeće šasije (ili da se pravilnije izrazim okviri  :mrgreen: ) ili njihovi "ključni" dijelovi, te su vozila legalizirana pod određenim brandom, a ne kao samogradnja.... a upravo je takav savjet bio i od djelatnika TP za samogradnju koju sam naveo iznad ...  :palacgore:
Evidentirano

markookram

• loncu poklopac
  • Vozi: pure enduro
« Odgovori #32 : 15. Svibanj 2011, 22:04:25 »

pa kod nas postoji samogradnja trikea ... i regani su
Evidentirano
potrošač je koproizvođač
U klimu ja vjerujem

Pec

• **
« Odgovori #33 : 15. Svibanj 2011, 22:05:59 »

Iskreno mi je žao što sam se upetljao u ovu, kao u ostalom i u mnoge teme zadnjih godina. Nadao sam se momku pomoći da ne nabasa na ekipu iz krim policije, a upetljao sam se u trakavicu u kojoj nema pobjednika. Nema potrebe ni za prepirkom. James vjerujem da će tvoj motorčić biti i dobar i lijep i siguran, no nagledao sam se toliko bezobzirnih, samouvjerenih budala da moram ponekad biti radikalan u svojim stavovima. Rado ću poviriti tvoj motor kada bude gotov  :palacgore: .
Evidentirano

KING RR

• Vozi: 没有自行车.. 没有生命..
« Odgovori #34 : 15. Svibanj 2011, 22:08:29 »

Iskreno mi je žao što sam se upetljao u ovu, kao u ostalom i u mnoge teme zadnjih godina. Nadao sam se momku pomoći da ne nabasa na ekipu iz krim policije, a upetljao sam se u trakavicu u kojoj nema pobjednika. Nema potrebe ni za prepirkom. James vjerujem da će tvoj motorčić biti i dobar i lijep i siguran, no nagledao sam se toliko bezobzirnih, samouvjerenih budala da moram ponekad biti radikalan u svojim stavovima. Rado ću poviriti tvoj motor kada bude gotov  :palacgore: .

Službeno il neslužbeno    :misli:   :mrgreen:

Evidentirano
速い車の若い死ぬ

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #35 : 15. Svibanj 2011, 22:16:29 »

Meni nije žao što si se upetljao... i bilo bi mi OK da se upetljaš i češće...  :palacgore:

No ima jedna stvar koja mi kod tebe nije jasna..... zaista posjeduješ veliki broj kvalitetnih informacija koje na papiru zaista jesu takve kakvim ih prezentiraš, ali ne želiš vidjeti da se u praksi to u mnogočemu razlikuje od onoga što piše, a ti iznosiš ..

Kad bi na mjestu gdje smo se mi obratili vezano za samogradnju koju sam spomenuo bio netko poput tebe, ja sam gotovo siguran da bi ta samogradnja već davno imala sve potrebne papire za registraciju jer zaista zadovoljava sve propisane norme... ALI ... na ključnim mjestima jednostavno nema potrebnog kadra koji bi obavio posao koji se stavlja pred njega..  :misli:
Evidentirano

James1100

« Odgovori #36 : 15. Svibanj 2011, 22:18:08 »

Službeno il neslužbeno    :misli:   :mrgreen:

može bilo kako  :wink:
niti se mislim voziti na govnu, niti mi se da razmišljati o "službama". ionako je napomena bila na kvaliteti sastavljanja.

2 Pec
i meni je žao jer pratim tvoje postove ovdje i opet ću ponoviti da te cijenim. a i znam da si se svega nagledao.
ali jedno si ti, a drugo papirologija

kad složim motor,  :bananapivo: vidimo se. radi se o preradi izgleda, kompletnom uređenju i malo izmjena komponenti. i (skoro  :mrgreen:) sve po zakonu
Evidentirano

Bandit

• ADMIN PIZDEK
  • Administrator
  • Vozi: Suzuki GSXR 600 L2
« Odgovori #37 : 15. Svibanj 2011, 22:53:56 »

Možda nitko iz PŽ, kod nas "na zapadu" se to već duže vrijeme radi :jesus:
Evidentirano
Too many assholes, not enough bullets.

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #38 : 15. Svibanj 2011, 22:55:20 »

Možda nitko iz PŽ, kod nas "na zapadu" se to već duže vrijeme radi :jesus:

vjeruj mi da je bilo pokušaja... a ljudi zamalo dobili carinske prekršaje...  :shock:

iskreno se nadam da se to sad stabiliziralo ... iako je zakon na snazi već duže vrijeme...  :palacgore:

sjeti se kad sam ja o tome pisao na forumu, a ljudi me blijedo gledali, pa čak i ismijavali... uključujući i tebe...  :jesus: :jesus:
Evidentirano

Bandit

• ADMIN PIZDEK
  • Administrator
« Odgovori #39 : 15. Svibanj 2011, 22:59:49 »

vjeruj mi da je bilo pokušaja... a ljudi zamalo dobili carinske prekršaje...  :shock:

iskreno se nadam da se to sad stabiliziralo ... iako je zakon na snazi već duže vrijeme...  :palacgore:

sjeti se kad sam ja o tome pisao na forumu, a ljudi me blijedo gledali, pa čak i ismijavali... uključujući i tebe...  :jesus: :jesus:
Pa i sad te ismijavam...jer to niste sposobni napraviti...a bar se do sad moglo i na ovaj i na "onaj" način :mrgreen:
Evidentirano

KING RR

« Odgovori #40 : 15. Svibanj 2011, 23:00:38 »

Pa i sad te ismijavam...jer to niste sposobni napraviti...a bar se do sad moglo i na ovaj i na "onaj" način :mrgreen:

Moglo se i može se, al ne u PŽ   :wink:  zato svi pametni požežganci dolaze u moju pRRćiju pa riješe sve šta treba   :mrgreen:
Evidentirano
速い車の若い死ぬ

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #41 : 15. Svibanj 2011, 23:01:57 »

ti si tad govorio da se ne može...  :jesus:

a na "onaj" način se moglo uvijek.. ja pričam o legalnom načinu ...  :jesus:
Evidentirano

Bandit

• ADMIN PIZDEK
  • Administrator
« Odgovori #42 : 15. Svibanj 2011, 23:09:54 »

ti si tad govorio da se ne može...  :jesus:

a na "onaj" način se moglo uvijek.. ja pričam o legalnom načinu ...  :jesus:
Znam ja točno kaj sam napisal...i "nije se moglo" onda. A ti vidi zašto :jesus:
Evidentirano

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #43 : 15. Svibanj 2011, 23:11:53 »

Znam ja točno kaj sam napisal...i "nije se moglo" onda. A ti vidi zašto :jesus:

Nije se moglo isključivo radi nepoznavanja zakona od strane nadležnih službi... jer se od onda do danas po tom pitanju nije ništa mijenjalo (osim što su "oni" možda naučili to što su već tad trebali znati  :palacdolje: )
Evidentirano

KING RR

« Odgovori #44 : 15. Svibanj 2011, 23:14:43 »

Nije se moglo isključivo radi nepoznavanja zakona od strane nadležnih službi... jer se od onda do danas po tom pitanju nije ništa mijenjalo (osim što su "oni" možda naučili to što su već tad trebali znati  :palacdolje: )

:palacgore:

Banalan primjer je i požeška porezna uprava  :mrgreen:  kad su se svagdje u državi priznavale potvrde banke na stambeni kredit sa velikom kamatom za povrat poreza tamo to nisu priznavali   :palacdolje:  tako sam ja recimo u SB-u svake godine dobio povrat poreza na tu potvrdu, a moje radne kolege u PŽ nisu   :wink:

Puno toga tamo nije jasno al eto, možda jednom dođe neko i razjebe tu bandu pa bude konačno i tamo red   8)

Evidentirano
速い車の若い死ぬ

mate

• Administrator
« Odgovori #45 : 15. Svibanj 2011, 23:18:37 »

Vi u Požegi ste fakat janjci za klanje, sjećam se priče onoj babi na registracijama koja vas jebe uzduž i popreko kao da ste u drugoj državi....
Evidentirano

KING RR

« Odgovori #46 : 15. Svibanj 2011, 23:20:44 »

Vi u Požegi ste fakat janjci za klanje, sjećam se priče onoj babi na registracijama koja vas jebe uzduž i popreko kao da ste u drugoj državi....

Famozna Nada    :mrgreen:  jebo ju onaj ko ju zaposlio   :palacdolje:
Evidentirano
速い車の若い死ぬ

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #47 : 15. Svibanj 2011, 23:25:13 »

i još uvijek to radi ....  :palacdolje: :palacdolje:

No, sa druge strane ... žalosno je to što je upravo ova selendra i zabit od Požege primjer (za sad nedostižan) većini drugih kako se ustvari treba raditi, odnosno kako to (ne)funkcionira kad se zaista radi po zakonu ...

Kod te iste babe (Nade) nema apsolutno niti jedno vozilo koje po bilo kojoj provjeri ili reviziji može doći na bilo kakvu listu "sumnjivih" vozila po bilo kojem pitanju ...  :?

Ista stvar je i sa poreznom upravom ... ako ti u Požegi nešto ne priznaju, to samo znači da je to tako i nikako drugačije...  :? ... a drugi je par opanaka jel to nama paše ili ne...

Kao uostalom i puuno drugih stvari ...

A vrlo je slična stvar i sa puno drugih primjera.... najveći je problem što se potpuno isti zakoni drugačije tumače od jedne do druge uprave, postaje, pa čak i suda...  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
Evidentirano

OldBoy

• RIP 20.06.2016.
« Odgovori #48 : 15. Svibanj 2011, 23:26:32 »

Famozna Nada    :mrgreen:  jebo ju onaj ko ju zaposlio   :palacdolje:

...ima kakva slika?
Evidentirano

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #49 : 15. Svibanj 2011, 23:27:09 »

...ima kakva slika?

ne zanima te, vjeruj mi ...  :LOL: :LOL:
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.318 sekundi uz 20 upita.