Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 466 467 [468] 469 470 ... 480   Dolje

Autor Tema: Motori koje ne vidjamo bas svaki dan  (Posjeta: 889622 )

alpine

• Spol: Muški
  • Vozi: kalabreza sa levantinskin bafama
Odg: Motori koje ne vidjamo bas svaki dan
« Odgovori #11675 : 11. Veljača 2019, 09:37:07 »

UZDRAVLJE

beer in frame konstrukcija, zgodno  :palacgore:
Evidentirano
Cili život jema san svoj kumpir, svoga špara i svoju bevandu... a sad ništo verdure, zubaca iz leda i botilju vina, kupi san u dućan.

Spori

• Vozi: Tracer 9
« Odgovori #11676 : 11. Veljača 2019, 09:54:28 »

Rostock–Laage lufthavn

Hvala
Evidentirano
Ne vjeruj nikome, SEBI SAMO 50%!

James1100

• Vozi: rolling Stone
« Odgovori #11677 : 11. Veljača 2019, 16:54:51 »

Ajmo znalci,koji je ovo motor?

Možda ovo kaj mu piše na zadnjem kraju?
Evidentirano

gile noćna mora

• **
  • Vozi: TDM 900, SUZUKI GS 1000 E
« Odgovori #11678 : 11. Veljača 2019, 20:40:22 »

Možda ovo kaj mu piše na zadnjem kraju?
da :palacgore: zanimalo me oće li ko od starije ekipe znat o kojem se motoru radi i ko je snjim vozio utrke
Evidentirano
RAKIA
conecting people

James1100

• Vozi: rolling Stone
« Odgovori #11679 : 11. Veljača 2019, 21:02:36 »

da :palacgore: zanimalo me oće li ko od starije ekipe znat o kojem se motoru radi i ko je snjim vozio utrke

Da. Bila bi zanimljiva usporedba te rame sa serijskom
Evidentirano

Napier

• **
« Odgovori #11680 : 11. Veljača 2019, 22:31:24 »

Ajmo znalci,koji je ovo motor?

Znalci ili ne ajmo redom

Znaci motor je Suzuki gsx 750 es SEGALE  ( trabao bi biti 85 ili 86. godiste )

Felge 16x3.25 prednja i 4x18 straznja PVM ( straznja skrivljena prilikom demontaze gume jer su ljudi telci )

Zadnja viljuska od magnezija sada vidim obojana i potencijalno opasna jer se radi od komadu magnezija starom 34 godine.

prednja forcela Marzochi M1R magnum  ( mislim da je 41 mm sa time sta je stelovanje osteceno na jednoj strani od pada mislim da je desn)

Kocnice 300mm plivajuci brembo (pravi ne djeciji ) brembo celjusti cetveroklipne ( starog tipa ljevane )

Sasija bi trebala biti NiCrMo

Otprilike oko 125-130 konja i brojac okretaja je bio do 12000 ali se bez problem vrtio preko toga

Mogu reci da ste ga dobro sjebali ( kako bi se reklo cirilicom ) u tipicno sinjskom stilu

Nije orginalni rep i nakalemljen je skroz deseti oklop

Rezervar je orginalan i u orginalnoj boji i jos se sicam cepa rezervara od teflona sa tragovima klizanja jer je ga je netko dobro provoza naopako

Orginalni vizir je imao pukotinu koja je bila zakrpljena zicom  :shock: :shock: :shock:

Motor pokojnog Darena Dimitrijevica koji je vozem na prvenstvu jugoslavije ( namjerno malim slovom ) i sa njime jos 88. godine
isao 1.39 ( sa ZXR750 je isao 1.37 a navodno na treningu i brze ne zelim govoriti vremena jer ce se javiti mudraci koji tada nisu ni bili rodjeni a danas 30 godina kasnije sa motorima i gumam koji su svemirski brodovi za tadasnje kad dojdu na 1.35 cila drzava to mora znati )

Poslije je imao par vlasnika i zavrsio u Splitu u Fabe koji je sam priznao da to nije za njega kad je sa njime vozio utrke ali bez uspjeha
Na kraju je zavrsio u Brckog izad hotela Lav i tu je meni dosao u ruke 1991. godine i posto sam ja onda bio mulac
Cinilo mi se da idem brzinom svjetlosti ( spor sigurno nije )

Cijena je bila oko 4000 maraka i onda su tu bile triper kombinacije pa je motor zavrsio u Bane i Dlake na nekoliko godina i onda je
otisao u Sinj.

Brcki je za njega Fabi dao Gileru Arizonu rx200 samo onako da se zna

Inace jos jedna stvar kada bi pokojni Daren krenuo sa starta vise se nikog nije culo na stazi kako taj motor urla
nikad ni prije ni posli nisam vozio tako nesto bucno

Drago mi je da je koliko toliko motor u komadu jer je ipak komad povijesti   

Jos neka informacija ?

Inace za ljude koji zele znati vise i imat prave informacije a ne slusati forumske mudrace preporucam

https://books.google.com/books?id=uwa4CgAAQBAJ&pg=PT311&lpg=PT311&dq=Luigi+Segale+moto&source=bl&ots=zYORE2lWBz&sig=ACfU3U2_2urkubfG7vQIbt30oqFmM_13qw&hl=hr&sa=X&ved=2ahUKEwjT2rvV1rTgAhXIqFkKHXB_DKoQ6AEwB3oECAcQAQ#v=onepage&q=Luigi%20Segale%20moto&f=false

« Zadnja izmjena: 11. Veljača 2019, 23:27:59 Napier »
Evidentirano

gile noćna mora

• **
« Odgovori #11681 : 12. Veljača 2019, 07:30:29 »

Znalci ili ne ajmo redom

Felge 16x3.25 prednja i 4x18 straznja PVM ( straznja skrivljena prilikom demontaze gume jer su ljudi telci )

Zadnja viljuska od magnezija sada vidim obojana i potencijalno opasna jer se radi od komadu magnezija starom 34 godine.

prednja forcela Marzochi M1R magnum  ( mislim da je 41 mm sa time sta je stelovanje osteceno na jednoj strani od pada mislim da je desn)

Kocnice 300mm plivajuci brembo (pravi ne djeciji ) brembo celjusti cetveroklipne ( starog tipa ljevane )

Otprilike oko 125-130 konja i brojac okretaja je bio do 12000 ali se bez problem vrtio preko toga

Mogu reci da ste ga dobro sjebali ( kako bi se reklo cirilicom ) u tipicno sinjskom stilu

Rezervar je orginalan i u orginalnoj boji i jos se sicam cepa rezervara od teflona sa tragovima klizanja jer je ga je netko dobro provoza naopako

Orginalni vizir je imao pukotinu koja je bila zakrpljena zicom  :shock: :shock: :shock:

Motor pokojnog Darena Dimitrijevica koji je vozem na prvenstvu jugoslavije ( namjerno malim slovom ) i sa njime jos 88. godine
isao 1.39 ( sa ZXR750 je isao 1.37 a navodno na treningu i brze ne zelim govoriti vremena jer ce se javiti mudraci koji tada nisu ni bili rodjeni a danas 30 godina kasnije sa motorima i gumam koji su svemirski brodovi za tadasnje kad dojdu na 1.35 cila drzava to mora znati )

Poslije je imao par vlasnika i zavrsio u Splitu u Fabe koji je sam priznao da to nije za njega kad je sa njime vozio utrke ali bez uspjeha
Na kraju je zavrsio u Brckog izad hotela Lav i tu je meni dosao u ruke 1991. godine i posto sam ja onda bio mulac

Cijena je bila oko 4000 maraka i onda su tu bile triper kombinacije pa je motor zavrsio u Bane i Dlake na nekoliko godina i onda je
otisao u Sinj.

Inace jos jedna stvar kada bi pokojni Daren krenuo sa starta vise se nikog nije culo na stazi kako taj motor urla

Jos neka informacija ?

Inace za ljude koji zele znati vise i imat prave informacije a ne slusati forumske mudrace preporucam

https://books.google.com/books?id=uwa4CgAAQBAJ&pg=PT311&lpg=PT311&dq=Luigi+Segale+moto&source=bl&ots=zYORE2lWBz&sig=ACfU3U2_2urkubfG7vQIbt30oqFmM_13qw&hl=hr&sa=X&ved=2ahUKEwjT2rvV1rTgAhXIqFkKHXB_DKoQ6AEwB3oECAcQAQ#v=onepage&q=Luigi%20Segale%20moto&f=false

svaka čast čista petica iz znanja i zalaganja. Manje više isto mi je i ispriča sadašnji vlasnik. Iskreno nisam u početku ni povirova sve o ovom motoru. Samo bi još nadoda da ima i orginal oklope sa brojem 22.
Evidentirano
RAKIA
conecting people

singlica

• Vozi: motor
« Odgovori #11682 : 12. Veljača 2019, 12:07:23 »

Jebate Napier ti si enciklopedija!

:palacgore:
Evidentirano
Nisam Biker ja samo vozim motor!!

Napier

• **
« Odgovori #11683 : 12. Veljača 2019, 14:08:26 »

Ja sam samo stari covik sa velikom glavom pa sam je da mi ne stoji prazna cili zivot punio informacijam uglavnom beskorisnim  :mrgreen:

Inace pokojni Daren je sa tim motorombio vice prvak juge ( Bozo Janezic je osvoio prvenstvo )

Moj dobar poznanik jos uvik ima u mobitelu sliku Darena na suzukiju

Evidentirano

Nero

• Vozi: Češće guram
« Odgovori #11684 : 12. Veljača 2019, 14:10:47 »

Ja sam samo stari covik sa velikom glavom pa sam je da mi ne stoji prazna cili zivot punio informacijam uglavnom beskorisnim  :mrgreen:

Inace pokojni Daren je sa tim motorombio vice prvak juge ( Bozo Janezic je osvoio prvenstvo )

Moj dobar poznanik jos uvik ima u mobitelu sliku Darena na suzukiju

Ako imas volje, nabavi sliku i ubaci je u temu  :palacgore:
Evidentirano

Napier

• **
« Odgovori #11685 : 12. Veljača 2019, 14:19:39 »

Ako imas volje, nabavi sliku i ubaci je u temu  :palacgore:

Vrlo rado kad dojdem kuci jer sam trenutacno nisam u Hrvatskoj

Inace u Piccila je njegov superbike koji je za ono doba bio mozda i najbolji motor u jugi ( to sta je on sa njime nije napravio nekakav rezultat je druga stvar ) ali motor je izuzetan.

Evidentirano

Nero

« Odgovori #11686 : 12. Veljača 2019, 14:43:25 »

Inace u Piccila je njegov superbike koji je za ono doba bio mozda i najbolji motor u jugi ( to sta je on sa njime nije napravio nekakav rezultat je druga stvar ) ali motor je izuzetan.

Motori u izlogu/muzeju su mi kao zivotinje u zooloskom vrtu.

Al fotka motora u akciji u vremenu kad je on bio svemirski brod...to je nesto drugo  8)

Strpljenje je vrlina.
Evidentirano

Napier

• **
« Odgovori #11687 : 12. Veljača 2019, 15:38:08 »

svaka čast čista petica iz znanja i zalaganja. Manje više isto mi je i ispriča sadašnji vlasnik. Iskreno nisam u početku ni povirova sve o ovom motoru. Samo bi još nadoda da ima i orginal oklope sa brojem 22.

Moram napisati jednu ispravku

Ovo na slici nisu orginalne felge jer je motor kao sta sam reka ima kombinaciju naprid 16 nazad 18 a felge nisu bile PVM nego MARVIC

Posto ne mogu staviti sliku onda samo jedna sa se zna kakve su felge orginalno bile ( design indentican )

« Zadnja izmjena: 12. Veljača 2019, 16:33:05 Napier »
Evidentirano

pamzor

• Vozi: 0
« Odgovori #11688 : 12. Veljača 2019, 15:40:24 »

Motori u izlogu/muzeju su mi kao zivotinje u zooloskom vrtu.

Al fotka motora u akciji u vremenu kad je on bio svemirski brod...to je nesto drugo  8)

Strpljenje je vrlina.
Jednom zgodom sam u Hannoverskom zoološkom vrtu vidio orangutana (ili je možda bila ženka) i to je nešto najtužnije što sam vidio u životu, na to me podsjećaju motori zarobljeni u nekom muzeju...
Evidentirano

Kawah

« Odgovori #11689 : 12. Veljača 2019, 20:14:37 »

S ovih par zadnjih postova vratili ste me u prekrasnu mladost ,ponovio sam i neko zaboravljeno gradivo,nešto i nadopunio .Hvala Napier,hvala Nero,hvala Pamzor. Ovo kolko se brzo jurilo tih godina na Grobniku ,naročito neki na nekim motorima mnogima je danas nepojmljivo,posebno ovoj mobgeneraciji . :palacgore: 8) :021:
Evidentirano

gepeze

• Vozi: ZXR750RK1, ZX-7RRN1, ZX-7RR, GSX-R750K1, GSX-R750J
« Odgovori #11690 : 12. Veljača 2019, 20:23:51 »

Jel mislis na ZXR 89-90 kojeg je vozio u prvenstvu ili na ZXR 91-92 kojeg nazalost nije uspio vozit?
Evidentirano
Izrada naljepnica za motocikle, skutere, atv, jetski, aute... [email protected] 0915271375

Napier

• **
« Odgovori #11691 : 12. Veljača 2019, 20:59:54 »

Jel mislis na ZXR 89-90 kojeg je vozio u prvenstvu ili na ZXR 91-92 kojeg nazalost nije uspio vozit?

Malo smo se krivo razumili jer sam ja glupo napisa komentar

Znaci mislija sam napisati da Piccilo ima svog suzukija jos uvik u skladistu a sta se tice motora od Velikog i nikad prizaljenog Darena
mislim da je njegov ZXR 89-90 jos kod Emila a di je zavrsija ZXR-R 91-92 zaista ne znam ( onda sam se na zalost bavio drugim stvarima )

Taj Piccilov suzuki je bio strahovit motor
Jbg. sad ako pocnem pisat o njemu napisat cu post od tri stranice

Inace se on sa njime vozio 89-90 oko 1.43 ali je vec u to doba ima priko 100 kila i izgleda ka bucanj jer definitivno nije bio u formi i nije bio liga Dimitrijavica ili Janezica ali opet kazem znam da je motor isao nemilo ( vrlo lako moguce da je imao najaci agregat u jugi )

Evidentirano

Nero

« Odgovori #11692 : 12. Veljača 2019, 23:19:00 »

Samo ti pisi :)
Evidentirano

toecutter

• Vozi: FZ1-S
« Odgovori #11693 : 13. Veljača 2019, 08:16:46 »

Uživam čitati ovakve stvari....samo dajte dalje  :palacgore:
Evidentirano
RESTORAN - KONOBA - PANSION
            " ROGOČANA "

gile noćna mora

• **
« Odgovori #11694 : 13. Veljača 2019, 08:19:17 »

Naša sam slike od pok.Darena na fejsu od sadašnjeg vlasnika. Grobnik '88 god.
Evidentirano
RAKIA
conecting people

alpine

• Vozi: kalabreza sa levantinskin bafama
« Odgovori #11695 : 13. Veljača 2019, 09:25:45 »

napier & ekipa :palacgore:

i pozdrav "gazdi" od teme  :wink:
Evidentirano
Cili život jema san svoj kumpir, svoga špara i svoju bevandu... a sad ništo verdure, zubaca iz leda i botilju vina, kupi san u dućan.

Napier

• **
« Odgovori #11696 : 13. Veljača 2019, 14:26:50 »

Naša sam slike od pok.Darena na fejsu od sadašnjeg vlasnika. Grobnik '88 god.

Eto to je tocno kako ga se ja sicam

Doslo mi je za plakat

Inace na prvoj slici je sa brojem 1. Bozo Janezic ondasnji prvak juge

Inace je vozio sa prednjim kolom 18 a zadnje 17   :mrgreen: i njegov suzuki je bio gsx-r 750 limited edition
on se 89 gadno pribio sa njime i posli proda motor u djelove

Suhi kumplung sa njegovog motora je kupio Piccilo i montirao na svoj ( model 88. ) inace fali mu komad magnezija na poklopcu
koji je naravno ostetio u padu

Jeben ti vratio si me 30 godina nazad   
« Zadnja izmjena: 13. Veljača 2019, 16:37:28 Napier »
Evidentirano

gile noćna mora

• **
« Odgovori #11697 : 13. Veljača 2019, 16:04:01 »

Eto to je tocno kako ga se ja sicam

Doslo mi je za plakat

Inace na prvoj slici je sa brojem 1. Bozo Janezic ondasnji prvak juge

Inace je vozio sa prednjim kolom 18 a zadnji 70  :mrgreen: i njegov suzuki je bio gsx-r 750 limited edition
on se 89 gadno pribio sa njime i posli proda motor u djelove

Suhi kumplung sa njegovog motora je kupio Piccilo i montirao na svoj ( model 88. ) inace fali mu komad magnezija na poklopcu
koji je naravno ostetio u padu

Jeben ti vratio si me 30 godina nazad
lipo je kad se obriše prašina sa lipi uspomena a i drago mi je čut ovakve informacije koje su mi na prvu zvučale ko znanstvena fantastika  :palacgore:
Evidentirano
RAKIA
conecting people

gepeze

• Vozi: ZXR750RK1, ZX-7RRN1, ZX-7RR, GSX-R750K1, GSX-R750J
« Odgovori #11698 : 13. Veljača 2019, 16:41:34 »

Znalci ili ne ajmo redom

otisao u Sinj.

Jos neka informacija ?

Prije par godina taj Suzuki Segale se prodavao na Njuskalu. Zvao sam čovjeka. Uglavnom, kvalitetna devastacija, nevažno Sinj ili Vinkovci ili Babina Greda.
Osobno sam uspio kupiti i "spasiti" neke vrlo rijetke motore na našim prostorima, a i šire.
Prednost je ta šta naša tehnička (ne)kultura ide na ruku malom prodajnom cijenom takvih rariteta  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ps. i Jota iz Zadra je zvao za taj motor, možda on više zna...
Evidentirano
Izrada naljepnica za motocikle, skutere, atv, jetski, aute... [email protected] 0915271375

Napier

• **
« Odgovori #11699 : 13. Veljača 2019, 16:44:25 »

Inace jos jedna crtica iz povijesti
Mitja Gustincic je "Testirao" motor Boze Janezica 89. na Grobniku za potreme AS magazina i uspjesno se zakucao u lika na Bimoti  :mrgreen:
Evidentirano
 Str: 1 ... 466 467 [468] 469 470 ... 480   Gore

Stranica je generirana za 0.244 sekundi uz 21 upita.