Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 9 10 [11]   Dolje

Autor Tema: Obnovljivi izvori energije  (Posjeta: 39956 )

ziggysb

• **
  • Spol: Muški
Odg: Obnovljivi izvori energije
« Odgovori #250 : 01. Rujan 2017, 19:40:16 »

https://m.vecernji.hr/vijesti/sam-izgradio-vjetrenjacu-koja-daje-struju-za-cijelu-kucu-452947

Što mislite koliko brzo treba da dobije plavu kuvertu???

Poslano sa mog MI 5s Plus koristeći Tapatalk

Evidentirano

Kawah

« Odgovori #251 : 01. Rujan 2017, 21:22:10 »

Čovjek je pametno biće ,uglavnom .Ako koristi razum kao što ga je koristio prilikom izrade i puštanja u pogon nitko mu ne može ništa  . Trenutno sam i sam u realizaciji nećeg sličnog tako da mu dajem svu podršku .   :palacgore: :palacgore: :021:
Evidentirano

barba

• Vozi: HONDA
« Odgovori #252 : 01. Rujan 2017, 23:21:53 »

Ja lipo več 15 god na panele i 2 vjetrenjače (3.5 kw panela i 2+500 Wati vjetrnjača,24 volta).Prošle godine doveli HEP-ovci kabele al ja se nisan spojija ( :LOL: :LOL:) jer me nerviralo jihovo bahato ponašanje ,ono, ka gospodari svita.   
Panele mogu okričat prema suncu tako da po potribi ,ovisno o potrošnji.okričen  jer san ionako  cili dan u radioni. Baterija iman priko 50 kom tako da mi je autonomija  9 (testirano) dana bez vitra i bez sunca ,ono kad su tmurni dani.Pretvarača 3 24-220 . Jedan 1700 Watti drugi 3000 (ćisti sinus) i treći 4000 odnosno 8000 W.Ja zadovoljan jer sve radi u kući i radioni a po noći iman više svitala ja nego oni šta su se prikopčali na HEP. I ne jebe me ova nova tarifa za struju.
Evidentirano
Vozi brzo i oprezno a svejedno nastrada radi jednog šta nije gleda u ogledalo.

Elias

• Vozi: '02 K1200RS, '93 XTZ750ST
  • Lokacija: ..........CH=Zürich.......... Sinj-Đakovo=Bananaland
« Odgovori #253 : 08. Rujan 2017, 00:40:04 »

Sviđa mi se ta tvoja solucija.
Koje baterije imaš?

Poslano sa Crkvenog Zvonika
Evidentirano
Vlast je NAJVEĆI neprijatelj naroda!!!!
htp://www.youtube.com/watch?v=rmfezDOSd2g

barba

« Odgovori #254 : 08. Rujan 2017, 22:54:25 »

Sviđa mi se ta tvoja solucija.
Koje baterije imaš?

Oerlikon i Fiamm.12V 110 Ah.Nisan broija u zadnje vrime al oko 60 kom .Ponekad izbacin koju staru pa minja broj al onda dođe zamjena i tako .
Evidentirano

Elias

• Vozi: '02 K1200RS, '93 XTZ750ST
  • Lokacija: ..........CH=Zürich.......... Sinj-Đakovo=Bananaland
« Odgovori #255 : 08. Rujan 2017, 23:41:20 »

Barba je primjer kako "mali čovik" može bit neovisan o sustavu izrabljivanja....
Kompliment!

Evidentirano
Vlast je NAJVEĆI neprijatelj naroda!!!!
htp://www.youtube.com/watch?v=rmfezDOSd2g

piljun

• Vozi: ヤマハFZ6n / gsxr 600
Evidentirano

alpine

• Vozi: kalabreza sa levantinskin bafama
« Odgovori #257 : 09. Rujan 2017, 11:25:54 »

Barba je primjer kako "mali čovik" može bit neovisan o sustavu izrabljivanja....
Kompliment!

Bas sam to i ja pomislija.. Chapeau
Evidentirano
Cili život jema san svoj kumpir, svoga špara i svoju bevandu... a sad ništo verdure, zubaca iz leda i botilju vina, kupi san u dućan.

barba

« Odgovori #258 : 09. Rujan 2017, 23:59:02 »

Kompliment!

Problem je nasta onaj momenat kad san doša iz CH i nisan ima struju.Ka svaki normalan čovik otiša pitat  za struju a ono cjena da te uvati infarkt.Te moraš sam kopat ,te moraš kupit kabel, te dozvola ova te ona i tako meni bija pun kufer tih sranja. Ja se odlućin za generator  al kad je došla žena i frižider televizija i mašina za pranje odnija je vrag šalu.Proda san jedan motor (Honda  CBR 600) i kupija panele i još malo opreme.Sriča je san ima još jednu Hondu ( ovu šta sad još iman).Vidija da to sve funcionira pa nastavija ulagat  da mi familija ne bude u mraku ,da mogu pisat po forumu  :LOL: da žena može gledat neke serije (turske  :evil:)a ja utakmice i trke i zajebavat sebe i sve okolo. Sad kad su konačno doveli kabel do zida  mene uopče više ne interesira taj priključak.I neman računa za struju a to mi je najdraže. :mrgreen:
Evidentirano

hondimir

• Vozi: honda cb 250 rs '84, honda cbr 600 f 96', beverly
« Odgovori #259 : 10. Rujan 2017, 12:22:36 »

WOW, svaka čast ! :palacgore:
Evidentirano
Konobar,donesi prozor da skočim!
Toliko smo nesavršeni da očekujemo od strojeva da budu besprijekorni.

alpine

« Odgovori #260 : 10. Rujan 2017, 15:55:26 »

barba par pitanja, nadam se da ne dosadujen:
- Frizider ni striuju ili na plin (ili je sve u muškaduru i u dvoru imas susenih raza, tabinja i hoba)? :mrgreen:
- Voda iz vodovoda ili gustirna+hidrofor?
- Grijanje na plin ili drva?
- Grijanje vode?
- Kuzinavanje na struju, plin ili je svaki dan janjetina i kruv ispode peke?
- Klima ili dobra izolacija i propuh?
- koliko popije jedno pranje masinom za robu?
- Posude pere zena ili i ti?  :mrgreen:
- Varenje na kabel od susida ili imaš dovoljno safta?

.. sve to pravi razliku..
« Zadnja izmjena: 10. Rujan 2017, 15:59:54 alpine »
Evidentirano
Cili život jema san svoj kumpir, svoga špara i svoju bevandu... a sad ništo verdure, zubaca iz leda i botilju vina, kupi san u dućan.

Kawah

« Odgovori #261 : 10. Rujan 2017, 19:07:05 »

Koliko se ja kužim,8 kW instalirane snage bi trebalo biti i više nego dovoljno za sve potrošače u kući. Prvo ,nikad ne rade svi istodobno,drugo .,  najviše može povući aparat za varenje ali današnji inverterski aparati za varenje i tome su doskočili. Ako sam u krivu nek' me Barba ispravi .Svaka mu čast na smjelosti .  :palacgore
Evidentirano

Rivi

• Il' si faca,ili nisi!!!
  • Vozi: Stone-Preteča "duck-fejs" selfija.
« Odgovori #262 : 24. Listopad 2017, 13:04:25 »

Dakle, za bilo kakav obnovljivi izvor, bitne su tri stavke, ostalo je potrošni materijal:
- Paneli
- Inverter
- Baterije

Ako instalirate ON-grid sustav, onda ćete se ispizdit s dokumentacijom dok vam HEP odobri elektranu.
Ako postavljate Off-grid, onda možete instalirat šta oćete i HEP van ne može ništa.

Ovo šta Barba ima, nije kupljeno odjednom, već se "taložilo" godinama.

Dakle, ako očekujete neki povrat investicije  u kratkom vremenu, odustanite.
Isto tako, povlašteni kilovati za On-grid sustave više ne postoje, pa ćete, kad jednom izboksate dokumentaciju, umisto ondašnjih 4kn po kilovatu, dobivat 28 lipa. :D :D
Najveći problem danas je taj da država ne daje apsolutno nikakve poticaje za postavljanje obnovljivih izvora energije.
Ako koga šta od ovoga zanima, neka pita.
Evidentirano

Rivi

• Il' si faca,ili nisi!!!
  • Vozi: Stone-Preteča "duck-fejs" selfija.
« Odgovori #263 : 24. Listopad 2017, 13:05:35 »

Koliko se ja kužim,8 kW instalirane snage bi trebalo biti i više nego dovoljno za sve potrošače u kući. Prvo ,nikad ne rade svi istodobno,drugo .,  najviše može povući aparat za varenje ali današnji inverterski aparati za varenje i tome su doskočili. Ako sam u krivu nek' me Barba ispravi .Svaka mu čast na smjelosti .  :palacgore
Nije ovdje bilo nikakve smjelosti, već Barba nije uopće ima' opciju. Da je čeka HEP, čeka bi do ove godine, a njemu je struja tribala nekih 25 godina ranije. Jebiga. ;)
Evidentirano

barba

« Odgovori #264 : 26. Listopad 2017, 22:55:28 »

Alpine   
Nisan do sad vidija tvoj post.Sorry. 
Kako kaže Rivi ,nisan ima druge opcije.Osim struje preko invertera (220 V) imam i tri generatora 6.5   , 10 , i 20 Kw. 
Vodu smo doveli zajednički ,nas 18. jer Vodovod nije htio kopat kanal za nas nekoliko.?????? Prokopali sami ,doveli  sa 400 m udaljenosti cjev od 3 ipo cola,svaki ima svoje brojilo a ja skupljam  ( :evil:) od svih i plačam po brojilu koje je na moje ime.Mašina  za pranje toplu vodu uzima sa plinskog bojlera.Kuha se na plin.Ponekad upalim pečnicu za komad mesa ili slično,vani iman  gril ,na drva  :mrgreen:.Frižider je   na struju, normalan  :LOL: ,oni na plin ne radi kako triba preko 30 C.
Kuva moje žena  a i pijate pere ona   :LOL:( ja san ih opra samo par puta kad je bila malo bolesna).
Varenje nije problem jer upalim agregat od 20 Kw ,diesel, al samo par puta u misecu i to desetak minuta da nešto zavarim.  Več san se navika  pa niko više ni ne primječuje  da tu nema priključka od Hepa.Dizalica za aute i motore  isto radi na 220 jer joj je hidro pumpa na 220 V.   
Vidija si da pored panela iman i dvi vjetrenjače Kupljene od Artas-a  24 V 500W koje su izdržale  sve moguče vjetrove sa ovih prostora.Prije par dana je puhala bura u Šibeniku 113 km na sat a ode kod mene je sigurno bilo priko 130-40.Obe su preživile i ovu buru.Bila je i još je jedna vrlo dobra investicija.
Evidentirano

alpine

« Odgovori #265 : 27. Listopad 2017, 11:18:25 »

Rišpekt :palacgore: I sam sam provodio djetinjstvo (lita) na plinu, petroleju i gustirni sa ručnom pumpom, pa me tvoja konstrukcija jako zanima, jer i sam mislim odj* HEP.

Nedavno sam imao priliku koristit Elektroluxov špaker i frižider koji radi i na struju i na plin i to na 30+ i sve je izvrsno radilo, frižider je čak super zamrzava na litnjim temperaturama, a pečeno u plinskom špakeru je ispadalo savršeno..

Hvala!
Evidentirano

barba

« Odgovori #266 : 27. Listopad 2017, 22:35:19 »

Plinsku pečnicu imam i danas al je žena ne upotrebljava  jer joj je jednom malo buknulo iznutra  :LOL: :LOL: tako da  je od straha više ne pali. Frižider je bio malo starijeg datuma i vjerovatno je to razlog lošeg hlađenja na temp od 30 +.
Evidentirano
 Str: 1 ... 9 10 [11]   Gore

Stranica je generirana za 0.14 sekundi uz 20 upita.