Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Anketa

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

Shoei
- 113 (12.5%)
IXS
- 16 (1.8%)
Schubert
- 95 (10.5%)
Scorpion
- 26 (2.9%)
AGV
- 53 (5.8%)
Airoh
- 38 (4.2%)
Shark
- 96 (10.6%)
Suomy
- 41 (4.5%)
Arai
- 53 (5.8%)
HJC
- 164 (18.1%)
Nolan/X-Lite
- 149 (16.4%)
LS2
- 42 (4.6%)
Nitro
- 20 (2.2%)

Ukupno Glasova: 756

Str: 1 ... 625 626 [627] 628 629 ... 633   Dolje

Autor Tema: KACIGE  (Posjeta: 1686777 )

Cvitalo

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: Honda Integra 750
Odg: KACIGE
« Odgovori #15650 : 13. Ožujak 2019, 12:06:09 »

Danas sam bio u MotoMarkezu, vidio na polici Kappa flip-up kacige, cijene se vrte ispod 1000kn, modeli 2018, težina 1650gr +- 50gr, s obzirom da sam se napenalio na Nolan flipicu, sad sam malo u nedoumici, jel imate kakva iskustva ili koristan savjet, plafon bi bio 1800-2000kn.
Čitam forum, ali jel ima netko baš da ima iskustva sa Kappom, Nolan 85 vozim 5 godina, kaciga je ok, malo šumi na većoj brzini oko ušiju, najviše kod spoja vizira i kacige, ali sad bi nekaj novije.

Ako su Kappa kacige ka i ostala oprema onda je to manje-više u prijevodu Givi. Mene Givi nije toliko razočara kvalitetom izrade koliko mi se čini da ne prate trendove. Ventilacija pod krivim kutem i uopće ne djeluje, prostor za uši nema rupu, ulazak vitra kraj vizira idealno za dobit upalu očiju. Govorim prvenstveno o X.01 al sam gleda i u ducanu neke modele. Ko da njihovi dizajneri nisu vidili rješenja na drugim kacigama. Al nisam previše gleda pa možda noviji modeli prate trendove.
Evidentirano
Otkad imam novu kacigu, glava mi više ni ne treba.

seki22

• Pjađo me vodio kroz djetinjstvo i pomogao da postanem muško, tako mi Tmaxa
  • Vozi: ملك عجلتين
« Odgovori #15651 : 13. Ožujak 2019, 12:31:48 »

Ako su Kappa kacige ka i ostala oprema onda je to manje-više u prijevodu Givi. Mene Givi nije toliko razočara kvalitetom izrade koliko mi se čini da ne prate trendove. Ventilacija pod krivim kutem i uopće ne djeluje, prostor za uši nema rupu, ulazak vitra kraj vizira idealno za dobit upalu očiju. Govorim prvenstveno o X.01 al sam gleda i u ducanu neke modele. Ko da njihovi dizajneri nisu vidili rješenja na drugim kacigama. Al nisam previše gleda pa možda noviji modeli prate trendove.
Kappa je podmarka Givija ako se ne varam
Givi su kuferi.....kaciga ne hvala
To je isto ka kad imas Diesel ili Tommy Hilfiger rucni sat
Jednostavno nije to to.
Nolan ili HJC ako se nema puno para
Opcenito HJC je odlican za te novce

Sent from my internet mobile device
Evidentirano
Kralj Majka

stkaos

• **
  • Vozi: CBF 600 SA 8
« Odgovori #15652 : 13. Ožujak 2019, 13:06:24 »

Nolan mi je nekako glomazan.
Evidentirano

seki22

« Odgovori #15653 : 13. Ožujak 2019, 13:14:27 »

Pazi ovako
Od Shoei-j i Arai-ja nema dalje to je Top
E sad svak se pokriva sa onoliko koliko ima
Ti bi Arai po cijeni Nolana.....
E pa ne moze.....
Onako gledajuci razne kacige Shark i HJC su mi najbolje za tu cijenu

Ali opet se vracamo na Shoei i Arai....ko moze zasto ne.Dapace.....Bolje ulozit u sebe nego u motor

Evidentirano
Kralj Majka

thule_5689

• Vozi: VFR 1200 XD crosstourer
« Odgovori #15654 : 13. Ožujak 2019, 13:30:25 »

Pazi ovako
Od Shoei-j i Arai-ja nema dalje to je Top
E sad svak se pokriva sa onoliko koliko ima
Ti bi Arai po cijeni Nolana.....
E pa ne moze.....
Onako gledajuci razne kacige Shark i HJC su mi najbolje za tu cijenu

Ali opet se vracamo na Shoei i Arai....ko moze zasto ne.Dapace.....Bolje ulozit u sebe nego u motor

...tu je ipak Črni najjači  :mrgreen:
Evidentirano

bdrazen50

• **
  • Vozi: Intruder
« Odgovori #15655 : 13. Ožujak 2019, 13:52:00 »

nažalost Arai nisam imao priliku probati, ali Shoei je u odnosu na Schubert neusporedivo kvalitetniji, vlastito iskustvo za isti tip kacige... inače mislim napustiti flip up iako neotec je zakon, ali je ipak malo teška...
Evidentirano
Aprilia Shiver 750, Suzuki GSF 650F, VSTROM 1000, Intruder VZR 1800

seki22

« Odgovori #15656 : 13. Ožujak 2019, 14:02:43 »

nažalost Arai nisam imao priliku probati, ali Shoei je u odnosu na Schubert neusporedivo kvalitetniji, vlastito iskustvo za isti tip kacige... inače mislim napustiti flip up iako neotec je zakon, ali je ipak malo teška...
Ako ne nosis naocale onda ti flip up nije potriban
Shoei GT-Air 2 ili ako mozes nac jeftino GT-air...
Vrhunska touring kaciga

Evidentirano
Kralj Majka

Švaser

• *
  • Vozi: VeRRsulju
« Odgovori #15657 : 13. Ožujak 2019, 14:32:43 »

kak si inače zadovoljan s kacigom? ja sam imao schubert flip up i to je shitt od kacige... odlična je prvih par mjeseci, a onda se počne raspadati... čak mi je procurila kiša unutra... kada sam ju prvi puta stavio, tak je dihtala da sam skoro jedva disao kada bih sve zatvorio... velim, nakon par mjeseci se sve promijenilo, postala je klampava, propuh na sve strane, uglavnom puno previše para za to... da ne velim da mi je valjda bumbar jako zagrebao vizir... ma totalni shitt od kacige... nolanica isto flip up od bivše žene je bila puno bolja, a duplo jeftinija... i danas nakon nekoliko godina je ista kao što je bila nova...
Ja imam Schuberth S2 sport (integralna) godinu dana i zasad se pokazala odličnom. Od zvučne izolacije, aerodinamike do kvalitete izrade. Jedino da je unutarnji vizir malo veći. Doduše sad mi i ne treba uz novi vizir...
Evidentirano

bdrazen50

• **
« Odgovori #15658 : 13. Ožujak 2019, 15:08:00 »

Ako ne nosis naocale onda ti flip up nije potriban
Shoei GT-Air 2 ili ako mozes nac jeftino GT-air...
Vrhunska touring kaciga

prestao sam nositi naočale tako da mi flip up više nije imperativ... čak mi se gt-air više sviđa od dvojke, čini mi se manja...
Evidentirano

bdrazen50

• **
« Odgovori #15659 : 13. Ožujak 2019, 15:09:47 »

Ja imam Schuberth S2 sport (integralna) godinu dana i zasad se pokazala odličnom. Od zvučne izolacije, aerodinamike do kvalitete izrade. Jedino da je unutarnji vizir malo veći. Doduše sad mi i ne treba uz novi vizir...
možda im flip up nisu nešto i koncepcijski su zeznute, jer nevjerojatno kako u kratkom vremenu je postala klampava i propuhasta...
Evidentirano

24mihovil24

• *
« Odgovori #15660 : 13. Ožujak 2019, 21:22:53 »

Pozdrav, prodaje li ko na splitskom području kacigu veličine L? ako je moguće u što boljem stanju i malo korištena. Raspon cijene oko 1000kn pa max do 1500.
Evidentirano

Spori

• Vozi: Tracer 9
« Odgovori #15661 : 13. Ožujak 2019, 22:06:37 »

Pozdrav, prodaje li ko na splitskom području kacigu veličine L? ako je moguće u što boljem stanju i malo korištena. Raspon cijene oko 1000kn pa max do 1500.
Za te pare kupiš novu.
A jedino polovnu kacigu od svega drugoga nebi kupio.
Razlog je jednostavan, sigurnost i udobnost.
Evidentirano
Ne vjeruj nikome, SEBI SAMO 50%!

24mihovil24

• *
« Odgovori #15662 : 13. Ožujak 2019, 22:09:28 »

Za te pare kupiš novu.
A jedino polovnu kacigu od svega drugoga nebi kupio.
Razlog je jednostavan, sigurnost i udobnost.

baš sam mislia pitati za savjet jel se uopce isplati kupovati polovnu..
Evidentirano

Bob Rock

• Vozi: Suzuki GSX-S750
« Odgovori #15663 : 14. Ožujak 2019, 08:47:16 »

Kod nas su ti Caberg Jackal s tamnim i antifog vizirom od 1230-1350 kn...Imaš za te nofce odličnih kaciga..
Evidentirano
ATT MOTO SUZUKI Split
Ovlaštena prodaja i servis

thule_5689

• Vozi: VFR 1200 XD crosstourer
« Odgovori #15664 : 14. Ožujak 2019, 13:04:52 »

Kod nas su ti Caberg Jackal s tamnim i antifog vizirom od 1230-1350 kn...Imaš za te nofce odličnih kaciga..

Pa šta mu ne ponudiš  :misli:
 :jesus:
Evidentirano

24mihovil24

• *
« Odgovori #15665 : 14. Ožujak 2019, 15:29:41 »

na kraju otisa u ducan i kupija novu za 1500 pa sam miran
Evidentirano

bdrazen50

• **
« Odgovori #15666 : 14. Ožujak 2019, 15:37:35 »

pitanje: kaj radite sa starim kacigama? na njuškalu su cijene astronomske, sumnjam da to netko kupuje... realno mislim da polovna ne vrijedi više od 1/12 cijene nove kacige... ja sam probao svojedobno pokloniti jednu kacigu pa mi se nitko nije javio i kaciga je završila u smeću (nije još bilo razdvajanja otpada)...
Evidentirano

kalimero

• Vozi: v-strom 1000 L4
« Odgovori #15667 : 14. Ožujak 2019, 16:08:06 »

pitanje: kaj radite sa starim kacigama? na njuškalu su cijene astronomske, sumnjam da to netko kupuje... realno mislim da polovna ne vrijedi više od 1/12 cijene nove kacige... ja sam probao svojedobno pokloniti jednu kacigu pa mi se nitko nije javio i kaciga je završila u smeću (nije još bilo razdvajanja otpada)...

Inače, mi svi stari motoristi sameljemo stare kacige u onako sitnije komade i onda to prospemo pored neke ceste za sreću. Oni s više love samelju u prašinu i opet pored ceste. Jedino oni što voze enduro i krosere prospu to po šumi, ali nije im za zamjeriti oni su ekstremni u svemu.
Evidentirano
Nema učione bez pušione!

izibajker

• *
« Odgovori #15668 : 14. Ožujak 2019, 17:21:49 »

Ako imaš mjesta na ormaru, stavi kacigu gore za uspomenu. Ja trenutno imam 7 komada, od kojih su 3 redovito u upotrebi....
A prodaje se to dosta teško (barem kod nas) jer se trg te i slične robe prilično zasitio. Nekada smo to išli kupovat u Trst, a danas je prodavnica koliko hočeš...
Evidentirano

Spori

• Vozi: Tracer 9
« Odgovori #15669 : 14. Ožujak 2019, 22:05:49 »

Ja sam svoju ostavio na baji od smeća.
Nestala je za manje od sat vremena, ma baju nisu ispraznili.
Evidentirano
Ne vjeruj nikome, SEBI SAMO 50%!

bogen

• **
  • Vozi: vozim , vozim
« Odgovori #15670 : 15. Ožujak 2019, 01:55:48 »

šta   to  znači  pratit  modne  trendove  kad  su  kacige  u  pitanju ?  kakva  rješenja  imaju  druge  kacige ?  ventilacijske   otvore  na  bradi , vrhu i otraga  kacige  , a  to  givi  kacige  nemaju ?  šta  to  znači  ventilacija  pod  krivim  kutom ? svo  vrime  proizvodnje  kaciga  u  giviu  su  vent  otvore  stavljali  bez  veze  , testa  i  tu  su  samo  za  fintu , bez  funkcije ?   trenutno  nosim  tridion 50.5 pa  mogu  samo  o  toj  kacigi  pričat ... postava  udobna , periva , vizir  brtvi  besprijekorno , ventilacija ...  zima  je  pa  sam  povremeno  koristija  samo otvor  na  bradi  kad  bi  mi  se  vizir  zamaglija  i  u  usporedbi  sa  drugim  kacigama  koje  sam  nosija  ovo  je  prvi  put  da  sam  osjetija  da  se  zaista  nešto  događa/ventilira  kad  se  otvori .  vetilacija  pozadi  ima  mali  spojler ( to  je sad  neki  trend  zar  ne  ? )  , pristojan  otvor  pa  virujem  da  će  bit OK   kod  "izvlačenja" .   vent  otvorima se  lako   manipulira  i  u  rukavicama .  stabilna  pri  većim  brzinama , ni  bučna ni  tiha ovisno  o  brzini , sunčane  naočale , vizir  se   lako  skida  bez  alata , ne  preteška ...  1450 +/- 50  gr . valjda  kad  je  givi  u  pitanju  problem  su  predrasude   jer  za  veliku većinu givi  je  sinonim  samo  za  kufere .  prethodnik  tridiona , sniper  50.4  je  na  SHARP - u   ocjenjen  sa  4   zvjezdice .  btw , mojim  poznanicima   koji  su  je  vidili , zagledali  sa  svih  strana  se  tridion  50.5  izuzetno  svidija ( valjda  su  svi bez  ukusa  ili  ne  prate  trendove ) , meni  najmane  jer  je  mat crna pa  se  svaki  kur  vidi  na  njoj .  možda  je  problem  givia  šta  nema   previše  grafika  na  izboru ( bar  kod  nas )  ka  šta  drugi  imaju ?  ima  sam  u  rukama  njihovi  carbon kacigu  i  izgledala  mi  je    odlično   uz  jednu  "manu" ...  kod  nas  je   bila  nekih  1000  kna  skuplja  nego  vani .
Evidentirano

bdrazen50

• **
« Odgovori #15671 : 15. Ožujak 2019, 08:55:14 »

Inače, mi svi stari motoristi sameljemo stare kacige u onako sitnije komade i onda to prospemo pored neke ceste za sreću. Oni s više love samelju u prašinu i opet pored ceste. Jedino oni što voze enduro i krosere prospu to po šumi, ali nije im za zamjeriti oni su ekstremni u svemu.
genijalna ideja, svaka čast, tako treba  :)
Evidentirano

M12

• Vozi: Shiver 900
« Odgovori #15672 : 15. Ožujak 2019, 11:36:25 »

žemske imaju torbice po ormarima... ja skupljam kacige i stavljam ih umjesto slika na police po kući...
Evidentirano
VUF! Kažu ljudi da sam se oženio... e pa nisam :P

Ljubo_051

• Vozi: GSXR750 '87. (u srcu), a na cesti..??..Kymco, Kawa
« Odgovori #15673 : 15. Ožujak 2019, 18:18:59 »

Jaooo, jadni moji. Koje vi probleme imate... :cheesy:

... inače mislim napustiti flip up iako neotec je zakon, ali je ipak malo teška...

Evo, ja ti se sa teškom mukom javljam da udomim tvoju Neotec kacigu, da se ne mučiš sa mljevenjem, pa rasipanjem...
Ionako sam ju godinama tražio, ali si ju nisam uspio nikada priuštiti...
Pa, evo, kako si ti odlučio odustati od te flip up, a ja ju želim, možeš ju dati meni. Win-win situacija. 8)
Evidentirano

Xenomorph

• **
  • Vozi: Suzuki gsr600 k7
« Odgovori #15674 : 18. Ožujak 2019, 21:30:38 »

Pozz

Preporuka za flip up kacigu do 1500 kn

Stil voznje penzionerski

Motor yamaha dragstar 650 classic
Evidentirano
 Str: 1 ... 625 626 [627] 628 629 ... 633   Gore

Stranica je generirana za 0.713 sekundi uz 23 upita.