Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Anketa

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

Shoei
- 113 (12.5%)
IXS
- 16 (1.8%)
Schubert
- 93 (10.3%)
Scorpion
- 26 (2.9%)
AGV
- 53 (5.9%)
Airoh
- 38 (4.2%)
Shark
- 96 (10.6%)
Suomy
- 41 (4.5%)
Arai
- 53 (5.9%)
HJC
- 164 (18.1%)
Nolan/X-Lite
- 149 (16.5%)
LS2
- 42 (4.6%)
Nitro
- 20 (2.2%)

Ukupno Glasova: 754

Str: 1 ... 626 627 [628] 629 630 ... 633   Dolje

Autor Tema: KACIGE  (Posjeta: 1682498 )

Machariel

• **
  • Spol: Muški
Odg: KACIGE
« Odgovori #15675 : 20. Ožujak 2019, 08:10:38 »

Gdje u zg ima dobar izbor kaciga?
i dali ima itko jos Icon osim viktora?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evidentirano

+marek+

• Vozi: FZ6N, VXR
« Odgovori #15676 : 20. Ožujak 2019, 08:17:59 »

Po sjećanju... kod Šepića sam vidio solidan izbor kaciga (doduše pred godinu- godinu i pol).
Automotosport - tako-tako
Viktor nisam bio od kad je na novoj lokaciji, al po slikama mi se čini ok izbor.
Mislim da je Novema najbolja kaj se tiče izbora opreme, samo to nije baš Zg ali nije ni kraj svijeta
Evidentirano

Vedran_ZG

• Vozi: CBR600RR
« Odgovori #15677 : 21. Ožujak 2019, 09:14:52 »

Ako te zanima što od Premiera ili Sharka javi se na pm.
Evidentirano
Kušnje vam ne mogu stati na put, mogu vas samo pokušati odmamiti na svoj..

DiAbLeRo

• Vozi: A, e...
« Odgovori #15678 : 21. Ožujak 2019, 21:50:28 »

Jokeeeeee! Cijena? Dobavljivost?

:)

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Evidentirano
Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

tibor

• Oil sucker
  • Vozi: divlje i razuzdano
« Odgovori #15679 : 21. Ožujak 2019, 23:08:39 »

Icon imaš u Automotosportu, gazda je i više nego super lik i za gotovinu ćeš lako moguće dobit i neki popust :palacgore:
Evidentirano
bolje biciklom u kupleraj nego mercedesom na posao

ferrari1984

• *
  • Vozi: YAMAHA Revs your heart
« Odgovori #15680 : 22. Ožujak 2019, 07:37:19 »

Jokeeeeee! Cijena? Dobavljivost?

:)

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Izgleda vrhunski... 👍👍👍
Evidentirano

Cvitalo

• **
  • Vozi: Honda Integra 750
« Odgovori #15681 : 22. Ožujak 2019, 09:00:43 »

šta   to  znači  pratit  modne  trendove  kad  su  kacige  u  pitanju ?  kakva  rješenja  imaju  druge  kacige ?  ventilacijske   otvore  na  bradi , vrhu i otraga  kacige  , a  to  givi  kacige  nemaju ?  šta  to  znači  ventilacija  pod  krivim  kutom ? svo  vrime  proizvodnje  kaciga  u  giviu  su  vent  otvore  stavljali  bez  veze  , testa  i  tu  su  samo  za  fintu , bez  funkcije ?   trenutno  nosim  tridion 50.5 pa  mogu  samo  o  toj  kacigi  pričat ... postava  udobna , periva , vizir  brtvi  besprijekorno , ventilacija ...  zima  je  pa  sam  povremeno  koristija  samo otvor  na  bradi  kad  bi  mi  se  vizir  zamaglija  i  u  usporedbi  sa  drugim  kacigama  koje  sam  nosija  ovo  je  prvi  put  da  sam  osjetija  da  se  zaista  nešto  događa/ventilira  kad  se  otvori .  vetilacija  pozadi  ima  mali  spojler ( to  je sad  neki  trend  zar  ne  ? )  , pristojan  otvor  pa  virujem  da  će  bit OK   kod  "izvlačenja" .   vent  otvorima se  lako   manipulira  i  u  rukavicama .  stabilna  pri  većim  brzinama , ni  bučna ni  tiha ovisno  o  brzini , sunčane  naočale , vizir  se   lako  skida  bez  alata , ne  preteška ...  1450 +/- 50  gr . valjda  kad  je  givi  u  pitanju  problem  su  predrasude   jer  za  veliku većinu givi  je  sinonim  samo  za  kufere .  prethodnik  tridiona , sniper  50.4  je  na  SHARP - u   ocjenjen  sa  4   zvjezdice .  btw , mojim  poznanicima   koji  su  je  vidili , zagledali  sa  svih  strana  se  tridion  50.5  izuzetno  svidija ( valjda  su  svi bez  ukusa  ili  ne  prate  trendove ) , meni  najmane  jer  je  mat crna pa  se  svaki  kur  vidi  na  njoj .  možda  je  problem  givia  šta  nema   previše  grafika  na  izboru ( bar  kod  nas )  ka  šta  drugi  imaju ?  ima  sam  u  rukama  njihovi  carbon kacigu  i  izgledala  mi  je    odlično   uz  jednu  "manu" ...  kod  nas  je   bila  nekih  1000  kna  skuplja  nego  vani .

Koji je ovo gnjev.  :LOL: Nisi ti dobro pročita šta sam napisa. Pisa sam o svojem iskustvu sa kacigom koju sam koristija svaki dan 3 godine.

Nisam reka modni trend, po tome čak i prednjači. Nego trend tehnologije ili u ovom slučaju ventilacije iznad glave, odnosno znanje pod kojim kutem ventilacija triba bit postavljena. Evo sam izvuka sliku i tvoje kacige i sharkove spartan kacige koju sad imam, pa vidi. U givijevu promaja uđe samo ako gledaš glavom u pod, inače nema nikakvog strujanja zraka. Givi X.01 ima ogroman otvor za ventilaciju iznad glave sa zapravo jednom rupom unutra. Nikad nisam osjetija nikakvo strujanje zraka.

Vizir za sunce prepreklimav i počea je sam padat jedan centimetar. Al koristija sam je 365 dana u godini pa sam možda previše puta diga gori doli.

Ka šta sam reka, uši pokrivene spužvom bez disanja. Vani je znalo bit zima vani a meni ušima vruče. Liti katastrofa. A navodno litnja kaciga. Toliko je litnja da sam je proda i kupija u Lidla jeticu. Šta se tiče kvalitete izrade napisa sam da nije loša. Udobnost isto odlična. Ako ti je tvoja kaciga dobra, ja i virujem da je. Al mislim da ni tvoja ne ventilira gornji dio glave nikako. Zrak samo prileti priko kacige jer otvori nisu okrenuti prema vitru nego vertikalno. Za lito nije. Pogledaj sve premium kacige i vidit ćeš da sve imaju istu šemu kuta ventilacije.
« Zadnja izmjena: 22. Ožujak 2019, 15:13:32 Cvitalo »
Evidentirano
Otkad imam novu kacigu, glava mi više ni ne treba.

seki22

• Pjađo me vodio kroz djetinjstvo i pomogao da postanem muško, tako mi Tmaxa
  • Vozi: ملك عجلتين
« Odgovori #15682 : 22. Ožujak 2019, 12:23:08 »

Koji je ovo gnjev.  :LOL: Nisi ti dobro pročita šta sam napisa. Pisa sam o svojem iskustvu sa kacigom koju sam koristija svaki dan 3 godine.

Nisam reka modni trend, po tome čak i prednjači. Nego trend tehnologije ili u ovom slučaju ventilacije iznad glave, odnosno znanje pod kojim kutem ventilacija triba bit postavljena. Evo sam izvuka sliku i tvoje kacige i sharkove spartan kacige koju sad imam, pa vidi. U givijevu promaja uđe samo ako gledaš glavom u pod, inače nema nikakvog strujanja zraka. Givi X.01 ima ogroman otvor za ventilaciju iznad glave sa zapravo jednom rupom unutra. Nikad nisam osjetija nikakvo strujanje zraka.

Vizir za sunce prepreklimav i je počea sam padat jedan centimetar. Al koristija sam je 365 dana u godini pa sam možda previše puta diga gori doli.

Ka šta sam reka, uši pokrivene spužvom bez disanja. Vani je znalo bit zima vani a meni ušima vruče. Liti katastrofa. A navodno litnja kaciga. Toliko je litnja da sam je proda i kupija u Lidla jeticu. Šta se tiče kvalitete izrade napisa sam da nije loša. Udobnost isto odlična. Ako ti je tvoja kaciga dobra, ja i virujem da je. Al mislim da ni tvoja ne ventilira gornji dio glave nikako. Zrak samo prileti priko kacige jer otvori nisu okrenuti prema vitru nego vertikalno. Za lito nije. Pogledaj sve premium kacige i vidit ćeš da sve imaju istu šemu kuta ventilacije.
Cvitalo ja na svojoj kad zatvorin otvore nista ne ulazi
Kad ih otvorin unutra ka tajfun....jos ako otvorin oni iza glave onda ima i odvod zraka
Ventilacija odlicna

Sent from my internet mobile device
Evidentirano
Kralj Majka

bogen

• **
  • Vozi: vozim , vozim
« Odgovori #15683 : 23. Ožujak 2019, 00:50:45 »

Vizir za sunce prepreklimav i počea je sam padat jedan centimetar. Al koristija sam je 365 dana u godini pa sam možda previše puta diga gori doli.

gnjev  :shock:  možda  nisam  dobro  pročita  šta  si  napisa  ali bogami  nisi  ni  ti  ono  šta  sam  ja   :mrgreen:  a  napisa  sam  " trenutno  nosim  tridion 50.5 pa  mogu  samo  o  toj  kacigi  pričat ."  nezahvalno  ti  je  pisat  o  otvorima  ventilacije  jer  givi  ti  je  ima  kako  pišeš  ogroman  otvor  (gornja  ventilacija ) , a  nikad  nisi  osjetija  nikakvo  strujanje  zraka , a  shark  ti  ima  takođe  veliki  otvor  ali  je  pod  odgovarajućim  kutom ?  "U givijevu promaja uđe samo ako gledaš glavom u pod, inače nema nikakvog strujanja zraka."  stvarno ?  a  vidi ovo  ...  kad  voziš  50  kmh  brzina  zraka koji  struji  oko  kacige  je  15 m/s  i  prolazi  uz  kacigu .  naravno  , kad  "naleti  na  rupu"  ( ventilacioni  otvor ) tu  bar  dio  uđe  iako  ne  gledaš glavom  u  pod .   vrtloženje  se  vidi  na  slici , a   ovih  nekoliko  kaciga  nemaju  ogromne  otvore  ali  kotiraju ka  kacige  sa  odličnom  ventilacijom iako  po  tebi   možda  imaju  krive  kutove  i  trebalo  bi  gledat  u  pod  da  im  ventilacija  "radi" . btw  , čita  sam  test  givi x0.1 tourer  i  jedna  od  stvari  koju  je  "tester"  istaknija  ka  +  je  bila  ventilacija  :mrgreen:  i  one  "skale"  koje  se  nalaze  na  otvorina  givi  tridiona  ( fotka  koju  si  priložija)   upravo  su   stavljene  zbog  preusmjeravanja  zraka  u  otvore  ma  koliko  tebi  možda  izgledalo  smišno jer  npr  kod  70  km/ brzina  zraka  je   20 m/s   i kad  to  "udre  u  skalu"  iza  otvora ...  8) 
Evidentirano

ROMANISTA

• Vozi: S10 & Vespa Super Sport 300
« Odgovori #15684 : 23. Ožujak 2019, 18:15:11 »

Ne pisen ovde skoro nikad, a ne znam sta mi bi sad. Al evo Suomy mx tourer je kaciga koja je ono bas sve sta hocete. Nije mi jasno zasto u hr nije popularna. Al ja je imam cca 1 g. Nisam u zivotu bio zadovoljniji sa nekom kacigom.

Da skratim uvik ima 3-4 kacige i tako da sam ih ima ohoho. Ovo je ne best buy. Nego nema razlike od arai x4, znaci isti rang. Al arai kosta 5700 ova 3500 i manje. To govorim kod nas u hr. Vanka i manje. I suomy i arai mogu bit 3 razlicite kacige, al kolko su kvalitene po meni osim ako bas hoces iz nekog gusta, ceifa, pa minjas od te 3 koja ti pase Al po meni nema potrebe za minjanjem

Znaci Suomy mx tourer moze bit i race i enduro i bilo sta, i tako i arai x4. A nije flip up

Obe su one top topova i sad covik kupi sta zeli ili koliko se moze itnit s lovom. Tisina, pregled, kvalitet, ma stq god hocete ima te u obe kacige. Osbno da sam kratak s novcima. Bog me nebi natira kupit Aria kraj Suomya ili da sam skrt ka neki. Znate ga. Hahhaha.  Al sad ima obe i gustan i iman jos 2 nove i xy starih, a nekima su te stare prakticki nove. Jel kupe ka igu svako 10 g

Molim da se ne shvati ka neko kurcenje. Da je kurcenje onda bi vec vozija gsa 1250. A ne S10 i 2012 g( meni je zakonn ). Samo san tija napisat da je Suomy nepravdno zakinut bar u hr. Hanuma mi nosi Suomy zensku godinama i presadovoljna plus par jetica( vespa)

Stvarno preporucam Suomy mx tourer. Pogledaj te po netu

E da nisam ka neki.  Shoei taj i taj pa svaki post samo o tome ili hjc taj i taj ili arai taj i taj

Sad sam napisa i tko znal hocu li ikad vise vezano za ove dvi kacige. Cisto savjet ekipi da za par sto kuna vise ( suomy) dobije top kacigu u odnosu na druge. Arai x4 je vec skupa al top, a Suomy je li la sa Arajkom

E da ja uvik cu imat 2-3 kacige. 2-3 jakete. Ukratko vise cu ulozit u opremu( za sebe) nego sta cu kupit mogor/ skuter 100000 - ili plus a nosit opermu od 300€ ukupno. Uglavnom kuzite poantu
« Zadnja izmjena: 23. Ožujak 2019, 18:23:52 ROMANISTA »
Evidentirano
KEITH FAKIN RIFFHARDS

seki22

« Odgovori #15685 : 23. Ožujak 2019, 19:28:36 »

Ne pisen ovde skoro nikad, a ne znam sta mi bi sad. Al evo Suomy mx tourer je kaciga koja je ono bas sve sta hocete. Nije mi jasno zasto u hr nije popularna. Al ja je imam cca 1 g. Nisam u zivotu bio zadovoljniji sa nekom kacigom.

Da skratim uvik ima 3-4 kacige i tako da sam ih ima ohoho. Ovo je ne best buy. Nego nema razlike od arai x4, znaci isti rang. Al arai kosta 5700 ova 3500 i manje. To govorim kod nas u hr. Vanka i manje. I suomy i arai mogu bit 3 razlicite kacige, al kolko su kvalitene po meni osim ako bas hoces iz nekog gusta, ceifa, pa minjas od te 3 koja ti pase Al po meni nema potrebe za minjanjem

Znaci Suomy mx tourer moze bit i race i enduro i bilo sta, i tako i arai x4. A nije flip up

Obe su one top topova i sad covik kupi sta zeli ili koliko se moze itnit s lovom. Tisina, pregled, kvalitet, ma stq god hocete ima te u obe kacige. Osbno da sam kratak s novcima. Bog me nebi natira kupit Aria kraj Suomya ili da sam skrt ka neki. Znate ga. Hahhaha.  Al sad ima obe i gustan i iman jos 2 nove i xy starih, a nekima su te stare prakticki nove. Jel kupe ka igu svako 10 g

Molim da se ne shvati ka neko kurcenje. Da je kurcenje onda bi vec vozija gsa 1250. A ne S10 i 2012 g( meni je zakonn ). Samo san tija napisat da je Suomy nepravdno zakinut bar u hr. Hanuma mi nosi Suomy zensku godinama i presadovoljna plus par jetica( vespa)

Stvarno preporucam Suomy mx tourer. Pogledaj te po netu

E da nisam ka neki.  Shoei taj i taj pa svaki post samo o tome ili hjc taj i taj ili arai taj i taj

Sad sam napisa i tko znal hocu li ikad vise vezano za ove dvi kacige. Cisto savjet ekipi da za par sto kuna vise ( suomy) dobije top kacigu u odnosu na druge. Arai x4 je vec skupa al top, a Suomy je li la sa Arajkom

E da ja uvik cu imat 2-3 kacige. 2-3 jakete. Ukratko vise cu ulozit u opremu( za sebe) nego sta cu kupit mogor/ skuter 100000 - ili plus a nosit opermu od 300€ ukupno. Uglavnom kuzite poantu
Ostavi se gluposti
Shoei i Arai
Nema trece

Evidentirano
Kralj Majka

snoopyx

• *
« Odgovori #15686 : 23. Ožujak 2019, 19:39:06 »

Koliko vama treba vremena dok se naviknute na kacigu? Uzeo prošli jeseni HJC i zbog kraja sezone je nisam previše ni vozio. No sada prvih sat vremena odlično, nakon toga izuzetno neugodno stiče na jednom mjestu na čelu. Toliko da se nakon pola sata moram stati i skinuti kacigu. Nikako da to popusti.

Sent from my Aquaris X Pro using Tapatalk

Evidentirano

Future47

• **
« Odgovori #15687 : 23. Ožujak 2019, 19:55:25 »

Kada je mene nova Nolan malo stiskala na obrazima odmah sam ju drugi dan poslao nazad UK i uzeo broj veću.
Ni to malo mi ne treba.
Možda si i ti trebao isto :mrgreen:
Evidentirano

ROMANISTA

• Vozi: S10 & Vespa Super Sport 300
« Odgovori #15688 : 23. Ožujak 2019, 19:57:54 »

Ostavi se gluposti
Shoei i Arai
Nema trece

Kako si se samo pripozna u postu.. iman i Arai. Citaj pazljivije.  Moga si zvat bar na karlovacko na zidicu. 7 kun ti je.  Haha
Evidentirano
KEITH FAKIN RIFFHARDS

seki22

« Odgovori #15689 : 23. Ožujak 2019, 20:04:12 »

Kako si se samo pripozna u postu.. iman i Arai. Citaj pazljivije.  Moga si zvat bar na karlovacko na zidicu. 7 kun ti je.  Haha
Opet on zdravo marija
Arai samo RX7.......kakve sad cross kacige gospe ti sinjske
A ako oces GT kacigu onda Shoei
Dalje nema.jel kuzis
DALJE NEMA........gotovo kraj.......

Sve drugo je zavaravanje samog sebe......

Bili danas u Primostenu
Sta se nisi javia
Znas da je petkon ceja,kofi,caj itd......
Javi se......porukom naravno.......na pozive ne odgovaram

Evidentirano
Kralj Majka

snoopyx

• *
« Odgovori #15690 : 23. Ožujak 2019, 20:08:19 »

Na početku me nije uopće toliko stiskala. Malo se osjetilo, ali ništa strašno. Tek s vremenom počinje stiskati.

Evidentirano

TIS

• **
  • Vozi: r 1250 gs
« Odgovori #15691 : 23. Ožujak 2019, 20:13:58 »

Koliko vama treba vremena dok se naviknute na kacigu? Uzeo prošli jeseni HJC i zbog kraja sezone je nisam previše ni vozio. No sada prvih sat vremena odlično, nakon toga izuzetno neugodno stiče na jednom mjestu na čelu. Toliko da se nakon pola sata moram stati i skinuti kacigu. Nikako da to popusti.

Ako te žulja samo na jednom mjestu, poslije sat vremena nošenja, prstima ili žličicom stisni stiropor samo na tom mjestu i biti će ok. Tu se vjerojatno radi o milimetru!
Evidentirano

Ljubo_051

• Vozi: GSXR750 '87. (u srcu), a na cesti..??..Kymco, Kawa
« Odgovori #15692 : 23. Ožujak 2019, 20:14:58 »

Pričao mi je čovjek, bio zastupnik za mislim Shoei, da kada on uzme novu kaigu, da dobije žuljeve na ušima...ali kada sjedne...sjedne. A on je stvarno vozio i nije htio kompromise.
Kako je u svakoj kacigi baza stiropor, za takve slučajeve, kaže da je savjetovao da se mjesto koje stšće pritisne recimo palcem...iznutra. Da je to naj češće dovoljno da malo udubi stiropor na tom dijelu i da pritisak na glavu popusti...
Probaj i ti...možda ti pomogne.
Evidentirano

snoopyx

• *
« Odgovori #15693 : 23. Ožujak 2019, 20:48:47 »

TIS, Ljubo hvala na savjetu. Probam sutra prije vožnje.

Evidentirano

NemoHR

• **
« Odgovori #15694 : 23. Ožujak 2019, 21:56:31 »

Kako je u svakoj kacigi baza stiropor, za takve slučajeve, kaže da je savjetovao da se mjesto koje stšće pritisne recimo palcem...iznutra.

Žlicom to se rade...
Evidentirano

Ivan_ZG

« Odgovori #15695 : 24. Ožujak 2019, 08:01:42 »

Kada je mene nova Nolan malo stiskala na obrazima odmah sam ju drugi dan poslao nazad UK i uzeo broj veću.
Ni to malo mi ne treba.
Možda si i ti trebao isto :mrgreen:

Radi obraza zamijeniti kacigu..sjajno :palacgore: a mozda je samo razlika u obrazima, pa uzmes vece ako vec toliko jako stiscu, a ne mijenjas cijeli kacigu..
Evidentirano

Ivan_ZG

« Odgovori #15696 : 24. Ožujak 2019, 08:02:13 »

Pričao mi je čovjek, bio zastupnik za mislim Shoei, da kada on uzme novu kaigu, da dobije žuljeve na ušima...ali kada sjedne...sjedne. A on je stvarno vozio i nije htio kompromise.
Kako je u svakoj kacigi baza stiropor, za takve slučajeve, kaže da je savjetovao da se mjesto koje stšće pritisne recimo palcem...iznutra. Da je to naj češće dovoljno da malo udubi stiropor na tom dijelu i da pritisak na glavu popusti...
Probaj i ti...možda ti pomogne.

Nije Shoei nego Premier..99% sam siguran :mrgreen:
Evidentirano

Ljubo_051

• Vozi: GSXR750 '87. (u srcu), a na cesti..??..Kymco, Kawa
« Odgovori #15697 : 24. Ožujak 2019, 13:37:47 »

Nije Shoei nego Premier..99% sam siguran :mrgreen:
:palacgore: Neću davat ruku u vatru, ali nije ni tema ove priče..
Sjećam se da je ima nove XR1000, pa XR1100...i onda (baš kada smo pričali o tome) je bio uzeo/dobio bijelu GT Air.... Gledao sam ju ko boga i maštao da si uzmem.
I tad sam se zarekao da ću si za integralku uzeti mat crnu sa crvenom ili žutom crtom preko, a za ljeto i grad, tada taman na kraju serije Multiteck....ali je odmah izašla Neoteck i od onda si planiram nju...  :0648:

....a bdrazen napušta flipup, jer mu je Neoteck pre težak, a neće da mu je udomim i da ispunim svoj dječaćki san...  :mrgreen: :mrgreen:
Evidentirano

Cvitalo

• **
« Odgovori #15698 : 25. Ožujak 2019, 11:16:45 »

Žlicom to se rade...

Al nije drškom od kacavide?
Evidentirano

Cvitalo

• **
« Odgovori #15699 : 25. Ožujak 2019, 11:24:03 »

gnjev  :shock:  možda  nisam  dobro  pročita  šta  si  napisa  ali bogami  nisi  ni  ti  ono  šta  sam  ja   :mrgreen: 

Previše teksta pišemo  :LOL: Čekaj jel tebi ventilira ili nije?  :jesus: :LOL:

Ove slike šta si stavija od AGV, pa rupe su na čelu a ne iznad ka na giviju. Naravno da ce ulazit zrak. Ja na to gledam ka na vjetrobransko staklo. Čim se malo sagneš ispod, vitar nestaje. Nema tendencije da pada prema dole. Možda su tebi rupe pod malo nižim kutem pa nešto ulazi, al i dalje mislim da nije to to. Proba sam Schuberth S1 i sad imam Sharkovu i odnosu na Givi X.01 imam promaju dok na givijevoj nema ničeg.

A za Givijevu sam čita i ja prije kupnje i istina je. Ventilacija je vrhunska, ulazi vitar od ispod, po rubovima vizira, suze oči...samo ne ulazi tamo di je stvarni otvor.  :LOL:
Evidentirano
 Str: 1 ... 626 627 [628] 629 630 ... 633   Gore

Stranica je generirana za 0.199 sekundi uz 24 upita.