Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 213   Dolje

Autor Tema: Uvoz motocikla nakon ulaska u eu.  (Posjeta: 691265 )

scopas

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: TDM 900
Odg: Uvoz motocikla nakon ulaska u eu.
« Odgovori #400 : 12. Siječanj 2013, 13:19:33 »

to bi mogli samo povecati ......
Evidentirano
loud pipes save lives....
voziti motor je kao igrati sah - uvijek smeta neki konj....

Gato

• Vozi: TuDuM 900
« Odgovori #401 : 12. Siječanj 2013, 14:38:57 »

Ljudi, okretali vi to ovako ili onako, u konacnici pusimo (otprilike) kao i do sada. Mozda nema veze ni sa zakonom ni sa logikom, ali jednostavno ce biti tako.
Evidentirano
Ne slusajte narodnjake, umrite prirodnom smrcu!Free Rider - Mačak - Slavonija

TIS

• **
  • Vozi: r 1250 gs
« Odgovori #402 : 12. Siječanj 2013, 15:12:26 »

Kako vidim puno je priče oko vrijednosti vozila i ulaznog računa ili ugovora.

Koliko sam razumio vrijednost vozila (motora ili auta), kao osnovica,  se računa po tržišnoj vrijednosti u RH. Drugim riječima potpuno je nebitno kupili mi vozilo povoljnije ili ne plaća se isti posebni porez i to na tržišnu vrijednost vozila u Hrvatskoj.
Dakle, nabavna cijena postaje nebitna jer za određeno vozilo svi plaćaju istu vrjednost poreza bez obzira na nabavnu cijenu.
Potpuno je druga priča po kojim kriterijima će ta vrijednost biti utvrđena i tko će je utvrditi.
Evidentirano

live-for-ride

• Vozi: Opet vozi
« Odgovori #403 : 12. Siječanj 2013, 17:49:17 »

Kako vidim puno je priče oko vrijednosti vozila i ulaznog računa ili ugovora.

Koliko sam razumio vrijednost vozila (motora ili auta), kao osnovica,  se računa po tržišnoj vrijednosti u RH. Drugim riječima potpuno je nebitno kupili mi vozilo povoljnije ili ne plaća se isti posebni porez i to na tržišnu vrijednost vozila u Hrvatskoj.
Dakle, nabavna cijena postaje nebitna jer za određeno vozilo svi plaćaju istu vrjednost poreza bez obzira na nabavnu cijenu.
Potpuno je druga priča po kojim kriterijima će ta vrijednost biti utvrđena i tko će je utvrditi.
Hm...nije baš tako. Tržišna cjena je cijena koja se koristi za rabljena vozila.
Za nova vozila koristi se tržišna cijena.
Članak 10 zakona kaže
"(1)Posebni porez utvrđuje se na temelju prodajne, odnosno tržišne cijene motornog vozila, emisije ugljičnog dioksida izraene u gramima po kilometru, obujmu motora u kubičnim centimetrima i razini emisije ispušnih plinova.
(2) porezna osnovica za utvrđivanje posebnog poreza na nova motorna vozila je prodajna cijena, odnosno tržišna cijena za rabljena motorna vozila."

Prije toga  u članku 4 kaže
"Prodajna cijena je maloprodajna cijena novog motornog vozila s carinom i porezom na dodanu vrijednost te bez posebnog poreza. U prodajnu cijenu se uključuje i vrijednost dodatne opreme ugrađene u motorno vozilo

Tržišna cijena je vrijednost rabljenog motornog vozila na hrvatskom tržištu na dan utvrđivanja porezne osnovice posebnog poreza".

E sad....prema navedenome ti možeš otići u drugu zemlju EU i kupiti vozilo i onda će ti, ako si kupio:
NOVO - faktura prodavatelja biti će dokaz o vrijednosti. Isplati se ako je prodajna cijena manja od one u hr, što je malo vjerojatno jer i oni valjda imaju nekakav posebni porez, osim ako ga i oni isključuju kao i mi i osim ako bi mogao kupiti direktno od proizvođača. Dakle, cijena s fakture se uvećava za pdv (jer će ti faktura biti bez pdv-a) i na to se računa posebni porez. Također je isplativo ako je marža i njihova nabavna cijena manja od naše (što je sasvim vjeropjatno) i ako su ti svi ostali troškovi pokriveni zaradom (dovoz vozila, spavanje, klopa, carinske pristojbe i sl).

RABLJENO: Tada se gleda tržišna cijena što se do sad gledalo kao ona cijena iz kataloga. Tada, naravno, nije bitna faktura.

Ispravite me ako griješim :)
Evidentirano

kiki.o

• Vozi: Streetfighter S
« Odgovori #404 : 12. Siječanj 2013, 18:05:22 »

Dakle, kako stvari stoje, moglo bi bit prilično jeftinije za rabljena...

Mogo bi i taj štritfajter napokon past :mrgreen:
Evidentirano

ICE TIGER

• Vozi: ZX 900 R
« Odgovori #405 : 12. Siječanj 2013, 18:10:41 »

pa i to se sa vrijednosti auta moze odraditi. Platis nekome da ti navrne jedno 500 tkm na satu i onda odradis sve te poreze i budalestine sto traze od tebe. Kad si sve odradio vratis kilometre i to je to. Kad ili ako te pitaju kako to da vozilo ima manje km nego prilikom uvoza ??
Pokvario se km sat pa sam kupio polovan i ugradio.  :mrgreen:
Evidentirano
Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo moze letjeti !!!!!

TIS

• **
« Odgovori #406 : 12. Siječanj 2013, 19:37:47 »

Hm...nije baš tako. Tržišna cjena je cijena koja se koristi za rabljena vozila.
Za nova vozila koristi se tržišna cijena.
Članak 10 zakona kaže
"(1)Posebni porez utvrđuje se na temelju prodajne, odnosno tržišne cijene motornog vozila, emisije ugljičnog dioksida izraene u gramima po kilometru, obujmu motora u kubičnim centimetrima i razini emisije ispušnih plinova.
(2) porezna osnovica za utvrđivanje posebnog poreza na nova motorna vozila je prodajna cijena, odnosno tržišna cijena za rabljena motorna vozila."

Prije toga  u članku 4 kaže
"Prodajna cijena je maloprodajna cijena novog motornog vozila s carinom i porezom na dodanu vrijednost te bez posebnog poreza. U prodajnu cijenu se uključuje i vrijednost dodatne opreme ugrađene u motorno vozilo

Tržišna cijena je vrijednost rabljenog motornog vozila na hrvatskom tržištu na dan utvrđivanja porezne osnovice posebnog poreza".

E sad....prema navedenome ti možeš otići u drugu zemlju EU i kupiti vozilo i onda će ti, ako si kupio:
NOVO - faktura prodavatelja biti će dokaz o vrijednosti. Isplati se ako je prodajna cijena manja od one u hr, što je malo vjerojatno jer i oni valjda imaju nekakav posebni porez, osim ako ga i oni isključuju kao i mi i osim ako bi mogao kupiti direktno od proizvođača. Dakle, cijena s fakture se uvećava za pdv (jer će ti faktura biti bez pdv-a) i na to se računa posebni porez. Također je isplativo ako je marža i njihova nabavna cijena manja od naše (što je sasvim vjeropjatno) i ako su ti svi ostali troškovi pokriveni zaradom (dovoz vozila, spavanje, klopa, carinske pristojbe i sl).

RABLJENO: Tada se gleda tržišna cijena što se do sad gledalo kao ona cijena iz kataloga. Tada, naravno, nije bitna faktura.

Ispravite me ako griješim :)

Ne vidim iz čega isčitavaš da je za nova vozila, pri osobnom uvozu, bitan račun, ja to ne vidim već naprotiv vidim da će nam naplatiti porez i na trgovačku maržu!

Zašto misliš da će račun za novo vozilo vani biti bez PDV-a?
« Zadnja izmjena: 12. Siječanj 2013, 19:58:09 TIS »
Evidentirano

Bubbica

• Vozi: vjernu malu mulu
« Odgovori #407 : 12. Siječanj 2013, 20:22:27 »

Dakle, kako stvari stoje, moglo bi bit prilično jeftinije za rabljena...

Mogo bi i taj štritfajter napokon past :mrgreen:

Koji si ti utopista  :jesus:
Vec je neko napisao gore, ko ce se odreci pipe koja daje brdo love zakujac?
Samo ce promijeniti nazive, a sa time i koju kunu zapakirati da bude vise, nize sumnjam da ce biti!
Evidentirano

Bandit

• ADMIN PIZDEK
  • Administrator
  • Vozi: Suzuki GSXR 600 L2
« Odgovori #408 : 12. Siječanj 2013, 21:23:20 »

Meni se još nije dogodilo da su vrijednosti u knjigama ispod tržišnih.
Nadje se i toga, ali rijetko.
Evidentirano
Too many assholes, not enough bullets.

dentist

• **
  • Vozi: "skuter" od 800+ccm i auto od 200+ks
« Odgovori #409 : 12. Siječanj 2013, 21:59:17 »

Ne vidim iz čega isčitavaš da je za nova vozila, pri osobnom uvozu, bitan račun, ja to ne vidim već naprotiv vidim da će nam naplatiti porez i na trgovačku maržu!

Prvo je točno. Posebni porez AKA rošarina, naplaćivat će se zadnji, dakle, i na trgovačku maržu.
Drugo, račun za novo vozilo ili bilo što novo, kupljeno "u dućanu", imat će iskazan PDV države u kojoj je kupljeno, dakle, faktura će biti SA porezom na dodanu vrijednost, a ne bez njega. Kao uostalom i do sada. Razlika je što sada nakion izlaska iz EU, na izlaznoj granici možemo ovjeriti papir da roba izlazi iz EU i tada imamo pravo na povrat njihovog PDV-a. To nakon ulaska RH u EU više neće biti slučaj. Također, zbog izbjegavanja dvostrukog oporezivanja, plaćat će se PDV u zemlji gdje je roba kupljena, a ne u RH.
Evidentirano
Citat: joke - 17. Listopad 2014, 12:55:40
Kad mi netko spomene razliku od 20% u zapremnini agregata i ide ih uspoređivat, što reći  :misli:

TIS

• **
« Odgovori #410 : 12. Siječanj 2013, 22:15:04 »

Prvo je točno. Posebni porez AKA rošarina, naplaćivat će se zadnji, dakle, i na trgovačku maržu.
Drugo, račun za novo vozilo ili bilo što novo, kupljeno "u dućanu", imat će iskazan PDV države u kojoj je kupljeno, dakle, faktura će biti SA porezom na dodanu vrijednost, a ne bez njega. Kao uostalom i do sada. Razlika je što sada nakion izlaska iz EU, na izlaznoj granici možemo ovjeriti papir da roba izlazi iz EU i tada imamo pravo na povrat njihovog PDV-a. To nakon ulaska RH u EU više neće biti slučaj. Također, zbog izbjegavanja dvostrukog oporezivanja, plaćat će se PDV u zemlji gdje je roba kupljena, a ne u RH.

Upravo to sam i napisao  :palacgore:
Evidentirano

scopas

• **
« Odgovori #411 : 13. Siječanj 2013, 04:25:47 »

@dentist ja mislim da nisi u pravu sta se tice kupnje novog motora ili auto u EU jer ce se PDV trebati placati u maticnu drzavu a ne u drzavu u kojoj je kupljen motor ili auto ;) jer imam dosta kolega svedjana koji su kad su usli u EU isli u Norvesku kupiti nova auta jer u Norvesku su ogromni porezi pa je nabavna cijena bila manja(bez PDV-a) te su zatim placali porez u svedsku jer im se vise tako isplatilo, a zivi bili do 01.07 pa vidili  :palacgore: ,sve u svemu meni su nove promjene oko uvoza skroz ok ,ok bilo bi super da ih uopce nema al treba isto biti realan malo,moje misljenje je sta se tice auta srednji stalez ce kupovati normalna auta sa manjim motorima (znaci manji eko porez) znaci manja davanja a onaj tko kupuje skuplja auta sa jacim motorima  ce placati vise sta mi je nekako i logicno ako imas novaca  za veci auto onda si mozes i priustiti  da platis veci eko porez ako nemozes kupi si manji auto sa manjim motorom... mene jedino brine jedna stvar a to je godisnji porez jer imam neki osjecaj da ce banda uvesti neki eko porez na godisnju razinu......
Evidentirano

ICE TIGER

• Vozi: ZX 900 R
« Odgovori #412 : 13. Siječanj 2013, 06:28:07 »

ljudi nema uvoza od 1.7.
samo se strana vlasnicka i saobracajna knjizica  prevodi na hrvatsku , uz postivanje homologacije za tipove motornih vozila.
Jedini uslov je da je motorno vozilo kupljeno negdje u EU
Evidentirano
Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo moze letjeti !!!!!

tutankamon

• Vozi: slobo
« Odgovori #413 : 13. Siječanj 2013, 07:27:37 »

@dentist ja mislim da nisi u pravu sta se tice kupnje novog motora ili auto u EU jer ce se PDV trebati placati u maticnu drzavu a ne u drzavu u kojoj je kupljen motor ili auto ;) jer imam dosta kolega svedjana koji su kad su usli u EU isli u Norvesku kupiti nova auta jer u Norvesku su ogromni porezi pa je nabavna cijena bila manja(bez PDV-a) te su zatim placali porez u svedsku jer im se vise tako isplatilo, a zivi bili do 01.07 pa vidili  :palacgore: ,sve u svemu meni su nove promjene oko uvoza skroz ok ,ok bilo bi super da ih uopce nema al treba isto biti realan malo,moje misljenje je sta se tice auta srednji stalez ce kupovati normalna auta sa manjim motorima (znaci manji eko porez) znaci manja davanja a onaj tko kupuje skuplja auta sa jacim motorima  ce placati vise sta mi je nekako i logicno ako imas novaca  za veci auto onda si mozes i priustiti  da platis veci eko porez ako nemozes kupi si manji auto sa manjim motorom... mene jedino brine jedna stvar a to je godisnji porez jer imam neki osjecaj da ce banda uvesti neki eko porez na godisnju razinu......

Norveska nije clanica EU  :misli:
Evidentirano
Nalazite se na moderatorskoj listi praćenja. :LOL:

scopas

• **
« Odgovori #414 : 13. Siječanj 2013, 07:57:37 »

onda sam ja nesto pobrkao   :palacgore: budem  jos jednom provjerio kako sta... :wink:
Evidentirano

jota

• Vozi: Machine Agricole
« Odgovori #415 : 13. Siječanj 2013, 08:24:02 »

Danska ima ogromna davanja tako da i njemci vrlo često rade reimport novih iz danske u D što im je vrlo isplativo.
Naprimjer na neto cjene iznesene na službenim stranicama Subarua, renaulta, BMW, MB, WV grupacije, i još nekih imam popuste na neto cjene od 15 - 35%, što fukara ne želi priznat.

Tipa negdje 2006 je Subaru Impreza WRX STI u HR koštao 55000€ kod mene 450000€ , nije baš mala razlika. Što je auto bio skuplji to je ušteda bila veća.

Jednog dana kad budemo u EU firme će dobit EU prezni broj i u EU zemljama kupovati za neto cjene ( bez pdva) ili mogu birat gdje će ga platit, ja ću rađe dat u D 19% nego liniću 25%.

O uvozu iz USA neću ni divanit, zadnje vrjeme nešto njuškam po dubaju ima zanimljivih cjena.
Evidentirano

tutankamon

• Vozi: slobo
« Odgovori #416 : 13. Siječanj 2013, 08:46:55 »

Danska ima ogromna davanja tako da i njemci vrlo često rade reimport novih iz danske u D što im je vrlo isplativo.
Naprimjer na neto cjene iznesene na službenim stranicama Subarua, renaulta, BMW, MB, WV grupacije, i još nekih imam popuste na neto cjene od 15 - 35%, što fukara ne želi priznat.

Tipa negdje 2006 je Subaru Impreza WRX STI u HR koštao 55000€ kod mene 450000€ , nije baš mala razlika. Što je auto bio skuplji to je ušteda bila veća.

Jednog dana kad budemo u EU firme će dobit EU prezni broj i u EU zemljama kupovati za neto cjene ( bez pdva) ili mogu birat gdje će ga platit, ja ću rađe dat u D 19% nego liniću 25%.

O uvozu iz USA neću ni divanit, zadnje vrjeme nešto njuškam po dubaju ima zanimljivih cjena.
Razlika 395 soma €  :shock:

Bogami i nije neka razlika :LOL:
Evidentirano
Nalazite se na moderatorskoj listi praćenja. :LOL:

jota

« Odgovori #417 : 13. Siječanj 2013, 09:00:09 »

Razlika 395 soma €  :shock:

Bogami i nije neka razlika :LOL:

Ajde utekla mi jedna 0 , 45000€ , valjda si shvatio.
Evidentirano

mg749ie

• Vozi: V2
« Odgovori #418 : 13. Siječanj 2013, 09:09:50 »

dečeci, malo krivo tumačite zakon, za vozila vrijedi ovo, nabaviš gde možeš u EU, regu i ostala davanja plačaš u svojoj državi, pa tako nema izbjegavanja trošarina i pdv-a, do daljnjeg  :mrgreen:
Evidentirano
Ljubav grije, al jakna je jakna

AnteK

• Vozi: Tenere 700
« Odgovori #419 : 13. Siječanj 2013, 09:12:34 »

dečeci, malo krivo tumačite zakon, za vozila vrijedi ovo, nabaviš gde možeš u EU, regu i ostala davanja plačaš u svojoj državi, pa tako nema izbjegavanja trošarina i pdv-a, do daljnjeg  :mrgreen:

I ja mislim da je tako.
Evidentirano

mate

• Administrator
« Odgovori #420 : 13. Siječanj 2013, 10:09:34 »

ljudi nema uvoza od 1.7.
samo se strana vlasnicka i saobracajna knjizica  prevodi na hrvatsku , uz postivanje homologacije za tipove motornih vozila.
Jedini uslov je da je motorno vozilo kupljeno negdje u EU

Nema teoretske šanse.
Evidentirano

live-for-ride

« Odgovori #421 : 13. Siječanj 2013, 10:15:49 »

dobro jutro....a kako računaju kad kupiš u HR novo vozilo nego i na trgovačku maržu.

Država se neće odreći pdv-a, no niti će ga naplatiti dvaput. Neću se sad raspravljati. Tumači kako ti paše, pitaj pravnika. Prijedlog zakona će se možda i mjenjati, a kad izađe pravilnik znati ćemo točnije. Uglavnom, kod kupnje novih vani ili kod nas, moglo bi biti jeftinije za iznos razlike nabavne vrijednosti domaćih i stranih dilera i marže kod domaćih i stranih dilera (naravno razlika i na posebne poreze koji se kod nas plaćaju na tu cijenu). E sad...koje će oni vrijednosti uzimati teško je znati. Lako moguće da će iznos posebnog poreza za isti novi  auto kupljen u hr i vani biti identičan, a ušteda će biti samo zbog razlike marži i nabavnih vrijednosti....tko zna. Meni logika nalaže prethodno napisano, tebi nešto drugo...Živi bili pa vidjeli.
Evidentirano

AnteK

• Vozi: Tenere 700
« Odgovori #422 : 13. Siječanj 2013, 10:29:30 »

A u kojoj državi se ne naplaćuje porez na trgovačku maržu ?
Evidentirano

jota

« Odgovori #423 : 13. Siječanj 2013, 10:46:52 »

A u kojoj državi se ne naplaćuje porez na trgovačku maržu ?

Fata je fata a tri put je tri put.
Porez na maržu plaća trgovac poreznoj a ne carini, na kraju mjeseca i godine.
Evidentirano

live-for-ride

« Odgovori #424 : 13. Siječanj 2013, 11:12:50 »

Fata je fata a tri put je tri put.
Porez na maržu plaća trgovac poreznoj a ne carini, na kraju mjeseca i godine.
Ako ćemo tako, ne plaća ga trgovac nego kupac, a trgovac ga samo prosljeđuje tj uplaćuje.
Evidentirano
 Str: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 213   Gore

Stranica je generirana za 0.169 sekundi uz 21 upita.