Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 57   Dolje

Autor Tema: Solo vikend - nekamo & nekamo extended  (Posjeta: 163225 )

protector

• Spol: Muški
Orange Christmas
« Odgovori #50 : 25. Prosinac 2012, 18:30:19 »

Nazad je relativan pojam ... onu cestu od Kravarskog (cesta 31, izlazi na Pokupsko) samo sam prešao i nastavio ravno ... OK, ne baš ravno, zapravo je bilo uzbrdo.
Dominantna boja i dalje narančasta.

Vidio usput dva skretanja za Donji Hruševec, mjesto Hotnja, a onda ova tabla:

Dobro, sada barem znadem gdje sam. Lijevo za Sisak nakon cca 200 metara nema više asfalta. Makadamčina puna rupa od kamiona i mjestimice oštrog kamenja. Prošao različitim motorima više puta. Duke baš i nije prvi izbor za nju. Da je EXC bilo bi driftanja sve do Letovanića ... to je ono selo u kom su cure ko jabuke (e sad, jel rumene il okrugle ...).

Lijevo preko mosta, samo 23 km do Gline. Pred Glinom se i sunce ukazalo. Meni je važnije bilo ukazanje benzinjare.

Još samo 40 km do Siska ... a mogao sam lijepo odmah poslje Gorice produžit ravno. Na dva, mooožda tri mjesta ima još situacija da zbog radova fali asfalta, ali ništa komplicirano. Onaj spust niz brdo napreduje ... dio između krivina je tek u postupku nasipanja, dok je prolaz kroz brdo podzidan i asfaltiran. Jašta, moralo se to pogledat izbliza.

Onaj spust neposredno pred Petinjom je još u banani - ima tamo još posla. Prolazak kroz Petrinju, preko Mošćenice do Siska, đir kroz centar i zagrebačkom nazad za ZG.
Sve skupa 200 km mokrog asfalta i blatnog prtenjaka ... mali Đuka izgleda ko pajcek. A još se i zafleko ...  :D

8)

Evidentirano

bborio

• **
  • Vozi: kupio sam mali motorin.....
Odg: Solo vikend - nekamo & nekamo extended
« Odgovori #51 : 27. Prosinac 2012, 21:49:48 »

Malo da ti se upišem : lijep đir, bravo. :palacgore:
Kolega i ja bili danas do Banjaluke, cirka 250 km ukupno. Veri najs rajd.....Donio doma ćevape od Muje, sutra pečemo. Dugo nismo ništ konkretno jeli.... :LOL:

protector

« Odgovori #52 : 28. Prosinac 2012, 09:39:22 »

Ha ... Banja Luka. Ostala mi u ugodnom sjećanju još tamo od kraja 80-ih. Budem na proljeće malo i na tu stranu.
Lijepo ste se provozali.
Evidentirano

protector

« Odgovori #53 : 02. Ožujak 2013, 15:34:07 »

Okej, zasjalo je. Nije da se nisam provozao dva puta u siječnju, pa još i dva puta u veljači ... al sve je to bilo đir po gradu, pa na čaj i onda noge u lavor sa toplom vodom.
Danas je nekak bolji doživljaj. Već preko mosta na jug nekoliko motocikala u koloni ... kod birtije od Pulsera isto neko okupljanje ... u Maloj Mlaki blatari se taman spremaju da se zaflekaju ... jednom rječju gužva. A gužva je dobar razlog da se baci oko na prisavske puteve.
I da se preveze skelom :-)

Nisam čak bio niti jedini na dva kotača.

Baš je bilo super. Ajde neka ipak još malčice prigrije.

8)

Evidentirano

protector

Skela Medsave
« Odgovori #54 : 03. Ožujak 2013, 21:43:51 »

Saga o savskim skelama ima i svoju nedjeljnu epizodu koja bi se mogla zvati "Skelom na zapad". Koliko znadem, to je jedina skela u RH zapadno od Zagreba. Obzirom da je Zagreb skoro pa pogranični grad, to i nije neki nevjerovatan podatak.

Ono što je trunčicu više nevjerovatno, jest činjenica da se do ove skele čovjek barem može propisno zamazat. I motor isto. Pogotovo ako nakon Podsusedskog mosta odmah skrene u Strmec, pa nakon zadnjih kuća u njivama nastavi onim prtenjakom koji u ovim kasno-zimskim uvjetima liči na solidnu enduro dionicu sa dvije špure. Umjesto da produži do Domaslovca, skrene desno, i preko Farkaševca Samoborskog uredno se asfaltom dokotrlja do sela Medsave.
Je, al onda propade gušt vožnje raskupusanim traktorskim putem punim lokvi musave vodurine prekrivenih ledenom koricom koja tak fino pucketa kad se na nju navali 150 kg austrijske mašinerije.
Sljedeće dvije fotke su sa početka blatne dionice, gdje je još bilo mjesta za stat i razmislit. Daljnja dva-tri kilometra nije bilo stajanja  :)

Na skeli osim mene - i skeledžije - nikoga. Sava je prilično brza na tom dijelu, al majstora to ne zabrinjava. Taman se uhvatila i prilika za pogledat kolko smo se zafrajkali ...

Na drugoj strani zima još ne popušta, barem na ovom dijelu kroz šumarke do prilaza Zaprešiću. Snijega ko u priči. Na drugom semaforu lijevo, i lagano prema Klanjcu ... to je osnovna ideja.

Evidentirano

protector

Skela Medsave
« Odgovori #55 : 03. Ožujak 2013, 21:50:38 »

Kad sam već - barem estetski gledano - u off-road điru, iskoristila se prilika za skretanje do MX staze na Pepačevom Bregu. Do Uskršnje utrke je taman mjesec dana. Zauzeo sam mjesto u prvom redu iza startne linije  :D

Od Šenkovca cesta ide vrlo blizu slovenske granice, sve do Klanjca. Ima i nekoliko graničnih prijelaza koje bi trebalo iskoristiti za prelazak u EU, osim ako nisu samo za lokalce. Usputni pejzaži su tipični zimsko nizinski - bijela polja prošarana smeđim granjem. Zeleno u iščekivanju.

Klanjec. Zapadnim serpentinama u centar, istočnim serpentinama iz centra.

Nizbrdo do Lučelnice, pa na Dubrovčan na benzinjaru. Ugodni divani sa jednim od plavih vitezova koji je taman svog VN-a izveo u prvu ovogodišnju šetnju, te onom sporednijom cestom preko Velikog Trgovišća, preko Luke i Pojatnog do Zaprešića.
Ceste su u svakakvom stanju, uglavnom ne baš blistavom. Blistaju najviše od vode koja se cijedi preko kolnika, i od šodera kojeg ima na sve strane. Čitava scenografija na putu od Klanjca pa do Zaprešića, pretežito je vlažna.

8)

Evidentirano

protector

Skela Martinska Ves
« Odgovori #56 : 11. Travanj 2013, 23:20:30 »

Ispalo je bolje nego sam mislio ... a mislim na današnju vožnjicu. Svi rondaju po gradu, a ja budem kao zbrisao do Siska. Em da vidim kako Sava Sport Force podnosi vrlo lokalne ceste, em da vidim jel vodurine još ima svud okolo.
Ukratko, slovenke se ponašaju neobično dobro, a vodurine ima za izvoz.

Glavni zgoditak u današnjoj priči je da sam uhvatio u pogonu onu srednju skelu između Zagreba i Siska, koja se zove Martinska Ves. Iako zapravo prometuje preko Save između sela Lijevi Dubrovčak i Desni Dubrovčak.

A na skeli gužva - skeledžija i njegov kompić, i još dva dlakava i repata stvorenja. Prva dvojica više u sjeni, druga dva više na suncu. I onda uletimo austrijanac i ja.

Evidentirano

protector

Skela Martinska Ves
« Odgovori #57 : 11. Travanj 2013, 23:47:23 »

Iskrcaj na drugu stranu, u Desnom Dubrovčaku, malo sa strane od uobičajenog mjesta za izlazak sa skele. Visoki vodostaj, pa se mora.
Kroz selo ima asfalta, a onda ga prestane biti.

Na asfalt se opet dođe u mjestu Desno Željezno, što je dva sela prije onoga uskog mosta u Desnoj Martinskoj Vesi. Prešao sam most pa lijevom stranom dalje prema Sisku. Vodurine svuda.

Prošao sam i pored skele Tišina koja je izvan pogona.

Tamo negdje između Palanjeka i Hrastelnice - kod onog romskog naselja - očito je bilo veselo. Most je u raskupusanom stanju, s tim da su i prije i nakon mosta napravljeni nasipi preko ceste koji vozilima priječe prolaz. Svima osim narančastima.

Đir kroz Sisak i povratak nazad, manje-više istim putem. A uz put sve pliva ...

8)

Evidentirano

protector

Malo uz Kupu, malo uz Dobru
« Odgovori #58 : 13. Travanj 2013, 21:53:15 »

Vikend se nastavio utabavanjem već utabanih staza, uz ipak malo do sada - meni, dakako - neviđenih krajeva. Evo nekoliko sličica.

Pogled unazad prema ZG, tamo negdje ispod Male Mlake.

Preko Vukomeričkih gorica ima više ovakvih situacija:

Mali Đuka lajka ove goričke ceste. A i slovenske šlapice su taman.

Do ove supertajne lokacije se stiglo preko Pisarovine, Šišljavića i Luke Pokupske. U prvoj ulici desno odavde, ima jedna fina birtija. Gazde nije bilo, pa sam i ja produžio dalje ...

... otprilike do ovdje.

Naravno, kad sam već bio u tom kraju, iskoristila se prilika pa se prešišalo preko onih brda između Karlovca i Netretića. Ne znam da li ta brda imaju neka imena, ali obadva mogu koristiti prefiks pista  :D

8)

Evidentirano

vladof

• Vozi: ER-5
« Odgovori #59 : 13. Travanj 2013, 22:04:54 »

prekrasno, sve 5  :palacgore:
Evidentirano
u vinu je istina

zlogi

• **
  • Vozi: CBR 1100XX
« Odgovori #60 : 14. Travanj 2013, 03:37:41 »

Super su ti putopisi i slike, drugi puta kada budes blizu Siska javi se za pivu  :palacgore: ja svaki drugi dan putujem iz Topolovca prema D.Selu na posao rutom: M.Celjaka - Tišina Kaptolska - Martinska ves - most - Lijevi Dubrovčak - Prečno - Oborovo itd već znas sve te rute  :021:
Evidentirano
Nema lošeg vremena, samo loša oprema! Straight roads do not make skilful riders!
Some do drugs, others pop bottles we solve our problems with wide open throttles! :evil_laugh:

protector

« Odgovori #61 : 19. Travanj 2013, 21:03:51 »

Nije baš jednodnevna vožnja - više onako "poludnevna" - al je druženje bilo zanimljivo.

Dok je veliki bio na trpezi ...

... ja sam se družio s malim. Mali ima 200 ccm i 25 ponija. Rado se vrti. Bolje gume - serijske su neke indijske - i raspali. Za uvjerljivije zaustavljanje treba se malo pripomoći i zadnjom.
Mali je simpa ...

Negdje u ljeto, ili početkom jeseni, dolazi i njegov jači burazer - Duke 390. Bombončić.

8)

Evidentirano

protector

« Odgovori #62 : 20. Travanj 2013, 15:47:32 »

Koliko vidim, to se nove naplatne kućice postavljaju. Još istočnije od Rugvice ... cca 10-tak km istočnije od starih naplatnih.

?

Evidentirano

mr.mee

• Vozi: kawasaki z650 i z750
« Odgovori #63 : 21. Travanj 2013, 17:29:49 »

znači još malo i gotova ikea  :mrgreen:

protector

Slavonija uz Savu i Bosut
« Odgovori #64 : 29. Travanj 2013, 18:47:49 »

Produženi proljetni vikend je pravo vrijeme da se obiđe dio Slavonije. No dobro, pravo vrijeme bi bilo i u šestom mjesecu kad dozori paradajz, ili još malo kasnije kad je sezona višanja i trešanja. Ili još kasnije kad je sezona grožđa, ili kad je vrijeme za frišku termički obrađenu mesinu. Sezona suhe mesine je stalno.
U proljeće je sve nekako mekše, bez ekstrema na bilo koju stranu. Jedino što leteće gamadi ima u izobilju pa svakih pola sata treba stat i obrisat vizir na kacigi. Da se bolje vidi. A za vidjeti ima svašta. 

Što izdaleka ...

... a što izbliza ...

Pažljiviji promatrač, ako krene u detaljniji obilazak vrtova i terasa, mogao bi pronaći i ovo, vrlo netipično za Slavoniju. Nije baš da raste u bašči, al ih imade da rastu iz rashodovane buradi i prepolovljenih hidrofora.

Evidentirano

protector

« Odgovori #65 : 29. Travanj 2013, 19:01:11 »

Ovaj puta pažnju mi je više okupirala Slavonska Posavina, otprilike od ispod Nove Gradiške, preko Slavonskog Broda pa do sela oko Županje. Nekako sam se u toj priči zakvačio i za Bosut, tako da sam i uz njega napravio koji kilometar.
Sve je krenulo skretanjem na jug iz Starog Petrovog Sela, negdje oko sela Svinjar, koji se danas doduše drugačije zove - danas je to Davor. U Davoru se Vrbas ulijeva u Savu i ušće je prilično dobro vidljivo. U neka davnija vremena, Davor je bio i jedno od poznatijih savskih pristaništa.

Osim drugog imena drugi su i celebrityji, al to sad i nema veze. Dobar dio puta do Davora - kad se skrene sa glavne ceste - presvučen je onim crvenim asfaltom koji se jednostavno odbija predati zubu vremena. Kad se  malo izbližeg pogleda, vidi se da u njegovom sastavu ima puno crvenkastog kamenja, što mu ukupno i daje nekakvu crvenu nijansu.

Iz Davora se mora nazad na ranije spomenutu glavnu cestu, nema ništa od vozikanja uz Savu, jedino što se komad puta može presjeći preko Štivice pa se iziđe na Vrbovu, malo prije Nove Kapele.

"Selo Siče i Magića Mala
Mila majko bil me tamo dala"

... znale su nekad selske seke pjevati u različitim prigodama. A čuje se i danas ponekad na repertoaru lokalnih KUD-ova.
Siče i Magić Mala su dva simpatična sela ispod Nove Kapele. Od Siča bi se lokalnim prtenjakom dalo izbiti i na savsku obalu, al bilo bi uputnije krenuti tamo austrijancem iz familije EXC, a ne SM.

Točno na mjestu gdje se cesta račva za Siče i Magić Malu, nalazi se i nekakva stara betonska pista. Moguće da se radi o aerodromčiću za potrebe poljoprivredne avijacije. Ne čini se da je vidio aviona u zadnje vrijeme, pa sve ima lagani "pobesneo maks" ugođaj.

Evidentirano

protector

« Odgovori #66 : 29. Travanj 2013, 19:16:20 »

Opet je potrebno vratiti se na glavnu cestu, proći Lužane, a onda odmah poslje orljavskog mosta skrenuti desno kako bi se došlo u Slavonski Kobaš, mjesto gdje se Orljava ulijeva u Savu. Samo ušće nije direktno vidljivo sa ceste, taman je između ceste i ušća nekakva gusta šikaretina.

Iz Slavonskog Kobaša može se vratiti na glavnu cestu i sa malo istočnije strane, pa se izađe u Oriovcu. Eh sad, kad sam već u Oriovcu, ne treba se žuriti dalje na istok. Moguće je vratiti se tek kilometar-dva nazad i skrenuti u brda Vinogradskom cestom. Narafski, cesta se ne zove slučajno "Vinogradska". Na tim južnim obroncima Dilja nalaze se Zdjelarevićevi vinogradi.

Ako se nakon vinograda produži još u brdo, pa se i pređe preko brda, dođe se u selo Lovčić. Šteta propustit i selo i cestu koja do njega vodi preko brda.

A šteta bi bilo propustit i krasan pogled sa obronaka Dilja na jug, prema ribnjacima Jelas i Jasinje. Za bolji pogled treba se malo prošuljat makadamom i zaći među vinograde. Ništa što bi austrijancu smetalo ... dapače.

Moram napomenuti da sam dan ranije bio u još jednim vinogradima ... prije ulaza u Kutjevo skrenuti lijevo, pa na drugom-trećem ćošku desno. Sela se zovu Venje, Mitrovac i Hrnjevac. Štovateljima vina ne treba dalje objašnjavati.

Evidentirano

protector

« Odgovori #67 : 29. Travanj 2013, 19:30:33 »

OK, nazad na Posavinu. Sa Dilja nazad na glavnu cestu, tek do Brodskog Stupnika. Desno preko pruge pa dugačkim pravcem preko nadvožnjaka i kroz Jasinjske ribnjake, i kroz Bebrinu i kroz Banovce. Onda malo lakšim tempom, tek da se ne propusti jedno križanje koje je lako previdjeti. Naravno da nema nikakvog putokaza ... a bilo ga je još do prošle godine, al kao da i nije, koliki je bio velik i vidljiv. Dakle, prije sela Šumeće je križanje gdje se može skrenuti desno i prilično ravnim putem uleti se u selo Dubočac. Selo je na samoj obali, gdje Sava radi veliki luk.

Istim putem i nazad, kroz Šumeće i Zbjeg, dođe se konačno na savski nasip. Vozeći se nasipom - asfalt je vrlo pristojan - nije moguće ne vidjeti dokle je još donedavno bila razina vode.
Nakon samo kilometar-dva prođe se i uz ostatke nekadašnjeg poznatog kupališta "Migalovci". Sve propada finim tempom, baš kao i onaj bager pred ulazom. Mislim da je problem u neraščišćenim vlasničkim odnosima, al nema veze ...

Četiri do pet kilometara dalje, usput izranjaju neka od karakterističnih obilježja jednog lijepog grada na Savi.

Nisam se zadržavao, tek đir kroz grad, lagani prolazak uz Harley Bar i tjeraj dalje na istok. Što bliže Savi, to bolje.
Trebalo je pronaći Gornju Vrbu - pronašlo se, lakše nego sam očekivao - onda proći kroz Ruščicu, nekako kroz Trnjanske Kute, i onda Oprisavci. Dalje je bilo jednostavno - uglavnom nije bilo labirint situacija - samo piči ravno. Zanima me koliko ima ovih Prnjavora ... gdje god se okrenem, izleti Prnjavor. Na jednoga sam nabasao čak i u Rumunjskoj ... tam se zove lokalnim imenom Parneuara. Ili tak nekak.

Evidentirano

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
« Odgovori #68 : 29. Travanj 2013, 19:34:45 »

Vidim da još nije gotovo, ali već sad mogu reći: vrlo lijepo! Otvara apetit! :palacgore:

protector

« Odgovori #69 : 29. Travanj 2013, 19:40:27 »

Na izlazu iz Babine Grede - Matko Peić je imao nekih zanimljivih viđenja Babogređanki - već sam bio skrenuo desno prema Županji, al se ipak okrenuo prema Vinkovcima ... preko Županje bude povratak.

Tu negdje usput sam se zakvačio za Bosut. Ili šta već je ona voda koja od Babine Grede teče prema Cerni, a ima onaj fini novi asfalt sa strane. Taman za lagano kuliranje u sjeni šume s desne strane, pri laganih 80 kmh. Muy cool.
Još mi nije sasvim jasno šta je/gdje je tu Biđ a šta/gdje Berava. Ima neko ušće prije Cerne ... to bi dalje morao - po mojoj matematici - biti Bosut. Budem ponovio gradivo na terenu prvom prilikom.
Cerna je prekrasno mjesto, čista riječna idila. Kroz Andrijaševce i Rokovce Bosut me doveo i u Vinkovce.

Đir po gradu, lagano. Nekako sam se snašao po onim rotorima. Izlazim sa Tifona, prolazim pored nekog krasnog crvenog mostića, vozim opet uz Bosut. Al vidim da i sa druge strane Bosuta ima nekakva cesta - asfaltirana - i nekak mi se čini da je s druge strane zanimljivije.
Civilizirano se okrenem za 180 i doplahutam do crvenog mostića i hop na drugu stranu. Milina jedna ... sve polako uz Bosut, skroz do onog spojnog kanala i još malo dalje gdje je scenografija više kaubojsko-indijanska.

Evidentirano

protector

« Odgovori #70 : 29. Travanj 2013, 19:50:41 »

Preko crvenog mostića nazad, kao idem sad za Županju. Aha ... kod putokaza za Privlaku normalno da sam morao skrenuti u šumetinu. Sve tako preko Privlake, Otoka, Nijemaca ... neznam koliko puta preko Bosuta  (grbav je da boli glava) ...

... yebeš jarak bez kopriva ...

... konačno dođem i do mosta koji nije most preko Bosuta. Rijeka je Spačva, i taman tu blizu iza mosta ulijeva se u Bosut.

Odmah poslje mosta je Lipovac. Tu sam morao potrošiti 3,50 kn na autoban - do čvora Spačva. Od Lipovca nema nikakvog asfalta - dole prema Strošincima je 23 km makadama. Od čvora Spačva opet zaron u zelene tunele - a bilo ih je dosta ovdje na istoku ... zapravo skroz od Broda pa na istok ima ih dosta. Jedino što je asfalt na ovoj vrbanjskoj etapi u žalosnom stanju.

Iz Vrbanje desno u Bošnjake, konačno prošao kroz Županju, i preko Štitara - opet na Savi, ha - još jednom u Babinu Gredu. Ovaj puta iz Babine Grede na gornju cestu na Gundince, i u Velikoj Kopanici - propisno umoran i gladan - zajašio autoban i pravac SBK (Slavonski Bazni Kamp) na okrijepu.

8)

Evidentirano

AnteK

• Vozi: Tenere 700
« Odgovori #71 : 29. Travanj 2013, 20:09:51 »

Iako poznato, poprilično zanimljivo, odlične fotke!  :palacgore:
Evidentirano

mr.mee

• Vozi: kawasaki z650 i z750
« Odgovori #72 : 29. Travanj 2013, 20:53:39 »

šta se nisi javio kad si bio u brodu da popijemo nešta sa nogu  :palacgore: :palacgore:

jessy

• Vozi: FJR 1300
« Odgovori #73 : 29. Travanj 2013, 22:07:54 »

Interesantan itinerer, a slike :palacgore:
Evidentirano
Rokovnici, planeri, kalendari iz vlastite proizvodnje, veliki izbor promotivnih proizvoda npr: majice, jakne, kape i flis sa dotiskom ili štikom, olovke, kožna galanterija, veleprodaja uredske opreme i potrošnog materijala
www.vega-dubravka.hr

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #74 : 29. Travanj 2013, 23:05:14 »

Jako dobre slike, zanimljiv tekst, sve u svemu super! :palacgore: :paper:
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 57   Gore

Stranica je generirana za 0.164 sekundi uz 21 upita.