Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 93 94 [95] 96   Dolje

Autor Tema: HI-FI kutak  (Posjeta: 86719 )

alpine

• Spol: Muški
  • Vozi: kalabreza sa levantinskin bafama
Odg: HI-FI kutak
« Odgovori #2350 : 25. Srpanj 2019, 11:01:05 »

je.....
pogotovo kad su ovako nagruvani uza zidove i ormarić.....
i u ovako sterilnoj (ječnoj) okolini.....
sigurno nije bumi i harš....... + neujednačena pozornica.....
ne može to nikakav dsp spasit.....

siguran sam da je vlasnik zadovoljan. ta serija je napravljena za takve prostore i za uz zid :wink:
Evidentirano
Cili život jema san svoj kumpir, svoga špara i svoju bevandu... a sad ništo verdure, zubaca iz leda i botilju vina, kupi san u dućan.

lesli eldridž

• **
  • Vozi: sumiko i tabasko pita
« Odgovori #2351 : 25. Srpanj 2019, 11:15:33 »

virujem da je.....
ali fizika je neumoljiva.....
Evidentirano
samo je katana sudija

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #2352 : 25. Srpanj 2019, 12:44:05 »

virujem da je.....
ali fizika je neumoljiva.....

Ispravljat nesto tehnologijom je super, ali, ima limita, ponekad vrlo velikih. S druge strane, ako je ovo jedino mjesto gdje mogu bit zvucnici....

Moj audio sustav je bitno losiji, ali, dao sam zvucnicima prostora koji traze jer sam si mogao priustit taj prostor u tu svrhu. Radi se o ugrubo preko metra od zidova u sirinu i oko pola metra u dubinu.  SUB je kompresioni, skoro 1m oko njega prostora u kutu gdje se nalazi, tek tada ne buci nego svira

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 25. Srpanj 2019, 12:48:35 3alfa3 »
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

lesli eldridž

• **
« Odgovori #2353 : 25. Srpanj 2019, 12:55:14 »

Ispravljat nesto tehnologijom je super, ali, ima limita, ponekad vrlo velikih. S druge strane, ako je ovo jedino mjesto gdje mogu bit zvucnici....

Moj audio sustav je bitno losiji, ali, dao sam zvucnicima prostora koji traze jer sam si mogao priustit taj prostor u tu svrhu. Radi se o ugrubo preko metra od zidova u sirinu i oko pola metra u dubinu.  SUB je kompresioni, skoro 1m oko njega prostora u kutu gdje se nalazi, tek tada ne buci nego svira

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
svejedno moglo je to bolje.....
uzet 5 umisto 7, uža komoda, tepih.....
Evidentirano
samo je katana sudija

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Spol: Ženski
  • Vozi: korijen od hrena
« Odgovori #2354 : 25. Srpanj 2019, 13:17:09 »

svejedno moglo je to bolje.....
uzet 5 umisto 7, uža komoda, tepih.....

Dizajner interijera..  :mrgreen: zovem te kad budem uredjivao si gajbu  :palacgore:
Evidentirano
Šta se tiče voznih osobina draži su mi talijanski motori, imaju dušu,ali za koju vozač mora nešto žrtvovati.S druge strane Japanski su više strojevi za ugodu, kao neka vrsta cyberkurvi ali bez neke istaknute osobnosti

lesli eldridž

• **
« Odgovori #2355 : 25. Srpanj 2019, 13:37:06 »

Dizajner interijera..  :mrgreen: zovem te kad budem uredjivao si gajbu  :palacgore:
ne mene.....
zvaćeš mirota......
Evidentirano
samo je katana sudija

prpa

• Vozi: John Wayne prometalo
« Odgovori #2356 : 25. Srpanj 2019, 15:42:13 »

je,Miro je maher za boju firanga :mrgreen:
Evidentirano
bolje trbuh od pijače, nego grba od štihaće

2 die 4

• *
  • Vozi: jos nikaj ali budem
« Odgovori #2357 : 25. Srpanj 2019, 15:57:32 »

Hvala na primjedbama.
Tepih je postavljen, po zidovima isto ima upijajučih elemenata (slike...) da malo ubiju jeku, ispred je trosjed na nekih 3m, 7ice su zakrenute koliko mogu prema sredini jer smeta komoda (nemaš pojima koliko muke sam prošao da pronađem komodu koju odobrava draga, koja ima prostora za AV receiver a da on nije ugušen i pravih dimenzija... ;) )
U sve sam upoznat, ali da, prostor je najveći ograničavajući faktor.
I da, ja sam zadovoljan.
Koristio sam onaj Yamahin YPAO i osjeti se razlika kada ga isključim, onda bruji svuda, a ovako ne i skroz je ugodno i da, znam, nije ni blizu potencijala, ali možda jednog dana bude i veći prostor.
Evidentirano
rookie, ali dobro slusam

lesli eldridž

• **
« Odgovori #2358 : 25. Srpanj 2019, 16:04:45 »

Hvala na primjedbama.
Tepih je postavljen, po zidovima isto ima upijajučih elemenata (slike...) da malo ubiju jeku, ispred je trosjed na nekih 3m, 7ice su zakrenute koliko mogu prema sredini jer smeta komoda (nemaš pojima koliko muke sam prošao da pronađem komodu koju odobrava draga, koja ima prostora za AV receiver a da on nije ugušen i pravih dimenzija... ;) )
U sve sam upoznat, ali da, prostor je najveći ograničavajući faktor.
I da, ja sam zadovoljan.
Koristio sam onaj Yamahin YPAO i osjeti se razlika kada ga isključim, onda bruji svuda, a ovako ne i skroz je ugodno i da, znam, nije ni blizu potencijala, ali možda jednog dana bude i veći prostor.
sve 5.....
nemoj se jidit.... nisam zlonamjeran....

probaj možda još mrvu izvuć zvučnike van... i te zenze ne trebaš previše okrećat prema unutra (skoro nimalo).... jerbo dosta široko bacaju....

Evidentirano
samo je katana sudija

2 die 4

• *
  • Vozi: jos nikaj ali budem
« Odgovori #2359 : 25. Srpanj 2019, 16:09:47 »

sve 5.....
nemoj se jidit.... nisam zlonamjeran....

probaj možda još mrvu izvuć zvučnike van... i te zenze ne trebaš previše okrećat prema unutra (skoro nimalo).... jerbo dosta široko bacaju....

Ma kakva ljutnja, zahvalio sam se na primjedbama (primjećivanju, ne znam kako da drugačije napišem).
Vidiš kako piše u mojem potpisu ;)
Svaki savjet je dobrodošao, i znam da mi je ustvari največi problem ta komoda koja mi je preširoka za taj prostor i onda je sve nagruvano. :afro:
Evidentirano
rookie, ali dobro slusam

lesli eldridž

• **
« Odgovori #2360 : 25. Srpanj 2019, 16:20:24 »

btw.
meni je u tim 5.1 sustavima najveći problem smještaj centralnog (a da se vizualno uklopi)...
osim toga, treba vremena za naviknavanje da u filmovima većina zvuka dolazi iz njega.... to značajno sužava gro zvučne slike.....
ne znam zašto nije standard u produkciji 4.1 kad se s njim mogu dobit isti rezultat pozicioniranja zvuka (odnosno znam, ali to je druga priča)....
Evidentirano
samo je katana sudija

alpine

« Odgovori #2361 : 25. Srpanj 2019, 16:29:26 »

evo sad smo presli na dizajn interijera  :mrgreen: :palacgore:

Zasto TV mor bit na 0.5m visine? TV moze bit na 1.5m visine tj. da gledas u sredinu kad stojis isprid njega.. ovi niski i sirkoi TV regalici su sranje.
Komoda za TV/HiFi moze slobodno bit visoka nekih 1.2m a sirkoa 1,2-14m.
TV ide dierektno na zid, tako da na komodi gori ostane mista za gramofon ili neki fini uredaj. 

Meni je bila ista prica i onda sam napravio skicu za visoku komodu i otisa u maranguna da mi napravi.. sve je stalo, u sredini pomicni regali za 4 velika uredaja, straga duple rupe za kabele, iza komode ima 10cm mista za lajsne, kukice za kabele, rupe za protok zraka, a sa strane vrata za CD i plöoce i uredaje koji se ne moraju vidit, unutra svitlo kad se otvore vrata, itd...   

Evidentirano
Cili život jema san svoj kumpir, svoga špara i svoju bevandu... a sad ništo verdure, zubaca iz leda i botilju vina, kupi san u dućan.

alpine

« Odgovori #2362 : 25. Srpanj 2019, 16:35:20 »

suraund je super ali sa dobrim stereo zvucnicima je isto ludilo kad grune.. Meni TV digitalni Audio coax ide na Cambridge DACMagic pa onda u receiver(e).. neako mi se cini da vise ni ne triba..

E, jeli Netflix moze uopce radit sa vanjskim zvukom? Nikako ne mogu namistit da zvuk sa Netflixa ide na digitalni izlaz..
Evidentirano

lesli eldridž

• **
« Odgovori #2363 : 25. Srpanj 2019, 16:48:58 »

suraund je super ali sa dobrim stereo zvucnicima je isto ludilo kad grune..
je, ali dobar sub ipak daje atmosferi dimenziju više.... pri tome ne mislim isključivo na slušni dio spektra nego i na vibracije u trbuhu.....

E, jeli Netflix moze uopce radit sa vanjskim zvukom? Nikako ne mogu namistit da zvuk sa Netflixa ide na digitalni izlaz..
meni ide bez problema...
na tv namišten digitalni izlaz na PCM audio pa u DAC, pa pojačalo.... jerbo isto slušam/gledam na stereo....
iako uglavnom vrtim sa htpc-a.....
Evidentirano
samo je katana sudija

alpine

« Odgovori #2364 : 25. Srpanj 2019, 17:22:15 »

je, ali dobar sub ipak daje atmosferi dimenziju više.... pri tome ne mislim isključivo na slušni dio spektra nego i na vibracije u trbuhu.....
meni ide bez problema...
na tv namišten digitalni izlaz na PCM audio pa u DAC, pa pojačalo.... jerbo isto slušam/gledam na stereo....
iako uglavnom vrtim sa htpc-a.....

:palacgore: hvala
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
  • Vozi: MTS 1000
« Odgovori #2365 : 28. Srpanj 2019, 14:35:46 »

Ima - SONY. dosad nesto najbolje sta sam uopce cuo, uz Leben CS600.. bolje od svih onih reference setupa sta csamcuo po dilerima i sajmovima.. i to s mojim zvucnicima, CD i DAC-om. Kako je original i nikad servisiran ne zelim da nesto upropastim, pogotovo VFET tranzistore (ima ih 12 i za njih nema zamjene), ide u specijalista za ta pojacala. Termin je pocetkom 2020 :mrgreen:
Dalje, Marantz 2330B receiver od frenda, koji je bio u gostima - ludilo, osjetis snagu.
Dalje, Marantz 1122DC kojeg sam poslao na vjecna lovista (mozda i nisam, crkala je platina predpojacala, pa cekam da naleti). Taj je imao jako fin zvuk.. prije dzenaze.

Luxman 600 je isto super, totalno jednostavan ali svira fino.. njega sam dugo i polako restaurirao i naucio koliko svaka komponenta ima ulogu u zvuku.
Uskoro dolazi slijedeci model u seriji Luxman 800, taj je ozbiljan.. trazim Luxmana R-1500
o kojem sony-ju točno govoriš? ako sam dobro pohvatao sve su to manje više negi "snagaši" - za ono doba.

A jel nemaš feeling da su npr marantzi te stare generacije imali topal zvuk, ali je nedostajalo detalja, hoću reći zvuk je bio gore malo prigušen i općenito nedostajli su detalji?

jesi kad slušao DUAL cv 40 ili cv60 ili neki od modela?
Evidentirano

alpine

« Odgovori #2366 : 28. Srpanj 2019, 15:59:39 »

o kojem sony-ju točno govoriš? ako sam dobro pohvatao sve su to manje više negi "snagaši" - za ono doba.

A jel nemaš feeling da su npr marantzi te stare generacije imali topal zvuk, ali je nedostajalo detalja, hoću reći zvuk je bio gore malo prigušen i općenito nedostajli su detalji?

SONY TA-8650 VFET. Sta bi reka Sasa iz TBF-a u Carstvu Ladovine; "...pa proguglaj"  :mrgreen:

Marantz iz tog vremen ima svoj zvuk, detalji malo fale, istina, ali je isto gust slusat.. cesto i vise nego ovo sad.. tesko za objasnit.
duale nisam slusao..
Evidentirano

GSX 1402

• Mister foruma 2009.
  • Vozi: BusaBuster
« Odgovori #2367 : 28. Srpanj 2019, 17:40:14 »

Marantz jučer, danas, sutra - smeće koje nema veze sa hi-fi svijetom, zvuk nerealan, neko kaže topal(mutan), ugodan za slušat(kakve to veze ima sa hifom?),
ajd stari su jedino bili korisni kao noćna lampa.
Specifikacija s podacima je žešči SF trebali bi staviti za logo nos od Pinokia.

Sve radi bolje.

8)
Evidentirano
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌS.

alpine

« Odgovori #2368 : 28. Srpanj 2019, 18:46:36 »

Evo stručnjaka koji zna sve gledajući slike u jamahinom katalogu iz 2014  :LOL: daj adresu poslat ću ti novi katalog za u wc
Evidentirano

GSX 1402

• Mister foruma 2009.
« Odgovori #2369 : 28. Srpanj 2019, 19:46:32 »

Evo stručnjaka koji zna sve gledajući slike u jamahinom katalogu iz 2014  :LOL: daj adresu poslat ću ti novi katalog za u wc
imao sam tih sranja od marantza sepet, od starih receivera, raznih pm smeća itd
ne pričam napamet i tvrdim marantz je obična prevara.
a budući da sereš po yamahi, postavit ću ti nagradno pitanjce, zašto večina muzičara, pogotovo ozbiljne glazbe kao i skladatelja imaju doma yamahu a ne marantza?
 8)
Evidentirano

Mocippaldi

« Odgovori #2370 : 28. Srpanj 2019, 19:55:48 »

Vjerovatno si slusao na serijskim snjurama koje i nisu bas nesto  :mrgreen:
Evidentirano
There are many here among us who feel that life is but a joke.

GSX 1402

• Mister foruma 2009.
« Odgovori #2371 : 28. Srpanj 2019, 20:03:45 »

hehehe  i s tim porezom na budale sam se poigrao  :LOL: :LOL:
Evidentirano

alpine

« Odgovori #2372 : 29. Srpanj 2019, 09:13:21 »

Pfff, gsx naporan si... Yamahe i sam imam godinama i jako sam zadovoljan. Za marantz nemaš pojma, nisi bio ni blizu jednom 19, 2385B ili 1300DC ili kombinaciji, pogotovo ako su restaurirani i naštimani kako treba.. to se ne uspoređuje sa serijama iz 80-tih koje su smeće.
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #2373 : 29. Srpanj 2019, 10:51:11 »

lako moguće  :mrgreen:
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #2374 : 29. Srpanj 2019, 11:02:27 »

uuuuhhh...vi odma žestoko.  :shock:

Vjerujem da je bilo dobrih uređaja iz stare ere, napose se orijentiram na svoj Ei hsr 30 deluxe koji s originalnim zvučnicima ima nevjerojatan zvuk, od detalja do muzikalnosti. S toliko emocija uopće sam čuo malo koji sistem. Zato tragam za nekim vintage uređajem sa sličnim karakteristikama. Imao sam kod kuće nekoliko uređaja, vjerojatno nisi svi bili u top stanju, i ne mogu reći da ne rade, ali nisu imali čarolije za kojom sam tragao.
Dakako jedino vjerodostojno mjerilo je moja soba i moje uho pa ipak slušam i druge koji imaju iskustva i uspoređujem, ne bi li se nekako što bolje uputio u materiju.

Marantza sam slušao, 2216 model mislim i bio je topao ali prigušen. Možda nije bio u top izdanju ne kažem ništa. Svakako lijepo izgleda još ako je wood case. Ima tu dosta receivera u igri, ali ne bi htio dati neki novac a da nisam čuo pa da budem razočaran.

Ne tražim neku snagu već emocije i jasnoću, dakle što prozračniji zvuk.  :afro: :palacgore:
Evidentirano
 Str: 1 ... 93 94 [95] 96   Gore

Stranica je generirana za 0.368 sekundi uz 19 upita.