Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 12   Dolje

Autor Tema: Ugradnja auto plina  (Posjeta: 83361 )

gloginjaR

• Spol: Muški
  • Vozi: X10 350 2013g.
Odg: Ugradnja auto plina
« Odgovori #25 : 06. Listopad 2006, 21:49:33 »

OBAVEZNO imati antifriz u rashladnom sistemu, NIKAKO vodu..  :palacgore:

Dali misliš, Full čisti antifriz? ili razredjen s vodom!?  :misli:
 :?

frulek

• **
  • Vozi: yamaha MT 09 Street rally
« Odgovori #26 : 06. Listopad 2006, 22:02:51 »

kaj nije ovo moto forum??
 di su sad moderatori??
zaspali?
Evidentirano
same gas

gloginjaR

« Odgovori #27 : 06. Listopad 2006, 22:11:47 »

kaj nije ovo moto forum??
 di su sad moderatori??
zaspali?

heba te patak!!  :shock: "šta se uzrujavate!!!  :shock:
 :x

kakvih sve "gluposti" i off ima na forumu!!! ova tema je za samu pohvalu!  :D
ako će vam bit srce na MJESTU! NEK NAS BACE MODERATORI U BIRTIJU...ALI nemoj te onda tam dolazit i skretat temu s njenog naslova!  :wink:

:palacdolje:

Jelena

• Karamela
  • **
  • Spol: Ženski
« Odgovori #28 : 06. Listopad 2006, 22:29:26 »

antifriz cisti  :palacgore:
Evidentirano
Jelena

nessuno

• Vozi: Aprilia RSV Mille my02
« Odgovori #29 : 06. Listopad 2006, 22:30:59 »

slazem se... puno bolja opcija nego mjesati
Evidentirano

strasilo

• don't give a shit
  • Vozi: pocketa i egzotičnu Suzu gura po dvorištu
« Odgovori #30 : 06. Listopad 2006, 22:38:03 »

razrijeđen sa vodom ( destiliranom ) na temperaturu od -20 do -30  :palacgore:
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #31 : 06. Listopad 2006, 22:39:02 »

slazem se... puno bolja opcija nego mjesati
nikako čisti, jer je to koncentrat koji reagira sa gumom, aluminijem...  :wink:
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

Jelena

• Karamela
  • **
« Odgovori #32 : 06. Listopad 2006, 22:46:57 »

ima za kupit vec razrijedjen  :whistle:

...jeeeer su ljudi sami mjesali sa vodom iz spine.
pa eto...iz prve ruke mogu rec da smo imali original kanistar takve smjese u servisu.

Evidentirano
Jelena

nessuno

• Vozi: Aprilia RSV Mille my02
« Odgovori #33 : 06. Listopad 2006, 22:48:47 »

na golfu nisam imao tih problema... al dobro.. rijec golf se ne asocira sa "guma", "aluminij"
Evidentirano

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #34 : 06. Listopad 2006, 22:53:21 »

ima za kupit vec razrijedjen  :whistle:

...jeeeer su ljudi sami mjesali sa vodom iz spine.
pa eto...iz prve ruke mogu rec da smo imali original kanistar takve smjese u servisu.

ako je razrijeđen, znači da nije čisti, tj. koncentrat... pa ako je već razrijeđen, naravno da ge ne treba još razrijediti..  :palacgore:
Evidentirano

Jelena

• Karamela
  • **
« Odgovori #35 : 06. Listopad 2006, 22:56:25 »

ako je razrijeđen, znači da nije čisti, tj. koncentrat... pa ako je već razrijeđen, naravno da ge ne treba još razrijediti..  :palacgore:
jur rajt.
ajm lajk dizl, start fankšning veri slooov.veeeri slooov.
 :palacgore:
Evidentirano
Jelena

gloginjaR

« Odgovori #36 : 17. Listopad 2006, 14:52:08 »

.......
Samo bi nadoda još da sam riješio problem koji sam spominja da mi slabo vuče i da slabo radi na benzin!!!

A problem je u tome mi je MAF bio "zaprljan"!!!

Prvo sam nedilju dana luta po meštrima i te je ovo-ono...no na jednom forumu sam sazna da bi moga bit MAF! i
evo sad sam u roku 15minuta sredia problem!

Heba te patak!  :cool: 

pošprica sam samo dva puta sa Clean sprejom! i vratia nazad!
Auto IDEEEEEEEEEE ka LUD!  :mrgreen:   :roll:   :lool:   :lool:

ps:nisam ima prikkladan alat da odvidam skroz ovaj Chip! (slika 1)

Pa sam samo pošprica sastrane...i efekat je TOTALNO UČINKOVIT!  :lool: 

....vuče ravnomjerno, nema trokiranja, trzanja i svega ostalog što sam naveo!
Znači radi na benzin ka i kako bi treba! ;)

eto nadam se da ako kome bude trebalo (nedaj bože)! ali ....
potrebno je s vremena na vreme malo pošpricat taj senzor za protok zraka i to je to!  8)

zeto

• Vozi: Yamaha TZR 125
« Odgovori #37 : 17. Listopad 2006, 19:38:34 »

ak ugrađuješ plin savjetujem ti da si daš ugraditi BRC sistem. :palacgore:

neznam zašto BRC,za njega su rekli da je najskuplji i najkompliciraniji.......ovdje kod nas ugrađuju večinom lovato,kažu da je najjeftiniji i najjednostavniji za održavanje......ja imam automobil s karbom,i do sada sam prešao više od 10 000km s plinom i nemam problema........palim na plin i vozim na plin,na benzin samo potjeram možda 5km,kada nestane plina.......imam bocu od 40 litara (preporučio bi drugima koji se odluče na ugradnju da uzmu obavezno bocu na mjesto rezervnog kotača i najveću moguću što stane),na OMV stane u nju 38litara,a na INI oko 34litre.........potrošnja oko 8.5 litara pri brzini 100,110km/h,al nikada nije bila veća od 9.5-10litara.......jedina stvar je kod mene,imam "plinski čok" (ušpricavanje plina prije početka rada) kada ga ujutro upalim,dok se nezagrije,valjda dok nedođe topal antifriz u isparivač,nedrži mi ler gas,gasi se.....al to tako mora biti,kada se zagrije sve uredu.....svakom bi preporučio ugradnju......a cjena ugradnje me izašla 3300kuna + 1100kn za atest i pri svakoj registraciji uzimaju neku naknadu od 500kuna........
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #38 : 18. Listopad 2006, 07:24:03 »

Ja imam od 80 litara i stane oko 74 litre kad je skroz prazan..  :)

74 ili 64 litre??  :misli: :misli: :misli:

Obzirom da ispravan sigurnosni tlačni ventil isključuje dovod plina u spremnik kada je napunjenost cca 80%, što kod spremnika od 80 litara, kakav imam i sam, znači cca 64 litre kada je full prazan...  kolega ima isto spremnik od 80 litara i isto natanka cca 64 litre.

Ako stane više, to je možda uzrok u prevelikom tlaku punjenja, pa ventil propušta plin u spremnik dok se tlakovi punjenja i spremnika ne izjednače. No nisam čuo da je to preporučljivo.
Evidentirano

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #39 : 18. Listopad 2006, 09:42:14 »

74 ili 64 litre??  :misli: :misli: :misli:

Obzirom da ispravan sigurnosni tlačni ventil isključuje dovod plina u spremnik kada je napunjenost cca 80%, što kod spremnika od 80 litara, kakav imam i sam, znači cca 64 litre kada je full prazan...  kolega ima isto spremnik od 80 litara i isto natanka cca 64 litre.

Ako stane više, to je možda uzrok u prevelikom tlaku punjenja, pa ventil propušta plin u spremnik dok se tlakovi punjenja i spremnika ne izjednače. No nisam čuo da je to preporučljivo.
po atestu bi ta cifra bila točno 82% .... što se gotovo strogo mora poštivati u ljetnim mjesecima, odnosno toplim danima, zbog širenja "tekućine" plina .... dok zimi može biti skoro skroz puna... Riječi su više iskusnih "plin majstora" ...  :palacgore:
Evidentirano

zeto

« Odgovori #40 : 18. Listopad 2006, 21:11:24 »

po atestu bi ta cifra bila točno 82% .... što se gotovo strogo mora poštivati u ljetnim mjesecima, odnosno toplim danima, zbog širenja "tekućine" plina .... dok zimi može biti skoro skroz puna... Riječi su više iskusnih "plin majstora" ...  :palacgore:

ja sam čuo da je stvar u podešenosti uređaja na benzinskoj,do koliko će puniti,jer meni više napuni na OMV-u.......a i kada je ljeti vruće,mislim da nema greške napuniti do kraja,jer ako bi došlo do širenja plina,višak izađe napolje,al ipak nisam punio nikada do kraja po ljetu.......

straško?????
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #41 : 18. Listopad 2006, 21:12:47 »

višak izađe napolje

Gdje, gdje?? Tj., kroz što?
Evidentirano

zeto

« Odgovori #42 : 18. Listopad 2006, 21:16:34 »

vjeruj mi da neznam,tako sam čuo,pa pitam da li je istina.......svašta se priča,oko plina ima 100 "pametnih",svatko sere svoje,a nemaju pojma o ničemu........pa zato želim provjeriti neke informacije,da budem siguran.......
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

moto-kumek

• *
« Odgovori #43 : 18. Listopad 2006, 21:31:52 »

neznam zašto BRC,za njega su rekli da je najskuplji i najkompliciraniji.......ovdje kod nas ugrađuju večinom lovato,kažu da je najjeftiniji i najjednostavniji za održavanje......ja imam automobil s karbom,i do sada sam prešao više od 10 000km s plinom i nemam problema........palim na plin i vozim na plin,na benzin samo potjeram možda 5km,kada nestane plina.......imam bocu od 40 litara (preporučio bi drugima koji se odluče na ugradnju da uzmu obavezno bocu na mjesto rezervnog kotača i najveću moguću što stane),na OMV stane u nju 38litara,a na INI oko 34litre.........potrošnja oko 8.5 litara pri brzini 100,110km/h,al nikada nije bila veća od 9.5-10litara.......jedina stvar je kod mene,imam "plinski čok" (ušpricavanje plina prije početka rada) kada ga ujutro upalim,dok se nezagrije,valjda dok nedođe topal antifriz u isparivač,nedrži mi ler gas,gasi se.....al to tako mora biti,kada se zagrije sve uredu.....svakom bi preporučio ugradnju......a cjena ugradnje me izašla 3300kuna + 1100kn za atest i pri svakoj registraciji uzimaju neku naknadu od 500kuna........
S obzirom da je plin u mom autu ugrađen "davne" 1999. godine i da u to vrijeme nijen bilo mnogo izbora glede proizvođača plinskih sistema ko danas te da je moj sistem star naspram ovih današnjih koji imaju automatsko prebacivanje sa plina na gorivo i obratno ( ja prebacujem preko šaltera plin-benzin) ja sam sa istim prezadovoljan pa sam i zato isti preporučio. :)

Evidentirano
bolje ispast budala nego iz aviona

*Brzi*

• **
  • Vozi: Kawasaki ZR-7
« Odgovori #44 : 19. Listopad 2006, 00:33:28 »

Čitao knjižicu pod imenom "Auto na plin" koju je izdao AMK Maksimir (ako se ne varam), i sječam se da sam u njoj pročitao da postoji neki siguronosni ventil koji ispušta plin u atmosferu u slučaju prevelikog pritiska u boci, ali mi do sad nije palo na pamet da potražim na auto gdje bi to bilo. Ako se dobro sječam cijev od tog ventila bi trebala završavat negdje ispod auta i propisana je nim udaljenost od auspuha i struje.   

mato

« Odgovori #45 : 19. Listopad 2006, 00:59:34 »

ovi iz cepelina su stavili plin u kavasaki čoperuzu,mislim da drifter
Evidentirano

moto-kumek

• *
« Odgovori #46 : 19. Listopad 2006, 07:59:51 »

[/quote

To sam i ja načuo, navodno su spremnik stavili u bočni kofer ali je to bila premala količina plina za ozbiljniju vožnju.
Evidentirano

moto-kumek

• *
« Odgovori #47 : 19. Listopad 2006, 08:00:59 »

To sam i ja načuo, navodno su spremnik stavili u bočni kofer ali je to bila premala količina plina za ozbiljniju vožnju
Evidentirano

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #48 : 19. Listopad 2006, 09:36:12 »

ja sam čuo da je stvar u podešenosti uređaja na benzinskoj,do koliko će puniti,jer meni više napuni na OMV-u.......a i kada je ljeti vruće,mislim da nema greške napuniti do kraja,jer ako bi došlo do širenja plina,višak izađe napolje,al ipak nisam punio nikada do kraja po ljetu.......

straško?????
ima veliki uticaj i na koliko je bara pumpa namještena, mo međutim, u boci se nalazi klasični mehanički ventil sa plovkom, najsličniji onom u WC kotliću.... i bez obzira na pritisak kojim pumpa puni bocu, kad se nivo "plina" dogne do određene razine, plovak zatvara ventil i nema daljnjeg punjenja... naravno, ako je sve ispravno...  :palacgore:
Evidentirano

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #49 : 19. Listopad 2006, 12:27:44 »

No, sigurnosni standardi nalažu 80% zapremine kao gornju granicu, to su mi rekli i na ugradnji... da bi punio plinsku bocu "do čepa", samo zato jer to ide, ne bih... neka se nešto dogodi, jebe mi se da li je bila greška u mojem krivom plovku ili tlaku, ili onom tlaku iz pumpe spremnika kod točenja...

Tada bih jednostavno rekao "napuni mi 64 litre", bez obzira što ide i više, da ne dijelim rizik nečije neispravnosti.

Dečki iz Autoplin-Cepelin su napravili Kawasaki Driftera na plin, i to šljaka bez beda... Bio sam na njemu, zvuk je isti. Spremnici su u obje bočne kožne bisage, a ostatak instalacije je gotovo nevidljiv, bolje rečeno moraš biti znalac da bi pogledom nešto skužio. Uz malu potrošnju koju Drifter i inače ima, sa ta dva spremnika (mislim da je svaki cca 6-7 litara), može se bez beda zaletiti do mora. Bajk je "atraktivno" ofarban u JNA maslinasto-zelenu boju (možda čovjek voli militaristički look!), isto tako je i jet-kaciga, uz bijele natpise tipa "MP" da se vozi na plin i naziva tvrtke.
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 ... 12   Gore

Stranica je generirana za 0.202 sekundi uz 19 upita.