Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Dolje

Autor Tema: Ugradnja auto plina  (Posjeta: 84220 )

Čoke

• *
  • Spol: Muški
  • Vozi: yamaha 1100 drag star clasic
Odg: Ugradnja auto plina
« Odgovori #50 : 22. Listopad 2006, 15:02:13 »

Ima tko broj od vlasnika tog driftera ???-imao sam negdje broj al se zagubio.
-inače imam ugarđen brc sistem u moga pola i koštao me 10000kn+1100kn atest. Prešao sam do sada 11000km i nemam nekih problema-jedino potrošnja varira ovsno o kvaliteti plina (i u prosjeku je veča za 1-1,5 litru)
Evidentirano
live to ride , ride to live

zeto

• Vozi: Yamaha TZR 125
« Odgovori #51 : 24. Listopad 2006, 19:45:22 »

ej da vas pitam,kako stojite sa plinom u zagrebu i okolici,jer kod nas u osijeku malo ima,pa nema.......i tako meni došlo da uzmem putovnicu i zaprašim u susjednu zemlju,gdje u moju bocu od 40litara je stalo 40.04litre,nisam mogao vjerovati,koji je sada razlog tome,uređaj je stao na 39l,al sam malo nagazio na kuku da zaljuljam auto i onda je stalo do kraja.......
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

strasilo

• don't give a shit
  • Vozi: pocketa i egzotičnu Suzu gura po dvorištu
« Odgovori #52 : 24. Listopad 2006, 20:00:20 »

ej da vas pitam,kako stojite sa plinom u zagrebu i okolici,jer kod nas u osijeku malo ima,pa nema.......i tako meni došlo da uzmem putovnicu i zaprašim u susjednu zemlju,gdje u moju bocu od 40litara je stalo 40.04litre,nisam mogao vjerovati,koji je sada razlog tome,uređaj je stao na 39l,al sam malo nagazio na kuku da zaljuljam auto i onda je stalo do kraja.......
nevalja ti ventil...  :wink:
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

zeto

« Odgovori #53 : 30. Listopad 2006, 21:47:59 »

nevalja ti ventil...  :wink:

ma,sve meni valja,samo na toj benzinskoj sat laže pun ku***.......jer sa navodnih 40l sam prešao 450km,a nisam auto potjerao iznad 100 na sat,a kod nas natočim po 36,37litara,pa prijeđem 480-500km,a i brže vozim.........varaju gdje stignu!!
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

AnteK

• Vozi: Tenere 700
« Odgovori #54 : 30. Listopad 2006, 21:52:52 »

ma,sve meni valja,samo na toj benzinskoj sat laže pun ku***.......jer sa navodnih 40l sam prešao 450km,a nisam auto potjerao iznad 100 na sat,a kod nas natočim po 36,37litara,pa prijeđem 480-500km,a i brže vozim.........varaju gdje stignu!!

Za dobrog magarca se uvijek nađe tereta  :mrgreen: :palacgore:
Evidentirano

zeto

« Odgovori #55 : 30. Listopad 2006, 22:05:46 »

a jel netko zna,tko pravi uređaje za pretakanje plina iz običnih boca u automobile.......bilo je ljudi što su to prije 20tak godina pravili,pa možda netko zna nekoga.........
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #56 : 31. Listopad 2006, 09:36:44 »

a jel netko zna,tko pravi uređaje za pretakanje plina iz običnih boca u automobile.......bilo je ljudi što su to prije 20tak godina pravili,pa možda netko zna nekoga.........
imam ja...  :jesus:
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

zeto

« Odgovori #57 : 01. Studeni 2006, 09:50:32 »

imam ja...  :jesus:

hočeš prodati,jel to netko pravi....??????

a možeš to poslikati i staviti an forum,il nešto malo reći o tome,ako ti nije problem,to nisam nikada vidio......
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #58 : 01. Studeni 2006, 14:16:01 »

ovu električnu ne prodajem...... a imao je dida ručnu... ( njegova je i ova električna  :mrgreen: ) mogu njega pitati hoće li prodati....  :palacgore:
Evidentirano

STobulj

• Vozi: cb900f, rsv1000r
« Odgovori #59 : 01. Studeni 2006, 17:40:45 »

a koja je kalkucija ako ce se uzesti boca plina i prebaciti u auto  :misli: , to se radilo dok je falilo goriva a sada finaciski isplatljivije obratno

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #60 : 01. Studeni 2006, 17:53:52 »

a koja je kalkucija ako ce se uzesti boca plina i prebaciti u auto  :misli: , to se radilo dok je falilo goriva a sada finaciski isplatljivije obratno
meni je recimo, trenutno, najbliža točioma plina na 35 km od mene... znači tamo i nazad 70 .... meni se isplati pretočiti iz boce u auto... iako to jako rijetko radim.... lijen sam...  :mrgreen:
Evidentirano

STobulj

« Odgovori #61 : 01. Studeni 2006, 19:12:04 »

Ako ukalkuliras ugradnju plina + ateste+ taj aparat za prebacivati plin i još tocis iz boce po meni je to sve glupost
Isplatljivo možda malo više nego gorivo + što treba još i raditi tj pumpati iz jedne boce u drugu i to par boca tj 3-4kom

u bocu od 10kg stane oko  17l što znaci da je litra plina 4,11kn + treba prebacivati(vrijeme=novac)+što ne treba znaciti da je isti plin tj postoji razlika između zemnog plina i LPG što odmah povlaci u pitanje i sirinu dizni......................................
Ima dosta ilegalnih punionica tako da ...........

Ja sam ugradio plin u passata(prodao ga) i razumim da nakon nekog vremena kad se naviknes na jeftini prijevoz srce boli dok si na gorivu ali ovo sve prebacivanje iz 3-4 boce mi je previše
Osobno nikada ne bih imao plin u autu da je udaljen 35km od kuce osim da svakodnevno ne idem u tom smjeru na posao

kupite dizele te zaljevajte suncokrete jer sve se doma može napraviti  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 01. Studeni 2006, 19:33:06 STobulj »
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #62 : 01. Studeni 2006, 21:01:29 »

u bocu od 10kg stane oko  17l što znaci da je litra plina 4,11kn + treba prebacivati(vrijeme=novac)+što ne treba znaciti da je isti plin tj postoji razlika između zemnog plina i LPG što odmah povlaci u pitanje i sirinu dizni......................................

koliko ja znam lpg jest isto sto i propan butan kod nas, dakle plin je isti samo su dadzbine drugacije
Evidentirano

STobulj

« Odgovori #63 : 01. Studeni 2006, 21:19:28 »

LPG tj. propan butan je ista stvar  ali kao što sam rekao, u svakom poslu gdje se ima mogucnost varanja a posebno ovdje gdje je tesko i primjetiti obicnom korisniku..........
Sama firma PROplin jer jednom rekla da joj veliku muku zadavaju ljudi koji pune boce u malim ilegalnim punionicama

Nije bit toliko sad u tome vec sam dao svoje mišljenje o samom prebacivanju
Ja bi trebao znaci  imati 3-4 boce plina koje bi trebao ili nositi iz dva puta ili stavljati po sjedalama,to zatim prebacivati u autobocu i tako svako 2-3 dana
Na kraju cjelokupna investicija se isplati tek nakon krcato kilometara

Meni osobno prevelika tlaka

STobulj

« Odgovori #64 : 01. Studeni 2006, 23:30:22 »

a što ti tocno tocis da ide bolje auto  :mrgreen: , NOS ili  :LOL:   

Zasigurno da se ima kalkulacija cim se proizvode a ljudi kupuju te stvari za prebacivati ali........

Ja se samo sjetim kako davnih god. susjed u staru ladu pumpa plin i sad mene kako na sred ulice između zgrade vadim boce iz prtljažnika te pumpam

Lino mi je ici i kupovati na crpke te boce svako par mjeseci pa zovem dostavu na vrata a kamoli svako par dana tegliti boce

braco_s_kiflom

• Gost
« Odgovori #65 : 02. Studeni 2006, 00:45:06 »

Sledge, ne znam.. Stane uvijek preko 70 litara.. 100%, jedino ako sat na crpki laze..  :misli: A sad jel opasno ili ne, ne znam.. Svaki dan mosh crknit, pa ak je tak sudjeno, hebi ga..
Evidentirano

gloginjaR

• Vozi: X10 350 2013g.
« Odgovori #66 : 02. Studeni 2006, 15:54:22 »

....ma plin je zakon!
heba te patak...vozim auta konstatno zadnjih 15 godina!! i da sam ima predstavu da je to tako "rentabilono i povoljno"!! ugradia bi plin davnio dana  :bonk:

evo sad ga nije bilo par dana...tako da sam mora vozit na benzin!
i 10 litara(90kn) benzine sam spržia dok si reka keks! jedva sam i 100km napravia!
dok s tom istom cifrom od 90kn ja natočim 30tak litara plina i predjem više od 300km!!! pa ti sad vidi  :mrgreen:  :palacgore:

a' o okolišu i manjoj štetnosti, da i ne spominjem!  :wink:

zeto

« Odgovori #67 : 02. Studeni 2006, 20:21:31 »

Ako ukalkuliras ugradnju plina + ateste+ taj aparat za prebacivati plin i još tocis iz boce po meni je to sve glupost
Isplatljivo možda malo više nego gorivo + što treba još i raditi tj pumpati iz jedne boce u drugu i to par boca tj 3-4kom

Ja sam ugradio plin u passata(prodao ga) i razumim da nakon nekog vremena kad se naviknes na jeftini prijevoz srce boli dok si na gorivu ali ovo sve prebacivanje iz 3-4 boce mi je previše
Osobno nikada ne bih imao plin u autu da je udaljen 35km od kuce osim da svakodnevno ne idem u tom smjeru na posao

kupite dizele te zaljevajte suncokrete jer sve se doma može napraviti  :mrgreen:

mislim da ti je kalkulacija u jajima,jer na boci piše da ima 10kg punjenja,a da ima 24,7 litara,što bi značilo da je litra 2,83kune(e sada da li je puna do "čepa" ili se puni do određenog postotka).......ja svakodnevno prolazim kod prve punionice gdje imam 19km,kod nas,a ako idem istočno onda imam 25km do prve punionice.........samo tamo plin je nešto skuplji 40.9 dinara,samo te sjebu još na cjeloj boci za oko 3-4 litre,pa nakraju cjela litre plina bude oko 4 kune,al dobro,bolje i to nego benzin.......samo da mogu nabaviti taj uređaj za prepumpavanje odmah bi uzeo,samo sam čuo da ej to isti plin,za kučanstvo i za auto,samo da je prljaviji,da se isparivač brže zaprlja.......
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

zeto

« Odgovori #68 : 02. Studeni 2006, 20:29:41 »

evo kako izgleda ta pumpa,što sam našao na netu sliku......
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

STobulj

« Odgovori #69 : 02. Studeni 2006, 20:57:59 »

mislim da ti je kalkulacija u jajima,jer na boci piše da ima 10kg punjenja,a da ima 24,7 litara,
Vidiš ja mislim da je baš tebi  u jajima jer da si iti malo upoznat a ne baljezgaš bezveze skužio bi  :misli: tj da si i citao ovo iz pocetka jer je netko vec i napisao
Boce se ne pune nikada  do kraja zbog sigurnosti jer bi moglo deformiralo bocu  dok nekakve eksplozije da i ne spominjem

Plin je sigurniji od goriva zbog par stvari a jedna je što se ne puni boca do kraja

zeto

« Odgovori #70 : 02. Studeni 2006, 21:05:46 »

pa ako se te 24.7litara što je boca napuni na 80% onda ej to 20tak litara,ako dobro znam računati,a ne 17 ili 18.......

a jel ti znaš kako se provjeravaju plinske boce,zbog čega se provjeravaju,i na koji se tlak stavljaju pri provjeri??????
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

STobulj

« Odgovori #71 : 02. Studeni 2006, 21:34:47 »

uglavno provjereno par puta LPG stane 17l , može ga se napumpati i na više ali zbog  ........ :blahblah: :blahblah:...... se to ne radi
Reci mi kakve veze imaju provjere boce na veci tlak ako se ovdje radi o širenju plina,zato se ostavlja sigurnosno višak
Ne znam na koliko se tocno provjeravaju(ovisi i o kojim je bocama rijec) ali znam da je okvirno 4-5 puta jaci tlak pri provjeravanju od uobicajnog tlaka

Procitaj malo novine i vidi dali ljeti ljudima znaju eksplodirati boce na balkonima, razmisli onda zbog cega a ja ti dam smjernice
Toplina,širenje plina.......

zeto

« Odgovori #72 : 02. Studeni 2006, 21:58:22 »

mislim na boce u kučanstvu........kod njih se provjerava onaj zavar na boci........boca kada se optereti tlakom onda bude kao bačva i pukotina mora biti okomita na zavar,to znači da je ispravno,a ispituje se,nisam 100% siguran,svaka 10ta boca se uzima iz proizvodnje i rastura se........
sve je to jasno o širenju plina,to je za boce u kučanstvu,samo da boca na balkonu eksplodira od vručine,u to baš nebi bio siguran,ako je punjena do dozvoljene mjere,pa što bi to onda bilo,kako bi bilo s bocama onim što imaju ljudi pored kuća za grijanje,mislim na one velike,one su i na suncu,kiši snijegu..........da to samo tako pukne,ko zna što je baja pokušavao s tom bocom..........ko i onaj što mu se srušilo pola kuće,mislim prošle zime kada je u podrumu pretakao plin......
i to što novine pišu,to mene nezanima,to su bapske priče,neznaju što bi sve napisali,samo da prodaju.......mene ipak više zanima nešto stručno,što je napisao što ustvari i jest,što pišu ljudi koji imaju neke kljuke,a ne neki anonimni novinar/ka,što je bacila pljugu šefu da ju zaposli i da može pisati gluposti za novine,opet samo da prodaju.......
Evidentirano
- yamaha TZR 125 2RL

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
« Odgovori #73 : 03. Studeni 2006, 02:01:58 »

Rezervoari se testiraju na 35 bara, a pune se (barem na INI u Koprivnici gdje ja tankam) na pritisku od 8 do 12 bara.

*Brzi*

• **
  • Vozi: Kawasaki ZR-7
« Odgovori #74 : 03. Studeni 2006, 19:55:28 »

uglavno provjereno par puta LPG stane 17l , može ga se napumpati i na više ali zbog  ........ :blahblah: :blahblah:...... se to ne radi
Reci mi kakve veze imaju provjere boce na veci tlak ako se ovdje radi o širenju plina,zato se ostavlja sigurnosno višak
Ne znam na koliko se tocno provjeravaju(ovisi i o kojim je bocama rijec) ali znam da je okvirno 4-5 puta jaci tlak pri provjeravanju od uobicajnog tlaka

Procitaj malo novine i vidi dali ljeti ljudima znaju eksplodirati boce na balkonima, razmisli onda zbog cega a ja ti dam smjernice
Toplina,širenje plina.......

Ne znam u kojim si to novinama  čitao  :misli:, ali daj malo pogledaj pumpe koje prodaju plin u bocama! premišta boca su obični kavezi od rešetkašte žice i samo imaju krović koji ih štiti od kiše i snijega, ali sunce ih prži sa svih strana i nisam čuo za nijednu Ininu pumpu koja je odletila u zrak!
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Gore

Stranica je generirana za 0.328 sekundi uz 19 upita.