Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 405 406 [407]   Dolje

Autor Tema: Zumberak veceras  (Posjeta: 705091 )

BreakM

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: Honda CRF250L
Odg: Zumberak veceras
« Odgovori #10150 : 14. Rujan 2019, 13:51:50 »

Znači ovaj put bi trebao biti ok? https://www.openstreetmap.org/directions?engine=graphhopper_car&route=45.7647%2C15.3801%3B45.7673%2C15.4562#map=13/45.7803/15.4185 (kaže osm da može auto tuda :D ) Bez obzira što prema karti malo zalazi u SLO na par metara? Sutra je u planu ako ne bude drugih obveza da moram skratit vožnju..
Evidentirano

Dado33

• Vozi: Glomazni otpad
« Odgovori #10151 : 14. Rujan 2019, 14:56:46 »

Ne vidim put. Vidim samo 2 točke uz granicu.
Pretpostavljam da misliš na makadam koji vodi po granici prema Sošicama, prolazi uz planinarski dom Vodice...
Ako misliš na taj put, onda - da, tuđa se voze auti.
Evidentirano

BreakM

• **
« Odgovori #10152 : 14. Rujan 2019, 15:49:08 »

Ne vidim put. Vidim samo 2 točke uz granicu.
Pretpostavljam da misliš na makadam koji vodi po granici prema Sošicama, prolazi uz planinarski dom Vodice...
Ako misliš na taj put, onda - da, tuđa se voze auti.

Onda super.. nadam se da će bit vremena sutra.. mislim da smo se razumjeli koji je put, iz priloga slika.

Evidentirano

Dado33

« Odgovori #10153 : 14. Rujan 2019, 23:45:06 »

Onda super.. nadam se da će bit vremena sutra.. mislim da smo se razumjeli koji je put, iz priloga slika.
Da, to je taj put. Tvrdi makadam. Autoput.
Evidentirano

BreakM

• **
« Odgovori #10154 : 15. Rujan 2019, 16:33:07 »

Zgodan put, highlight su 4 slike ispod slike planinarskog doma.

Prema Sopotama

PD Vodice

Slovenija

Pranje

edit: evo i mali video tog puta ak kog interesira kako izgleda

« Zadnja izmjena: 16. Rujan 2019, 09:07:30 BreakM »
Evidentirano

Dado33

« Odgovori #10155 : 05. Listopad 2019, 07:55:48 »

Ide ko danas na Žumberak?
Evidentirano

BreakM

• **
« Odgovori #10156 : 05. Listopad 2019, 08:28:24 »

Cijeli tjedan sam u žumberku bio, svaki dan, od oštrca, japetića, na više načina, tihočaj, pokušaj prema pećnom (fail), izlazi na stranu jastrebarskog, malo korištenja 6. brzine možda prvi put ove godine po staroj karlovačkoj.. dok je još toplo bilo

I ići ću još radnim nekišovitim danima iduća 2tj.. ali vikendom ne..

Mogli bi postavit track i par slika i dojmova tko bude išao danas.. ima nekih koje i to interesira i tak traže nove rute..
Evidentirano

BreakM

• **
« Odgovori #10157 : 14. Listopad 2019, 17:21:16 »

Posjećen i stari grad žumberak napokon. S time mi ponestaje žumberačkih puteva i destinacija u "to do list" (s obzirom da ne prakticiram teže terene), al već će se to napunit valjda.

Prije par godina sam pokušao tamo, ali završio u privatnom dvorištu i nekako mi nije bilo do ponavljanja, sada proučio karte bolje, našao materijale online:

Samo što više baš i ne izgleda tako, ovi radovi iz slika se čine nedavni. Dolje pred sami stari grad znak sa zabranom prilaza nezaposlenima. Premda nisam nezaposlen nego sam samo na godišnjem, pretpostavio sam da se ne odnosi na mene. Otišao pješke da se uvjerim da nikog nema, vratio se po motor i laganini gore za obveznu fotku motora uz stari grad. Put je malo lošiji nego na videu iznad, valjda od nekog quada ili traktorčića s čim su već radili to gore vide se traktorski ali uski mali tragovi. Uglavnom, crkva Uzvišenja Sv. Križa sada (a valjda i nekad davno) na mjestu parkinga sa 1:52 na videu  :D
Evidentirano

clox

• Vozi: Tenere Picasso, KMX200 (XT600E, KMX125)
« Odgovori #10158 : 14. Listopad 2019, 19:43:00 »

interesantno
meni je Stari grad bio prva ili druga destinacija.
Evidentirano
ništa ne prodajem i ništa ne tražim trenutno

Dado33

« Odgovori #10159 : 15. Listopad 2019, 06:15:46 »

Ja nemam osjećaj da mi ponestaje puteva
Evidentirano

clox

« Odgovori #10160 : 15. Listopad 2019, 07:38:39 »

Ja nemam osjećaj da mi ponestaje puteva

stvar klasifikacije vjerojatno
Evidentirano

BreakM

• **
« Odgovori #10161 : 15. Listopad 2019, 09:28:47 »

Tako je, stvar klasifikacije.
Drugačije gledam na neke puteve kad sam sam i bez signala za mob, nego kad sam s još nekim. A taj još netko je nažalost mislio da je RXV450 dugoročno pouzdan motor bez obzira šta ja rekao, pa je u 2 godine vlasništva odvozio nekih 200km žumberka. Tak da sam još neko vrijeme sam u tim vožnjama, i ne preuzimam puno rizika s obzirom na moje trenutne sposobnosti vožnje. Zato mi u ovom trenutku malo ponestaje novih puteva. Možda i zato što uvijek gledam da put poveže nešto i da se ne vraćam istim nazad. Ali dobra stvar kod žumberka je što ima dovoljno puteva da se ne mora često ponavljati isti. Tako da kad se zaželim "terena" biram igranje u području prema Savi, ili oko Vrhovčaka, Otruševca, Vratnika, Ruda, Oštrca, Japetića i Tihočaja. Ako želim na dužu makadamsku  idem nekim od puno puteva prema eko selu ili prema Japetiću, pa već jednim od puteva završim na vidikovcu iznad Budinjaka ili u sošicama ili negdje blizu tamo, i drugim putem se vratim nazad. I sad u ove zadnje 2 rečenice sam nabrojao 10tak verzija vožnji gdje se ne preklapa puno. I to je ono što sam i htio postić sa ovim motorom i samoborskim i žumberačkim brdima, da ih bez navigacije znam odvozit i znam što očekivat na kojem putu, i gdje presjeć i zaobić ako je neki problem, napamet. Druga stvar je to što novi putevi i destinacije imaju svoju čar, kao droga, kad otkriješ nešto čemu se nisi ni nadao i super je.. Ali doći će i toga, ili će frend kupit drugi motor, ili ću ja nać drugog frenda, ili ću kupit bolje gume i riskirat malo više. Savjeti su uvijek dobrodošli, zato i jesam na ovom forumu, makar sam se nadao da će bit više "izvještaja" opisa slika trackova sa žumberka, a ispada da ja pišem novi post ispod svog posta, ali valjda je i to razumljivo, većina registriranih je ovdje od kad ja o motoru nisam ni razmišljao.

Uglavnom, uskoro će i zima i traženje novih mogućnosti po kartama i planinarenjem.
Evidentirano

kk

• **
  • Vozi: KTM990Adv, Suzuki DR-Z400 S
« Odgovori #10162 : 15. Listopad 2019, 10:47:09 »

Tako je, stvar klasifikacije.

Uglavnom, uskoro će i zima i traženje novih mogućnosti po kartama i planinarenjem.

Alooooooo! Nije to Amazona!  :mrgreen:
Evidentirano

BreakM

• **
« Odgovori #10163 : 15. Listopad 2019, 10:59:00 »

Alooooooo! Nije to Amazona!  :mrgreen:

Kad kažem planinarenje mislim na hodanje po brdima "planinarskim" stazama (iako je brdo nije planina), kad kažem šetnja mislim na šetnju po gradu. Kad kažem traženje novih puteva na kartama mislim na to da svake zime probam otpješačit neki put koji do sad nisam prošao, ili više njih, i usput scoutam za motor, k? kk?  :mrgreen: Opet sam sebi govorim po neznam koji put, moram olabavit malo sa gledanjem ovih foruma...
Evidentirano

clox

« Odgovori #10164 : 15. Listopad 2019, 13:10:44 »

... makar sam se nadao da će bit više "izvještaja" opisa slika trackova sa žumberka, a ispada da ja pišem novi post ispod svog posta, ali valjda je i to razumljivo, većina registriranih je ovdje od kad ja o motoru nisam ni razmišljao.

Samo ti piši, bila su vremena kad sam ja sve stavljao.
Stvari se mijenjaju, sad kad vozim po prirodi, vozim uglavnom po Lici. Tamo su nam mali motori, a i mi vikendom.
Jedino mogu Liku proglasiti širim područjem Žumberka. Možda i hoću  :mrgreen:
Ekipa od 'Žumberkak srijedom' se ili raspala ili nema volje i vremena.
Tome služe mlade snage.
Evidentirano

kk

• **
  • Vozi: KTM990Adv, Suzuki DR-Z400 S
« Odgovori #10165 : 15. Listopad 2019, 13:37:06 »

Kad kažem planinarenje mislim na hodanje po brdima "planinarskim" stazama (iako je brdo nije planina), kad kažem šetnja mislim na šetnju po gradu. Kad kažem traženje novih puteva na kartama mislim na to da svake zime probam otpješačit neki put koji do sad nisam prošao, ili više njih, i usput scoutam za motor, k? kk?  :mrgreen: Opet sam sebi govorim po neznam koji put, moram olabavit malo sa gledanjem ovih foruma...

Same gasss!
Evidentirano
 Str: 1 ... 405 406 [407]   Gore

Stranica je generirana za 0.38 sekundi uz 20 upita.