Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2  Sve   Dolje

Autor Tema: Aprilia af1 125  (Posjeta: 3345 )

veki95

• *
Aprilia af1 125
« : 16. Studeni 2014, 20:38:20 »

Pozdrav ljudi planiram kupit apriliu af1..dao bi tomosa i jos nesto novaca.motor je stajao dugo godina i jedan decko i mog sela ga je kupio prije par mjeseci.On kaze da je stavio drugi cilindar i klip posto je motor bio bez toga i kaze da se je vozio na njemu ali je jos nesto stelao karb pa da sad pali samo kad se nalije gorivo na svijecicu.Meni je najveci problem sta neradi kvacilo..motor nisam palio posto nema akumulator.on kaze da ga nije palio mjesec ili dva i da su sigurno zapekle lamele.Mene zanima sta mislite o tim motorima i dali je moguce da se za par mjeseci  zalijepe lamele  :?
« Zadnja izmjena: 16. Studeni 2014, 23:36:29 veki95 »
Evidentirano

enduro

• Spol: Muški
  • Vozi: Suzuki DR 350 SE
Odg: Aprilia af1 125
« Odgovori #1 : 16. Studeni 2014, 23:45:10 »

Moguce je da se zaljepe lamele od stajanja i neodgovarajuceg ulja. Taj motor posto nije u voznom stanju ne vrijedi bas puno, moras u njega uloziti jos novca da rijesis problem sa kvacilom i da kupis akumulator (naci ce se jos puno toga sto moras kupiti i popraviti, taj motor ima vise od 20 godina).
Evidentirano
ratnik paorskog srca

veki95

• *
« Odgovori #2 : 17. Studeni 2014, 01:08:28 »

Nevjerujem da se lamele mogu zalijepit sa mjesec dana,neki mi kazu da motori stoje po par godina pa se lamele ne zalijepe.Dogovor je bio tomos 14 sa urednim papirima i 700kn ali da ja motor najprije probam posto on tvrdi da je motor vozio prije nekih mjesec dana.Treba akumulator i motor treba prespricat ali mi se cini da treba jos i u masinu ulozit.Cekam vec 3 tjedna da ga spoji na akumulator od auta i upali ga ali on nema vremena tako da sumljam da je sa masinom sve uredu kako on tvrdi.
Evidentirano

enduro

« Odgovori #3 : 17. Studeni 2014, 15:29:42 »

Preporuka je da ako uzmes taj motor, rastavis masinu i promjenis sve sto je dotrajalo.
Ako krenemo od pretpostavke da je bivsi vlasnik stavio OK cilindar i klip, ostaje da se napravi jos ovo:
Set za reparaturu radilice- 750 kn, upresavanje i centriranje- 150 kn, lezajevi na osovinama radilice i svi semerinzi masine- 200 kn, set dihtunga- 150 kn, litra ulja za mjenjac- 80 kn, litra antifriza- 30 kn. To je ono sto sigurno treba, kod kvacila mozda trebaju druge lamele i opruge.
Taj motor u ovisnosti o stanju plastika, guma, lanca i lancanika, i opcenito svega ostalog, sa masinom u takvom stanju, vrijedi izmadju 1000 i 1500 kn.
Evidentirano
ratnik paorskog srca

veki95

• *
« Odgovori #4 : 17. Studeni 2014, 15:53:33 »

Ako cu uzet skinut cu barem cilindar pa cu vidjet ono najbitnije u kakvom je stanju i promjenit kvacilo ili slozit ovo ako se bude moglo.oklopi su ok mislim da ima na jednom mjestu odozdola jednu manju pukotinu ali to nije strasno ali treba ga prespricat jel je prvi dio koji je crven bio sprican i to lose a malo su i poguljeni.Lanac i lancanici su super.Ja bi mu dao maximalno 1600kn ako ga on nebude upalio.
Evidentirano

Pranja

• **
« Odgovori #5 : 17. Studeni 2014, 20:02:03 »

Je li to ona plavo srebrna s njuške?
Evidentirano
Aprilia RS 50 x 2 (99' i 02')

veki95

• *
« Odgovori #6 : 17. Studeni 2014, 22:22:36 »

Ova nije na njuskalu
Evidentirano

veki95

• *
« Odgovori #7 : 23. Studeni 2014, 16:53:17 »

Zvao sam ga u srijedu i reko je da ga je spojio na akumulator jos nesto slagao ako njega ali nije imao vremena i da bude ovaj tjedan sigurno.I ja njega danas nazovem i pitam ga sta je sa tim motor posto cekam vec mjesec dana da ga upali..i kaze on a izgleda da njevaljaju lamele i da ce morat raskopat masinu,ali po tom kak je on brz bit ce gotov za koju godinu.Ja sad neznam ni sam sta da radim,mislio sam mu ponudit ako hoce samo 14-icu za njega..ali i to mi je nekak puno jel ako ce trebat druga radilica klip i cilindar i da kupim to polovno ode mi bar 1000kn.Ako ce bit puno ulaganja mislio sam ga onda raskopat i u dijelove posto ima jos jedna rama sa masinom i kotacima pa mislim da nebi bio u gubitku.Samo neznam jel se daju ti djelovi prodat
Evidentirano

Pranja

• **
« Odgovori #8 : 23. Studeni 2014, 17:39:45 »

Uštedi si lovu, prodaj tog Tomosa i kupi 99-05 RS 125 i gotova priča.
Evidentirano

enduro

« Odgovori #9 : 23. Studeni 2014, 18:14:59 »

Pranja je dao dobar prijedlog. Za tu opciju ti treba vise novca u nabavi, ali se isplati uzeti takav motor sa neispravnom masinom za malo novca i onda urediti masinu. Uredjenje masine rotax 122 kosta mrvicu vise nego uredjenje rotax 123 masine (skuplji je samo set dihtunga).
Evidentirano
ratnik paorskog srca

veki95

• *
« Odgovori #10 : 23. Studeni 2014, 19:59:35 »

Pa ja sam mislio sredit masinu valjda je bar radilica dobra...a ako bi bas bilo sve u losem stanju sta se masine tice onda sam ga mislio prodat u djelovima,vidim da su djelovi dosta na cijeni al me zanima jel bi se to dalo prodat.Za tomosa trazim 1300kn i da ga dam za apriliu to bi bilo kao da dam 1300kn mislim da to i nije tako puno,a kad bi ga i u djelove prodao mislim da bi dobio i vise novaca.
Da imam vise novaca nebi se ja sa tim zaje.... sigurno.
Evidentirano

enduro

« Odgovori #11 : 23. Studeni 2014, 22:04:30 »

Vozi se na tomosu ili ga prodaj i uzmi novac. Da sklopis masinu sa starom radilicom i nije neka sreca, obicno se raspadne iglicasti lezaj klipnjace i unisti klip i cilindar, a popravak nije nimalo jeftin.
Ta aprilia vrijedi manje od tvog tomosa. Ako je mislis uzeti i prodavati u dijelovima, onda budi spreman da ces par dijelova prodati odmah (magnet, namotaji, bobina, regler, bendiks, klip i cilindar), a ostatak nikada.
Evidentirano
ratnik paorskog srca

veki95

• *
« Odgovori #12 : 23. Studeni 2014, 22:47:59 »

Imam ja svog apn-a 6..14-icu sam kupio i slozio za prodaju kao sta sam vec puno puno motora ali vec mi je ponestalo tomosa pa sam mislio prijec na nesto drugo posto je motor kilometar od mene.Za 14-icu sam dao sve ukupno 800kn.Mozda cu ga sutra pitat ako hoce mjenjat pa kud puklo da puklo  :wink:
Evidentirano

enduro

« Odgovori #13 : 23. Studeni 2014, 23:35:35 »

Ako ti treba savjet kako jednostavno rastaviti i sastaviti masinu (da ne napravis kakvu stetu), slobodno me kontaktiraj.
Javi koja je masina na motoru, rotax 127 (crna masina), ili rotax 123 (srebrna masina).
Evidentirano
ratnik paorskog srca

veki95

• *
« Odgovori #14 : 24. Studeni 2014, 10:19:36 »

tnx ako uzmem trebat ce mi neke pomoci sigurno..ja mislim da je rotax 127 posto je on reko da je ubacivao piksu u cilindar
Evidentirano

enduro

« Odgovori #15 : 24. Studeni 2014, 13:21:21 »

Onda je rotax 123, rotax 127 ima tvornicki piksu u cilindru i samo se prosiri na specijalu. Rotax 123 ima nikasil u cilindru i kada strada cilindar, ubacuje se piksa.
Evidentirano
ratnik paorskog srca

veki95

• *
« Odgovori #16 : 24. Studeni 2014, 14:40:22 »

cuo sam se sa njim i hoce mjenjat,danas idem kod njega pa cu provjerit kompresiju,iskru u
i instalaciju i ako bude sve od toga dobro onda ga uzimam.lamele ima u drugoj masini tako da ce se valjda od dva kvacila jedno slozit.
Evidentirano

veki95

• *
« Odgovori #17 : 24. Studeni 2014, 17:18:48 »

Masina je rotax 123,vidi se ispod cilindra novi diftung i kad skinem svijecicu vidi se cisti klip bez garezi.Probali smo ga palit i nece i nece.Nalijevali smo mu gorivo na svijecicu i nece primit niti malo,svijecica ima dobru iskru.Nije bas sad imao ni vremena a i mrak je pa smo se dogovorili onda u petak.On kaze da je motor palio i valjda je njegov stari nesto sarafio po karburatoru i sad nece..tako da mu je mozda i zatvorio zrak ili nest pa nece jel ne baca ni dim na auspuh.Kaze mi da je ovaj prijasnji vlasnik od kog ga je on kupio stavio nove lezaje i semeringe i jos neke stvari na njega.Ako u petak upali onda ga uzimam sigurno  :mrgreen:

A ako neko ima neku ideju zasto nece upalit neka slobodno napise  :palacgore:
« Zadnja izmjena: 24. Studeni 2014, 17:22:28 veki95 »
Evidentirano

enduro

« Odgovori #18 : 25. Studeni 2014, 19:44:59 »

Kazes da mu ulijes direktno gorivo u cilindar i nece da upali (iskru ima). To bi znacilo da je ili potpuno izgubio kompresiju ili je zakrenuo magnet na osovini radilice pa baca iskru u krivo vrijeme.
Sada vidim da si savljao gorivo samo na svjecicu, ulij nesto goriva direkt u cilindar.
Evidentirano
ratnik paorskog srca

veki95

• *
« Odgovori #19 : 25. Studeni 2014, 19:55:24 »

Ma nalijao sam mu i direkt u cilindar i nista mislim da nije do kompresije jel barem bi malo dima bacio i upalio bi barem na sekundu.Jedino to sto si rekao u vezi magneta mada isto nevjerujem  :?
Meni se cini da bi najprije moglo bit nesto da karburator ali opet kad mu nalijem direkt gorivo trebao bi upalit  :?  :? 
Evidentirano

enduro

« Odgovori #20 : 25. Studeni 2014, 20:30:09 »

Kada sipas gorivo direktno u cilindar morao bi upaliti bez obzira na stanje karburatora.
Pokusaj i sa drugom svjecicom.
Evidentirano
ratnik paorskog srca

veki95

• *
« Odgovori #21 : 25. Studeni 2014, 20:41:38 »

Stavili smo i drugu svijecicu i nije htio,a jel mogu da mu se recimo zatvorio zrak na karburatoru pa da radi toga nece  :undecided:
Budemo probali sve sarafe negdje na pola zasarafit pa mozda upali
« Zadnja izmjena: 25. Studeni 2014, 20:48:01 veki95 »
Evidentirano

RS50BiH

• *
« Odgovori #22 : 25. Studeni 2014, 22:50:18 »

On ako ima struju i gorivo, mora pokazati bar neki znak zivota, vjerovatno nema kompresije nikako.
Evidentirano

veki95

• *
« Odgovori #23 : 25. Studeni 2014, 22:58:56 »

Neznam..bez svijecice se cuo kako puno brze vrti tak da bi neke kompresije trebao imat da barem malo pocne stucat ako nista drugo.
Evidentirano

Pranja

• **
« Odgovori #24 : 26. Studeni 2014, 00:17:25 »

Ja ti stvarno preporučujem da odustaneš od toga. Nema smisla uzimati izraubanu staru sklepu za koju nema dijelova.
Evidentirano
 Str: [1] 2  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.39 sekundi uz 20 upita.