Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 101   Dolje

Autor Tema: Yamaha MT-09 Tracer 2015 - generalna tema  (Posjeta: 224170 )

DiAbLeRo

• Spol: Muški
  • Vozi: A, e...
Odg: Yamaha MT-09 Tracer 2015 - generalna tema
« Odgovori #125 : 02. Veljača 2015, 20:01:40 »

Evo ga originalni nosač, našao sam još neki aftermarket koji mi se čak i više dopada.

BTW, počeli su se pojavljivati i aftermarket viziri, ovaj Ermaxov djeluje zanimljivo...

http://www.calsci.com/motorcycleinfo/FJ-09prod.html

http://www.ermax.fr/nouveaute-MT_09_TRACER_2015-568.html
Evidentirano
Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

DiAbLeRo

« Odgovori #126 : 02. Veljača 2015, 20:06:24 »

Ima kod Ermaxa još zanimljivosti...

E, da, i prekoatlantski kolege već imaju forum vlasnika Tracera, tj. FJ-09:

Www.http://fj-09.org/
« Zadnja izmjena: 02. Veljača 2015, 20:11:17 DiAbLeRo »
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #127 : 02. Veljača 2015, 20:23:50 »

^^ Vizir mi je zanimljiv, ovaj "bubble" (sa grbom), pogotovo ako je potpuno crni, a ralica mi je odlična! :palacgore:

tomo8891

• **
  • Vozi: Tracer 900
« Odgovori #128 : 03. Veljača 2015, 13:22:53 »

:misli: i koji ste vi uzeli?
stigao u big bike?  :azn:
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #129 : 03. Veljača 2015, 13:44:28 »

Da malo prokomentiramo i cijenu... na stranicama uvoznika stoji 82.900 kn... malo iznad očekivanja... ali relativno prihvatljivo, mada se za tu cijenu da uzeti Fazer8 (bez ABS-a) sa prilično opreme (redovna cijena mu je 72.900 bez ABS-a, odnosno 79.900 sa ABS-om).

Kod Fazer8 ABS verzije nije mi jasno što vrijedi razlike u cijeni od 7.000 kn (lani je bila čini mi se 6 tisuća :misli: ), obzirom da se na toj verziji osim ABS-a dobije samo OEM ralica od cca. 1.800 kn, tako da mi ta izvedenica također nije prepovoljna (ispada da ABS košta oko 8% cijene motocikla), ali kod verzije bez ABS-a primjetna je ušteda za koju se isti da gotovo potpuno opremiti (kufer, ralica, slajderi ili zaštita agregata, ukrasna i zaštitna rešetka hladnjaka, veći vizir, centralna nogara, itd.).

OK - obzirom da je Tracer takav kakav jest (bogato opremljen elektronikom) - bilo bi pošteno usporediti Fazer8 ABS sa Tracerom, u tu ruku razlika je 3.000 kn u korist "osmice", što imajući na umu da je Tracer kompletno nov model, sa novim agregatom i nije tako strašno, mada da su izašli istovremeno, vjerujem da bi realnije bilo da je razlika obrnuta.

Vaši komentari? :)

Boje?

Što se boja tiče - mat siva (Matt Gray) je čini mi se prava mjera, crveni (Lava Red) je isto zanimljiv, ali nije mi to nekako boja za takav motocikl (osobno sam imao/imam obje navedene boje na različitim Yamaha motociklima). Race Blu djeluje vrlo zanimljivo, ali zlatni detalji na agregatu malo kvare dojam u kombinaciji sa Race Blu detaljima (mada bi se to dalo malo bolje izučiti uživo), inače je vrlo dobar, pogotovo jer konačno poklopac ventila nije plave boje kao na nekim drugim modelima u Race Blu izvedbi. Ipak, mat sivi mi se čini bez greške i odlično odmjeren, a na drugo mjesta stavljam crvenog i Race Blu. :)

DiAbLeRo

« Odgovori #130 : 03. Veljača 2015, 14:09:40 »

Tracer je new age mašina, drugo je to da li se nekome sviđa na osobnom nivou ili ne. Meni je Fazer već 10 godina tiha patnja, ali sad bih svakako rađe išao na Tracera jer je svježiji, napredniji (novi trocilindrični agregat, serijski TCS i ABS) položaj za volanom je opušteniji a karakter mu je dvojak; može se ganjati kao pravi hooligan, a odličan je izbor i kao light verzija adventure bikea, svakako daleko prilagođeniji asfaltu nego makadamu. Osobno, za ono što JA želim od dva kotača, pogodili su 95%. Uživo je motor daleko veći i konkretniji nego što mi se to na fotografijama činilo, a te puste plastične površine kojima se naglašava dinamičnost linija koje su mi se također u prvi mah učinile pretjeranima, također uživo djeluju daleko smislenije i skladnije nego što sam ih sebi predočavao u prvim dojmovima.
Kao što su u svijetu automobila crossoveri uzeli veliki dio kolača prodanih četerotočkaša posljednjih godina, tako sam mišljenja da ćemo i u budućnosti gledati sve više ovakvih mješanaca, multipraktika u svijetu dva kotača poput MT platforme kod Yamahe i NC platforme kod Honde, da ne kažem Multistrade kod Ducatija.
Pa kom pravo kom krivo.
Cijena je nešto viša nego što sam očekivao (79.900  :mrgreen:) ali vjerujem da je ona dobro promišljena od strane uvoznika koji vjerovatno računa na solidan broj prodanih komada ove sezone, pa grabe koliko stignu. I ponavljam, uživo je Race Blu - bomba, a ta boja nije zlatna već tamno, tamno brončana kao i na svim modelima, i izgleda O.K.
« Zadnja izmjena: 03. Veljača 2015, 14:13:36 DiAbLeRo »
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #131 : 03. Veljača 2015, 14:24:18 »

Tracer je new age mašina, drugo je to da li se nekome sviđa na osobnom nivou ili ne. Meni je Fazer već 10 godina tiha patnja, ali sad bih svakako rađe išao na Tracera jer je svježiji, napredniji (novi trocilindrični agregat, serijski TCS i ABS) položaj za volanom je opušteniji a karakter mu je dvojak; može se ganjati kao pravi hooligan, a odličan je izbor i kao light verzija adventure bikea, svakako daleko prilagođeniji asfaltu nego makadamu. Osobno, za ono što JA želim od dva kotača, pogodili su 95%. Uživo je motor daleko veći i konkretniji nego što mi se to na fotografijama činilo, a te puste plastične površine kojima se naglašava dinamičnost linija koje su mi se također u prvi mah učinile pretjeranima, također uživo djeluju daleko smislenije i skladnije nego što sam ih sebi predočavao u prvim dojmovima.

Fazeri su u verzijama 6 i 1 pomalo prevaziđeni - tj. ovaj veći je i dalje u proizvodnji (?), odnosno možda bolje reči, još se nudi kao nov, ali je gotovo sigurno na kraju tržišnog puta. Od 2006. je na tržištu bez ikakvih izmjena (osim nekoliko update-ova na mapi i drugih boja), a 2006. je bila jako davno, prije recesije, još u "zlatna vremena", i koliko god to bio sjajan motocikl (imao sam ga), danas je malo van potreba i mogučnosti tržišta novih vozila. Šestica je isto dobar motocikl, sa jako dobrim odnosom uloženo-dobiveno, ali kako više nije u ponudi kao nova (već punih 5 godina), nebih ju komentirao u ovoj raspravi. Fazer8 je model lansiran u jeku krize (2010.), po meni dobro odmjeren, provjeren i pouzdan, u biti sa dvije mane - vjerovatno je savršen u okvirima klase u kojoj se nalazi, a druga je uvjetovana tipom agregata, a to je da ne paše svakom narav "klasičnog" agregata sa 4 redna cilindra. OVDJE sam u nekoliko "crtica" usporedio (iz osobne perspektive) razne FZ/Fazer modele, uključujući i "osmicu", pa da se ne ponavljam.

Što se Tracera tiče, mislim da njegove mogučnosti van ceste su nikakve, prvenstveno zbog colaže kotača, a još možda i više zbog pozicije prednjeg blatobrana koji je cestovnog tipa. Naravno, sve se može, tako sam jednom prilikom vozio FZ1 po 6 kilometara šumskog puta i makadama (bijele ceste), nije da se ne može (to uglavnom dosta ovisi i do vozača), ali je svakako za izbjegavati zbog mogučnosti i karakteristika motocikla.

Kao što su u svijetu automobila crossoveri uzeli veliki dio kolača prodanih četerotočkaša posljednjih godina, tako sam mišljenja da ćemo i u budućnosti gledati sve više ovakvih mješanaca, multipraktika u svijetu dva kotača poput MT platforme kod Yamaha i NC platforme kod Honde, da ne kažem Multistrade kod Ducatija.
Pa kom pravo kom krivo.

Apsolutno si u pravu, a vani je ta pojava već prilično raširena (na cestama), ti razni "crossoveri", mješanci cestovnih i maxi-enduro motocikala, uzimaju jako veliki dio kolača! :palacgore:

DiAbLeRo

« Odgovori #132 : 03. Veljača 2015, 14:42:28 »

Realno, mali je postotak iskusnih offroad avanturista koji bi se odlučili uzeti Tracera i ići s njim van asfaltirane ceste, ali je zato vjerovatno prekonekoliko :mrgreen: puta veći broj onih koji bi željeli imati mašinu koju možeš opušteno voziti po gradu "iz podruma" od semafora do semafora, a kad se nađu na otvorenoj cesti polude pa odvrću gas kol'ko ide... Fazera (doduše 6) sam imao prilike voziti i jedino mi se činilio da ga moram odviše tjerati u visoke okretaje kako bih dobio pravi šuc, a s MT (doduše običnom 9kom) je snage i momenta bilo napretek od samog dodira ručice gasa. Vjerujem da se ta razlika još drastičnije vidi kod prevoženja putnika i prtljage.
A što se modernih trendova tiče, mislim da sve više prođu imaju strojevi koji mogu zadovoljiti širi spektar želja i potreba, od praktičnosti gradskog prometala pa sve do dnevne doze adrenalinskog fixa na zavojitim vangradskim cestama, tako neophodnog svima nama koji smo ovisnici o dva kotača. :ludjak:
Evidentirano

jozo

• **
  • Vozi: vity 125
« Odgovori #133 : 03. Veljača 2015, 15:07:37 »

Da, Comfort sic je na popisu dodatne opreme. Zanima me izvedba nosača topcasea, taj dio još nisam vidio kako je izveden.

nema topcasea

jozo

• **
« Odgovori #134 : 03. Veljača 2015, 15:12:06 »

Realno, mali je postotak iskusnih offroad avanturista koji bi se odlučili uzeti Tracera i ići s njim van asfaltirane ceste, ali je zato vjerovatno prekonekoliko :mrgreen: puta veći broj onih koji bi željeli imati mašinu koju možeš opušteno voziti po gradu "iz podruma" od semafora do semafora, a kad se nađu na otvorenoj cesti polude pa odvrću gas kol'ko ide... Fazera (doduše 6) sam imao prilike voziti i jedino mi se činilio da ga moram odviše tjerati u visoke okretaje kako bih dobio pravi šuc, a s MT (doduše običnom 9kom) je snage i momenta bilo napretek od samog dodira ručice gasa. Vjerujem da se ta razlika još drastičnije vidi kod prevoženja putnika i prtljage.
A što se modernih trendova tiče, mislim da sve više prođu imaju strojevi koji mogu zadovoljiti širi spektar želja i potreba, od praktičnosti gradskog prometala pa sve do dnevne doze adrenalinskog fixa na zavojitim vangradskim cestama, tako neophodnog svima nama koji smo ovisnici o dva kotača. :ludjak:

...vozili..lud isto kao i 09 sa isključenim TC-om, s tim da je on/off manje izražen kako je i najavljivano za obični MT-09 2015. Navlači osmjeh, to je jedino bitno. Oslonce noge kao minus primjetili nismo : )

biker4life

• moderator
« Odgovori #135 : 03. Veljača 2015, 15:12:43 »

Šestica je vrlo specifična po tome, možda čak i više no drugi predstavnici klase. Dotakao sam se toga u ovom "osvrtu" kojeg sam linkao u prethodnom postu. :palacgore:

Apsolutno! :palacgore:

nema topcasea

Šteta. Dali ima barem kakvih OEM nosača pa da se mogu pripasati npr. Givi ploče? :misli:

biker4life

• moderator
« Odgovori #136 : 03. Veljača 2015, 15:14:07 »

...vozili..lud isto kao i 09 sa isključenim TC-om, s tim da je on/off manje izražen kako je i najavljivano za obični MT-09 2015. Navlači osmjeh, to je jedino bitno. Oslonce noge kao minus primjetili nismo : )

Drago mi je da je u vožnji situacija bolja, jer kako smo i napisali, vožnja je jedno a sjedenje na parkiranom motoru drugo. Nadam se da ću ga i ja imati prilike probati, pa prosuditi iz prve ruke. :palacgore:

jozo

• **
« Odgovori #137 : 03. Veljača 2015, 15:16:04 »

Što se Tracera tiče, mislim da njegove mogučnosti van ceste su nikakve, prvenstveno zbog colaže kotača, a još možda i više zbog pozicije prednjeg blatobrana koji je cestovnog tipa. Naravno, sve se može, tako sam jednom prilikom vozio FZ1 po 6 kilometara šumskog puta i makadama (bijele ceste), nije da se ne može (to uglavnom dosta ovisi i do vozača), ali je svakako za izbjegavati zbog mogučnosti i karakteristika motocikla.

Da se ne ponavljam, i ducati scrambler s odgovarajučim gumama moguće je voziti na terenu. Blatobran kao takav ima i mala tenera pa nije problem. Naravno, ne mislim na off tipa enduro Lika, nego makadame.

jozo

• **
« Odgovori #138 : 03. Veljača 2015, 15:16:34 »

Drago mi je da je u vožnji situacija bolja, jer kako smo i napisali, vožnja je jedno a sjedenje na parkiranom motoru drugo. Nadam se da ću ga i ja imati prilike probati, pa prosuditi iz prve ruke. :palacgore:

Naleti do nas, easy as that

jozo

• **
« Odgovori #139 : 03. Veljača 2015, 15:18:56 »

Da malo prokomentiramo i cijenu... na stranicama uvoznika stoji 82.900 kn... malo iznad očekivanja... ali relativno prihvatljivo, mada se za tu cijenu da uzeti Fazer8 (bez ABS-a) sa prilično opreme (redovna cijena mu je 72.900 bez ABS-a, odnosno 79.900 sa ABS-om).

Kod Fazer8 ABS verzije nije mi jasno što vrijedi razlike u cijeni od 7.000 kn (lani je bila čini mi se 6 tisuća :misli: ), obzirom da se na toj verziji osim ABS-a dobije samo OEM ralica od cca. 1.800 kn, tako da mi ta izvedenica također nije prepovoljna (ispada da ABS košta oko 8% cijene motocikla), ali kod verzije bez ABS-a primjetna je ušteda za koju se isti da gotovo potpuno opremiti (kufer, ralica, slajderi ili zaštita agregata, ukrasna i zaštitna rešetka hladnjaka, veći vizir, centralna nogara, itd.).

OK - obzirom da je Tracer takav kakav jest (bogato opremljen elektronikom) - bilo bi pošteno usporediti Fazer8 ABS sa Tracerom, u tu ruku razlika je 3.000 kn u korist "osmice", što imajući na umu da je Tracer kompletno nov model, sa novim agregatom i nije tako strašno, mada da su izašli istovremeno, vjerujem da bi realnije bilo da je razlika obrnuta.

Vaši komentari? :)

Odgovor uvoznika još nemamo ali s obzirom da je cijena  božičnog popusta nepromijenjena velika je mogučnost da se radi o starim godištima te se tako stimulira kupnja. Npr. Fazer 1S je preko  100000 kn, što je relativno normalna razlika, a istovremeno nenormalna između dva brata sa 200 ccm razlike.

jozo

• **
« Odgovori #140 : 03. Veljača 2015, 15:22:42 »

Cijena je nešto viša nego što sam očekivao (79.900  :mrgreen:) ali vjerujem da je ona dobro promišljena od strane uvoznika koji vjerovatno računa na solidan broj prodanih komada ove sezone, pa grabe koliko stignu. I ponavljam, uživo je Race Blu - bomba, a ta boja nije zlatna već tamno, tamno brončana kao i na svim modelima, i izgleda O.K.

ne grabe koliko stignu, razlika specifičnog hr poreza u odnosu na neka tržišta je taman kolika je razlika u cijeni (10%)

biker4life

• moderator
« Odgovori #141 : 03. Veljača 2015, 15:23:27 »

Da se ne ponavljam, i ducati scrambler s odgovarajučim gumama moguće je voziti na terenu. Blatobran kao takav ima i mala tenera pa nije problem. Naravno, ne mislim na off tipa enduro Lika, nego makadame.

Sve je moguče ili donekle moguče ako vozač zna šta radi, ali ipak mislim da treba malo stati na loptu jer jednostavno mislim da ovaj motocikl nije predviđen niti koncipiran za upotrebu van ceste, osim ako pod istu ne smatramo "nekoliko stotina metara makadama".

I ovako se radi o stroju široke primjene, pa mu nije potrebno pridavati osobine kojih nema.

Naleti do nas, easy as that

Hvala na pozivu, Split mi je, malo je reći van puta, a postoje naznake da čemo testnog imati i u Puli, pa za sada mislim da neče biti potrebe za time. :palacgore:

Odgovor uvoznika još nemamo ali s obzirom da je cijena  božičnog popusta nepromijenjena velika je mogučnost da se radi o starim godištima te se tako stimulira kupnja. Npr. Fazer 1S je preko  100000 kn, što je relativno normalna razlika, a istovremeno nenormalna između dva brata sa 200 ccm razlike.

Ako se ne varam, u prosincu je Fazer8 jedno vrijeme bio dostupan za čini mi se 68.900 kn (akcijska cijena). Cijelu sezonu držao je cijenu od 72.500 kn.

FZ1 Fazer nebih komentirao, jer je cijena zaista visoka - a istu nije bilo moguče spustiti ni za gotovinsko plačanje za više od nekoliko %, tamo u srpnju prošle godine. Neznam jeli još imaju bijeloga salonskoga i jeli to taj isti.

biker4life

• moderator
« Odgovori #142 : 03. Veljača 2015, 15:24:35 »

Nema potrebe za 5 uzastopnih postova, postoji i opcija "umetanje citata" sa strane, pa lijepo ubaci sve u jedan post. :palacgore:

jozo

• **
« Odgovori #143 : 03. Veljača 2015, 15:36:20 »

Nema potrebe za 5 uzastopnih postova, postoji i opcija "umetanje citata" sa strane, pa lijepo ubaci sve u jedan post. :palacgore:
ovo sve radim na silu ;)))

jozo

• **
« Odgovori #144 : 03. Veljača 2015, 15:37:54 »

Sve je moguče ili donekle moguče ako vozač zna šta radi, ali ipak mislim da treba malo stati na loptu jer jednostavno mislim da ovaj motocikl nije predviđen niti koncipiran za upotrebu van ceste, osim ako pod istu ne smatramo "nekoliko stotina metara makadama".

I ovako se radi o stroju široke primjene, pa mu nije potrebno pridavati osobine kojih nema.

..ipak ih ima, još i u osnovnoj verziji, ne treba ih ni zanemariti, opet naglasavam, uz primjerene gume

jozo

• **
« Odgovori #145 : 03. Veljača 2015, 15:41:36 »

Ako se ne varam, u prosincu je Fazer8 jedno vrijeme bio dostupan za čini mi se 68.900 kn (akcijska cijena). Cijelu sezonu držao je cijenu od 72.500 kn.

FZ1 Fazer nebih komentirao, jer je cijena zaista visoka - a istu nije bilo moguče spustiti ni za gotovinsko plačanje za više od nekoliko %, tamo u srpnju prošle godine. Neznam jeli još imaju bijeloga salonskoga i jeli to taj isti.

..vjerovatno zato i cekamo odgovor a nemamo ga odma...mislim da je s obzirom na npr. R1 od 163000, FZ1S u pravom odnosu a 8-ca ipak nije.

biker4life

• moderator
« Odgovori #146 : 03. Veljača 2015, 16:40:37 »

..ipak ih ima, još i u osnovnoj verziji, ne treba ih ni zanemariti, opet naglasavam, uz primjerene gume

Vidio sam već to jer je Joke to stavljao. Ovo je iznimka, a ne pravilo. Svakome tko ozbiljnije vozi motore ova rasprava nema smisla. :palacgore:

I nije osnovna verzija nego Street Rally ali nebitno. :mrgreen:

..vjerovatno zato i cekamo odgovor a nemamo ga odma...mislim da je s obzirom na npr. R1 od 163000, FZ1S u pravom odnosu a 8-ca ipak nije.

NHF, meni je jasno da je vama cilj prodati (kao i svakome tko se time bavi), ALI - FZ1S je model isti identičan od 2006., kada je aktualna bila R1 RN12, koja je nova koštala 104.990 kn (redovna cijena), nakon nje je izašao model RN19 (07-08 - slične cijene, tj. od 105 do 110 k kn), pa model RN22 (09-14 - cijene od 115 do 135 k kn), pa sada ovaj aktualni model koji košta 165 k kn, a FZ1S je isti svo to vrijeme, a cijena se kretala od 69, preko najrealnijih i najdugovječnijih cca. 80 k kn, do sadašnjih 104 tisuće kn što je van svake pameti. Jasno mi je i što se sa jenom događalo, a i u Japanu proteklih godina, ali nekada treba povuči crtu. Nešto što je imalo tako velike fluktuacije u cijeni i što već 2-3 sezone stoji kao izložbeni motocikl ne može toliko koštati i amen.

Tako da po meni odnos nije realan u tu ruku što je "jedinica" preskupa za današnje okvire. YZF-R1 sve više postaje motocikl za rijetke koji će ga po mogučnosti koristiti u natjecateljske svrhe, i iskreno ne vidim poveznicu sa 8 godina starim sport-tourerom, bez obzira što je taj isti te godine dijelio x komponenti sa tada aktualnom R1.

:palacgore:

P.S. Udaljavamo se sa teme pa ču u tu ruku ja stati ovdje i to je to. :palacgore: Pokušajmo dalje o Traceru... :palacgore:

nexus

• **
  • Vozi: bandita
« Odgovori #147 : 04. Veljača 2015, 21:46:06 »

Evo ga u Baštijanovoj  :palacgore:
Evidentirano
-bolje bit malo glup neg malo pametan-
-noću je hladnije nego vani-

biker4life

• moderator
« Odgovori #148 : 04. Veljača 2015, 22:31:59 »

Evo ga u Baštijanovoj  :palacgore:

I u Pulu je stigao, mat sivi... :)

jozo

• **
« Odgovori #149 : 05. Veljača 2015, 16:35:03 »

Najprodavaniji na ITA tržištu u 01/2015., do sad 189 komada
 Str: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 101   Gore

Stranica je generirana za 1.044 sekundi uz 21 upita.