Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 101   Dolje

Autor Tema: Yamaha MT-09 Tracer 2015 - generalna tema  (Posjeta: 224422 )

passenger

• Spol: Muški
  • Vozi: Triumph Explorer 1200XcA / Suzuki GSX 750R
Odg: Yamaha MT-09 Tracer 2015 - generalna tema
« Odgovori #250 : 22. Veljača 2015, 10:38:39 »

Vidija ga uzivo,kao da je od škarta napravljen(osobni dojam),totalno razočaran :(,ne mirita ona tih 82900 kuna...
Iman osjecaj kad bi ga natovarija s prtljagom i suvozacem da bi puka popola nakon 200 kilometara... :palacdolje:
Evidentirano
...jedan je SUZUKI,a ostalo su sve samo motori...
                         "KO TO MORE - Tučepi"

cosmic

• Vozi: Nita
« Odgovori #251 : 22. Veljača 2015, 14:44:04 »

Ti se sa suvozačem voziš?
Evidentirano
"Dress for the crash, not the ride"

passenger

« Odgovori #252 : 22. Veljača 2015, 15:10:55 »

Ako je tank torba susofer onda jesam :mrgreen:
Evidentirano
                         "KO TO MORE - Tučepi"

kawahrva

• **
« Odgovori #253 : 22. Veljača 2015, 18:19:58 »

Vidija ga uzivo,kao da je od škarta napravljen(osobni dojam),totalno razočaran :(,ne mirita ona tih 82900 kuna...
Iman osjecaj kad bi ga natovarija s prtljagom i suvozacem da bi puka popola nakon 200 kilometara... :palacdolje:
nemoj da te joke cuje! :LOL:
Evidentirano
što jedna budala može napravit,nemože sto pametnih ispravit!

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #254 : 22. Veljača 2015, 18:23:00 »

- subjektivan dojam, ali isto tako večina "novih" modela je slično napravljena (mislim i na konkurenciju).

To je danas taj neki đir, oštre linije, sve nekako nabacano, moderan dizajn i dijelom praktičnost (npr. bočni nosači prtljage na Traceru) i to je to. :neznam:

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #255 : 23. Veljača 2015, 09:39:42 »

U pravu si, mirita 100000 kn, kad pobrojiš sve što nisi, pa da ponovim već napisano...

Dakle, zadnja redovna cijena tdm-a je bila 87000 za osnovni model, a razlike kod Tracera su slijedeće;
jeftiniji je 4000 kn
ima normalno prednje kolo
ima usd
ima radialna klišta
ima štelanje visine vizira
ima led svitla
ima štelanje udaljenosti upravljaća
ima ravniji upravljać promjenjivog promjera
ima zaštite ruku sa deflektorima vitra
ima regulaciju visine sica
ima cilindra više
nema problem sa pozicijom auspuha
ima nekoliko desetaka konja viška
ima abs
ima kontrolu proklizavanja
ima promjenjive mape paljenja
ima praćenje potrošnje goriva
ima signalizaciju u kojoj si brzini
ima eco obavijest na km satu
ima digitalni km sat
ima utičnicu 12V
ima nosače bočnih kufera
ima banana zadnju vilicu s pojačanjem
ima led zadnje svitlo
ima širu stražnju gumu
i 13 kila manje

...i da dodam, ne nebitno u ovom postu,novi Fazer 1 košta 101900 kn za plaćanje gotovinom u 2015.

.....ajmo sad papir pod ruku, olovku u ruku i računaj  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 23. Veljača 2015, 09:46:44 joke »
Evidentirano

joke

« Odgovori #256 : 23. Veljača 2015, 09:41:49 »

Ovaj MT grabi baš negdje kao SMT,  s tim da je razvijanje snage nekako uglađenije. Mislim da bi na dragu bili kuća uz kuću.

Vozia ga je tvoj sustanar iz garaže....nekako mi je sve bilo jasno kad je reka "u jebote, moj je 30000 kn skuplji, a ovi je finiji."  :mrgreen:
Evidentirano

Srki

• Dezurni pojebavatelj koji živi na rubu!
  • Vozi: Type R, CBR 600F
« Odgovori #257 : 23. Veljača 2015, 09:49:03 »

a i nije neka usporedba, SMT je kramp, čak ga i jamaha dere po finoći

Srki
Evidentirano
tu pola nije istina, a pola je zajebancija

joke

« Odgovori #258 : 23. Veljača 2015, 09:57:42 »

a i nije neka usporedba, SMT je kramp, čak ga i jamaha dere po finoći

Srki

...ko bi rekao da si ti spojio jedndžbu u kojoj je X susjed od Cosma  :palacgore:

Ista bi glasila nešto kao. Koji motor ima susjed od Cosma ako je nakon vožnje Tracera izjavio da je motor finiji od njegovog a jeftiniji 30000 kn  :LOL:

...dobro ajde, spomenuo je Cosmo SMT ali moglo je to bit i slućajno  :mrgreen:
Evidentirano

Srki

• Dezurni pojebavatelj koji živi na rubu!
  • Vozi: Type R, CBR 600F
« Odgovori #259 : 23. Veljača 2015, 10:03:23 »

daj si popij neku kavu, niš te ne razumijem, čak i kad izignoriram pravopis  :mrgreen:

a i piše SMT, vješto sam pretpostavio da se radi o austrijskom poluproizvodu
 :mrgreen:

Srki

Evidentirano
tu pola nije istina, a pola je zajebancija

joke

« Odgovori #260 : 23. Veljača 2015, 10:50:45 »

daj si popij neku kavu, niš te ne razumijem, čak i kad izignoriram pravopis  :mrgreen:

a i piše SMT, vješto sam pretpostavio da se radi o austrijskom poluproizvodu
 :mrgreen:

Srki

sintaxa je bitna, jebo pravopis, nismo na gramatika.hr
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #261 : 23. Veljača 2015, 14:50:42 »

...i da dodam, ne nebitno u ovom postu,novi Fazer 1 košta 101900 kn za plaćanje gotovinom u 2015.

Evo ja uzimam papir u ruku. :mrgreen: Koje je godište taj FZ1S i zašto po katalogu onda piše da košta 86.900 kn (2013)?

http://www.yamaha.com.hr/upload/Dokumenti/skuteri-i-motocikli-posebna-ponuda-2015.xls

http://i.imgur.com/mde3DdZ.jpg

:misli:

passenger

« Odgovori #262 : 23. Veljača 2015, 15:50:24 »

U pravu si, mirita 100000 kn, kad pobrojiš sve što nisi, pa da ponovim već napisano...

Dakle, zadnja redovna cijena tdm-a je bila 87000 za osnovni model, a razlike kod Tracera su slijedeće;
jeftiniji je 4000 kn
ima normalno prednje kolo
ima usd
ima radialna klišta
ima štelanje visine vizira
ima led svitla
ima štelanje udaljenosti upravljaća
ima ravniji upravljać promjenjivog promjera
ima zaštite ruku sa deflektorima vitra
ima regulaciju visine sica
ima cilindra više
nema problem sa pozicijom auspuha
ima nekoliko desetaka konja viška
ima abs
ima kontrolu proklizavanja
ima promjenjive mape paljenja
ima praćenje potrošnje goriva
ima signalizaciju u kojoj si brzini
ima eco obavijest na km satu
ima digitalni km sat
ima utičnicu 12V
ima nosače bočnih kufera
ima banana zadnju vilicu s pojačanjem
ima led zadnje svitlo
ima širu stražnju gumu
i 13 kila manje

svaki gazda svoga konja fali pa tako i ti...sto je razumljivo za hrvatske pojmove.
iznio sam svoj osobni dojam,te me netriba razapet odmah zbog toga i skakat odmah na prvi balun

to sto si iznio sto sve tracer ima na sebi, imaju skoro svi novi motori danas :(,tako da tu nista revolucionarno nema...
a sto se tice starog tdm,daleko je ona od toga,nikad nece doživit njegovu slavu,jer nije ona novi tdm nego neki drugi motor,koji veze nema sa tdm-om...

opet moje misljenje,pa sad ti kako hoces :palacgore:
Evidentirano
                         "KO TO MORE - Tučepi"

biker4life

• moderator
« Odgovori #263 : 23. Veljača 2015, 16:08:59 »

- e da, vidim da sam bio previdio, za 86,9 k se dobije model "SA", tj. Fazer sa ABS-om. Druga stvar je šta koliko je meni poznato novija godišta od 2013. nisu dostupna, neznam jeli uopče, ili dok se taj jedan ne proda, mada mi je ovo "A" prilično znakovito, jer takav jedan je stajao kao salonski kada sam ja kupovao na ljeto lani. Baš bih volio znati jeli to onaj bijeli iz TM-a, za kojeg se nije htjela ozbiljnije korigirati cijena krajem srpnja (za gotovinu), i za kojeg je rečeno da se mogu naručiti GT oklopi ali da je rok isporuke oklopa nepoznat, a mene je baš zanimala GT izvedba!? Znam da je zadnja cijena bila nekih 97, 98 k + oklopi, ako je to taj isti mora da se sada netko živ pojeo jer ja sam imao keš spreman ali mi cijena nije bila prihvatljiva, kao ni situacija oko oklopa.

Mada na stranu to, ipak moram pohvaliti uvoznika, a i prodajno-servisnu podršku na mome području, jer dobrim dijelom je to i razlog zašto vozim Yamahe, možda sam ponekada kritičan, ali to je zato jer se uvijek može bolje, mada je već sada sve to itekako bolje od sve druge konkurencije, bar je moje osobno mišljenje takvo. Nakon devetogodišnjeg druženja sa Yamaha proizvodima, u kojima se prevezlo preko 100.000 km, i tijekom kojih u biti nije bilo nikakvih zamjerki niti na proizvod, niti na uslugu, bilo bi krivo imati negativne komentare.

:palacgore:

cosmic

« Odgovori #264 : 23. Veljača 2015, 16:10:25 »

Ja čak mislim da bu ovaj odnio sve kolačiće... Ali guzicu ne mogu nikako prožvakati... Rukohvati su negledljivi.
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #265 : 23. Veljača 2015, 16:13:16 »

Ja čak mislim da bu ovaj odnio sve kolačiće... Ali guzicu ne mogu nikako prožvakati... Rukohvati su negledljivi.

- ako misliš na one od suvozača, tj. -ice :mrgreen: - ni meni vizualno nisu nešto, ali kaže draga koja me prati na većini vožnji i ima prilično km samnom, da joj se ovako "u salonu" čine sasvim OK, mada ipak bi ih trebalo probati u vožnji. Naime, ovako na prvu djeluju dosta "udaljeni" od sjedala, pa se čovjek može komotno uhvatiti za njih, šta nije uvijek slučaj na nekim modelima. Npr. na Fazer1 su OK, na "osmici" su već dosta bliže, mada i dalje OK, pa eto... usporedbe radi...

joke

« Odgovori #266 : 23. Veljača 2015, 16:27:59 »

Evo ja uzimam papir u ruku. :mrgreen: Koje je godište taj FZ1S i zašto po katalogu onda piše da košta 86.900 kn (2013)?

http://www.yamaha.com.hr/upload/Dokumenti/skuteri-i-motocikli-posebna-ponuda-2015.xls

Posebna ponuda definitivno nije redovni cjenik, sve lijepo piše....
Evidentirano

joke

« Odgovori #267 : 23. Veljača 2015, 16:29:08 »

svaki gazda svoga konja fali pa tako i ti...sto je razumljivo za hrvatske pojmove.
iznio sam svoj osobni dojam,te me netriba razapet odmah zbog toga i skakat odmah na prvi balun

to sto si iznio sto sve tracer ima na sebi, imaju skoro svi novi motori danas :(,tako da tu nista revolucionarno nema...
a sto se tice starog tdm,daleko je ona od toga,nikad nece doživit njegovu slavu,jer nije ona novi tdm nego neki drugi motor,koji veze nema sa tdm-om...

opet moje misljenje,pa sad ti kako hoces :palacgore:

Ovo što si napisao osim boldanog je u biti nebitno, ali daj mi "nabaci" koji iz boldanog...  :misli:
Evidentirano

joke

« Odgovori #268 : 23. Veljača 2015, 16:32:48 »

- ako misliš na one od suvozača, tj. -ice :mrgreen: - ni meni vizualno nisu nešto, ali kaže draga koja me prati na većini vožnji i ima prilično km samnom, da joj se ovako "u salonu" čine sasvim OK, mada ipak bi ih trebalo probati u vožnji. Naime, ovako na prvu djeluju dosta "udaljeni" od sjedala, pa se čovjek može komotno uhvatiti za njih, šta nije uvijek slučaj na nekim modelima. Npr. na Fazer1 su OK, na "osmici" su već dosta bliže, mada i dalje OK, pa eto... usporedbe radi...

Moje "drage" kažu da su rukohvati čudno tanki pod rukom/šakom.....u svakom slučaju generalno, 100 žena otprilike 200 sisa iliti svak ima svoje mišljenje, a rukohvati su tu ipak(po meni) primarno radi centralne nogare i touring sheme, odnosno podizanja motora sa prtljagom. Da se htjelo ići na estetiku i/ili homologaciju mogli su proći i sa trakom na sjedalu.
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #269 : 23. Veljača 2015, 16:45:19 »

Nije pitanje bikerstva uopće nego ne može mi se netko kog znam jedino pod pseudonimom stavljati u poziciju čovjeka s kojim gotovo jednom tjedno vozim motor na vrlo rizičan način.
Easy as that

Nisam ovo ni vidio do sada :mrgreen: (uglavnom napreskokce pratim teme, obzirom na kvalitetu istih :mrgreen: ) - slučajno mi je skrenuta pozornost na to na PP pa sam potražio - uglavnom, jasno je to meni 100%, samo se malo šalim na račun nečega što mi je netko drugi nedavno rekao, nema nikakve veze sa tobom. Naravno da se test vozilo ne daje u ruke "bilo kome", a pogotovo ne motocikl sa 100+ KS. To je jasno kao dan, a onome kome nije, neka se zapita šta u slučaju štetnog događaja.

joke

« Odgovori #270 : 23. Veljača 2015, 17:00:44 »

Nisam ovo ni vidio do sada :mrgreen: (uglavnom napreskokce pratim teme, obzirom na kvalitetu istih :mrgreen: ) - slučajno mi je skrenuta pozornost na to na PP pa sam potražio - uglavnom, jasno je to meni 100%, samo se malo šalim na račun nečega što mi je netko drugi nedavno rekao, nema nikakve veze sa tobom. Naravno da se test vozilo ne daje u ruke "bilo kome", a pogotovo ne motocikl sa 100+ KS. To je jasno kao dan, a onome kome nije, neka se zapita šta u slučaju štetnog događaja.

A slušaj, ja najrađe tu nebi ni pisao, da ne vidim da neki laici npr. uzimaju Srkijeve provokacije zdravo za gotovo. Isti ti laici(a ni ja) neznaju što je tebi netko drugi davno rekao, i da se šališ, i da to nema veze sa mnom. Baci oko na adv forum pa ćeš se vjerovatno iznenaditi izostankom bilo kakvog offa, naravno, jer je isti strogo sankcioniran. Ja sam prestar da bi se ljutio na forumsku komunikaciju, ali hvala na kasnom osvrtu na post.
Glede testnih vozila, snaga i nije toliko bitna, nego njen način ispoljavanja(što npr MT09 svrstava u visokorizične) a u konačnici najbitnija je vrijednost vozila(skuplji mi je TMax nego Tracer).
Mi koji smo pioniri testnih flota u RH, i čija vrijednost flote redovito prelazi vrijednosti uvozničkih flota drugih brandova pak znamo da je najbitnija odgovornost, jer nije toliko problem i da se razbije vozilo, i da se ozljedi čovjek koji njime upravlja......ali što da se pri tom ozljedi treća osoba....to je tek pravi problem.
Dakle kad pričamo o testnoj floti, molio bi da se uzme u obzir da istu imamo skoro desetljeće i da smo je formirali na osnovu iskustva, a ne slučajnosti.
« Zadnja izmjena: 23. Veljača 2015, 17:04:10 joke »
Evidentirano

cosmic

« Odgovori #271 : 23. Veljača 2015, 17:26:39 »

To su jedini rukohvati, koliko ja vidim. Kad se stavi kufer... Ajde ajde, ali bez... Joke skidaj ih! Prave žene se ne držu za ništa, osim eventualno za... Jel...
Evidentirano

2W

• **
  • Vozi: laganini TDM-a 900 ABS
« Odgovori #272 : 23. Veljača 2015, 17:36:34 »

Nemojte po Traceru jer če vas rastrgati ko INDEX Kolindu  :LOL:  :LOL:  :LOL:  ... hehe ... tribalo bi ovu temu prepustiti vlasnicima Tracera , virujem da če ih biti dosta .
BTW na stranim  forumima več je znatan broj onih koji su ih imali prilike testirati i feedback je dosta pozitivan . Tako ako ga čovik i ne misli kupiti , a napravi đir i pohvali ga to stvara pozitivnu lančanu reakciju .

Evidentirano
Two Wheels , or not Two Wheels ???  There is no question.

cadjo

« Odgovori #273 : 23. Veljača 2015, 17:42:33 »

Nemojte po Traceru jer če vas rastrgati ko INDEX Kolindu  :LOL:  :LOL:  :LOL:  ... hehe ... tribalo bi ovu temu prepustiti vlasnicima Tracera , virujem da če ih biti dosta .
BTW na stranim  forumima več je znatan broj onih koji su ih imali prilike testirati i feedback je dosta pozitivan . Tako ako ga čovik i ne misli kupiti , a napravi đir i pohvali ga to stvara pozitivnu lančanu reakciju .
Najbolje kad krenu buduci vlasnici pisat u temi ozbiljne stvari da se ovi dosadasnji postovi pobfisu i amen :)
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #274 : 23. Veljača 2015, 17:47:14 »

Mislim da je rasprava do sada bila kako tako argumentirana, bar u usporedbi sa prošlim iskustvima u temama o novim modelima. :wink:

Dosta toga je rečeno, ima dosta korisnih informacija, naravno ima i onih manje konstruktivnih komentara, ali u usporedbi sa prosjekom tema ovog tipa, mislim da je diskusija sasvim korektna.
 Str: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 101   Gore

Stranica je generirana za 0.63 sekundi uz 21 upita.