Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 101   Dolje

Autor Tema: Yamaha MT-09 Tracer 2015 - generalna tema  (Posjeta: 228724 )

gvo

• Reinkarnirani Krleza
  • Spol: Muški
  • Vozi: cb600f '07, Z1SX
Odg: Yamaha MT-09 Tracer 2015 - generalna tema
« Odgovori #575 : 08. Travanj 2015, 12:31:23 »

Samo debil to može tako protumačit...ja kažem da nije isto kad se opoziv odnosi na sva vozila ili samo vozila iz zadnje proizvodne linije, dakle problem nije evidentiran u baznoj konstrukciji agregata nego u specifikacijama naknadno dobavljenih dijelova za već postoječi agregat.

Nadam se da je sad svima jasno

Kupcu koji je platio takvo potencijalno neispravno i opasno vozilo je apsolutno nebitno radi li se o 'baznoj konstrukciji agregata' ili o 'specifikacijama naknadno dobavljenih dijelova za već postoječi agregat'.  Ali je svakako zabavno gledati kako pokušavaš spinat nešto što se spinat ne može. :mrgreen:
Evidentirano

markotornic

• **
  • Vozi: samo ja znam
« Odgovori #576 : 08. Travanj 2015, 13:31:11 »

...sam si se tamo pronašao, a ja ne vrijeđam nikog, pogotovo normalnog, tko zna čitat i razmišljat.

....Samo debil to može tako protumačit....

hehe ono debil se odnosi na sve koij imaju neku manu, ne znaju čitati ili ne razmišljaju. bitno je da nikoga ne vrijeđaš :palacgore: i da ja stavljm to u usta iako si ti to napisao ali vratimo se na Yamahu. Sasvim je korektno da je objavljeno i tako bi se i trebalo raditi. Moje mišljenje je da ja na motoru jako bitno da sve štima jer i najamnji zaj.... ode sve k vragu.  :evil:
Evidentirano
brmmm brmmm

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #577 : 08. Travanj 2015, 14:02:07 »

Sve stoji...osim paralele koju je netko povukao sa opozivima drugih brandova.
Dakle, bio je i opoziv kabela svjetla, odnosno njegove "stopice"...i to je usporedivo jer je tako dizajnirano i greška je uoćena....ali ovdje se radi doslovno o održavanju odnosno čišćenju kalupa već postoječeg, potpuno ispravnog dijela....koje je rezultiralo oštrijim kutem odljevka...easy as that.
Evidentirano

turist

• *
  • Vozi: TDM 900
« Odgovori #578 : 08. Travanj 2015, 14:50:58 »

Nažalost, postaješ antireklama za Yamahu.

Ja san i konkretni primjer. Od love ostavljene za tracera prije nego se uopce pojavija u ducanima me uspija odbit i razmisljanje je krenilo u drugome pravcu. Kako stvari stoje, ako i bude tracer nece bit u njih a TDM se ionako tamo ne servisira. Iz istog razloga i dijelove u Picilla kupujen ka i opremu iako je u P&B bolji izbor

Hebiga, takav san, ne volin agresivu. Cak san i sam mislija jesan li lud ali vidin da sve vise ljudi slicno misle

A opet, mozda san i ja debil
Evidentirano

LALA3

« Odgovori #579 : 08. Travanj 2015, 19:36:12 »

Ja san i konkretni primjer. Od love ostavljene za tracera prije nego se uopce pojavija u ducanima me uspija odbit i razmisljanje je krenilo u drugome pravcu. Kako stvari stoje, ako i bude tracer nece bit u njih a TDM se ionako tamo ne servisira. Iz istog razloga i dijelove u Picilla kupujen ka i opremu iako je u P&B bolji izbor

Hebiga, takav san, ne volin agresivu. Cak san i sam mislija jesan li lud ali vidin da sve vise ljudi slicno misle

nebrigaj,jesi sigurno.. :mrgreen:
Evidentirano
ajme meni

luka737

« Odgovori #580 : 09. Travanj 2015, 00:29:27 »

evo putne verzije,meni se svida :palacgore:
Evidentirano

LALA3

« Odgovori #581 : 09. Travanj 2015, 08:42:56 »

pari ozbiljan motor,zar ne?
Evidentirano
ajme meni

joke

« Odgovori #582 : 09. Travanj 2015, 09:58:20 »

..jbg, istina boli...

Evo jutros imam baš StaroZaNovo slučaj, TMax2013 iz prodavaonice koju navodiš kao alternativu, sa zamjenskim prtljažnikom prilikom čije ugradnje se buši aluminijska šasija, i sa nepravilno sastavljenim upravljaćem, što je izuzetno bitno kod vozaća od 2 metra kakav je ovaj bio....čovjek osim što je došao kod nas za SZN, poludio kad je vidio razliku upravljača i kako izgleda original kufer u usporedbi sa njegovim....

...ja sa opremom i djelovima nemam veze, mogu preporučit i prodat ali to vode druge kolege, ali zato imam veze sa internetom, marketingom i prodajom, a po tome smo najbolji u regiji...

Ako ti u svakom slučaju radi jedne osobe i/ili slike o njoj, želiš sebi uskratit testnu vožnju i iskustva iz prakse i 1. ruke glede Tracera, vidit sportski i touring model na jednom mjestu, isprobat setting za visokog i niskog vozaća....onda OK, zato i postoji izbor, i zato nismo svi istog ukusa.
Evidentirano

joke

« Odgovori #583 : 09. Travanj 2015, 09:59:28 »

evo putne verzije,meni se svida :palacgore:

To je HepcoBecker verzija....ja bi to kombinirao drugačije
Evidentirano

Mario T

• Vozi: Fazer 600 S2
« Odgovori #584 : 09. Travanj 2015, 10:12:26 »

Joke sta imas od top kejsova za Tuduma?
Sorry na offu

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evidentirano
Šaltung majka

joke

« Odgovori #585 : 09. Travanj 2015, 10:14:35 »

Sorry na offu

Ima dosta kombinacija, iako bi moja preporuka osobno bila modifikacija original držača suvozaća u kombinaciji sa 46 litara aftersales kappa
Evidentirano

zadro_st

• Vozi: Toyota Yaris :)
« Odgovori #586 : 19. Travanj 2015, 15:35:55 »

Joke ko vozi tracera po gradu neki manijak totalni ubija golubove i plasi malu djecu stil voznje mile gaser  :mrgreen:
Evidentirano

ROMANISTA

• Vozi: S10 & Vespa Super Sport 300
« Odgovori #587 : 19. Travanj 2015, 15:57:47 »

Sorry na offu

Iman ti ja onu maxiu, vidija si je. Iman i plocu i sve mislin. Ako je za te lako cemo se dogovorit.

Taman san mislija( ima dvi g  :mrgreen:) stavit oglas, pa javi ako triba.
Evidentirano
KEITH FAKIN RIFFHARDS

joke

Evidentirano

Hrvoje666

• Vozi: Fazer 8 2010' / XJ6n 2011'
« Odgovori #589 : 20. Travanj 2015, 12:51:44 »

Joke ko vozi tracera po gradu neki manijak totalni ubija golubove i plasi malu djecu stil voznje mile gaser  :mrgreen:

Kategorija iznad Mile  :palacgore:
Evidentirano
Eto sad si dobio svoje.

joke

« Odgovori #590 : 20. Travanj 2015, 14:06:11 »

Isto je Mile  :LOL:
Evidentirano

zadro_st

• Vozi: Toyota Yaris :)
« Odgovori #591 : 20. Travanj 2015, 15:43:55 »

Isto je Mile  :LOL:
Da nije kokic  :mrgreen: nema sto takvih :021:
Evidentirano

joke

« Odgovori #592 : 20. Travanj 2015, 16:23:25 »

samo je dvoje  :mrgreen:
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #593 : 12. Svibanj 2015, 18:13:09 »

Pa kako je ovako potonula tema, skoro mjesec dana bez novih upisa? :LOL:

Di nam je Joke? Di su ovi foRRumaši koji sve znaju? :mrgreen: Dajte neki review, da ljudi čitaju. :LOL:

DADO+

« Odgovori #594 : 12. Svibanj 2015, 18:23:07 »

Pa kako je ovako potonula tema, skoro mjesec dana bez novih upisa? :LOL:

Di nam je Joke? Di su ovi foRRumaši koji sve znaju? :mrgreen: Dajte neki review, da ljudi čitaju. :LOL:

:misli: ti si bio na GO, a Joke ima ročkas  :mrgreen:
Evidentirano
:rock:

biker4life

• moderator
« Odgovori #595 : 12. Svibanj 2015, 18:26:29 »

:misli: ti si bio na GO, a joke im ročkas  :mrgreen:

A ja ću sve češće biti na GO, čini mi se. :mrgreen: Manje se čovjek sekira dok samo moderira iz sjene. Rasprave umaraju. :jesus: :LOL:

biker4life

• moderator
« Odgovori #596 : 12. Svibanj 2015, 18:51:26 »

Evo vam sa jedno mjesec, mjesec i po zakašnjena u odnosu na druge portale i forume, c/p onaj osvrt koji ste tako čekali, kao ozebli sunce, kao da će ga pola foruma kupiti - izgleda da su ga na kraju kupili samo oni koji nisu na forumu. :LOL:

Hejteri, uživajte u čitanju! :jesus:

------

http://i.imgur.com/wHuGZye.jpg

Nedavno smo imali priliku provozati Yamahin novitet za sezonu 2015., Tracer. Prvo što me ljudi pitaju je usporedba sa Fazerom 8, međutim, nakon dana provedenog sa oba motocikla, jednostavno moram zaključiti da ti motocikli jednostavno nisu za usporedbu. Razlika je previše - jednostavno nisu ni blizu ista klasa.

Na "papiru" Tracer je onaj sa sportskijim agregatom, međutim motocikl ne čini samo agregat. Fazer8 ne može sakriti da je nastao iz R-motocikla (R1 RN09, R1 RN12), kao nekakva moderna izvedenica FZ1S (Fazer1). Iako je tvornički dobrano prerađen u sport-touring motocikl, ipak čud agregata, dijelom i položaj tijela (nagnuti za naprijed), te razmjerno uzak prednji kraj nose u sebi R-DNK. Fazer 8 je klasičan predstavnik japanske tehnologije i koncepcije sport-touring motocikla (sa blagim naglaskom na sport) i tu se nema previše toga za dodati. Provjerena tehnologija u modernom ruhu. Tracer pak ima pozitivno nervozan 3-cilindarski agregat koji bitno drugačije ispoljava snagu i zakretni moment, a tu su i 3 mape koje bitno mijenjaju agresivnost agregata, brzinu/trenutnost odaziva na gas, te u konačnici brzinu i način vožnje. Agregat je po meni jedino "sportsko" u Traceru, sve ostalo je karakteristično za moderan crossover, ili ako vam je draže, sport-adventure bike. Od položaja tijela (potpuno uspravno), preko koncepcije samog vozila, širine volana, podignutog podvozja, vizira, štitnika ruku i deflektora zraka, do načina na koji je koncipiran zadnji kraj ujedno pripremljen za bočne torbe/kufere i top case.

http://i.imgur.com/r6uWvFa.jpg

Ako oba motora gledamo onako kako su došli iz tvornice, stock vizir i stock postavke (na Traceru se i vizir prve ugradnje može podešavati u 3 položaja), Tracer nijansu bolje štiti od vjetra, ali i Fazer je dovoljno dobar da vjetar ne smeta. Osječaj brzine na Traceru je nekako manji, drugim riječima vozite se puno brže no što mislite. Sjedalo od suvozača je vizualno veće, te nijansu mekše na Traceru ali zanemarivo - ukupan komfor je tu negdje (meni osobno više paše agresivniji položaj gdje smo nagnuti za naprijed i gdje su dijelom i ruke opterečene). Rukohvati od suvozača iako više razmaknuti na Traceru, malo su previše prema iza i nisu baš optimalno postavljeni. Zavisno o rješenju sa top caseom situacija vjerovatno može biti samo gora, ali opet zavisi kako se suvozačica navikla voziti. Položaj u vožnji vozača koji se spominjao tu i tamo, obično nakon sjedenja na motociklu u salonu - nema prigovora. Vozač se osječa ugodno, vozio on brzo ili sporo. Oslonci za noge vozača i suvozača bliže su nego na Fazeru ali ipak ne toliko blizu da ima smetnji. Retrovizori osjetno pregledniji na Fazeru. Tracer djeluje kao čistokrvni touring motor, jedino "sportsko" na njemu je agregat. Fazer iako ima "klasičan japanski" agregat sa redna 4 cilindra i normalnom geometrijom paljenja ipak djeluje kao bolji izbor za bržu vožnju, no kako sam i naveo - nisu to motocikli za međusobnu usporedbu. Previše je razlika, nije to ni blizu ista klasa.

http://i.imgur.com/tipJymt.jpg

http://i.imgur.com/3qbd0ej.jpg

http://i.imgur.com/YVkYg54.jpg

Da zaključim usporedbu koja to nije, Tracer je vrlo dobro zaokružen paket, po svemu klasična Yamaha, znači nema tu neke egzotike, sve je u skladu sa prosjekom njihove game (ovjes, kočnice, završna obrada, itd.), ima nekih detalja koji su dobrodošli ali su i kod konkurencije danas više manje standard (visina sica se može regulirati i slično), jedino taj agregat pozitivno odskače, a dobra stvar su i mape jer vidno mjenjaju čud motocikla i diktiraju način i brzinu vožnje.

Na stranu sve to, o Traceru u par crtica. Ovjes je dobro pogođen, nije premekan, kočnice "grizu" dovoljno iako ništa specijalno (prihvat je radijalan), ABS dolazi u seriji ali nije nametljiv.

http://i.imgur.com/KPcTyQI.jpg

http://i.imgur.com/GSQTwji.jpg

http://i.imgur.com/cP8PWj2.jpg

Satovi su prilično bogati, potpuno digitalni, ali pregledni i po najjačem suncu, a po pitanu informacija, ima tu svega - obrtomjer i brzinomjer ne trebam spominjati, uz to gear indicator dolazi u seriji, kao i putni kompjuter (više parcijalnih kilometraža, prosjek potrošnje, trenutna potrošnja, ukupno vrijeme, itd.), tu je i pokazivač razine goriva, vanjske temperature, temperature motora, pokazivač jeli trenutna vožnja ekonomična, pokazivač mape vože, razne kontrolne lampice uključujući TCS i drugo. Sam dizajn satova je malo neobičan, podsječa na moderne sportske (trkače) motocikle.

http://i.imgur.com/lKxwAfQ.jpg

U seriji dolazi i 12V izlaz, a kao opcija je dodatak sa USB izlazom.

http://i.imgur.com/R2DWkoG.jpg

http://i.imgur.com/ws8WSKQ.jpg

Zvuk je meni iznad prosječno dobar za jedan moderni serijski ispušni sistem.

Obujam spremnika goriva je 18 litara, a izmjerena potrošnja na 250 km mi je u prosjeku bila 5.2 litre / 100 km, što bi značilo da je autonomija solidna.

Navedeno je moje osobno mišljenje.

------

P.S. Offtopic se briše i sa sobom nosi nagradne %, pa razmislite dvaput prije nego odvalite po tastaturi. :mrgreen:

DADO+

« Odgovori #597 : 15. Svibanj 2015, 14:07:22 »

... ako drugi mogu ovo ponuditi i to još od prije par godina, kod nas, na cesti za 52oookn, yebeš tracer  ;)

bolje da su napravili "mali FJR" do 1000cc s malo manje tehnikalija za cca 90ooo kn i
ili noviji potpuno oklopljeni Fazer1, uz Y. kvalitet - to bi išlo 'ko alva  8)

ovako tih "sto"  MT9 inačica; svima je jasno, da je usmjereno, samo na što jeftiniju proizvodnju
a što veću zaradu  :?

Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #598 : 15. Svibanj 2015, 14:10:32 »

ovako tih "sto"  MT9 inačica; svima je jasno, da je usmjereno, samo na što jeftiniju proizvodnju
a što veću zaradu  :?

- u Puli ih je prodano koliko je meni poznato 3 + testni, šta je za ovako mali grad respektabilan broj za svega 2-3 mjeseca koliko je na tržištu, obzirom na stanje na tržištu i to da se je osim MT-07 lani, valjda zadnji motor tako prodavao XJ6N davne 2009... :neznam: :mrgreen:

DADO+

« Odgovori #599 : 15. Svibanj 2015, 14:15:52 »

... kad ljudi koji hoće novi motor "za jeftine pare", koliko toliko; putni
i obzirom na mrežu servisa, te trenutnu ponudu, su gotovo prinuđeni kupovati tracera  :?
Evidentirano
 Str: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 101   Gore

Stranica je generirana za 0.308 sekundi uz 21 upita.